Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Fakt komediální výstup

  francescu16.8.2014 0:08reagovat

  Jak tam Švejdík vyklusává a Bičík s sebou plácne jak hruška...neskutečná tragikomedie http://tv.isport.blesk.cz/video/2057604/sparta-praha-banik-ostrava-gol-jana-greguse-na-0-1.html Vztek

  • Fakt komediální výstup

   Avhred16.8.2014 0:11reagovat

   Vaclík proti Lyonu dostal gól ještě z většího úhlu.

 • Znalci

  atraps215.8.2014 23:53reagovat

  objasnují jak to s náma je a nejzajímavější je že to lonskou sezonu nikdo z nich neviděl ani nám nezdělil.Běžte někam,prohrajeme dva zápasy a rázem by jste nejraději rozprášili celej mančaft včetně trenéra.A můžeme začít znova.Pokud to vypouští Vízek,Luhový,Czaplár a podobní kteří náš klub nesnáší tak se to dá chápat ale z vlastních řad je to nepochopitelné.

  • Znalci

   captain_obvious15.8.2014 23:56reagovat

   Jsme vlastně na diskuzním fóru, běda aby někdo vyjádřil svůj názor Smích

   • Znalci

    atraps215.8.2014 23:59reagovat

    Klidně se vyjadřuj ale také počítej s tím že i já mám právo se vyjádřitSmích

    • Znalci

     captain_obvious16.8.2014 0:03reagovat

     Tak se můžeš klidně vyjádřit k tématu, zasypat ostatní diskutéry argumenty, které vyvracejí jejich teorie.

      

     Založit si nové vlákno, kde všechny nazveš ironicky (místními) ”znalci” a dohromady nic k tématu neřekneš, mi někoho připomíná...

     • Znalci

      atraps216.8.2014 0:12reagovat

      Proboha ,vyvracet doslova některé šílenosti je nad moje síly.Stačí když je v běžném životě vyvracím pakům pro které je Sparta rudý hadr před obličejem.Jěště mi doporuč že pokud se mi to nelíbí tak mne nikdo nedrží.

      • Znalci

       captain_obvious16.8.2014 0:15reagovat

       No jo, tebe sere názor jiného, ale nechce se ti mu nabídnout protinázor, tak ho radši posměšně nazveš znalcem a tím to pro tebe hasne. Trošku zbabělcova cesta ven z problému, ne?

       • Znalci

        atraps216.8.2014 0:27reagovat

        Ne nemyslím, alespon ti co mne znají ví že se se mnou diskutovat dá ale já si o některých místních myslím že diskuze s nima je zbytečná a také to dám najevo.A jeden z nich jsi ty.

        • Znalci

         captain_obvious16.8.2014 10:30reagovat

         Hm, tak to jsi hrdina.

  • Znalci

   Tashunka Witko16.8.2014 0:01reagovat

   A tobě se hra Sparty líbí ?

   Pro mě je Lavička přímo symbol poraženectví a neúspěchu. S ním nikdy ničeho nedosáhneme, tak proč prodlužovat agonii. Za dva roky nebyl schopen sestavit ani průměrnou stoperskou dvojici. DZ nám hraje psychouš, který selže v každém důležitějším zápase a vezmeme-li Dočkala, Lafatu, Hušbauera a Matěje, tak máme asi nejpomalejší ofenzivu v celé lize, možná v Evropě. A to nemluvím o tom, jak jsme dopadli s brankářem, tam má asi větší podíl chachar Srníček.

   • Znalci

    atraps216.8.2014 0:06reagovat

    Hra a hlavně poslední výsledky se mi nelíbí ale je mi jasné že nejde měnit hráče jako na kolotoči.Prostě máme momentálně deku ale nevidíme naš hráč ,hrát poprvé a tak víme o každém co dokáže.Proto nikoho nezatracuji a veřím že se dáme dohromady.

    • Znalci

     Kombinator16.8.2014 0:14reagovat

     Problém je, že to, že Švejdík nemá potřebnou kvalitu, aby hrál základ, víme už dlouho a v kontextu toho, že nad Brabcem se evidentně dost podstatně nalomila hůl a že byla enormní touha hrát konečně LM, je naprosto tristní, že se přivede jen dosluhující Kováč, kterej na to má jen s přimhouřenýma oběma očima. Stejnětak se dlouho ví, že Hušby nedohraje podzim u nás a přesto náhrada žádná. nemluvě o tom, že vypadnout Kadeřábek s Lafatou, což vzhledem k jejich hře je klidně možný, tak jsme naprosto v mega hajzlu.

     • Znalci

      atraps216.8.2014 0:22reagovat

      O Švejdíkovi dlouhodobě tvrdím že by měl jít svou cestou.O Kováčovi jsem to stejné co píšeš ,při příchodu psal také.Atd.Jenže jednou jsou u nás a tak je mi jasné že je vedení jen tak nevyhodí a tím pádem se snažím alespon najít něco pozitivního i když mne plno věcí štve také.

 • No

  Kombinator15.8.2014 23:50reagovat

  musel jsem to trochu rozdejchat, každej hráč Baníku by zasloužil 40 ran holí za tu neskutečnou ostudu fotbalu, co předvedli. Chápu, že to tým předvede v semifinále MS nebo LM, ale ve 4. kole v lize, to fakt ne. Ale dost o těch buranskejch prasatech. Musím říct, že jsme fakt v útlumu, i když to není tak tragický, jak se určitě bude prezentovat v médiích, každopádně už jsem se přidal k těmu, co Lavička mohutně pije krev. NECHÁPU jak může ještě pořád chytat Bičík, když sere jeden zápas za druhým, dneska opět stupidní gól z úhlu. Dále je nepochopitelný, že Švejdík hraje první ligu a to ještě za Spartu, jeho výkon byl tak tragickej, že být slávista, tak se snad rozbrečím, to je prostě nepochopitelný co předvádí, nějakej kiks dokážu vzít, ale čumět na hráče, jak kolem mě běží a střílí gól a udělat absolutní hovno, za to by měli být fyzický tresty. Co se týká ostatních, tak Kadeřábek si svoje odehrál, Kováč sice nic navíc nepřifá, ale svůj part si splní a Costa bych řekl, že se zvedá, už není tak tragickej, bohužel se naplno ukazuje, že sice má úžasnej výskok, ale aby se hlavičkou trefil do brány, tak by musela být velká jako stodola, vůbec to nemá pod kontrolou. Když se podívám do zálohy, tak tam mě nikdo nezaujal, nejlepší byl Matějovský, sice udělal chybu, ale řekl bych, že to byla fakt náhoda, v momentě, kdy se podíval kam bude nahrávat, až převezme balón, tak se přiřítil buran a vypíchl mu míč, úplně bych ho tedy za to nelynčoval, stane se, každopádně jako jedinej dokázal trochu otevřít ten beton. Hušbauerovi, Dočkalovi a Krejčímu se nedařilo, ale proti takovýmu betonu se ani nelze divit. Co se týká Marečka, tak ukázal proč je daleko za Váchou, jeho obraná hra možná působí elegentně, ale chybí mu aktivita, houževnatost a pořádný dostupování a zdvojování, to jeho stínování je totálně na hovno, což ruku v ruce s kreténskýma odkopama Kováče a Švejdíka nám kazí tlak a rozmělňuje nátlakovou hru. Nicméně, když Mareček začal rozehrávat, tak hrál přesně, ale na druhou stranu se musí říct, že nedal snad jedinou kolmici a nevymyslel jedinou nebezpečnou situaci, všechno narávky kolem vápna. No a Lafi? Tomu lze vyčítat jen ta neproměněná šance, to měl rozhodně dát a né to naplit na toho sněhuláka v bráně, kterej pak dělal machry, ale jinak zase dřel jako kůň. Suma sumárum, bojim se Zwolle, když je jasný, že v obraně bude komediant Švejdík s Kováčem, před nima Mareček a za nima Bičík a Lavičkovi by měl někdo pořádně domluvit, ať vyhodí Švejdíka na tribunu a Bičíka na lavici, protože s nima to dál nejde.

  • No

   Chabix15.8.2014 23:56reagovat

   Já bych ještě dodal, že ten jejich brankář hrál výborně pozičně. Toho jsme měli přivézt do Sparty. Bičík ani Štěch mě nijak nezaujali.

   • No

    atraps216.8.2014 0:02reagovat

    A jeje další na scéně.Takže koupíme každého komu se podaří zápas proti nám.Smích

    • No

     Chabix16.8.2014 0:09reagovat

     Sleduju ho delší dobu, prostě se mi líbí. To už nemůžu ani vyjádřit sympatie k hráči soupeře???

     • No

      atraps216.8.2014 0:15reagovat

      Mi nevadí sympatie ale to že ten brankář co bys jej chtěl je těžkej průměr.Nic víc.V žádném případě nic pro nás.

   • No

    Kombinator16.8.2014 0:05reagovat

    Pavlenka je totální průměr. Spíš bych se zaměřil do jejich obrany. Ten Stronati nebo jak se jmenuje nevypadal zle. Ale ono to je vždycky dost zkreslený, jelikož jen stál na vápně a odhlavičkovával a odkopával an tribunu, je otázka, jesli by nehořel jako papír, kdyby měl zachytávat rychlý kontry, jak se to musí dělat ve Spartě a kdyby měl ještě přesně rozehrávat.

 • Moje amatérská pseudoexpertíza

  captain_obvious15.8.2014 23:45reagovat

  Podle mě je problém v tom, že nemáme žádný plán B, žádnou záložní taktickou variantu. My si hrajem to svoje, kdy občas dáme přihrávku středem, ale vesměs to hrajeme na krajní hráče, kteří buď centrují, nebo to dají pod sebe za vápno atd. Ale často využíváme právě centry. A ty jsou poměrně účinné za nerozhodného stavu nebo když vedeme. Soupeř tam má většinou jen stoperskou dvojici, maximálně se k nim ještě na hranici vápna stáhne def. štít. Ale Lafy tam je vesměs sám proti stoperům a v takových situacích on si umí poradit, navíc z odhlavičkovaných balonů může z druhé vlny zahrozit třeba Hušby.

   

  Jenže dneska ve druhém poločase nastala situace, kdy Baník namíchal beton a běžně měli ve vápně 5 nebo 6 hráčů. A my tam měli víceméně jen Lafatu, jinak Krejčí se do vápna na centr moc netlačí, protože ví, že hlavu vyhraje málokdy, Matěj už vůbec ne, Mareček si plní svoji defenzivní roli na půlce a Hušby obvykle čeká za vápnem nebo na jeho hranici na odražený balon. Takže tam pak máme v podstatě Lafatu proti třeba i 3 nebo 4 hráčům, kteří navíc mají výškovou převahu, a přesto hrajeme centrované balony. A jeden za druhým. Deset jich nevyšlo? Zkusme jedenáctý. Tak tam pošleme Nešpora, ale tím se nic zásadně nemění, pořád jsme ve vápně v početní nevýhodě.

   

  A tady má zasáhnout trenér a říct hráčům ”Dobře, tak na Káďu nasadili Štěpána, ten mu tam ztrpčuje život a kazí nám naši obvyklou taktiku, tak s nimi vyšplouchneme a budeme to hrát více přes prostředek a když už po lajně, tak přes levou stranu.” Zbavili bysme se Štěpána, který by tam bezúčelně pobíhal po lajně a přitom přes Kadeřábka by hra moc nešla, Bořek by se víc stahoval doprostřed a mohli jsme se pokusit získat převahu ve středu pole, máme tam šikovné hráče, kteří umějí dát přihrávku i za zhuštěnou obranu, umějí vystřelit z dálky. Zkrátka využívat víc prostředku. Jenže to my neumíme, protože my hrajeme pořád to stejné přes lajny. A proto jsme tam dnes posílali desítky centrů a nevzniklo z nich ale vůbec nic.

   

  A taky to je jeden z důvodů, proč nás soupeři začínají mít přečtené. Protože naše hra je jednodimenzionální, spoléháme na jedny a ty samé taktické varianty a ty nebudou na soupeře platit donekonečna. Neumíme se přizpůsobit taktice soupeře a to pochází od trenéra, ti hráči sami tam nic takticky geniálního nevymyslí. V současné chvíli hrajeme tu svoji hru do boků a centry a když se nedaří tak více centrů. V tom vidím zásadní chybu, nemáme soupeře čím překvapit. Už jsem tady psal, že dneska to byl zápas blbec, ale tohle se může začít stávat častěji, že ty naše zbraně nebudou účinné. A my na to nedokážeme zareagovat, jenom sedíme a doufáme, že to tam přecejenom nějak spadne.

  • Moje amatérská pseudoexpertíza

   Kombinator15.8.2014 23:54reagovat

   Nemyslím si, že máš úplnou pravdu, jednak proti takovýmu betonu, dky stojí v 11ti lidech na vápně se prakticky nedá nic vymyslet a jednak jsme se pokoušel x krát protáhnout středem, ale když je i tam 6 hráčů Baníku, tak to prostě nejde. NAvíc, když nám odskakovaly míče.

   • Moje amatérská pseudoexpertíza

    captain_obvious15.8.2014 23:59reagovat

    Tak já neměl na mysli jako striktně to tahat jenom přes prostředek, ale přesouvat to těžiště hry do středu a potom by se vidělo, pokud by se to Baník snažil zhušťovat a vystavit tam za hranici vápna 4 hráče, tak by se zase zákonitě musely trochu otevřít kraje a třeba by se tam dala vymyslet nějaká narážečka nebo něco. Aspoň bychom jim to ztížili, tahle byli připraveni na náš fotbal a my ho celých 90 minut jak blbci hráli.

   • Moje amatérská pseudoexpertíza

    Chabix15.8.2014 23:59reagovat

    To odskakování to je věc, to mě taky rozčilovalo, ale taky se tam kolikrát nabízely situacu na narážečku za obranu, hráči si do těch prostoru nabíhali, ale přihrávka nepřišla, tam jsme to vždycky nějak zadrbali bohužel.

  • Moje amatérská pseudoexpertíza

   Spytihnef15.8.2014 23:57reagovat

   Hrát středem? Kdyť tam na vápně stálo 8 hráčů Baníku. Tam by se neprokombinovala ani Barcelona. S malým počtem našich ve vápně souhlasím. Osobně bych střídal tak aby jsme měli minimálně posledních 10 minut ve vápně Lafata, Nešpora a Kováče.

  • Moje amatérská pseudoexpertíza

   Avhred15.8.2014 23:58reagovat

   Docela dobře jsi to pojmenoval, konkrétně dneska byla naše hra neskutečně stereotypní, kdy se vlastně hrálo, hlavně ve druhé půli, přes pravou stranu, s trapnými centry do vápna na osamoceného Lafatu přikrytého dvojicí vysokých obránců. Nechápu, proč se více nesoustřeďujeme na hru po zemi, protože když spustíme rychlou kombinaci, tak soupeř má většinou problémy. Ale to je otázka pro trenéra …

 • Pln emocí

  Standa Hejkal15.8.2014 23:44reagovat

  Jako osoba, která rozumí fotbalu musím říct, že to co hraje Sparta je totální průser. A může za to trenér. Buď ať se Víťa okamžitě probere z toho snu, že jeden styl hry stačí, protože přinesl tripple, nebo ať ho z toho snu rychle probere Hřebík s Otavou. Osobně nevidím trenéra, který by to po něm měl vzít, proto ho (zatím, bohužel) nevyhazuju, ale takhle to dál nejde a je třeba praštit do stolu.

   

  Máme jeden styl hry, který je přežitý, neumíme reagovat na hru soupeře, na jeho napadání, na to, že dá gól. Chybí systém. Dole čtu, že hra ho má, nemá, má hovno, má jednu šablonu a když se něco nepovede nebo z ní někdo vypadne, jsme v prdeli.

   

  Když se člověk dívá na hřiště ”Hřebíkovejma očima” a vidí ty zasraný čtverce a pak se podívá, kde stojí Hušbauer, Mareček a Krejčí, tak je mu skoro až do breku, pak stačí dvě přesné přihrávky z první a celou naší zálohu překonají odložené motovidla jako Štěpán atd. a to je kurva průser.

   

  Nemám rád hysterické reakce a vyhazování trenéra a 2/3 týmu, ale musí přijít střední záložník a stoper a to asap. Včera bylo pozdě.

  • Pln emocí

   Chabix15.8.2014 23:50reagovat

   Ten problém je opravdu někde jinde než popisuješ. Hra je přizpůsobena tomu, jaký tam jsou hráči. Máme technický hráče, tak hrajem technicky. A ten gól, co dali, byla pěkná haluz. To nebyla ani šance, ale Švejdíkova volovina. Nakopávat zvládne každej debil, jen ti naši prostě chtějí pořád hrát na krásu i ve chvíli, kdy je nutné ten balon pořád posílat k soupeři do šestnáctky, obzvlášť ve chvíli, kdy je se silama na dně.

 • zápas

  Chabix15.8.2014 23:43reagovat

  Dneska není moc co hodnotit, hráči podali vesměs všichni stejný výkon. Problém byl v celkový hře našeho týmu. Zvykli jsme si hrát na krásu, ale ta rychlost kombinací ubyla. Kolikrát si připravíme nějakou akci na narážečku, kdy si do vápna nabíhá několik hráčů, přesto ta narážečko od hráče nepřijde. Navíc nám nějak chybí agresivita, chuť ten gol dát. Fakt mi přijde, že se snažíme hrát efektně a pak z toho vzniká takováto platonická hra. Jako já jim to za zlé nemám, ale teď se nám prostě nedaří, což znamená, že by se hra měla zjednodušit a přidat na agresivitě. Sezóna je dlouhá a asi se dalo čekat, že ta porážka doma jednou přijde.

 • Avhred15.8.2014 23:40reagovat

  Neklesal bych na mysli, protože když si vezmeme minulou rekordní sezonu, tak přestože jsme, na rozdíl od sezony letošní, měli z prvních čtyř kol plný počet bodů, krom prvního mače v Jihlavě, který jsme jasně vyhráli 4:1, to byla bída. S Jabloncem (2:1), v Brně (3:1) a doma s Bohemians (2:1), a pokud si vzpomínám, tak to byly kvalitativně dosti chudé zápasy ... Takže doufejme, že se Rudý Válec znovu rozjede a smete vše, co mu bude stát v cestě, včetně plivajícího pomatence Řeháka a týmů jako Plzeň nebo Slávie.

  • LukyACS15.8.2014 23:45reagovat

   Kdy jsme vlastně naposledy prohráli doma? Nebylo to tenkrát s Bolkou v poháru? Už si na to ani nevzpomínám, sere mě, že tahle série skončila. Není potřeba z toho dělat vědu, důležitější budou Nizozemci.

   • Avhred15.8.2014 23:47reagovat

    Nevadí, načneme sérii další. Úsměv

   • honzaspartan15.8.2014 23:55reagovat

    V lize asi 24.9 2012 s Olomoucí, to jsem někde četl...

 • Odvolávači Lavičky

  standis15.8.2014 23:35reagovat

  by si měli uvědomit, že někdo místo něj by musel přijít. Ale kdo? Volní jsou Uhrin, Bílek, Siegl, Chovanec, Csaplár. A zrovna tyhle sem nechci. V případě vyřazení z EL to může být aktuální, ale snad postoupí.

  • Odvolávači Lavičky

   LukyACS15.8.2014 23:40reagovat

   Musíme postoupit, pak snad bude klid. POKUD by se to stalo, tak bych na jeho místo posunul Jílka, případně bych tu chtěl Habance, ale nevěřim, že by někdo takovej dostal prostor.

  • Odvolávači Lavičky

   atraps215.8.2014 23:42reagovat

   V momentě kdy se nedaří okamžitě se najdou vyhazovači a co je zajímavé stále ti stejníSmích

  • Odvolávači Lavičky

   Avhred15.8.2014 23:45reagovat

   Naprostý souhlas. Je spousta křiklounů, co se opírají do Lavičky nebo chtějí, aby vypadl, ale když mají nastínit, kdo by měl místo něho přijít, tak mlčí. Ale kdyby se nepostoupilo přes Holanďany, tak by odvolání Víti bylo asi na pořadu dne, protože těch fatálních selhání v pohárové Evropě, k nimž vlastně směřuje celoroční práce, už by bylo trochu moc ...

  • Odvolávači Lavičky

   Tashunka Witko15.8.2014 23:57reagovat

   Tak odvolání Lavičky po těch jeho evropských katastrofách by bylo vice než logické. V podstatě je to spolu s Komňackým a Koubkem největší český pohárový loser. Sparta by potřebovala konečně nějakého kvalitního zahraničního trenera. Křetinský by měl raději vrazit peníze do trenerské persony, než do hráčů typu Kováče apod. Lavička je tak jednoduchej, že ho je člověku až líto. Měl by se na fotbal vykašlat a dělat raději tanečního mistra nebo něco podobného. Ten jeho profesorskej fotbal bez rychlosti a zápalu, plný malých domů a zdlouhavého, nekonečného překulování míče mezi stopery extra hloupými a pomalými nahrávkami mě přivádí k pláči. Nevím proč, ale nějak mi to evokuje pohřební průvody. Ty se obvykle také odehrávají v podobné rychlosti jako hra Sparty.

    

   • Odvolávači Lavičky

    Spytihnef16.8.2014 0:00reagovat

    Aaaa zahraniční trenér Smích to tady dlouho nebylo.

    • Odvolávači Lavičky

     Avhred16.8.2014 0:12reagovat

     Sunderman na plac!!! Nebo je snad libo Standu Grigu či Jána Zachara? ....

 • Dnes

  LukyACS15.8.2014 23:34reagovat

  Baník do zápasu vstoupil dobře a v úvodu nás přehrával, pak Matěj špatně nahrál a Švejdík udělal minelu. Švejdík prvních 30 minut naprosto marnej, vrcholem bylo, když tam zakopl, nebo co tam dělal. Ondro, sorry, ale musíš minimálně na lavici.

  Brába se cca od 20. minuty rozcvičoval a lidi to uvítali potleskem, pár lidí řvalo jeho jméno, škoda, že nepřišel. Snad bude hrát ve Zwolle, ale to náš Víťa asi neriskne.

  Jinak pak jsme se probrali a Baník přehráli, smůla, že tam nic nepadlo, občas takový zápasy jsou.

  Varovné by spíš mělo být, že je to podruhé v krátké době. Neumíme moc změnit styl hry a hrajeme pořád to samé, ke konci to bylo takový divný, kdy to volalo po jednodušším řešením a my si hráli pořád to svoje. Místama to byl profesorský výkon.

  Každopádně takový zápasy občas jsou, hlavně se z toho nepodělat, musíme teď něco uhrát ve Zwolle, chce to 1-2 góly, pak to v odvetě snad dáme.

  Nebyl se mi ještě Dočkal, ten se s formou taky nepotkal, kolikrát to tam dával zbytečně po zemi.

  Přikryl hrál v úvodu sezony dobře a teď je za odměnu posazen na lávku a už se ani nedostane do hry Neutrální

  Pozitivum před Zwolle je, že se Costa začíná probouzet a že Marec nezklamal, že to byl jeho první důležitý zápas po delší době.

 • To byl hnus,

  Tashunka Witko15.8.2014 23:33reagovat

  na ten lavičkovskej fotbal se fakt nedá koukat. První 4 minuty si tam stopeři překulujou míč sem a tam, dokud tam nevlítne soupeř a šoupne jim gola z úhlu.

  Hrát ligu se současnými stopery a se zoufalci jako Bičík nebo Dočkal, to moc dobře nejde. Docela by mě zajímala statistika, kolik Dočkal zkazil balonů, a ještě se kolikrát ani nenamáhal vracet. Ten kluk je ještě větší lenoch než Hušbauer.

  Nejveselejší byl okamžik, kdy trio našich šneků Lafi-Hušby-Dočkal vyrazilo do ”brejku” který skončil pokusem Dočkala o centr ve skluzu. Vskutku dnes to byla tragikomická podívaná, ale co čekat od trenera, který nedokáže tým nabudit a připravit na zápas, ani když jde o miliony, natož pak s nějakým Baníkem.

  • To byl hnus,

   Spytihnef15.8.2014 23:44reagovat

   Vůbec mě nepřekvapuje, že jsi zapomněl zmínit hlavního viníka inkasovaného gólu.

75692 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha