Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Šimáně

  Dynamo18.12.2015 10:02reagovat

  Má někdo zájem o dnešní rozhovor se Šimáněm o Slávii? Mohu ho sem nahrát, chcete-li.

  • Šimáně

   standis18.12.2015 10:07reagovat

   nahraj

  • Šimáně

   Dynamo18.12.2015 10:15reagovat

   Číňany řeším s Tvrdíkem. O zásadních věcech ve Slavii se radíme, říká nový spolumajitel Šimáně

   reklama

    

   • Ve hře o fotbalovou Slavii se objevilo i jméno jednoho z nejbohatších mužů světa.

   • Varianta, v níž figuroval Mexičan Carlos Slim Helú, byla ale pro Jiřího Šimáněho až příliš neuvěřitelná.

   • Vsadil proto na čínského partnera a jeho českého zástupce.

   • JIŘÍ ŠIMÁNĚ (65)

   • ◼ Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy se prosadil v zahraničním obchodu, dlouhá léta ve službách Strojexportu strávil zejména v Africe.

   • ◼ Posléze se stal společníkem ve firmě Unimex Group, která mimo jiné založila síť duty-free-shopů, ovládá leteckého dopravce Travel Service nebo hobbymarkety Uni Hobby.

   • ◼ Časopis Forbes odhaduje Šimáněho majetek na 11,3 miliardy korun.

   • Kromě fotbalu je jeho velkou zálibou golf, za Prahou vybudoval hřiště Albatros.

   • PRVNÍ POSILOU SPARŤAN

   • ◼ Slávistická veřejnost se nemůže dočkat slibovaných posil ligového kádru trenéra Dušana Uhrina, po podzimu pátého v tabulce.

   • První nové jméno bylo potvrzeno ve středu, kdy smlouvu se Slavií na tři a půl roku podepsal středopolař Josef Hušbauer, který přišel z tábora odvěkého rivala, tedy ze Sparty.

   • ◼ Stal se tak první velkou posilou, kterou Jiří Šimáně do Slavie přivedl. Její červenobílé barvy každopádně nový spoluvlastník vnímá jako osud. Když se řekne Slavia, vybaví si svého otce, který z Plzně, kde tenkrát rodina bydlela, jezdil poctivě na každý zápas červenobílých.

   • Nebo na nadvakrát zlomené zápěstí, které samotný Jiří Šimáně v brance mládežnického týmu Slavie utrpěl v zápase s Duklou.

   • ”Neměl jsem zpevněnou ruku, jejich útočník vystřelil a bylo to, no…

   • Se Slavií jsem spojený od dětství, ale celá rodina mě teď zapřísahala, abych do fotbalu nechodil. Já nechtěl, ale musel jsem. Jinak by 15. září Slavia skončila,” připomíná datum, kdy zasedal soud, jenž mohl do klubu poslat insolvenčního správce.

    

   K sobotním 66. narozeninám si Jiří Šimáně nadělil dárek už před několika týdny. To když si spolu s čínskou skupinou CEFC koupil od někdejšího ministra dopravy Aleše Řebíčka fotbalovou Slavii.

   Na to, aby se objevil v její zápasové jedenáctce, Šimáně určitě aspirovat nebude, bohatě mu postačí, že se vejde mezi jedenáct nejbohatších českých podnikatelů. Nebo miliardářů, ale to slovo nemá rád.

   HN: Několik týdnů jste nově spolumajitelem a také prezidentem fotbalové Slavie. Jak vám to změnilo život?

   Nijak dramaticky. Zápasy teď možná prožívám o něco intenzivněji a časově mě to víc zatěžuje.

   Slavia dnes disponuje managementem, který ví, co má dělat, a já každodenní chod klubu neřeším. Ale jsou témata, o kterých bych spolurozhodovat měl. Kupříkladu filozofie dalšího směřování klubu, jednání s partnery, infrastruktura klubu, akademie, přestupy atd. U toho být musím. Slavii se věnuji většinou pozdě odpoledne nebo večer, kdy už mám hotovo ve firmě, a lidé z klubu se tomu musí přizpůsobit.

   HN: Slavii jste nakonec koupil spolu s čínským investorem, ale naznačoval jste, že ve hře byla i varianta americká. Nebo spíš mexická?

   O té mexické jsem nikdy nehovořil a překvapuje mě, že o něčem takovém víte. Ale ano, přišli za mnou s nabídkou, která byla spojena se jménem Carlos Slim Helú.

   HN: To je jeden z nejbohatších mužů světa.

   Ano, a pro mě to proto bylo natolik neuvěřitelné, že jsem se tím ani nijak zvlášť nezabýval. Reálně tam byl ve hře jeden Američan s historickými vazbami na Česko, ale už o tom nemá smysl nějak víc hovořit.

   HN: Byznys se odehrával pod časovým tlakem. Slavia, tehdy v majetku Aleše Řebíčka, se ocitla v insolvenčním řízení, hrozilo, že soud pošle do klubu správce. Musel jste jednat rychle, proto jste se obrátil na Číňany?

   Ano, protože pan Tvrdík je vždycky nejrychlejší. Jako s reprezentantem čínské skupiny CEFC pro Česko jsme s ním zrovna jednali o prodeji části akcií Travel Servicu a já jsem při té příležitosti nabídl i možnost spolupráce v souvislosti se Slavií. A čínská strana souhlasila.

   V minulosti jsem nikdy neměl v plánu do Slavie akcionářsky vstupovat, ale v té situaci nebylo jiné volby, cítil jsem povinnost ji zachránit.

   HN: Jak probíhal obchod s Alešem Řebíčkem?

   Bylo to velmi hektické, termín insolvence se blížil, vzrůstala potřeba rychle něco udělat. Ze strany pana Řebíčka to tak komplikované nebylo, i když Slavia byla bez peněz, silně zadlužena a zatížena mnoha právními spory, které se táhnou dodnes.

   Složitější to bylo na straně budoucích akcionářů, kteří se předtím neznali a neměli se sebou žádnou historickou zkušenost, i když pana Tvrdíka jsem znal z doby jeho působení v ČSA. Dva subjekty, které vstupovaly do jednoho klubu, si rychle musely vyjasnit názory na jeho směřování. To byla složitější operace než s panem Řebíčkem.

   HN: Z velké části ovšem šlo o pohledávky samotného Aleše Řebíčka, který si podle našich informací nárokoval kolem 120 milionů korun.

   To nemohu komentovat, všechny pohledávky byly předmětem obchodního vyrovnání. Slavia je všechny uhradila a teď nemá žádné dluhy.

   Šimáně chce navýšit svůj podíl v ČSA. Naráží ale na Korejce a nově i na ministra Babiše - čtěte ZDE

   HN: Když jsme u financí, budete spolu s CEFC upravovat základní jmění Slavie?

   Ano, stane se tak na příští valné hromadě, kterou jsme naplánovali na konec prosince.

   Struktura, na které jsme se domluvili, je jasná, ale blíž bych to zatím neventiloval.

   HN: Akcie jste si vy a Číňané rozdělili zhruba v poměru 40 : 60, minimální podíl drží drobní akcionáři. Může se ten poměr v čase nějak měnit?

   Možná se o tom do budoucna můžeme bavit, ale dnes to není na pořadu dne. Klíčové je teď klub stoprocentně stabilizovat a nastartovat tým tak, aby nejpozději do tří let hrál evropské poháry. Chceme zlepšit zázemí také našim ženám, které postoupily do čtvrtfinále Ligy mistrů, čehož si velmi vážíme.

   HN: Peníze z Číny chodí?

   Domluvili jsme se na jistém scénáři a ten do dnešního dne funguje.

   HN: Jak těsná je vaše spolupráce s panem Tvrdíkem?

   Podle dohody bych klub měl řídit já, ale o zásadních věcech se radíme.

   CEFC i já dáváme do projektu svoje peníze, obě strany musí mít přehled o tom, co se s nimi v klubu děje. Pravidla spolupráce jsou jasná a zatím fungují. Čas od času se naše názory liší, ale to je normální, ve finále se musíme nějak dohodnout.

   HN: Proskočily i spekulace, že jste do nákupu Slavie chtěl jít původně se skupinou podnikatelů, kteří mají blízko k vlastnictví stadionu v Edenu.

   To je úplný nesmysl, to určitě ne.

   HN: Každopádně v den D, kdy soud řešil insolvenční situaci Slavie, společnost Eden Arena přihlásila do celého řízení i svoji pohledávku. To byl poněkud nepřátelský signál, ne?

   Vzájemné vztahy nebyly dobré dlouhodobě, klub a firma zastřešující stadion se spolu soudily. Takže to, co se stalo v den jednání o insolvenci, bylo jen důsledkem těchto vztahů.

   HN: Komu patří stadion v Edenu?

   Podle dokumentů, s nimiž jsem měl možnost se seznámit, panu doktoru Slavíčkovi.

   HN: Co myslíte, musí se do budoucna klub a stadion vlastnicky spojit?

   Nemusí. Příklady z Milána nebo z původního mnichovského stadionu ukazují, že i s dobrou nájemní smlouvou můžete být spokojeni. Každopádně jsme utvořili pracovní skupinu, která s vlastníky stadionu o situaci už několikrát jednala. Chceme respektovat právo majitele na to, aby se mu jeho investice vrátila. Nám jde o to, zajistit nájem za férové peníze a vytvořit klid pro hráče, neznervózňovat je tím, že by se třeba museli každý týden stěhovat ze šatny.

   A pokud by byl jednoho dne stadion na prodej za rozumnou cenu, přemýšleli bychom o tom.

   HN: Stadion byl postaven na dluh, za devět let bude splatná jistina dluhopisů, jež činí asi čtvrt miliardy korun. Dá se to podle vás nějak řešit?

   Těžko se mi k tomu vyjadřuje, historii stadionu a závazky přesně neznám. To není naše věc a my se tím teď nezabýváme. V momentu, kdy se na stole objeví nabídka na koupi stadionu, si všechny relevantní dokumenty prostudujeme a situaci vyhodnotíme.

   HN: Stále není vyřešená situace kolem stadionu Bohemians v nedalekém vršovickém Ďolíčku. Jak by Slavii vyhovovalo dělit se s Bohemians o Eden?

   Na příští rok je dle dostupných informací do Edenu naplánováno pět až šest velkých koncertů. Už tak nebude jednoduché se tam poskládat s námi. Se dvěma kluby by to bylo ještě složitější.

   Teď se ovšem o možnosti stěhování Bohemians do Edenu nemluví, to jsem slyšel naposledy tak před dvěma roky.

   HN: V jaké výši si představujete standardní roční rozpočet Slavie Praha?

   Mezi 150 a 200 miliony korun, standardní rozpočet budeme mít až od příští sezony.

   HN: Sparta uvádí až 350 milionů na sezonu. Budete mít snahu se této částce vyrovnat?

   Je otázka, jestli potřebujete auto za 10 milionů s pochromovanějšími blatníky, když stejně rychle můžete jezdit ve voze za 4,5 milionu, který jen nebude tak naleštěný. Nemyslím si, že bychom nutně museli utratit 350 milionů, abychom hráli stejný fotbal jako Sparta.

   Ještě je tu ale mnoho neznámých, zatím střílím trochu od boku. Výše rozpočtu bude přímo závislá na strategii či filozofii klubu. Vychovávat si vlastní hráče, nakupovat je, či zvolit určitý mix? Teď jsem se byl podívat na utkání našich mládežníků s Hajdukem Split. Máme se co učit, jsme světelné roky pozadu. Výchova mladých musí být naše priorita.

   Fanoušci musí být trpěliví, neměli bychom zbytečně utrácet, naši odchovanci v prvním týmu je cíl, ke kterému musíme směřovat. Myslím, že za 170 až 200 milionů lze v českých poměrech se správnými lidmi na správných místech hrát hodně hlasitou muziku.

   HN: Odložili jste si do šuplíku nějakou konkrétní sumu, kterou hodláte utratit za zimní posily?

   Žádný takový šuplíček neexistuje. Teď jsme bohužel v situaci, kdy budeme muset nějaké peníze utratit, abychom měli v následujících sezonách jakous takous šanci hrát o účast v Evropské lize.

   Získali jsme Hušbauera. Jednáme také o Železníkovi ze Zlína, ale dokud není vše podepsané, vždycky to může skončit třeba na nedohodě o jednom slovíčku.

   Přes zimu bychom mohli podepsat další tři až čtyři nové hráče, když to půjde dobře. Jejich příchod do klubu by však pravděpodobně přicházel v úvahu až v létě. Jednání průběžně vede sportovní ředitel Josef Jinoch, ve finální fázi do toho vstupuju i já. Každopádně všechna jména na našem seznamu vycházejí z jednání sportovní rady, kterou jsme ustanovili.

   Několik hráčů sledujeme i v zahraničí.

   HN: Skupina CEFC kupuje v Česku rozsáhlé majetky. Pivovary, reality, vstupuje do médií… Proč vstupují i do fotbalu?

   Přijdete do cizí země, která vám není úplně známá, a chcete se tam nějak jasně vyprofilovat. Co pro vás může být lepší než investice do značky, jako je Slavia, s propojením na kulturní a historickou tradici země. Navíc do značky, která je momentálně na kolenou.

   Je to pro ně prestižní a velmi významný projekt, ale pochopitelně také rizikový. Veřejnost je bude posuzovat spíše podle toho, jak se chovají ve Slavii, než podle toho, jaké vaří pivo. Když si u nás koupíte podnik XY, je to průměrnému Čechovi většinou lhostejné. Vstoupíte-li ale do Slavie, všichni sledují, jak se tam chováte, jaké máte výsledky. A toho jsou si oni velmi dobře vědomi.

   HN: Jak byste ze svého pohledu CEFC definoval? Z veřejně dostupných informací lze zjistit, že jde o průmyslový konglomerát, že u jeho zrodu v 80. letech minulého století měla stát čínská armáda, že je v Číně považována za velmi vlivnou. Co je to za firmu?

   Já musím být úplně upřímný: my komunikujeme s Jaroslavem Tvrdíkem. Setkal jsem se sice i s vedoucími představiteli CEFC, ale to bylo setkání spíše formální. Oni většinou nehovoří anglicky, proto je pro nás komunikace trochu komplikovanější.

   Naše spojení je přes Jaroslava Tvrdíka. On je jediný zplnomocněný zástupce této skupiny v České republice. A my čínskou stranu posuzujeme podle toho, jak plní to, co slíbí.

   HN: V oblasti zahraničního obchodu se pohybujete už dlouhá léta, jak vnímáte současnou čínskou expanzi?

   Číňané expandují po celém světě. Když se dnes podíváte na Afriku, tak všude tam, kde dřív byli Britové či Francouzi, najdete Číňany. A vůbec se nedivím, že směřují i do Evropy, kde nacházejí kvalitu a historii. Když cílí do všech světadílů včetně Ameriky, bylo by s podivem, kdyby při tom přetlaku finančních prostředků, které mají, nešli také do regionu střední Evropy.

   HN: Ještě zpátky k fotbalu. V jeho blízkosti jste se pohyboval léta, kupříkladu jako sponzor. Nicméně jste opakovaně zdůrazňoval, že žádný klub si pořizovat nebudete, protože pro český fotbal je typické netransparentní prostředí bez závazných pravidel. Přesto jste teď ve Slavii. Pokusíte se svět českého fotbalu nějak změnit?

   Rozhodně se k tomu nepostavím jako kdysi Václav Fischer. Ten si myslel, že změní politický systém, když přijde do Senátu a začne zákonodárcům vysvětlovat, jak se to má všechno dělat. Jedna osoba nic změnit nemůže. Těch subjektů musí být podstatně víc a musí se na tom domluvit. Když jako Slavia narazíme na problém, budeme se snažit hledat řešení ve spolupráci s dalšími.

   Když vidíte, co se děje kolem FIFA, kdy se polovina vedení ocitla v kriminále, asi by bylo naivní myslet si, že zrovna český fotbal bude úplně v pořádku.

   HN: Určitě už se vám ohlásila spousta agentů nabízejících své hráče. Jestlipak vám už ale zaťukal na dveře i někdo se vzkazem, kam máte poslat kufry peněz, pokud chcete, aby Slavia na jaře kopala penalty?

   Takový pán ještě nepřišel. A vůbec nevím, jak bychom to řešili. Mám tu finančního ředitele, který 15 let pracoval pro firmu Siemens. Tak si představuju, jak bych za ním přišel a řekl mu: Dobrý den, pane Boháči, potřeboval bych sto tisíc na úplatek rozhodčímu. A on by mi řekl: A jak to mám udělat, pane Šimáně? Jestli chcete, tak si to zaplaťte z vlastní kapsy.

   A já nechci, abychom vyhrávali nějakou špinavou penaltou, pro mě je to sport. Jestli někdo takový kluby obchází, může to být dost dobře i agent s teplou vodou, který si vezme peníze a počká, jak to dopadne. A peníze buď vrátí, nebo si je nechá, aniž by cokoliv udělal. Ale nechci být zase za naivku, jen říkám, že s tím žádné zkušenosti nemám.

   Klubová pokladna ani moje kapsa rozhodně nic takového financovat nebudou.

    

   • Šimáně

    standis18.12.2015 10:30reagovat

    díky. Jenom jsem zvědavý, jak si Simáně představuje ten rachot za 170-200 milionů ročně, když chce mít i kvalitní mládežnickou akademii.

 • Paska

  Dynamo18.12.2015 9:50reagovat

  ”Nechci se nikoho dotknout, opravdu nechci být nijak adresný, ale tomu, co po fotbalové stránce uměli dvacetiletí čeští kluci v době kolem roku 1996, se ta současná generace prostě ani nepřibližuje.”

  • Paska

   Dynamo18.12.2015 9:52reagovat

   ”Ale Sparta jde opravdu dobrou cestou”

  • Paska

   petr13718.12.2015 9:55reagovat

   nechci se Pasky dotknout, ale tohle je pekna blbost. Dnesni mladi hraci jsou podle me na vyssi urovni, nez byli tenkrat. Nejde primo o ty jednotlivce, ale spis o to, ze jde dopredu cely fotbal, kvalita treninku atd.

   • Paska

    Dynamo18.12.2015 9:58reagovat

    musíš to ale srovnávat s fotbalem tehdy a teď a také jak se čeští fotbalisté prosazují ve špičkových ligách...

    • Paska

     petr13718.12.2015 10:59reagovat

     prosazují se hůře, o tom žádná, ale Paska srovnával dnešní s tehdejšími a to je trochu něco jiného

  • Paska

   13goat18.12.2015 12:43reagovat

   Absolutní hloupost. Dnešní mladíci - ti špičkoví, kteří nastupují v top týmech - mají mnohem větší dril než měli hráči před 20 lety. Po všech stránkách - technicky se všude učí základy podle Coervera, každá mládežnická struktura má nejméně jednoho kondičního trenéra, se kterým mohou rozvíjet silové a rychlostí tedy dynamické předpoklady, stejně tak jako před dvaceti lety naprosto opomíjenou koordinaci. Tehdy ale nebyla taková konkurence, takže se hráči prosazovali líp, navíc nám, jak se často omílá, ujel vlak. Tedy to co my tady považujeme za trend je v zahraničí, především v holandsku a německu již zaběhnutou věcí.

  • Paska

   ouki18.12.2015 21:47reagovat

   Já nemohu souhlasit. Naši špičkoví mladí hráči mají minimální techniku. Těží spíše z jiných atributů. Před těmi 20 lety měli mnohem lepší techniku. A není pravda, že se fotbal nějak výrazně posouvá dopředu, co se týče technických dovedností. Techničtí hráči byli odjakživa.

 • Zajímavé :-)

  krabat18.12.2015 9:04reagovat

  http://fotbal.idnes.cz/sestava-podzimu-fotbalove-ligy-2015-dre-/fotbal.aspx?c=A151217_183621_fotbal_pes

  • Zajímavé :-)

   nemfi18.12.2015 9:26reagovat

   Vyhazovaný Matějovský je hned po Pavelkovi a Hořavovi další varianta do středu zálohy Úsměv

  • Zajímavé :-)

   bigcock18.12.2015 9:48reagovat

   Simon Deli Úsměv

 • ASI

  daniel18.12.2015 8:45reagovat

  před rokem se psalo že se má rekonstruovat stadion a má tam vyrůst taky obchodní centrum,začít se mělo na jaře 2016 a za 2 roky mělo být hotovo,jak to vypadá?Zřejmě to utichlo a bude z toho kulový co?Ten stadión by tu rekonstrukci potřeboval kompletní!Smutek

  • ASI

   waaw18.12.2015 12:38reagovat

   Obchodni centrum zatim podle tisku uvizlo na nesouhlasu Prahy 7. Meli obavu i z dopravni situace pred spustenim Blanky. Ted se to mozna zase ozivi

 • Hašek

  Brian Pricke17.12.2015 17:09reagovat

  Pokud Vlastimil Petržela přijme nabídku Baníku, je vážným kandidátem na trenéra Vlašimi Martin Hašek.

  • Hašek

   Capo17.12.2015 17:26reagovat

   To by bylo skvělý, konečně by tam nikdo nepřehlížel naše hostovačky a nejtalentovanějších mladí hráči by mohli sbírat ostruhy ve druhé lize i bez béčka. A hlavně bysme se nemuseli bát je tam poslat, aby neslyšeli hned po prvním tréninku, jak jsou zanedbaní a že na to nemaj.

   • Hašek

    standis17.12.2015 17:38reagovat

    A co když má Petržela pravdu?

    • Hašek

     Capo17.12.2015 17:57reagovat

     Třeba jo, ale pokud hráč, který v juniorce patřil k tomu lepšímu nemá na podprůměrný tým druhé ligy, tak je s celou naší mládeží asi něco špatně. A popravdě se mi tomu nechce moc věřit. Petržela akorát pořád brečí, jak se mu spolupráce s náma nelíbí, že mu nepošleme pořádné hráče a přitom si je stejně v kádru nechá a některé i občas staví. Co čeká, že mu budeme do Vlašimi posílat, opravdu nechápu?

    • Hašek

     majtin17.12.2015 18:05reagovat

     A myslíš si, že Petržela stíhá moderní trendy. Tomu ujel vlak už když se léčil ze závislosti (to se mu nevysmívám) a teď už prostě nestíhá. Myslíš, že si taky po večerech dělá rozbory, že na sobě maká, aby byl ještě lepší?

    • Hašek

     brac17.12.2015 20:31reagovat

     Jestli má Petržela pravdu, tak to odnesou výsledky Vlašimi. S tím já problém nemám.Smích

   • Hašek

    Brian Pricke17.12.2015 17:44reagovat

    Můžeš, prosím tě, napsat seznam našich hráčů? Některé je těžké dohledat, když se snad ke konci ani neobjevovali na lavičce.

    • Hašek

     Capo17.12.2015 17:52reagovat

     Letos jsme jim tam poslali - Jan Vondra, Vojtěch Vorel, Martin Hašek, Jakub Nečas, Rudolf Reiter, Martin Toml, Jakub Moravec. A pořádně hrál jen stoper Toml. Nečekal jsem, že budou hrát u Petržely všichni, ale minimálně Moravce jsem očekával poněkud více vytíženého.

     • Hašek

      Brian Pricke17.12.2015 18:24reagovat

      Díky moc.

     • Hašek

      kopejtko17.12.2015 19:24reagovat

      o tyhle kluky nikdo nestal v Pardubicích a i na Žižkově to byl jen kompars ale ze všechno může zlý Petržela Úsměv

   • Hašek

    majtin17.12.2015 17:56reagovat

    Holoubek tuším naznačoval jako že by buď se obnovilo béčko nebo by se obsadil druholigový klub sportovním vedením. Tak nevím jestli by to mohlo být tady.

  • Hašek

   FIKURA17.12.2015 23:16reagovat

   Tyršovi dávám max. půl roku ve Vlašimi. Stejně jako v Pardubicich.

 • Vašon a Hušbi jako caparti

  daweee17.12.2015 16:31reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=lERTxDum0-Q

   

  Tak to je nejlepší video, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl SmíchSmíchSmích

  Hušbiho mullet je nadčasovej.

  • Vašon a Hušbi jako caparti

   pubi17.12.2015 16:50reagovat

   Roberto Baggio hadr, taky už jsem to dneska viděl a neskutečný. Smích

  • Vašon a Hušbi jako caparti

   standis17.12.2015 16:57reagovat

   SmíchTak to je fakt dobrý. Kde jsi ho vyštrachal?

   • Vašon a Hušbi jako caparti

    daweee17.12.2015 17:09reagovat

    na facebooku FDF to bylo první. :) a koukám, že už to pomalu přejímaj i ostatní media.

    • Vašon a Hušbi jako caparti

     majtin17.12.2015 17:54reagovat

     Smích Dobrej nadpis ”Grázlové prolhaný oba dva už od malička”Smích . Pepu bych poznal i podle toho věčnýho olizování rtů.

     Jinak i tohle video mi ukazuje, že ten přestup je tak nějak špatně, ve smyslu jako že to tak nemá bejt.

  • Vašon a Hušbi jako caparti

   Capo17.12.2015 16:58reagovat

   Pěkný, hodně jsem se nasmál a celkem to ukazuje, jak hluboký význam má zasévat lásku ke klubu už od kolébkySmích

 • Special ONE

  pubi17.12.2015 15:59reagovat

  Otavo, slez ze svahu a jednej!

  • Special ONE

   Paspartu17.12.2015 16:07reagovat

   On je to podle mě Ščasný, akorát v lepší klubu. Úspěchy měl, to mu neberu, ale nikdy na mě neudělal bůhví jaký dojem. To ať radši jedná s Guardiolou, který končí v Bayernu Smích

   • Special ONE

    waaw18.12.2015 8:03reagovat

    Minimalne nemusi resit, koho bez smlouvy sehnat na praveho obrance. Vybere si toho nejlepsiho

 • Víkend šampionů

  Paspartu17.12.2015 14:14reagovat

  Myslíte, že se ještě někdy zopakuje tento turnaj? Byla docela zábava to sledovat, ikdyž tam často šlo o nohy a hrozilo, že někdo vypadne na delší dobu, jako třeba Krejda. Já bych to bral, ale nevím, jak hráči a trenéři Smích

  • Víkend šampionů

   ouki17.12.2015 14:16reagovat

   Já ho měl hodně rád. Ale s velkou pravděpodobností nic takového v brzké době nebude.

  • Víkend šampionů

   Luke17.12.2015 14:20reagovat

   Skvělá akce a velká škoda, že už to není

   • Víkend šampionů

    Paspartu17.12.2015 14:34reagovat

    Proč ho vlastně zrušili?

    • Víkend šampionů

     FIKURA17.12.2015 14:44reagovat

     Myslim ze to bylo kvuli výtržnostem fanoušků. Tenkrát turnaj ani nezacal a byl zrušen.

    • Víkend šampionů

     LukyACS17.12.2015 14:45reagovat

     Ze strachu, že tam půjde o život Úsměv

    • Víkend šampionů

     Luke17.12.2015 14:46reagovat

     http://fotbal.idnes.cz/vikend-sampionu-je-definitivne-zrusen-potvrdil-poradatel-turnaje-10r-/fot_dsouteze.aspx?c=A120105_141721_fot_dsouteze_pes

     • Víkend šampionů

      Paspartu17.12.2015 16:09reagovat

      Tak protože jsou Slováci lemplové, tak se to zrušilo. Vůbec bych tam takové akce nedělal. Má to být v Praze v O2 Areně a je klid. Mě se to tam líbilo a o nějakých problémech jsem neslyšel, natož abych je viděl.

      • Víkend šampionů

       honzaspartan18.12.2015 8:12reagovat

       Přesně. Jednou se rozhodlo, že to bude na Slovensku, aby Slováci nebrečeli, a tím ten turnaj skončil.

 • Klubismus

  taborita17.12.2015 13:38reagovat

  Tak buď chceme mít Spartu složenou z hráčů, kteří jsou buď odmalička ”kovaní” nebo po přestupu do Sparty ke klubu získají doživotní, trvalý vztah (napadá mě třeba Řepka, ať si o něm každý může myslet co chce) nebo chceme mít Spartu složenou jen ze žoldáků, kteří to hrají pouze a jenom pro peníze...

  Chápu, že je to v dnešní společnosti možná naivní, ale já jsem zastáncem první části - a z tohoto pohledu Hušbauer neměl nikdy přestoupit do Slávie - měl jít kamkoliv jinam (třeba na hostování) nebo zůstat v zahraničí Otrávení

  • Klubismus

   ouki17.12.2015 13:46reagovat

   Ano, je to naivní :) To bychom pomalu mohli skončit s téměř jakýmikoliv příchody fotbalistů.

    

   Mně bude stačit, když za nás budou hrát fotbalisté s profesionálním přístupem.

   • Klubismus

    taborita17.12.2015 13:49reagovat

    Já to ale nemyslel tak, že každý kdo přijde se musí stát zákonitě Sparťanem do konce života,ale měl by získat alespoň nějaký vztah ke klubu, celá organizace by ho měla nějak oslovit - tradice, historie, fanoušci apod.

    • Klubismus

     ouki17.12.2015 13:59reagovat

     Ano, to už se dá pochopit. Získat vztah ke klubu, ve kterém působím. Ale také umím pochopit, že ho někdo nezíská. Pokud na své současné či bývalé působiště nijak neplive a chová se profesionálně a loajálně, tak mi to nevadí. Někdy totiž takováto rozhodnutí alá Hušbauer velmi výrazně ovlivňují jeho kariéru a zajištění a neměl by hráč takto odsoudit. Přesněji řečeno pochopím, když se sám zcela neodsoudí, jen proto, že to je Slavia.

   • Klubismus

    LukyACS17.12.2015 13:51reagovat

    Zahustel jím bezesporu je, spíš nechápu, jak se tu mohl objevit Litsingi, který měl problémy už v Teplicích, to se pak člověk nemůže divit, že se u nás vybodl na trénink Úsměv

    • Klubismus

     ouki17.12.2015 13:55reagovat

     Tak zrovna mě na tom nepřekvapuje absolutně nic. Ščasný znal ze všech nejlépe, jak je na tom Litsingi a rozhodl se ho zkrátka přetáhnout spolu do nového klubu.

  • Klubismus

   LukyACS17.12.2015 13:49reagovat

   Jsem rád, že neklapl Frydrych, to bychomu tu kvůli Impulzovi dost možná měli chachara místo našeho odchovance.

  • Klubismus

   majtin17.12.2015 13:51reagovat

   Tak třeba Řepka byl pro mě svým způsobem taky žoldák. Sparta naplňovala jeho vnitřní prázdnotu, honil si na ní svoje ego a on jí častokrát škodil a ještě za to bral luxusní plat. Pravý klubisti jsou pro mě třeba Hašek nebo Hřebík, kteří se dokázali povznést nad urážky části fanoušků a dělají pro Spartu to nejlepší co umí.

   Já si klubismus nepředstavuje jako nenávist k soupeři (nenávisti je už tak na světě dost), ale zdravou rivalitu, bez který by ta soutěž postrádala smysl. A klubismus je pro mě něco jako rodina, ne ta forma, ale duch. Takže s tebou víceméně souhlasím.

   • Klubismus

    AlaMierda17.12.2015 14:08reagovat

    oni v podstatě všichni hráči jsou žoldáci, ale já tenhle termín fakt rád nemám. Řepka pro mě není žádný sparťan, ať se mlátí po srdíčku jak chce. Ty jeho blikance bych ještě kousnul, i když nás stály i titul. Ale ty urážky Sparty, ukradená kasa s tím ať jde někam. To je pro mě několikanásobně větší klubista Bony, který vždy zmiňuje, že je vděčný Spartě za kariéru. Nebo Pamič, sice plašan, ale na hřišti dřel jak kůň vždycky. O Spartě se vyjadřoval jen v dobrém. Upřednostnil ji před Salzburkem i když mu nabízel 3násobně vyšší plat. A nikdy nezapomenu, jak dělal kapitána na tom halovém turnaji. Jak to vzal vážně i když to byl sranda turnaj a po turnaji vyprávěl jaká to je pro něho čest, být kapitánem Sparty i na tu chviličku. To jsou kluci, kterých si vážím víc než nějakého Řepky

    • Klubismus

     ouki17.12.2015 14:11reagovat

     Naprostý souhlas. Mohu jen podtrhnout.

      

     Jen bych doplnil, že sice všichni hráči jsou vlastně žoldáci, ale na tom termínu není nic špatného. To, že se termínu dal časem negativní nádech, neznamená, že to je něco negativního.

    • Klubismus

     majtin17.12.2015 14:11reagovat

     Jo, Bony a Manuel jsou pro mě srdcaři v pravém slova smyslu (není to o nenávisti k všemu nesparťanskému, ale o vztahu ke Spartě).

     • Klubismus

      AlaMierda17.12.2015 14:27reagovat

      přesně tak, to, že nějaký hráč který zrovna u nás hraje a vykřikuje fujj Slavia a blee Plíseň, to je jen taková šaškárna pro fanoušky.

 • BERO

  supermario2317.12.2015 13:29reagovat

  Podle mě zajímavý hráč, u kterého by nebylo na škodu se zajímat. Hodně perspektivní hráč s velkou budoucností, ale pro Spartu nejspíš nedostupnej hráč i když se jeho jméno psalo v souvislosti s posilama Sešívek.

  • BERO

   LukyACS17.12.2015 13:44reagovat

   máme dost talentů do středu zálohy, dal bych šanci raději jim, než sem tahat dalšího Slováka

   • BERO

    majtin17.12.2015 13:53reagovat

    Slováci jsou většinou loterie, to máš pravdu - Kucka byl atyp vzhledem k jeho postavě a stylu. Ale třeba toho Schranze byla podle mě škoda. Oni mají často v hlavě přehazovačku, ale tenhle vypadal rozumně.

   • BERO

    13goat17.12.2015 23:55reagovat

    Zasadne nesouhlasim Luky. Bera jsem videl 3x v TV cely zapas a je zarucene lepsi nez vsichni nasi hraci tohoto rocniku (1995) nejlepsi z nich - dle meho Cavos - nedosahuje ani polovicni vykonnosti. Je problem ale cena, pod 1mE nam ho nedaj.

82326 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha