Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • zase s odstupem a bez nadšení

  victorlima31.1.2023 8:36reagovat

  Až dnes se dostávám k hodnocení zase jedné smutnější soboty. Problém je v tom, že bod z Olomouce je sice dobrý pro lehce nadprůměrné mužstvo naší ligy, ale ne dost dobrý pro mužstvo, které chce stále ještě kandidovat na titul. Šokem nejen pro mne, byla úvodní sestava. Všechny posily na lavici??? I další průběh zápasu byl trochu překvapivý a zcela odlišný od našich přípravných duelů. Chybělo presování, nasazení, kombinace v rychlosti. V obraně byly vidět, podobně jako v přípravě, nedostatky umocnělé brzkým střídaním Sorensena, nejistého Vydry, jenž ho nahradil a Panáka, který není v oslnivé formě. Záloha trpěla podprůměrným Krejčím a též slabým výkonem Zeleného (veliký rozdíl oproti tomu, když přišel) a Wiesnera, který předchozí přípravu zvládal mnohem lépe. Sadílek byl téměř neviditelný. Nepodrželi jsme balon, kombinace vázla a nic mimo té šťastné střely Čvančary jsme si nevytvořili. Náznaky tlaku přišly až s nástupem Mabila a ke konci zápasu. V útoku byl simulant Haraslín nejlepší. Čvančara byl dobře a velmi často střežen za hranicí pravidel. Sudí Zelinka ani pomezní nezklamali. Kuchta byl opět neviditelný a hrající bez zájmu. Kdybychom ho poslali zpět do Ruska, tak bychom ušetřili jeho milionový plat. Jeho přínos je minimální. Celkově to byl opět ten náš klasický předpodesraný výkon. Omluvou nemůže být ani to, že Olomouc hrála celkem dobře. Její útočné duo překonalo výkonem to naše tak o 100%. Chyběla v naší hře bojovnost, nasazení, možná i kondice. V neposlední řadě též fotbalovost a kreativita. To není moc dobré vysvědčení pro posílené mužstvo, které má stále (dle vedení) titulové ambice.

  • Lobrock31.1.2023 10:04reagovat

   K tomu Zelinkovi. Zlatej Berbr. Za něj fungovalo aspoň právo veta, takže jsme tu plešatou slávistickou svini mohli po těch opakovanejch nechutnejch zářezech aspoň vetovat. Od tý doby, co zkorumpovanej Příhoda právo veta zrušil, tak Zelinka píská všechny naše těžký venkovní zápasy. A opět nezklamal a v Olomouci jako vždycky parádně naklonil hřiště. Takže zatímco Beneš s Vraštilem celej zápas (než ho zrakvili) škrtili Čvančaru, kterej kdykoliv přebíral míč, některej z těch doybtků mu visel na zádech jak batoh, aniž by na něj byl odpískanej jedinej zákrok, na druhý straně si fauly sparťanů vysloveně vymýšlel, jako například když, tuším, Navrátil přihrál spoluhráči a pak se bez míče rukama napřed vrhnul na stojícího Wiesnera, povalil ho a pískal se faul Wiesnera v nebezpečné vzálenosti kousek od vápna! Úplně otočená situace. Dokud budem v zákulisí za takkový šašky, že nám naše těžký zápasy bude pravidelně pískat nejzkorumpovanější, navíc antisparťanská, svině mezi rozhodčíma, tj. Zelinka, tak o nějakejch úspěších nemůžeme ani uvažovat,

   • victorlima31.1.2023 14:58reagovat

    Bohužel máš v mnoha věcech pravdu. Zákulisně jsme neuvěřitelně slabí. Tu situaci s Navrátilem a Wiesnerem si dobře vybavuji. Jasně obrácený faul těsně na hranici vápna. Čvančaru drží zezadu stoper přímo v chvatu, pak ho povalí a pomezní vzdálený asi 2 metry čumí jako debil a nic nesignalizuje. Takhle se moc špatně hraje o titul.

  • kanonMates8831.1.2023 12:08reagovat

   Víceméně souhlasím, s některé tahy Priskeho nechápu ani s několikadenním odstupem. Ale měl bych jednu poznámku, ač si umím představit reakci, kterou to vyvolá, ale je také důležité si uvědomit, že třetí tým ligy hrál u čtvrtého týmu ligy. Všude na světě bez rozdílu rozpočtů, ambic a jména, třetí tým u čtvrtého prostě nejsou povinné body pro třetí tým. Přijde mi, že se tu pořád občas objeví spojení regionální nebo chudý klub, ale to ve sportu přece není dogma, Olomouc je čtvrtá z nějakého důvodu. To ovšem nemění nic na skutečnosti, že jsme asi všichni čekali od Sparty mnohem víc.

   • peterpan2731.1.2023 13:46reagovat

    Souhlas, v Olomouci je to těžký vždycky, navíc první zápas po zimní přestávce a na těžkým terénu. Ale, stejně jsem taky čekal víc. Od hráčů samotných, ale i trenérského štábu, který ten zápas tak nějak pěkně prokoučoval...No nic, uvidíme, co bude teď doma, snad zabereme výsledkově i herně

   • victorlima31.1.2023 14:52reagovat

    Vůbec nerozporuji, že hrát v Olomouci je snadná záležitost. Jestliže celou zimní přestávku však vyhlašujeme, že nic není ztraceno a stále hrajeme o titul, tak ty body z Olomouce prostě musejí přijít a ten tým musí být na takový zápas připraven jak na finále LM. Každou takovou ztrátou se ta naděje boje o absolutní špičku vzdaluje. Proti Plzni a Slavii se ty body budou získávat nepoměrně obtížněji.

    • kanonMates8831.1.2023 17:41reagovat

     Jasně, ale tak co máme vyhlásit, uhrát v klidu třetí flek a neopotit si tričko? Já tomu rozumím, že je potřeba trochu vyhecovat nejvyššími cíly hráče, ale nalijme si čistého vína. Naším soupeřem je na jaře Plzeň, tu bychom měli být schopní nahánět a hlavně předehnat. Ale ač nemám rád poraženecké keci, Slavie je prostě o něco dál, je to sice sport a míč je kulatý, ale tohle je realita jara. Pokud předeženeme Plzeň a uděláme pohár, bylo by to top jaro. Noví hráči potřebují čas, nejsou tu ani měsíc a ač kroky Priskeho moc nechápu, trochu rozumím, že tam nechtěl od začátku postavit čtyři nové hráče (ač alespoň Kairinena měl).

     • thomasd861.2.2023 12:04reagovat

      Ja kdyz tu pred prvnim kole rekl, ze budem radi za 3 misto, skoro vsichni se smali...tohle je proste tvrda realita a sobota jde za Priskem, nenasazeni pomale nejlepsiho hrace v priprave je strasnej fail...Za ukol by melo byt nejlepsi tym jara a druhy misto s co nejmensim odstupem na prvniho

  • pivees1.2.2023 14:47reagovat

   Problém je, že ve Spartě dlouhodobě nejsou hráči, kteří by dokázali ostatní hráče strhnout, případně srovnat do latě (a to platí i pro rozhodčí). Chybí mi tam kostra týmu, o kterou by se ostatní mohli opřít, když se nedaří. A po zranění Sorensena v Olomouci, který přináší klid, to bylo hodně znát.

  • pivees1.2.2023 14:47reagovat

   Problém je, že ve Spartě dlouhodobě nejsou hráči, kteří by dokázali ostatní hráče strhnout, případně srovnat do latě (a to platí i pro rozhodčí). Chybí mi tam kostra týmu, o kterou by se ostatní mohli opřít, když se nedaří. A po zranění Sorensena v Olomouci, který přináší klid, to bylo hodně znát.

  • pivees1.2.2023 14:47reagovat

   Problém je, že ve Spartě dlouhodobě nejsou hráči, kteří by dokázali ostatní hráče strhnout, případně srovnat do latě (a to platí i pro rozhodčí). Chybí mi tam kostra týmu, o kterou by se ostatní mohli opřít, když se nedaří. A po zranění Sorensena v Olomouci, který přináší klid, to bylo hodně znát.

 • Prokoučováno

  AlaMierda29.1.2023 22:49reagovat

  Prohraj de za Priskem a jeho špatnou základní sestavou a kromě Mabila špatným střídáním. My necháme na lavičce pomalu všechny hráče co jsou schopni zahrát nebezpečně standardní situaci. Priske včera podlehl naivně té údajné specifické české kabině. A ta se z toho již tradičně podělala. Není to poprvé co jsme mohl snížit náskok na čelo tabulky a my alibistickým výkonem odevzdali nějaké body. Průser už bylo zranění Sorensena, s ním odešla jistota, klid a přehled vzadu. Jediný Vitík podal aspoň průměrný výkon. Vydra si moc nevěřil, Panák byl slabej, což korunoval tím co předvedl v poslední minutě. Ze zálohy stojí za řeč jen Haraslín, Švančara a Mabil. Ten naší hru rozhýbal a až dotrénuje fyzičku, tak bude veliká posila. Střed zálohy katastrofa, Krejčí z formy a Sadílek není hráč do nepohody, což opět prokázal. Deset minut před koncem může udělat přečíslení a on připosraně vrací dozadu. Naši wingbeci to byla parodie na fotbalistu a doufejme, že se brzo vrátí Hojer. Mega problém máme, ale v útoku ( a to i do budoucna) a je to třeba řešit. Na Čvančaru je spolehnutí, ale Kuchta to je jedna veliká bída a nekvalita a ne hráč 3-4 mil. eur. Výkon Zelinky na poblití a chování rozhodčích při prasárně na Čvančaru je na vyhazov. Do útoku nám prostě schází jeden komplexní a hodně silový útočník. Kuchta jím není a nebude. Asi by stál za zvážení ještě jeden ofenzivní hráč. Příště chci vidět od začátku Kairinena a klidně Laciho. Není důvod dávat šanci Krejčímu a Sadílkovi znovu, ať si ji vysedí. Pokud konkurence zahraje špatně, tak ať jdou klidně zpět na plac. Každopádně průser je za náma a je čas do toho šlápnout.

  • jb30.1.2023 8:26reagovat

   Souhlas de facto se vším Neutrální

  • kanonMates8830.1.2023 10:20reagovat

   Těch trenérských chyb tam bylo opravdu hodně. Už jen samotné rozestavení 3-4-3 proti olomouckému 5-4-1 bylo špatný, sám Priske mluvil o tom, jak nám na prostředku chyběl hráč a smutný (a hlavně nepochopitelný) je, že když to viděl, že s tím nic neudělal. To že nám na konci sezóny tohle rozestavení přineslo body přece nemusí znamenat, že bude fungovat všude a že není potřeba reagovat... Pevně doufám, že se toho Priske nebude zase zabejčeně držet jak 4-4-2 na podzim, které těžce nefungovalo. Korunu tomu nasadil v té 76. minutě a střídáním dvou obránců a naopak LK37 tam nechá po zranění protrápit nějakých 105 minut... To doteď nechápu, to samé Haraslín, který prostě nemá na to jezdit 105 minut... Akorát se ti hráči zase zraní.

  • panta30.1.2023 12:01reagovat

   Prohra? Něco mi ušlo?

   To, že nepostavil Kairinena je zločin. Ale jinak to půjde, uvidíte!

   • panta30.1.2023 12:04reagovat

    Jo, ale útočníka potřebujeme. Kuchta prostě nehraje, Čvanči kdo ví kdy bude....

   • AlaMierda30.1.2023 12:39reagovat

    oprava, ztráta. Vůbec sem si toho nevšiml, že jsem napsal prohra.

    • Tashunka Witko30.1.2023 21:11reagovat

     Nic jsi nezkazil, byla to fakt prohra po všech stránkách, byť s výsledkem 1:1.

     Prohra Sparty, trenéra a fotbaluVztek

  • Majklll30.1.2023 12:15reagovat

   hlavně je smutné, že posadí hráče a řekne mu, případně na tiskovce, že to bylo nespravedlivé - takže co si o tom myslet - že dostal pokyn postavit Krejčího místo fina - každý, kdo viděl přípravu, musel vidět, že Krejčí je z formy, tak nechápu, že ho nasadí..

  • Schyzo30.1.2023 18:42reagovat

   Jj Švančara byl dobrej, moc se mi v survivoru líbil.

 • My dáme gól a přestaneme hrát,

  johnny129.1.2023 5:30reagovat

  hned jsem věděl, že tohle bude naše smrt. Korunu jsme tomu dali, když si necháme dát gól ve 46 minutě. Zase jsme hráli připosraně jako parta psychoušů, co se sesype po inkasovaném gólu. Nejhorší je, že připosranej už je i trenér. Proč hrál Krejčí (asi aby se prodal, že), nechápu, když Kairinen byl nejlepší hráč v přípravě, proč nehrál místo naprosto marného a bezkrevného Kuchty Mabil? Panák se Zeleným totálně z formy a prvně jmenovaný netrefí prázdnou branku z metru. Ve Spartě musejí hrát psychicky a i fotbalově odolní a kvalitní hráči, tohle by dalo i dítě v přípravce.

  Sparta je pořád stejná, bez emocí, bezkrevná, s průměrnými hráči, které přehrává i regionální Olomouc.

  My namísto abychom bodově stáhli podvodníky s Plzně a jezdili 90 minut, tak prochrápeme první poločas a ještě si necháme nakopat, jsme všem leda tak pro smích. Tohle to, udělal s kdysi nejlepšího klubu v zemi jeho divnej majitel s divným vedením. Skladba hráčů je tragická, většině je Sparta u prdele, na hřišti jsou apatičtí, bezkrevní.

  Hlavně, že Pudhorockého jsme poslali pryč, když jsem občas viděl naše béčko, tak to byl jednoznačný adept na áčko, že pane nejlepší SŘ pod sluncem.

  • Tyrrael29.1.2023 7:25reagovat

   Menší detail, ale Plzeň jsme bodově stáhli. Úsměv

  • hombre29.1.2023 11:02reagovat

   Tak 46 min...., no nastavovalo se z důvodu zranění Sörensena, ale jo, mělo se to ukopat do půlky bez inkasovaného gólu.

   Krejčí je z formy, měl hrát Kairinen od začátku, tady byla chyba trenéra. A ukazují se Krejčího pohybové nedostatky, které Kairinen nemá. Ale jinak sestava smysl dávala. Že hraje Kuchta...a kdo místo něho? Mimo Čvančary nikoho nemáme. Panák je z formy, několikrát včera propadl a špatně situace vyhodnotil. S příchodem Mabila se dění přesunulo z naší poloviny před bránu Olomouce, ale chápu, že nehrál. Naše liga je prostě silová a soubojová.... musí si na to zvyknout postupně.

   Pudhorocký se šel rozehrát do Hradce, protože je u nás přetlak na jeho postu. Chybí spíš rychlé nebo rychlá křídla. Tady musí přijít v létě posila.

   Nevyrovnali jsme se s přímočarou, silovou hrou Olomouce, ale to trenér očekával a ve druhé půlce chtěl Olomouc dorazit střídáním - do toho mu hodilo vidle zranění Sörensena a pak Čvančary. Další byla blbost Haraslína, magor Neutrální.... A i tak by mu to vyšlo, kdy to tam Panák ťukl.

   Bylo to první utkaní jara, zase bych z toho nedělal nějaký zásadní problém. Spíš co zranění hráči, jak jsou na tom.

   • kanonMates8829.1.2023 16:40reagovat

    Krejčí je problém no, kapitán, hlavičkář, gólový hráč, ale když nemá formu, což teď nemá, záloha s ním hrozně hoří a nestíhá. Včera kdyby měl Priske koule, zatáhl ho místo Sørensena na stopera a dál tam Kairinena. Bohužel koule neměl. U Krejčího je to pořád dokola, jako stoper může být jednou top hráč, jako záložník se tu o něm bude pořád psát tohle... To těch pět branek za sezónu nevyváží.

  • rimidalv29.1.2023 12:42reagovat

   Nerad opouštím svoje zásady, ale musím přiznat, že Priske zápas prokaučoval.

   Protože novinářům přiznal, že si byl vědom slabého výkonu zálohy a přesto nereagoval se potvrzuje, že podléhá radám někoho z realizačního týmu.

   Pozn. centimetrová nepřesnost Panákovy hlavičky se stává i proslulým světovým hráčům .

 • Stručně

  majtin28.1.2023 20:42reagovat

  Výkon - toporné, bez nápadu, lehkosti, utrápené, bída

  Rozhodčí - prostě když jsem se dozvěděl, že píská, věděl jsem, že to takhle bude vypadat. Ponechme tu penaltu, nepenaltu, to je nejspíš i dobře, že ji odvolal. Ale kdyby se Haraslín neodrazil, tak je ten blb schopnej ho vyloučit za kopnutí do hlavy, úmyslné šlápnutí na brankáře nebo tak něco. Ale jeho rozhodující práce je pískání čehokoliv na jedné straně, nepískání co to jde na straně druhé. Zelinka pracuje na zakázku, kdy to dojde i Spartě ?

  Jo a tohle fakt nevím, takže se ptám a nepřičítám mu to ke zlému. Pravidla se změnila a teď už se může dát žlutá karta po posouzení situace VARem jako ji dostal Haraslín ?

 • Zápas

  Chabix28.1.2023 20:28reagovat

  Zakladní sestavu jsem nepochopil, taktiku jsem taky nepochopil. Kde byl ten presink? Na co jsme kupovali posily, když začnou na lavičce? Čím si řekl o základní sestavu Krejčí, když byl v generalce jeden z nejhorších. Mám ho rád, ale musíme být objektivní. Ale nechci být negativní. Jen je škoda, jak jsme to dneska prokaučovali.

  • hombre28.1.2023 20:57reagovat

   Špatný delší dobu je Kuchta, Krejčí strašný, Zelený a Panák poslabší.

   My nebudeme mít útočníka bez Čvančary Neutrální...

   V základu měl být Kairinen, bylo by to lepší a po půlce Mabil. Rozhodoval by střed hřiště a tam bychom ho měli.

   Olomouc hrála dobře a byla silná v soubojích.

 • Sparta

  kopyto28.1.2023 20:08reagovat

  Přiznávám se, že jsem teď delší dobu vůbec nevěnoval Spartě pozornost. Mám jen dva dotazy: 1) ten Kamenovič má být nějaký vtip? A za 2) Trenérovo herním ideálem má být méně konstruktivní Bohemka?

 • Dnešek

  kanonMates8828.1.2023 19:46reagovat

  Musím říct, že dneska vypíchnout nějakého hráče co vyčníval nebo pochválit nějakou herní situaci či taktický záměr, je velmi složitý... Střídání za mě taky divný, k tomu nám Olomouc i nakopává. Zklamaní.

  • Larrygo28.1.2023 19:48reagovat

   Zatím ani tak nejsem zklamaný z výsledku, ale opravdu hodně jsem zaražený z toho, jak zoufale a bezradně Sparta působí.

   • kanonMates8828.1.2023 19:57reagovat

    Hlavně dopředu, dozadu si to obránci ještě jakž takž uhráli, ale útok a celkově kreativita nic. Jako jasně, hraje 3. u 4., těžko čekat nějaký ofenzivní koncert, ale dneska tam dopředu nebylo vůbec nic.

  • Kuklic28.1.2023 19:49reagovat

   hlavně ať je Čvanči Ok..

   • Shaemi28.1.2023 19:56reagovat

    Odvezli ho do nemocnice

  • Shaemi28.1.2023 19:55reagovat

   Souhlas, dnešek je jedna velká bída

  • hombre28.1.2023 20:52reagovat

   Za mě Vitík.

 • Co to zase dostal za gól...

  johnny128.1.2023 18:51reagovat

  fotbal příšernej, opět předposranost, na co kupovali ty posily???

 • nepenalta

  artaxerxes28.1.2023 18:48reagovat

  Byl bych nasrán, kdyby taková penalta kopána proti nám.

   

  Jinak teď je to 1:1 - bohužel naprosto zaslouženě, jsme totálně nekreativní.

  • kilovolt28.1.2023 18:51reagovat

   penalta to nebyla. ael ti naši - dokáží vyhrát jedinou hlavu tak, abychom pak mohli hrát? proč tu krucipísek jenom odrážejí dopryč?

  • MichalM28.1.2023 18:54reagovat

   Já bych Haraslínovi napálil pokutu za to simulování. Jednak tím zazdil slušnou šanci, jednak dostal zbytečnou žlutou a vůbec nevím, co od toho v době VARu čekal. Leda kdyby hrál za Plzeň..............

   • thomasd8628.1.2023 19:01reagovat

    Souhlas, vubec se mi nelibi Haraslinovo simulace, uz je to fakt na pokutu😀

  • hombre28.1.2023 18:55reagovat

   My spíš nebojujeme, hrajeme moc profesorsky Neutrální.

   Jinak penalta být neměla, souhlas. To je celý Haraslín...

   • johnny128.1.2023 19:05reagovat

    Já toho Haraslína za tohle tady drbu pořád, simulování, válení se a on to zase udělá a ještě takhle naivně.

 • wiesner

  kilovolt28.1.2023 18:42reagovat

  na co sáhne to zkazí

  výsledek dobrý , ale herně bída

  • Kuklic28.1.2023 19:12reagovat

   vždycky zvolí nejsložitější řešení a dává to akorát do špeku no

Předchozí 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 8097 Další
80964 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha