Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • střed - Kanga a nebo Stanciu

  Jarošík11.7.2018 8:38reagovat

  Mnoho lidí stále píše že Stanciu patří do středu a že je na kraji úplně k ničemu a neuplatní se tam jeho ptoenciál. Ne jen včera, ale i v jiných ligových zápasech šlo vidět, že Kanga má daleko přímočarejší rozehrávky a přehled o středu hry než Stanciu, který třeba včera co rozehrál, tak to rozehrál špatně nebo na nohu protihráče. Za mě je platnější, když hraje na křídle, kope standartky a občas se prohodí či stáhne do středu a trochu tak zamíchá protihráčům hlavu. Na středu vidím více Kangu a k němu kvalitního defenzivního polaře, který mu nahraje aby si nemusel sbíhat stále tak do hloubky!

  • Bunda11.7.2018 9:11reagovat

   Kanga hraje ve Spartě 8. Stanciu 10.

   To se vůbec nedá porovnávat. 10 má na vše min času, min prostoru - více ztrát míče.

   • kilovolt11.7.2018 9:37reagovat

    vám z těch čísel jednou hrábne

  • Sheva11.7.2018 9:14reagovat

   maluješ si to hezky ale Hapal nic měnit nebude, tj. Kanga vzadu, Stanciu křídlo a uprostřed vepředu zase pusto prázdno

  • Jarošík11.7.2018 9:50reagovat

   Nevím proč poukazujete stále na čísla, Kanga hraje jasně středopolaře, který holt jen sbíhá dozadu více pro míče, ale veškerá rozehrávka dopředu jde přez něj. Pokud trochu sledujete hru a nebo rozbory jde to tam docela vidět. Stanciu hraje jasně křídlo a jak tu píšete dle vašich čísel 10tku nehraje nikdo? Ojojoj. DZ je Kulhánek OZ je Kanga, to že sbíhá zezadu pro míče je věc druhá, to by měl plnit hráč DZ, který mu má posouvat míče. Ale jestli dle vás hrajeme bez 10tky tak to potom ano....Pokud jste někdy hráli střed zálohy tak jistě víte, že ten hráč se pohybuje volně po celém hřišti a stahuje si míče od stoperů či DZ. Rozdává je do stran a vysouvá se s míčem až po 16tku!

   Kanga je u mě jasný středopolař a nehraji si tu na nějakou čistou 8 či 10! Úsměv

   • Funin11.7.2018 9:58reagovat

    je vidět, že toho nevíš víc, to číselné označení právě udává co je to za pozici, takzvaná 6 je prostě DZ, 8 SZ a 10 OZ.

   • lidoop11.7.2018 10:11reagovat

    A přitom stačilo napsat, že tomu prostě nerozumíš.

   • DJDriver11.7.2018 10:11reagovat

    Kanga fakt nehraje ofenzivniho zaloznika

   • pubi11.7.2018 10:20reagovat

    JaaajSmích

   • Sendi11.7.2018 10:24reagovat

    Až se jednou budu potřebovat strašně ztrapnit, tak ti napíšu pro radu, ju?! :)

   • nemeth11.7.2018 10:25reagovat

    Docela máš formu dneska Smích

  • Jarošík11.7.2018 10:47reagovat

   Nepřipadá mi že bych se tu ztrapňoval, jen někteří jsou tady strašní machři a možná jim není ani 15...

   Fotbal jsem hrál x let, to že se značí hráči dle čísle, ano beru, ale že by Kanga byl defenzivní hráč? Respektive dle vás díky tomu že hraje více odzadu nehrál ofenzivně? Pánové, já nevím, ale v tom případě jsme tedy do ted neměli ve středu vlastně nikoho a hrajeme tedy jen krajem. Vzhledem k tomu ze hrajeme na jednoho hrota a sem tam na dva tak hrajeme prevazne 4-1-3-2 nebo 4-4-2 ale to je fuk, za mě je ve středu režijní hráč Kanga, Stanciu kraj...

   • Skleepy11.7.2018 10:51reagovat

    ”někteří jsou tady strašní machři a možná jim není ani 15”

    S tímhle uvažováním bys byl možná dobrou posilou k Faltýnkovi do ANO.

   • Funin11.7.2018 10:57reagovat

    zase si pleteš pojmy s dojmy, představ si, že i hráč hrající na pozici DZ může být tvůrce hry, viz třeba Mavuba nebo Xabi Alonso, prostě některé tými tu hru tvoří vice zezadu. Že Kanga hraje dopředu ještě neznaměná, že hraje na pozici ofenzivního záložníka.

    • Funin11.7.2018 10:58reagovat

     kua týmy ne tými

   • captain_obvious11.7.2018 12:36reagovat

    ”Nepřipadá mi, že bych se tu ztrapňoval”

     

    SmíchSmíchSmích +1

  • Jarošík11.7.2018 11:00reagovat

   Kanga hrál i na pozici 10 v Africkem poháru...ale to je jedno. SOZ je u me Kanga

   • Funin11.7.2018 11:01reagovat

    no Kanga u tebe může být klidně letadlo, ale u nás tak nehraje.

 • Ronaldo

  DJDriver11.7.2018 8:03reagovat

  Tak nejlepsi hrac na svete zmenil dres. Jsem presvedcenej ze v Italii mu to bude taky strilet a navic ve 33 si myslim ze to pro nej bude skvelej impuls.

 • Souhra

  fevac11.7.2018 7:53reagovat

  Včera jsem spěchal,abych chytil alespoň 2.poločas . Po cca 10.min.jsem od toho trápení se ustoupil. Čím blíž jsou ostré zápasy, tím víc trápení se našich borců. Odskakují balony od nohy ,nepřesné přihrávky, o centrech ani nemluvím. Sehranost žádná . S tímhle postup do poháru nebude,v lize bude úspěch obhajoba 5.fleku Bože,dej abych neměl ani kousek pravdy.

  • DJDriver11.7.2018 8:04reagovat

   No aspon tam oproti jinejm zapasum uz byli naznaky nejaky naucene tymove soucinosti

 • Ještě k zápasu, zákl.11 a přestupu sks

  Jarošík11.7.2018 7:01reagovat

  Včerejší zápas:

  hodnotím ho tak z 60% kladně. Zápas vyrovnaný, jak na držení míče, tak asi i na šance.

   

  Hráči v zápase: Pulkrab makal a bojoval, ale jako od hroťáka čekám gól! Obrana - nic moc, ze začátku Kaya ok, pak pár kyksů, Radakovič ok, kraje? Frýdek si říká o základ a je to jen dobře, konkurence pro Civiče musí být! Druhá strana je podle mě otevřená, Chipciu je dle mého úsudku jak jsem ho viděl jasně ofenzivní hráč a obranu poznal asi opravdu jen z letadla. Jednak nemá výšku a ani ty návyky nebyly zrovna ok, dopředu supr. Tady bych přemýšlel zda ho fakt nedát na kraj křídla a místo něj Chvátala. Střed, tam by to asi mělo být jasné, ale co ten DZ?! Děs běs...Váchu nesnáším a nechytal se ani v juniorce či Liberci, ale tady zatííím ukazuje že on je DZ č.1. Ale na jak dlouho? Než dostane smlouvu a začne to zase blikancema a nepřesnýma rozehrávkama dozadu??? Mandjeck dostal minimum šancí a asi odejde, Kulhánek co zápas to děs běs! Ristič? Ten se hodí spíše dopředu! Vuka supr křídlo a Chaim včera také nezklamal, chce to aby se kluk chytl v lize a dal ze 2 góly a půjde to!

  Základní 11tka: no čekal bych že už v tomhle zápase bude základ dá se říct hotový a my stále rotujeme a zkoušíme, jsem zvědavý kdy se tým sehraje a dky se poskládá opravdu funkční jedenáctka a kdo v ní hlavně bude figurovat.

   

  Po včerejším výkonu a asi celkově to zatííím vidím takle:

  NITA- CHVÁTAL/CHIPCIU - RADAKOVIČ - KAYA - FRÝDEK/CIVIČ - VUKA - STANCIU - KANGA - VÁCHA/MANDJECK - PLAVŠIČ - ŠURAL/TETTEH 4-2-3-1

  NITA - CHVÁTAL/CHIPCIU - RADAKOVIČ - KAYA - FRÝDEK/CIVIČ - STANCIU - KANGA - VÁCHA/MANDJECK - PLAVŠIČ - TETTEH - ŠURAL

  4-4-2

  / = ten nebo ten

   

  K SKS: Jsou rozjetí a dělaj to fakt zatím dobře, přestupy maj hlavu a patu no a k tomu dobrého Nezmara a trenéra který ví přesně koho kam jak chce, za mě asi o krok před námi a Plzen o dva. Uvidíme jak to přenesou do ligy. U nás bejvala příprava top a v lize poslední dva roky hovno, tak třeba to bude nyní naopak!

   

  Generálka - tady doufám že již trenér nastoupí s tím co by mělo být základem acs, možná jedna dvě změny pokud se mu potvrdí či se utvrdí v opravdu kvalitu Frýdka místo Civiče, Vuky místo Chaima třeba a Váchy místo Kulhy či Mandjecka...ostatní by mělo být asi ok a max se budou točit hroťáci!!!

  • Capo11.7.2018 7:16reagovat

   Já bych směrem k sestavě, i když asi ne hned z kraje sezony, nezatracaval Mustedanagiče, podle mě se jeví dobře a snad ho na podzim pořádně zapojí. Jsem fakt rád, že nevyšel ten Bero, akorát by mu snižoval šance, že si zahraje a jen proto, že by stál dost peněz. Jinak z mého pohledu by Bero neměl v kádru o nic větší přínos než on. Jinak z těch tvých sestav souhlasím s otazníkem v útoku (i vzhledem k tomu, že Kadlec to ještě zamíchá, až se dá do kupy) a na stoperu, ale rozhodně je Hapal nemá na kraji obrany, tam už je podle mě jasně rozhodnuto a myslim, že i Kulhánek si základ do začátku sezony podrží. Podle mě ani jeden jeho konkurent nepředvádí nic extra navíc, aby mohl jeho pozici z jara ohrozit.

   • Jarošík11.7.2018 7:34reagovat

    Capo, asi máš pravdu, ač mi teda Kulhánek nesedí na psot č1 co se týká DZ, tak ho Hapal podrží, už dle rozhovorů to tak vypadalo, Mandjeck má asi velké platové nároky a tak ani nehrává a podle mě odejde, škoda! Vácha bojuje o flek, ale mě nepřesvědčil rok, kdy v juniorce hrál špatně a nakonec ani Liberec po něm nesáhl kde leštil lávku a tady bojuje jak lev neboť ví, že to může být konečná ve fotbale a nikdo po něm už nesáhne, ale jakmile dostane smlouvu tak mu zase vylezou růžky a bude hrát tužku, z tohoto hlediska mám strach že s ním šlápneme vedle. Zase se bude více zajímat o nadávání či zkraty na hřišti a nebo módu! Co se týká útoku, určitě má u Hapala Kadlec jméno, jako Pepa Šural, tyhle hráče neopomene a myslím si že hlavně na nich bude stavět, ale je to škoda, Pulky je bojovník ač bez techniky, no a Tetteh je zase budoucnost která potřebuje hrát a hrát!!!

    Obrana, tam to je zamotané, stopeři asi jasní - Kaya + Radakovič, golman asi Nita a kraje??? Tam je to boj - Frýdek ukazuje že na beka má a Civič ač je budoucnost a hrál dobře a to i v Trnavě, tak přišel s nosem nahoru a Frýdek ho asi posadí na lavičku, uvidíme - zdravá to konkurence. No druhá strana je oříšek, Chipciu mně nepřesvědčil ani z 50% na bekovi, Chvátal mi tam sedí víc. Ale zase tento hráč by měl hrát a kdo ví jakou dostal smlouvu a co v ní. Každopádně jeho místo je na křídle kde ukáže svou sílu, ale to až asi bude Chvátal s Wiesnerem ok. Pak by i celkově záloha mohla fungovat jinak, ale dle včerejška mi přišlo že Stanciu fakt hraje na křídle lépe než ve středu kde hrál včera a co rozehrávka to kiks. Za mě Kanga daleko lepší ve středu než Stanciu a Stanciu na kraji značka ideál...

    Bero - souhlas

 • Luboš Kamenár

  novydres11.7.2018 1:19reagovat

  V Boleslavi

  • SuperFrankie11.7.2018 3:55reagovat

   Kdo?

   A proč by nás to mělo zajímat?

   • lidoop11.7.2018 6:25reagovat

    Byvalyho hrace Sparty bys mohl znat ;-)

 • Prognoza

  illy10.7.2018 23:25reagovat

  1. Titul Plzeň, u nás nemaj konkurenci

  2. s odstupem Slávia, ikdyž Berbr je na ně hodně nasranej

  3. Sparta, Slávii bohužel nepřeskočí, chybí týmová kvalita.

  • standis10.7.2018 23:27reagovat

   SmíchSmíchSmích

  • pubi10.7.2018 23:28reagovat

   Proč se to vlastně vůbec hraje?

  • johny5410.7.2018 23:51reagovat

   Kvalitni prognoza, to stalo za zverejneni.

   • illy10.7.2018 23:57reagovat

    Tohle ví kazdej, budu optimista a věřit ze Sparta se dá trochu dohromady a přeskočí Slavii.

  • novydres11.7.2018 0:03reagovat

   to bylo videt na jare no jak nemaj konkurenciSmích

 • Chovanec

  prospartu10.7.2018 23:15reagovat

  Co říkáte na tu dnešní hádku?

   

  Prý se jim zdá, že Pepa je na berbrově straně(což jsme asi všichni tušili).

  A Berbris jim odpověděl(jelikož prý zvažují odchod Mlsna s Hrubešem): „Pokud tam být nechtějí, ať tam nejsou. Klidně ať odejdou,“ Smích

  Tak se jen obávat, zda bude Berbr na straně Sparty nebo Plzně. Vzhledem k tomu, že Tvrdík táhne proti němu, tak s sks to vidím černě.

  Co vy?

   

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2018-19/339848/dusno-
  v-komisi-rozhodcich-hrubes-odesel-z-prvniho-jednani.html

  • pubi10.7.2018 23:17reagovat

   Je mi to úplně volný.

  • KRiSTiN10.7.2018 23:17reagovat

   Přesně kvůli tomuhle je níže zmíněný izraelský titul úplná utopie. Všichni ví, kudy zajíc běží.

  • johny5410.7.2018 23:20reagovat

   taky mi to je ukradeny.

  • standis10.7.2018 23:32reagovat

   Jose už nutně potřeboval nějaké korýtko, tak se stal Berbrovou sekretářkou. Všichni to ví, ale pro Spartu z toho žádné výhody neplynou. A někteří lidé si nechtějí nechat srát na hlavu, což je od nich hezké.

 • Zahustel

  Zdeněk Ščasný10.7.2018 22:34reagovat

  Má něco s nohou...

   

  Já jen, že je to tu jen 3x...

   

  Sorry jako

  • Sendi10.7.2018 22:35reagovat

   ...uklouz...ve sprše...

  • pubi10.7.2018 23:03reagovat

   Prej už byl na operaci. Zase.

 • Zahustel

  prospartu10.7.2018 22:33reagovat

  z jeho instagramu:

  zahu28

  Bohužel se mi včera večer stala nehoda kdyz sem vychazel ze sprchy 😔 zdravá noha mi podklouzla a já došlápl na operovanou nohu a steheni kost mi praskla!!! Dnes sem podstoupil další operaci a kost mi byla zpevněna šrouby 😉 Doba mého návratu na trávník se nějak extra nenavýšila takže věřím že budu brzy běhat 💙💛❤Jedno neskutečné DĚKUJI patří tobě lásko @lucievidnerova bylo to pro tebe šíleny ale ty jsi to zvládla❤!!!! Tak brzy na viděnou ⚽️💪

  • KRiSTiN10.7.2018 22:35reagovat

   Jojo, všichni to známe. Se zvyšující se mírou opojení se i z vany stane příjemná zapostel.

   • prospartu10.7.2018 22:56reagovat

    Smích

   • FANDA730711.7.2018 8:34reagovat

    nadmernou konzumaciou alkoholu oslabuju aj kosti

 • Rekordní přestup do ligy

  pepinho210.7.2018 22:23reagovat

  https://twitter.com/fotbalinsider/status/1016779469678407680

  • Sendi10.7.2018 22:25reagovat

   Slavia jasnej titul...Jako sorry, ale tomuhle bude jen těžko někdo konkurovat...Trezeguet v lize je malej zázrak, vůbec nerozumim proč jsem jde...

   • Sendi10.7.2018 22:26reagovat

    sem jde...

   • Kulkozubý Tony 10.7.2018 22:35reagovat

    Hráč tým nedělá, my bychom mohli vyprávět Úsměv Taky jsme si říkali, proč do k nám jdou takový hráči jako například Kaya, Biabiany nebo naposledy Stanciu, nakonec jsme všichni zjistili, že fotbalisté jsou to vynikající, ale nikdo z nich prostě není takový borec, aby v každém zápase dominoval. Navíc v případě Trezegueta nikdo nemůže 100% říct, že bude předvádět to co v Turecku. Přeci jen to byla jeho první dobrá sezóna, předtím seděl 1,5 roku v Anderlechtu a zbytek odehrál v průměrném Belgickém týmu. Za mě přepálená částka těch 6 mil €.

    • Sendi10.7.2018 22:42reagovat

     Slavie je sehraná, trenér už tam půl roku systematicky pracuje, tlačila je bota na křídlech tak přivedli dva top hráče...jasně, hráč tým nedělá, ale Slavie tým byla už před jejich příchodem, tak to prostě je...

    • Zinedine Messinho10.7.2018 22:44reagovat

     budeme věřit tomu, že je to jen rychlokvaška

      

     jinak mě ten vršovickej tábor strašně irituje a nejradši bych ho do základu vypálil

    • Dolikus10.7.2018 22:51reagovat

     No ta částka mi taky přijde dost vysoká..Každopádně na MS se mi z toho jejich týmu líbil dost,možná sem byl na nej extra zamerenej, ptz už se o tomhle spekulovalo. Byl dost v pohybu a celkové hodně tahavej..říkal sem si, ze tohle přesně by splňoval TBCH v ideální formě. Snad se toho dočkáme no.. Každopádně sem na nej zvedavej, Luftajrda teda soli jako divej Úsměv

     • Kulkozubý Tony 10.7.2018 23:03reagovat

      Ben Chaim bude hrát v očích jiných špatně do té doby dokud ho budou trenéři cpát na pravou zálohu. Dal bych ruku do ohně za to, že kdyby aspoň jednou nastoupil na křídle, potažmo v útoku, tak hraje 2x lépe než co jsme zatím měli možnost vidět. Zimní příprava jasným důkazem.

      • pubi10.7.2018 23:15reagovat

       Taky nechápu přehození Plavšiče s Ben Chaimem. Oba na nezvyklých postech (nebo minimálně ne na svých primárních), oba od té doby hrají hůře. VivaLaSyrda

   • trcmano10.7.2018 23:03reagovat

    V čistý lize asi jo, v Berbr lize těžko..

  • Zinedine Messinho10.7.2018 22:28reagovat

   pořád doufám, že půjde do Marseille

  • standis10.7.2018 22:31reagovat

   no tvl, oni ho fakt koupí? Musí se uznat, že tohle leto se s tím ve Slavii neserou, pseudohvězdy vyházeli a ještě koupí rozdílového hráče.

   • Zinedine Messinho10.7.2018 22:33reagovat

    aspon si namažou na chleba plíseň

   • Sendi10.7.2018 22:33reagovat

    dva rozdílové hráče, ofenzivní trojice Baluta-Stoch-Trezeguet nemá v lize obdoby, strašná síla a ještě udrželi Součka...

    • Zdeněk Ščasný10.7.2018 22:35reagovat

     Vpředu je to smrtící, ale vzadu tragédie. Vždyť jim dala tři góly Sparta...

     • Sendi10.7.2018 22:41reagovat

      Svině maj stejnej plán jako my!

    • Zinedine Messinho10.7.2018 22:38reagovat

     tomu se trojice Chipciu-Stanciu-Plavšič vyrovná

     • Zdeněk Ščasný10.7.2018 22:40reagovat

      Ne

     • Sendi10.7.2018 22:41reagovat

      leda ve Ščasnýho snu...

     • Funin10.7.2018 22:43reagovat

      Trezeguet je lepší než Plavšič, ale zase, ten už tu je rok, je trochu zadaptovanej, Trezeguetovi to může chvíli trvat, ale taky může zářit hned. Prostě neříkám tak ani tak, ale na mý slova dojde.

    • KRiSTiN10.7.2018 22:44reagovat

     Anderlecht by se tak kvalitního hráče nezbavil. Další nafouknutá bublina.

     • captain_obvious10.7.2018 23:02reagovat

      Už bylo asi 148x řečeno, že to byla výstupka, proti který se může Anderlecht třeba stavět na hlavu.

    • Marbar11.7.2018 5:13reagovat

     útočná síla, to samozřejmě je Sendi, ale zase tak obrovský rozdíl jak píšeš, to být nemusí. Ale určitě je Slávie v současné situaci největším adeptem na titul.

  • Zinedine Messinho10.7.2018 22:32reagovat

   toho jsem chtěl u nás ve Spartě

64314 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha