Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Mládež

  taborita10.7.2018 13:46reagovat

  Opět se tu řeší zapojení mládeže do kádru A-týmu a často velmi nekriticky.

  Není to tak dávno, co pod Holoubkem měla Sparta v kádru hráče jako Havelka, Dudl, Císařovský, Kostl, Čmelík, Cabadaj, Surmaj....Z Juliše měl být druhý Lafata, z Mustedanagiče druhý Rosický...

  No a kde jsou tihle kluci? Jaký progres zaznamenali?

  Co předvádí Sáček, Kulhánek atd.?

   

  Problém u nás není v mládeži, ale v přechodu mezi dospělé. Dlouhodobě nedokážeme vychovat mládež pro dospělý fotbal.To není nic nového, ani jsem to nevymyslel já. Bylo by dobré, kdyby si to uvědomili i ti ”nekritičtí fans naší mládeže.”

  • Sendi10.7.2018 13:50reagovat

   ”Problém u nás není v mládeži, ale v přechodu mezi dospělé. Dlouhodobě nedokážeme vychovat mládež pro dospělý fotbal.”

    

   tyhle dvě věty se navzájem popírají...

   • taborita10.7.2018 13:53reagovat

    Ok tak jinak - v mládežnických kategoriích jsme konkurence schopni. Jakmile ale hráči dosáhnou věku 19 let začnou stagnovat a v dalších letech se z nich stávají průměrní až podprůměrní hráči seniorského fotbalu

    • Vee10.7.2018 13:58reagovat

     No ale já teda teď nechápu na koho útočíš? Že máme dobrou mládež si sám řekl, že neumíme s nimi pracovat při přechodu do dospělého fotbalu si taky řekl a s tím tady všichni souhlasí. Úplně nechápu na koho se to snažíš cílit? Samozřejmě to může být chyba i jednotlivých hráčů, ale není to spíš špatný systém zapracovávání? Nevím teď uplně koho si tím chtěl oslovit..

     • taborita10.7.2018 14:03reagovat

      Neútočím na nikoho, reaguji na příspěvky níže (viz. ze Sparty udělat druhý Salcburg) a snahu nekriticky hodnotit mladé hráče v kádru A- týmu nebo juniorky (např. Kulhánek).

      • Vee10.7.2018 14:07reagovat

       Teď uplně nevím, kde se dole co přesně psalo, ale to, že Kulhánek na Áčko nemá a např. Sáček by potřeboval hostování atd. tady píšou i ty největší zastánci mládeže. To, že pak začnou ty hráči stagnovat je spíše systémová věc - to máš jak ten Havelka, ten si myslím, že kdyby ho v době po Holoubkovi podrželi, že na to mohl mít, místo toho nejdřív nejhrál a pak se vláčel po hostováních. To jsem zase u Béčka, které není atd., ale to co teda jsem pochopil, že zmiňuješ, tak to tady většina lidí vidí stejně ;)

  • pubi10.7.2018 13:52reagovat

   3/4 zmíněných hráčů na áčko absolutně nemělo a byli v kádru jen proto, že Holoubek nepotřeboval papírky, a protože jsme měli do příchodu Stramaccioniho realizáku stabilně 15 lidí na marodce.

   • dominik2710.7.2018 14:04reagovat

    Tak ten jeho výčet hráčů je dost zvláštní. O spoustě z nich snad ani nikdo netvrdil, že mají na áčko...

    • taborita10.7.2018 14:07reagovat

     Konkrétně s tímhle kádrem přijela Sparta pod Holoubkem na pohár do Budějovic...To jen na okraj

     • LukyACS10.7.2018 14:10reagovat

      A co jako? Tak se s nima snažil pravovat, co je na tom špatného? Jinak ty hodíš, že se tady dívá na hráče nekriticky a vyjmenuješ seznam, kde se tady o většině nenepsala snad ani čárka.

      A Salzburg nefunguje s domácími hráči, ale hledá talenty po světě. Nakupuje potenciál a pak prodává výš.

      • taborita10.7.2018 14:22reagovat

       Svého času hráči jako Dudl, Zizu, Havelka, Juliš by na zdejším fóru opěvováni, nekriticky. To je to o čem mluvím.

       Akademie v Slacburgu vyprodukovala hráče jako S. Ilsanker, K. Laimer, M. Hinteregger, H. Wolf, S. Lainer atd...To jsou cizinci jako poleno.

     • Vee10.7.2018 14:17reagovat

      A tím, že nebudou hrát a budou hrát v U19, ikdyž jsou o 2 levely jinde jim myslíš pomůže?

   • calvinklein10.7.2018 14:05reagovat

    Stramaccioniho realizák nechával nedoléčené hráče nastupovat, proto nebylo tolik zranění. Koukni na Zahustela atd... poté, co přišel Hapal s težšími tréninky, tak se nedoléčená zranění opět vrátila.

  • Vee10.7.2018 13:54reagovat

   V tom druhém odstavci si trošku protiřečíš..

  • Capo10.7.2018 14:09reagovat

   Naopak, my vychováváme velké množství hráčů pro dospělý fotbal, ale problém Sparty vznikl ve chvíli, kdy se Svoboda rozhodl být důležitý a založil juniorskou ligu a ke všemu přesvědčil Spartu zrušit B-tým, aby byla vlajkovou lodí té ”jeho” ligy. Dokud byl B-tým, tak ten přechod byl a hráči jako Krejčí, Kadeřábek, M.Frýdek, Skalák atd. měli příležitost už v 17 letech čuchnout k velkému fotbalu, pak jít do áčka nebo jít připraveni hostovat do ligy. To teď chybí a když pošleš hráče v 18-19 letech hostovat do ligy rovnou z dorostu, tak prostě může nastat problém, že to pro ně bude moc velký skok a jeho rozvoj se zpomalí. Dalším problémem jsou častá zranění jako u Juliše, ale to je individuální.

  • Funin10.7.2018 14:13reagovat

   a jak jako čekáš, že ti hráči udělají progres když nehrají? Jako že se sezením na lavičce a tréninky dostanou na lepší úroveň?

    

   Já si myslím, že u dost hráčů ten vývoj brzdíme, necháváme je hrát v u19, když už jim ta soutež nic nedává, oni jsou v ní nejlepší a nic je nenutí se lepšit. Když už jsme si zrušili Bčko a u21 stojí za hovno, tak na to musíme jít bohužel přes Áčko, vybrat pár kluků a nechat je třeba už v 16/17 s Áčkem trénovat, třeba je pustit do přáteláků, později do poháru a i třeba ligy, nejdřív na chvilku, pak už na celé zápasy, podobně jako to bylo s Vencou Kadlecem.

    

   Taková ta hláška, že bejt mladej není žádný privilegium a že ten mladík musí bejt stejně kvalitní jako jeho starší spoluhráči je totální nesmysl, jak se na tu úroveň mají dostat, hostovačka samo dost pomůže, ale zase ho půjčujete klubu, který potřebuje výsledky a nemusí tomu hráči dát dostatečný prostor.

  • dominik2710.7.2018 14:23reagovat

   Tenhle příspěvek mi nepřijde úplně fér.

    

   Holoubek některé hráče opravdu tahal do áčka z nouze. Navíc mám pocit, že tam zmiňuješ i kluky, kteří si v áčku ani nekopli.

    

   Že z Juliše zatím není druhý Lafata, to má i v celku objektivní příčiny nesouvisející s Julišovou kvalitou. On byl často zraněný, navíc v lize hrál jen za Spartu. Lafata se nemusel potýkat ani s tolika zraněními, ani s takovou konkurencí.

    

   Jestli Mustedanagiče někdo označoval za druhého Rosického, to si ani nepamatuji. Zizu je určitě zajímavý hráč, teď jen bude potřeba vést jeho kariéru správným směrem. V 19 letech má za sebou 25 ligových startů, tři góly a jednu asistenci. To mi náhodou přijde vcelku slušné, byť sám jsem doufal, že se mu bude dařit ještě o něco víc.

    

   Na otázku, co předvádí Sáček nebo Kulhánek, se nabízí jednoduchá odpověď. Kulhánek se ve své první ligové sezoně dokázal prosadit do základu Sparty v době, kdy do posil investovala miliony eur. Michal Sáček má v 21 letech za sebou 35 ligových startů za Spartu, stejně jako Kulhánek je členem repre U21. Úplně se nabízí kontrovat otázkou: A co předvádějí jiní hráči sparťanského A-týmu?

    

   Přechod mezi dospělé samozřejmě nefunguje, což podle mnohých způsobilo zrušení B-týmu. Pokud tohle Sparta jednou vyladí, bude moct mít klidně půlku hráčů áčka ze své mládeže.

   • taborita10.7.2018 14:38reagovat

    Jj, já patřím k těm, kteří si vždy rádi přečtou tvoje názory.

    Z myšlenky budujme novou Spartu založenou na mládeži a odchovancích jsem ale vystřízlivěl pod vedením právě Holoubka, kdy se ukázalo, že ti kluci na to nemají a dlouho mít nebudou (jestli vůbec někdy).

    Ohledně Sáčka a Kulhánka - a není to spíš smutné, že ti hráči toho mají tolik odehráno v kontextu s výkony??

    Vy tady na jedné straně odsuzujete Mavubu, že je starý apod, na druhé straně si ale nedokážete přiznat, že Kulhánek kromě výšky nemá Spartě nic víc co nabídnout.

    Já se teď v Budějicích vysloveně na něj zaměřil, jeho pohyb a hru.Jasně je to jen příprava, ale on opravdu nahraje na 2 - 3 metry od sebe, nic tím pádem nezkazí ale bohužel pro hru Sparty to nemá vůbec žádný efekt. Aby pak z něj nebyl druhý Mareček - 5 sezon, 100 zápasů, 2000 přihrávek dozadu nebo metr od sebe a jeden gol (a to ještě prdelí....)

    • Capo10.7.2018 14:52reagovat

     Tak já si třeba myslim taky, že s Mavubou bysme byli lepší, ale zase si nemyslim, že by byl Kulhánek druhý Mareček. Ono je to přihrávání taky hodně daný Kangou, který se neustále nabízí a balon vyžaduje. Ty bys to na jeho místě nedal takhle dominantnímu hráči, kdybys měl možnost? Vsadim se, že víc jak polovina těch jeho 2-3m přihrávek šla hlavně k němu.

     • Capo10.7.2018 14:54reagovat

      Nemluvim samozřejmě o té poslední přípravě, kdy se na hřišti minuliÚsměv

     • taborita10.7.2018 14:55reagovat

      Kanga už nebyl na hřišti...Úsměv

 • SK DYNAMO ČB - FC MAS TÁBORSKO 0:3

  Zinedine Messinho10.7.2018 12:14reagovat

  hezky jsme si dneska Budějovičáky povodili ÚsměvSmích

   

   

  • Tazmen10.7.2018 12:17reagovat

   Vozihnoj neskóroval, tak ani ten nás už nezachrání..Neutrální

  • Capo10.7.2018 12:17reagovat

   Kolik dal Vozihnoj?

   • Zinedine Messinho10.7.2018 12:24reagovat

    Valenta,Zavadil a Pilík

     

    Vozi hrál od 69 minuty.

 • Jak se zbavit trollů

  ajosek10.7.2018 12:04reagovat

  Udělejte speciální oddělení kam budou mít povolen přístup jen ti kteří jsou zaregistrování 3 roky a více!!Tam se troll nedostane!

  • shovell10.7.2018 12:29reagovat

   ty to furt nechapes.. myslis, ze tenhle web ziskava finance z banu, nebo to bude o necem jinem? zkus o tom na tabore s kamarady premyslet a po prazdninach dej vedet, ju? Smích

   • Tyrrael10.7.2018 12:52reagovat

    No z trollů určitě ne Smích

   • Moribundus10.7.2018 13:02reagovat

    Jooo, trollové jsou peklo, ale tyhle útočný dehonestace, patronizační ironie a demagogické bdění nad chybami druhých jsou snad ještě horší.

    Egu zdar.

    • Funin10.7.2018 13:39reagovat

     tak zrovna shovell je jeden z těch trollů, takže je jasné, že se mu myšlenka na jejich odstřižení nelíbí a proto reaguje, jak reaguje

     • xhurv10.7.2018 13:49reagovat

      ja sem moc neprispivam, ale ctu to tady pravidelne a posledni dobou je to fakt peklo... nicmene tento napad se mi moc nelibi, protoze registraci mam tusim necely rok a pul, takze bych byl taky v pr...

  • Furia Ceca10.7.2018 13:50reagovat

   si zalozte jiny diskuzni forum a tam si spolecne onanujte a placejte po ramenou jak je to bajecny vsecko

   • trcmano10.7.2018 14:14reagovat

    Čekám na Kristina 😎

 • Tetteh

  roggi10.7.2018 12:02reagovat

  Chci se jen zapsat, neboť pořád je ticho po pěšině, už s námi podepsal smlouvu nebo ne? Pokud se nemýlím, tak pokud nebude mít podepsanou platnou smlouvu, tak za nás nesmí nastoupit v pohárech, tedy ve všech předkolech? Vztek

  • pepinho210.7.2018 12:04reagovat

   https://twitter.com/ACSparta_CZ/status/1016577465634971648

   • Tazmen10.7.2018 12:06reagovat

    teď když je zraněný, tak bych jim ho s díky vrátil Smích

   • roggi10.7.2018 12:08reagovat

    Děkuji za info

     

 • dnes

  milito-5010.7.2018 11:50reagovat

  V kolik hodin hraje Sparta nikde to nepíšou

  • Skleepy10.7.2018 11:51reagovat

   Nevím, kde nikde, ale všude píšou v 16:00.

   • LordFargon10.7.2018 11:52reagovat

    Smích

    • ap241210.7.2018 13:20reagovat

     The Daily Telegraph psal že se to hraje od 16 hodin ale bez diváků....

 • Holzer

  pepinho210.7.2018 11:37reagovat

  Možná zpět do BaníkuSmích

  • Capo10.7.2018 12:16reagovat

   Ideální klub pro něj, na víc zatim nemá a bůhví jestli někdy mít bude. No a myslim, že ho i fanoušci vezmou zpět bez problémů.

   • pepinho210.7.2018 12:37reagovat

    To s těma fanoušky myslíš vážně nebo si děláš srandu?Smích

 • Sparta zkouší to, co iSport

  Fanoušek z Liberce 10.7.2018 11:06reagovat

  https://imgur.com/gallery/wQMy3EF

  • Skleepy10.7.2018 11:08reagovat

   To už bylo na stream toho přáteláku se Celticem. Stačí být zaregistrovaný, není potřeba nic platit, takže je to OK.

   • Fanoušek z Liberce 10.7.2018 11:15reagovat

    Ajo, to mi nedošlo. Úsměv

 • pro pobavení

  strana10.7.2018 10:41reagovat

  Pokud by tady byl nějaký fanoušek Herzána a chtěl jeho originální dres, může si ho vydražit za pár tisíc nebo ”koupit teď” za dvacet Smích

   

  https://aukro.cz/pravy-dres-ac-sparta-praha-herzan-6931080667

  • artaxerxes10.7.2018 11:41reagovat

   Já si říkám, kdo si mohl koupit Herzánův dres tehdy.

   • strana10.7.2018 13:16reagovat

    Podlě mě ho spíš někde dostal. Ale že si za to je teď někdo schopnej říct takový prachy, to zůstává rozum stát. Smích

 • Dnešní zápas a soupiska celkově...

  Jarošík10.7.2018 10:40reagovat

  Jsem zvědavý, kolik hráčů ještě vypadne a kdo v týmu zůstane. Zatím moc nehraje Mandjeck, Ristič, přitom mi přišli ze začátku přípravy ok. Teď dostává více šancí Vácha, Kulhánek a spol...Přijde mi že Hapal stále neví, koho nechat, koho poslat papa a kdo vlastně bude tvořit ten základ!

  Dva zápasy do ostrého boje a přitom tu není vidět žádné zlepšení.

  • pepinho210.7.2018 10:49reagovat

   Stejně budeme hrát 442 ve stejné sestavě jako minulý rok.(Kromě zraněných hráčů)

  • Capo10.7.2018 10:51reagovat

   Oni už vědí úplně přesně, kdo bude v základu, o tom nepochybuj. Podle mě je jasný, že se bude hrát 4-4-2 se Stanciuem vpravo a jediný otazník momentálně je, kdo bude hrát s Radakovičem (Kaya-Štetina-Costa) a kdo bude tvořit útočnou dvojici (do toho asi promluví ještě návrat Kadlece, momentálně bych to tipoval na Šural-Tetteh). Vzhledem k tomu kolim máme útočníků, tak moc nevěřim, že by se nějak moc používal 4-2-3-1.

   • captain_obvious10.7.2018 10:55reagovat

    Tetteh u nás nemá co dělat v útoku (o Bohemce nemluvím, to je něco jiného). Vždyť podvědomě pracuje v úplně jiných prostorech. Podhrot nebo levé křídlo OK, v útoku bude sloužit jen jako berlička pro bezúčelné nákopy vzduchem. Dvojice Tetteh - Šural a ještě víc potom Tetteh - Kadlec, na mě působí jako myšlenkovej pochod ve stylu ”fungovalo to v roce 2004, tak musí i dneska”. Což mi na současné sportovní vedení sedí.

    • Funin10.7.2018 11:04reagovat

     v 4-4-2 vůbec nevadí, spíš naopak, pokud jeden z těch hroťáků, nebo i klidně oba, se pohybuje v jiných prostorech, ať už na straně nebo stažený do zálohy. Tetteh navíc není věž alá Lokvenc/Koller, takže nevím proč by jeho nasazení s Kadlecem mělo být nějakým návratem do minulosti, jen je prostě vysokej.

     • captain_obvious10.7.2018 11:13reagovat

      A Janko snad je Kollerovský typ? Nebo Schick? V ČR prostě jakmile stojí vysoký borec na hraně vápna, tak na něho budou lítat vysoký balony, to je věc, která je stejně jistá jako smrt a daně. A on to ani nemusí být pokyn trenéra, ale prostě jen alibismus hráčů.

       

      Podle mě máme kádr i trenéra (hihi) na pěknou fluidní, pro soupeře těžko čitelnou 3-5-2 nebo 3-5-1-1, ale radši se vrátíme do pravěku a budeme znovu-objevovat prehistorickou 4-4-2, kterou už skoro nikdo nepoužívá, což má svoje odůvodnění.

      • Funin10.7.2018 11:34reagovat

       tak já s tebou souhlasím, že 4-4-2 je nahouby, jinak náš kádr mi nepřjde vhodný ani na jedno rozestavení. A k těm útočníkům, není jejich chyba, že na ně ostatní nakopávají, to si má ošéfovat trenér.

       • captain_obvious10.7.2018 11:42reagovat

        Tak ti útočníci jsou taky poslední, který bych z toho vinil, to si myslím, že je evidentní z toho, co jsem psal.

  • tomnavratil10.7.2018 11:01reagovat

   Je to docela smutný, ale na to, kolik měl Hapal času, nevidím jediný pokrok v systému, sestavě anebo něčem, co by dávalo smysl. Absolutně ničem. Hráči pořád nehrají svoje posty a vypadá to na skládačku. Vůbec se třeba nezkoušela varianta se středem Kanga - Ristič a na podhrotu Stanciu, kde by DZ mohl být buď Madjeck nebo Kulhánek (ideálně Mavuba), napravo pak naše nová rumunská posila, kterou utopí na beka, ačkoliv je to záložník. Na beku jsem čekal určitou stabilizaci jako třeba Chvátala, stopeři Kaya - Radakovič. No uvidíme..

  • Jarošík10.7.2018 11:02reagovat

   Asi máte pánové pravdu, já teda jsem rad za 4-4-2, ale je otázka jak to bude vypadat. Každopádně i rozestavění 4-2-3-1 se mi líbí, ale tohle asi budeme hrát jen sem tam.

   Vypadá to, že se opravdu rozhodne, kdo bude ve středové pozici stoperů, def. záložník bude asi dle slov vedení Kulhánek a Stanciu bude na kraji. Útok vypadá také na Šurala s Tettehem.

   Nita

   Chipciu - Radakovič - Kaya - Civič

   Stanciu - Kanga - Kulhánek - Plavšič

   Tetteh - Šural

   • tomnavratil10.7.2018 11:24reagovat

    Bojím se, že takhle ta sestava opravdu bude a máš pravdu, jen nalevo asi začne Frýdek, protože Civič je ještě tragičtější. Že bych si z Chipciu sedl na beku na zadek se taky úplně říct nedá.. Neutrální

     

    Osobně bych to ideálně viděl takto:

     

    Nita

    Chvátal - Radakovič - Kaya - Civič (* ve formě)

    Chipciu - Kanga - Mandjeck - Plavšič

    Stanciu

    Kadlec

    • BradCox10.7.2018 11:54reagovat

     Fajn sestava kromě Kadlece. Tam bych viděl produktivnějšího Pulkyho. Chipciu je jinak hráč, který má potenciál být z naších křídel nejefektivnější. A my ho šoupnem na beka Smích Já bych to zas viděl takto:

     Nita

     Wiesner - Radakovič - Kaya - Civic

     Kanga - Kulhánek - Ristič

     Stanciu

     Pulkrab Plavšič (Chipciu, Ben Chaim)

     • tomnavratil10.7.2018 12:00reagovat

      Dobra sestava, Ristic je urcite fajn volba, ale je potreba ho na tom postu vyzkouset. Na Pulkraba jsem zapomnel, misto Kadlece urcite, souhlas!

  • Jarošík10.7.2018 12:18reagovat

   Tak sestava jak u mě tak u druhých se tu mění stále dokola, což je logické dle formy a zranění či přestupu.

   Za tren.štáb jsem již asi předpokládanou sestavu psal, ale za mně by to bylo takle:

   Nita

   Chvátal - Radakovič - Kaya - Civič

   Chipciu - Stanciu - Kanga - Mandjeck - Plavšič

   Tetteh

    

   Pokud by se hrálo na dva hroty, tak asi bez Chipcia a na hrotu k Tett. Šurala.

 • Mladej Frýdek

  Kulkozubý Tony 10.7.2018 10:19reagovat

  Dneska za Táborsko.

80402 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha