Výběr mládeže letí na turnaj Premier League

<< Zpět

13.11.2016, Autor: e-Sparta

Sparta v úterý 15. listopadu nastoupí k prvnímu utkání v rámci Premier League International Cupu. Soupeřem Pražanů bude od 20:00 středoevropského času Middlesbrough, střetnutí se odehraje v severoanglickém Hartlepoolu.

 

Sparťany povede trenérské duo Petr Havlíček, Miroslav Krieg, v realizačním týmu je doplní kondiční trenér Tomáš Hašler a fyzioterapeut Lukáš Marešovský. Do Hartlepoolu by měl dorazit tým složený z hráčů juniorky a staršího dorostu. Do zbylých dvou duelů by se měli zapojit i mladí hráči A-mužstva, které už tou dobou bude mít podzimní část sezony za sebou. Turnaj je primárně vyhrazen pro fotbalisty v kategorii U23, je však možné využít tři starší hráče v poli a jednoho gólmana.

 

V současnosti je však sestavování kádru poznamenáno zdravotními problémy hráčů áčka. „Samozřejmě je to komplikace, protože tam pojedeme s mladším týmem. A určitě oproti domácím to bude rozdíl. Ale taková je situace, s tím se musíme vyrovnat,“ uvědomuje si Petr Havlíček.

 

Turnaje se účastní celkem 24 týmů. Polovina mužstev je z Premier League 2, tedy z anglické obdoby Juniorské ligy. Druhou polovinu tvoří kluby ze zbytku Evropy, které jsou vyhlášeny kvalitní prací s mládeží. Do této soutěže nevede cesta skrz jakoukoliv kvalifikaci, zástupci Premier League si sami vybírají účastníky. Pro Spartu je tak velkým oceněním, že se do této společnosti může podívat.

 

„Pro naše hráče je to skvělá zkušenost. Maji možnost konfrontace na té nejvyšší evropské úrovni, setkají se s různými herními styly a mentalitami. Pro mladé hráče je to také příležitost nahlédnout do profesionálního fotbalu,“ oceňuje kouč Havlíček.

 

Ve sparťanské skupině už byly odehrány dva zápasy. Obhájce trofeje z Villarrealu v obou prohrál shodně 0:1. V prvním duelu nestačil na Manchester United, který byl posílen o hráče ze soupisky A-týmu - brankáře Sama Johnstonea a obránce Axela Tuanzebeho. Poté Španělé podlehli i Middlesbrough.

 

Spartu na turnaji nečeká nic lehkého. Jistý postup ze čtyřčlenné skupiny bude mít pouze ten, kdo skončí na první příčce. Ze druhého místa projdou do jarní části jen dva nejlepší ze šesti skupin.

 

Program zápasů Sparty najdete na oficiálních stránkách klubu.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Díky,

  majtin13.11.2016 22:13reagovat

  jako na objednávkuÚsměv. Docela mě překvapilo, že vzhledem k tomu, že jde o tým složený z juniorky a dorostu neletí s nimi ani hlavní trenér A-dorostu , ani trenér juniorky (Michalu Horňákovi jsem to dost přál).

  Dále mě překvapuje, že neletí Zizu, když zbylí tři dorostenci zaskakující v Áčku (Dudl,Köstl, Havelka) letí. Podle mě se mohl uvolnit třeba i Pulkrab, do nedělního zýápasu je času dost.

  Co mě překvapuje nejvíc je, že neletí Timi Konaté. Navíc v případě, že se s ním nepočítá, by tam byla možnost, že by někoho zaujal.

  Bude možnost zápas někde zhlédnout?

  • dominik2713.11.2016 23:01reagovat

   Obávám se, že žádný stream nebude, i když bych se také rád podíval.

    

   Co se trenérů týká, tak prý měl původně letět David Holoubek, když ještě nebyl hlavním trenérem áčka.

    

   U Matěje Pulkraba bych řekl, že je obava, aby se nezranil. V áčku už je těch problémů dost i tak.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha