Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jílek

  Tazmen23.9.2017 10:12reagovat

  parádní rozhovor, ale ne pro hřebíkobijce :)

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/314023/jilek-o-vzestupu-olomouce-i-hrebikovi-setkani-s-nim-bylo-zasadni.html

  • LukyACS23.9.2017 10:34reagovat

   Velký odborník a chytrý člověk, takže počítám, že proto už do Sparty nikdy nevleze. Ten skončí spíš v MB, Libe, Slavii, nebo půjde rovnou ven.

  • Srdcař Plavšič23.9.2017 11:08reagovat

   Já stejně nechápu majitele, který dá přednost svým kamarádům, přičemž mu v kancelářích sedí jeden z největších ”vizionářů” fotbalu minimálně v Česku. Takový majitel je pro mě diletant, o čemž ostatně svědčí i série dalších rozhodnutí.

    

   Hlavně tu nevzpomínejte nic s kotlem, to už je dávno pasé. A situaci, ve které jsme, stejně nemůže nic zhoršit.

   • LukyACS23.9.2017 11:10reagovat

    Navíc mu Strahov jako jediný vynáší, tak pro jistotu poslechl kámoše a zrušil béčko Smích

   • Tazmen23.9.2017 11:55reagovat

    Tak že si myslíš, že by kotel souhlasil s tím aby nás trénoval Hřebík?

    • majtin23.9.2017 12:05reagovat

     To by mě taky docela zajímalo. Si myslím, že třeba takovej Ewžen mu třeba na jméno pořád nepřišel. A takových jedinců tam bude mnohem víc a nejen tam, po celém stadionu. Ale ta otázka je podle mě hypotetická, i co se týče pozice sportovního manažera, protože příští rok bude JH slavit 70 . Hlavně, že ”hlasu lidu” nevadili Otava, Svoboda, ZŠ, Rada se kterými jsme si ty roky, kdy to mohl mít JH pod palcem, náramně užili. No nic, je třeba se z toho poučit.

     • Lukáš Mareček23.9.2017 12:44reagovat

      Ewzenovi nedochazi hodne veci :D

      • majtin23.9.2017 13:19reagovat

       Tak to byl jen tak namátkově jeden člověk, co mě napadlo.

   • ACSpartaPraha4ever23.9.2017 13:06reagovat

    Vážně to není tak dávno, co kotel řval ”Hřebík ven!”...

     

    A nic proti, ale Hřebík měl už jednou funkci Požára/Kotalíka. Hádej, jaká byla reakce...

  • Chabix23.9.2017 11:16reagovat

   Kdo si dnes vzpomene na Zdeňka Ščasného a jeho odpověď, že Jílek neodvádí takovou práci, kterou by od něho požadoval. Místo něho si tam dosadil Hejkala.

   • majtin23.9.2017 11:57reagovat

    JJ. To je dost zásadní připomínka pro nahlížení na působení ZŠ.

  • Shrekson23.9.2017 12:19reagovat

   PR článek pana Hřebíka..

   Hnus, tohle by se mělo označovat jako reklama..

    

   Teď vážně, věříte že hejt na Hřebíka někdy přestane?😀

   • Jerababa23.9.2017 13:06reagovat

    Přestanou na světě někdy existovat blbci, pitomci, hlupáci?Údiv

    • ACSpartaPraha4ever23.9.2017 13:17reagovat

     Jako že ten kdo jede hejt na Hřebíka, tak je automaticky blbec, pitomec, hlupák? Hodně zajímavá zkratka, což... ;o)

     • Jerababa23.9.2017 13:24reagovat

      Nepochopení. Hejty budou dál, pitomci budou taky dál, kdo si mezi to dává rovnítko, jeho problém.

  • ACSpartaPraha4ever23.9.2017 13:15reagovat

   Já bych Jílka nepřeceňoval. Tleskám mu za ten vzestup Olomouce. Nicméně je odehráno sedm kol. Jak sám říká, teď jsou na vlně směrem nahoru, uvidí se, jak dlouho to vydrží. Ale doufám, že by se mu i přes chvilkový výkyv dostalo důvěry, i když si teď zrovna nevzpomenu na jméno trenéra v ČR, který by ji kdy dostal... Snad jen Trpišovský...?

    

   A přijde mi vážně zajímavé, že ti, co vyhazují Stramaccioniho, druhým dechem volají po Jílkovi. ;)

   • majtin23.9.2017 13:24reagovat

    Taky bych to nepřeceňoval, ale náskok a způsob s jakým vyhráli druhou ligu, je dost přesvědčivý. O kolik bodů za sebou nechali třeba Opavu, finalistu poháru nebo Ostravu. Ten vršek druhý ligy byl dost kvalitní, byla tam vyšší kvalita než na spodku první.

   • LukyACS23.9.2017 13:31reagovat

    Já si Jílka přeju už roky, ale on je trenér, co potřebuje cítit důvěru a dostat do hráčů svůj systém. Mimochodem, Holek si ho v rozhovoru taky pochvaloval a dříve si pamatuju, že si na soustředění hráči pochvalovali jeho tréninky, kdy byla náplní např. cvičení na rychlost a prostor.

     

    V Olomouci měl na začátku problémy v kabině a s vedením, dokázal si s tím poradit, ale až po čase. Dostalo by se mu u nás takové podpory? Moc tomu nevěřím.

    Všichni fanoušci tady tvrděj, jak jsou ochotni někomu dát čas, po minulé sezoně, která byla neskutečně zpackaná, každej volal po změnách, pak přišla první prohra v EL a už se začalo nadávat, ve druhém se pak začlo volat ”Italiano bastardo”.

    • Lobrock23.9.2017 13:47reagovat

     Presne tak. Dokud tu budou fandove tak blbi jako doted a vedeni stejne netrpelivy a neschopny, koncepcni trener tu nema sanci uspet.

    • Shrekson23.9.2017 13:48reagovat

     Mám takový pocit že nakonec to skončí tak že přijde kovaný sparťan I. Hašek, zkušenosti plus umí jazyky, uklidní situaci u fanoušků. V diskuzním pořadu se to ve velkém oslaví a Siegl dostane zase šanci jako maskot, sorry asistent a pojede se..

     Nebo myslíte že Dan už jenom tak Čecha nevezme?

      

  • captain_obvious23.9.2017 15:36reagovat

   Když se nad tím zamyslím, tak je opravdu poměrně směšný, jak málo český fotbal za ty roky vyždímal z Hřebíka. Podle mě je to světový odborník, který by se při znalosti jazyků neztratil ani venku (netvrdím, že zrovna v nějakých velkoklubech) a co z toho bylo u nás? Půl kariéry byl vyloženě vysmívaný, pak se mu začalo dostávat nějakého respektu, ale velká část fanoušků a bývalých hráčů Sparty ho slepě kritizuje dodnes. Mohla toho využít alespoň repre, ale tam, kde by rozumný člověk Hřebíka posunul z U19 do U21, aby ty stejné kluky, se kterýma udělal asi největší mládežnický úspěch od doby té U21 okolo P. Čecha, Grygery a dalších, vypracoval pro seniorskou repre, tak se radši dala důvěra tomu plešounovi, který umí prd a dodnes žije z náhodného stříbra z nejméně sledované věkové kategorie s bandou kopáčů, z nichž to někam dotáhl jenom Suchý. Škoda no, snad tyhle Jílky, Holoubky, Hašky a spol. čekají lepší kariéry a více uznání.

 • proč to tak je?

  hombre23.9.2017 0:39reagovat

  Tak jsem se vrátil z oslavy. Tam jsem hodil řeč s kolegama (Slávistama). Tady nejde o klubovou příslušnost, i když jsem si vyslech narážky na derby Neutrální. U nás je klid a pohoda a sedneme si ke stolu a probíráme fotbal - taky byste to v Praze potřebovali Smích.

  Co jsem vám chtěl sdělit? Byli týden v Praze a měli takový fotbalový rozvrh. Viděli na vlastní oči 3 zápasy a bylo to derby, pak Plzeň - Zlín a Bohemka s Vlašimí.

  Jejich názor - Ben a Bibi se jdou ve Spartě vyprdět a Kadlec, Frýdek a Šural chtějí odstřelit trenéra. Já nevím, možná mají pravdu, ale co je sere je něco jiného.

  Já vždy sledoval a všude preferoval naši ligu. Všude jsem říkal, že je lepší sledovat naši ligu, než třeba LM, že je to spravedlivější, raději EL.

  A oni mi povídají, hombre, běž se podívat na několik zápasů v lize osobně, ale aspoň 10 a uvidíš, jak je naše liga strašná, ta úroveň je rok od roku horší a horší. Pro ně byl nejlepší zápas Bohemka - Vlašim, ale především hra Vlašimi. Prý nejlepší zápas a pak zápas našeho staršího dorostu (to jsem je tam poslal já)s Frýdkem - prý perfektní a super fotbal. A pokecali s Hřebíkem.

  A teď k věci. Je pravda, že je náš fotbal tak špatný a pořád se propadá - viz. naše týmy v pohárech a druhá věc - pro sendiho a spol - proč náš dorost, ale ne jen náš, toto nepřenese do Áčka. Namlouváme si, že dorostenecká liga je super, nebo je to odvar - viz Turci s naším dorostem. Jak je možné, že toto ti hráči dokážou v dorostu a v chlapech se pak kopou málem doprdele? I hráči Frýdku jezdili a snažili se. Včem je probém?

  Omlouvám se za tapetu Smích.

  • DanSparta23.9.2017 0:58reagovat

   Zbytecnej příspěvek psanej jenom kvůli par pivům v sobě, zbytečnost. Místo omluvy si měl jít spát

  • DanSparta23.9.2017 0:58reagovat

   Zbytecnej příspěvek psanej jenom kvůli par pivům v sobě, zbytečnost. Místo omluvy si měl jít spát

  • leodas1223.9.2017 1:00reagovat

   tak jsem prave čtením tohohle nesmyslu zbytečně ztratil par minut života..

  • Cahill23.9.2017 7:37reagovat

   alkohol zatemnuje mysl. proto je lepsi probrat si to u pivka, ne s tim tady zasirat forum.

  • Tashunka Witko23.9.2017 8:28reagovat

   Kadlec nevypadá, že by chtěl odstřelit trenera, je rád, že je rád.

   Zbytek je důsledek české trenérské školy a hřebíkovské filozofie, bazírující na taktice a slepém plnění pokynů a potlačující individuální dovednosti a techniku. Příkladem je např. Schick, před kterým dostal v áčku přednost poslušný dřevák Juliš, neboť Schick dle velkovezíra si neplnil své povinnosti, nevracel se dostatečně rychle do kvadrantu C18 a tak byl poslán do vyhnanství u klokanů.

   • Pouzar1123.9.2017 8:35reagovat

    Rozkouskovat fakta. Použít co se hodí. Plácnout to všem do xichtu. Gratuluji máš 1 v předmětu dezinformace Otrávení

   • victorlima23.9.2017 10:18reagovat

    Moc se mi líbí indiánův příspěvek.

   • Kibic23.9.2017 12:42reagovat

    Vážený kolego domnívám se že mluvíte o něčem o čem nemáte ani tušení. Schick určitě není špatný fotbalista ale také rozhodně ještě nic pořádně nedokázal. Takže se dostal do Itálie aby šla mu jedna sezóna neznamená že ještě je hvězdou hvězdou bude až dokáže několik sezon po sobě zopakovat stejný výkon O čemž mám silné pochybnosti takže Dejme mu čas on stejně jako každý fotbalista vyrůstá a moudří a jistě si už dneska úkoly plní zodpovědně více než když byl mladý.

   • Jerababa23.9.2017 12:58reagovat

    Souhlasit lze s tím, že se málo věnujeme individuálním schopnostem hráčů. Zbytek je demagogie, postavená na premise - Když něčemu nerozumím, tak to není pravda.

    Ostatně Hřebík o Schickovi prohlásil, že to je jeden z největších talentů, ale nechce se mu bránit. A ejhle, až v Bohemce pod Pivarníkem to Patrik pochopil a od té doby jeho kariéra strmě stoupá.

    Blbosti o kvadrantech a trojúhelnících snad nemá cenu komentovat. Na filozofii správných pozic při bránění je postavena hra všech špičkových mužstev a ta, která to nezvládají, nemohou být dlouhodobě úspěšná.

    Co z toho dobrého postavení při ztrátě míče pak mužstvo dokáže směrem dopředu je víceméně otázkou individuálních schopností hráčů.

    • standis23.9.2017 15:55reagovat

     100 % souhlas

  • majtin23.9.2017 9:03reagovat

   Vezmu z toho, co v alkoholovém oparu vypadá věrohodně. To, že (Bohemka) Vlašim a náš dorost budou nejkoukatelnější je vcelku logické. Prostě jsou tam trenéři z té hřebíkovské větve, která se snaží jít s vývojem fotbalu, hodně hráčů prošlo akademií. Proč to náš dorost nepřenese do Áčka - hodně chybí béčko, podívej se třeba na Zizu. Vždy když přišel pod Holoubkem na plac, tak byl nebezpečný. Teď v Dukle podle mě stagnuje. Další věc je stav společnosti a přístup k novým trendům. Podívej se jak fanoušci zametli s Hřebíkem nebo Haškem - nesmyslná kritika, nesmyslná argumentace, trapné ironizování (viz. tady v tom vlákně chronický ironizátor Tashunka). Nebo podívej, měli jsme velice nadějného trenéra Holase, na rozdíl od p. Hřebíka nepůsobil tak inženýrsky a uměl ve většině diváku probudit ty správné fotbalové emoce - ale část fandů mu házeli klacky pod nohy hejtováním Konatého.

   Se stavem společnosti souvisí samozřejmě i stav našeho vedení. Pár zpátečníků a je problém.

  • Sendi23.9.2017 9:51reagovat

   alkohol je svinstvo Úsměv

   • majtin23.9.2017 11:46reagovat

    Ne že bych po návratu z oslav neměl podobné touhy se rozepsat Úsměv.

 • Stramaccioni by neměl být odvolán

  Kotalíkův ocas22.9.2017 18:16reagovat

  https://fotbal.idnes.cz/fotbalova-olomouc-podrzela-trenera-jilka-chce-mu-privest
  -ofenzivni-posilu-1uh-/fot_dsouteze.aspx?c=A160829_183728_fot_dsouteze_ten

  • Fanoušek z Liberce 22.9.2017 18:24reagovat

   Ty jsi pěknej vůlOtráveníOtráveníOtrávení

   • Kotalíkův ocas22.9.2017 18:25reagovat

    jsem chytrý fanoušek,

    ty jsi hloupý fanoušek

    • Sendi22.9.2017 18:28reagovat

     + 100 000 000 000 000 000

    • Fanoušek z Liberce 22.9.2017 18:54reagovat

     Už samotný nick o tobě vypovídá...Smích

     Jílek byl v naprosto odlišné situaci a ke všemu asi s tisíckrát menším budgetem než Stramaccioni.

    • Lobrock22.9.2017 19:49reagovat

     Smích +1

    • bob8022.9.2017 20:11reagovat

     Ocas ocasem zůstane, naštěstí snad ještě tohle platí.

    • hombre22.9.2017 23:29reagovat

     Máma říkala, pro hlupáka každý hloupý.

 • Sparta x Teplice

  Pajda1222.9.2017 14:43reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=NLxF5x7upYU

   

  Jsem zvědav dle tohoto moc branek nepadá v těchto zápasech... bude to těžké

  • Lukáš Mareček22.9.2017 14:49reagovat

   Podobně dobrý videa dělá i PR :D

   • Fanoušek z Liberce 22.9.2017 15:07reagovat

    PR videa už raději přestává dělat SmíchSmíchSmích

    Už je nemáme, za co buzerovat SmíchSmíchSmích

    • Pouzar1122.9.2017 15:36reagovat

     +

     -> Rozhovory se záběrama z treninků jsou ok

     -> Videa ze soustředění taky mívaj kvalitu

      

     -

     -> představení soupeře s lítajícíma fotkama, znakama, podivnou hudbou je dle mého názoru pro klub jako Sparta totální úlet

     -> taky nevím jestli jsou ok ty rádobyvtipný videa #pocemkamdeš

     -> celkově bych asi najal nějakýho profíka, kterej tam bude dělat ty ”magický” záběry, kde se jen nestřídaj tři statický kamery, ale je v tom pohyb/efekt a celkově to vypadá moderně a nadčasově

      

     • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 15:55reagovat

      Mně přijdou ty videa dobrý.

       

      Ale nechápu, že Sparta si ty GoPra půjčovala a nemá vlastní. Nechápu, jak Sparta nemůže mít na tohle v rozpočtu místo.

       

      Jako PR Sparty šlo nahoru. Bohužel v týhle sezoně je to horší. Jak nechtěli komentovat tu udajnou roztržku...

     • Furia Ceca22.9.2017 15:56reagovat

      Já mám problém s celým marketingem a jejich ”designérama”. Věci ve fanshopu jsou naprosto nevkusný. I hokejky jsou míle před náma. Časopis a letáková úprava na úrovni středního učiliště. Grafickej design už je někde jinde než Photoshop efekty. Podle mě na to nejsou peníze, dále na to není vůle a v tomhle sektoru bude ultra klientelismus a vím osobně, že agentura, která to pro Spartu to má celkem u prdele. Hlavně, že teče měsíční fee.

     • Chrod22.9.2017 16:06reagovat

      Rozhovory se záběrama z tréninku jsou možná ok, ale je to několik let to samý po sobě. Sice se na to kouknu, ale v polovině případů pak zjistim, že jsem to stejně vůbec neposlouchal. Slyšet od 3 různejch lidí, že Teplice mají kvalitní kádr a že za ně hrajou Rezek s Fillem, o nichž samozřejmě vědí, jací to jsou super hráči, kteří uměj centrovat a střílet, takže si na ně musíme dát pozor, je celkem nuda. Zvlášť když se to opakuje týden co týden. Třešničkou na dortu pak bylo vychvalování Hušbauera do nebes.

      Videa ze soustředění taky sklouzly k monotónnosti, ale dívat se na to dá.

      Naopak mi přijdou dobrý originální věci jako třeba to pocemkamjdeš nebo i to tahání bonbonů z klobouku, který i když jsou sebeblbější, tak je aspoň sranda na to koukat.

      Místo profíka bych tým posílil o někoho kreativního, kdo by měl nadšení a chuť vymyslet něco novýho a kouknout se třeba, jak to dělají v zahraničí. Teď je to tak, že se ”splní” ten jeden nudnej rozhovor týdně a tím to končí. Nechci jenom kritizovat, protože netuším, kolik na to jde třeba peněz, ale změnu to chce.

     • Fanoušek z Liberce 22.9.2017 18:52reagovat

      U posledního bodu bych asi nejvíce souhlasil, chybí kreativita, novinky, něco, co tu ještě nikdo nedělal.

      Jedno z posledních povedených videí asi tohle:https://www.youtube.com/watch?v=pcc9O3LLwJ4

       

      viz. třeba tohle video z Kodaně,(https://www.youtube.com/watch?v=2IeGkHoMPdk) je to povedený, použitý dron, nebo z vrtulníku, to nevím, ale je to všechno na profesionálnějí úrovni.

    • Fanoušek z Liberce 22.9.2017 19:40reagovat

     o formě oznámení základní sestavy raději ani nemluvím, to je teprve ostuda. Napsat na obrázek 20 slov je na Spartu ubohé, podívejte se na Slavii, Ta má speciální pro Instagram, pro facebook jen jako obrázek a k tomu ještě videopředstavení. Vzor pro nás... ÚsměvÚsměv

  • sparťanský votrok22.9.2017 16:32reagovat

   Já bych skončil s neúspěšnými experimenty a sestavu dal - Bicik-Karavajev,M.Kadlec,Mareček,Costa-Šural,Sáček,Rosický,Frydek-Lafata,V.Kadle
   c.
   To by mohlo stačit aspoň na nějakých 2:0. Ben Chaim ať hezky dostane pár jednotek minut, třeba si začne angažmá vážit víc. To samé Mandjeck nebo Biabyani (mimochodem ten jde od MB hodně dolů). Hlavně přestat hrat na 2Dz a podobne šílenosti, ve kterých si Ital libuje.

   • Sendi22.9.2017 16:35reagovat

    katastrofální sestava Smích

    • sparťanský votrok22.9.2017 17:18reagovat

     Vsadím se, že by fungovala víc než sestava Stramaccionihi zoldaku, a možná by padlo i víc gólů.

     • pepinho222.9.2017 17:25reagovat

      To jsme viděli třeba v derby minulý podzim, když hrála cca podobná sestava

     • Sendi22.9.2017 17:59reagovat

      To jsou hrozný kecy, sorry...

     • victorlima22.9.2017 20:09reagovat

      K otrokovi.Tvůj problém je, že to nehodnotíš podle hry, ale podle toho kdo je čí žoldák. Každej, kterej hraje za peníze je žoldák a nám by mělo být jedno, jest-li je to žoldák Stramy, Kotalíka, Ščasného nebo kdo je všechny přived. Nenávist k všemu cizímu z tebe přímo stříká. Prostě typickej českej buran.

      • hombre22.9.2017 23:37reagovat

       Vždyť si z nás střílí....

       • victorlima23.9.2017 10:20reagovat

        Jest-li si z nás otrok střílí tak jsem mu to sežral i s navijákem.

   • waaw22.9.2017 17:29reagovat

    Ta tvoje sestava ma logiku. Dubravka nas podrzel, tak ho posadime. Marecek je na stoperu marnej tak ho tam dame a MiKa k tomu. Hlavne ne cizince, jen toho Costika nejak skousneme, ten je uz vlastne skoro nas. Rosa je mimo, sup s nim do sestavy. Je videt, ze to skladal odbornik

    • johnny122.9.2017 17:45reagovat

     Zřejmě fajnšmekr Smích

   • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 18:06reagovat

    Dúbravka - Kara, Hovorka, Štětina, Costa - Sáček, Mareček - Biabiany, Rosický, Vata - Šural

    • Sendi22.9.2017 18:10reagovat

     Myslim, že se ve Znojmě ukázalo, že to, že hraje Zahustel na úkor Karavaeva má momentálně nějaký opodstatnění :) jinak cajk...

     • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 18:36reagovat

      Jako s tím souhlas. Taky jsem zvažoval ho tam nedat. Ale kara má lepší střelu a my z dálky vůbec nestřílíme :D

      • waaw22.9.2017 18:50reagovat

       A Rosa je pouzitelnej? Nekde byla zprava, ze ma zas nejaky zdravotni problem

 • ještě jeden pohled

  AlaMierda22.9.2017 13:46reagovat

  prosím neberte to tak, že něco omlouvám, já chci taky tituly Sparty a pravidelný úspěch v pohárech, ale nikde nikdo není úspěšný dlouhodobě a přestaňme koukat do minulosti to nebyl sport tak vyrovnaný. Jen pár příkladů Lyon roky jasná jednička ve Francii, Steua v Rumunsku jasný tým číslo 1 titul pravidelně také nemá, o Anglii a týmech jako ManU, Arsenal netřeba mluvit, Real taky není letos nějaká jistota, v Holandsku nebo Belggi každým rokem také někdo jiný je na špici. Poslední roky pravidelně je mistrem Juventus, Ludogoretz a Basilej, to se ale může rychle změnit. Chci jen říct, je to pořád fotbal nikdo nezná zaručený recept na úspěch a ty ideály, které si tu často píšeme (mladí trenéři, mladí hráči, nadstandartní hráči ze zahraničí, koncepce, návrat zkušených odchovanců atd) prostě nefungují tak přesně jak si myslíme a nikde není psáno, že přinesou dlouhodobě úspěch. A to v klubech jako Sparta kde cokoliv kromě prvního místa je neúspěch je ještě zásadnější. Stejně jako nikdy nemůžeme říct o žádné posile, že to bude trefa nebo ne. I když má za sebou super historii (Janko). Já věřím, že ve Spartě se někam posuneme a začne něco klapat a budeme pravidelněji vyhrávat tituly, ale zase z toho nedělejme nějakou tragedii, nebo nějaké dno Sparty a totální sračky.

  • victorlima22.9.2017 13:50reagovat

   Super.

  • hombre22.9.2017 14:02reagovat

   Tak mě stačí, když ti hráči ze sebe vydají všechno, že se budou rvát o míč, dřít a jezdit po prdeli, když se nedaří,nevypustí žádný souboj, trenér je bude stavět na pozice, které celou dobu hrají a hrát budou jen ti nejlepší a ne ti, kteří si to výběrčí, nebo za zásluhy.

   Chtěl jsem říct to, že když budu odcházet ze stadionu, nebo od televize Smích, tak budu spokojenej a řeknu si - bylo to dobrý a kurva už se těším na další zápas!!

  • Funin22.9.2017 14:03reagovat

   osud Lyonu je Spartě po roce 2000 asi nejblíž, měli super mužstvo, ale prostě bohatší a tradičnější kluby jim ho postupně rozebrali a Lyon sice chvíli zvládal nakupovat posily, ale časem už to přestalo jít, navíc pak vyrostla konkurence v podobě PSG a Monaka no.

    

   Ale když si vemu, jací hráči Lyonem prošli, nebo které přímo vychoval, tak je to pěkná sestava

  • Sendi22.9.2017 14:08reagovat

   Tohle je velmi kvalitní příspěvek, naprosto souhlasím. Rozšířil bych to ještě o jednu věc - ten neustálý tlak na tituly o kterým píšeš by měl postupně z hlav fanoušků pomalu mizet, ne v tom smyslu, že titul nechceme, ale v tom smyslu, že úspěch není jen titul, je to i úspěch odchovanců, velký přestupy, výhra v poháru(jsem rád že jeho prestiž se zvětšuje), postup v evropských pohárech, dobrá hra i přes slabší výsledky, úspěchy mládeže a podobně. Sparta není jen A tým, je to klub, a je škoda, že se na to dost často zapomíná. Hrozně mi vadí, že mezi fanoušky při dílčích neúspěších rezonuje tolik nenávisti, často víc než podpory...tahle strana sinusoidy jednou pomine a Sparta zase bude v TOPu, takovej je fotbalovej život a možná, kdyby i u fanoušků bylo trochu víc respektu vůči trenérům, hráčům a vedení klubu, trochu tý Víťovský pokory, tak by se MOŽNÁ všem v klubu pracovalo trochu líp a i ty výsledky by mohly bejt lepší, tohle poslední dobou vnímám hodně silně...

    

   PS: jsem rád, že posledních několik stránek diskuze má fakt úroveň, díky za přínosnou debatu hoši...

   • Sendi22.9.2017 14:09reagovat

    plus dodávám, že jsem rád, že si Sparta nemusí nic kupovat přes rozhodčí...

   • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:27reagovat

    Také si to myslím.

     

    Pro mě osobně jsou tedy nejdůležitější úspěchy v pohárech než v lize. Každý to má jinak.

     

    Úspěch je pro mě zabudování odchovanců. Liga Mistrů je pro mě utopie už. Takže je mi docela jedno, jestli budeme 2. nebo 4.

    • peterpan2722.9.2017 14:33reagovat

     Zatím si spíš koledujeme o klidný střed tabulky

     • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:34reagovat

      uvidíme. Snad to 4. místo učuchtáme..

    • hombre22.9.2017 14:37reagovat

     Tak hlavně musíme být do toho 4 místa.

     Ale mezi námi - titul je titul.

     Když budeš ustupovat z cílů, tak budeš ustupovat pořád. I když se nějaký rok nepovede, jako letos, tak v dalším už musíme zase nahánět strach!!

     • Sendi22.9.2017 16:07reagovat

      ustupování z cílů určitě na mysli nemám, ale cíle má vedení, ne fanoušci :)

      • hombre22.9.2017 23:27reagovat

       Kravina, samozřejmě, že ty cíle má vedení, ale to platí i o nás. Ty nechceš titul? Raději chceš hrát poháry? Když nebudeš do 4 místa, tak nebudou poháry, nevím, v čem je problém, ty jasnej Berňáku Úsměv.

  • Letnak22.9.2017 15:31reagovat

   Přesně mi mluvíš z duše. Z minulosti se žít nedá. Viz hokejisti Nagano a dnes!

 • Prohlášení - dotazník permanentkářů

  heroeska22.9.2017 13:24reagovat

  Ahoj všichni. Jen pokud by to někde zapadlo přátelé-permanentkáři -> nezapomeňte se, prosím, vyjádřit, ať už jakkoliv v dotazníku k situaci na stadionu a možným opatřením.

  Díky za to!

   

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAX5eukAfbneaj7Qte0fraxOIMNXPJh
  hDtWw6TgIDTrN-EdQ/viewform?usp=send_form

 • Stramaccioni

  pátek22.9.2017 12:00reagovat

  Inter Milán

  26. března 2012 byl odvolán hlavní trenér Interu Claudio Ranieri. Jako trenér juniorky byl Stramaccioni prvním adeptem na trénování A-týmu. Nakonec místo dostal a asistentem byl jmenován Giuseppe Baresi. Inter dovedl k 6. místu v lize včetně vítězství nad městským rivalem AC Milán.

  UEFA povolila Stramaccionimu trénovat i bez potřebné licence UEFA Pro, kterou získal až v červnu 2013.

  Po 14 měsících, po krachu v evropských pohárech a 9. místu v lize, byl Stramaccioni vyhozen a nahrazen Walterem Mazzarrim.

  Udinese Calcio[

  4. června 2014 byl jmenován trenérem Udinese. Po roce mu vypršela smlouva a byl propuštěn.[3] Udinese skončilo na 16. místě tabulky

  Panathinaikos FC

  8. listopadu 2015 Stramaccioni podepsal 1,5letý kontrakt s řeckým Panathinaikosem.

  Začátek sezony 2016/17 nedopadl vůbec dobře. Panathinaikos v Evropské lize uhrál v 6 zápasech pouhý 1 bod a byl vyřazen. Stramaccioni se s prezidentem týmu domluvil na zkrácení kontraktu do prosince 2016, kdy byl nahrazen Marinem Ouzounidisem.

  Ke kvalitám není co dodat. Akorát mi není jasné proč muselo s ním přijít dalších 7 neschopných asistantů.

   

  • victorlima22.9.2017 12:40reagovat

   Takovýhle výčet neúspěchů má leckterý trenér. Zapomněl jsi uvést, že s Panathenaikosem skončil druhý v lize. To že vydržel být 14 měsíců trenérem ve velkoklubu take není tak špatné. S juniorkou vyhrál italskou soutěž. Takový Hřebík by měl svůj výčet neúspěchů velmi podobný. Proboha jak můžeš tvrdit, že jeho asistenti jsou neschopní?

   • Tyrrael22.9.2017 12:56reagovat

    Na druhou stranu má Jarda titul, sice díky Strakovi, ale má ho ;-)

   • dominik2722.9.2017 13:12reagovat

    Já myslím, že je jenom dobře, že vedení konečně nechalo trenéra poskládat si vlastní široký realizák. To je ve vyspělejších klubech standardní postup.

     

    Nicméně sám také moc nechápu, čím se Stramaccioni zasloužil o to, že v klubech jako Sparta nebo Panathinaikos dostal zřejmě víc prostoru, než bylo obvyklé u jeho předchůdců... Každopádně jestli už opravdu visí ve vzduchu jeho odvolání, tak začíná nastávat moje tradiční obava o to, kdo ho nahradí. To zas budou bezesné noci...Smích

    • Sendi22.9.2017 13:17reagovat

     obvykle je úleva po odvolání neoblíbeného kouče vystřídána krutým vystřízlivěním po angažování nového, poslední roky je to už fakt pro fajnšmekry :))

     • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:29reagovat

      Náhodou po odvolání Zdendy jsem byl docela spokojenej :D

      • Sendi22.9.2017 16:07reagovat

       to bylo hodně krátký, hned jak se to tam začlo řešit nějakym krytim tak bylo jasný, že se to celý vysere Smích

   • artaxerxes22.9.2017 13:18reagovat

    Já bych dodal, že takový Zeman má těch krachů x-násobně více, ale v Itálii je stejně považován za trenérskou legendu.

     

    Někteří trenéři se snaží svůj pohled na fotbal nekompromisně převést na svůj tým a někdy to má následek rozklad celého týmu, někdy naprosto dominantní postavení týmu v rámci ligy.

    Takto funguje Hřebík, Zeman, Jarolím, Simeone a mnoho dalších.

   • pátek22.9.2017 13:18reagovat

    Stačí se podívat na výsledky a žalostnou hru Sparty. Ve Znojmě po poločase jedna střela na branku a Znojmo 4. A druhý byl herně ještě horší. Tak co trenér s asistenty hráče naučil?

    • Tazmen22.9.2017 13:28reagovat

     Znojmo 4 střely na branku? Údiv Smích

     • pátek22.9.2017 18:24reagovat

      Stačilo se dívat na TV i o přestávce, kde byla tabulka s uvedenými údaji.

   • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:33reagovat

    No tak nevím. U něj nejsou zase úspěchy.

     

    S Pana 2. místo je asi standard.

     

    Jediný úspěch je vítězství s Interem v Young league.

  • leodas1222.9.2017 12:54reagovat

   Tenhle příspěvek tady vidím už asi po desáté..

  • Sendi22.9.2017 12:57reagovat

   něco novýho bys tam neměl?

   • pátek22.9.2017 13:09reagovat

    Kdyby byl tak dobrý a s deseti kvalitními posilami ze zahraničí jsme měli vést s náskokem ligovou tabulku.

    • artaxerxes22.9.2017 13:13reagovat

     výborně - jen mi řekni, jaký bychom měli teď náskok na Plzeň.

     • trinact22.9.2017 13:19reagovat

      SmíchSmíchSmích

     • pátek22.9.2017 18:22reagovat

      Na body stejné, ale na skóre s takovými hvězdami z Itálie a Francie aspoň o 10 gólů lepší. Smích

    • victorlima22.9.2017 13:34reagovat

     Real má nejlepší hráče v Evropě a taky nevede tabulku. Jsou proto jeho asistenti nemožní? Fotbal nemá logiku. Kolik let se v Anglii snaží vrátit MU na pozice které měl. Možná se mu to letos podaří. Ale celou tu dobu měl skvělé hráče a skvělé trenéry a nic. Manchester City investoval do hráčů obrovské peníze už asi před pěti léty. Koupili jednoho z nejlepších trenérů a až teď to začíná k něčemu vypadat. Takových příkladů bych zde mohl uvést mnoho. Ano máme plno posil, ale někteří jsou spíš investice do budoucnosti (Civič,Plavšič), někteří se moc nepovedli (Janko, V.Kadlec), někteří jsou zraněni (Kaya), některým se nedaří tak jak jsme si všichni představovali (Štětina, Mavuba, Ben Chaim, Vatajelu), někteří odešli na hostování (Vukadinovič) no a někteří jsou podle mne skutečnými posilami (Mandjeck, Biabiany možná i Důbravka). Největší naší posilou by bylo, kdyby ještě odešli Šural, Mareček, Frýdek, Lafata a možná i Kara, jestli bude hrát tak jako ve středu.

     • Sendi22.9.2017 13:43reagovat

      Já furt nerozumim co všichni máte proti Marečkovi :)

      • peterpan2722.9.2017 13:46reagovat

       No, v tom Znojmě byl tragickej, nestíhal a ještě málem dostal rudou, resp. si o ní dost koledoval. V obraně nemá co dělat...

       • johnny122.9.2017 13:54reagovat

        Také si to myslím, nestíhá, útočníci kolem něj běhaj a on kouká jako když nadloube volovi. Pořád obrací hru dozadu, nejlíp od půlky až k brankařovi. Ze začátku sezóny to šlo, ale už se zase vrací do starých kolejí.

        • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:30reagovat

         Není to obránce

      • hombre22.9.2017 13:53reagovat

       To bylo dobrý Smích.

      • victorlima22.9.2017 13:58reagovat

       Trochu jsem si v poslední době na něj vylepšil názor. Možná, že mě nesedí jenom v obraně. Vypadá šíleně nejistě, hraje tak nějak předpodesraně. Nečiší z něho vůbec jistota. Takhle nemůže vypadat stoper. Na druhou stranu, musím přiznat, že se hodně zlepšil v přihrávkách. Dříve hrál jen dozadu. Teď se snaží i o konstruktivní hru a zlepšil střelbu. Jeho trestňák mě příjemně překvapil. Na stoperu však působí krajně nejistým dojmem.

       • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 14:31reagovat

        Není to dlouhodobé řešení na stopera. Možná v systému 3-5-2 ..ale u nás tam hrát nemůže - zvlášť když nejsme ve formě. Kdybychom byli ve formě, tak se víc dostává do hry a mezery v obraně vynahradí příhrávkou a přehledem ve hře.

  • Chabix22.9.2017 13:19reagovat

   Výsledky nejsou nic moc. Znám je už dlouho. O Stramaccionim jsem si na cizojazyčných webech zjišťoval co zjistit šlo. Takže o těchto věcech tu mám podrobnější info než ostatní diskutující.

    

   Pana na tom nebylo finančně dobře. Měnil se tam majitel a rozsáhlé změny tam byli před Stramaccionim a i po něm. Rozsáhlé přestupy co jsou tu Stramovi přičítány, šlo za klubem a většinou se jednalo o levné hráče a hráče, kteří někde nebyli pod smlouvou. Srovnání se Spartou by se tam našlo. Třeba častá změna koncepce.

    

   S Interem Milan měl i sérii výborných zápasů. Tam se však vyskytl podobný problém jako ve Spartě, kdy se začal hromadit počet zraněných. Jeho nástupce pak už vůbec nedával šanci mladým a narozdíl od Stramaccionyho hrál ohavný betonářský fotbal. Strama se aspoň snažil hrát ofenzivně a nátlakově. Pravdou však je, že se mu za celou dobu nepodařilo v týmu vměstnat tvář. Strama patří mezi trenéry, kteří určují taktiku podle soupeře. Mnoho jiných trenérů je zaměřený jen na svůj tým a soupeři se spíš snaží vnutit svojí hru. Tohle je možná ten problém, proč mu to ve Spartě moc nejde. Sparta v lize nejlíp hrála, když zásahy do sestavy byly nejmenší.

    

   O Udinese nemám moc podrobné info. Co vím, tak nebyl vyhozen, ale rozešli se kvůli odlišné filozofii.

   • victorlima22.9.2017 13:49reagovat

    Já bych Chabixi, viděl největší Stramovy nedostatky v tom, že neměl dostatečné poznatky o české lize. Na některé zápasy se sice nedá koukat, ale kondičně a takticky jsou týmy většinou dobře připraveny. Nahrazují tím technické nedostatky. Trochu to podcenil a domníval se, že s tím co hráčsky ve Spartě zbude a s tím co se nakoupí, dá dohromady rychle úspěšné mužstvo. V Italii také se všechny ,, venkovské,, týmy, chtějí vytáhnou a vyhrát nad slovutným soupeřem. Budou hrát na sto procent a budou se snažit fotbalově vyhrát. U nás je to skoro pro všechny týmy utkání roku (proti nenáviděné Spartě). Hráči hrají až za hranicí sebeobětování a nikomu vůbec nevadí, že následující tři utkání hladce prohrají, jen když oberou ty pražské kurvy. Pro výhru jsou ochotni udělat vše a to nejen po fotbalové stránce. Vždyť takový zápas v Liberci to spíš byla válka než fotbal. S tím asi také úplně nepočítal.

 • ESTE K ...

  FANDA730722.9.2017 11:32reagovat

  Paixaovi.U nas nedostal vacsiu sancu, v Polsku opat ziari-9z-/8golov

  • FANDA730722.9.2017 11:41reagovat

   2-3x lacnejsi ako Janko a keby dostal sancu, urcite by nejake goly nasukal.Podobne predtym Balaj+Fatai.Lenze momentalne moze pri hre nasej zalohy hrat vpredu aj Neymar a neviem kto este a neda goly.Muzstvo nema system, nevie co ma hrat.A toto je tu uz 2sezony.

  • artaxerxes22.9.2017 11:42reagovat

   Ká bych Marca Paixaa přirovnal k Lafatovi.

   Když přicházel tak na to byl podobně jako Lafata po příchodu z Jablonce - jednoduše řečeno útočník, který dává góly, ale jinak celý tým na něj pracuje.

    

   Lafata se, díky trenérskému vedení ve Spartě nejen, že zůstal gólovým útočníkem, ale stal se i ”prvním obráncem” - tzn. hráčem, který po ztrátě míče napadá rozehrávající obránce soupeře a tím je nutí nakopávat míče, což je pro obranu lehčí pokrýt. Bohužel vlivem zranění a stárnutí už vydrží cca 60 minut.

    

   No a pokud má trenér na výběr jen gólového hráče a oproti němu gólového hráče a pracanta k tomu, tak logicky vybere druhou možnost. (Na tentýž problém doplácí i Janko)

   • lidoop22.9.2017 12:18reagovat

    Janko je natolik známej hráč, že jestli ten, kdo si ho vyhlídl, neví jakým způsobem hraje, tak by měl okamžitě složit funkci. Těžko chtít po 34 letým hráči, aby v tomhle věku rázem hrál něco jinýho, než na co byl celou kariéru zvyklej.

    • artaxerxes22.9.2017 12:42reagovat

     On je možná problém, že dotyčný je diletant a dívá se jen na statistiky a vidí 17 gólů v útoku podobný jak Lafata => máme náhradu za Lafatu.

     Podle x-krát omýlaných statistik je hráč typu Lafaty u míče tak 100÷150s za zápas a zbytek je bez míče. No a Janko je podobným typem jako Lafata při těch 100÷150s, kdy jsou u míče.

      

     Tak jako tak, ten člověk, co to rozhodl, ve Spartě neměl být. Bohužel takové pijavice neodcházejí dobrovolně.

   • victorlima22.9.2017 12:54reagovat

    S tím Lafatovým napadáním bych to chtěl uvést na pravou míru. Ano snaží se napadat, ale spíš to tak stínuje. Díky své pomalosti (věk) však ještě žádný důležitý míč nezískal. Nechci ho nijak napadat, udělal toho pro Spartu dost a dal dost gólů. Věk však nezastavíš. Jeho současný přínos je však mizivý.

    • artaxerxes22.9.2017 13:10reagovat

     tak i tím stínováním je platnější než Janko, ale jo ta prospěšnost jednoznačně klesá.

     I to, že produktivita klesá je důsledek toho, že i ten první krok není tak rychlý.

 • prohlášení

  Majklll22.9.2017 10:53reagovat

  http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/ostatni/prohlaseni-ac-sparta-praha-18693.html

  • SuperFrankie22.9.2017 10:53reagovat

   O ničem

   • Majklll22.9.2017 10:59reagovat

    jak se to veme - pokud opravdu zakáží vstup na stadion, tak to o ničem není a bude to jasný signál ostatním. Lepší identifikace určitě taky není na škodu..

    • artaxerxes22.9.2017 11:57reagovat

     Nějak mi k současné situaci sedí film Obecná škola.

      

     Když došlo k překročení nějaké meze, končí konvenční metody řešení a nastává tvrdá linie.

     ---

     Vím, že velká část lidí je proti lístkům na jméno, registraci apod. a chápu, že už to zavání špehováním, ale bohužel tyto metody se dostávají do popředí ve chvíli, když jakékoliv jiné řešení je neúčinné. Doufejme, že tak daleko to nezajde.

      

     Btw. Ale je zajímavé, že u lidí, kteří jsou proti tomu nejvíc (kotel), má velkou podporu ultrapravice, která podobné věci má v programu (registrace muslimů, seznam židů, seznam podporovatelů muslimů apod.)

      

  • Víťák z Cé Osmičky22.9.2017 11:07reagovat

   SUPER!

  • ouki22.9.2017 11:34reagovat

   Paráda! Teď jen, aby se to klubu skutečně efektivně dařilo. Byl bych jenom nadšen. Je mi hodně smutno z toho, že se dlouhodobě za náš kotel a ultras dlouhodobě hluboce stydím.

  • Dynamo22.9.2017 11:36reagovat

   celé je to kolovrátek.

   Vzpomínáte na projekt Sparta fandí slušně?

  • astronautacs22.9.2017 12:01reagovat

   Spíš než prohlášení je zajímavější ten dotazník

 • Jilek

  Bunda22.9.2017 10:31reagovat

  Ještě se k němu vrátím protože celá diskuse se ihned dostala k Lavickovi.

   

  Jilka chválí Holek, ale v minulosti o něm Pavel Srnicek řekl že pokud by někoho měl doporučit do Newcastlu tak právě Jilka. Hřebíka se ptali kdo z trenérů má nejvíc podobný pohled na fotbal jako on a řekl že Jílek. Bruckner řekl že pokud nějaký trenér někdy dosáhne velkého úspěchu tak to bude Jílek.

   

  Doufám že až Itala vyhodime tak uděláme vše proto aby se Vašek na Letnou vrátil.

  • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 10:32reagovat

   Ještě ne. Ať s Olmikem hraje 2 sezony a pak ho přivedeme.

    

    

   • Bunda22.9.2017 10:33reagovat

    Dobře. Mezi tím chci Pulpita a Siegla. At je veselo.

    • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 10:34reagovat

     Musíš se dívat co je nejlepší pro Jílka. Nesmí to uspěchat. Mohl by bouchnout a pak by měl dveře zavřený. Na ty dva roky klidně Trpiše.

     • AlaMierda22.9.2017 10:35reagovat

      jen ne burana Trpišovskýho

     • jakub231122.9.2017 10:45reagovat

      Uspechat? Blbost v Evrope je bezny ze tym vede trener kolem 40ti let.. bral bych Jilka klidne hned

      • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 11:27reagovat

       Nejde o věk, ale o zkušenosti.

        

       Z pohledu Sparty bych proti tomu nějak nebyl. Ale chtěl bych, aby si Venca zkusil práci ještě ne pod takovým tlakem. Něco v Olomouci vytvořil. Pak může / musí jít k nám.

        

       Dívám se na to v kontextu českýho fotbalu nejenom Sparty.

       • jakub231122.9.2017 15:13reagovat

        Aha a co Nagelsmann v Hoffenheimu?? Ten asi moc zkusenosti nemel kdyz tam prisel cca ve 28 letech

    • AlaMierda22.9.2017 10:35reagovat

     na kondičního trenéra Zelenku si zapomněl?????

     • Pouzar1122.9.2017 10:39reagovat

      Zelí bude dělat hlavně motivátora, aby kluci žrali trávu SmíchSmích

      • Funin22.9.2017 10:42reagovat

       a brousili lajny vid :)

      • trcmano22.9.2017 10:44reagovat

       V Dohránu plus má pohled jako když ji kouří Smích

       • victorlima22.9.2017 10:47reagovat

        Možná, že Zelí ji opravdu kouří, ale tím to nebude. On je bohužel celoživotní blb a looser. Jinak by se svým talentem byl někde úplně jinde a nemusel by žvanit nesmysly do veřejnoprávní TV.

       • Spartmam22.9.2017 11:04reagovat

        1+, kdo ví...co všechno nekouří??Smích vypadá divnějc a divnějc.SmutekÚsměv

    • victorlima22.9.2017 10:44reagovat

     Ještě bych prosil Radu, jako staršího konzultanta.

     • Spartmam22.9.2017 11:05reagovat

      A nezapomněl na Jožku Csaplára - odborník u videa..DDDSmích

      • Spartmam22.9.2017 11:07reagovat

       *nezapomeň

   • waaw22.9.2017 11:32reagovat

    Jak jsem upozornoval na nezkusenost Holoubka s dospelym fotbalem a preferoval jsem jine reseni, tak u Jilka bych se toho nebal. Ciste pocitove...

  • Srdcař Plavšič22.9.2017 11:16reagovat

   O Jílkovi se velmi pochvalně vyjadřoval i Tomáš Malý. Že to je zdaleka největší odborník v České republice a velice dobře se mu s ním spolupracovalo, dokonce snad naznačil (nevybavuji si úplně přesně), že projev byl hlavně jeho zásluhou a Lavička do toho nezasahoval až do takové míry, jak by se mohlo zdát.

   • Bunda22.9.2017 11:18reagovat

    Na to jsem zapomněl. U 21 to funguje podobně. A co vím tak všichni hráči si pochvalují Jílkovo tréninky. Už se těším na další zápas Olomouce. To je podívanáÚsměv

  • atraps222.9.2017 11:16reagovat

   Pokud by Ital opravdu odešel co takhle dát Jílka s Lavičkou.

  • trinact22.9.2017 13:09reagovat

   Ano, velmi se těším až Jílek nahradí Pavla Vrbu v Plzni!

78124 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha