Co se děje kolem Sparty?

<< Zpět

19.8.2016, Autor: Dominik Hejbal

Ohledně výkonů a fungování Sparty registruji poslední dobou spoustu hysterie. Moc se tomu nedivím, protože i na můj vkus už se na účast v Lize mistrů čeká opravdu až příliš dlouho. Zvlášť, když se tam za tu dobu stihly dostat i jiné české kluby. Tituly už se také častěji nevyhrávají, než vyhrávají, Evropská liga podle mě nemá až takovou kvalitu a o tom poháru, co neustále mění název, už ani nemluvím. Nejhorší pro mě je, když vidím, že fanoušci klubu se těší, že pokud tým neuspěje, zbaví se neoblíbeného trenéra. Kde se bere to zjevně skálopevné přesvědčení, že příští kouč bude lepší, to fakt nechápu.

 

Přes všechnu tu hysterii mám pocit, že zapadly dvě zajímavé skutečnosti. Začnu tou více znepokojivou.

 

 

Jaký je vztah fotbalistů vůči klubu?

Je to jen můj pocit, nebo více hráčů očividně nemá příliš velký zájem hrát za Spartu, popřípadě odcházejí znechucení?

 

Patrik Schick se v jednom rozhovoru netajil tím, že sice se v Itálii nemusí prosadit, ale to mu hrozí i ve Spartě. Neměl tudíž až takový důvod v klub setrvat s vidinou posunutí kariéry. Bezpochyby si také byl vědom, že v předešlých sezonách mladí hráči nedostávali tolik příležitostí. I proto se jeho snaze odejít tolik nedivím.

 

Tiémoka Konatého snad ani netřeba rozebírat, zachoval se hloupě, ale v podstatě u něj můžeme mluvit o velké neochotě hrát za Spartu. Zdá se, že se v klubu necítil až tak dobře, když se odhodlal k takovému jednání.

 

Na nějakých neúplně fungujících vztazích patrně zkrachoval návrat Jiřího Skaláka, který stejně jako jiní hráči kritizoval, že během hostování necítil, že o by o něho byl v klubu zájem.

 

Nejaktuálněji jsem pro změnu zaregistroval, že ani Kamil Vacek se s klubem nerozchází úplně v dobrém, ať už je pravda kdekoliv. Ta čtyři jména jsem zmínil vesměs náhodou, jedná se o poměrně nedávné případy. Nechci přímo srovnávat jejich konkrétní příběhy, nebo je stavět do stejné pozice. Jen kolem jejich odchodů cítím jistou pachuť.

 

 

Prostor pro mladé hráče

A teď to pozitivnější. Všimli jste si, že Sparta přece jenom začíná omlazovat? Sice kritizujeme přestupovou politiku a neochotu pracovat s mládeží, ale nakonec se Spartě povedlo přivést čtyři posily - Kadlece, Budínského, Holzera a Karavajeva. Krom Kadlece se jedná o nadějného brankáře, který vynikal ve druhé lize, a dva reprezentanty do jednadvaceti let. K tomu se vrátili z hostování a uchytili další mládežničtí reprezentanti - Čermák s Pulkrabem (u něj teda ještě uvidíme). A omlazením také je, že místo Bičíka častěji chytá Koubek.

 

Mezi fanoušky se nadává, proč v nějakém střetnutí nedostal víc minut Pulkrab, ale pravda je taková, že mladí fotbalisté přece jenom začínají dostávat více prostoru. A oproti minulému ročníku by se mohlo jednat o celkem znatelný skok směrem k práci s mladými hráči. Pokud tedy nejste názoru, že by se věkový průměr klubu měl okamžitě srazit o deset let.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • Nesere mne

    majk20.8.2016 9:14reagovat

    čekání na ligu mistrů, jak bychom tam vypadali jsme viděli když City spláchlo Steuau. A když to Daneček cáluje, tak se vlastně nic neděje. Mnohem víc mne sere, že vůbec nechápu co jako chceme hrát. Neumíme pracovat s typy hráčů (naposledy Fatai), spoléháme na individuality, překulujem jak idioti (čím dozadějš tím líp) a hru nám tvoří duo Mareček-Vácha. K tomu už asi chybí jen dodat, že je škoda že jsme si nenechali Jiráčka, protože to by teprv byl ten správnej trojúhelník. Nechápu kam tou hrou míříme, to mne asi sere nejvíc. A ještě se tváříme, že se nic neděje....

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha