Dnes rozhovor se Zdendou ve Sportu
Nic velkého tam není. Stále to samý, že se musíme naučit hrát lépe proti agresivnímu a defenzivnímu soupeři a zlepšit projev venku. S Dočkalem nikdy problém nebyl, naopak ho prý ta smyšlená kauza v novinách psychicky poznamenala. A co se týká posílení, tak už se jedná jen s dalšími třemi hráči, a pokud se je nepodaří přivést, tak už kádr doplní jen hráči z juniorky a dorostu, o kterých si myslí, že mají potenciál se v áčku Sparty do budoucna prosadit.
Hlavně ať si jich z dorostu vezme co nejmíň, aby je(hráče), než vypadne(Impuls),nesprasil.
Já tomu posílení z mládeže moc nevěřím, navíc podle mě by to nemělo jen záviset na tom, koho áčko získá. Bývalo zvykem, že áčko bralo mladé hráče do přípravy automaticky. Paradoxně to tak úplně nefunguje zrovna teď, když má naše mládež nejlepší výsledky za hodně dlouhou dobu...
Tak to, že by někoho vzali do přípravy, i kdyby ta 3 další posílení vyšla, tam nikdo neřeší. To se dozvíme až na začátku přípravy. A když ty posily nevyjdou, tak jestli nechce vypadat jako úplnej trouba, tak by to dodržet měl. Ono je možný, že to tak skutečně nastavili, určili si přestupové cíle, o kterých jsou převědčeni, že mají na základ. No a když nevyjdou, tak širší kádr můžou rozšířit z vlastních řad, místo toho, aby stříleli ”naslepo” jako v létě.
Já třeba doufám, že vyjde plán s druhou ligou (Budějice, Vlašim, Pardubice,...kdekoliv) protože tenhle top ročník letošní U19 opravdu nesmíme zprasit Juniorskou ligou.
V přípravnem období, potažmo v širším kádru by měli být nejméně 3-4 nadějní dorostenci nebo junioři.
Ten článek, jak se navezli do Dočkala, jsem taky moc nechápa. Psali tam něco o tom, že než přišel Sparty, tak byl nula. To je na nejproduktivnějšího hráče norské ligy docela dost velká urážka. Dan by si měl v tom svém deníku udělát pořádek. Tohle byl typický článek, který měl za účel rozeštvat kabinu.
Jinak část rozhovoru se Zdeňkem je tady http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2015-16/255358/scasny-o-dockalovi-chci-aby-mluvil-vice-s-hraci-nez-s-rozhodcimi.html
Sice se Starkou, ale člověk se leccos doví. http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/255361/starka-tlaci-v-pribrami-mladiky-dorostu-jsem-za-titul-poslal-250-tisic.html
Zaujalo mě třeba o Matějů:”Pavel Tobiáš byl proti, že ještě ne, že potřebuje ještě máknout. Rogoz byl úplně mimo mísu, že prý ještě není zkušený, prý mentálně nedozrálý. Tak mu říkám: Jdi do prdele s mentalitou, bude hrát, je vám to jasný? Jestli pravýho, nebo levýho beka, to je mi jedno. Jasný, bude dělat chyby, ale bude hrát.....Kdybych tu nebyl, tak ten kluk běhá ještě teď někde v divizi. Vy jste, vole, opatrný…(K Tobiášovi a Rogozovi)”
Jinak mě zaujalo, že Plzeň chtěla zajet do Baráka - staršího, trenéra příbramský mládeže.
Skvělej rozhovor. A Matějů (Černý, Mišůn atd) je signifikantní příklad jak se má dávat šance mladým. V Příbrami to dělají i kvůli jejich akademii dlouhodobě a úspěšně. Talentů mají fakt dost. Je to i tím, že dostanou šanci. A ti mladší vidí, že mají možnost se prosadit, že si zahrají ligu, nebo půjdou do zahraničních klubů. Tzn obrovská motivace. Nevěřím, že příbramská akademie je lepší než naše. Nevěřím, že děti, které si stáhne Příbram jsou lepší, než ti, které si stáhne Sparta. Naši junioři jen nevidí šanci dostat se do Áčka, ztrácí motivaci a to je brzdí v nejdůležitějším věku.Vidí, že šanci v A stejně nedostanou max. půjdou někam na hostování. To je demotivující. Je mi jasný, že Sparta není Příbram, ale práce s talenty a jejich posun do Atýmu nám fakt nejde
U nás je to ten problém přechodu do Áčka. V Příbrami můžou ti hráči dělat víc chyb. U nás je větší tlak na výsledek - ať už ze strany fanoušků nebo celkově z vedení, protože ten kdo hraje o titul si nemůže moc dovolit ztrácet. Ale přesto si myslím, že je to u nás moc ”opatrný”. Ale to tu probíráme stále dokola.
O těch chybách - Hovorka dělal v Liberci ze začátku velký kiksy a už abychom ho zase pomalu kupovali zpátky (s nadsázkou a nutno podotknout, že proti Marseille mu to nevyšlo na 100%).
Jo, dobrý, ten mluví jasně. A napadlo, že jsme zase u trenera A v jakýmkoliv klubu. On je tam jenom na chvíli, ví to, potřebuje výsledky hned a tak se samozřejmě bojí dát na hřiště 18-19 hráče. Takže mu to někdo vyšší musí nařídit, měl by to být ředitel (u nás Otava, Kotalík). A v Příbrami si udělá majitel pořádek sám. V Baníku, když bylo Barošovi 17, tak tehdejší majitel Hadamczik také nařídil, že bude hrát. A vrátím se ke koncepci ve Spartě - pokud Sparta si vždy přivede trenera A týmu, který už ve dveřích bude mít bude říkat, že ho ostatní názory ze sportovního úseku nezajímají, tak těžko z akademie se do dostane do A.
Jj, ale u nás i Otava (potažmo Kotalík) potřebuje výsledky hned, takže by to trenérovi musel nařídit Daniel.
To jsem neslyšel, že by Ščasný říkal, že ho názory ostatních členů sportovního vedení nezajíémají (ale v reálu to tak vypadá ).
Když se oprostím od faktu, že nemáme trenéra, tak bychom se alespoň mohli v zimě zbavit nejhorších kopyt a zároveň přivést poměrně dobré hráče.
Nebude to nic přelomového, ale Zahustel i Mazuch v mých očích splňují nároky na to, aby byli hráči Sparty.
Dál bych se v zimě rozloučil s Litsingim, Paixaem, Steinhöferem a Breznaníkem. První tři nemají na Spartu, Breznaník je už poměrně starý a neustále zraněný. Výhrady bych měl třeba i ke Kováčovi, Costovi a dalším, ale to už je tak nějak nad plán.
Měl bych obrovskou radost, kdyby se daleko více zapojil Juliš (který již dokázal, že na to má) a Matoušek.
Je fakt poznat, že je pátek a je mi fajn, tak aspoň nepodléhám té realitě, že je ve Spartě furt Impulz.
Souhlas.
Ale dobří nám s velkou pravděpodobností budou k ničemu, když bude na lavičce nadále strašit dinosaurus a chaotik Impulz.
Franci do Dukly?
Hurá. Ať táhne. Ještě se zbavit Steinumbaufuhrera, Pexesa a Matějovskýho.
Píše se Francy.
Proč se mu vůbec začalo říkat Franci? Když přicházel do Česka, tak to byl Francis. Transfermarkt, Eurofotbal, Footmercato, anglická wikipedie, všude Francis.
Do Konga ideálně.
A to je informace odkud?
IDnes
Pamatuje někdo nějakého odchovance Sparty nebo Slávie, který se v klubu naplno prosadil a pak přestoupil přímo k rivalovi?
Odchovanec - prosezení se v Atymu - přímý přestup.
Případ Hušbauer je podle mě naprosto ojedinělý a jeho přestup není tak běžná věc, jak se tu někteří snaží naznačovat, když jako příklad uvádějí hráče jako Deli, Balaj, Juhar, Kozáčik apod., což ani nejsou Češi, natož prosadivší se odchovanci.
Za mě asi v tomhle ohledu, kdy byl skutečnou oporou, miláčkem lidí a šel přímo ke konkurentovi, byl nejkontroverznější Vlado Labant. Ale jak říkáš, odchovanec to není, Čech taky ne.
Patrik Berger Sparta → Slavia
Ladislav Volešák Sparta → Slavia
Pavel Novotný Slavia → Sparta
Vlado je odchovanec Žiliny, ale i tak Slavia → Sparta
Ikdyž pravda v ”A” se prosadil asi jen Vlado.
Berger šel jako mladý před prosazením se v A-týmu.
Volašák se podle mě v A-týmu taky neprosadil.
Pokud je Novotný odchovanec Slávie, tak toho beru.
Vlado šel přímo, ale je to Slovák, takže toho brát nelze. Ale je fakt, že byl aspoň oporou a šel přímo, takže je dobré si ho připomenout.
Podle kriterii které jsi nastavil tak za posledních 50.let-NIKDO.
Nikdo. Klíčový hráč Sparty v mistrovské sezoně, reprezentant, odchovanec Sparty od dětství - to jsem považoval přestup za vyloučený a vida ne. Němeček ve Sportu to řekl jasně - tohle nelze tolerovat. Já tak vyhraněný nejsem, ale překvapilo mě to dost a jeho proslov z N.Y. k fanouškům taky.
Po tom proslovu je mi z něj docela na blití.
A vzhledem k tomu, že se to snad pomalu ještě nikdy nestalo, jsou úsměvná ta tvrzení, že by se tak na jeho místě zachoval každý.
Já si naopak myslím, že skoro každý by ta jednání o přestupu utnul hned v počátku, hledal by jiné řešení své situace a fanoušci by se o ničem ani nedozvěděli.
Prosím, nekopírujte sem celé články, k nimž by logicky měla náležet autorská práva. Navíc předpokládám, že se to sem dostává z mediálních databází, jejichž užívání je taktéž upraveno smluvními podmínkami a pochybuji, že přenášení textů do diskusních fór je s nimi v souladu.
Prosím, zůstaňme u citací na pár řádků a s označením zdroje. Díky.
Přitom sem stačilo dát tenhle odkaz: http://archiv.ihned.cz/c1-64992760-cinany-resim-s-tvrdikem
Má někdo zájem o dnešní rozhovor se Šimáněm o Slávii? Mohu ho sem nahrát, chcete-li.
Číňany řeším s Tvrdíkem. O zásadních věcech ve Slavii se radíme, říká nový spolumajitel Šimáně
reklama
• Ve hře o fotbalovou Slavii se objevilo i jméno jednoho z nejbohatších mužů světa.
• Varianta, v níž figuroval Mexičan Carlos Slim Helú, byla ale pro Jiřího Šimáněho až příliš neuvěřitelná.
• Vsadil proto na čínského partnera a jeho českého zástupce.
• JIŘÍ ŠIMÁNĚ (65)
• ◼ Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy se prosadil v zahraničním obchodu, dlouhá léta ve službách Strojexportu strávil zejména v Africe.
• ◼ Posléze se stal společníkem ve firmě Unimex Group, která mimo jiné založila síť duty-free-shopů, ovládá leteckého dopravce Travel Service nebo hobbymarkety Uni Hobby.
• ◼ Časopis Forbes odhaduje Šimáněho majetek na 11,3 miliardy korun.
• Kromě fotbalu je jeho velkou zálibou golf, za Prahou vybudoval hřiště Albatros.
•
• PRVNÍ POSILOU SPARŤAN
• ◼ Slávistická veřejnost se nemůže dočkat slibovaných posil ligového kádru trenéra Dušana Uhrina, po podzimu pátého v tabulce.
• První nové jméno bylo potvrzeno ve středu, kdy smlouvu se Slavií na tři a půl roku podepsal středopolař Josef Hušbauer, který přišel z tábora odvěkého rivala, tedy ze Sparty.
• ◼ Stal se tak první velkou posilou, kterou Jiří Šimáně do Slavie přivedl. Její červenobílé barvy každopádně nový spoluvlastník vnímá jako osud. Když se řekne Slavia, vybaví si svého otce, který z Plzně, kde tenkrát rodina bydlela, jezdil poctivě na každý zápas červenobílých.
• Nebo na nadvakrát zlomené zápěstí, které samotný Jiří Šimáně v brance mládežnického týmu Slavie utrpěl v zápase s Duklou.
• ”Neměl jsem zpevněnou ruku, jejich útočník vystřelil a bylo to, no…
• Se Slavií jsem spojený od dětství, ale celá rodina mě teď zapřísahala, abych do fotbalu nechodil. Já nechtěl, ale musel jsem. Jinak by 15. září Slavia skončila,” připomíná datum, kdy zasedal soud, jenž mohl do klubu poslat insolvenčního správce.
K sobotním 66. narozeninám si Jiří Šimáně nadělil dárek už před několika týdny. To když si spolu s čínskou skupinou CEFC koupil od někdejšího ministra dopravy Aleše Řebíčka fotbalovou Slavii.
Na to, aby se objevil v její zápasové jedenáctce, Šimáně určitě aspirovat nebude, bohatě mu postačí, že se vejde mezi jedenáct nejbohatších českých podnikatelů. Nebo miliardářů, ale to slovo nemá rád.
HN: Několik týdnů jste nově spolumajitelem a také prezidentem fotbalové Slavie. Jak vám to změnilo život?
Nijak dramaticky. Zápasy teď možná prožívám o něco intenzivněji a časově mě to víc zatěžuje.
Slavia dnes disponuje managementem, který ví, co má dělat, a já každodenní chod klubu neřeším. Ale jsou témata, o kterých bych spolurozhodovat měl. Kupříkladu filozofie dalšího směřování klubu, jednání s partnery, infrastruktura klubu, akademie, přestupy atd. U toho být musím. Slavii se věnuji většinou pozdě odpoledne nebo večer, kdy už mám hotovo ve firmě, a lidé z klubu se tomu musí přizpůsobit.
HN: Slavii jste nakonec koupil spolu s čínským investorem, ale naznačoval jste, že ve hře byla i varianta americká. Nebo spíš mexická?
O té mexické jsem nikdy nehovořil a překvapuje mě, že o něčem takovém víte. Ale ano, přišli za mnou s nabídkou, která byla spojena se jménem Carlos Slim Helú.
HN: To je jeden z nejbohatších mužů světa.
Ano, a pro mě to proto bylo natolik neuvěřitelné, že jsem se tím ani nijak zvlášť nezabýval. Reálně tam byl ve hře jeden Američan s historickými vazbami na Česko, ale už o tom nemá smysl nějak víc hovořit.
HN: Byznys se odehrával pod časovým tlakem. Slavia, tehdy v majetku Aleše Řebíčka, se ocitla v insolvenčním řízení, hrozilo, že soud pošle do klubu správce. Musel jste jednat rychle, proto jste se obrátil na Číňany?
Ano, protože pan Tvrdík je vždycky nejrychlejší. Jako s reprezentantem čínské skupiny CEFC pro Česko jsme s ním zrovna jednali o prodeji části akcií Travel Servicu a já jsem při té příležitosti nabídl i možnost spolupráce v souvislosti se Slavií. A čínská strana souhlasila.
V minulosti jsem nikdy neměl v plánu do Slavie akcionářsky vstupovat, ale v té situaci nebylo jiné volby, cítil jsem povinnost ji zachránit.
HN: Jak probíhal obchod s Alešem Řebíčkem?
Bylo to velmi hektické, termín insolvence se blížil, vzrůstala potřeba rychle něco udělat. Ze strany pana Řebíčka to tak komplikované nebylo, i když Slavia byla bez peněz, silně zadlužena a zatížena mnoha právními spory, které se táhnou dodnes.
Složitější to bylo na straně budoucích akcionářů, kteří se předtím neznali a neměli se sebou žádnou historickou zkušenost, i když pana Tvrdíka jsem znal z doby jeho působení v ČSA. Dva subjekty, které vstupovaly do jednoho klubu, si rychle musely vyjasnit názory na jeho směřování. To byla složitější operace než s panem Řebíčkem.
HN: Z velké části ovšem šlo o pohledávky samotného Aleše Řebíčka, který si podle našich informací nárokoval kolem 120 milionů korun.
To nemohu komentovat, všechny pohledávky byly předmětem obchodního vyrovnání. Slavia je všechny uhradila a teď nemá žádné dluhy.
Šimáně chce navýšit svůj podíl v ČSA. Naráží ale na Korejce a nově i na ministra Babiše - čtěte ZDE
HN: Když jsme u financí, budete spolu s CEFC upravovat základní jmění Slavie?
Ano, stane se tak na příští valné hromadě, kterou jsme naplánovali na konec prosince.
Struktura, na které jsme se domluvili, je jasná, ale blíž bych to zatím neventiloval.
HN: Akcie jste si vy a Číňané rozdělili zhruba v poměru 40 : 60, minimální podíl drží drobní akcionáři. Může se ten poměr v čase nějak měnit?
Možná se o tom do budoucna můžeme bavit, ale dnes to není na pořadu dne. Klíčové je teď klub stoprocentně stabilizovat a nastartovat tým tak, aby nejpozději do tří let hrál evropské poháry. Chceme zlepšit zázemí také našim ženám, které postoupily do čtvrtfinále Ligy mistrů, čehož si velmi vážíme.
HN: Peníze z Číny chodí?
Domluvili jsme se na jistém scénáři a ten do dnešního dne funguje.
HN: Jak těsná je vaše spolupráce s panem Tvrdíkem?
Podle dohody bych klub měl řídit já, ale o zásadních věcech se radíme.
CEFC i já dáváme do projektu svoje peníze, obě strany musí mít přehled o tom, co se s nimi v klubu děje. Pravidla spolupráce jsou jasná a zatím fungují. Čas od času se naše názory liší, ale to je normální, ve finále se musíme nějak dohodnout.
HN: Proskočily i spekulace, že jste do nákupu Slavie chtěl jít původně se skupinou podnikatelů, kteří mají blízko k vlastnictví stadionu v Edenu.
To je úplný nesmysl, to určitě ne.
HN: Každopádně v den D, kdy soud řešil insolvenční situaci Slavie, společnost Eden Arena přihlásila do celého řízení i svoji pohledávku. To byl poněkud nepřátelský signál, ne?
Vzájemné vztahy nebyly dobré dlouhodobě, klub a firma zastřešující stadion se spolu soudily. Takže to, co se stalo v den jednání o insolvenci, bylo jen důsledkem těchto vztahů.
HN: Komu patří stadion v Edenu?
Podle dokumentů, s nimiž jsem měl možnost se seznámit, panu doktoru Slavíčkovi.
HN: Co myslíte, musí se do budoucna klub a stadion vlastnicky spojit?
Nemusí. Příklady z Milána nebo z původního mnichovského stadionu ukazují, že i s dobrou nájemní smlouvou můžete být spokojeni. Každopádně jsme utvořili pracovní skupinu, která s vlastníky stadionu o situaci už několikrát jednala. Chceme respektovat právo majitele na to, aby se mu jeho investice vrátila. Nám jde o to, zajistit nájem za férové peníze a vytvořit klid pro hráče, neznervózňovat je tím, že by se třeba museli každý týden stěhovat ze šatny.
A pokud by byl jednoho dne stadion na prodej za rozumnou cenu, přemýšleli bychom o tom.
HN: Stadion byl postaven na dluh, za devět let bude splatná jistina dluhopisů, jež činí asi čtvrt miliardy korun. Dá se to podle vás nějak řešit?
Těžko se mi k tomu vyjadřuje, historii stadionu a závazky přesně neznám. To není naše věc a my se tím teď nezabýváme. V momentu, kdy se na stole objeví nabídka na koupi stadionu, si všechny relevantní dokumenty prostudujeme a situaci vyhodnotíme.
HN: Stále není vyřešená situace kolem stadionu Bohemians v nedalekém vršovickém Ďolíčku. Jak by Slavii vyhovovalo dělit se s Bohemians o Eden?
Na příští rok je dle dostupných informací do Edenu naplánováno pět až šest velkých koncertů. Už tak nebude jednoduché se tam poskládat s námi. Se dvěma kluby by to bylo ještě složitější.
Teď se ovšem o možnosti stěhování Bohemians do Edenu nemluví, to jsem slyšel naposledy tak před dvěma roky.
HN: V jaké výši si představujete standardní roční rozpočet Slavie Praha?
Mezi 150 a 200 miliony korun, standardní rozpočet budeme mít až od příští sezony.
HN: Sparta uvádí až 350 milionů na sezonu. Budete mít snahu se této částce vyrovnat?
Je otázka, jestli potřebujete auto za 10 milionů s pochromovanějšími blatníky, když stejně rychle můžete jezdit ve voze za 4,5 milionu, který jen nebude tak naleštěný. Nemyslím si, že bychom nutně museli utratit 350 milionů, abychom hráli stejný fotbal jako Sparta.
Ještě je tu ale mnoho neznámých, zatím střílím trochu od boku. Výše rozpočtu bude přímo závislá na strategii či filozofii klubu. Vychovávat si vlastní hráče, nakupovat je, či zvolit určitý mix? Teď jsem se byl podívat na utkání našich mládežníků s Hajdukem Split. Máme se co učit, jsme světelné roky pozadu. Výchova mladých musí být naše priorita.
Fanoušci musí být trpěliví, neměli bychom zbytečně utrácet, naši odchovanci v prvním týmu je cíl, ke kterému musíme směřovat. Myslím, že za 170 až 200 milionů lze v českých poměrech se správnými lidmi na správných místech hrát hodně hlasitou muziku.
HN: Odložili jste si do šuplíku nějakou konkrétní sumu, kterou hodláte utratit za zimní posily?
Žádný takový šuplíček neexistuje. Teď jsme bohužel v situaci, kdy budeme muset nějaké peníze utratit, abychom měli v následujících sezonách jakous takous šanci hrát o účast v Evropské lize.
Získali jsme Hušbauera. Jednáme také o Železníkovi ze Zlína, ale dokud není vše podepsané, vždycky to může skončit třeba na nedohodě o jednom slovíčku.
Přes zimu bychom mohli podepsat další tři až čtyři nové hráče, když to půjde dobře. Jejich příchod do klubu by však pravděpodobně přicházel v úvahu až v létě. Jednání průběžně vede sportovní ředitel Josef Jinoch, ve finální fázi do toho vstupuju i já. Každopádně všechna jména na našem seznamu vycházejí z jednání sportovní rady, kterou jsme ustanovili.
Několik hráčů sledujeme i v zahraničí.
HN: Skupina CEFC kupuje v Česku rozsáhlé majetky. Pivovary, reality, vstupuje do médií… Proč vstupují i do fotbalu?
Přijdete do cizí země, která vám není úplně známá, a chcete se tam nějak jasně vyprofilovat. Co pro vás může být lepší než investice do značky, jako je Slavia, s propojením na kulturní a historickou tradici země. Navíc do značky, která je momentálně na kolenou.
Je to pro ně prestižní a velmi významný projekt, ale pochopitelně také rizikový. Veřejnost je bude posuzovat spíše podle toho, jak se chovají ve Slavii, než podle toho, jaké vaří pivo. Když si u nás koupíte podnik XY, je to průměrnému Čechovi většinou lhostejné. Vstoupíte-li ale do Slavie, všichni sledují, jak se tam chováte, jaké máte výsledky. A toho jsou si oni velmi dobře vědomi.
HN: Jak byste ze svého pohledu CEFC definoval? Z veřejně dostupných informací lze zjistit, že jde o průmyslový konglomerát, že u jeho zrodu v 80. letech minulého století měla stát čínská armáda, že je v Číně považována za velmi vlivnou. Co je to za firmu?
Já musím být úplně upřímný: my komunikujeme s Jaroslavem Tvrdíkem. Setkal jsem se sice i s vedoucími představiteli CEFC, ale to bylo setkání spíše formální. Oni většinou nehovoří anglicky, proto je pro nás komunikace trochu komplikovanější.
Naše spojení je přes Jaroslava Tvrdíka. On je jediný zplnomocněný zástupce této skupiny v České republice. A my čínskou stranu posuzujeme podle toho, jak plní to, co slíbí.
HN: V oblasti zahraničního obchodu se pohybujete už dlouhá léta, jak vnímáte současnou čínskou expanzi?
Číňané expandují po celém světě. Když se dnes podíváte na Afriku, tak všude tam, kde dřív byli Britové či Francouzi, najdete Číňany. A vůbec se nedivím, že směřují i do Evropy, kde nacházejí kvalitu a historii. Když cílí do všech světadílů včetně Ameriky, bylo by s podivem, kdyby při tom přetlaku finančních prostředků, které mají, nešli také do regionu střední Evropy.
HN: Ještě zpátky k fotbalu. V jeho blízkosti jste se pohyboval léta, kupříkladu jako sponzor. Nicméně jste opakovaně zdůrazňoval, že žádný klub si pořizovat nebudete, protože pro český fotbal je typické netransparentní prostředí bez závazných pravidel. Přesto jste teď ve Slavii. Pokusíte se svět českého fotbalu nějak změnit?
Rozhodně se k tomu nepostavím jako kdysi Václav Fischer. Ten si myslel, že změní politický systém, když přijde do Senátu a začne zákonodárcům vysvětlovat, jak se to má všechno dělat. Jedna osoba nic změnit nemůže. Těch subjektů musí být podstatně víc a musí se na tom domluvit. Když jako Slavia narazíme na problém, budeme se snažit hledat řešení ve spolupráci s dalšími.
Když vidíte, co se děje kolem FIFA, kdy se polovina vedení ocitla v kriminále, asi by bylo naivní myslet si, že zrovna český fotbal bude úplně v pořádku.
HN: Určitě už se vám ohlásila spousta agentů nabízejících své hráče. Jestlipak vám už ale zaťukal na dveře i někdo se vzkazem, kam máte poslat kufry peněz, pokud chcete, aby Slavia na jaře kopala penalty?
Takový pán ještě nepřišel. A vůbec nevím, jak bychom to řešili. Mám tu finančního ředitele, který 15 let pracoval pro firmu Siemens. Tak si představuju, jak bych za ním přišel a řekl mu: Dobrý den, pane Boháči, potřeboval bych sto tisíc na úplatek rozhodčímu. A on by mi řekl: A jak to mám udělat, pane Šimáně? Jestli chcete, tak si to zaplaťte z vlastní kapsy.
A já nechci, abychom vyhrávali nějakou špinavou penaltou, pro mě je to sport. Jestli někdo takový kluby obchází, může to být dost dobře i agent s teplou vodou, který si vezme peníze a počká, jak to dopadne. A peníze buď vrátí, nebo si je nechá, aniž by cokoliv udělal. Ale nechci být zase za naivku, jen říkám, že s tím žádné zkušenosti nemám.
Klubová pokladna ani moje kapsa rozhodně nic takového financovat nebudou.
díky. Jenom jsem zvědavý, jak si Simáně představuje ten rachot za 170-200 milionů ročně, když chce mít i kvalitní mládežnickou akademii.
”Nechci se nikoho dotknout, opravdu nechci být nijak adresný, ale tomu, co po fotbalové stránce uměli dvacetiletí čeští kluci v době kolem roku 1996, se ta současná generace prostě ani nepřibližuje.”
nechci se Pasky dotknout, ale tohle je pekna blbost. Dnesni mladi hraci jsou podle me na vyssi urovni, nez byli tenkrat. Nejde primo o ty jednotlivce, ale spis o to, ze jde dopredu cely fotbal, kvalita treninku atd.
Absolutní hloupost. Dnešní mladíci - ti špičkoví, kteří nastupují v top týmech - mají mnohem větší dril než měli hráči před 20 lety. Po všech stránkách - technicky se všude učí základy podle Coervera, každá mládežnická struktura má nejméně jednoho kondičního trenéra, se kterým mohou rozvíjet silové a rychlostí tedy dynamické předpoklady, stejně tak jako před dvaceti lety naprosto opomíjenou koordinaci. Tehdy ale nebyla taková konkurence, takže se hráči prosazovali líp, navíc nám, jak se často omílá, ujel vlak. Tedy to co my tady považujeme za trend je v zahraničí, především v holandsku a německu již zaběhnutou věcí.
Já nemohu souhlasit. Naši špičkoví mladí hráči mají minimální techniku. Těží spíše z jiných atributů. Před těmi 20 lety měli mnohem lepší techniku. A není pravda, že se fotbal nějak výrazně posouvá dopředu, co se týče technických dovedností. Techničtí hráči byli odjakživa.
http://fotbal.idnes.cz/sestava-podzimu-fotbalove-ligy-2015-dre-/fotbal.aspx?c=A151217_183621_fotbal_pes
Vyhazovaný Matějovský je hned po Pavelkovi a Hořavovi další varianta do středu zálohy
před rokem se psalo že se má rekonstruovat stadion a má tam vyrůst taky obchodní centrum,začít se mělo na jaře 2016 a za 2 roky mělo být hotovo,jak to vypadá?Zřejmě to utichlo a bude z toho kulový co?Ten stadión by tu rekonstrukci potřeboval kompletní!
Obchodni centrum zatim podle tisku uvizlo na nesouhlasu Prahy 7. Meli obavu i z dopravni situace pred spustenim Blanky. Ted se to mozna zase ozivi
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
17446 lidí.