Potlesk pro odcházející legendu. Díky, Libore!

<< Zpět

29.5.2012, Autor: Dominik Hejbal

Kdybych měl jmenovat příklad opravdového sparťanského bojovníka, Libor Sionko by určitě byl jeden z prvních, na koho bych si vzpomněl. Jeho odchodem ztrácíme hráče, který dával důležité góly, i když kolikrát sám netušil, jak se mu toho podařilo docílit. Poznali to i soupeři z nejprestižnější klubové soutěže. V Lize mistrů pokořil například bývalého italského reprezentanta Angela Peruzziho nebo Ikera Casillase - dlouholetou jedničku Realu Madrid.

 

Po prvním odchodu ze Sparty působil v Rakousku, Skotsku a Dánsku. Odehrál 41 utkání v reprezentaci a vstřelil osm branek. Podíval se i na mistrovství světa do Německa.

Když se po zahraničních štacích vrátil do Sparty, rozhodně nepůsobil dojmem, že by si sem jen přišel přivydělat před fotbalovým důchodem. Měl výrazný podíl na zisku našeho dosud posledního titulu. Opět bojoval jako pravý sparťanský válečník. Nemohu si vzpomenout na jediný zápas, kde bych měl pocit, že vypustil jediný souboj. A za to mu patří náš velký dík.

 

Liborovi přeji hodně štěstí v dalším životě. Doufám, že uplynulé angažmá nebylo jeho posledním v našem klubu. Svůj příkladný přístup, skromnost a fotbalový um by jednou mohl přenášet na naše budoucí naděje v tréninkovém centru na Strahově. Nebo by rovnou mohl působit u prvního týmu. Určitě by to bylo nejen pro mě splněním jednoho z fanouškovských snů.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha