Obžaloba vedení Sparty

<< Zpět

2.2.2021, Autor: Lister

Nejdříve jsem uvažoval, že napíšu Kasíkovi dotazy k současné situaci na Twitter. Vzhledem k tomu, že dosah a rozsah příspěvku Twitteru je omezený, rozhodl jsem se po dlouhé době napsat článek na e-Spartu. Bude to mít další pozitivní vedlejší účinek. Konečně z homepage zmizí krysa…

 

Rok se s rokem sešel a Sparta se opět mílovými kroky řítí někam mezi levou a pravou půlku. Výkony týmu jdou od pěti k nule. Spartu podrobně sleduji přes 30 let a opravdu si nepamatuji, že by si nás dávaly týmy z chvostu tabulky.

 

Ano, i v minulosti jsme bodovali často po nezáživné hře a vítězství jsme museli urvat vůlí a bojovností. Nikdy jsme však nepůsobili tak křehce, slabě a odevzdaně.

 

O trenérovi Kotalovi se ví, že je spíše defenzivní trenér. Během jeho působení u A-týmu jsme mohli vidět známky naděje, že se Sparta uzdraví. Podařilo se stabilizovat obranu a i hra se postupně zlepšovala. Vyhrál se pohár. S tím jakoby přišlo uspokojení.

 

Procházel jsem si zápasy této sezóny. Když pomineme prvních šest vítězných zápasů, které jsme často vyhrávali díky neskutečné efektivitě v útoku, tak už to žádná hitparáda není. Nenašel jsem jediný zápas, kde bychom byli dominantní a o výsledek jsme se nemuseli bát. Vrcholem pro mě byla ultra defenzivní sestava proti klokanovi. Pět obránců a dva defenzivní záložníci v domácím utkání s takovým týmem? To přijel Real?

 

Tomáš Rosický byl vysněná posila našeho majitele jak na hřiště, tak do pozice funkcionářské. Proto je již dva roky sportovním ředitelem Sparty. Nebudu zde probírat kompletní bilanci jeho účinkování.

 

Pouze bych chtěl vypíchnout poměrně zásadní rozpor mezi slovy a činy. Od začátku Rosický deklaruje touhu hrát dominantně a rychle. Bohužel mnoho hráčů, kterými Sparta disponuje, náročný fotbal hrát nemůže. Tento jev Rosický posílil i v létě příchodem Pavelky. To je vše, jen ne dynamický záložník moderního střihu. Preferuje rozestavení 3-5-2 a absolutně ignoruje to, co vidí všichni. Fanoušci, novináři i odborníci. Spartě chybí kvalitní wing-beci a soubojový útočník. Člověk by čekal, že se s tím bude sportovní ředitel snažit něco udělat. Zatím je však ticho po pěšině.

 

Ani v zákulisí Sparta pravděpodobně není tak silná, jak by jí z historického pohledu náleželo. Ať už jde o neaktivitu například při blokaci některých provařených rozhodčích, nebo není schopná pomoci při mediálních honech na své hráče. Ano, LK37 udělal nepřijatelný faul. Kde však byli všichni ti „spravedlivě“ rozhořčení, když takto fauloval například Fillo? Jak exemplárně bude disciplinární komise řešit aktuální případ kapitána zpoza tratě, jsem opravdu zvědavý. Nešťastné je také chování kolem kauzy Dočkal. Zbytečně se nechává prostor šeptandě a i reakce některých hráčů na sociálních sítích v kontextu situace v kabině klidu nepřidá.

 

Pánové Čupr a Rosický si na tiskové konferenci před startem jarní části libovali, jak jdeme správným směrem, jak se všechno zlepšuje. Tak si to zrekapitulujme:

 

Evropa – dostali jsme se tam hlavně proto, že jsme se vyhnuli předkolům.

 

Kvalita kádru – opravdu je tak kvalitní?, snižujeme odstup na prvního –

už je to opět 12 bodů! Tímto tempem to může být na konci sezóny i více než 20.

 

Takže pánové Čupře, Rosický, Kotale co s tím uděláte?

 

 

foto: koláž z fotografií ze Sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ...

  Kuklic2.2.2021 22:49reagovat

  Listere, ty zase piješ ten marihuanový gin? Smích

  Ne, teď vážně, vystihl jsi to pěkně Úsměv

 • Rosa - za mne NE!

  mlčoun2.2.2021 17:37reagovat

  Mám dojem, že VK nemá zcela volné ruce. Prostě mu chybí nedotknutelnost rozhodování o hře. Zda dostává hráče dle svých představ taky nevím.

  Ale moc nás pálí post SŘ. TR10 je takový mdlý, nemastný, neslaný. Hezké kecy, vysoké cíle, nikoho nekritizovat, vše se plní, žádné kroky proti poškozování ACS (kdy vlastně někdo vetoval rozhodčího? někomu projde vše MM8, Lžimba, někdo je za gaunera), prostě po managerské stránce je to zombie. A nejhorší je, že pod jeho vedením se sem zombie vodí na vyprdění - Pavelka, LK9 (snad jen Čelůstka projde sítem). Opravdu skvělá práce našich skautů. Komunikace s fanoušky i s tiskem je k ničemu. A nechat odejít GK, to byl vrchol neschopnosti.

  Čupr kluk tomu nerozumí, možná už ví, že kopačky nejsou soustruh či kalkulačka, ale fotbalová diplomacie je 0.

  Svoboda - ze Sparty ho zajímá jen fanshop, hájení ACS na LFA je neviditelné.

  DK - cíl splněn, hotel (nebo spíš nemocnice pro naše věčně polomrtvé marody) se staví, stadion chátrá, hra vadne. Co víc by si mohl přát? Jo, rozumět fotbalu.

  Dokud tohle se nevyčistí, pak zlepšení jen tak nepřijde. A hráči si má určit nový trenér a nový SŘ podle sebe.

 • Adam Hlozek

  Champion2.2.2021 17:20reagovat

  Tady hledej prunik. Soubojovy, technicky a rozdilovy hrac Soarty. Od jeho zraneni se s tim neumime vyrovnat. Umi na sebe navazat hrace a tak vznika prostor pro ostatni. Na nektere posty navic nemame alternativu. A dik za odtraneni krysy :)

 • Poděkování a dotaz

  Žrout_trávy2.2.2021 17:03reagovat

  Trefně shrnuto, vedení to je asi jedno. Protože pokud by to tak nebylo, něco by s tím udělali. Možná si ale jen neví rady. Prosím, ať už začne klub fungovat profesionálně a na té úrovni, která mu historicky i finančně náleží. To fakt nikomu nedochází, jaká je tohle ostuda?

  A ještě bych přidal dotaz na vedení: jak moc jste spokojení s tím, že jste v létě vyhnali nejproduktivnějšího hráče a náš současný kapitán, který se mu aktuální formou nemůže ani zdaleka vyrovnat a který měl převzít odpovědnost, teď rozesírá kabinu? Děkuji za odpověď.

 • díky za článek

  Víťák z Cé Osmičky2.2.2021 13:02reagovat

  A dlouho jsem tě neviděl, Listy. Mam dojem, že se to bude k deseti letům, snad to někdy spravíme :)

  • Lister3.2.2021 9:30reagovat

   jj. Je to dlouho. To víš, děti a povinnosti přibývaly...

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha