Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Velká pochvala za včerejší zápas

  dominik2721.2.2021 12:35reagovat

  Když jsem se dočetl o absenci Davida Moberga Karlssona, měl jsem trochu strach, zda bude Sparta vpředu dostatečně nebezpečná. Ale nakonec to na sebe vzali jiní hráči a ten zápas vyjma nějakých kratších slabších pasáží probíhal velice dobře. Určitě je třeba vyzdvihnout, s jak početnými absencemi se Sparta dokáže vypořádat, aniž by to na její hře bylo znát. Snad se také dočkáme duelu, ve kterým se objeví víceméně to nejsilnější, co Sparta má, tedy v ofenzivě s Hložkem i Karlssonem.

   

  Mám radost, že se konečně prosazuje Tomáš Wiesner. Už jsem se obával, že to bude další hráč, který kvůli častým zdravotním problémům postupně vyšumí a tady se pak o něm budeme akorát dočítat posměšné komentáře, jak jsme ho tlačili do áčka, aniž by na to měl. Naopak ukazuje, že určitě může být velmi platným fotbalistou pro A-tým a s rostoucí herní zátěží snad ještě půjde nahoru, pořád si myslím, že ani tohle není jeho strop. Snad už zdraví nebude proti.

   

  Měl jsem také obavu, že s příchodem Pavla Vrby ubude šancí pro mladé hráče, takže mám radost, že dosavadní zápasy svědčí o opaku a talenti jako Vitík, Karabec nebo Souček snad budou nadále dostávat prostor i v základní sestavě. Řekl bych, že svými výkony rozhodně nezaostávají za staršími spoluhráči.

   

  A samozřejmě jsem rád i za premiéru Ondry Novotného. Jen škoda neuznaného gólu, podle mě to bylo přinejmenším sporné, tudíž se to asi dalo uznat. Každopádně je fajn, že do utkání vnesl svou obvyklou bojovnost. Třeba by takhle mohl A-týmu občas v závěrečných minutách vypomoci ještě v dalších kláních této sezony.

  • grygi8421.2.2021 12:43reagovat

   Souhlasím, Dominiku.

  • Dno21.2.2021 12:43reagovat

   Díky.

  • Jereacs21.2.2021 13:00reagovat

   Včera to Vrba řekl jasně. Pokud ty mladící budou mít kvalitu tak budou hrát. Jako on i v první štací neměl starý kádr pokud se nepletu tak měl jen o rok starší kádr než Sparta.

  • johnny121.2.2021 13:57reagovat

   Wiesner je jeden z nejlepších hráčů současné Sparty, spolu s DMK, Součkem, Karabcem, Krejčím jr., Hanckem, Vitíkem, Atomovým mravencem, Nitou i oživlým Krejdou st., Kozákem, kterej včera jezdil jako motorová myš i s Pavelkou, kterej hrál včera super mač.

   Naopak mi vůbec nechyběl Dočkal, s hvězdným Sáčkem, One year manem Trávníkem, utíkej Forreste Hanouskem, a jinýma prezentama, co se ve Spartě drží zuby nehty jen kvůli dobrýmu bidlu a SŘ který je k nám natahal.

   Hráli jsme konečně dobrej fotbal, cca po 4-5 letech a to jde za Vrbou, kterýmu jsem vůbec nevěřil. Ale zvedl to o několik levelů.

   Jen tak dál, včera jsem se poprvé po x letech nebál do poslední minuty o výsledek!!!

    

   • thomasd8621.2.2021 14:52reagovat

    Ono to chtelo dat Vrbovi sanci to za a, za b) zatezovej test teprve prijde, Jablonec, Slavie, Plzen... Taky muzeme mit ze tri utkani 4 body...

    • Pouzar1121.2.2021 15:04reagovat

     Úsměv Zrovna 4 body ze zápasů Plzeň, Jablonec, Slavie budou naprosto dostačující ...

     • lidoop21.2.2021 19:36reagovat

      Jako vážně, nebo je to sranda? Zoufalství

      • hombre21.2.2021 20:27reagovat

       Tak 4 body není málo. Já osobně si myslím, že dáme 5-6 bodů, ale taky může přijít krize a budou 1-2 body.

       Proto vždy řeknu raději míň (4 body) a jsem překvapený lepším výsledkem 5-6 bodů i více Smích).

       • Tashunka Witko22.2.2021 10:19reagovat

        Takže ty, Hombre, očekáváš 5-6 bodů, ale nahlas řekneš 4, abys byl mile překvapen, až dosáhneme toho, co očekáváš. Úsměv To je důvtipný přístup, ale zajímalo by mě, jestli tím vyhlášením 4 bodů ošidíš i sebe natolik, že zapomeneš co vlastně očekáváš.

        Já to mám ale ještě složitější. Tajně doufám v 9 bodů, nesměle pokukuju po 7 bodech, raději bych získal 5 bodů než 6 (což by znamenalo ze 3 špílů jednu prohru a to nejspíš s čínskou špínou), reálně si myslím, že budou 4 a pokud k tomu dojde, bude mi to strašně málo a budu naštvanej. Méně než 4 jsou pak katastrofa, která mě bude budit ze sna.

        • hombre22.2.2021 11:38reagovat

         Smích taky dobrý...

         Tak já si myslím, že porazíme Jablonec, remíza Plzeň a remíza Slávie, nebo výhra nad Plzní a prohra na Slávii.

         Ta horší varianta... výhra v Jablonci a remíza s Plzní a prohra na Slávii Neutrální.

        • hombre22.2.2021 14:34reagovat

         Jinak raději vždy očekávám méně a jsem rád když mě mile překvapí Smích.

         Podívej třeba na Spartu, kdybych vždy očekával jen tituly a výhry, tak už mám aspoň 50 infarktů a byl bych tak 20x pod drnem...

    • johnny121.2.2021 17:21reagovat

     To je jasný, možná i míň, ale ten včerejšek už naznačoval jasný zlepšení.

  • vitamin21.2.2021 14:57reagovat

   Wiesner je super. Ale podle mě je ho na beku škoda

 • Obránci

  Chabix21.2.2021 11:52reagovat

  Nejvíc tu vidím na kritiku kádru ohledně krajních obránců. Je možný že na ty pozice přijdou posily. Ale musím říct, že se mi tam Hancko a Wiesner líbí. Možná to nejsou typičtí jezdičí a oběma by vyhovovala hra ve středu hřiště (Hancko stoper, Wiesner střední záložník), ale i na tom kraji hrají dobře. Navíc myslím že to, že umí hrát i něco jinýho, nám může být ku prospěchu. Když byl ve středu Hancko, tak poslal kolmici na Wiesnera, který pak běžel sám na bránu. Když si do středu zaběhnul Wiesner, udělali jsme rychlou kombinaci a následovala z toho penalta po faulu na Plavšiče.

   

  Ale i kdybychhom chtěli typický lajnový jezdiče, tak máme Windheima a Polidara. Tam je to sice s bráněním slabší ale jako alternartiva to je dobré.

   

  Otázka co teď se Sáčkem, podle mě to bude mít teď dost těžký se přes Krejčího a Pavelku dostat do základní sestavy. Ale kvality podle mě má. Jen se od něj nesmí očekávat ofenzíva. On je spíš dobrý na branění, presing, rozehrávku a vyvážení míče.

   

  Největší přetlak náme na pozici stopera. Kdo tu na podzim psal, že tam chce posilu? Teď by se to jevilo jako zbytečný nákup. Čelůstka, Vitík, Hancko, Krejčí, Štetina, Plechatý, Lischka. V béčku pak máme Panáka a Červaka, který mají taky kvalitu pro A tým.

  • BradCox21.2.2021 12:31reagovat

   Taky se mi tam Wiesner a Hancko líbí. Hancko si hlavně zvyká na jiné poziční bránění a to mu tam dělá problém, ale to by měl zvládnout a do ofenzívy a kombinace je úplně super. Od Wiesnera jsem čekal mnoho, on je opravdu komplexní hráč. I to bránění zvládá dobře a statistiku obranných soubojů musi mít zatím hodně solidní. U něj je neuvěřitelně, že skoro 2 roky nehrál a míče mu neodskakujou a kondici ma výbornou. Jaký rozdíl od některých hráčů a třeba Krejda st. musí hrát pravidelně, aby si vůbec byl schopen zpracovat balón...Teď rozhodne, zda oba vydrží zdraví, nějak se nebojím, že by nezvládli těžší zápasy (Jablonec, Plzeň).

  • kanonMates8821.2.2021 16:04reagovat

   Pro Sáčka místo a není, máš tam Součka, Krejčího ml. a Pavelku, na dva posty, pokud se smíří ve 24ti s pozicí 4. záložníka na dva posty, OKy ale v tom případě to bude přístup úplně bez ambicí a je otázkou, jestli Sparta chce mít v týmu neambiciózní hráče...

 • ještě ke včerejšku

  victorlima21.2.2021 8:24reagovat

  Rád bych věřil, že včerejší pohodová výhra naznačuje, že faktor Vrba už začíná působit. Nebyl to už po několikáté náš typický ,,předpodesraný,, výkon a mužstvo dokonce ani za stavu 2-0 nepřestávalo hrát. Dokonce jsem měl dojem, že někteří, už částečně odepisovaní (i mnou) hráči, se zlepšují. Pavelka, Krejčí st. i Kozák hráli lépe než doposud. Potvrzuje se, že polovina výkonu je o hlavě. Hráči se věří, občas se povede i dobrá a rychlá útočná kombinace a účinný presink. Sestava byla včera hodně kombinovaná, nebylo to však znát. Nita byl jako obvykle jistý a zlepšil se i Čelůstka a Hancko. Vitík občas chyboval, ale většinou to stačil napravit. Wiesner není sice v bránění bezchybný, ale opět včera předvedl výborný výkon moderního beka. V záloze mi moc neseděl jen mladší Krejčí. Je schopen hrát lépe. Měl delší herní výpadek a je to znát. Karabec není rozený playmaker, ale má tak fotbalově skvostné okamžiky, že bych ho chtěl vidět hrát co nejčastěji, než ho někdo koupí. Opravdové zrcadlo naší výkonnosti nám nastaví až následující těžké zápasy v Jablonci s Plzní a derby na Slavii.

  • Masovec21.2.2021 10:39reagovat

   Kozak hrac utkani

   • Jerababa21.2.2021 11:27reagovat

    Všichni ”starší” hráči se prezentovali dobrým běžeckým výkonem, pak je to hned někde jinde. Tak doufejme, že až se na hřiště vrátí Dočkal, tak nesklouznou k jeho pojetí pohybu.

    Už nikdy nechci vidět na beku Hanouska se Sáčkem, ten rozdíl mezi nima a Wiesnerem s Hanckem úplně bije do očí.

    Vitíka jsem vídával v dorostu a bylo jasný, že to je talent, ale že to vezme takhle hákem, to je paráda. Těch kluků do 23 let tam máme docela hodně a Vrba by z toho mohl stvořit válec. Po těch letech trápení a tápání by to konečně chtělo nějakou tu radost. Na seshity to ještě chvilku stačit nebude, ale perspektiva tam je, jen to neposrat,což je ovšem naše doména. Tak třeba budeme mít kliku.

 • Ještě vylepšit kondičku

  Hynek20.2.2021 19:34reagovat

  a ono to půjde.

   

  • Scooter_x20.2.2021 20:43reagovat

   Takove zamysleni - nemuze za to zcasti Covid? Spousta hracu uz ho prodelala.

    

   Rikam to, protoze sam jsem to prodelal taky a s tim dechem teda nic moc, v akutni fazi mi nebylo nejlip a ani ted, vic jak mesic pote, to jeste neni normalni. A to nebeham 10km behem 90min. Jen dodam, ze jinak jsem relativne mlady, zdravy, neobezni... :D

   • Jereacs20.2.2021 21:36reagovat

    Pár hráčů řeklo, že po Covidu nebyly x týdnu schopni udýchat trénink ve Spartě to byl třeba Souček. O dalších se moc neví jak velký dopad to mělo. Smích

    • hombre20.2.2021 22:13reagovat

     Souhlas, ale i hráči soupeře měli Covid. Všichni na tom jsou +- stejně....

     • victorlima21.2.2021 7:39reagovat

      V kondici bych výjimečně včera problémy neviděl. Ano, někteří starší hráči a hráči po delším výpadku toho měli v 70. min dost. Příkladně Krejčí st., Kozák i Pavelka. Pokud se však vydají, tak jako včera, tak bych jim to tak za zlé neměl. V předešlých zápasech jsme měli sil dost a naopak zápas v druhé půli otáčeli. Problémem bylo včera to, že jsme na lavičce měli jen torzo a nebylo z čeho vybírat hráče na střídání.

      Jinak samozřejmě na kondici se dá stále pracovat. Kdybychom jí měli jako Slavie, tak si myslím, že bychom byli (i s tímto kádrem) mnohem vyrovnanějšími soupeři.

      • johnny121.2.2021 18:47reagovat

       Tak ono stačilo neprohrát s Bohemkou a Budějicema a po dnešku jsme za nimi o dva body... fakt docela škoda.

   • brac20.2.2021 22:11reagovat

    Kromě covidu jsou tam i ta další zranění, takže tam máme neustále půlku kádru, která něco dohání a potřebovala by pořádnou přípravu.

  • waaw20.2.2021 22:52reagovat

   Jak vlastne Vrba a fyzicka priprava? Nejak si nepamatuju, jak na tom byvala Plzen fyzicky. Ani uz nevim, zda jejich pripravy v zime v lete byly pro hrace galeje

   • Shrekson21.2.2021 7:55reagovat

    Vrba na fyzickou zdatnost je hodně náročnéj.. Když dělal trenéra repre tak utavil svůj tým před Eurem(hodně se trénovalo).. Hodně se mluvilo že potřebuju trénovat tým a ne repre jednou za čas..

 • Dnešek

  kanonMates8820.2.2021 19:28reagovat

  Jako stále je evidentní, že práce bude ještě hodně, ale Vrba za tři kola ukázal, že fotbal není žádná atomová fyzika, ale pokud se dodržují základní věci, tak poměrně hezky vypadající hra.

   

  Za mě změnil dvě nejdůležitější věci, za prvé se vykašlal na nesmysl v českém prostředí, tedy na 3-5-2, to může někdo hrát v Anglii nebo Itálii, kde na těch postech wingbacků jsou top hráči světa, ne my v našem pralese s Hanousky a Vindheimy... A za druhé posun Hancka vlevo, už nestačí týmům jenom pokrýt Dočkala a pravou stranu, nechat hrát Hanouska a přečíslovat nás na krajích, už je ta kombinace díky rozestavení a díky vyřazení Hanouska rozmanitější, víc nečitelná a tím nebezpečnější... Trochu mě děsí, že Vrba Hanouska pořád střídá, jeho úloha do léta, než by mu měla být ukončena smlouva, by měla být tak na úrovni nanosení věcí do autobusu a podávání pití ostatním, ale snad je to jen nějaký prvotní závan způsobený velkou marodkou.

   

  Jinak dnešní sestava, ač máme hodně hráčů mimo, je paradoxně podle mě ideální a nejlepší možná, co teď máme. Ano, hráči jako Hložek, DMK a Dočkal by asi alternovali za některé z dneska, ale je otázka, zda by to bylo ku prospěchu věci. Takže dneska po dlouhé době klidný víkend u fotbalu.

  • Scooter_x20.2.2021 20:38reagovat

   Hanousek stridal, protoze marodka.

   V prvnim zapase pod Vrbou byl na tribune, protoze Vrba logicky nasel 6 lepsich hracu na lavicku...a tak to bude i dal. V tomhle bych byl klidny. V lete ocekavejme obligatni sdeleni ’Matej si muze hledat nove angazma, dekujeme za odvedenou praci ve Sparte’.

  • victorlima21.2.2021 7:45reagovat

   Ano, pohodová a bezpečná výhra venku mě taky moc potěšila. Snad léčba Vrbou už začíná fungovat. Teď by to chtělo i nějaké bezpečné a klidné výhry i doma.

 • Zápas

  Chabix20.2.2021 19:08reagovat

  Co se týká kvality soupeře tak Zlín + Pánik + jaro. Takže nic kvalitního.

  Urcitě bych taky hledal pozitiva. Ale obecně bych čekal od našeho týmu, že soupeře zavře v šestnácce a bude tam spoustu centrů, střel a pohledných kombinací až do vápna. Misto toho to byl na statistiky vyrovnaný zápas. Jen my jsme si vytvářeli šance a byli jsme produktivní.

   

  Výsledek 3:0 a stoprocentní Sparta pod Vrbou je super, ale pro mě je to pořád málo.

  • Capo20.2.2021 19:26reagovat

   Hele jako, když jsem viděl dneska tu sestavu, tak se mi o takovém výkonu ani nesnilo. Výtky k výkonu by se samozřejmě našly, ale pozitiva to dneska prostě přebijou, tak to neřešímÚsměv

  • DJDriver20.2.2021 19:27reagovat

   Tak to by asi cekal jen blazen

   • Chabix20.2.2021 19:36reagovat

    Jak píše KanonMates výše, ta sedtava přes ty problémy a zranění byla ve vysledku dost kvalitní. A Plzeň při svých titulových sezónách tak taky hrála. Takze moje očekávání jsou na místě. Ale klidně si na to počkám. Vrbovi věřím. Jen teď očekávám názory, že Dočkal má zůstat mimo základní sestavu atd. Podobně je to i Nitou. Chytá dobře, ale pro mě je to pořád málo. Musí mít i dobrou hru nohama.

 • ok, jen 3 zápasy

  Kombinator20.2.2021 19:07reagovat

  ale Vrba hned ukázal Kotalovi, jak se to dělá, což je pro Kotala docela smutný, byť je samozřejmě ještě brzy na soudy, ale ten rozdíl je tak markantní, že to je až dehonestující.

   

  Vrba okamžitě zvednul organizaci hry, sebevědomí týmu a vyřešil nejpalčivější slabiny týmu v podobě Hanouska a Juliše, s kterýma jsme zápas co zápas regulérně hráli o 9-ti a konečně nemusím sledovat, jak Kotal čumí zápas co zápas jak sůva, jak na nás soupeř naleze a rozjebe nám napadáním rozehrávku odzadu, kterou hloupě tlačíme přes Nitu, kterej na to nemá.

  • thomasd8620.2.2021 19:12reagovat

   Kdyz prisel Kotal, vyhral sest v zapasu v rade a hra vypadala uplne jinak...

   • Jereacs20.2.2021 19:21reagovat

    jo ale to měl ještě Kangu v kádru.

   • Kombinator20.2.2021 19:34reagovat

    Beru, Kotal vyřešil obranu a konsolidoval to a udělal pohár, ale tohle je prostě ještě víc vidět, ta zoufalost a nemohoucnost Kotala, neustálé lpění na nefungujících věcech, potlačování silných stránek hráčů na úkor systému, absolutní rezignace na řešení nefungujících postů. Prostě šílenost, tam ani nebyla vidět snaha s tím něco udělat, jen se tradičně čekalo, kdy to bouchne jak atomovka.

   • victorlima21.2.2021 7:56reagovat

    Určitě! Není správné se opírat do Kotala. Je to dobrý trenér a Spartu naučil to, co nezvládlo mnoho nýmandů před ním. Za Kotala se výrazně zlepšila hra obrany a součinnost celého mužstva v obranné fázi. Už jsme nedostávali gól z každého druhého centru do vápna. Proto jsme už venku tolik neztráceli. Bohužel i V.Kotal jako trenér má svoje nedostatky (útočná hra) a limity. Myslím, že bychom mu měli spíš poděkovat, než ho kritizovat. Byl to on co vytáhl Spartu z nejhoršího.

  • standis20.2.2021 19:28reagovat

   Vrba hraje útočný fotbal, útočí se ve více lidech, víc lidí je ve vápně, umí využít hráče s jejich přednostmi - viz DMK. Stejní lidé hrají jiný fotbal.

  • Hynek20.2.2021 19:36reagovat

   No uvidíme za 14 dní s Jabloncem, jak na tom skutečně jsme.

 • Dneska super

  Capo20.2.2021 18:58reagovat

  Za mě kvalitní výkon, individuálně bych vyzvednul hlavně Pavelku, dneska byl výbornej, pokud bude hrát takhle, tak nemám problém. A i Kozák mile překvapil ve hře mimo vápno. Dalším plusem je, že nám vypadnou silní hráči jako Dočkal s DMK a nebylo to ani tak moc znát na kvalitě, Karabec i Plavšič je dokázali velmi solidně zastoupit. Dneska opravdu spíš jen pozitiva.

  • thomasd8620.2.2021 19:02reagovat

   Ja mam mozna velky oci, ale Wiesner mi zacina pripominat Kaderabka 😁😁

   • Capo20.2.2021 19:06reagovat

    Je mnohem horší dozadu, ale tyhle problémy měl ze začátku i Kadeřábek. Oproti němu je zase víc technickej, když mu vydrží zdraví, což u něj může být zásadní, tak může být do budoucna hodně zajímavý.

   • Chabix20.2.2021 19:10reagovat

    Wiesner se mi dnes hodně líbil a i do zadu mi na jednu situaci přišel ok.

   • johnny120.2.2021 19:19reagovat

    Nemáš velký oči, je skvělej, já ho moc neznal a líbí se mi hodně.

    • victorlima21.2.2021 7:28reagovat

     Já jsem Wiesnera sledoval, už když byl na hostování v Boleslavi a většinou se mi dost líbil. Nevím, proč nedostal příležitost dříve. Možná proto, že je náchylný na zranění. Podobně je opomíjený i hráč B týmu Červak. Hraje levého stopera nebo i beka a podával stabilně kvalitní výkony.

     • Masovec21.2.2021 10:10reagovat

      Wiesner ma naslapnuto, Cervak uz sel pripravu z A minulej rok. Zalezi jen na nich. Wiesner hral vyborne, jen mel dat gol a v 15. nepokazit prigravku. Presto jeden z nejlepsich na hristi.

  • waaw20.2.2021 19:11reagovat

   Vim, ze po takovemhle vysledku se ma jen chvalit, takze chvalim. Hlavne jak nekdo napsal, angazma Vrby je jasnou odpovedi vsem, kteri rikali, ze zmena trenera nic neresi.

   Ale pres vysledek bych zustal na zemi:

   Zlin nas nechal hrat, nepresoval jako jina muzstva.

   Ve druhem polocase jsme fyzicky odesli

    

   A

 • Vrba

  Jereacs20.2.2021 18:37reagovat

  Zatím to jsou pouze 3 zápasy ale myslím si, že zatím předvádíme nejlepší hru od konce Lavičky ve Spartě. Dokážeme otáčet zápasy. V klidu si hrát svoji hru. Ale hlavně v 5-6 lidech chodit do útoku to jsme tu dlouho neměli.

  • Kamenovic20.2.2021 18:55reagovat

   Hráli jsme s Olomoucí, Karvinou a Zlínem.

 • Taťka Vrbicka

  BradCox20.2.2021 18:36reagovat

  Ironická poznámka, že progres zhodnotí odborníci :) Přicházím mu na chuť :D Jen dnes tam mohl dát Součka a Polidara trochu dříve. Polidar zatím moc nedostal cuchnout škoda, je to zajímavý hráč. Pavelka asi jeho nejlepší výkon letos, ale Souček mi prostě přijde už teď herně zajímavější.

  • thomasd8620.2.2021 18:49reagovat

   No tu ironii si mohl odpustit, me to prijde zbytecny, na nic spatnyho se ho reporter nezeptal 🤷‍♂️

   • BradCox20.2.2021 19:00reagovat

    Vždyť ten reportér na O2Tv je silenej to se nedá...Tiki taka se nedá, Hartman se nedá, Konečný s Madlem taktéž. Já ho chápu.

  • standis20.2.2021 19:24reagovat

   Vrba koukne na e - spartu a hned bude mít jasno.

80958 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha