Opravdu se podvádělo?

<< Zpět

11.2.2011, Autor: dominik27

Předpokládám, že se nemusím více zmiňovat o aféře se záměnou dresů.

„Skandálem“, dle médií zapříčiněným úmyslem maskovat jakousi fotbalovou obdobu záškoláctví, v tomto případě tedy „záreprezentantství“.

Nakolik je tato verze pravdivá se zkusím zamyslet v následujících odstavcích.

 

Byla výměna dresů záměrným zmatením?

"Bylo mi to divné. Spartu jsem viděl už v Emirátech a pamatoval jsem si, že Abena je černoch," podivoval se v rozhovoru pro český deník Sport Dmitrij Rjabinkin, redaktor petrohradského deníku Sport Děň za Dňom. "A když pak po hodině střídala šestnáctka za šestnáctku a pětka za pětku..."

Přiznává, že nakonec do zápasu zasáhli i Kadeřábek s Podaným, ve svých vlastních dresech.

 

Pak se tedy nabízí otázka, jestli by se opravdu jednalo o kamufláž, když se na hřišti vystřídali dva hráči se stejným dresem. Osobně se mi takový scénář nezdá příliš pravděpodobný.

Najednou se mi zdá logičtější odůvodnění Ondřeje Kasíka z oficiálního prohlášení na sparta.cz:

„Vzhledem k tomu, že o startu Vaška, Tomáše i Manuela se rozhodlo skutečně těsně před výkopem, neměl pro ně realizační tým připraven jejich dresy. Proto všichni naskočili do hry v dresech svých spoluhráčů. Všem fanouškům, fotbalové veřejnosti i vedení ČMFS se za nechtěnou mystifikaci omlouváme,“

 

Zmařila Sparta Pamičovi účast v reprezentaci?

"Podle chorvatského tiskového mluvčího trenér Bilič zavolal na Spartu a mluvil s Pamičem a snad i s lékařem. Dozvěděl se, že Pamič je fit tak na 60 procent, a tak se rozhodl, že ho nominovat vůbec nebude. Takže pro ně je to vyřešená věc," řekl tiskový mluvčí české reprezentace Jaroslav Kolář. (ČTK)

Jestli je pravda, že se omluvil sám Manuel a nebyla to omluva vynucená vedením klubu, potom Spartu nelze obviňovat, že Pamičovi zabránila reprezentovat svou zemi.

Nevylučuji, že hráč mohl poslouchat nařízení klubu. Pro takové tvrzení však momentálně nevidím žádný důkaz. Každopádně v nominaci nakonec nebyl a podle pravidel by se tedy o přestupek stejně nejednalo.

 

Museli být Pekhart s Kadlecem uvolněni pro reprezentační sraz?

Pokud skutečně prodělali virové onemocnění, je logické, že v době zveřejňování nominace pro reprezentační výběr do jednadvaceti let nemuseli ještě být v pořádku, ale během několika dnů mohlo být vše jinak. Nabízí se otázka, jestli se má klub ozývat trenéru Dovalilovi s tím, že oba hráči jsou již zdraví a jestli by je tedy nechtěl dodatečně nominovat...

Takovou situaci si opět neumím představit.

 

O tom, že hráči skutečně prodělali onemocnění bych nepochyboval, jelikož v obou případech hráči vynechali část přípravy. Pro opačné tvrzení opět nevidím žádný důkaz.

 

Porušila se pravidla nasazením omluvených hráčů?

Pokud se nemýlím, regule FIFA nedovolují hráčům omluvených z reprezentačních utkání nastoupit do utkání během následujících pěti dnů. Nejsem si však jist, jestli do tohoto zákazu spadá i přátelské utkání hrané na 2 x 40 minut, tedy nevyhovující kritériím pro pořádání zápasu. Trénování by nemělo být zakázané, bezvýznamný „přátelák“ rovněž předpokládám, že ne. Možná se mýlím, ale sama média nepřišla s přesným zněním regulí mezinárodní fotbalové federace.

 

Momentálně tedy nevidím jediný důvod, proč veřejně vystupovat proti počínání našeho klubu, natož si jeho zástupce předvolávat k disciplinární komisi. Pro jakákoliv obvinění by měly být předloženy důkazy, které se ovšem ze vzdálenosti tisíců kilometrů sbírají jen těžko.

Možná žádné neexistují...

 

 

Pokud někdo obstará důkaz(y) o opaku, budu rád, když na ně odkáže v diskusi pod tímto článkem.

 

Dominik27

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • mike711.2.2011 20:51reagovat

  A sparta sama uznala, ze hraci nastoupili ikdyz nemeli. Nasledne za to potrestala pana Chvance.

  • dominik2711.2.2011 21:08reagovat

   Jen jestli to nebyl trest ve stylu potrestání Řepky za plivnutí na VolešákaÚsměv

   • mike711.2.2011 21:14reagovat

    To nevim no, ale v pravidlech FIFA je jesne uvedeno, ze se hraci nemohou zucastit zadneho utkani. A kdyby se nemohli zucastnit pouze soutezniho utkani, tak je to pravidlo k nicemu, jelikoz se soutezni utkani v repre. pauze nehraji.

    • dominik2711.2.2011 23:45reagovat

     Ale během těch 5ti zmíněných dnů už se obvykle hraje...

 • mike711.2.2011 20:25reagovat

  1) Pravdu se asi nikdy nedozvime.

  2) U Pamice bych rekl ze je vse OK

  3) Pokud se hrac omluvi z reprezentace tak opravdu nemuze nastoupit k zadnemu (i pratelskemu) utkani ikdyz se uzdravi.

  4) Viz 3, navic ten zapas byl soucasti International Pro Football Tournament Marbella Cup 2011

   

  Takze asi tak.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha