Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
  • Kluci

standis18.10.2014 20:33reagovat

si přivezli formu z národáku a Konate jim zdatně sekunduje.ÚsměvPro Indiána - viděl jsi, jak Holek odebral balon a vyvezl ho?

• Kluci

bigcock18.10.2014 20:42reagovat

A Kralovec nas uz stihnul obrat o jeden gol Lafaty do prazdne a pencli na Timyho.

• Kluci

standis18.10.2014 20:45reagovat

Za ofsajd může pomezní, tohle měl pustit. Faul na Konateho byl, ale zdálo se mně, že to bylo na hranici vápna. Každopádně trestnák a červená.

• Kluci

brac18.10.2014 21:07reagovat

Akorát Konaté začíná viditelně uvadat po 30 minutách.

• Za deset minut výkop

Avhred18.10.2014 20:07reagovat

Kvalitativně jsme jinde než Brno, to musí uznat i ten nejzaslepenější ”trojročák” nebo kdejaký potrefený slávista, ale zase v dnešním večerním utkání bude ta klasická moravská nahecovanost vůči nejlepšímu českému mančaftu, navíc z neoblíbené Prahy (viz. zápas před rokem na jaře, kdy Brno v jednom z posledních mačů sezony slavně porazilo pod taktovkou lokálního trenérského guru Grmely Spartu, aby v následujícím zápase vybouchlo proti Příbramy, a vlastně i před rokem jsme je zlomili až gólem Hušbyho a Bednáře v posledních minutách). Ale věřím, že dneska vyhrajeme a Brňáky, kteří budou bojovat s houževnatostí podnapilých rudoarmějců, udoláme.

• Sestava na dnešek

standis18.10.2014 19:31reagovat

očekávaná s Konatém, na lávce Pamič.

• Věrnost

Standa Hejkal18.10.2014 17:55reagovat

2600 fanoušků Sunderlandu jelo 11 hodin, aby viděli prohru 8:0.

Tashunka Witko18.10.2014 10:59reagovat

Příliš mnoho okolností mluví proti nám - repre pauzy nám nesvědčí, s bojácným trenérem hrajeme venku ještě bojácnější fotbal, budou problémy s motivací i s vidinou poháru atd. Snad jen kvalita soupeře je naše velké plus.

Očekávám tradičně odfláknutý zápas od Dočkala, který bude při agresivní hře brňáků po většinu zápasu zase jen nadskakovat a flusat na všechny strany, spoustu zkažených balonů Váchy a kiksy stoperských komiků, kterými budou šperkovat svou tradiční překulovanou a velké malé domů.

Hra bude stát na Matějovském a pokud se přidají ještě Konate a Káďa, mělo by to Lafatovi stačit, aby nějakou tu šanci proměnil. Pokud se i Láďa Ofsajd potká s klikou, dostane míč na levou a ještě se mu povede ho trefit, tak to vidím na handikapovou výhru Sparty, ale váhám mezi přesnými výsledky 1:3 (s ohledem na kvalitu našich stoperů) a 0:2 (s přihlédnutím k naší venkovní připosranosti a lavičkovské ”hladovosti” po golech).

Asi nejjasnější tip by byl na střídání Sparty, ale bohužel to nevypisují už ani asijské sázkovky. Lavička by nejspíš už nedokázal překvapit ani Marťany.

FIKURA17.10.2014 21:35reagovat

Kdo by se chtěl trochu zasmát, nechť si přečte dnešní onlajn ze zápasu Ustí-Pardubice. Smích Je to opravdu mazec co to tam ta holčina píše.Úsměv Ale aspoň se snažila no.. Doporučuji číst od první minuty.Smích

DJDriver18.10.2014 8:22reagovat

Z rohového kopu střílel Králík Šraga. Šraga se pokusil o branku, ale gólman ji vychytává. Litva co to je....nebo...Leibl podkosil Haška. Rozhodčí jen pohrozil Smích

DJDriver18.10.2014 8:23reagovat

Má tam bejt kurva co to je...a ne Litva co to je. sorry dopisuje mi to samo

FIKURA18.10.2014 8:49reagovat

Jj. A nebo další perlySmích.8min. Řezníčkův běh na branku s míčem odrazil Vaněk. 10min. Novák vyhazuje Kakrdovu střelu z velkého vápna. 23.min Martykán podrazil nohy Řezníčkovi, sudí soudí mírně a pouze vyhrožuje. 25min.Střelu od domácích z předbrankového prostoru dává pryč hlavičkou Řezníček. A třeba ještě 91min Zápas se začíná uklidňovat. Oba týmy jsou vyčerpané.ÚsměvÚsměv

ke4n18.10.2014 13:52reagovat

Už někdy před rokem dvěma hrozili že tyhle online přenosy budou psát boti.

• tipy

blekota17.10.2014 20:52reagovat

otec měst-matka měst 1-3 zavadil-lafata2,konate.jak to vidíte vy?

• tipy

Avhred17.10.2014 21:08reagovat

Můj tip je 0:2, góly Lafata, Krejčí. A chtěl bych vidět sestavu jako proti Liberci, akorát místo Matějovského bych rád viděl Hušbyho.

• tipy

Peters18.10.2014 9:49reagovat

Těžko. Hušby má těžkou distorzi kotníku s poraněním vazů. Ještě pár týdnů bude mimo...

• tipy

standis17.10.2014 21:26reagovat

0:1 Brabec

• Polom v základu

standis17.10.2014 18:37reagovat

na levém beku a už Dukla vede. Deli na lávce.

Pavel0017.10.2014 20:11reagovat

Na Dukle je tma...SmíchSmích

standis17.10.2014 20:19reagovat

už poněkolikáté tenhle zápas a není to poprvé.

kopejtko17.10.2014 20:21reagovat

konečně nastoupí Polda a ono se to nedohraje to bych jebal jediné co potěšilo jsou dva vstupy zdarma co budu mít dnes jsem stihl necelý poločas a šel jsem hákovat Úsměv

Avhred17.10.2014 20:37reagovat

Zazvonil zvonec a zápasu je konec ... (ten sabotér, co se pohrabal v hlavním rozvaděči, odvedl dobrou práci)

1. je to proti pravidlům

2. Bosančič do Sparty nepřišel, protože to vyžvanil Neymar na fóru Liberce a jednání nedopadla. To si na triko nevezmu Smích

peterpan2717.10.2014 15:12reagovat

Neymar chodí na forum Liberce? I s Messim? ;-)

ke4n17.10.2014 16:14reagovat

Jj je to nevlastní syn Honzy Nezmara z Liberce, na matrice mu zkomolili jméno Smutek Ale už se udobřili, a Honza ho byl nedávno i navštívit v Brazílii.

ke4n17.10.2014 16:15reagovat

SFINGO17.10.2014 15:18reagovat

to je jasný, beztak tu budeme spekulovat o tom kdo nás v zimě posílíÚsměv

Standa Hejkal17.10.2014 15:20reagovat

Tak ale je rozdíl si zapřehánět a navrhovat koho bych já chtěl a psát věci, které vím přímo z klubu Úsměv Tohle vyloženě sem asi nepatří.

Capo17.10.2014 15:42reagovat

Vzhledem k té univerzálnosti na všechny ofenzivní posty, o které Spirit píše dole, se ještě nabízí Šural. Z těch co jsi napsal, bych já osobně nejvíc chtěl Morávka, ale ten je skleněnej snad ještě víc než RosaÚsměv

Capo17.10.2014 15:43reagovat

A ta univerzálnost sedí ještě na Litsingiho, ale tomu nevěřim.

SFINGO17.10.2014 15:44reagovat

nebo na Harbu

Palo17.10.2014 15:56reagovat

Asi to vychází na VK14 (před eurem potřebuje hrát=hostování), na ostatní to moc nevypadá. Jinak ze SL Kopic a myslím, že máme stále zájem o Pavelku.

SFINGO17.10.2014 16:02reagovat

může to dopadnout jakkoliv, to taky údajně je i zájem o hráče ze zahraničí do zálohy. uvidíme co klapne a co ne, zatím můžeme vesele spekulovat

forskinho17.10.2014 17:17reagovat

Co se týče VK14, takovéhle hostovačky jsou úplně k ničemu, protože s opcí by to určitě nebylo. Navíc se nemyslím, že by nás měl nějak herně vytrhnout. Kopic je dobrý hráč a může hrát i z prostředka, ale připadá mi, že se za poslední rok nikam neposunul. Pavelku bych bral.

Dynamo17.10.2014 18:14reagovat

a co Mahmutovič? Kadlec podle mě nepřichází v úvahu. Co třeba Jiráček? Nepůjde do hostování do Česka? ale ten by šel asi spíš do Plzně.

• Revoluce ve fotbale

peterpan2717.10.2014 13:31reagovat

No, to jsem zvědavej, co z toho projde. Ale to dohadování s rozhodčími mě taky vytáčí, i když to je spíš jeho chyba, na mě někdo řvát a urážet mě, hned mu dám žlutou a kdyby pokračoval, tak rudou. těch dohromady 5 střídání by mohlo ale fotbalu prospět. Sice trenéři jako Víťa by to stejně nevyužili, ale zase někteří by klidně za zápas půl týmu ovlivnili. Fakt je, že na tomto by vydělaly silné týmy...

ne ovlivnili, ale obměnili

ke4n17.10.2014 16:27reagovat

To střídání se mi nezdá, už teď se to zneužívá hlavně na zdržování, a 5 střídání na každé straně-s tím by někteří experti prozdržovali celou druhou půli když to tam budou pouštět postupně Neutrální

Skleepy17.10.2014 18:05reagovat

Mohlo by to být tak, že ty 2 přidané střídání by se mohla uskutečnit jen v poločasové přestávce.

SFINGO17.10.2014 13:35reagovat

karty bych nechal jak jsou. Střídání bych pozměnil na 3 hráče + golman. Ale zaměřil bych se na ofsajdy a zavedl bych, že ofsajd je pouze v případě, že hráč je v době přihrávky celým tělem za posledním hráčem soupeře.

brac17.10.2014 14:10reagovat

Offside bych omezil pouze na půlící čáru. Pokud se míč dostane za ní, tak se mužstvo, pro které je to útočná polovina, může pohybova volně. Přestal bych tak trestat hráče, kteří jsou prostě rychlejší než soupeř.

Offsidové postavení by pak bylo pouze v momentě, kdy je hráč na útočné polovině za posledním obráncem a míč je v jeho obranné polovině. Zrušit offsidové postavení pak může jedině návratem za toho posledního obránce nebo za míč.

Každopádně offside v současné podobě postrádá logiku, na co je třeba offside při rozích? Čemu má zabránit.

Standa Hejkal17.10.2014 14:24reagovat

Při rohu v offsidu nikdy být nemůžeš.

wasek2611@centrum.cz17.10.2014 16:08reagovat

teoreticky můžeš..ale nikdo by to taky nepískl:D.., když hráč rozehrává roh z brankový čáry tak ne...když z autový tak v postaveí mimo hru hráč teoreticky být může.

brac18.10.2014 0:14reagovat

Zahraješ roh, obrana vyběhne, spoluhráč to odrazí k jinému v offsidové pozici -> hvizd.

Standa Hejkal18.10.2014 12:36reagovat

No ale to už vyplyne ze hry, ne z rohu. Snad nechceš říct, že bys postavil hráz 5 hráčů na brankovou čáru, rozehrál roh na vápno a pak to střílel na bránu s tím, že buď někdo zablokuje golmana a nebo to bude tečovat. To by bylo strašný Smích

brac18.10.2014 14:18reagovat

A koho zajímá tohle slovíčkaření? Pokud jsi z toho textu, který jsem se snažil zkondenzovat co to jen šlo, vzal tohle a myslel to vážně, tak tu debatu můžeme utnout rovnou. Stejně i v případě, že to vážně nemyslíš a jen začínáš z nudy trollovat.

Ještě tady budu psát 30 stránkové eseje vysvětlující 1 odstavec, aby ta myšlenka náhodou nešla pochopit jinak.

LukyACS17.10.2014 13:58reagovat

Mně to přijde jako hrozné nesmysly -

1) ta bílá karta = další pravidlo pro fotbal, které si zas budou rozhodčí moc ohýbat podle ne(sympatií) k mužstvu a zas to bude tvořit další spekulace, že ho za ty kecy měl poslat sedět, na jiné zas bude přísný atp.

2) Střídání bych nechal tak jak jsou.

3) Trojitý trest, tam bych asi i souhlasil, když hráč zmaří gólovou šanci, jako nedávno třeba Baníkovec s Chramostou, tak by měla být udělena žlutá + penalta, kdyby šlo o brutální zákrok ve vápně, tak klidně červená a penalta, ale zas mi přijde, že tohle pravidlo může vyprodukovat další problémy např. hráči se vyplatí chytnout jasný gól, když dostane jen žlutou. Gól by to byl jasný a z penalty je tak v 80% gól.

Hlavně mi přijde, že se řeší úplné nesmysly, zakopaný pes je v tom, že rozhodčí si ohýbaj pravidla podle potřeby a ani disciplinární komise neví, jak se mělo rozhodnout, to mi přijde komické.

Taky se musí udělat něco s absencí technologií, to co bylo na MS v Brazílii prý umí rozeznávat i ofsajdy, na tom bych dál pracoval + možnost videa.

Vadí mi i to, že se simulanti neženou před disciplinárku, a tak se jim ty pády stále vyplatí.

Není potřeba dávat rozhodčím ještě větší moc v podobě bílých karet, ať jim za kecy dává klidně žlutou.

LukyACS17.10.2014 14:00reagovat

resp. komise rozhodčích pak nedá jasně najevo, jestli to byla chyba nebo ne, Dáša pak mele, že tam nebyl jednoznačný názor, tak je v tom pak bordel

peterpan2717.10.2014 14:23reagovat

Souhlas, co se simulantů týká. Zavedl bych, že pokud se hráč nechá odnést, musel by pak zůstat 2 minuty mimo hru. Hlídal by to čvrtý rozhodčí. A pak samo víc trestat jasný simulace při penaltě, tam bych dával zápasový distanc

Dollaruss17.10.2014 15:50reagovat

Tohle je taky hrozně ošemetné. Muselo by se udělat, že faulující hráč bude za čarou stejně jako ten co byl faulován. Protože je hovadina trestat tým za to, že jejich hráč byl faulován tím , že musí hrát v oslabení.

LukyACS17.10.2014 15:18reagovat

*moct ohýbat podle (ne)sympatií

captain_obvious17.10.2014 15:12reagovat

Bílá karta je jenom novej nástroj, jak můžou sudí řezat ten tým, který nemá tu zákulisní sílu jako jeho soupeř, přinese to akorát bordel.

Systém 3 střídání je z mého pohledu extrémně zastaralý, obzvlášť ve velkých ligách, kde silné týmy mají běžně na lávce 7 kvalitních fotbalistů. Zavedl bych 4 střídání a třeba ještě možnost vystřídat i 5. hráče, pokud se zraní. Minimálně když už s tím nechtěj kroutit, tak aspoň nechat 3 + možné 4. střídání v případě zraněného hráče, aby mohl kouč zariskovat a udělat třetí střídání třeba v 60. minutě a nemusel se bát, že se mu za 5 minut někdo zraní a budou dohrávat v 10. Nějaká 2 střídání o poločase + 3 ve hře mi přijdou jako nesmysl.

Spytihnef17.10.2014 15:41reagovat

Prosím tě a jak by se zjišťovala jestli je opravdu zraněnej? To aby byl měl každý rozhodčí ještě vystudovanou medicínu:)

Umíte si představit to kouskování hry na konci zápasu, kdyby měl trenér k dispozici 5 střídání?

captain_obvious17.10.2014 17:09reagovat

Tak jasně že by se to dalo ochcat, stejně jako řada jiných pravidel ať už ve fotbale nebo v jiných sportech, já ani nic jiného netvrdím.

Co se týká kouskování, tam by bohatě stačilo, aby rozhodčí začali nastavovat čas, který se skutečně prozdržuje a ne tam od oka házet 2 nebo 3 minuty podle toho, jak jim to zrovna přijde. Případně zavést pravidlo, že od 80. minuty do konce zápasu by se mohlo střídat jen 2x, to by se taky snad nikdo nepodělal, stejně zřídkakdy člověk vidí, aby trenér střídal všechny 3 hráče až v posledních 10 minutách, takže v tomhle ohledu by se vlastně nic nezměnilo.