Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Horvath

  rebus15.9.2015 22:47reagovat

  Pan JardaSmích

 • Hovado

  Spytihnef15.9.2015 22:13reagovat

  Jiří Ježek ho dobře sejmul: http://jenprofotbal.cz/limbersky-dostal-totalni-ko-dokonale-ho-sejmul-olympionik-jiri-jezek-15092015

   

  Navrhují uspořádat sbírku na opravu jeho Bentley a podpořit tak jeho integraci mezi normální lidí.

  • Hovado

   skarpa.915.9.2015 22:54reagovat

   To mi totalne rozsekalo Smích

  • Hovado

   standis15.9.2015 23:07reagovat

   SmíchTak to je slušný nářez. Někdo to veřejně řekl na plnou hu..

  • Hovado

   Teiwaz15.9.2015 23:17reagovat

   Je to parádní, obávám se ale že adresát příspěvku pana Ježka nemá dostatečnou mentální kapacitu k jeho pochopení...

 • IQ8

  kapacitos15.9.2015 21:25reagovat

  http://sport.tn.nova.cz/clanek/limberskeho-oslavu-bude-resit-disciplinarni-komise.html Smích

  • IQ8

   Kombinator15.9.2015 21:50reagovat

   Nejsrandověnší je, jak to při tom podávání funguje. Očividně na to nejsou zvyklý, umí jen udávání od Berbra po mejlech nebo telefonu. Ale tak aspoň, že rozrušenej Lípa dal čestný pionýrský, že to předá a že si teda Vrba s debílkem promluví ať už se příště nenechá chytit.

  • IQ8

   Avhred15.9.2015 21:52reagovat

   Holt Křetinský, moloch ovládající svým vlivem prakticky všechna tuzemská média, znovu zatahal za drátky a neviňátko Limberský, férový chlapík a horký kandidát na certifikát z Mensy, bude nespravedlivě pranýřován ...

    

 • trakip15.9.2015 20:18reagovat

  Rád bych od těchto klávesnicových odborníků slyšel, jak může mít mužstvo se slabou obranou nejméně obdržených branek.několik let zpět. Netvrdím, že posílit nemusíme, ale hlavně v záloze, která je velice pomalá, schází jí agresivita a v útoku hrajeme se snahou dotlačit míč na Lafatu. To je málo. Jablonec presoval dokonce ve třech na jednoho a přitom stačil vykrývat pole u svoji branky. Včera jsem poslouchal rozhovor s Wengerem a na otázku proč nekoupil určitého hráče tak řekl, že je to sice velký talent, ale že on vybírá hráče na konkretní místo. My koupíme Jiráčka a trenér potom řeší, kam jej na hřišti postaví. Tím nic nemám proti Jiráčkovi. Pouze mi zaráží naše koncepce.

  • Dynamo15.9.2015 20:26reagovat

   nevím, od CSKA jsme dostali 5 branek ve dvou zápasech, od Thunu 4. Ligu moc neberu jako měřítko.

   Pokud chceme hrát LM, což asi chceme, těžko se tam dostaneme přes takovéto divočiny.

   • trakip15.9.2015 20:37reagovat

    Problém zde nebyla jenom obrana, ale i záloha, kdy se nestačili rychlostně vracet. Costa se učit hrát centra.

   • Avhred15.9.2015 20:39reagovat

    Stačí se podívat na takového Holka; proti Moskvě hořel v obou zápasech jako papír, zavinil nesmyslně penaltu, absolutně nestíhal. V Boleslavi se z jeho prostoru dostal dvakrát do stoprocentní šance hlavičkou naprosto nehlídaný Ščuk a ještě někdo (Kysela nebo kdo to byl). Proti Jablonci měl jít Mario nejspíš ven po diskutabilním zákroku z první půle.

    • SFINGO15.9.2015 21:23reagovat

     ale v Bolce u Sčuka byl veliký problém, že se tam dostával z prostorů, které měl pokrývat Matějovský a Vácha a ti se na něho jenom koukali, jak se dostává do střeleckých pozic.

  • Kombinator15.9.2015 20:33reagovat

   Promiň, ale ten počet branek je hrozně hloupej argument. Každej, kdo sledoval zápasy ví, že jsme mohli dostat téměř v každým zápase trojku a víc, dokonce i od Zlína. Obrana je hrůzostrašná a nic na tom nemění čísla, který jsou ovlivněný nemohoucností soupeřů v zakončení nebo Bičíkovými superzákroky.

   • rimidalv15.9.2015 21:48reagovat

    Výstižná odpověď Smích

  • Avhred15.9.2015 20:34reagovat

   Střed naší zálohy je momentálně skutečně šnečí. Osobně bych vyhodil Matějovského a místo něho nechal ve středu pole hrát Jiráčka.

  • spartas15.9.2015 20:49reagovat

   Víceméně náhoda.

 • Bony v základu

  standis15.9.2015 20:15reagovat

  takže se těším, jak vypráší kožiš Juve - vybrali dobrý zápas na čt.

  • Bony v základu

   Avhred15.9.2015 20:23reagovat

   Sice ani jeden z těch týmů nějak extra nemusím, ale budu přát spíš City. Právě kvůli Bonymu. Úsměv

 • co si myslíte

  verna_spartanka15.9.2015 17:54reagovat

  o anglickém modelu ? Jeden šéf co rozhoduje. O taktice, sestavě apod. Nakupuje a prodává hráče, resp. o této přestupové politice rozhoduje. Pak může a musí mít plnou zodpovědnost. Tady v lize často trenérovi nedojde hráč na trening a on se pak dočte v tisku obrazně řečeno že mu ho prodali. Nebo mu někoho koupí o koho vůbec nestojí. Takto se

  údajně objevil napr.v prádelně Tecl. A pak řeknou hraj a měj

  výsledky. Myslím že je těžké nést zodpovědnost za tým a

  nerozhodovat o něm. Chtěl by někdo z vás nést plnou zodpovědnost za výsledky firmy, ale nemít právo rozhodnout kdo tam bude pracovat a kdo ne ? Samozřejmě že tento manager by musel mít nějakej budget odsouhlasenej majitelem, aby mě tady někdo nenařknul že si myslím že by pak trenér přivedl do týmu Ronalda a Křéťu na buben. Budget od majitele+výnosy z prodeje - náklady na nákup. Prostě jako v PL.

  Ideální kandidát na tuto práci dokonce na Letné je. Hřebík.Ať si natahá třeba Hartigy, pokud s něma bude hrát LM. Ale i kdyby to Hřebík nebyl, tak jde o ten model. GSM už tady byl, ale myslím že ne ten anglického typu. Tj. nerozhodoval o věcech co jsem popsala. Šlo spíše o sportovní strategii

  • co si myslíte

   spartas15.9.2015 18:02reagovat

   Podle mě je to nejlepší, nejprůhlednější a nejspravedlivější model, jakej existuje. Ale to docela určitě nedopadne, neboť zrovna přišel Xfaktor, do toho máme tu slavnou sportovní komisi a tak. Prostě utopie.

  • co si myslíte

   standis15.9.2015 18:10reagovat

   A ono to tak někde takhle absolutně je? Myslím, že ne.

   • co si myslíte

    verna_spartanka15.9.2015 18:15reagovat

    Já myslím že ano. Sirovi Alexovi asi nějakej Otava neříkal koho v týmu mít bude a koho ne. Wengerovi taky ne. Jinej případ je třeba angažmá majitele v odchodu Čecha. Tam mu řekl, 2 golmany světové špičky ti platit nebudu tak se rozhodni. Ale globálně vzato v PL to takto funguje. Manager kupuje, prodáva a nese zodpovědnost

    • co si myslíte

     standis15.9.2015 18:21reagovat

     Stejně nad sebou má nějakou korekci. A jinak to ani nejde. Nikdo nesvěří absolutní moc nad kádrem 1 člověkovi, když tam jde u velkých klubů řádově o miliardy.

     • co si myslíte

      verna_spartanka15.9.2015 18:25reagovat

      To asi ano a korekce je sám o sobě ten bunget. Nemůže utratit co nemá. No a pokud nakupuje a prodává blbě tak letí. Jako u nás trenér. Jenže ten českej nešťastník je v tom kolikrát nevinně. Manager v tomto modelu si za neúspěchy může výhradně sám. Tady chce Skaláka a Otava mu ho za pár šušňů prodá. To by se v popisovaném modelu stát nemohlo.

      • co si myslíte

       standis15.9.2015 18:30reagovat

       I v tom budgetu bude mít trener korekci. Majiteli je prd platné, že managera vyhodí, když mu udělá díru v rozpočtu jako kráva a pak mu na to řekne, že míč je kulatý a stát se může všechno.

      • co si myslíte

       standis15.9.2015 18:32reagovat

       V Bayernu je nad trenerem Sammer a pak Honnes s Rumenigem. Myslíš, že jenom koukají, co G. udělá a na vše mu kývají? Asi ne.

       • co si myslíte

        spartas15.9.2015 18:37reagovat

        A proč sem dáváš příklad zrovna Bayernu? Nemám dojem, že by Německo bylo tímhle modelem proslulé. Co ty druhé příklady? Ty typicky anglické. Mourinho a Wenger. Kdo je krom majitele klubu nad nimi?

        • co si myslíte

         standis15.9.2015 18:47reagovat

         A nejsou snad? Mourinho, když chtěl nastoupit k zápasu s náhadníky, tak sám řekl, že se musí zeptat vedení. A proč bych nedal příklad Bayernu? Bavíme se o tom, jak to má fungovat a názor byl, že nejlepší je, když si trener rozhoduje o všem. A v Bayernu to funguje. A v Realu gallacticos vymyslel trener? Asi ne. A abych se vrátil do Anglie, tak ani tam to nemůže fungovat tak, že trener rozhoduje o všem absolutně. Důvody jsem uvedl.

         • co si myslíte

          spartas15.9.2015 18:55reagovat

          Kdo je tedy na Wengerem a Mourinhem? Kdo jim prodává hráče, nebo s nimi sedí v komisi, kde oni mají jeden hlas asi ze šesti?

          No to víme, že jsou i odlišné přístupy a jinde fungujou. Tos nám neprozradil nic novýho. Jde o to, že naše vedení asi žádný Galacticos neudělá. Španělsko je proslulé systémem prezidentů fotbalovejch klubů a pokud vím, tak v Realu to byla hlavně one - man show Peréze. Pod ním sice někdo trénoval, ale sportovní hlava klubu byl on. Kdo je Perézem ve Spartě?

          • co si myslíte

           standis15.9.2015 19:18reagovat

           A kolik se vystřídalo v Chelsea trenerů a jak si mohli obměnit kádr? Takže si myslíš, že Abramovič dal každýmu trenerovi volnou ruku a on si vzal hráče, které chce a pak ho teprve vyhodil. Asi ne, co, pokud hráči zůstávali. Chelsea je zrovna klub, kde váš anglický model zrovna moc není. A M. nadřízené má a nejen majitele. A jak to tam funguje přesně nevím a nevíš ani ty. Já ti jenom tvrdím, že absolutní moc 1 člověkovi je mýtus. A mimo jiné i proto, že hráči mají smlouvy a nový trener to musí akceptovat. Těžko může někam přijít trener a vzít si svých 15 hráčů a ostatní vyházet, jak si to tady představujete , že je to jako ve v hrách na internetu. Van Gaal dělá pěkný průvan v M.U. a myslíš, že mu to nikdo nemusí schválit?

           • co si myslíte

            spartas15.9.2015 19:25reagovat

            Nikdo to neupírá, že s tím jeden člověk nemůže naprosto kompletně mávat s celým klubem, ale co se nám snažíš sdělit? Že to vlastně je v Anglii jako na Spartě?

            A Van Gaal je pěknej příklad. Ale zrovna u něho mám pocit, že to je pěknej příklad, kterej svědčí proti tobě. Protože použít bosse, kterej z gruntu předělá celej klub, jako důkaz toho, že mu to musí někdo schvalovat... Hmm.

            • co si myslíte

             standis15.9.2015 19:31reagovat

             Snažím se ti sdělit něco, co zřejmě nejsi schopen pochopit, nebo nechceš. Hmm. A pokud ti přijde, že z mých příspěvků vyplývá, že vám chci sdělit, že to v Anglii funguje jako ve Spartě, tak na to můžu říct jenom hmmm a ukončit debatu.

             • co si myslíte

              spartas15.9.2015 19:34reagovat

              Aha

         • co si myslíte

          verna_spartanka15.9.2015 18:57reagovat

          Příklad Bayernu je o ničem. V Německu tento model nepraktikují. Pokud vím tak jen v PL to tak funguje. A pokud odbočím od fotbalu tak v hokejové NHL, NBA a obecně v amerických ligách všech sportů.

        • co si myslíte

         standis15.9.2015 18:55reagovat

         A pak máš ještě další věc. Hráči mají podepsané smlouvy a je dost problematické pro nového trenera si postavit jiný tým. Dle mého je v Anglii nejlepší to, že většinou trener dostane dost času na svou práci. A to podle mě nejdůležitější než jakýkoliv model.

         • co si myslíte

          verna_spartanka15.9.2015 19:00reagovat

          Nejhorší model je ten, když rozhodují všichni a zodpovědnost nenese nikdo. Když je něco špatně ukazuje jeden na druhýho a říká to on, já jsem to tak nechtěl.

 • No vida!

  daniel15.9.2015 17:32reagovat

  tak dutohlav jel v autě ještě s Vaňkem,bylo mi divný že by dutohlav byl schopnej se po Praze pohybovat sám!!SmíchSmích

  • No vida!

   standis15.9.2015 17:35reagovat

   To je fakt.SmíchMně to bylo také divné, ale spíše jsem čekal jako spolujezdce prostitutku.Smích

 • Mě už vůbec nepřipadá divné

  rimidalv15.9.2015 16:45reagovat

  že za všechny chyby mohou trenéři. Nejrozšířenější názor zřejmě na sparťanských stránkách ! Sparta investuje nejvíce do výchovy dorostu. Napříč vrcholovým fotbalem v celé republice jsou odchovanci Sparty a většinou ve svých klubech vyčnívají. Také Vrba - bezesporu dobrýtrenér postavil základ úspěchu Plzně na šesti hráčích Sparty. Všichni odložení se chopili příležitosti, protože na to měli .Většinou odešli, protože nebyli lepší než záklaďáci,někdy ale vedení zaváhalo. Podobně je letos našlapaný sparťany Liberec ( a to jsme si ještě ”výhodně” koupili zpět Frýdka )Takže za úspěchy Slovanu nestojí jenom Trpišovský.Co Lavička schytával od našich klávesnicových trenérů bylo až kruté. Nový trenér se vyvaroval všech chyb, které byly Lavičkovi vytýkány.Přišel také se změnou hry na dva útočníky - ale předem avizoval, že bude styl hry přizpůsobovat podle soupeře ! Dlouhodobě už za Lavičky měla Sparta velkou slabinu v obraně.Ne Sčasný - ale vedení klubu zaspalo s jejím doplněním ! Chudák Zdeněk vaří z čisté vody. Kováč je už pomalý, Brabec nemá kvality, Holek je z formy. Nakonec kritizované zařazení Marečka a Costy bylo pravděpodobně nejlepší možné řešení.S touto bídou i když trochu se štěstím vede se svým týmem ligu. Přesto se ale od druhého kola intenzivně zabýváme otázkou jak dlouho u mužstva vydrží a kdo by ho mohl nahradit.Nemohu si odpustit poznámku, že kritizovaná ”Holomajzna ” v Jablonci se odehrávala na hřišti vážného aspiranta na titul .Smutek

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   Chrod15.9.2015 16:55reagovat

   A pointou je co? Že za to, že hrajeme naprosto strašně může teda kdo, když ne Ščasný, který si nadiktoval milion posil a nic z toho?

   Kritizovaná holomajzna se odehrála zatím ve všech zápasech kromě CSKA a dejme tomu Zlína, ne jenom s Jabloncem.

   Dobrý trenér dokáže z horších hráčů vytáhnout to, co v nich je. Jako to Vrba dokázal třeba s Jiráčkem nebo Daridou, nounejmama, který se nakonec prodali do Bundesligy za 100 mega.

   Jak je možný, že podobnej kádr udělal před 2 lety rekord ligy a najednou nikdo neví, co má dělat a kde má stát? Je to chyba jen a jen trenéra, kterej má dostatečně kvalitní tým na to, aby dal hře nějakej systém, a ne aby za zápas 3x změnil rozestavení, protože všichni hrajou otřesně...

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   Ferry15.9.2015 16:57reagovat

   Víceméně souhlas.Nicméně,slabina v obraně je viditelná už hodně dlouho a Ščasný by měl taky trochu vedení urgovat a popřípadě si sám do obrany někoho vyhlídnout.

   Jinak,zápas v Jablonci jsem neviděl,jen jsem četl plnej FB nadávek a opovržení.Beru to tak,že se ten zápas nepovedl,ale i náš nejhorší výkon v sezoně stačil na bod ze hřiště kandidáta na titul.To je pozitivní.Úsměv Ale ted vážně,s tou obranou se musí něco dělat.Štěstí nebudeme mít věčně a Bičík je skvělej,ale všechno taky nemůže chytat.Nejhorší na tom je,že v naprosté většině neděláme v obraně chyby systémové,nýbrž individuální a o to více bychom měli hledat kvalitnější hráče na ten daný post.Mě osobně tam chybí opravdouvej tahoun a organizátor obrany a celý obranný hry.

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   standis15.9.2015 17:29reagovat

   Nemyslím si, že se tady na foru objevuje, že za všechno můžou treneři. Když pominu evergreen Jaryn, tak Otava a vůbec vedení je tady propíráno pravidelně. Dle mého je nejhorší, že vedení jasně neřeklo, kdo má jaké komtence. Vlastně řeklo po nástupu Hřebíka do f. sport. ředitele, že tady rozhoduje o přestupech sportovní komise Otava Hřebík Lavička a od té doby žádná zpráva. Otava tvrdí, že jeho vliv na přestupy je minimální a pak Skalák řekne do novin, že jeho chtěl Lavička i Hřebík, ale ne Otava. Tak co si má člověk o tom myslet? Ke stoperům - příchod Kováče a prodloužení Svejdíka je čí práce? Pochybuji, že Hřebíka a tak mně zbývá Lavička, pokud mu to nedoporučil Otava. A za tohle nejde nikoho chválit. Já jsem poslední, kdo by chtěl ted odvolávat Zdendu a dávat mu za vinu tristní stav současných stoperů, i když nad některými jeho tahy kroutím hlavou. A znovu opakuji, že Sparta by jasně měla deklarovat, kdo za co odpovídá a především za přestupy. Až to udělá, tak pak bude oprávněné se divit, že se tady kritizují treneři.

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   atraps215.9.2015 17:32reagovat

   Nějakou dobu jsem fotbal hrál a za výkonem týmu stojí jednoznačně trenér.Dostane nabídku, dá svoje požadavky a bud práci bere nebo ne.Trenéři kteří se u nás v lize pohybují mají dobrý přehled o výkonosti hráčů.Ve všem hrají samozřejmně hlavní úlohu peníze.Jestli je na dobré posílení atd.Máme hráče které by bral okamžitě každej z ligy a jestli s nima nedovede trenér pořádně pracovat,co k tomu dodat.

 • Future Team Liga

  Spytihnef15.9.2015 16:43reagovat

  Koukám, že Sparta hraje první zápas Future Team Ligy. Abych pravdu řekl, tak moc nechápu význam téhle soutěže. Měli tam hrát hráči co nedostávají v A týmu tolik prostoru a mlaďáci, ale z Áčka tam nikdo není, ale asi je to teď našim náročným programem. Co je zajimavý, tak Teplice v jejich zápase vedl Vavruška, nevíte jak je to u nás? Ale předpokládám, že Ščasný teď má taky jiné starosti.

  • Future Team Liga

   LukyACS15.9.2015 16:52reagovat

   Aspoň nějaká konfrontace se zahraničními týmy Úsměv

  • Future Team Liga

   skarpa.915.9.2015 17:31reagovat

   A nemůže to být tím, že pozítří hrajem zápas v EL ?

 • :)

  verna_spartanka15.9.2015 16:13reagovat

  http://fotbal.idnes.cz/limbersky-nehoda-vanek-070-/fotbal.aspx?c=A150915_160815_fotbal_min

  • :)

   LukyACS15.9.2015 16:51reagovat

   iDnes k tomu dal dobrou písničku Úsměv

   https://youtu.be/nmdLNXuUFaE

82058 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha