Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Boakye

  bigcock13.10.2017 12:17reagovat

  Docela me prekvapuje, ze se vsude pise o zajmu velkoklubu o Boakye a Kanga je tak nejak ve stinu. Pritom za me byl jednoznacne mozek i motor CZ prave Kanga. Neco jako Nezmar a Stajner v Libe pri tazeni uefa cupem.

  • Tyrrael13.10.2017 16:40reagovat

   Třeba už je podepsaný, tak se o něm nemluví. 😉

 • mládež

  hombre12.10.2017 21:38reagovat

  Trochu na odlehčení, ale i k zamyšlení.

  Dnes náš nejstarší dorost šmiknul Bohemku u nich doma 4:0, 2 fíky zase Drchal, jen tak dál. Byl jste tam někdo?

  Jen připomenu, že byla repre pauza a tam dostávala naše repre vcelku sady. V kvaldě U21 v Chorvatsku 5:1 a U20 v Elite 4:0 v Anglii. Jediná U19 porazila Anglii 1:0 a zaplichtila 1:1 s Řeckem. Mimochodem všude bylo hodně našich….

  Už jsem to tu nakousnul několikrát. V čem zaostáváme, co děláme špatně, proč nám ujíždí vlak? Já myslím, že to je hodně trenéry. Pak jsou to fyzické dispozice hráčů, technické dovednosti a nekvalitní liga. Ale na klubové úrovni je to jiné, proč? Tam přehráváme i hráče, které nás pak přejedou v repre.

  Já jsem poslední, co tu bude hanit mlaďase - tím jsem tu asi známý - ale co bude za 5 let až dorostou tito hráči?

   

  • KRiSTiN13.10.2017 11:23reagovat

   Možná bych se trochu přiživil na tomhle příspěvku. Včera jsem se bavil se Srbem. Hrál profesionálně basketbal, fotbal ho až tak nezajímá, ale - byli jsme v Srbsku, tam fotbal prožívají všichni. Smích

    

   Nakousli jsme téma naší mládeže (nebo celkově mladých ve sportu). On si myslí, že je to hlavně o trenérech, s tím se dá souhlasit, logicky. Já tam ještě vidím určité predispozice určitých států či kultur k danému sportu. Ale ta hlavní věc je, že já absolutně nebyl schopný ”obhájit” naše vedení. Zmiňoval jsem, že máme jedny z nejlepších mládežnických týmů na světě a on mi oponoval, kolik z nich hraje v TOP ligách. Začal jsem o tom, jak máme mládež postavenou hlavně na týmovosti, že ti hráči nepobrali moc techniky (ne všichni), proto mají těžší se prosadit. Ale to nevypadalo jako argument, co by ho přesvědčil. Dál jsem zmiňoval, jak se nám v posledních letech obrovsky vyplatilo dávat šanci mladým, jak finančně, tak jakousi prestiží naší akademie.

    

   Z toho všeho mi vyplývá - já vlastně vůbec nevím, proč jim nedáváme šanci. Nekvalita je jen částečný argument. Jasně, možná by to nebylo hned na 20 zápasů za sezónu, ale nikdo učený z nebe nespadl. Nejhorší zjištění pro mě bylo, že se chováme tak šíleně nelogicky, že já vůbec nebyl schopen to vysvětlit. Si o mně musel myslet, že asi nejsem z naší planety. Ani nevím, proč to píšu. Možná proto, že v každé jiné firmě se management snaží že svých předností vytěžit maximum.

   • Shrekson13.10.2017 11:47reagovat

    Naše akademie není jedna z nejlepších na světě. Kdyby byla tak máme hráče v top klubech, nebo aspoň top ligách. Český fotbal má problém v tom že tu máme generaci lidi co měří úspěch v penězích a autech.. Schick mluví o penězích, to že nabídka byla nízká apod, nevím no, neumím si představit jak to 20lety kluk může ustát, můj názor je že zde má Česko největší problém, nevím jak to řeší na západě. Kadlec, Fenin apod, Nemají kariéry hlavně protože měli mít nějakého osobního kouče nebo něco takového, který by ukázal cestu a pomohl v rozhodování ale to už v 16-18 letech kdy se musí pracovat na tom že budeš možná úspěšný fotbalista..

   • hombre13.10.2017 15:22reagovat

    No nemáme jedny z nejlepších mládežnických týmů na světě, ani náhodou. Na naše poměry máme super akademii, ale ve světě je to slabota, ani průměr to není, bohužel. Odrazem je strašná liga a slabá úroveň i mládeže. Píšeš to přesně, kolik našich hráčů hraje v TOP ligách? Jaký je o ně zájem?

    Třeba v Anglii jsme dostali výprask i v Chorvatsku, jestli tam přijeli skauti, koho z našich by si vybrali? Nikoho.....

    Já byl na zápase U19 s Anglií ve Znojmě. Najdi si vyjádření Kozla o zápase. Já jen valil oči, co tam vypotil. Já to zhodnotil takto a lidi kolem mě by to asi napsali také.

    Hra strašná, měli jsme 1 střelu na bránu za zápas - gól a 2 střely asi 3 metry mimo. Angláni toho taky moc neukázali, ale spíš se sehrávali, snad i my. Přehrávali nás ale od úvodních minut ve středu hřiště - naše záloha měla průměr asi 166 cm. To byl strašný rozdíl, nejvyšší hráč byl náš Fortelný. Sadílek, Sedláček i střelec branky Pfeifer opravdu asi měří 165 cm. Angličani snad všichni 180 cm a výš. Fyzicky velice slušně připravení a všechny hlavy, slušná kombinace. Nás trochu tlačil rozhodčí a z našich nejlepší z Plzně Mareš a asi i Neuer a možná i Sadílek, po vystřídání i Májka. Nejhorší Graiciar, Kadar a náš Sedláček, sorry sendi.... Jestli se někdo uplatní v dospělém fotbale, tak asi Mareš a pak asi nikdo. Nehrál Drchal, na toho jsem se těšil, myslím, že by Anglánům zatápěl. Z našich Fortelný takový trochu lepší průměr, Dudl spíš průměr, bohužel….

    Máme podle mého špatné trenéry a špatný fyzický výběr hráčů - tak to vidím já. Je to tvrdé, ale je to fakt. Ona i Sparta má v dorostu tento handicap a proto se tito hráči neprosadí do chlapů. Ve světě je jiný trend a my jdeme zase jiným směrem. Nemyslím, aby byli všichni naši hráči vysocí, ale musí tam být mix hráčů, který splňuje tyto kritéria. Proto musíme hráče kupovat ze zahraničí Neutrální, bohužel..

    Je asi třeba si sundat růžové brýle a podívat se pravdě do očí. Začíná to od svazu, přes kluby. To neznamená, že bych na mládež zanevřel, je tam určitá šance se dostat ze začarovaného kruhu!!!

     

    • KRiSTiN13.10.2017 17:56reagovat

     Nemůžu teď odpovědět na vše, tak se zdržím jen u toho, že jsem si trochu ulítl, když jsem psal ten příspěvek. Ale rozhodně vysoce nadprůměrnou akademii.

    • Sendi13.10.2017 23:28reagovat

     jak můžeš na základě jedinýho zápasu říct, kdo se prosadí a kdo ne? Promiň, ale to cos napsal moc nedává smysl...

     • hombre14.10.2017 0:15reagovat

      Vím, že naše hráče vidíš skoro každý zápas, opravdu za to smekám, ale někdy je se na to lépe podívat i z jiného pohledu.

      Rád bych se v tom mýlil, ale trend je momentálně nastavený jinak, než se hraje u nás, bohužel....

      A ještě to Kozel špatně, podle mého, poskládal...

      • Sendi14.10.2017 9:39reagovat

       jaký trend? Kde je jak nastavený trend?

      • Jerababa14.10.2017 10:36reagovat

       Sparťanská mládež hraje fotbal založený na taktice a spolupráci. Vybírají se rychlostní hráči se schopností orientovat se ve hře, kteří dokáží hrát bezpečně dozadu, vpředu spíše kombinovat do tlaku, šance si vytváříme nabízením se hráčů, naprosto minimálně se snažíme o nějaké individuální akce. A to je, podle mě, ten kámen úrazu.

       Náš kluk, zvyklej a vychovanej na tenhle fotbal, když pak nastoupí v mančaftu, kde se mu nikdo nenabídne a kterej má taktiku založenou na něčem jiným, stává se polovičním.Chybí mu individuální i taktická schopnost zapadnout rychle jinam. Když ho ale šoupnete do ”správnýho” systému, bude nadstandartní.

       Loni? jsme hráli přípravu s Dortmundem, ten tam protočil pomalu dva mančafty a všichni ti hráči hráli stejně, tím myslím taktiku, systém.

       Ostatně Dortmund je přesně ten způsob sportovního vedení klubu, kterej je na opačným pólu,( bohužel). Nehledí na jména a veškerej výběr hráčů i trenérů podřizuje systému a koncepci ve kterou věří a světe div se, funguje to. My pořád jenom hledáme spasitele se zázračným proutkem, systémem, výběrem hráčů.

 • Krmenčík

  novydres12.10.2017 21:04reagovat

  Nejvtipnější je, že Plzen se prý proti pokutě odvoláSmích

  • lidoop12.10.2017 21:29reagovat

   Uz z principu bych proto pokutu minimalne zdvojnasobil. Bez ohledu na to, ze xkrat usvedcenej recividista ji dostane tak smesne nizkou. Kolik je 40.000, 10% jeho medicniho platu?

   • novydres12.10.2017 22:08reagovat

    Vidlákům ze západu se to zdá moc přitom jde o nejmenší možný trest

  • Shrekson13.10.2017 7:45reagovat

   Vlk se nažral a koza zůstala celá..

   Úplně vidím jak hráč Sparty,Slavie nebo Plzně brečí ohledně 40tis..

   Pro hráče hodinky za 40tis jsou odpad, fakt zajímavé řešení nešvarů ve sportů.

   Podobně jako že když někdo porušuje finanční fair play tak mu dáme pokutu..👏👍

    

  • munzig13.10.2017 8:46reagovat

   Já nechápu co si ta komise myslí. Copak jeho nasere 40 tis.?

   Hráči by se neměli trestat finančně pro ně ty peníze nejsou nic. I kdyby měli jen 4 zápasovou podmínku je to mnohem prospěšnějsí.

   Hráč by se měl trestat stopkou minimálně na jeden zápas. To jediný by na ně platilo.

  • Majklll13.10.2017 9:07reagovat

   z mého pohledu by se měl trestat finančně klub (vždy po 100 000 Kč za simulaci a za recidivu přičítat - tedy když poprvé tak 100 000,- podruhé 200 000,- .,. - jedno jestli simuluje stejný hráč, nebo jiný) a hráč podmínkou a pak stopkou na jeden zápas, v případě jeho recidivy tak vždy přičítat jeden .. rozhodně nechápu, jak za stejný přestupek dávají rozdílné tresty (jednou finannční - když to nemá vliv na výsledek) a jednou stopkou (když to vliv má)..

  • Majklll13.10.2017 9:08reagovat

   z mého pohledu by se měl trestat finančně klub (vždy po 100 000 Kč za simulaci a za recidivu přičítat - tedy když poprvé tak 100 000,- podruhé 200 000,- .,. - jedno jestli simuluje stejný hráč, nebo jiný) a hráč podmínkou a pak stopkou na jeden zápas, v případě jeho recidivy tak vždy přičítat jeden .. rozhodně nechápu, jak za stejný přestupek dávají rozdílné tresty (jednou finannční - když to nemá vliv na výsledek) a jednou stopkou (když to vliv má)..

 • CO JE

  FANDA730712.10.2017 19:15reagovat

  s Costikom?

  • pubi12.10.2017 19:34reagovat

   Skvrny na mozku.

   • FANDA730713.10.2017 20:20reagovat

    Pytal som sa na Costika, nie na teba.Ale vdaka, nasiel som uz , ze je zraneny.

 • Jan Vacek . redaktor ze Sportu

  thomasd8612.10.2017 17:46reagovat

  Dlouho jsem neslysel takovou neobjektivitu pri typovani vysledku Sparta - Plzen . Chapu ze vse hovori pro Plzen , ale pokazdy se da najit na jakymkoliv tymu pozitivum :D

  • kilovolt13.10.2017 8:01reagovat

   co je ”typování”?

    

    

 • Jestli bude Lžimberský

  maybe66612.10.2017 17:17reagovat

  hrát,tak doufám že mu Costík v nějakém výskoku prohrábne masku :) at vyzkouší jak mu ji kvalitně udělali

  • Paspartu12.10.2017 17:18reagovat

   Jenže nebude hrát Costa. Leda, že by seběhl z tribuny a pak se zase vrátil.

  • M4rtin12.10.2017 18:27reagovat

   Ano,to je kvalitní názor. Doufám, že až ty budeš mít úraz hlavy, tak ti do tý tvý dutý šišky někdo napálí pěstí.

   • novydres12.10.2017 20:38reagovat

    Už jste vyprodali hostující sektor vidláci ??? Ráno prej hromada lístků zbývala ??

    • tatarka12.10.2017 22:38reagovat

     Už máš lístek socko?

     • novydres12.10.2017 22:58reagovat

      Běž na svý forum zase si vymýšlet jaký máš info o Graiciarovi šaškuSmích

 • Strama o Plzni

  waaw12.10.2017 16:41reagovat

  http://bit.ly/2yjbKpU

  Nemam z toho moc pocit, ze ma hru Plzne detailne nactenou jako Znojmo. Snad jen nechce odkryt karty

  • Furia Ceca12.10.2017 17:13reagovat

   Mi dost zarazilo jeho označení “rezervní tým” pro juniorku. Je vidět, že má přehled ve Spartě.

   • DaveACS12.10.2017 17:28reagovat

    Nehledej senzaci tam, kde není.. Inter má svůj rezervní tým rovněž juniorku, ale říká se tomu prostě reserve team..

   • Clif12.10.2017 18:55reagovat

    Navíc vzhledem k věku hráčů v ”juniorce” je to opravdu rezervní tým...

    • Furia Ceca13.10.2017 9:23reagovat

     Spíš je to hlavně to co se jim aktuálně hodí do krámu.

 • Limberský prý bude hrát

  kilovolt12.10.2017 16:16reagovat

  tak to asi to zranění nebylo tak vážné.....s nějakou maskou by mohl vypadat celkem komicky Úsměv

 • EsTéBák

  Cipisek12.10.2017 14:48reagovat

  Berbr je zmrd největší-

  vo tom žádná, takový embrya nemohou mít ani zárodek při stvoření , ale na druhou stranu kdyby někdo tak moc chtěl tak už je dávno v trapu.

  Holt se někomu hodí do krámu a bude se držet koryta jak klíště...To je pouze odraz naší společnostiZoufalství

 • Jílek

  Dynamo12.10.2017 10:25reagovat

  Rozhovor s Jílkem

  http://bit.ly/2g2YNq9

  • waaw12.10.2017 12:48reagovat

   Za kolik ho asi Sigma pusti?

   • HomelessOnWifi12.10.2017 13:43reagovat

    A bude sem vubec chtit?

    • LukyACS12.10.2017 14:47reagovat

     Spíš ne, když ví, jak to tady (ne)funguje, na druhou stranu by si aspoň mohl prosadit některý věci, aby tomu předešel a Sigma taky nemá moc peněz, Sparta je jiná liga a nějak rodinu zajistit musí Úsměv

     • Dynamo12.10.2017 15:22reagovat

      Pro mě je Jílek kvalitnější než Holoubek. Působí mnohem vyzrálejším dojmem i když je ”pouze” o 4 roky starší.

      • waaw12.10.2017 15:46reagovat

       Pro mne take. Vypadnul ze spartanskeho skleniku a prosel si budovanim tymu, padem a postupem. Je videt, ze skladbu hracu prizpusobuje systemu a ne naopak. Zalezi ale hlavne na tom, jak ma vysoke sebevedomi a jak je ochoten si diktovat podminky. Strama dostal.co chtel a kdyz se zdalo ze ne, odjel na letiste. Bude Jilek ochotny rict, ze bud to bude tak jak chci nebo nemam zajem?

54661 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha