Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trenér

  Tyrrael6.3.2018 11:00reagovat

  Tak už je to ofiko, že končí.

  • Brian Pricke6.3.2018 11:03reagovat

   SLÁVA, SLÁVA, SLÁVA!

   • Tyrrael6.3.2018 11:05reagovat

    Včetně jeho týmu asistentů, takže trénink povede asi Kováč. Smích

   • Funin6.3.2018 11:11reagovat

    dáš si na oslavu zmrzlinu?

 • Řeči, kdo by co by měl trénovat

  Jarošík6.3.2018 10:58reagovat

  Hapal sice nemá až tak mezinárodní zkušenosti, když neberu Polsko a SK, ale má své pro, hrál v acs, čili prostředí tak trochu zná, je to Čech, tak že by neměl být problém s adaptací, preferuje útočný styl fotbalu, presovačky a také je to lidsky v pohodě týpek. Ital skoro vůbec nechodil do kabiny, což Hapal je úplně něco jiného. Lavička je supr trenér, ale velmi křehká osobnost a to se o Hapalovi nedá říct. Úspěchy měl v Žilině i jinde a v SK21 repre odvádí dobrou práci, tak že proč ne. Já sice preferoval Zemana, ale tento trenér by mi v acs také nevadil. Jediné, nad čím je otazník je zda by ty cizinecké hvězdy ukočíroval.

  Za mě volba: Zeman nebo Hapal či popřípadě nějaký Německý nebo Holandský trenér.

  Němci maj supr zkušenosti a dle mě je Bundesliga jedna ze tří ve světě nej a Holandská je velmi útočná. Uvidíme koho sparta přivede, hlavně už ne s Italem. Já mu šanci dával a věřil jsem že se to zlepší, ale nezlepšilo a je čas odejít!

  • petr1376.3.2018 11:03reagovat

   jak tě proboha napadne holandský trenér? V Holandsku se prakticky nebrání, takže by v naší lize koukal jako vrána.

   • Jarošík6.3.2018 11:05reagovat

    Ale notááák”! To že je tam preferován útočný fotbal, tak neznamená, že se tam nebrání! A proč se stále doma podřizovat hře, která tu doposud byla, taktická, nehezká, bez techniky a útočnosti. Jen zalezlá obrana, bojovnost a to jest vše!

    • petr1376.3.2018 11:08reagovat

     nejde o to se jí přizpůsobovat, ale dokázat jí čelit. Holandskej trenér (pokud bychom teda mluvili o trenérovi z holandský ligy) nikdy ničemu takovýmu nečelil.

      

     Myslím, že není náhoda, že máme tak dobrou bilanci z holandskejma klubama, i když byly určitě bohatší a kvalitativně asi i lepší.

     • Jarošík6.3.2018 11:12reagovat

      Ano, máme lepší bilance, ale to neznamená, že nemůžeme volit trenéra s útočným pojetím....Hapala bych bral, ale mám pocit že při trenérovi z ciziny se nám otvíra větší prostor pro koupení zahraničních hráčů...ale uvidíme.

 • Sestava - přání

  venous6.3.2018 10:54reagovat

  Nedávat Costu na stopera, upřednostnit duo Hovorka-Štetina, Kaya je slabý. Vyřadit MIKU, Vaška Kadlece necpat na kraj (lepší Bóža, nebo Plavšič). A hlavně aby nehráli Stanciu a Kanga spolu, buď jeden nebo druhý, jinak si navzájem nevyhoví. A fandím Drchymu.

  • Jackacs6.3.2018 11:01reagovat

   Ja si naopak preju, aby spolu tedy hráli. Pokud vezmene v potaz, ze ve fotbale existujou nejaky herní systemy(pravda, 8 měsíců jsme na Spartě neco takovýho neviděli), tak by si mohli Stanciu a Kanga fakt vyhovovat. Takze hlavne, at oba hrajou

  • Jarošík6.3.2018 11:04reagovat

   Kaya v přípravě hrál výborně, hlídal si prostor a kvalitně posílal pasy do útoku. Úplně bych ho nezatracoval, pak se zranil opět a v lize to pak šlo znát, dejme mu ještě jednu šanci a myslím, že vedle Štetiny by to byla dobrá stoperská dvojice s výškovou převahou a také fyzickým fondem!

    

   MIKA - ano tady vidím jediné, odchod. Víc není třeba dodávat.

    

   Vašek K. patří na hrot, ale co s ním, když neproměnuje šance, uvidíme, chce mu to na hrotu dát dva zápasy šanci aby cítil důvěru a třeba se chytne jako předtím.

    

   Plavšič patří do základu a to na kraj, Vataleju byl a bude vždy brán že do acs 11tky nepatří, ale mě vždy mile překvapí, je to takovej zatííím žolík na psoledních 35minut!

    

   Stanciu a Kanga - spolu hrát mohou, jen to chce aby trenér přesně určitl co a kdo má hrát. Také určit, kdo bude kopat standartky a rohy, kdo bude střílet z větší dálky a kdo bude ten co si půjde pro míč dozadu a posílat ho dál...Podle mě je to vše jen o systému který má určit trenér a jak jsme mohli vidět, Kanga si na hřišti dělal co chtěl a Stanciu mi zase přijde hodný a háže to za hlavu a nechává Kangu dělat co chce než aby se s ním hádal...Tohle je chyba trenérů!!!

    

   Drchal - to je budoucnost a minimálně poločas by měl vždy hrávat, doma by trenér měl hrát na dva hrotya ne jen na jednoho. No uvidíme!!!

  • Chabix6.3.2018 11:06reagovat

   Trochu předčasné hodnocení Kayi, nemyslíš? Nesdílím ani názor, že Kanga a Stanciu nemůžou hrát spolu. Podle mě můžou, ale vzhledem k balancu bych preferoval trochu jiné role. Psal jsem to tu už minule - Kanga 10 a Stanciu takové falešné křídlo.

 • Hapal

  rabac6.3.2018 10:49reagovat

  Mnoho lidí zde považuje českého trenéra za něco špatného a chtěli by opět zahraničí a nejlépe nějaké zvučné jméno aby bylo hodno Spartu trénovat. Zapomíná se na dvě věci jednak DK bude ještě dlouho platit přes 50mil. současnému trenérskému týmu a pořídit další zahraniční tým s min. stejným nákladem je již přes jeho možnosti a také by to byla neskutečná blbost protože za půl roku by jsme mohli stavět třeba již třetí tým a pak je otázka kdo k nám by vůbec chtěl jít jak od nás tak z ciziny, Sparta je dnes špatná adresa a to si zde hodně diskutujících neuvědomuje a to vůbec nemluvím o tom ,že bude mít za zády Scasného. Takže za mne bude velký úspěch když přijde Hapal, já bych preferoval M-Haška nebo Jílka ale to by musel odejít Zdenda a pořád si myslím, že by se jim sem do toho nechtělo jít, bohužel tak Sparta láká.

  • petr1376.3.2018 10:52reagovat

   vzhledem k tomu, kolik jsme začali platit, bych si s tou špatnou adresou nebyl tak jistej Úsměv

  • Chabix6.3.2018 11:00reagovat

   Proč si myslíš, že je Sparta špatná adresa?

    

   Já si naopak myslím, že to je velmi dobrá adresa. Ten tým skýtá velký potencial a když se toho nový trenér dobře chopí, tak ho to může vyšvihnout do výšin.

 • Sparta

  jouda6.3.2018 10:48reagovat

  Pokud celá Sparta nepotáhne za jeden provaz - počínaje vedením a konče na hřišti - pokud si nahoře budou vzájemně házet klacky pod nohy, tak se pořádně nic nezmění a nepomůže žádný trenér.

 • Křetínský

  petr1376.3.2018 10:22reagovat

  zaujaly mě dva argumenty, které tu opakovaně zazněly. První je, že za všechno může Křetínský. Druhý, že dokud máme diletantské vedení, tak nemá cenu měnit trenéra.

   

  Ad 1) je to vlastně pravda, ale musím zmínit, že celkem Křetínskému věřím, že to se Spartou myslí dobře. Sice se mu nedaří, ale neustále hledá cestu, jak to zlepšit a neváhá do toho sypat velký prachy. Takže za mne furt dobrý. Rozhodně bych ho neměnil za nějaký rusáky, číňany, araby atd., u kterých nikdy nevíš, kdy se za nima zavře voda a šlus.

   

  Ad 2) to je úplná kravina, naopak by to byl znak toho, že vedení rezignovalo na všechno. Hlavně bych neviděl všechno tak černě. Klub jako takový rozhodně funguje líp, než někteří škarohlídi tvrdí. Samozřejmě nám drhne vlajková loď, tedy Ačko, což je průser. Ale mládež podle všeho funguje výborně, a i u toho Ačka se podle mě přece jen blýská na lepší časy. Dokázali jsme přivést výborný hráče a pokud teď vsadíme na dobrýho trenéra, tak to půjde nahoru. A v neposlední řadě bych nezapomínal na to, že Spara dokázala přesvědčit Rosického, aby pro ni pracoval v managementu. To bych rozhodně nepovažoval za nějakou samozřejmost.

  • Chabix6.3.2018 10:26reagovat

   Ščasný je sportovní ředitel, Rosa (ani přesně neznám jeho funkci) je něco obdobného. Předpokládám, že oni teď o Spartě rozhodují a Křetínský se spíš stáhl a má jen nějakou vizi, jakou by Spartu chtěl mít. Takhle by to mělo být a doufám, že to tak i je.

   • munzig6.3.2018 10:33reagovat

    A to je právě špatně. Ščasný neměl nikdy na pozici sportovního ředitele nastoupit.

    To je jako vyhodit seřizovače protože dělá práci na hovno a pak ho příjmout jako ředitele výroby aby tomu podniku dal nějakou výrobní vizi.

    Navíc si myslím že ho to pořád bude trochu táhnout na lavičku, taktické porady atd.

    • Chabix6.3.2018 10:46reagovat

     Ščasnýho to už do managementu táhlo delší dobu. Už v Teplicích o něm mluvili, že je to spíš sportovní ředitel. Tak ještě tam mohli dát Chovance.

      

     Oba tu oblíbení moc nejsou, ale kvalita kádru Sparty se pod oběma zlepšovala.

      

      

     • munzig6.3.2018 10:52reagovat

      Pozor mě Ščasný jako trenér nevadil, do určité doby se mi pod ním Sparta líbila a dokonce jsem byl i proti tomu když odcházel protože jsem doufal že je to jen menší vypnutí.

      Jenže už z logiky věci je blbost příjmout na post SŘ někoho koho jsi rok předtím vyhodil jako trenéra protože selhal ve vedení týmu.

   • Bunda6.3.2018 10:39reagovat

    Ščasný je sportovní ředitel jen pro A tým. Zase další sračka od Křetinskyho.

   • majtin6.3.2018 10:39reagovat

    Jasně, ale třeba toho Ščasnýho vybralo vedení. Ščasnýho, který byl nespokojený s prací Jílka a chtěl vyhodit Srníčka, přitáhl nám sem kondičáka boxerů apod..

    Navíc Křetinský měl svého gurua p. Hřebíka. Jenže měl spolupracovníky, který šli proti němu a šli si za svými zájmy (Svoboda a jeho Juniorský nesmysl). No a nakonec si přivede Ščasnýho, který se snese s málokým, ale rozhodně s Hřebíkem nemají nijak pozitivní vztah.

    ”Je-li království vnitřně rozděleno, nemůže obstát.” JK , cca rok 30 našeho letopočtu.

    • petr1376.3.2018 10:48reagovat

     já bych si tipnul, že Ščasnýho příchod byl motivován tím, že Stramák plaval (možná se spíš topil) v českým rybníku.

      

     Teď je klíčový, jak se to nastaví do budoucna. Nepředpokládám, že by Ščasný zůstal v pozici jakéhosi kibice pro trenéra, na to by nejspíš Hapal (pokud teda fakt přijde) nepřistoupil. Takže tipuju, že buď se z něj stane klasický sportovní ředitel, nebo odejde.

  • LukyACS6.3.2018 10:54reagovat

   U Křetínskýho je ten problém, že se plně věnuje svému byznysu a na Spartu mu už nezbývá moc času. To je samozřejmě pochopitelné.

   Jenže problém nastává v té chvíli, kdy chce ve Spartě o všem rozhodovat.

   Nadávalo se na Otavu, teď se nadává na Kotalíka, ale měli tihle dva volnou ruku, aby Spartu přepracovali k obrazu svému? Já si to nemyslím.

    

   Tady prostě má bejt jeden člověk, kterej bude zodpovědnej za koncepci klubu, tím i za mládež a fungování áčka a to od přestupů, výběru trenérů, až třeba po výběry soustředění. Samozřejmě by měl svoje podřízené, ale on by byl prostě evidentně muž č.1 a zodpovídal se jen a pouze Křetínskému.

   Naprosto běžná hierarchie ve fungujících firmách. Vlastně tohle máme i v Plzni, kdy je hlavní postavou Šádek, který se zodpovídá Paclíkovi a ve Slavii je to zase Tvrdík. Je u nás tím mužem, který rozhoduje o všem Kotalík? Za mě rozhodně ne.

   • petr1376.3.2018 11:01reagovat

    ve Slavii je to složitější. Tvrdík zastupuje majitele, ale z toho co vím, tak on nechává dost prostoru lidem pod sebou, což ale paradoxně způsobuje problémy. Konkrétně se prý do všeho cpe ten Krob, který měl spory se Šilhavým i Nezmarem a Tvrdík to potom žehlil.

     

    Jinak máš ale samozřejmě pravdu. Já bych pochopil, kdyby tam měl Křetínský Kotalíka na to, aby mu hlídal prachy a řízení klubu jako takovýho vč. komunikace atd. Ale měl by tam být jasný sportovní ředitel s kompetencí řídit sportovní chod klubu ve finančních mantinelech, který dostane. Těžko říct, nakolik má tuhle roli plnit dvojice Ščasný, Rosický.

    • LukyACS6.3.2018 11:06reagovat

     Ono je to v tý Slavii tak, že maj jako zástupce majitele Tvrdíka, ten má pod sebou Kroba a ten další 3 lidi - Nezmara, Syrovátka a teď toho třetího nevím. Že je Tvrdík nechá makat, je správné, Kotalík by měl být taky jen takovej ”dozorce” nad podřízenými a říkat, jak to má být. U toho Kroba je otázka, jestli je to vhodnej člověk, no. Ale celkově mi přijde, že to maj nastavený správně.

     Jinak u nás máš třeba místopředsedu představenstva Svobodu, co ten dělá v běžným chodu klubu, to by mě zajímalo. Ten člověk je taky u všeho zásadního, ale že bys ho viděl nějak v průběhu, mluvil do médií o fungování Sparty, to ne.

     • petr1376.3.2018 11:17reagovat

      Svoboda se na řízení Sparty prakticky vůbec nepodílí Úsměv má na starosti vztah ke svazu (je předseda pražskýho svazu), k politikům atd.

 • TRENÉR / TRENÉŘI

  ouissi6.3.2018 10:22reagovat

  Není asi zase až tak podstatné, bude-li nový trenér Čech/Slovák nebo cizinec.

  Podstatné je, aby něco uměl, aby to, co umí, uměl i týmu predat/naučit jej to (systém), aby fungovala vzájemná ”chemie” hráči/trenéři. Že vzhledem k totální odlišnosti povah/přístupu ke skoro všemu/ ”chemie” ve vztahu se Stramaccionim fungovat pravděpodobně nebude, jsem tu psal loni na jaře, hned když padlo to italské jméno v souvislosti se Spartou poprvé. Když se snažím pátrat ve své paměti, kdy naposledy jsem byl spokojen s výsledky, tak snad částečně za Lavičky (ale ke konci už ani to ne), jinak snad pod Chovancem. A přemýšlet, kdy se mně naposledy líbila předváděná hra, je ještě namáhavější. Tak snad za pod panem Uhrínem, na počátku devadesátých roků minulého století. Od té doby si žádnou výraznější epizodu s pohlednou kopanou v našem podání tak nějak nevybavuji.

  Takže držme vedení všechny palce, které máme, aby tentokrát vytáhlo z klobouku jméno trenéra, kterému by se něco takového mohlo podařit, nebo by k tomu mohl mít alespoň předpoklady. Ty p. Stramaccioni v mých očích bohužel nikdy neměl.

  Vždy když k nám nastupoval nový trenér, jsem doufal, že nová cesta bude lepší než ta dosavadní. Snad se dvěma výjimkami - Hřebík (poprvé i při opakovaném angažmá) a Stramaccioni.

  Tak viel Glück, trenére!

  Ať už jím bude kdokoli.

   

 • acs

  demon6.3.2018 10:08reagovat

  o hapalovi jako trenérovy jsme uvažovaly už po konci zdendy před příchodem holoubka takže ho asi sledujeme delší dobu.návratu holků,marečku a spol bych se vůbec nebál to asi nehrozí.spíš jde o to nekupovat ruzný filli,tecly, a tak ale chtít dál kvalitu s ciziny. no hlavně co nejmín omylů jako biabiany,mandjeck a spol.

  • Tommy176.3.2018 10:12reagovat

   Biabiany je omyl, tak co potom je Izraelec, co nemá za 13 zápasů gól, asistenci. Biabiany uměl běhat a nebyl namyšlené pako, co neumí přihrát. Manjeck měl zůstat a odejít měl Mavuba, který je za zenitem a Manjeck by odvedl stejnou práci jako on.

   • Chabix6.3.2018 10:18reagovat

    Jsem rád, že tu zůstal Mavuba a ne Mandjeck.

     

    Luboš se zlepšuje a ty statistiky je schopen dohnat v posledních zápasech. On docela dost doplatil na to, že byl hozen do vody, když na to nebyl absolutně připravenej.

   • trcmano6.3.2018 10:19reagovat

    Mandjeck se vrátí, ten jenom hostuje

 • Národnost

  taborita6.3.2018 9:57reagovat

  Za mě - nejde vůbec o národnost trenéra, ale o to co nám to přinese.

  Přišel zahraniční trenér, realizák, hráči - odešli Marečkové, Holkové, Nestorové, hráči jako Vácha jsou mimo kádr - za mě vše ok.

   

  Pokud přijde Hapal - co bude následovat? Česko - slovenský realizák, přijdou 2 - 3 hráči z U21 Slovenska, vrátí se Mareček, Holek....Fakt netuším

   

  V neposlední řadě - v čem je vlastně Hapal lepší než třeba Lavička (všichni jsme zažili...) nebo Jílek, Hašek apod.???

   

  Pokud je Křetinský schopen kupovat jak na běžícím pásu hráče v rozmezí 50 - 100 mega, pak tomu musí odpovídat i trenérský post.

  • Paulinho6.3.2018 10:00reagovat

   Naprostý souhlas. Především pak s posledním odstavcem.

  • kulyc6.3.2018 10:01reagovat

   Jestli přijdou hráči ze slovenské U21 tak jedině dobře :) . Mají teď opravdu kvalitní hráče

  • 13goat6.3.2018 10:03reagovat

   Nesouhlasím. Financemi nelze určovat nebo kvantifikovat kvalitu. Nikdy a nikde. Vrba bere max polovinu toho co Ital a jak mu to šlape s “zazeniťákama”. Jílek bere no odhaduju tak kilo měsíčně a s hráčema jako Texl Kalvach nebo Vepřek celkem baví ligu. Podobně Svědík aktuálně. A co, že se jedná o půlroční výkonnostní vzestupy, vždyť i to by sparte aktuálně pomohlo.

   Nevím, proč by se mělo tlouct český trenér a zahraniční kádr.

   • Paulinho6.3.2018 10:11reagovat

    Olomouckej hype brzo skončí, už teď to není Olomouc z podzimu. Vrbova Plzeň hraje ještě větší hovno na jaře než my a pokud by si šikovně neodložili zápas v Ostravě, tak na jaře maj jeden bod (za současné situace by odjeli s prázdnou). Tim neříkám, že Vrba a Jílek jsou špatní, jen prostě ne dost dobří na aktuální Spartu. Řízení stamilionového projektu přece nesveris člověku, jehož kvalifikace je Slovenská liga Slovenská U21

   • taborita6.3.2018 10:12reagovat

    No tak ono je to stejné u trenéru jako u hráčů - rozdíl v tom, jestli koupím hráče z Jihlavy za 3 mega nebo Rumuna za 100 mega být musí...A pokud není pak jsme opět u Kotalíka aspol.

     

    Na Italovi je vidět, bohužel, že drahý zahraniční trenér nerovná se kvalitní trenér. Přesto bych v této cestě pokračoval dál. Protože česko - slovenské cesty jsme si užili za posledních několik let dost (jak hráči, tak trenéři) a dovedlo nás to tam, kde jsme - a ne tahle poslední Italova sezóna. Problém tu je už posledních 10-15 let.

  • petr1376.3.2018 10:08reagovat

   máš vlastně ve všem pravdu. Ale doplním pár, podle mě podstatnejch věcí. 1) odešli Holkové, jenže i s nákupama za do tý doby nevídaný peníze jsme na 5. místě; 2) nevím, jestli znáš Hapalovu práci nějak detailně. Já třeba ne, proto si ho netroufám hodnotit; 3) jestli je lepší než Jílek či Haše nevím, ale zároveň nevím, jestli by k nám Jílek a Hašek chtěli. Vždycky se totiž musí potkat nabídka s poptávkou.

    

    

   • taborita6.3.2018 10:15reagovat

    ad1) Ano, ale Holkové a spol tu byli x sezon a nic. Až tu bude Ben, Rumun apod. 5 let a bude to k ničemu uznám omyl.

    ad2) Neznám a to mě trochu děsí...Už jsem to tu psal, Lubin ani Senicu jsem nesledoval...A práce u repre je něco jiného než v klubu

  • munzig6.3.2018 10:26reagovat

   Já bych Hapalův příchod nespojoval hned s tím že se bude opět posilovat jen v Čechách a na Slovensku. Co mi trochu vadí, že se cizinci můžou cítit trochu odstrčený pokud bude realizák a spol. typicky český a ta komunikace s nima už nebude taková. Protože jestli se mi na tomhle projektu něco líbí tak je to právě opuštění té typicky ”české” kabiny.

   Nevím v čem je Hapal lepší protože jsem jeho tým neviděl hrát opravdu dlouho, ale myslím že Hašek ani Jílek by sem nešli. Jílek to řekl už na podzim a Hašek by nejspíš pod Sčasným trénovat nechtěl. Nicménně doufám, že je vedení minimálně kontaktovalo, protože to jsou momentálně dva nejlepší trenéři v lize. I když každý z nich má pořád mezery.

   Doufám že Hapal nebude od začátku zatracován. Já z toho jména taky nejsem nadšenej, ale mohlo to dopadnout mnohem mnohem hůř.

 • Koncepce

  petr1376.3.2018 9:21reagovat

  moc nechápu názory, že případné angažmá Hapala resp. českýho trenéra nabourá nastavenou koncepci. Co to je jako za koncepci, že trenér musí být cizinec.

   

  Konkrétně Hapala neumím ohodnotit, ale škatulkování podle národnosti je úplná píčovina

  • LukyACS6.3.2018 9:27reagovat

   Samozřejmě, že nabourá, proto trenér neměl bejt z československý bubliny a měl přijít někdo, kdo tu nemá vazby.

   To budou zas argumenty, že Hapal trénoval i v zahraničí(jediný klub) a že bude umět jazyky.

   To jsme vlastně nedopadli špatně, protože stejný kritéria by ti splnil i Franz, ale nějak se tahle změna směru bude muset okecat.

   • petr1376.3.2018 9:36reagovat

    No takže ty rovnou předpokládáš, že Hapal je součástí nějaký bubliny, že tady má vazby, že půjde na ruku agentům atd. To by samozřejmě nebylo dobrý.

     

    Ale co když nic z toho nebude platit? On se podstatnou svý hráčský i trenérský kariéry pohybuje v zahraničí.

     

    Pokud fakt přijde, tak to, že zná českou ligu, že sleduje Spartu a má díky synovi i dobrý přehled o naší mládeži, je přece výhoda.

     

    Vždyť přesně tohle byl jeden z klíčových failů Stramaccioniho, který evidentně neměl ponětí, o čem je naše liga.

     

    To, že trenér umí jazyky, by měl být dneska už kvalifikační předpoklad, rozhodně ne rozhodující kritérium. Vedle toho by mělo být X dalších věcí. V současné Spartě například chuť pracovat se zahraničními hráči, což je často složitější než s domácími, ale je v tom určitě větší potenciál. Odvaha zapojovat vlastní odchovance. Schopnost připravit tým na specifikum v podobě vysoce nadstandardního nasazení soupeřů. Schopnost odolávat všem tlakům, který ve Spartě byly, jsou a budou. A ještě bych určitě mohl pokračovat.

     

    Já upřímně nevím, jestli všechna kritéria Hapal splňuje resp. jestli jsme schopni přivést někoho, kdo by je splňoval líp. Ale rozhodně bych Hapala nediskvalifikoval předem jenom proto, že je to Čech.

  • Funin6.3.2018 9:31reagovat

   tak když se řeklo, že se půjde cestou zahraničních trenérů, a po Stramovi má přijít Hapal, tak mi přijde, že se ta cesta celkem brzo opouští.

   • pivees6.3.2018 9:40reagovat

    Jenomže tu cestu vymysleli nějací blbečci z Letné, aby bylo o čem psát a něco se změnilo. Od začátku je to hovadina. Do Sparty by měli přicházet trenéři dobří a je jedno, jestli cizí ci domaci.

     

    • Funin6.3.2018 9:42reagovat

     ano, s tím souhlasím, upozorňuji právě na to, že vedení si stanovilo nějaký směr a po pár měsících ho opouští

     • Majklll6.3.2018 10:06reagovat

      no to že by ho opustila neznamená, že to je špatně.. třeba pochopili, že takový rozdíl v tom trénování mezi Ceským a Italským trenérem není a že ty ”cizí” speciality - jiný styl trénování, více techniky, jiná technika, ..., se dá do Sparty přivést i jinak, než cizincem a ten český/slovenský trenér bude mít více pozitiv (cena, znalost prostředí, české ligy).. ale osobně nikoho nepreferuji.. Hapal by mi ale nevadil..

  • pivees6.3.2018 9:31reagovat

   Palec nahoru. Vidím to úplně stejně.

    

    

  • Funin6.3.2018 9:32reagovat

   jinak také souhlasím s tím, že rozdělovat podle národností je píčovina, ale management Sparty tak také rozděloval/rozděluje a o to jde.

   • snytek6.3.2018 9:35reagovat

    Já bych řekl, že tu ”koncepci” popsal včera dobře Mádl jako oškubání DK. Jinak se zatím nic, co by se dalo nazvat koncepcí neděje.

    • Funin6.3.2018 9:38reagovat

     tak tu koncepci si stanovil sám DK, takže težko půjde o oškubání sebe sama, jasně AS mohl ucítit šanci a chytit se toho, ale to je pak chyba DK, že to dopustil.

     • snytek6.3.2018 9:41reagovat

      Neštěstí Sparty je, že koncepce stanovuje DK sám a ostatní přikyvují. Nicméně říci, že budeme mít zahraničního trenéra, není žádná koncepce.

      • Funin6.3.2018 9:43reagovat

       neštěstí Sparty je, že když už si DK nějakou tu koncepci stanoví, tak jí nikdy dlouho nedodrží.

       • snytek6.3.2018 9:51reagovat

        Asi se lišíme v názoru. Já si pořád myslím, že řízení Sparty je diletantské a dokud to bude trvat, nemá skoro cenu vyměňovat trenéry a kupovat hráče, protože je to jen vyhazování peněz bez naděje na úspěch

        • Funin6.3.2018 9:54reagovat

         no moc se v názoru nelišíme, já jen upřesnuji, co si myslím, že je ten největší diletantismus vedení

  • majtin6.3.2018 9:40reagovat

   Nevím jestli je to ustoupení od koncepce, ale každopádně když se Sparta rozhodla jít ”zahraniční cestou” a dokonce o tom i někdo ze Sparty mluvil, že příští trenér bude zase zahraniční, tak to ve mně nevzbuzuje důvěru, že vědí co dělaj.

   • majtin6.3.2018 9:42reagovat

    A to mluvím jako člověk, co zahraniční cestu považuje za zbytečnou - stačilo by, aby ve Spartě všichni fungovali tak jak mají a neházeli si klacky pod nohy. Aby vítězila konstruktivnost a pracovitost nad honěním vlastního ega.

    • Funin6.3.2018 9:44reagovat

     100% souhlas, i s tím předcházejícím příspěvkem

   • trcmano6.3.2018 9:44reagovat

    už se to tu řešilo včera, logicky nechceme platit 2 drahý realizáky najednou..

  • trcmano6.3.2018 9:41reagovat

   Mě na tom nejvíc sere, že se dalo za pravdu všem těm škarohlídům co tvrdili jak zahraniční trenér nemá šanci tu uspět. Přitom stačilo vybrat kvalitnějšího trenéra..

   • snytek6.3.2018 9:43reagovat

    Já si nemyslím, že to je důkaz nemožnosti úspěchu zahraničního trenéra, ale důkaz neschopnosti vedení klubu.

    • trcmano6.3.2018 9:47reagovat

     To jo, ale teď to vyznívá, tak že ti všichni ”odborníci” měli pravdu..

     • snytek6.3.2018 9:52reagovat

      Bohužel, většina z nich ano

  • Chabix6.3.2018 9:44reagovat

   Od zahraničního realizačního týmu včetně trenéra si představuju, že přivedou svoje know how a větší profesionalitu. Třeba jsme to za ten necelý rok od nich přebrali. V případě současného výběru trenéra si myslím, že teď jde hlavně o ekonomické rozhodnutí. Je možné, že když Hapal skončí, tak zase angažujeme realizační tým ze zahraničí.

    

   Druhá věc internacionalizace. Když bych to popsal velmi zjednodušeně, tak si pod tím představuju, že se pokyny předávají a v kabině převážně mluví universalním jazykem (např. angličtina)

  • snytek6.3.2018 9:54reagovat

   Jestli sháníme trenéra a je na to čas od neděle do úterý, nemůže to být o nějaké koncepci, ale jen o přežití do konce sezóny a pak se zase uvidí.

82019 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha