Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Kadeř

  Spytihnef23.12.2014 12:37reagovat

  Kadeřábek prodloužil, upsal se do léta roku 2018.

  • Kadeř

   Arni23.12.2014 12:44reagovat

   Sparta udělala jen nutnou věc. Kadeř měl určitě o proti jiným hráčům ”směšnou” smlouvu,co se týče pěněz. Dřívější smlouvu podepisoval jako mladý a řekněme si upřímně ne moc potřebný hráč. Jestli ho Sparta nechtěla hned ztratit,tak mu musela dát ”repre” smlouvuSmích.Teda je to jen můj skromný názor

   • Kadeř

    SFINGO23.12.2014 12:46reagovat

    to je taky jistě jeden důvod. Navíc Kadeř má z našeho kádru podle mě nejvetší šanci se uplatnit v zahraniční top lize, musí ovšem zapracovat na defenzivě.

    • Kadeř

     Shrekson23.12.2014 12:58reagovat

     Podepsal aby Sparta mohla vydělat víc peněz za prodej.. Jinak nevěřím žádnému hráči tak jak Kadeřovi že se prosadí v zahraničí..

  • Kadeř

   Tashunka Witko23.12.2014 13:59reagovat

   Hmmm, tak to je signál, že v létě odchází.

   Škoda, doufal jsem, že vydrží do 2016.

    

   Snad to bude alespoň něco jako Leverkusen a ne žádný druholigový Freiburg nebo Paderborn.

  • Kadeř

   Capo23.12.2014 15:34reagovat

   Njn, tak holt v létě skutečně odejde. Teď mu jen vylepšili smlouvu, aby byl spokojený a netlačil na pilu už v zimě třeba jako Kucka, to je jasný. Zatim kromě Hušbauera prodloužení znamenalo nejdéle do půl roku odchod z klubu a teď to asi nebude znamenat nic jiného viz Bony nebo Kadlec nedávno.

   • Kadeř

    Standa Hejkal23.12.2014 16:04reagovat

    Kucka na nic netlačil, protože měl slíbeno, že ho prodají. Měl odejít už v létě.

 • Vypadá to

  Ferry23.12.2014 12:36reagovat

  že Pavel rázně utnul naše včerejší spekulace.

   

  http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/spartanem-do-roku-2018-16036.html

  • Vypadá to

   SFINGO23.12.2014 12:42reagovat

   yes..

  • Vypadá to

   Philly23.12.2014 12:51reagovat

   já bych to nepřeceňoval, už několikrát se stalo, že hráč prodloužil smlouvu a vzápětí odešel

   • Vypadá to

    spartas23.12.2014 13:04reagovat

    Asi ne vzápětí, to by nebyl zrovna špičkovej tah PR oddělení zveřejnit prodloužení smlouvy, když by pár dní na to odešel, ale v létě mu dle mě zamáváme.

 • Volda23.12.2014 12:01reagovat

  V zimě dobře prodat, lépe nakoupit, vyházet manekýny a lenochody,stabilizovat tým a ze 2.místa(Plzeň bude letos mistrem) zaútočit na LM!!!Držím palce pane Lavičko!!!!

  • Tashunka Witko23.12.2014 14:00reagovat

   Za to druhý místo si dej pořádnou Vacku, Volda, a ber to jako jediný dárek od Ježíška, který si za svou blbost zasloužíš !!!

 • Rosa

  milito-5023.12.2014 11:59reagovat

  Rosický asi má málo když se ještě nechce vrátit pro spartu je to škoda

 • Dobrá a méně dobrá zpráva

  bega23.12.2014 10:54reagovat

  Včera přišla (alespon pro mne) velmi dobrá zpráva. Matějovského podepsali na dva roky. Možná si někteří zde vzpomenou, jaké jsem tady sváděl tvrdé bitvy s jeho kritiky. Nakonec se ukázalo, že za tím - v době, kdy mu končila smlouva, byla jako vždy úporná snaha „spřátelených novinářů“, kteří ho ze Sparty chtěli stůj, co stůj dostat. A už si mnuli ruce nad tím, jak skončí ve Slavii, Plzni nebo alespoň v Boleslavi. To, že zájem z těchto klubů byl, se posléze ukázalo zcela transparentně.

  Méně dobrá zpráva je, že v Cagliari končí Zeman. Já ho sice rozhodně nemusím - je až úsměvné, jak často ho „spřátelení novináři“ doporučovali do Sparty! Zajímavé je, že jako ortodoxního slávistu ho nikdy nechtěli do Slavie, ani v době, kdy s námi ještě bojovala o titul. To, že tenhle trenér je snad světovým rekordmanem mezi trenéry v tom, že ještě nikdy nevydržel v žádném klubu celou sezonu, o lecčems vypovídá! Horší je, že tím zřejmě padá přestup Pepy Hušbauera. Za normálních okolností bych se z toho radoval, ale - už před svým zraněním se mi Pepík zdál poněkud vyčpělý. Jako by v něm zklamání nad neuskutečněným přestupem převládalo nad chutí a radostí ze hry. Doufám, že se v jeho případě nebude opakovat Kadlecův příklad. Dodneska jsem přesvědčený, že kdyby Venca přestoupil do Holandska, tak za něj Sparta měla o čtyřicet milionů víc, a dneska už možná po vzoru Bonyho mohla inkasovat podruhé. Já nejsem pro masovou výprodej hráčů. Ale v určitých případech vyžaduje přestupová politika určitý cit pro věc. A ten holt někdo má, a někdo ne!

  • Dobrá a méně dobrá zpráva

   peterpan2723.12.2014 11:13reagovat

   Spřátelení novináři? Můžeš jmenovat?

   Jinak on je Matějovský nějakej polobůh že se nesmí kritizovat? Byl kritizován, protože hrál mizerně, ale když už se s ním pomalu přestalo počítat, šel do sebe a přesvědčil trenéry, vedení i fanoušky, že na to má, tak zůstal. Na tom nevidím nic divného, takových případů je xy. A přestupová politika, ty víš, že za Kadlece někdo fakt nabídl 120 nebo kolik mega nebo sis to jen přečetl od spřátelených novinářů???

   • Dobrá a méně dobrá zpráva

    bega23.12.2014 11:53reagovat

    Matějovský nikdy mizerně nehrál. To ostatně vyloženě netvrdili ani jeho největší kritici. Ti mu vyčítali „slabou produktivitu“. Tedy vstřelené góly, finální přihrávky atp. U určité části sportovních novinářů - a tím, bohužel, i některých slabomyslných fanoušků platilo, že když Matějovský nezahrál nadprůměrně, tak byl hodnocený prostě špatně. A k té produktivitě. Jedním z mých nejoblíbenějších hráčů, co ve Spartě pamatuji, byl Jirka Němec (Němej). Vždycky, když byl na hřišti, měl jsem pocit, že Sparta hraje s jedním hráčem v poli navíc. Přitom jeho produktivita - ať co se týče finálních přihrávek, o vstřelených gólech ani nemluvě - byla vpravdě tristní. On fotbal je kolektivní hra, která se hraje s deseti hráči v poli a na velkém hřišti. Hodnotit užitečnost hráče měřítkem kanadského bodování v hokeji je kravina. To je ve fotbale jen podružný ukazatel výkonu.

    A co se týče Vency Kadlece. Chovanec se kvůli němu ocitl pod ostrou kritikou novinářů, že ho nedokáže prodat. On tehdy veřejně prohlásil, že na něj měl kupce z Holandska za stodvacet milionů korun. Tu sumu pak potvrdil i Hřebík prohlášením, že on by Kadlece pod dvěstě milionů nikdy nedal. Bohužel už tehdy byl Křetínský pod jeho silným vlivem, a tak Kadlec zůstal. Pak se zranil a následně se i v novinách nechal veřejně slyšet, jak je z neuskutečněného přestupu zklamaný. Jeho hra pak po určitou dobu podle toho vypadala. Za kolik ho potom Hřebík prodal je dostatečně známé!

    • Dobrá a méně dobrá zpráva

     SFINGO23.12.2014 12:06reagovat

     fotbal je kolektivní hra, kde základem úspěchu jsou vítězství a získané body, ke kterým se dopracuješ tak, že nastřílíš více branek než soupeř. A v dnešní době, je produktivita záložníků a obránců nadstandartní hodnotou, která je základem úspěchu a aspektem,která rozděluje úspěšné a neúspěšné. Takže podle mě je to velice důležitá věc, aby kromě útočníků bylo maximálně produktivních více hráčů.

     • Dobrá a méně dobrá zpráva

      bega23.12.2014 12:25reagovat

      Milý SFINGO. Tuhle poučku jsi asi někde opsal, viď? Ono by na ní snad ani nebylo nic špatného, kdyby nepostrádala jeden podstatný faktor. Totiž poznání, že fotbal je skutečně hra KOLEKTIVNÍ, a že je stejně důležité, góly nedostat, jako je dát. A že k tomu, aby jsi se k těm gólům dopracoval, je stejně důležitá tzv. předfinální fáze. Kterou měli jak Němej, tak i Marek velmi silnou. Ty prostě patříš k těm lidem, kteří na fotbal ani nemusejí chodit. Stačí si přece přečíst statistiky v novinách. Eventuelně hodnocení pánů novinářů!

      • Dobrá a méně dobrá zpráva

       Ferry23.12.2014 12:35reagovat

       Milý bego,zato ty ses zasekl někde v devadesátých letech.Měl by ses probrat,protože od tý doby se fotbal neuvěřitelně vyvinul a posunul.ÚsměvTvého Němého jsem taky měl rád,bohužel,dneska už by hráč jeho stylu hry na velkej fotbal neměl.

      • Dobrá a méně dobrá zpráva

       SFINGO23.12.2014 12:36reagovat

       to není žádná poučka to je fakt, který je stejně starý jako fotbal sám. K čemu je ti hezká předfinální fáze, když pak nejsi schopný to proměnit v branky? že napíšeš o tom, že je důležité nedostávat branky jsem čekal, ale to nic nemění na tom, že produktivita obránců a záložníku je přidaná hodnota, která vede dlouhodobě k úspěchům v moderním fotbale. A neboj se, novinářské statistiky opravdu nesleduji tak, abych na nich dělal nějaké závěry. Ovšem ani je nepodcenuji, protože to kolik toho hráč naběhá,jak se správně pohybuje ve svém prostoru, kolik vyhraje soubojů, a kolik dá přesných přihrávek, nebo kolik nezkazí a neztratí míčů, je velice důležitý aspekt k tomu a zárověn předpoklad, že jsi maximálně nebezpečný a že si vytvoříš dostatek situací ke vstřelení branky a zároven, že soupeř má minimální šanci branku vstřelit.

       • Dobrá a méně dobrá zpráva

        bega23.12.2014 13:07reagovat

        Aby jsme si rozuměli. Já tyhle statistiky nijak neodsuzuji. Jen prostě odmítám jejich přeceňování! Vždycky tvrdím, že o tom, jak hráč hraje, jak je pro mužstvo užitečný si někdo, kdo fotbalu rozumí dokáže udělat obrázek i bez těchto statistik! Proč by jinak reprezentační trenéři sledovali ligové zápasy? Vždyť by jim stačilo - přečíst si tvé statistiky! Přesto jsi mě potěšil. Sám totiž jmenuješ minimálně pět různých statistických aspektů, které nemají s gólem, ani finální přihrávkou nic společného! A troufám si tvrdit, že ve všech těchto činnostech by Matějovského hra byla jak statistikou, tak i odborníky hodnocena vysoko! A to je právě to, co mě na jeho kriticích štvalo nejvíc! Že totiž všechny tyto aspekty zúžili jen do počtu vstřelených branek a finálních přihrávek! Jakkoliv je příjemné, když je některý hráč takto produktivní, pokud zaostává ve všech tebou jmenovaných ukazatelích, je jeho přínos pro mužstvo přinejmenším sporný. Každopádně platí, že fotbal je skutečně hra kolektivní, a že ti produktivní hráči by se bez těch, kteří mají silnou tu předfinální fázi prostě neobešli!

        • Dobrá a méně dobrá zpráva

         SFINGO23.12.2014 13:33reagovat

         nevím jestli nechápeš souvislosti, ale ty aspekty co jsem vyjmenoval jsou základem pro to, aby docházelo k co nejvíce nebezpečným situacím před brankou soupeře( a co nejméně před naší brankou) a ztoho plyne, že aby se to zhodnotilo, tak musí hráči ukázat svoji individuální kvalitu a být produktivní, aby tuto snahu přeměnili v branky, pokud jsou méně produktivní, tak veškerá předchozí snaha přichází vniveč. A pokud chceš být úspešný, tak musíš mít co nejvíce hráčů, kteří se po těch vyhraných soubojích apod. dokáží ješte zapojit do zakončení a hlavně ztoho být produktivní a vytěžit branky. Toto bylo velice vidět v Bernu, krajní hráči centrují do vápna, a tam Přikryl, ješte se občas do vápna dostal jeden střední záložník a někde v dáli z těžkého úhlu se přibližoval hráč z druhé strany hřište, a to je prostě špatně.

  • Dobrá a méně dobrá zpráva

   Avhred23.12.2014 11:56reagovat

   No, musím říct, že tvoje včerejší příspěvky byly o něco kvalitnější ...

   Docela by mne zajímalo, co si mám představit pod slovním spojením ”spřátelení novináři”. Troufám si tvrdit, že mi paměť celkem slouží, dění kolem Spartičky bedlivě sleduji, ale opravdu si nevzpomínám, že by zaměstnanci některých periodik vyvíjeli ”úpornou snahu” nebo se ve svých článcích zasazovali o Matějovského odchod z našeho klubu. To spíš jsem registroval hystericky vyšilující fanatické petenty, kteří klikali jako zběsilí na virtuální petici za Markovo setrvání na Letné. Úsměv

   Co se týče Zemana, tak jeho jméno bylo skloňováno či spíše se jen tak namátkou objevilo jako neškodná kuriozita v době, kdy se přetřásal Lavičkův možný vyhazov a to, kdo by ho mohl nahradit. Že by to byl nějaký horký kandidát na post trenéra našeho celku, nikde nezaznělo.

   K Pepíkovi bych jenom dodal, že zpočátku sezony vypadal skutečně trochu malátně, což lze ovšem ve světle jeho závažných rodinných potíží, jež ho sužovaly, pochopit. Každopádně sis musel všimnout, že s jeho návratem ke konci podzimu šla naše hra lehce nahoru. Já spíš věřím a doufám, že pokud přestup do Itálie nedopadne, tak Hušby nezahořkne a bude se na jaře snažit hrát tak, aby podobná nebo ještě lukrativnější nabídka na přestup zase dorazila.

   • Dobrá a méně dobrá zpráva

    bega23.12.2014 12:42reagovat

    Tak pokud nechápeš význam uvozovek před, a za určitým větným spojením, je mi tě upřímně líto. Ubezpečuji tě, že třeba u nás v hospodě, ale i jinde, kde se setkávám s velkým počtem sparťanů, to nikomu vysvětlovat nemusím. To, že celý tanec s Matějovského produktivitou rozpoutali právě novináři, a že to měli načasované přesně před vypršním jeho smlouvy, je prokazatelné. Asi nesleduješ ta správná periodika. Že tentokrát Matějovského podepsali s dostatatečným předstihem, aby se právě tomuto zamezilo, já osobně kvituji s velkým povděkem.

    Co se týče trenéra Zemana, musím ovšem prohlásit, že si myslím, že to dění o Spartičce sleduješ buď velmi nedbale, nebo neuvěřitelně krátce. Jeho spojení se Spartou je totiž novináři podsouváno průběžně každé dva roky už nejméně deset let!

    Co se týče Pepy Hušbauera - tady si rozumíme. Já si zcela rozhodně přeju to samé, co ty! Což ovšem neznamená, že právě po zkušenostech třeba s Vencou Kadlecem (nebyl zdaleka sám), to ve mně nevzbuzuje určité obavy!

    • Dobrá a méně dobrá zpráva

     Avhred23.12.2014 13:45reagovat

     Jako někdo, kdo míval z češtiny celkem slušné známky, význam uvozovek samozřejmě dobře chápu, i když tak inteligenčně na výši jako tvoji přátelé z hospody asi nejsem, nicméně neptal jsem se na to, jaká je funkce uvozovek v jazyku českém, nýbrž co si mám představit pod slovním spojením SPŘÁTELENÍ NOVINÁŘI, jež jsi do těchto uvozovek vložil. Smysl mého dotazu je naprosto frapantní a troufám si tvrdit, že by jej pochopil i kdejaký štamgast čtvrté cenové, takže pokud jsi to nepochopil, je mi tě upřímě líto …

      

     Co se týče dění kolem Spartičky, tak klub z Letné sleduji více jak tři dekády, a poněvadž jde o srdeční záležitost, tak velice pečlivě, proto bych byl rád, kdybys mi sdělil název “toho správného peridika“ v němž vyšel článek načasovaný těsně před Matějovského vypršení smlouvy koncipovaný “spřátelanými novináři“ (taky kým jiným …), kteří ho chtěli odstřelit. Ještě bych se rád dověděl, co tyhle žurnalistické štváče a kreatury od psacích strojů motivovalo, aby se o něco takového vůbec pokusili …

      

  • Dobrá a méně dobrá zpráva

   captain_obvious23.12.2014 13:07reagovat

   Zase to zkoušíš a zase neúspěšně. Spřátelení novináři, to je sračka z tvého vymytého paranoidního mozku, to netřeba komentovat. A Zeman má za sebou mnoho vícesezónních angažmá, například ve Foggii, kde se nejvíce proslavil a působil tam ve svém druhém angažmá 5 sezon v kuse. Tipuji, že to nevíš, protože jsi tehdy italský fotbal a Zemanovu kariéru sledoval ”jen sporadicky”.

   • Dobrá a méně dobrá zpráva

    bega23.12.2014 13:20reagovat

    Z tvého příspěvku je zcela evidentní, že s těmi „spřátelenými novináři“ ohledně Zemana souhlasíš, a že by sis ho ve Spartě přál. O tom, kdo z nás dvou má vymytý, paranoidní mozek, ať si soudný člověk udělá úsudek sám.

    Omlouvám se. Hodnocení Zemanových „úspěchů“ musím poopravit. V žádném prvoligovém mužstvu ještě nevydržel déle než sezonu!

    • Dobrá a méně dobrá zpráva

     captain_obvious23.12.2014 13:26reagovat

     Já jsem si tady Zemana nepřál, ty dědku hysterická. Soudný člověk tvoje příspěvky ani nečte, takže tahle naše kočkovaná ostatním uživatelům zřejmě unikne.

      

     Zeman trénoval 3 roky Lazio a následně 2 roky AS Řím. Navíc to bylo před méně než 20 lety, takže se to počítá. Takže pokud ti ještě pořád není trapně, zkus to znovu, nýmande.

   • Dobrá a méně dobrá zpráva

    kopejtko23.12.2014 13:20reagovat

    to je dobrých dvacet let dozadu ne ?

    • Dobrá a méně dobrá zpráva

     captain_obvious23.12.2014 13:23reagovat

     Jo sorry, já nevěděl, že před dvaceti lety se to nepočítá. Hned si poznamenám, že ode dneška slovo ”nikdy” znamená ”nikdy za posledních 20 let”.

   • Dobrá a méně dobrá zpráva

    Kombinator23.12.2014 13:33reagovat

    Zeman je dinosaurus Italskýho fotbalu, který se neuvědomuje, že nemůže po staletí hrát pořád to stejný. Za posledních 15 let ho po ”chvilce” vykopli odevšad s tím jeho stylem 4-3-3. Děsím se toho, že by po něm mohla Sparta někdy sáhnout jako po zahraničním odborníkovi a dát mu post hlavního trenéra.

 • Zeman v Itálii odvolán

  standis22.12.2014 16:40reagovat

  Pro Hušbyho to může znamenat zhatění přestupu.

  • Zeman v Itálii odvolán

   SuperSiffredi22.12.2014 17:12reagovat

   Zrovna jsem to chtěl psát, podle mého už zájem mít nebudou.

   • Zeman v Itálii odvolán

    brac22.12.2014 19:42reagovat

    super

  • Zeman v Itálii odvolán

   Chabix22.12.2014 19:56reagovat

   Vedení Cagliari udělalo chybu, ale dobře pro nás.Úsměv

   • Zeman v Itálii odvolán

    Jables133723.12.2014 18:01reagovat

    vedeni Cagliari udelalo chybu uz v jeho angazovani

 • MM8

  barneyross22.12.2014 16:17reagovat

  Tak už je to oficiální...http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/marek-matejovsky-prodlouzil-16034.html

  • MM8

   Skleepy22.12.2014 18:43reagovat

   Paráda. Úsměv

 • Plakát v Hattricku

  Žíža22.12.2014 16:10reagovat

  Na http://fotbal.hattrick.cz spuštěno hlasování o hráče na plakát v únorovém vydání. V nabídce Bořek a především David Lafata, tak bych rád požádal o hojnou účast sparťanů, díky. David je momentálně třetí Smutek

 • Rosa

  ACSOLDBOY22.12.2014 14:25reagovat

  Tomáš Rosický v Arsenalu nehraje a je otázkou, co s ním bude v průběhu ledna. Hodně se mluví o odchodu českého záložníka a zamířit by mohl do Řecka, podle The Independent o něho stojí Olympiakos Pireus. (Zdroj: sport-express.ru)

   

  • Rosa

   Scribbler22.12.2014 15:13reagovat

   Já myslím, že Rosa by se měl vrátit domů. Úsměv

  • Rosa

   Mates22.12.2014 15:40reagovat

   Vedení nesmí dovolit, aby Rosa odešel někam do Řecka místo Sparty... chápal bych, kdyby šlo o tým z top ligy.

  • Rosa

   Kombinator22.12.2014 15:55reagovat

   Myslím, že to na starý kolena nemá zapotřebí hrát v takový zoo. Buď ať se přesune někam do Německa, popřípadě Španělska či Itálie nebo ať zkusí USA, pokud by chtěl hrát v zahraničí. Jinak samozřejmě Sparta, ale osobně si myslím, že se sem moc nepohrne a když už, tak opravdu hodně pozdě v 37ti-38ti, kdy už ani pro Spartu to, i přes jeho obrovskou výjimčenost, nebude úplně výhodný, jelikož by si tu zahrál tak sezónu, max dvě.

   • Rosa

    Mates22.12.2014 16:01reagovat

    Křetínský by si měl udělat se svým luxusním tryskáčem výlet za Rosou do Londýna a udělat všechno pro to, aby ho teď nebo v létě do Sparty přivedl... pro Spartu by to znamenalo okamžitou vzpruhu směrem k titulu a LM. Smích

 • sparta

  milito-5022.12.2014 13:59reagovat

  Přeju všem spartanum krásné vánoce a doufejme že nový rok bude pro Spartu lepší než ten letošní

82360 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha