Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Pro Pindruch a Artaxerxes

  munzig20.12.2014 1:54reagovat

  Pindruch: Řikáš že v článku nenabízím názor? Četl jsi to do konce. Právě o vyjádření názoru mi šlo hlavně. Nepsal jsem to abych nábídl řešení či nějaký návod jen jsem chtěl vyjádřit názor a to jsem splnil.(Pokud to chceš řešit dál piš pod článek)

   

  Artax: oproti tobě já ani EL nehodnotím jako OK. Skupina nebyla těžká a mělo se z ní postoupit. Takže spíš NOK. Co se týče střídání tak to bylo loňskou sezonu odlišný a ne tak jednotvárný jako letos.

  A k tvému dotazu.

  Jako náhrada za Lavičku mi jako první vyskočilo jmeno Hapal a hned po něm Levý kterého si ve Spartě přeju už dlouho. Byl jedním z prvních trenérů který dnešní útočný styl začal začal praktikovat už v Plzni před Vrbou. Pravda je, že jiný český trenér mě ani po několikaminutovém přemýšlení nenapadá.

  • Pro Pindruch a Artaxerxes

   Tashunka Witko20.12.2014 10:37reagovat

   To máš jedno, tady jsem se včera dočetl, že prý česká trenerská škola je velmi kvalitní, takže je jedno, kdy by to vzal. Všichni jsou dobří.

   Jenom je divný, že když máme tak skvělé trenery, že i dle nich samotných ztrácíme ve výchově hráčů za Evropou 15 let a že naše klubové týmy nejsou schopné konkurovat ani evropskému průměru (měřeno nemistrovskými týmy z Rumunska, Švédska či Švýcarska).

    

   Problém asi bude genetického rázu. Zřejmě jsme národ lemplů a rodí se tady jen samé nešikovné děti, neschopné naučit se to, co zvládne běžně každý negramotný černoušek.

   Divné také je, že ty české trenerské genie nechtějí zaměstnat jinde, než v Arabii, a to jen proto, že jsou jediní, kteří trpělivě snášejí vyhazovy po pár týdnech.

  • Pro Pindruch a Artaxerxes

   artaxerxes20.12.2014 15:01reagovat

   Děkuji za reakci. Myslím si, že tvé návrhy na trenéra.tam měly být také uvedeny. S panem Hapalem sice nesouhlasím, ale Levý by asi mohl být vhodným trenérem.

    

   A k mému hodnocení EL - porazili jsme klub výkonnostně níž a doma porazili dva klubu podobné úrovně a s kluby podobné úrovně venku remizovali a prohráli. To není nijak úžasná bilance, ale celkem slušná - OK.

   Ale nedostatečná bilance vzhledem k nepostupu v LM

 • M.Luhový

  standis20.12.2014 0:11reagovat

  Na závěr jsem si ponechal personalistiku Sparty. Nikdo neví a nikdo se k dané záležitosti nevyjadřuje, kdo je odpovědný za nákup zboží hodné prodávat na vietnamských tržnicích, které Sparta Praha kupuje. Ujfaluši, Kováč, Breznaník, Nešpor, to je pouze v rychlosti seznam položek, které by nekoupil ani ten Vietnamec z tržnice. Sparta je ale koupila. Kdo je ten přesvědčovatel o správnosti takového nákupu? Sparto, hledej příčinu uvnitř a najdeš jí. Vyžaduj odpovědnost za takový nákup. Cesta k úspěchům vede přes odbornost, loajalitu, čestnost, odpovědnost, respekt, soudržnost, ctižádost, otevřenost v názorech a kritičnost.

  Tak to je výňatek z jeho posledního blogu. A zrovna ted s ním souhlasím.

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 0:45reagovat

   tvl co to meleš, Kováč přišel zadarmo, v Liberci byl hvězda a to i v pohárech, jasně u nás už tak nezářil ale že by to byl vyloženě průser tak to zas ne, a při zranění Holka a Švejdíka (a nerozehraném Brabcovi) se hodil. Breznaník stejně tak, přišel zadarmo, pak se zranil. Ujfaluši taky zadarmo, dokonce se pak vzdal i části platu jestli se nepletu, odehrál sice kulový kvůli zranění, ale Brabcovi prý hodně moc pomohl..možná i díky němu je dnes tam kde je. A Nešpor měl záčátek dobrý, pak se holt zranil.

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 0:51reagovat

   Že nezmíníš taky další nákupy, Dočkal, Vácha, Lafata, Costa.. dnes jdou to všechno hvězdy že se vypracovali až do repre...kolik útočníků nakoupila poslední roky Plzeň, snad 10, a nedali všichni dohromady ani to co Lafata :P

   • M.Luhový

    pubi20.12.2014 1:35reagovat

    To se jim teď přece nehodí Smích Mě stejně přijde strašně vtipný, jak někteří (není třeba jmenovat - každý si domyslí), kteří bývali pozitivní a nesmělo se před nimi říct proti Spartě ani ”ň”, tady najednou exhibujou a snaží se všem vnutit naopak chyby u Sparty. Jako by měli patent na to určit, do kdy správnej fanoušek věří a od kdy má chtít změnu. A jak nejsi na stejné straně, buď si Plzeňák (když zrovna nad Spartou nejásáš) a nebo tomu nerozumíš (když naopak kroky Sparty nepomlouváš)... Smích

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 2:01reagovat

   Ještě jsem zapomněl - Kadeřábek, pravého obránce z něj udělal taky Lavička, jinak by možná dodnes putoval po hostovačkách jako záložník a zapadl třeba někde v 2.lize.

   • M.Luhový

    trakip20.12.2014 9:24reagovat

    Spíš jsi měl napsat,že to bylo na doporučení Antoše. O tom jak pěl ódy na Vůcha, jste se mu také smáli.

   • M.Luhový

    majtin20.12.2014 10:01reagovat

    Počkat, já myslel, že to byl Hřebíkův nápad.

    • M.Luhový

     Tashunka Witko20.12.2014 10:56reagovat

     Hřebíkův nápad byl postavit na beka svého koně - důrazného tvrďáka Přikryla.

   • M.Luhový

    Avhred20.12.2014 10:05reagovat

    Teď si fakt nejsem jistý, ale neodehrál Kadeřábek na pravém beku celou jednoroční hostovačku na Žižkově? Tedy ještě předtím než ho na pravou stranu obrany začal stavět Lavička?

    • M.Luhový

     Tashunka Witko20.12.2014 10:55reagovat

     Celou ne, ze začátku byl v záloze, pak přešel na beka.

 • Hotovo

  JosephV19.12.2014 21:00reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2014-15/223093/lavickovi-pomohlo-ze-uznal-nedostatky-rika-clen-vedeni-sparty.html , tohle už je fakt prostě trapný a směšný Smích , příjít s tím že nakonec nekončí protože si uvědomil že řekl blbost a ted to vyvrátil....s tímhle Lavička klesl u mě na největší dno, opravovat se a přetvařovat jen kvůli tomu aby ho nevyhodili ? Vždyt každý ho už prokouk a musí vědět že si stejně myslí to,co řekl prvně.

  • Hotovo

   barneyross19.12.2014 21:14reagovat

   Je něco jinýho mluvit po zápase, kdy byl plný emocí a zklamání a hodnotit to s odstupem několika dní...Je pravda, že hodnotit podzim jako úspěšný je úlet, ale nebral bych to tak, že Lavička otočil jenom proto, aby si zachránil zadek...

  • Hotovo

   standis19.12.2014 21:17reagovat

   Otava je fakt kus vola. Takovéhle věci do novin nepatří, to si mají vyříkat mezi sebou. Jakou může mít u po těhle kecech hráčů autoritu? Jsem fakt zvědavý, co si zítra od Otavy přečtu ve Sportu...

   • Hotovo

    JosephV19.12.2014 21:27reagovat

    Nejhorší je že Lavička ty kecy tvrdí i hráčům a oni tomu věří a jsou spokojení s tím co předvedli... se vsadím že místo aby řekli že to podělaly tak si řeknou ,trenér říkal že jsme udělali maximum tak se nemáme za co stydět a tím to končí.

    • Hotovo

     rimidalv19.12.2014 21:52reagovat

     Pod prohlášení Lavičky se také bez uzardění podepisuji!

     Současné mužstvo Sparty hraje kvalitnější fotbal než v loňské sezoně, kdy suveréně vyhrálo ligu.

     Na rozdíl od loňského roku mělo ale mnohem méně štěstí.

 • druhá malá spekulace

  SFINGO19.12.2014 20:57reagovat

  mám to od kamaráda, který fandí Trenčínu a má dost přehled na Slovensku. Tou spekulací je, že Sparta má zájem o Semira Stiliče z Wisla Krakow. Ovšem má o něho prý zájem i Dinamo Záhřeb. Jemu tam končí v létě smlouva a Wisla ho chce prodat ,aby aspon něco na něm vydelala. Jako náhrada za něj má přijít Ján Vlasko. Ke Stiličovi, kdo ho nezná, tak je to ofenzivní záložník hrající hned pod útočníkem, a zároven je schopen hrát z kraje zálohy(zprava), dynamický hráč s výbornou levačkou a dobrou technikou v kombinaci s fotbalovým myšlením, ovšem jeho slabina je v defenzivě na které musí zapracovat. Prosím je to jen spekulace,tak to neberte jako stoprocentní fakt.

  • druhá malá spekulace

   Peters19.12.2014 21:05reagovat

   Hrál proti nám za Lech Poznań...Úsměv

   • druhá malá spekulace

    SFINGO19.12.2014 21:07reagovat

    a odtud šel do Turecka, kde se moc neprosadil a vrátil se jako volný hráč do Wisla Krakow

    • druhá malá spekulace

     SFINGO19.12.2014 21:07reagovat

     kecám z Lechu šel do Karpaty Lvov a pak až do Turecka

  • druhá malá spekulace

   captain_obvious19.12.2014 22:18reagovat

   Co vím, tak báječný hráč, ale náladový. V TOP formě zastíní Matěje i s prstem v nose, ale pak mu něco přelítne přes nos a půl roku hraje jak totální lůzr.

  • druhá malá spekulace

   Palo20.12.2014 13:35reagovat

   http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/489330/franciszek-smuda-stilic-z-nami-zostanie

   Prej je ve Wisle spokojenej a zůstane, ikdyž o něj stál Dortmund. Smích

   • druhá malá spekulace

    captain_obvious20.12.2014 14:18reagovat

    Ten trenér použil Dortmund jako přirovnání, že kdyby ho chtěl takový tým, tak je mu schopný nabídnout víc prachů než Wisla. Ne, že ho přímo Dortmund chtěl. Ale po sezoně mu končí kontrakt a řekl bych, že jeho poslední rok a půl si nic nezadá s Hušbyho:

    https://www.youtube.com/watch?v=gCjGNtWpjvU

    • druhá malá spekulace

     Palo20.12.2014 16:09reagovat

     jo díky za upřesnění, neměl jsem použít překladač Smích na českou ligu by to byl hodně luxusní hráč

 • Nový článek v blogu

  dominik2719.12.2014 20:54reagovat

  http://www.e-sparta.cz/blog-proc-potrebujeme-zmenu-trenera

   

  Dík patří Munzigovi.Úsměv

  • Nový článek v blogu

   standis19.12.2014 21:04reagovat

   Od Munziga hezky napsáno, jasné a srozumitelné argumenty. Já s jeho blogem plně souhlasím.

  • Nový článek v blogu

   JosephV19.12.2014 21:12reagovat

   Pod tohle se stoprocentně taky podepíšu .

  • Nový článek v blogu

   Skleepy19.12.2014 21:55reagovat

   Stručné a výstižné. Pěkný článek - nicméně pokud nemám lepší náhradu, tak nemůžu stávajícího trenéra vyhodit. Asi by bylo nejlepší tu náhradu v následujících měsících najít, a až nastane čas Lavičkova odchodu, tak být připraven.

  • Nový článek v blogu

   artaxerxes19.12.2014 23:10reagovat

   Pěkný článek a asi velká část čtenářů bude souhlasit

    

   Moje postřehy

   1) nemyslím si, že stagnujem

   2) Přestupy - jeho velké -

   3) Souhlas - Malmö, Häcken, Plzeň špatný výkon; Bern beru jako zápas, kde to mohlo skončit jakkoliv a my trochu nešťastně prohráli

   4) Reakce na vývoj - loni bys ho za to chválil, Bednář rozhodl dost zápasů. Letos to beru jako důsledek bodu 2 - Náhradník můsí být schopen přivést impuls (To se povedlo Konatemu i Vackovi v Zwolle, 1-2x Přikrylovi) Obávám se, že ostatní to neoživí.

    

   Já bych přidal ještě jedno -

   NEPOVEDENÝ PODZIM.

   Liga+pohár OK, EL-OK, LM-propadák

    

   Ale otázka na Munziga - Kdo místo něj?

  • Nový článek v blogu

   Pindruch20.12.2014 0:42reagovat

   Článek o hovně, který dokáže vyplodit každá mm, ixkrát to bylo omílané. Nenabízí žádné řešení, žádný návod, názor.

 • Jedna malá spekulace o hostování

  artaxerxes19.12.2014 20:13reagovat

  Nemůžu si pomoct, ale když vezmu systém přestupů a hostování pro jarní sezónu, tak aby hráč byl posilou hned, tak to musí být Čech, Slovák nebo eventuelně jiný Slovan. U ostatních je to o delší aklimatizaci.

   

  Takže pokud vezmu, že takové hráče hledáme, tam mi vychází, že by se Sparta mohla ucházet i o Dominika Maška. Za Hamburger SV nehraje, má obrovský potenciál a roční hostování by mohlo pomoct všem. Navíc je to ofenzivní záložník a ideální náhrada za Hušbauera.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   standis19.12.2014 20:21reagovat

   Co by tady dělal Mašek? Jako náhrada za Hušbyho a jako posila v jeho 19 letech, když v Hamburku nehraje za dospělé? To snad ne. Ten se vrátí do naší ligy jenom pokud se neprosadí v Německu a na to má ještě dost času.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   spartas19.12.2014 20:25reagovat

   Nedovedu si představit, že bychom přiváděli takového hráče. Jedině na hostování s opcí a to pouze do budoucna. To spíš věřím tomu, že přijde na hostování bez opce Kadlec, kterého teda nechci už vůbec.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   SFINGO19.12.2014 20:37reagovat

   tak adaptace je silně individuální a mohou s ní mít problémy i čeští hráči. Stejně tak si nemyslím, že by pro nás měl být posilou do základu kluk kolem 20 let, to je spíše hráč pro budoucnost. Věřím, že najít opravdu posilu, která by zvýšila kvalitu týmu je v československém rybníčku veliký problém. Ovšem v tom případě se budeme motat v bludném kruhu, dokud na československém trhu nevyrostou kvalitní fotbalisté.

   • Jedna malá spekulace o hostování

    artaxerxes19.12.2014 23:18reagovat

    mluví se jako o vysněné posile V. Kadlec (22let), který je momentálně dole a nehraje a do Česka nechce.

     

    Můj návrh byl jeden z nejnadějnějích Českých hráčů, který v létě byl v kádru HSV. Já myslím, že by byl posilou. Ale je to absolutní spekulace.

 • Rozhodnutí vedení

  Tom kocour19.12.2014 19:40reagovat

  Nejsem úplně šťastnej, že Lavička zůstává, na druhou stranu, když naše vedení nebylo absolutně připravené na tuhle variantu(vypadnutí z EL a možná změna trenéra), tak asi lepší než to teď šít horkou jehlou a přivést ještě někoho horšího. Jsem moc zvědavej, jak se uchopí ta nutnost ”zeefektivnění fungování a řízení klubu”, jestli to někdo odskáče z našeho vedení, popř. jakým způsobem se upraví kompetence Otavovi a spol. Čas a nejspíš až letní kvalifikace do LM(pokud se do ní dostanem) nám to zodpoví. Teďkon můžem jen spekulovat

 • Posily

  LukyACS19.12.2014 19:23reagovat

  Nechápu, proč se tolik řeší, že jsme ještě nikoho nepodepsali... Ano, Plzeň a Jablonec už mají posily, ale do soustředění zbývá ještě hodně času. Stačí, když přijdou začátkem ledna.

  Mně by se líbil Holzer a pak třeba Kopic/domluva s MB na vrácení Skaláka, a jedem na titul. Základ totiž máme lepší než jabka s plísní...

  • Posily

   Avhred19.12.2014 19:36reagovat

   Přesně tak, po hostováních máme rozházeny mladé kvalitní hráče, kteří, až se vrátí, nás nebudou stát vůbec nic. Co se týče Holzera, tak toho ani moc neznám, ale pokud se přivede Kopic, tak budu spokojený.

  • Posily

   Capo19.12.2014 20:16reagovat

   Pokud nikdo neodejde, tak skutečně potřebujeme jen kosmeticky upravit a zkvalitnit střídačku. Taky bych bral návrat Skaláka. Jako záskok za Lafatu ideální hráč, navíc použitelný i na krajích, nebo na podhrotu. Ovšem vzhledem k Euru U21 to moc nečekám, to bysme Skalákovi museli naslibovat hory doly, aby teď šel z Boleslavi, kde má velké předpoklady pravidelně hrát. To už spíš věřim, že dotáhnou Kadlece na 1,5 roční hostování. Holzer je talent a i když by to asi na moc velké vytížení nebylo, tak za rozumnou cenu nejsem proti. Jinak, abysme kádr posílili do kvality, tak bych si představoval 2 ofenzivní hráče v nejlepších letech (ofenzivní záložník, útočník) a kdo by to byl se nechám rád překvapitÚsměv

   • Posily

    standis19.12.2014 20:30reagovat

    V útoku si musí nejdřív vyjasnit, co s Bednářem a Nešporem a pak teprve hledat posilu. Ideální by bylo, kdyby oba odešli, což se, předpokládám, nestane. Pak může přijít 1 kvalitní útočník a krýt jim záda může Schick. Pokud přivedou 1 kvalitního útočníka a oba tady zůstanou, tak prosím, já je platit nebudu a není to moje věc. Záloha při neodchodu Hušbyho je kvalitní, v obraně by bylo vhodné doplnění.

    Já si stejně myslím, že kádr máme kvalitní a na hostovačkách spoustu perspektivních hráčů.

    • Posily

     JosephV19.12.2014 20:46reagovat

     Jo kádr máme možná kvalitní ale tak na domácí ligu, na Evropu bohužel ne což se už pár sezon projevuje ...

  • Posily

   captain_obvious19.12.2014 22:24reagovat

   Já bych tam Skaláka nechal. Nastupuje tam celkem pravidelně, udělal už si tam určité renomé a ještě jeden půlrok pod Jarolímem mu jedině prospěje. Tady stejně hrát nebude a když ho tam Lavička bude posílat na 5 minut, tak kluk akorát přijde o základ v U-21 repre.

 • Česká trenerska skola

  Tashunka Witko19.12.2014 18:42reagovat

  je celkové hodně kvalitní.

   

  Tohle prohlášeni aspiruje na fór roku. Někdy se tady člověk dobře pobaví.

 • Setrvání Lavičky

  JosephV19.12.2014 17:57reagovat

  Je největší trapárnou co sehrálo naše vedení, všichni dobře vědí že zůstal jen kvůli tomu že nebyly schopný sehnat někoho jiného nebo spíš byly líní se podívat po lepšim trenérovi a ted budou slintat hovadiny že zůstal protože mu věří a mají v něm důvěru? A ty posily to jsem zvědav jestli to budou hráči jako se spekulovalo o Řezníčkovi a Holzerovi tak to bude určitě posílení kádru Smích

  • Setrvání Lavičky

   LukyACS19.12.2014 18:06reagovat

   Holzer by už teď byl možná platnější než Breznaník a mohl střídat třeba Krejčího, případně zaskočit za Costu. Nevím, proč se tomu posmíváš. Je třeba http://inbedwithmaradona.com/journal/2014/12/16/ibwm100-for-2015 zde po boku Pogby, Højbjerga, Draxlera, Depaye a dalších... ale Řezníčka bych tu také viděl nerad, každopádně jediný kdo zatím řekl, že ho chceme byl Sport.cz Smích

   • Setrvání Lavičky

    JosephV19.12.2014 18:30reagovat

    Posmívám se tomu protože tu máme na post Costy Pamiče a na hostování Hybše a levou zálohu Krejčího,zraněnýho Breznaníka a na hostování Sýkoru,Zemana a Podanýho tak si nemyslim že má smysl přivádět nějakýho Holzera z Ostravy když neni lepší než ty co jsem jmenoval,možná než Breznaník je protože ten je zraněnej Úsměv

    • Setrvání Lavičky

     Kombinator19.12.2014 18:46reagovat

     Breznaníka bych vyhodil. Jednak je to hovado, co vypadá jak debil a jednak u nás nemá budoucnost, je mu 29, je pořád zraněnej a když už hrál, tak byl totálně z formy a předvedl hovno, navíc mi přišlo, že ztratil rychlost. Příští rok mu bude třicet a čekat, že odejde Krejčí a Breznaník ho zastoupí s tím, že se musí půl roku rozehrávat, to mi nepřijde jako vhodná varianta. Podle mě bychom měli přivádět hráče max. do 25ti let, výš jen v mimořádých situacích, kdy se jedná o opravdu výjmečnýho hráče, který svojí kvalitou okamžitě pomůže týmu (Lafata, Rosický atd). nebo jde dokopat svojí kariéru ve stylu předávání zkušeností mladším (Ujfi, možná Kovač), aniž by musel hrát a v případě nouze je schopen okamžitě zaskočit na kritickým postu (stoper).

     • Setrvání Lavičky

      Kombinator19.12.2014 19:05reagovat

      Doufám, že to, že jsme Breznaníkovi dalí smlouvu do 30.6.2017, je na transfermarketu jen nějakej blbej vtip.

      • Setrvání Lavičky

       LukyACS19.12.2014 19:08reagovat

       bohužel:”V dubnu 2014 se dohodl na tříleté smlouvě s AC Sparta Praha” já tu breznaníka nikdy nechtěl, je to cholerik, Nešpor mi tolik nevadí...

    • Setrvání Lavičky

     artaxerxes19.12.2014 20:05reagovat

     Tak popořadě:

     Pamič - srdař bojovník, ale dělal stále stejné chyby a jeho výkonnost klesala. Pro management Sparty odepsaný hráč.

      

     Breznaník - dle medii pude na hostování nebo pryč.

      

     Krejčí - Ten bude prodán nejpozději v létě

     Zeman - Odepsaný ve Spartě díky své povaze

      

     Podaný - jako obránce dost chybující, jako záložník málo aktivní

      

     Tajže zbývá Sýkora a teoreticky pravák Přikryl.

      

     A Holzera bych koupil, ale nechal bych ho ještě půlsezóny v Baníku.

     • Setrvání Lavičky

      JosephV19.12.2014 20:48reagovat

      To co si napsal u Pamiče ,tak to samé se děje už půl roku u Costy... takže taky odepsaný hráč?

  • Setrvání Lavičky

   dominik2719.12.2014 18:47reagovat

   1) Pokud je možné získat Holzera za nějakou slušnou cenu, tak proč do něj nejít? I kdyby za Spartu nehrál vůbec, byl jen na hostování a pak se prodal do ciziny rovnou z té hostovačky, tak by se to z mého pohledu mělo vyplatit.

    

   2) Jestli Lavička u nás zůstává díky souhře omylů nebo čistým záměrem vedení, je mi celkem jedno. Pořád jsem radši, že tady zůstává on, než abychom sháněli jiného českého trenéra. Podle mě Lavička patří do té nejužší špičky a v momentě, kdy nemáme šanci získat Vrbu nebo Zemana, tak bych ho radši nechal pokračovat.

    

   3) Mně se Řezníček také jako případná posila příliš nezamlouvá. Je ale otázka, zda o něho Sparta skutečně má nějaký konkrétní zájem. Přijde mi logické, jestli ho klub sleduje. Sparta by logicky měla sledovat celou ligu a zvlášť se soustředit na hráče, kteří mají výsledky. Řezníček určitě má svoje kvality, nicméně já osobně bych ho sem netahal.

75382 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha