Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Bořek Dočkal

  ap24121.6.2019 9:39reagovat

  minimálně do září mimo, hm tak jestli existuje minimálně, tak musí bejt i maximálně, a to je kdy? Možná už taky konec... Smutek

  • DaveACS1.6.2019 10:19reagovat

   Nemaluj čerta na zeď, v průběhu podzimu se zapojí a na jaře už hraje na plno

  • Mich1.6.2019 13:46reagovat

   Tak když začal s achilovkou laborovat Rosický, tak víme jak dopadl..

 • Kanga vs. system hry

  petr1371.6.2019 9:28reagovat

  Tohle forum je fakt zdrojem zabavy. Roky se tu vola po systemu hry. A kdyz prijde trener, ktery ten system chce zavadet, a tudiz logicky rekne, ze si nikdo nemuze na hristi delat, co chce, tak schytava hejty od Kangova fanclubu. Zajimalo by me, kolik lidi vyznava system i Kangu soucasne.

   

  • DaveACS1.6.2019 9:37reagovat

   Kdo nevyznává systém i Kangu, nerozumí fotbalu.

   • orlosup1.6.2019 11:12reagovat

    V tom případě jseš lepší než Jílek a většina trenérů.udelej si licenci a jdi do toho

  • Saeno141.6.2019 9:44reagovat

   Souhlasim. Muj nazor je, ze Kangic je vybornej fotbalista, skvele se na nej diva, na Spartu ma i potrebne sebevedomi. Ted je ale treba vzit v potaz, ze je to hrac s hroznou disciplinou... Zlute karty, nektera gesta... Na hristi si kolikrat dela taky co chce... Neveril bych ze to napisu, ale jsem taky pro at odejde...

   • tatkaradicka1.6.2019 10:33reagovat

    Ale hovno, potřebuje trenéra, kterej na něj zadupe a někoho, s kým může hrát fotbal. A pokud možno taky fungující obranu, aby se nemusel TOLIK vracet, protože tohle mu prostě nejde a obyčejně je z toho karta.

    • fandim1.6.2019 12:20reagovat

     asi tak... ale hlavne to druhy je pruser, je strasny koukat i v obycejny F:L na Spartu bez naznaku ofenzivni kombinace:(

  • victorlima1.6.2019 9:44reagovat

   Já bych hodnotil systém, až nám ho trenér předvede. Top fotbalistu typu Kangy jsme u nás dlouho neměli a jestli ho trenér nedovede začlenit do fungujícího mužstva tak tu nemá co dělat (trenér).

  • gambac1.6.2019 9:56reagovat

   za to ze tu doted nebyl system hry nemuze kanga...

  • spartan11.6.2019 10:21reagovat

   Hmm tohle je objevnej názor, takže ti Frýdkové, Zahustelové, Radakovičové, Štetinové, Sáčkové, co přesně plní trenérovi taktické příkazy naši hru ohromě pozvedli, zatímco grázl Kanga ji svými 12 góly a 7 asistencemi neuvěřitelně sráží.

   Už to tady někdo podemnou psal, raději se budu dívat na nesystémového Kangu, než na ty naše přešlechtěné leklé ryby.

    

  • artaxerxes1.6.2019 10:31reagovat

   Víš že tu Kangu obhajuji a nelíbilo se mi, jak se k němu vedení chová.

    

   Na druhou stranu jestli Jílek uzná, že se mu tento hráč nehodí do systému, tak nevidím jediný důvod, aby tu nadále setrvával. Ikdyž si myslím, že správný trenér by v něm mohl mít poklad.

   Jílek nevyloučil ani jednu možnost, tak si počkám jak se to vyvrbí.

    

   Kanga je výborný hráč a pokud ho někdo usměrní, tak v něm bude mít poklad. Pokud si Jílek rozhodne, že jeho usměrnění není v jeho silách, tak Kanga odejde.

  • Tashunka Witko1.6.2019 10:33reagovat

   Systém hry není žádné božstvo ani svatý grál, je to fotbalová samozřejmost ! Pokud chybí, hra je náhodilá a založená na individualitách a jejich fotbalovosti, intuici, schopnosti improvizovat a číst dění na hřišti. Pokud se takové role ujímají hráči typu Frýdka, nastává přirozeně chaos.

   Úkolem trenera je nastolit systém hry a naroubovat do něj hráče, čím kvalitnější, tím samozřejmě lepší.

   Otázka nikdy nestojí tak, že buď kvalitní individualita nebo systém !!

   Je to jen o schopnosti trenera, hráče do systému napasovat, přesvědčit ho, aby systému, resp. své úloze v něm věřil a přimět ho, aby dle toho hrál, přičemž čím lepší hráč, tím obvykle větší prostor dostane pro improvizaci.

   Pokud je slabý trener, neschopný se dorozumět a bojí se kvalitních hráčů (jako např. Šilhavý), navíc neumí je přesvědčit a nemá žádný respekt, může sklouznout k primitivnéímu myšlení, jako tady předvádí někdo zde v diskuzi a postavit to -buď Já nebo On - a raději hráče ani nevyzkouší a nesnaží se ho zapracovat. Jednodušší je to s ovcema a kopytama !

  • Sendi1.6.2019 11:51reagovat

   Děláš jakoby se snad Kanga a Systém navzájem vylučovali...

  • MichalR701.6.2019 17:31reagovat

   Kanga dělá ”co chce”? z důvodú,že tragédi Zahustel,Frýdek atd. nedokáží rozumě rozehrát a on se snaží to dělat za ně.

  • Enkoff1.6.2019 19:14reagovat

   Trenér, kterej hráče typu Kangy nezvládne a nevyužije jeho schopnosti pro systém hry nemá ve Spartě co dělat. Takže pane Jílku ukažte jak schopnej manažer jste!!!

 • Střed zálohy

  Hippowan1.6.2019 1:02reagovat

  Zajímalo by mě, jak vidíte budoucnost takového Michala Sáčka. Mě osobně se dost líbí, má občas skvélý driblingy, je poměrně mladej (22), ale chybí mu uplně finální fáze. S údajnými posilami (Trávník/Dorley/Krejčí) a současnou konkurencí (Frýdek, Hašek, Kanga, Dočkal, Panák) by dost možná nemusel ani na lavičku. Kam s kým a jak postavit střed zálohy a koho na lávku?

  • Gulis1.6.2019 7:32reagovat

   Měl by jít hostovat. Jeho vývoj je pomalý a dalo by se i říct, že skoro žádný. V 90% zápasech je neviditelný, pak se mu povede jeden zapas a hned jsou oslabené ódy , jak dobre je mít Sáčka. Natož v dalším zápase o nem zas nevíš.

   • tatkaradicka1.6.2019 9:08reagovat

    Ne v dalším zápase, ale v několika dalších zápasech. A když už se schyluje k jeho vyndání ze sestavy, předvede ten povedený zápas a celá komedie začíná znovu.

    • johnny11.6.2019 9:31reagovat

     Přesně tak, je to pořád dokola, ale já mám dojem, že takhle už to ve Spartě funguje léta a nejen u Sáčka. Není tam nikdo, kdo definitivně řekne, s tímhle už ne a tomuhle dáme ještě šanci. Vše se odkládá a omlouvá a podle toho to taky tak ve Spartě vypadá.

     Chce to někoho, kdo to těm hráčům řekne na tvrdo, ne že hrají léta v základu a žádný posun.

  • victorlima1.6.2019 7:38reagovat

   O Sáčka bych se nebál, v případě, že začne být alespoň trochu produktivní. Mě na něm vadí nejvíce to, že má během zápasu někdy i velmi dlouhé chvíle, kdy ani nevíš, že je na hřišti. Údajné posily jsou zatím, jen na papíře. Záleží jen na Sáčkovi, aby vylepšil současnou výkonnost. Současná konkurence, není bůhví jaká. Frýdek centrhalva hrát nemůže, protože neumí nahrát mnohdy ani na pár metrů, Hašek do teď nic neukázal. Sice má možná, za zápas odběháno nejvíce km., ale v tom případě se zdá, že zvolil špatný sport. Kanga bude nejspíš na odchodu, protože nový trenér tak dobrého fotbalistu chtít nebude a také proto, že neplní kodex. Dočkal je dlouhodobě zraněn a u něj také nikdo neví, jestli si sedne s Jílkem a jak to bude mít s kodexem. Na Panáka jako na avizovaného slušného stopera se těším již půl roku a vypadá to, že jsme opět koupili fotbalistu, který si k nám přišel vyléčit velmi vážné zranění a jeho start je v nedohlednu.

   • tatkaradicka1.6.2019 9:12reagovat

    V minulých letech se Sáčkovy výkony omlouvaly zraněními a absencí herní praxe, ale ukazuje se, že je prostě jen mizerný.

    Je na něm aby vylepšil svou výkonnost. Paradoxně si nemyslím, že by měl zlepšovat svou výkonnost, nýbrž jí stabilizovat. On zahrát dobře dovede, ale tak v jednom zápase z deseti.

    A vzhledem k tomu, že podobně se plácá už několik posledních let, nedělám si velké iluze, že se ještě někdy probere. Jedině, že by ho dostal k ruce trenér typu Csaplára nebo Bambuly...

  • Sheva1.6.2019 8:35reagovat

   Na Spartu nemá ani v mnohem nižší konkurenci. Jeden z důvodů proč jsme tam co jsme je ten, že hrajou tihle hráči co nás nikam neposouvají. Sáček je toho ukázkovým příkladem

   • Nulatunji1.6.2019 9:04reagovat

    My máme v základu Štetinu, Radakoviče, Zahustela, Frýdka, ale náš problém je Sáček Smích

    • tatkaradicka1.6.2019 9:13reagovat

     Sáček i když to tak nevypadá má ještě menší přínos než Frýdek nebo naši superstopeři. Takže ano, náš problém je Sáček a troufl bych si říct, že po příchodu Vindheima je to náš problém č.2

     • Nulatunji1.6.2019 9:15reagovat

      To je strašná píčovina, nezlob se na mě Úsměv

      • ajosek1.6.2019 9:32reagovat

       Ne není, bastien má pravdu.

       • Nulatunji1.6.2019 9:45reagovat

        No nemá, ale to je fuk, já jsem zvyklej, že si tu o fotbale moc nepokecám. Úsměv

        • Sheva1.6.2019 11:49reagovat

         Takže ti tu X lidí píše, že nemáš pravdu a ty se tu furt budeš hádat. Já neříkám, že zaostáváme výhradně kvůli Sáčkovi, ale i vzhledem k němu.

         • Nulatunji1.6.2019 12:58reagovat

          No protože kvalita (já) je pořád víc než kvantita, což je 98% tohohle fóra.

          • Sheva1.6.2019 13:23reagovat

           Aha, tos měl říct rovnou, že jsi troll, já bych na tvůj názor nebral zřetel

           • Nulatunji1.6.2019 13:26reagovat

            Troll, takhle argumentují voliči Ano a SPD, když s nimi někdo nesouhlasí. Skvělá společnost, užij si to.

            • Sheva1.6.2019 14:54reagovat

             Ale vždyť ty jsi. A když jsi troll, tak nesmím napsat, že jsi troll? Laskavě mě s tímhle odpadem nespojuj, buď tak hodnej, já ti taky nepíšu, že jsi blbeček

             • Nulatunji1.6.2019 15:05reagovat

              Když mi tady nestačíte v diskuzi a nerozumíte fotbalu, tak jsem troll? Smích Klidně mi to piš, pro hlupáka každý hlupák.

              • Sheva1.6.2019 15:13reagovat

               Jasně. Nikdo ti tu nestačí v diskusi. Není ti už malá? Možná by nebylo marný zkusit to jinde. Tady to byl pro tebe jen odrazový můstek k vyšším diskutérským metám. Ty bys to jednou nohou dotáhnout na diskusní fórum třeba Barcelony :-D

               • Nulatunji1.6.2019 15:27reagovat

                Vyštvali jste Sendiho, jedinýho člověka, co tu rozumí fotbalu, si tady klidně bijte Kangu a hoňte nad Frýdkem, ale pak se doprdele nedivte, že s tím taky ne každý musí souhlasit! A když už tady chcete diskutovat, tak normální formou, ne že tady budou padat ”argumenty”, který se vzájemně vyvracejí a pak přejde na lži o tom, že jsem jen troll. Si prostě utřiďte ty svoje pseudoargumenty, naučte se debatovat a nebo se na to vyserte, si tady ještě budete diktovat, kdo tady může být a kdo ne? Z jaký pozice? Notabene to psát někomu, kdo tady je od začátku tohohle fóra?

                • Sheva1.6.2019 15:47reagovat

                 Co to meleš ty vořechu, já odsud žádného Sendiho nevyhnal a na Kangu jsem psal negativní věci jen že začátku jeho angažmá, kdy prostě v každým zápasem kdy dostal balón, tak se leda otočil a nahrál, neudělal s míčem jedinej krok. Jenže tenhle svůj styl a přístup pak změnil. V životě jsem tu nic o Frýdkovi nenapsal a určitě mi prozradíš kde jsem něco napsal a pak si to vzájemně vyvrátil. Ty seš dobrej pacient

      • tatkaradicka1.6.2019 10:26reagovat

       Dobře, pro úvod zdůrazňuju, že budeme se bavit o devíti zápasech z deseti v případě Sáčka, ne o tom jednom.

       Ještě v rámci objektivity dodávám, že Frýdek 2900 minut, Sáček 1750.

       Vyhrané osobní souboje 295:72, úspěšnost F57% S47%, získané míče 205:75. Směrem dozadu tedy není o čem.

       Směrem dopředu oba dva 0,1 bodu na zápas přičemž Frýdek 2G 2A, Sáček 1G 2A. Jen pro srovnání Kanga z podobné pozice je v tom za 12G 4A a 0,7.

       Přihrávky nebudu rozebírat, protože nemáme k dispozici detailní data o hodnotě přihrávek, ale určitým vodítkem budiž kategorie ”přihrávky do gólové šance”. Sáček 11, Frýdek 6. Zde zcela nepochybně Sáček lepší Frýdka, nicméně uvážíme-li, že i OZ má stejných 11 a Hašek za méně než poloviční porci minut 12, svědčí to spíš o nekvalitě obou než o kvalitě Sáčka.

       Stejně tak předfinální přihrávky Frýdek 16, Sáček 9. Kontext dělá opět Hašek, který jich za tu chvilku stihl 17.

       Úspěšnost driblinků rovněž hovoří pro Sáčka a sice 74% oproti 65%, v absolutním počtu úspěšných driblinků Sáček Frýdka překonává 89:26. Nicméně to se tak nějak dalo čekat i bez statistik, že Sáček na tom bude technicky líp než Frýdek.

       Když si to vezmeme kolem a kolem, ve většině měřitelných údajů po přepočtu na zápasy či minuty oba vychází v zásadě podobně, samozřejmě statistika potvrzuje, že Sáček je víc technickým hráčem a driblérem a Frýdek spíš bořičem, ale i tak se nedá říct, že by Sáčkův přínos dopředu nějak markantní a kompenzoval jeho slabší hru dozadu, když stejné dvě asistence a jeden gól zvládl i Hanousek z pozice beka.

       A konečně když to dám do kontextu ligy, tak Frýdek ve svých top atributech patří k lídrům soutěže, zatímco Sáčka marně hledám v čele jakéhokoliv žebříčku.

       Když to shrnu, tak každý má sice na hřišti trochu jiné, byť z velké části se překrývající úkoly, ale je evidentní, že Frýdek je ”ve své práci” lepší než Sáček v té jeho.

       • Nulatunji1.6.2019 10:37reagovat

        Jako je fajn, že sis s tím dal práci, ale srovnáváš nesrovnatelný.

        • tatkaradicka1.6.2019 10:45reagovat

         Ale vůbec ne. Závěr je takovej, že Frýdek je nadprůměrnej bořič, zatímco Sáček nevyniká vůbec v ničem. Což potvrzuje to, co jsem říkal na začátku. Sáček je pro Spartu míň potřebnej než Frýdek.

         • Sendi1.6.2019 11:37reagovat

          Já jsem teda k Sáčkovi celkem kritickej, ale říct o nejlepším driblérovi v soutěži, že v ničem nevyniká je trošičku mimo ;)

    • johnny11.6.2019 9:19reagovat

     No to máš pravdu, ale to jsou obránci, Sáček je neproduktivní a s nevyrovnanými výkony hrající záložník. Driblingy má skvělé, ale neefektivní, zrovna tak jako střelbu.

     Nikam nás neposouvá, nijak nevyčnívá a nelíbí se mi na něm, že hraje bez emocí, mám raději typy jako je Kanga, kteří umějí hrát fotbal a pro vítězství udělají cokoliv, třeba i prasárnu.

     Na základ to podle mě není, ale jako střídajícího hráče bych ho ve Spartě nechal.

     • Nulatunji1.6.2019 9:22reagovat

      Nikam nás neposouvá? Ty vole, vy si tady ze mě zase všichni děláte prdel Smích

      • tatkaradicka1.6.2019 10:31reagovat

       Kam přesně nás Sáček posouvá, prosím tě? :D

       • Nulatunji1.6.2019 10:45reagovat

        https://www.youtube.com/watch?v=WTQ16xEeZEY

        • tatkaradicka1.6.2019 10:47reagovat

         No hezký, v jednom zápase mu to šlo, ale v sezóně se hraje zápasů víc jak třicet a on tohle nepředvede ani v polovině z toho.

        • orlosup1.6.2019 10:59reagovat

         Smíchno to si snad děláš prdel a teď vážně aspoň jednou si nalejem čistýho, furt tady voláš se svou otravnou podržtaškou witkem po nějaký kreativitě směrem dopředu a pak sem hodíš tohle,takovýhle video mít frýdek tak tu budeš prudit ještě rok s tím jakej je to alibista

          

         • Nulatunji1.6.2019 11:01reagovat

          Nalej si co chceš, ale proboha mě neotravuj. Nezajímáš mě.

       • orlosup1.6.2019 10:46reagovat

        Vyser se na něj, tohle nemá cenu tenhle blb má svoje oblíbený a neoblíbený hráče a podle toho píše ty svoje bláboly pořád dokola, fotbalu vůbec nerozumí,ale vyvrátit mu to nemůžeš,protože tě to začne otravovat pokoušet se s ním o nějakou diskuzi je to jako házet hrách na zeď.

     • tatkaradicka1.6.2019 10:31reagovat

      I Frýdek má efektivnější driblinky než Sáček a to je co říct.

      Souhlas s Kangou, nesouhlas s lavičkou. Sáček potřebuje hrát, hrát, hrát a buď se vyhraje nebo musí jít, ale takového hráče na lavičce nepotřebuješ.

      Naopak Frýdka bych si dovedl představit jako takovýho žolíka, když to chceš zavřít. Dolu třeba Kanga, nahoru Frýdek a budem to prasit do konce. Tohle ti rybí krev Sáček prostě neudělá. Stejně tak při jeho schovávací povaze a zoufalý neproduktivitě ho nemůžeš použít jako hráče, kterej ti to přijde v 60. minutě zlomit, když prohráváme...

      • Nulatunji1.6.2019 10:54reagovat

       Cože? Smích

      • johnny11.6.2019 10:54reagovat

       Hmm, asi máš pravdu, v tom případě, ať jde raději někam hostovat a snad se ještě zvedne.

       • Nulatunji1.6.2019 10:56reagovat

        Že napíše úplnou píčovnu znamená, že má pravdu? Smích

        • tatkaradicka1.6.2019 11:04reagovat

         Co konkrétně se ti nelíbí, Zdenečku?

         • Nulatunji1.6.2019 11:04reagovat

          I Frýdek má efektivnější driblinky než Sáček a to je co říct.

          Nižší počet s nižší úspěšností je efektivnější jo? Smích

          • tatkaradicka1.6.2019 11:14reagovat

           Kolikrát byl faulován na jeden driblink

           • Nulatunji1.6.2019 11:19reagovat

            Co? SmíchSmíchSmích

            • tatkaradicka1.6.2019 15:01reagovat

             Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá :))

             • Nulatunji1.6.2019 15:06reagovat

              Jakože když ty píšeš sračky a já ti je vyvracím... co? SmíchSmíchSmích

  • captain_obvious1.6.2019 8:39reagovat

   Sáček měl naopak vývoj velmi rychlý - svého maxima dosáhl už snad v 19 letech. Alespoň teda soudím podle toho, že od té doby se neposunul dál ani o píď.

   • tatkaradicka1.6.2019 9:03reagovat

    Přesně tak.

  • tatkaradicka1.6.2019 9:07reagovat

   Nevidíme vůbec. Sice vzhledem k délce smlouvy bych ho určitě poslal někam na hostování, ať má poslední šanci se ukázat a v jiném prostředí, ale dle mého je v současnosti nejslabším článkem zálohy Sparty.

   I Frýdek ve výsledku dokáže být týmu více platný to je co říct.

   Poslal bych ho k Csaplárovi a vidělo by se.

   Ale vidím ho jako dalšího věčného ligového průměráka s rychlým nástupem...

  • majtin1.6.2019 9:10reagovat

   V přípravě a třeba proti Plzni hrál v reprezentační formě, Jílek z něj dostane maximum. Pusťme ho Vrbovi a zapláčeme.

  • Tashunka Witko1.6.2019 9:18reagovat

   Sáčkovi asi chybí sebevědomí, protože proti takovému fotbalovému nýmandovi Frýdkovi je to superfotbalista. Má dobrý první dotek, dobré první kroky se zrychlením. Slušná technika, vedení balonu a pohyb. Chybí mu důraz, střelba a lepší zapojení do finální fáze.

  • waaw1.6.2019 11:05reagovat

   Sacek nejvic vystrelil pod Holoubkem, vzal bych ho do pripravy a uvidi se, co s nim udela Jilek. Pokud to neda, tak na konci pripravy poslat na hostovani

 • U17 hraje o titul

  dominik2731.5.2019 22:06reagovat

  Svěřenci Petra Havlíčka hrají zítra (v sobotu) v tréninkovém centru Sparty na Strahově od 15:15 proti Baníku svůj poslední ligový zápas a pokud získají alespoň bod, tak mohou slavit titul.

   

  Upřímně bych to tomuhle týmu přál nejvíc ze všech, které jsem v této sezoně sledoval. Skvělý trenér Petr Havlíček, pár výjimečně nadaných hráčů jako Karabec s Vitíkem a zbytek také hodně kvalitní s potenciálem na prosazení se v lize, dost možná i ve Spartě. V tom týmu je velká konkurence na jednotlivých postech, což je u mládežnických týmů hodně důležité, ale zároveň tam cítím dobrou atmosféru.

   

  A taky je třeba zmínit, že U17 vyhrála obě derby a do porovnávání s výkony A-týmu proti odvěkému rivalovi se snad ani nebudu pouštět.

  • Saeno1431.5.2019 22:56reagovat

   Karabec a Vitik, jake jsou to posty? Úsměv

   • dominik2731.5.2019 23:12reagovat

    Karabec umí hrát na křídlech i uprostřed zálohy, případně pod hrotem. Vitík je stoper.

    • Saeno1431.5.2019 23:20reagovat

     Dekuji za info! Úsměv Klobouk dolu, jaky mas ty a Sendi prehled o mladezi 👍Úsměv

  • Tashunka Witko1.6.2019 9:12reagovat

   A když U19 porazí Ostravu, tak bude mít stejně bodů jako číňani, ale díky té ostudné nakládačce mají titul oni ? Je to tak ?

   • dominik271.6.2019 9:48reagovat

    Je to tak. Samozřejmě je otázka, jestli by Slavia prohrála poslední zápas s Brnem, kdyby neměla už jistý titul. Každopádně z té ostudné nakládačky jsem se nevzpamatoval doteď, takovou ostudu jsem za nějakých cca sedm let, co chodím častěji na mládež, opravdu nezažil. Tady to navíc bolí i kvůli tomu, že to Spartu stálo místo v Youth League...

 • Sestava B tým

  Buritos1431.5.2019 20:31reagovat

  Není tu někdo Strahovaznalý, kdo by tušil, jak se to zamýšlí se skladbou, počty atd. Ohledně B týmu?

  • DaveACS31.5.2019 20:50reagovat

   Vzhledem k tomu, že někteří kluci z juniorky a dorostu ještě nemají dořešené smlouvy na příští rok, tak si myslím, že to neví ani na Strahově

   • dominik2731.5.2019 21:20reagovat

    Za béčko, juniorku i A-dorost můžeš hrát normálně bez smlouvy, takže není nezbytně nutné mít tohle vyřešené. Samozřejmě u některých hráčů si říkám, že by pod smlouvou být měli, ale to už je na delší diskusi...

    • Jereacs31.5.2019 21:29reagovat

     A můžeš okrajově popsat kolik fakt velkých talentu nemá smlouvu.

     • dominik2731.5.2019 21:48reagovat

      Poměrně dlouho ji neměl Matyáš Kozák, ten podle mě podepsal až někdy v zimě. Podle zápisů o utkáních stále nemá Felix Čejka, u něj mě to přece jenom trošku zaráží, protože ještě speciálně na jeho postu cítím ze Sparty mírné rozpaky.

       

      Dále třeba Sejk, co dával dva góly na Euru U17, Šilhart, který tam hrál taky a vlastně to platí asi o celém ročníku 2002 (krom Hložka samozřejmě).

       

      Potenciál aspoň pro ligu podle mě mají třeba také Alexandr, Bláha, Szewieczek, Hájek (přestože už stihl naskočit do ligy).

       

      Na druhou stranu jsou pod smlouvou třeba 15letý Karabec a 16letý Vitík, což by měli být asi největší talenti momentálně ve sparťanské akademii.

       

      Obecně je asi k zamyšlení, zda by neměli mít smlouvu hráči, co se delší dobu drží v mládežnických reprezentacích, zjevně mají potenciál aspoň pro ligu, tedy na prodej aspoň za pár milionů a kteří viditelně vyčnívají v dorosteneckých soutěžích.

      • Jereacs31.5.2019 21:59reagovat

       Jako docela se divím že pod Hřebíkem se stal ten exodus hráčů. Proto doufám , že ty smlouvy už se budou hlídat ale je super , že smlouvu maji Karabec a Kozák.

      • Tazmen31.5.2019 23:08reagovat

       Šádek nechá děkovat..... Neutrální

       • artaxerxes31.5.2019 23:29reagovat

        Já myslím, že v dorosteneckém věku odcházejí spíše kvůli tomu, že si nesedli s trenérem nebo nehrají než, že by otázkou byly finance.

        To spíše u těch talentovaných je problém v odchodů do mládežnických programů velkých klubů.

    • artaxerxes31.5.2019 22:02reagovat

     Je to fakt na delší diskuzi, ale problém je i v tom, že Sparta má pod smlouvou minimálně 50hráčů starších 20 let.

      

     Druhou věcí je to jestli je správné, aby pod smlouvou byli hráči mladší 15 let (Supertalenti jako Hložek je výjimka).

     Přece i dorostenecký fotbal není profesionální, tak mi přijde trochu ujeté, aby měli smlouvy.

      

     • dominik2731.5.2019 22:16reagovat

      Z pohledu klubu bys měl mít pod smlouvou hráče, u nichž hrozí, že by je mohl někdo přetáhnout. Třeba konkrétně na Čejku se prý skauti během CEE Cupu vyptávali...

       

      A pak taky dáváš smlouvy kvůli tomu, aby hráči měli aspoň základní komfort a nemuseli mezi školou a tréninky ještě obíhat brigády, což je u hráče bez smlouvy naprosto pochopitelná situace. Ona i ta základní smlouva za nějakých 10 tisíc pořád negarantuje, že se dotyčný opravdu bude moct soustředit jen na fotbal a školu. Přece jenom jsou i kluci z chudých rodin, kde je hodně sourozenců, rodiče žijí daleko od Prahy...

       

      Slavia má podle mě mnohem víc hráčů z mládeže pod smlouvou, dokonce bych si tipl, že to bude zhruba dvojnásobek oproti Spartě. Slyšel jsem, že tam prý zvažují, že to trochu zredukují, protože to pak vychází v součtu na hodně peněz. Já si myslím, že důležitější je vyvarovat se toho, abys měl na několik let pod smlouvou hráče, co jsou ti už teď k ničemu. Předpokládám, že místo smlouvy jedné posily ze Stramaccioniho éry bys podepsal všechny dorostence na Strahově.

      • artaxerxes31.5.2019 23:19reagovat

       Ona je otázka jestli do 18let by neměl mít spíše financován rodinou, což je dle mého případ 90% lidí z tohoto fóra. Beru výjimky (dříve Jindra Staněk), kteří tu smlouvu dostanou dříve.

        

       Jinak dle mého je spíše problém, to kvantum hráčů na hostování - kdyby každý vyšel s odvody státu v průměru na 50k - tak u 20hráčů je to milion/měsíc.

        

       Já chápu, že Sparta u některých předpokládá, že dozrají pozdějí, ale těch lidí je moc. Pokud se do 22 nedostane do širšího kádru A-týmu, je třeba ho prodat(s klauzulí zpětného odkupu).

       Pak si myslím, že bude víc peněz na smlouvy mladým.

        

       A k éře AS:

       Celé je to důsledek dvou věcí - první zisky z prodejů hráčů + LM pro tým, co dá titul.

        

       A Dan Křetinský si moc dobře uvědomoval, že se stávajícím kádrem to nepůjde (velká ztráta jak na Slavii i Plzeň), tak šel do rizika. Koupil trenéra a dopřál mu hráče jaké chtěl a šli jsme na sílu.

       Pokud by to vyšlo, tak jsme v balíku...

        

       Zas nejsme první ani poslední koho vidina LM srazila k zemi - Leeds, Porthsmouth, Borrusia Dortmund, Panathinaikos.

        

 • Krejčí z Brna

  SuperFrankie31.5.2019 16:16reagovat

  Bude pro něj vůbec místo?

  Nepůjde spíš na hostování?

  • Bunda31.5.2019 16:25reagovat

   Taky si říkám. Sparta by měla řešit odchody a vyhazet 20 hráčů z áčka plus béčka.

   • Mañána31.5.2019 16:36reagovat

    Tuší se už, kdo povede béčko?

  • dominik2731.5.2019 16:49reagovat

   Přijde mi docela hubenej, tak snad se do kabiny vejde bez problémů. A jelikož se dá velice dobře využít jako defenzivní štít, holding midfielder, ofenzivní záložník i jako stoper, tak už jen kvůli tomu se hodí přinejmenším na lavičku.

   • bigcock31.5.2019 19:57reagovat

    Ja si vzpominam ze zrovna ty, nebo sendi jste jej vytahli z rukavu a prezentovali ho jako velice nedoceneneho hrace uz cca pred 1,5 rokem.

    • dominik2731.5.2019 21:31reagovat

     Já to popravdě nebyl. Z druhé ligy jsem v poslední době vyzdvihoval Pavla Šulce, který ovšem patří Plzni a v Jihlavě jen hostuje. Ten by z mého pohledu klidně mohl během pár měsíců naskočit do základu Sparty. Jestli ho přes léto v Plzni nezapracují, tak už se na nějakou mládež taky můžou vykašlat.

      

     A pár hráčů by se v uplynulé sezoně druhé ligy asi ještě našlo aspoň na sledování. Na to, jak se mi druhá liga na pohled vůbec nelíbí, se v ní pořád ještě dají najít zajímaví fotbalisté.

  • waaw31.5.2019 17:24reagovat

   Ja ho vidim v zakladu, pokud neprivedeme Oscara nebo jeste vetsi eso. Pokud tedy bude zdravej. Mozna ne hned, ale behem par mesicu se tam zabydli

  • Paspartu31.5.2019 17:32reagovat

   Já v Brně trávím docela dost času a často tady chodím i na fotbal. Krejčí bych řekl, že by byl výborná posila. Podle by měl blíž do základu než do béčka. Umí to s míčem, má přehled o hře a nebojí se souboje. Mě se ten hráč líbí.

   Ale nějak podrobněji ho nastudovaného nemám.

  • Mich31.5.2019 17:39reagovat

   V ideálním případě bychom mohli mít na hřišti 2 Krejčí a 2 Kozaky

   • johnny131.5.2019 17:47reagovat

    Plus dva FrýdkySmutek

    • LukyACS31.5.2019 17:57reagovat

     Dva Hašky

   • dominik2731.5.2019 18:17reagovat

    Zrovna jsem si říkal, že útok složený ze dvou Kozáků by se typologicky skvěle doplňoval. U Matyáše mám akorát trochu obavu, jak se s jeho nevysokým vzrůstem dokáže vypořádat při přechodu mezi dospělé. Kdyby ten samý hráč měl o deset čísel víc, tak rovnou bez váhání řeknu, ať ho zařadí do áčka, protože třeba schopnost velmi pohotově a přesně zakončit oběma nohama asi v současné lize nemá obdoby.

    • Mich31.5.2019 18:29reagovat

     Aguero to taky zvlada se svyma metrsedmdesat :)

     • jakub231131.5.2019 19:43reagovat

      Messi se s tim taky docela vyporadal se 170cm.

   • waaw31.5.2019 20:33reagovat

    Neznate nekdo druheho Ben Chaima?

    • dominik2731.5.2019 21:50reagovat

     Ten přece hrál za Chelsea, ne?Úsměv

     • waaw31.5.2019 22:20reagovat

      Pravda, slozit by se to dalo

      https://www.transfermarkt.cz/wilfried-kanga/profil/spieler/395523

 • Mandjeck

  Moribundus31.5.2019 14:59reagovat

  Trochu jsem četl izraelská média. A píše se, že pro Maccabi Haifa bylo 600 000 euro moc, jinak by si ho prý nechali všema deseti. Fanoušci ho také milují, ale pro příští rok budou operovat s menším rozpočtem. Obecně mají problém s odchody hráčů na hostování. Mandjeck se nechal slyšet na Instagramu před pěti dny, že ještě neví kam půjde, ale všude bude mít Haifu v srdci atd. Jedno mě pak zarazilo: V Izraelských médiích se píše, že požádal UEFA o přesun sebe sama na Free transfer listinu. Moje hebrejština už není co bývala, tak to poslední prosím berte s rezervou, popřípadě opravte.. ještě budu pátrat. Je to divné, jelikož podle českých médií (idnes - článek z ledna 2018) by měl mít platnou smlouvu ve Spartě do června 2020.

  • Moribundus31.5.2019 15:12reagovat

   Předevčírem psalo Rádio Haifa, že už si vyměnil dary se spoluhráči a jede reprezentovat Kamerun do Egypta. Po té se bude stěhovat do Francouzské ligy. Nejpravděpodobněji do Mét, odkud přišel. Nikde ani zmínka o tom, že patří Spartě a tudíž, že ta ho možná prodá do fr.ligy. Sparta ho ale zřejmě stále vlastní (proto ta opce pro Haifu 600 000€) a nepočítá s ním (proto zmínky o fr.lize). Suma sumárum, na Letné ho na 99% nikdo v další sezóně neuvidí.

   • victorlima1.6.2019 7:48reagovat

    Velká škoda. Tak kvalitního hráče na DZ nebo stopera jen tak neseženeme. Do naší ne moc fotbalové, za to, soubojové ligy by se hodil. Má skvělou hlavu a vysokou úspěšnost v soubojích.

  • Herolind31.5.2019 15:44reagovat

   Ja videl jeho prispevek na instagramu, když se díval letos na první derby, jeste oznacoval Spartu. Úsměv

 • Brněnský Ladislav Krejčí

  dominik2731.5.2019 13:26reagovat

  Podle mě dobrá volba, přesně takový typ hráče by se Spartě mohl velice hodit. Vysoký levák, který je úspěšný v soubojích, ale zároveň technicky na velmi slušné úrovni a může hrát stopera i uprostřed zálohy. Na obou pozicích by mohl výrazně zlepšit rozehrávku Sparty. Navíc je dost mladý, takže se s ním ještě dá pracovat. Pokud přijde, tak předpokládám, že bude od začátku hodně blízko základní sestavě.

  • Mañána31.5.2019 14:38reagovat

   Vůbec ho neznám, ale zlepšení rozehrávky ve středu hřiště potřebujeme jako sůl. Zejména zlepšit součinnost mezi jednotlivými řadami. Jestli tomu dokáže helpnout, tak ho tu uvidím rád.

    

   btw: Znamená to, že by se sem nepodíval Oscar? Psalo se o jeho možném přesunu k nám jen na pochybnejch serverech, ale podle mě by s tou součinností dokázal pomoct taky. Nebo má někdo info, jestli se o něj vůbec zajímáme?

   • Dynamo31.5.2019 16:23reagovat

    O Oscarovi psal Kretinskeho Blesk spolecne s Kozákem někdy před měsícem.

    • Mañána31.5.2019 17:00reagovat

     Bylo by fajn, kdyby to klaplo. Jsem ani nevěděl, že má DK Blesk Smích

 • Trest pro Kotel

  Jereacs31.5.2019 13:22reagovat

  Zaujalo mě tam, že klub DK, řekl že některý jedinci dostali tresty vstupu na stadion. Konečně se to zaclo takhle řešit.

  • vitamin31.5.2019 13:31reagovat

   A jak se tohle pak reší, když vstupenky nejsou na jmeno? Asi těžko má každej poradatel fotky lidí co tam nemůžou a každého kontroluje. Nebo jak to funguje?

   • Jereacs31.5.2019 13:39reagovat

    Těžko říci jako tohle mě taky zaujalo jak to bude klub kontrolovat max, že každý bude muset ukazovat občánku atd. Dobrý systém mají v Pl tak fakt jak někdo dostane zákaz tak na stadion se nedostane.

  • dominik2731.5.2019 13:31reagovat

   Teď je otázka, jestli to v praxi funguje, protože dotyční se nemusejí během zápasu hlásit na policii, na to tady legislativa není a dlouho nebude. To, že někomu zakážeš někam jít, pořád ještě neznamená, že tam doopravdy nepřijde, viď. Do metra třeba taky máš zákaz vstupu bez platné jízdenky či lítačky, ale v reálu to vypadá jinak.

   • Jereacs31.5.2019 13:37reagovat

    Chtělo by to stejný system jako v Anglii. Třeba Chelsea to řešila tak, že vstupenku si koupíš jen na občanku skrz to jak při venkovních zápasech v EL dělali fans bordel.

   • artaxerxes31.5.2019 13:38reagovat

    Asi kontrola tváří při vstupu, takže těžce neefektivní.

     

    Na druhou stranu, když to zákáží soudně, tak vstupem na stadion se daný člověk dopouští ”Maření soudního rozhodnutí”. Je otázka jestli ten zákaz udělili ve zrychleném soudním procesu (Vím, že několikrát byl přítom i na Spartě)

    • Jereacs31.5.2019 13:41reagovat

     Tak Sparta musela na DK přinést nějaký důkaz o efektivitě jinak by asi k tomu DK nepřihlidla jako k polechčující okolností.

     • artaxerxes31.5.2019 13:51reagovat

      Nevím napadá mně, řešení pomocí neuronové sítě.

       

      Zjednodušeně: na základě dejme tomu 50 fotkám daného hříšníka, prohledává počítač jednotlivé fotky návštěvníků v různých pozicích a dejme tomu, že jakmile bude 80% shoda a víc, tak dá echo člověku na zkontrolování.

       

      Ale to bude spíše hudba budoucnosti.

  • artaxerxes31.5.2019 13:34reagovat

   Zkratku DK má tady náš majitel, ne disciplinárka SmíchSmích

    

    

  • Jereacs31.5.2019 13:44reagovat

   Dodatek: Tak Sparta garantovala, že ten trest dostanou ty proti, kterým je teď zahájeno trestní a přestupkove řízení.

   • artaxerxes31.5.2019 13:58reagovat

    No jelikož bude v trestním řízení Sparta brána jako poškozená, tak bych čekal, že bude chtít uhradit: pokutu od disciplinárky, rozbité sedačky a bude požadovat soudní zákaz vstupu na stadiony.

     

    Soud v případě odsouzení schválí minimálně zákaz vstupu i náklady na opravu vybavení.

 • Hornyák

  AlaMierda31.5.2019 13:03reagovat

  Končí z rodinných důvodů v Liberci. Odvedl v Liberci hodně dobrou práci, obzvlášt když si vzpomenu jak byl Liberec tipován, že bude hrát o záchranu s tímto koučem, který nebyl u nás znám. Pro Liberec veliké oslabení.

  • Brian Pricke31.5.2019 13:05reagovat

   Má jít do Maďarska. Tipuji Dunajskou Stredu.

   • AlaMierda31.5.2019 13:10reagovat

    chce být blíže rodině.

   • FANDA730731.5.2019 14:21reagovat

    v DAC ostal Hyballa

  • Jereacs31.5.2019 13:10reagovat

   Ani se nedivím když Liberec zase chce prodat půlku kádr nový kouč co tam půjde vydrží max rok ani ne.

   • Mañána31.5.2019 13:16reagovat

    píše z rodinných důvodů...

    • Jereacs31.5.2019 13:20reagovat

     Jasný a bůh ví jak by tam vydržel dlouho kdyby zase musel budovat vše znovu.

     • Mañána31.5.2019 14:25reagovat

      Tak v Liberci už si na to každoroční vybrakování podle mě zvykli

82326 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha