Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • MOL cup

  AlaMierda27.1.2023 11:49reagovat

  hrajeme v Liberci

  • kanonMates8827.1.2023 12:07reagovat

   Blbý los.

   • thomasd8627.1.2023 22:04reagovat

    Cinan s Vyskovem pobavil, ti maji fakt stesti na los...

    • FANDA730728.1.2023 10:36reagovat

     myslis, ze je to stastie??? nic ine?

     • thomasd8628.1.2023 16:55reagovat

      Novy rok,nove mysleni, ale oba vime ze tady nejde o stesti, nahodu nebo Budhu😀

 • Zelinka

  Dynamo27.1.2023 10:54reagovat

  Tak co, zařízne nás Zelinka v Olomouci?

  • Larrygo27.1.2023 11:07reagovat

   In cold blood.

  • victorlima27.1.2023 21:17reagovat

   Zelinka to není dobrá zpráva. To je velký darebák. Rovněž MOL Cup v Liberci není nic moc.

   • johnny128.1.2023 6:10reagovat

    Zelinka nemá ve špičkovém fotbale co dělat, jinak snad si někdo nemyslel, že komunistickej číňan dostane někoho těžkého. Mají Vyškov, to nejlehčí co šlo dostat. Jak je to přísloví s tím silnějším psem....?

 • Schůze

  Schyzo26.1.2023 21:08reagovat

  Prosím jako vždy o vložení výcucu, co se dnes řešilo na schůzi.

  Jestli je někdo debil si prosím tentokrat nechte pro sebe.

  • 13goat27.1.2023 11:38reagovat

   Co se řešilo na SC by tam mělo i zůstat.

   • kanonMates8827.1.2023 20:41reagovat

    +1

   • johnny128.1.2023 6:12reagovat

    -1

   • Schyzo28.1.2023 12:40reagovat

    Mas pravdu, v posledních letech to ale moc zvykem nebylo.

 • Nové smlouvy

  MichalM26.1.2023 16:05reagovat

  Tak tuhle zimu se po letech na Letné konečně nespí. Nějaké posily přišly, Vitík, Čvančara nové smlouvy.........Úsměv

  • Larrygo27.1.2023 10:04reagovat

   Odstavení Sáčka z áčka!

  • kanonMates8827.1.2023 12:06reagovat

   Docela mě překvapuje Čvančara, vždyť přišel před rokem, jakou dostal boha smlouvu... Snad to nebudou takový ty podpisy před odchody. Rád bych viděl Vitíka ještě pár let na Spartě, než nám vydělá raketu.

   • AlaMierda27.1.2023 12:18reagovat

    O Čvančaru byl zájem už v létě z Itálie a bude o něj pořád. Proto by bylo třeba ještě ideálně už v zimě vyřešit útok, případně mít v létě tak štastnou ruku, že přivedeme útočníka co hned pomůže. Jinak zatím za zimu Rosovi pochvala za A tým. Ještě se zbavit Vindheima, Sáčka, Heči a bude to vcelku cajk. Jsem sám zvědav co bude s béčkem.

 • Roman Mokrovics

  Larrygo25.1.2023 14:45reagovat

  Podle isportu Sparta kupuje ( v rámci obchodu hostování Fortelného ) ofenzivního záložníka Romana Mokrovicse - ročník 2006.

  Zajímavý přestup, snad se v naší mládeži prosadí a bude zlepšovat, mluvilo se o něm jako o opravdu velkém talentu.

  • johnny128.1.2023 6:02reagovat

   Jo to už je hotové, za mě dobré, prý je to fakt velkej talent, tak uvidíme.

    

   https://sparta.cz/cs/clanek/roman-mokrovics-prestupuje-do-sparty-404
   72

 • Inkasovaný gól

  13goat23.1.2023 12:23reagovat

  Dole píšete, čí to byla chyba. Tohle je na rozbor primitivní situace - chronologicky:

  1. Nákop, prohraná Vitíkova hlava.

  2. Panák zajišťuje Vitíka, asi vzhledem k tomu, že je před ním útočník, od kterého má odstup zhruba dva metry. Zcela správně, útočník bude pravděpodobně obratnější a je dobré si dát rezervu, pokud by byl balon prodloužen až za Panáka.

  3. Postavení Zeleného v pořádku, mohl být o metřík, dva blíže k Panákovi, ale správně.

  4. Skluz Panáka po převzetí útočníka správně, balon random do vzduchu.

  5. Kairinen správně vyplňuje prostor po Wiesnerovi, bohužel mu chybí rozhodnost při převzetí míče Norimberským hráčem, kdy byla pravděpodobně jediná šance dostat hráče pod tlak. Malá agresivita dovolila pohodlný postup.

  6. Zeleného správná reakce (snaha vystavit hráče do ofsajdu) je eliminována správným rozhodnutím hráče Norimberku pozdržet přihrávku (což mu umožnil Kairinen nízkou agresivitou při napadání)

  7. Wiesner reaguje, vrací se sprintem, ze situace 2na3 dělá 3na3, bohužel o krok pozdě. Nabízí se otázka, zda nemohl reagovat dříve (na 80 metrech od vlastní brány).

  8. Na přetažený přízemní centr reagují správně jak Panák, tak Zelený. U obou hráčů však opět chybí vyšší míra agresivity, která především v případě Panáka rezultuje v prostor v zakončení hráče Norimberku a ve výsledku gól.

  9. Postavení golmana při střele. Tohle hodně řeší Jakub Dobiáš, který by pravděpodobně napsal, že v takové situaci by si golman pomohl, kdyby zůstal o ten cca metr vzadu - na čáře. No krom toho, že to Kovář vyřešil metodicky správně a že o té spekulaci s čárou můžeš hovořit pouze, pokud vidíš, že balon přešel čáru zhruba v půlce délky brány, si myslím, že je Kovář trošku toporný v chytání nízkých střel (dobře, tohle bylo těžké a jedinou šanci měl právě proto, že to šlo na prostředek)

  • Pavel0023.1.2023 18:33reagovat

   Mimochodem nebyl tam hned na začátku faul na Vitíka? Byla to ta situace, kdy Vitík skončil bez jedné kopačky, tedy se nemohl zapojit do obrany, ne?

   • 13goat24.1.2023 8:27reagovat

    Možná, nemám o tom úplně detailní důkaz. Sparta dala na IG fotku ”dopadu”, kde už je Vitík vyzutý. Ale těchto šprajců, kdy tě někdo štrejchne kolem kotníku, achilovky a v krajním případě ti botu sundá, je ve fotbale mraky každou minutu a málokdy se jedná o faul.

 • ke včerejšku s malým odstupem

  victorlima22.1.2023 9:38reagovat

  Jak zde již bylo řečeno, nebylo to včera zlé ani na nějaké přehnané jásání. V obraně jindy docela pevné, se objevovaly skulinky, záloha se dobře vracela, ale na míči dominantní rozhodně nebyla a ani ofenzíva nebyla příliš přesvědčivá.

  Brankáře nehodnotím, protože na něj prakticky nic nešlo. Za gól nemohl a diváky postrašil i pobavil svojí zasekávačkou. Ze stoperů nejlepší Sorensen, Panák je fotbalový, ale se suverenitou to občas přehání. Inkasovaný gól jde z velké části za ním. Vitík si své ubrání, včera však byl na štíru s rozehrávkou. Vydra mě nepřestává překvapovat. Dobrý. Def. záložník byl vlastně jen jeden a to nejlepší hráč na hřišti Kairinen. Krejčí byl zatím jen stínem toho hráče, který má táhnout Spartu. Zklamal mě levý wingbek Zelený. Viděl jsem ho už zahrát mnohem lépe. Dozadu chyboval a dopředu nebyl výrazný. Naopak pravý wb. Wiesner sice moc neubrání, ale dopředu byl velmi aktivní a včera i produktivní. Z ofenzivních hráčů byl nejlepší v pohodě hrající Haraslín. Jen by si mohl odpustit to polehávání. Čvančara dal gól, byl aktivní, ale dost kazil přihrávky a myslím, že je schopen lepšího výkonu. Kuchta je doslova tragický. Moc se nezapojuje do kombinace, napadá jen tak na oko, hráče obejít neumí a vypadá, že ho to strašně nebaví. Podobně hraje i střídající Jankto (naprosto zbytečný hráč) a neustále zkoušený a stále tragický Minčev. Naopak z těch střídajících hráčů to vypadá, že Mabil by mohl být platnou posilou dopředu (dozadu moc nebrání) a Laci až doladí kondici, tak vypadá docela fotbalově. Mejdr zřejmě svůj boj o pozici pravého beka či wb. prohrává. Je neohrabaný a oproti Wiesnerovi výrazně ztrácí v technice i rychlosti. Goljan vypadá, že by se mohl vykopat. Míč mu nepřekáží a je rychlý i odvážný. Uvidíme. Snad se brzo ukáží na hřišti i Daněk nebo hlavně Karabec, protože neustálé zkoušení Minčeva či Jankta evidentně nikam nevede. Už za týden budeme moudřejší. Bohužel, z Olomouce bychom, pokud nechceme považovat ty řeči o útoku na titul jen za tradiční kecy, měli přivést body.

  • Larrygo22.1.2023 20:00reagovat

   Hodnocení hodně široký, ale v podstatě souhlasím se vším.

   Kairinen je neskutečně silný na míči. Pouštěl jsem si zápas i podruhý a on v naprosté většině případů situaci s míčem na noze řeší optimálně, jak by hráč na pozici 6 řešit měl. Hotový hráč.

   U Laciho mě zaujala schopnost hru vědomě zrychlit. Vypadá na hráče s velkým přehledem a herní inteligencí. Po nástupu na hřiště zvládnul 3x (!) míč co mu šel do nohy pustit na lépe postaveného spoluhráče. To chce fakt přehled. Obecně je na něm taky vidět nonstop nabídka do kombinace. Dost rozdíl oproti schovávající mu se Sáčkovi, o kterého se teď pere Zlín s Realem Madrid.

 • Priske

  thomasd8621.1.2023 20:57reagovat

  Jsem rád, že jsou tady a věřím, že tu zůstanou. Je dobře, že tihle mladí kluci jsou součástí našeho týmu. O možnostech hostování je složité mluvit, je to výsledek dohody mezi hráčem, trenérem a klubem. Po zranění se nám vrátili Haraslín, Jankto, máme tu nově Awera Mabila. Na Karabcovi a Daňkovi je, aby ukázali, že jsou lepší než oni. V tréninku pracují tak, jak by měli, v tomto směru jsem s nimi spokojený. Musí počkat na šanci a pak ji využít.“

  Takze na treninku pracuje teda Kara dobre? Ja uz nicemu nerozumim...

  • BradCox21.1.2023 23:58reagovat

   Systémová záležitost. Priske potřebuje hráče do svého fotbalu a Daněk s Karabcem to teď nesplňuji na sto procent. Já bych je taky radši měl v základu a chtěl bych abychom hráli 4-3-3, ale vypadá to, že vysloveně jedem na pragmatismus a hru, která nám přinese výsledek. Jinak by v základu na wingbeku nehrál Zelený .. Pokud se bude vyhrávat, tak nebude problém, ale dlouhodobě by to možná chtělo i hezčí fotbal...

   • thomasd8622.1.2023 1:24reagovat

    Ok, ja jen ze furt posloucham o Karovi jak ho Priske nechce protoze je linej makat a Priske rika, ze v treninku pracuje dobre.

    • johnny122.1.2023 6:27reagovat

     No protože je to těžký, buď budou hrát mladíci a nebude tlak na výsledky, nebo nebudou hrát tolik a budeme mít výsledky. Jsou to prostě mladí kluci, v hlavách to nemají ještě srovnaný, jejich hra je nevyrovnaná. A s Hložanem je nesrovnávejme, to je výjimečný člověk se vším všudy. Vzpomínám si na sebe jaký jsem byl v 18 letech trotl, ale že by byli liní a nejeli na 100% v tréninku tomu nevěřím.

  • kanonMates8822.1.2023 8:11reagovat

   Ono je to do jistý míry otázka mládí vs útok na stíhací jarní jízdu (titul radši nepíšu). Máš v základu 20 letého stopera 22 leté útočníka a brankáře. Podívejme se na kádry konkurence. V případě Daňka mě to taky mrzí, u Karabce po jeho skoro 100 startech za áčko méně. Ale rozumím tomu, že prostě s nejmladším kádrem se o vrchol v naší lize hrát nedá, poslední roky jsou toho smutným důkazem. Daněk ale určitě nějakou minutáž díky více střídáním dostane, Karabec by měl jít někam hostovat, kór s výhledem příchodu Ševčíka. Ať se za rok či dva vrátí ve formě a rozdá si to o základ, dneska na něj zdaleka nemá.

  • Larrygo22.1.2023 19:46reagovat

   Priske hraje fotbal bez ”podhrotového” záložníka. To se pak Karabec, kterej to hraje celej život dostane na hřiště těžko.

   Daněk to ještě nějak zvládne na křídle, i když kdo ho zná už z Olomouce ví, že ani pro něj to není optimální pozice.

   Karabec je na křídle utopenej. Nikdy to nehrál, nemá pro to předpoklady, tak se asi není co divit.

   Přesto je Kara hráč s obřím potenciálem. Doufám, že Spartu co nejdřív opustí. Ve Spartě ten potenciál nikdy nenaplní.

 • První půle

  Larrygo21.1.2023 14:49reagovat

  Není to vůbec špatný, ale na nějaký jásání to zatím taky není. Imho dobře hraje Čvančara, Haraslín, Vitík nebo Wiesner. Kairinen vypadá dobře, Pavelka to bude mít přes něj, Sadílka a Krejčího těžký.

  Krejčímu viditelně chybí praxe, ale dostane se do toho.

  Kuchta bohužel nejhorší, prakticky na hřišti neexistuje.

  • hombre21.1.2023 14:56reagovat

   Na gólu Němců měl obří podíl Panák. To byla učebnicová ukázka jak se nesmí bránit a vypouštět souboje....

   S Kuchtou souhlas.

   No a nepracuje nám střed pole, tam prohráváme.

  • johnny121.1.2023 14:59reagovat

   Mě se nelíbí ani Zelený, s Panákem byli u gólu. A Kovářova zbytečně riskantní rozehrávka. A válení se a brečení Haraslína.

   Naopak nejlepší na hřišti Kairinen.

   • Larrygo21.1.2023 15:48reagovat

    Kairinen, Laci a Mabil zatím docela porno Smích

    Očekávání jsem měl nulový, ale začali výborně.

    • matesario21.1.2023 15:50reagovat

     Mabil je furt na pérkách..a Jankto je komik všech komiků

     • johnny121.1.2023 16:04reagovat

      No to teda jo, jak tohle mohlo hrát v Itálii a Španělsku??

      • kanonMates8821.1.2023 16:59reagovat

       A s cenovkou 15M EUR...

    • johnny121.1.2023 16:06reagovat

     Určitě, mě se hodně líbili všichni tři. Ten Laci byl trochu zmatenej, no ale tak ještě nejsou úplně sehraní, podle mě to bude jen lepší.

     • MichalM21.1.2023 22:03reagovat

      Zas na to jak není moc velkej, tak výborně vyhrával souboje vprostřed hřiště........

      • johnny122.1.2023 6:31reagovat

       Jo, jsem s ním v pohodě, taky myslím, že by mohl být posilou, uvidíme no.

  • Chabix21.1.2023 20:23reagovat

   Sice jsme vyhráli, ale moc se mi to nelíbilo. Zatímco proti Salcburgu to byla mašina. Tak dneska to byl chaos. Navic mi připadalo, že jsme si v mnoha situacich počínali velmi nešikovně. Přisuzuju to špatnemu počasi. Každopádně za mě takhle ne.

   • MichalM21.1.2023 22:02reagovat

    Mě se nejvíc líbila poslední půlhodina, když hráli ve středu spolu Kairinen, Laci a Mabil. Byli schopní spolu dobře kombinovat..........Kairinen bude myslím v základu od začátku, dneska byl výbornej..........

    • Chabix22.1.2023 17:27reagovat

     Jojo taky se mi ti tři hráči líbili. Tuhle zimu jsme se do posil trefili.

     • MichalM23.1.2023 15:16reagovat

      No počkal bych ještě s hodnocením na jaro. Kolikrát se nám posily libily než se pak u nás zkazily.........

      • Chabix24.1.2023 17:51reagovat

       Minimálně přinesli do týmu něco, co tu nebylo.

 • dotaz

  victorlima20.1.2023 21:49reagovat

  Nevíte náhodou, jestli se zítřejší zápas s Norimberkem nebude přenášet ne Sparta TV?

  • johnny121.1.2023 6:29reagovat

   Na ofiku píšou, že přímý přenos začíná ve 14:00, ale přes nos docela dost sněží tak nevím...

  • matesario21.1.2023 13:39reagovat

   o2 tv

Předchozí 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 8097 Další
80968 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha