Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • nekvalita kádru

  victorlima15.7.2019 5:30reagovat

  Na rozdíl od většiny zdejších nenapravitelných optimistů, jsem zde já i pár dalších ,,rejpalů,, poukazovalo na slabou kvalitu hráčského kádru. Potvrdil to i trenér v tv. rozhovoru. Řekl, že nám chyběla kvalita. Na vylepšení herního projevu a zisk opětného renomé můžeme zatím zřejmě na dlouho zapomenout.

  Sparta má dva solidní brankáře. Možná výhledově jednoho nadprůměrného stopera (Lischka) a jinak už žádného nadprůměrného obránce. Radši hrajeme bez DZ, protože toho se nám také nedaří sehnat a nad Mandjeckem ohrnujeme nos. V naší záloze jsou sotva průměrní Hašek se Sáčkem. Možná průměrný Plavšič, DMK, který zatím nic velkého také neukázal a naprostý přestupový přehmat Trávník. Trávník ani v jednom přípravném zápase ani v premiéře, nebyl ani průměrný. Kanga s Hložkem to sami nemohou utáhnout. V útoku máme jednoho nadějného, ne však zrovna gólového Tetteha, Graiciara, kterého jsme viděli hrát jen chvíli a pak již zjevně za zenitem hrajícího kapitána Kozáka, který o sobě dává vědět jen tím, že netrefí z malého vápna ani vrata od stodoly. S tím by těžko něco udělal i Klopp, natožpak sice progresivní, ale jinak jen velmi průměrný kouč Jílek. Musíme se smířit s tím, že nás zase čeká typické sparťanské léto. Na jeho konci již budeme dávno mimo poháry a začneme honit, nedohonitelné manko v lize. Výhodou, bude to, že to bude systémové a perspektivní. To říkají všichni trenéři při nástupu do nového angažmá.

  • artaxerxes15.7.2019 6:33reagovat

   Tak si všechno poplivat a je ti dobře.

   • hombre15.7.2019 9:12reagovat

    Hele, přehnal to, ale kdo, za posledních pár let, v naší hře vidí světlo na konci tunelu? Strašně moc našich fandů je hodně nasraných a propadají určité hysterii.

    Když se na to podíváš v klidu, tak zjistíš, že nemáme špatný hráče, ale chyba je v tom, že je jich víc jak polovina bez formy.

    Někdo tu vždy nadhodí, že v naší hře je vidět zlepšení a náznak nějakého systému - v přípravě - a pak se kouká s otevřenou pusou na první mistráky.

    Já tu Jílka vcelku chtěl, ale věděl jsem, že to bude mít těžké (to by ale měl snad každý trenér u nás) a ještě mu tu roli ztížilo neskutečné množství zraněných hráčů.

    Včera rozhodla hladovost a odhodlanost hráčů Slovácka - vždyť my jsme vůbec nebojovali, nebylo tam žádné nasazení, agresivita, jakože se nemůže nic stát - trenér by jim měl už říct, že to není příprava ale mistrák!!

  • jakub231115.7.2019 7:12reagovat

   Tvrdit po jednom mistraku je Travnik prestupovy prehmat 👏👏😁

   • jakub231115.7.2019 7:12reagovat

    *ze

   • victorlima15.7.2019 9:15reagovat

    To je po 4 přátelácích a jednom ostrém zápase. Mě se moc nezdál ani v Jablonci. Takový Považanec je lepší hráč než on. Kdyby byl Trávník tak dobrý, tak je už dávno v cizině. Problém je ten, že Sparta místo jednoho drahého dobrého fotbalisty kupuje radši tři průměrňáky.

  • trinact15.7.2019 7:24reagovat

   Já bych zas nebyl tak kritickej, proč.. prohrál se zápas, takových ještě Jílek prohraje. Byť jsem od samého počátku velký skeptik v Jílka, kdy byl podle mě zcela nesmyslně upřednostněn před jinými kandidáty (tedy těmi, o kterých se standardně spekulovalo), tak stejně tak tvrdím, že je kravina to teď nějak soudit. Sparta je toxická už dobrých pár let a Jílek (ale ani žádný jiný trenér) nebude všelék. Může přijít nějaká vítězná série v průběhu roku, můžem nějak prolézt do EL, můžem možná bojovat o titul, ale stejně jako teď to není důvod se hroutit, ani pak by to nebyl důvod výrazně oslavovat.

   • Sheva15.7.2019 7:33reagovat

    No a takže jsi skeptik nebo nejsi skeptik? Já byl taky a myslím si, že to není trenér pro nás, v čemž mě včerejšek leda utvrdil. Osobně bych tu radši viděl právě toho Svědíka nebo někoho renomovanýho a ne člověka jakože s vizí ale bez úspěchu

    • trinact15.7.2019 8:23reagovat

     Byl jsem, jsem a dost možná ještě dlouho budu skeptickej. Když se vyrojil seznam šesti variant, tuším Jílek, Vrba, HašekM, HašekI, Svědík a někdo uváděl i Jílek + Svědík, měl jsem variantu Jílek až jako šestou preferovanou Úsměv ale co, já nejsem placenej za výběr trenéra, za to je jistě dobře ohodnocen Tomáš Inspirace z Arsenalu Rosický aka budem neúspěšný a ještě nonstop zraněný Úsměv

      

     prostě jsem nasranej, ale zase jako nikoho nevyhazuju. DO třetího místa budem, respektive třetí budem, EL si nezahrajem a na to je přece Sparťanská obec zvyklá.

 • ...a kde jsou ti dva

  schol115.7.2019 0:37reagovat

  kvalitní stopeři? S tímto zadkem se o přední příčky rozhodně hrát nedá!!!

  • tatkaradicka15.7.2019 1:06reagovat

   Kája Liška

  • lesmen15.7.2019 2:18reagovat

   stoperi rozhodne nebyli pricinou dnesni prohry...

   • captain_obvious15.7.2019 6:40reagovat

    Stopeři a jejich příšerná hra byli jednou z hlavních příčin.

 • Obcerstveni

  Dolikus14.7.2019 22:48reagovat

  Když pominu fotbal jako takovej, zdalo se to jen mě nebo sem byl zrovna u blbeho stánku, ale bylo tohle normální? Nevím kolik je prodáno permic..počítám ze 10k plus. A pokud inženýři z Letne neustále slibujou zlepšení v tenhle oblasti, tak by měli už zažít, ptz pokud budou návštěvy kolem 10-12 tisíc, tak jim to tam nekdo za chvíli podpali. Neříkám, ze chodim na Spartu zrát a chlastat, ale dneska kdyby tam člověk chcipal žízní, tak nemá žádnou sanci se k pití dostat.

  • captain_obvious14.7.2019 22:52reagovat

   Sparta řeší všechny problémy kromě těch, který fanoušek nejvíc pocítí na vlastní kůži. Občerstvení i hajzly patří k nejhorším v lize, což je podle mě nebetycna ostuda, ale podle vedení zřejmě v pořádku.

  • ajosek14.7.2019 22:57reagovat

   Kdyby byl Křetínský co k čemu ,tak dá příští zápas pro permice pivo zdarma,za tu dnešní ostuduVztek

   • Dolikus14.7.2019 23:03reagovat

    Nojo ale ono aby ses k tomu pivu dostalSmích Mě typek dneska po 25 minutovem čekání ve frontě řekl, pivo není, jede jen jedna pipa a není možnost to všechno stihnout natočitÚdivSmích

  • Dollaruss14.7.2019 23:13reagovat

   25-30 minut na pivo a klobásu před zápasem. O poločase jsem to ani nezkoušel. Kámoš co je v sektoru vedle kotle hostí říkal, že ve 30. minutě došli klobásy. Zlepšení co se rychlosti týká žádné. A bylo pivo za 45 už loni? Jinak klobása byla o hodně lepší chuťově.

   • wasek2611@centrum.cz14.7.2019 23:51reagovat

    Hned po konci poločasu jsem šel pro sekanou a na místo jsem se vrátil v 58 minute.

     

    Naštěstí nebylo toho moc dneska ke koukani. Ale nechápu, proč nedaj víc občerstvení před stadion, když na stadionu to nejde.

     

    Nebo přes mobilní appku objednat a zaplatit s roznosem až na místo, aby člověku nic neuteklo.

     

    Nebo když už, tak aspoň televize se zápasem u těch kiosku

     

     

 • nepresink

  Kratos14.7.2019 22:43reagovat

  Ještě by mě zajímalo, kde byl ten presink, kterým se chceme prezentovat.

  • Bunda14.7.2019 22:46reagovat

   Na presink musíš mít vhodné typy hráčů a při absenci Haška s Frýdkem presink nebude.

   • Kratos14.7.2019 22:57reagovat

    Tak pokud je s presinkem pro trenéra problém si poradit s absencí Haška a Frýdka, tak nás teda čeká pěkná bída.

    • victorlima15.7.2019 5:39reagovat

     Jj Haškovi s Frýdkem možná to presování jde, bohužel s tím fotbalem je to horší. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že můžeš hrát a vymýšlet různá herní schemata a systémy, pouze když na to budeš mít vhodné typy hráčů. To však má ve světě jen velmi málo koučů. Takže platí, že můžeš hrát jen to, na co máš a na vše to moderní a progresivní musíš rychle zapomenout.

   • wasek2611@centrum.cz15.7.2019 0:36reagovat

    Presovat snad umí i sáček, plavsic, hložek. Problém je Trávník.

 • hodnocení

  Kratos14.7.2019 22:30reagovat

  1) Chyba už začala před zápasem ,kdy náš trenér naprosto nepochopitelně nechal sedět Plavšiče a Tetteha, kteří v přípravě vypadali mnohem lépe, než Karlson a Kozák.

   

  2) Naše připosranost a nekvalita. Jediný kdo se nebál od začátku něco udělat byl Kanga, který se ale podepsal pod první branku a ztrácel dnes dost míčů. Na druhou stranu, on s Kayou z toho zápasu nebyl posranej na rozdíl od zbytku.

   

  3) Naše centry. To je katastrofa, nebezpečné míče začly až s příchodem Plavšiče.

   

  4) Neproměněné šance. Bylo jich na pět branek. Znovu se ukázalo jak nám chybí kvalitní útočník k Tettehovi.

   

  5) Důraz. Za dob Lavičky a Jílka na nás stačila agresivita a důraz. Dnes se to potvrdilo.

   

  6) finálnmí fáze - kromě Kangy není nikdo schopen vymyslet nějakou nebezpečnou přihrávku.

   

  Každopádně je to jen jeden zápas, ale s takto připosranou hrou nemůžeme nikoho porazit. Druhá půle byla dobrá, ale to protože už nebylo co ztratit. Zahustel snad dnešek definitivně půjde na tribunu.

  • captain_obvious14.7.2019 22:35reagovat

   Nesouhlasím s bodem 4. Dneska jsme reálně mohli prohrát 1:2, kdyby Sáček mířil o 5 čísel víc doprava. Jinak jsme neměli nic. Plavšićova akce hezká i s pěkným zakončením, ale z toho prostě 9 z 10 golmanů gól nedostane, sorry jako. To jako nějakou loženku, při které při nad stála smůla, brát nelze. Zbytek nestál vůbec za řeč kvůli individuální nekvalitě v zakončení.

   • Kratos14.7.2019 22:39reagovat

    já to jen upřesním. Mít kvalitu vepředu, tak první poločas dvě Kozákovo šance skončí brankou a druhý poločas tam z těch závarů taky něco padne, nebo z těch hlaviček zblízka. Plus špatné řešení šance 2 na 1 v podání Tetteha.

    • captain_obvious14.7.2019 22:43reagovat

     Jj s tím souhlasím, ale ta kvalita byla prostě zoufalá. Což jsem mimochodem tušil už když jsem sledoval Kozáka před zápasem, ten do toho balónu kopal jak do brambory, do branky mu spadla snad jediná střela.

     • Kratos14.7.2019 23:01reagovat

      A bude zoufalá. Naposledy měla Sparta v útoku dobrou dvojicí útočníků v podobě Kweukeho a Bonyho. Od té doby to roky stálo na Lafatovi, kterému se nikdy konkurence nepřivedla. A teď to stojí na nadějném Tettehovi. Od Kozáka snad nic čekat nejde. To je tak žolík typu Bednář.

      • victorlima15.7.2019 5:40reagovat

       Prosím neurážej Bednáře.

 • Ještě jedna věc

  DJDriver14.7.2019 21:48reagovat

  A to že Martin Svědik opět dokazuje, že je velmi talentovaný trenér kterého čeká zajímavá budoucnost

  • Srdcař Plavšič14.7.2019 21:49reagovat

   Úsměv

   • Srdcař Plavšič14.7.2019 21:50reagovat

    Ten rozdíl byl do očí bijící.

    • DJDriver14.7.2019 21:56reagovat

     Mě se už Ostrava pod jeho vedením libila

     • Srdcař Plavšič14.7.2019 22:00reagovat

      Já si myslím, že nikde vyloženě nepohořel. Epizoda s Baníkem byla naprosto mimo a ta Boleslav, to taky bylo něco.

      • Srdcař Plavšič14.7.2019 22:01reagovat

       Sorry, není to zřejmé: myslím z hlediska chování klubu vůči jeho osobě.

       • DJDriver14.7.2019 22:21reagovat

        Tak tam se k němu zachovali fakt zle no

  • Dynamo14.7.2019 21:56reagovat

   Proti takovéhle Spartě není zas takové umění uspět. Kdo je vůbec lídrem mužstva?

  • captain_obvious14.7.2019 22:02reagovat

   První poločas odehráli skvěle. Musím taky vyzdvihnout, ač nerad, Petrželu, který hrál v té první půli hodně dobře.

   • Kratos14.7.2019 22:32reagovat

    Protože na naše hráče stačí agresivita a důraz. Ti se pak z toho s vyjímkou Kangy sesypou a začínaj si nahrávat tak, aby se každý zbavil zodpovědnosti s míčem něco udělat.

    • captain_obvious14.7.2019 22:41reagovat

     Já vidím problém spíš v tom, že se nepřivedl tvořivý stoper. Dneska to na mě působilo, že to stopeři měli rozděleno - Kaya nic nevymýšlet a jen přesouvat míč záložníkům nebo Štetinovi. No a Štetina že měl jako tvořit. Což je šílený. Anebo se možná do té role stylizoval on sám. Teď nevím, co by bylo horší. Každopádně jejich neschopnost v rozehrávce způsobila, že to střeďáci hodně brali na sebe i do rizika (což údajně podle Jílka dělat neměli a prý se na to připravovali) a párkrát v těch situacích míč ztratili a padly z toho dva góly.

     Suma sumárum, nejvíc nás bude bolet nepřivedení stopera s rozehrávkou. Lischka se ještě během podzimu do žádný formy nedostane, ten se bude spíš dostávat do zápasový kondice. A zbytek je kopáč vedle kopáče.

 • Hra

  DJDriver14.7.2019 21:45reagovat

  První půle naprostá zoufalost. Ale co mi fakt chybělo je důraz. Tak když už nám to nejde moc herně tak to musíme zlomit důrazem a ne že u každého míče budem druhý

 • Čekal

  ap241214.7.2019 21:42reagovat

  jsem to všelijaký, ale že prohrajeme doma se Slováckem, tak to fakt ne!! Ještě nás čeká boj o Evropu....Dočkáme se vůbec někdy že se budeme hrou Sparty bavit a ne prožívat stres, nervy a zklamání? Jasně Jílek potřebuje čas, příští kolo Jablonec není zrovna lehký soupeř! A pak nadrženej nováček z ČB, potom Příbram....Vylosování vypadalo nadějně ale už nevypadá! Člověk se těší jak malej kluk a hned zklamání!!! 😞

  • acs1914.7.2019 21:47reagovat

   Té Evropy se bojím, jestli se to prose*e, tak ta sezóna bude mít zase tu pachuť a bude hned psychicky náročnější.

  • Larrygo14.7.2019 22:02reagovat

   Pro dnešní Spartu by byl nebezpečným soupeřem i jakýkoliv druholigový tým.

 • Já teda nevím

  Chabix14.7.2019 21:36reagovat

  Já teda nevím, ale mě se to po herní stránce líbilo. Taky tam bylo dost šancí. Pamatuji si, že tenkrát pod Lavičkou jsme dávali doma pravidelně 4 góly. Dnes to tak taky mohlo být, ale prostě nám teď nejde koncovka. Předpokládám že to bude problém kratkodobého rázu. Přednější je, že si ty šance vytváříme. Komplexně hra se mi líbila. Slušně jsme kombinovali a výstavba vypadala taky dobře. Je tu však jedno ale. Oba góly padli po ztrátě při rozehrávce. Z podobné situace jsme mohli dostat i třetí gól. Slovácko tyhle kontry hrálo hodně dobře. Ale já se nemůžu zbavit pocitu, že to hrajeme moc na riziko. Hrači roztažený a moc vepředu. Je to sice efektní když se ta rozehrávka daří a překvapilo mě, že docela brzo už to nějak vypadá, že v tom je zažitý systém. Ale ty ztráty jsou smrtící. Z hráčů se mi vyloženě nelíbil jen Trávník. Od něho čekám mnohem víc. Problém s koncovkou souvisí s Kozákem, který má fakt střeleckou neformu.

  • ap241214.7.2019 21:45reagovat

   Jenže za stavu 2:0 už se Slovácko soustředilo aby nedostalo gól. Ale od začátku bylo Slovácko lepší až po vstřelení dvou gólů polevilo....

   • TBCH1114.7.2019 22:09reagovat

    Jejich trenér říká, že chtěli být aktivní a nechtěli se nechat tolik zatlačit. Věřím jemu.

  • captain_obvious14.7.2019 22:03reagovat

   Tak tomuhle říkám přehnaný optimismus.

  • Skleepy14.7.2019 22:25reagovat

   xDDDDD

  • Kratos14.7.2019 22:35reagovat

   mě se to teda nelíbilo. Připostranost (až na vyjimky Tetteh, Kanga, Plavšič) , nedůraz ve vápně i před ním, nepřímočarost. Příšerný

   • Chabix14.7.2019 22:42reagovat

    Nejsem fanoušek přímočarého fotbalu. Mam rád když je tam nástavba. Špatných bylo jen první 15 minut (taky je potřeba brat v potaz, že to byl první ostrý zapas a někdy to přepnutí může být problém). Já hodnotím komplexně celý zápas. 18 střel 5-7 šancí. 61% držení míče. Nesraní se s rozehrávkou. To je to, co tam bylo.

    • sport14.7.2019 22:51reagovat

     Statistiky jsou ti k ničemu,když se prohraje doma s mužstvem,kterému stačil k výhře průměrný výkon.

 • Zápas

  kopyto14.7.2019 21:19reagovat

  Alespoň se ukáže, kdo to s tou trpělivostí s novou Spartou mínil vážně a koho první selhání vykolejí, jsme prostě v úplných počátcích - systémově i mentálně, za tohle snad ani není možné vinit Jílka, tohle je důsledek víceletého procesu krátkozrakých rozhodnutí a přešlapů, které trenérovi přihrály pod ruku nesourodou skvadru s poraženeckou morálkou a nulovou taktickou vyzrálostí, přičemž jakákoli snaha o nápravu bude nutně mít podobu dlouhodobého a bolestivého přerodu. Sny o titulech a dominanci zase hezky rychle schovat pod polštář a raději se zaklínat tím, že ten hnus, který v následujících týdnech a měsících budeme vídat, má na rozdíl od těch předchozích hnusů alespoň šanci někam se posunout a v něco se vyvinout ...

  • Sheva14.7.2019 21:22reagovat

   Takže ten humus co nás čeká bude koncepční? :-D

   • kopyto14.7.2019 21:39reagovat

    Ano. A čím dřív se lidé smíří s tím, že řeči o ”železné Spartě”, ani slavná minulost nedokáží překlenout to manko, jež se mezi námi a skutečnou špičkou ligy za ta léta přešlapů vytvořila, tím snazší pro ně bude strávit tu bolestivou, ale nutnou fázi přestavby. Kdyby tuhle sebereflexi mělo sportovní vedení, mohlo přivést Jílka už na jaře a my mohli být v tomhle procesu už mnohem dále.

    • Srdcař Plavšič14.7.2019 21:49reagovat

     Špička ligy je teď nějaký tým s hvězdou, který byl snad ještě před měsícem v totálních sračkách. Tvůj komentář je: invalidní.

     • kopyto14.7.2019 22:03reagovat

      Však taky díky tomu, v jakých byl sračkách, mohl v klidu vymést všechnu špínu a začít na zelené louce. To u nás se furt musí mít na paměti slavná minulost a vlastní výjimečnost a tak se místo radikálních a bolestivých řezů jenom záplatovalo ...

      • Srdcař Plavšič14.7.2019 22:08reagovat

       To už bychom asi zabředli do spekulací, ale hádám, že to, co se jim povedlo, by dokázali, i kdyby nebyli de facto na sestup. Můžu se plést.

    • victorlima15.7.2019 5:55reagovat

     Možná i kdyby dali víc času Stramovi, tak bychom mohli být dále. Pohybuji se ve fotbale už strašně dlouho na to, abych někomu (trenérům) věřil, když mluví o nutnosti přestavby, což zabere mnoho času a pak nás čekají jen světlé zítřky. To říkají všichni trenéři a většinou skutek utek.

  • Shrekson14.7.2019 21:25reagovat

   Souhlas

    

76456 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha