Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dynamo Moskva přenos

  Pitoma3.2.2016 13:24reagovat

  Nevíte někdo kde se dá sledovat dnešní zápas.

  Moc díky

  • Dynamo Moskva přenos

   spartas3.2.2016 13:29reagovat

   https://www.youtube.com/watch?v=LAAf7-PwWxI

 • Skalák

  Pindruch3.2.2016 9:54reagovat

  Tak z přestupu Skaláka má prý Sparta 9 milionů.

  • Skalák

   Bunda3.2.2016 10:25reagovat

   Takže celkově 19. To je solidní částka, ale stejně to vedení Sparty posralo..

   • Skalák

    Capo3.2.2016 10:35reagovat

    Ono je to těžký, už mu bylo 22 let, když ho pouštěli s opcí a asi je pravda, že když se u nás ten hráč do tohohle věku pořádně nechytne, tak je lepší ho zpeněžit dřív, než ta cena ještě klesne. Tak velký progres během jednoho roku byl popravdě velké překvapení. V Brně nepodával takové výkony, abychom mohli dát ruku do ohně, že v Boleslavi jen jako host bude hrát víc než jejich kmenoví hráči.

    • Skalák

     Bunda3.2.2016 11:01reagovat

     Skalak podával skvělé výkony už na jaře v Brně jenže Sparta své hráče na hostování asi moc nesleduje..

    • Skalák

     Tashunka Witko3.2.2016 11:32reagovat

     Že se hráč do 22 let nechytne, je ve Spartě spíše pravidlo, takže by to nemělo někoho překvapit. Spíše je překvapivé, že navzodry kecům a proklamacím, chybí ve Spartě trenerská kvalita, která by dokázala fundovaně odhadnout potenciál mladých hráčů. Sice si můžeme všude přečíst milionkrát omleté bláboly o dynamice, obratnosti a optimálních fotbalových somatotypech, ale nakonec nám na stoperu po letech hledání zbyde nemotora, který nezvládne ani pomalou chůzi vzad, aniž by 3x neupadl a zbytek jsou přeškolení ztroskotanci a návratilci z neúspěšných misí.

     Sparta prostě s mladými neumí pracovat, resp. nezvládá to nejdůležitější, začlenit je do dospělého fotbalu, což je základní manažerský nedostatek a největší slabina současného vedení.

     • Skalák

      Capo3.2.2016 11:43reagovat

      S tím celkem souhlasim, odhadnout potenciál hráče by pro Spartu mělo být klíčové a jak je vidět na případech Pavelky, Skaláka, Frýdka nebo dříve třeba Koláře, tak při troše trpělivosti z nich nakonec špičkoví hráči vyrostli. Byť ve Spartě by to asi měli nepoměrně těžší, aby ten růst byl takový jako jinde, kde hráli více.

     • Skalák

      rimidalv3.2.2016 12:30reagovat

      V případě Pavelky došlo k pochybení - měl na základ v době kdy MM měl silně kolísavou výkonnost.

      Skalák v přestávkách hostování nepřesvědčil, aby mohl hrát v základu ( koho měl nahradit ? ).

      Na lavičce by určitě nedosáhl na dnešní úroveň. Otrávení

    • Skalák

     captain_obvious3.2.2016 12:14reagovat

     V Brně hrál skvěle a jsem si jistý, že Hřebík nemohl souhlasit jak s jeho puštěním na další hostovačku, tak už vůbec ne se směšnou opcí, kterou si Bolka mohla snadno dovolit, aniž by kvůli tomu skončila v insolvenci. Skaláka naší slavné přestupní komisi neodpustím, protože to je ukázka naprostého amatérismu. Kdyby byli všichni hloupí a shodli se, že nám nemá co dát, tak nic neříkám. Ale já jsem přesvědčený, že ten, který tomu z nich rozumí nejvíc a má největší kvalifikaci, byl zásadně proti.

  • Skalák

   Capo3.2.2016 10:29reagovat

   Celkem 19 mega je nakonec slušný na to, že u nás v podstatě nehrál. Škoda tý opce loni, ale je pravda, že se asi nedalo předpovídat, že během jednoho roku udělá až takovej herní progres, aby za něj Bolka byla ochotná dát těch 10 mega. Když bude Přikryl zdravej, tak ho klidně může napodobit, snad máme taky alespoň procenta.

   • Skalák

    Raist3.2.2016 11:25reagovat

    Jak ukazuje teď Vůch, opce se možná začíná stávat pravidlem u hostovaček opravdu perspektivních hráčů. Pokud má klub finanční polštář a věří, že v hostujícím hráči je potenciál stát se klíčovou oporou týmu a do budoucna má i šanci jít ven, chápu tlak na prosazení opce do hostovačky. Jinak pro ně takové hostování postrádá smysl. Proto tu opci nemám Otavovi za zlé: Skalák se chtěl herně posunout a to mu v lize mohla umožnit jen hrstka klubů, z nichž většina byli naši konkurentni v boji o titul. Opce tak byla nutné zlo. Primárně je chyba v tom, že ani po chvále, která šla na Skaláka z Brna, nedostal u nás větší prostor. Ale za to, myslím, Otava nemůže.

    • Skalák

     13goat3.2.2016 12:20reagovat

     Souhlas. Co se týče Vůcha, klidně se může stát, že ho za rok a půl nebo dva uvidíme pózovat se Sparťanskym dresem.

     • Skalák

      adam3.2.2016 13:17reagovat

      Z hlediska fotbalových kvalit bych si to i dokázal představit, ale Vůch má bohužel větší bohatství v nohách než v hlavě, takže tomu moc nevěřím.

 • Kotalík

  Capo3.2.2016 6:12reagovat

  Takový dvě pro mě nejzajímavější věci.

  1) Prý je velkým přáním, aby bylo možné mladé hráče zapojit do Áčka hned, probíhají konzultace s trenéry mládeže, ale podle jejich slov na to žádný ještě nemá. Z jeho pohledu chybí Béčko, ale k tomu, že by ho chtěli znovu zavést neříká nic.

  2) Věří, že přestupy, tak jak je nastavili v průběhu této sezony budou eliminovat nepovedené přestupy. V létě byl prý mimo systém hodnocení a výběru přiveden jen Steinhofer(doporučení) a to už se nebude opakovat. Paixao byl přiveden výhradně pro případ, že nebude moci hrát Lafata a prostě mu jen nevyšel začátek sezony, jinak kvalitu hlavně v přípravě prokázal. Jinak teď v zimě přivedli všechny hráče co chtěli a přímo na posty co byly určeny k posílení. Vytipovaní hráči byli v průběhu podzimu sledovaní a skautingové oddělení k nim mělo připravené i varianty ze zahraničí.

  • Kotalík

   Jarda113.2.2016 8:05reagovat

   takže všechno je nádherné, a jede se dál...Ale souhlasím, Sparta přivedla v zimě celkem zajímavá jména. Otázka jsou ale soutěžní zápasy, nejvíce se jistě čeká od Šurala.

  • Kotalík

   honzaspartan3.2.2016 8:47reagovat

   No, tyhle hráče jsme dokázali vytipovat a sledovat všichniSmích

   • Kotalík

    Capo3.2.2016 9:27reagovat

    Tak to je jasný, když se jedná o hráče z naší ligy a patří dlouhodobě k tomu lepšímu v lize, ale měli prý připraveny i varianty ze zahraničí, kdyby to nevyšlo, tam asi museli sledovat poněkud víceÚsměv

    • Kotalík

     honzaspartan3.2.2016 12:05reagovat

     No a ty tomu veříš, že měli vytipované podobně kvalitní hráče ze zahraničí, kteří by nevyhořeli, jak bývá zvykem?

     Já teda ani za mák. Podle mě nejspíš neměli vytipovaného nikoho.

  • Kotalík

   kapacitos3.2.2016 9:42reagovat

   Všechny trenéry mládeže bych hned vyhazel, jak to že tam nevidí nikoho kdo by teď zvladnul hrát za ”A”? Tady to vidí skoro každý..

   • Kotalík

    Capo3.2.2016 9:50reagovat

    Myslim, že bysme se měli v ČR naučit lépe zacházet se slovem talent. Mluví se tak prakticky o každém hráči, který trochu vyčnívá v dorostu a hraje za mládežnické repre. Pak to vypadá, že jsme velkovýrobna prvotřídních fotbalistů a ona realita v konfrontaci dospělého fotbalu je pak trochu jiná no.

    • Kotalík

     13goat3.2.2016 10:41reagovat

     Štempl a podpis.

    • Kotalík

     kopejtko3.2.2016 11:07reagovat

     poslední velký talent od dob Rosického byl Jun a ten to též nikam nedotáhl, takže naprostý souhlas

     • Kotalík

      dominik273.2.2016 12:27reagovat

      Ale prosímtě.Smích

       

      Takže Krejčí, na kterého byly lukrativní nabídky z ciziny, velkým talentem nebyl? Nebo Kadeřábek se Skalákem, kteří získali angažmá na západě? A co třeba Christian Frýdek ze současné mládeže? To není velký talent?

      • Kotalík

       kopejtko3.2.2016 14:49reagovat

       nejlepší střelec ME 17, nominace do výběru Evropy už v 17 hráč pro áčko, škoda no myslel jsem že to dotáhne dál ale chlapec se uspokojil. Talentem na něj neměl Krejda, Kadeř ani Skali to se na mě nezlob ale za tím si stojím Úsměv

   • Kotalík

    dominik273.2.2016 12:25reagovat

    Mně zase přijde, že když tady někdo volá po větších šancích pro odchovance, tak je z druhého tábora tendence to překrucovat tak, jako by se tady tvrdilo, že hráči U19 mohou bojovat o základní sestavu áčka. To samozřejmě se zkušenostmi jen z dorostenecké soutěže nemohou. On snad žádný fotbalista ve Spartě nedokázal přejít z dorostu rovnou do základu áčka. Je potřeba, aby se ti hráči vychovávali až do konce, tedy aby třeba v dorosteneckém věku mohli trénovat s áčkem, zapojili se do přípravy a skrz béčko, farmu či hostování si zvykali na dospělý fotbal. Po takovém cyklu mohou zvýšit konkurenci v áčku. Tohle ovšem na podzim ve Spartě moc nefungovalo. Dorostenci s áčkem netrénovali, do přípravy se prakticky nedostali, béčko nemáme a hostování ve Vlašimi se změnila v hodiny a hodiny strávené v autě, aby mohli absolvovat tréninky s koučem, o jehož kvalitách já osobně dost pochybuji. To je asi tak nějak v kostce to, co z mého pohledu nejvíc vadí lidem, kteří chtějí, aby se v klubu lépe pracovalo s odchovanci.

 • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

  dominik273.2.2016 1:31reagovat

  Řeším nějaké systémové úpravy a potřebuji vědět následující:

   

  1) Používáte zde trvalé přihlášení k diskusi?

   

  2) Vadilo by vám, kdyby diskuse v současné podobě byla viditelná jen přihlášeným uživatelům? (Neznamená to, že nepřihlášený uživatel se k příspěvkům nedostane, jen bude muset sem tam kliknout navíc.)

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   OSEL@zdenda.scasny3.2.2016 2:36reagovat

   jo

   jo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Dollaruss3.2.2016 6:21reagovat

   1) ano

   2) nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   standis3.2.2016 8:01reagovat

   1. Ano, prosím zachovat

   2. Ano, není co skrývat

   • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

    dominik273.2.2016 10:39reagovat

    1) To se neplánuje rušit, ptám se spíš v souvislosti s tím druhým bodem.

     

    2) To není o tom, že by se něco mělo nutně skrývat. Je to změna, která by proběhla v návaznosti na pár technických úprav. Pro lidi, kteří jsou trvale přihlášeni by to žádné změny nepřineslo.

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Jarda113.2.2016 8:03reagovat

   1) někde

   2) vadilo, diskusi mám v mobilu jako oblíbenou stránku a rád tam čtu zdejší příspěvky. Jaký má smysl další klikání navíc?

   • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

    dominik273.2.2016 10:49reagovat

    Z pohledu uživatele to až takový smysl nemá.

     

    Jednalo by se spíš o důsledek jistých vnitřních úprav, které by nakonec pro fungování webu měly být výrazně užitečné.

     

    Mimochodem, je problém mít trvalé přihlášení i v mobilu?Úsměv

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Chrod3.2.2016 8:09reagovat

   1)ano

   2)ne

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   kapacitos3.2.2016 8:19reagovat

   1) ano

   2) nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Raist3.2.2016 8:23reagovat

   1) Nepoužívám (jako nikde)

    

   2) Vzhledem k předchozí odpovědi to bylo pro mě krapet uživatelsky nepohodlné, ale přežil bych to.

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   adam3.2.2016 8:26reagovat

   1) Ano

   2) Nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Kombinator3.2.2016 8:26reagovat

   Ano a ne

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   honzaspartan3.2.2016 8:49reagovat

   1) Ano

    

   2) Proč by tomu tak mělo být? Jaký je smysl?

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   rebus3.2.2016 8:57reagovat

   Ano

   Ne

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Shrekson3.2.2016 9:17reagovat

   1) ano jak mobil tak tablet

    

   2) nevadilo, kdyby bylo na mě tak to tak udělám. Kolikrát tu padlo něco co může lidí urazit nebo i poškodit v soukromém životě.

   P.s. super by bylo vyřešit tu tipovačku nějak odděleně..Smích

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   LukyACS3.2.2016 9:28reagovat

   1) ano

   2) nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   captain_obvious3.2.2016 9:45reagovat

   1) Ano

   2) Nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Víťák z Cé Osmičky3.2.2016 10:14reagovat

   1) Jsem tu trvale

    

   2) Vadilo. Nechápu smysl.

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   13goat3.2.2016 10:45reagovat

   Ano.

   Také nechápu smysl, pokud je za timto nápadem možný úbytek trollů, tak ten po tomhle kroku nenastane. Ten nenastane nikdy.

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   kopejtko3.2.2016 11:08reagovat

   ano

   nevadilo

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Capo3.2.2016 11:34reagovat

   1) Ne

   2) Vzhledem k bodu 1 tedy ANO vadiloÚsměv

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Tashunka Witko3.2.2016 11:37reagovat

   ano

   ano

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   majtin3.2.2016 11:41reagovat

   1)Ano

   2) Záleželo by na tom, jak velký opruz by to byl. Občas se člověk na cizích počítačích podívá co je nového okolo Sparty a pokud by k diskuzi vedla složitá cesta nebylo by to úplně ideální. Záleží na počtu kliků navíc.

   Když už se chystáš provádět úpravy, měl bych tu inovace, chci se zeptat jestli je to uskutečnitelné. Přivítal bych něco, čím bych mohl oznámit, jestli jsem ještě přítomen nebo ne. Párkrát se mi stalo, že jsem napsal příspěvek, musel jsem odejít, následně mě někdo oslovil a vyzval k odpovědi netušíc, že už nefunguji. A stává se mi to i v obráceném gardu. Takže nějaká zelená ”diodka” vedle jména, která by šla jedním klikem zapnout.

   A pak samozřejmě námět, zda-li nezavést nějaký systém hodnocení příspěvků. Často tu píšeme ”ano souhlasím” nebo ”+1” či ”pod to se podepisuji”, to je trochu nepraktické. Ale to je otázka diskuze, zda-li by to bylo vhodné, jestli by to nesnížilo úroveň. Díky

   • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

    adam3.2.2016 11:54reagovat

    To s tou ”přítomností” a naopak ”nepřítomností” mi připadá jako dobrý a hlavně praktický nápad, otázkou ale jednak je, jestli je něco takového vůbec realizovatelné a hlavně jestli by to pro některé uživatele nebyl příliš velký zásah do soukromí. Leda tedy že by se dala ta ”dioda” rozvicet podle individuálního přání jak píšeš a ne automaticky po pihlášení na účet. Jinak lajků jsem spíš odpůrce, trochu se bojím, že by to mohlo vést k tomu, že by určití jedinci mohli začít spamovat tuhle stránku příspěvkama jen proto, aby na sebe upozornili s touhou získat alespoň nějaký lajk. Víc případ příspěvků na FB v případě mnoha dětí.

    • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

     kapacitos3.2.2016 12:03reagovat

     Tak ono by možná stačilo závést ”soukromé zprávy” jako jsou na spartaforever.cz

   • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

    dominik273.2.2016 12:07reagovat

    Tak moc kliků navíc bych v tom neviděl, spíš by se muselo rozkliknout každé vlákno zvlášť. Takže pokud budeš chtít projet tři nejnovější příspěvky, byly by to asi tři klikance navíc.

     

    Ohledně té diody nevím, jestli by to stejně fungovalo, pokud si to lidi budou muset sami nastavit. Když už, tak spíš aby svítila po čas přihlášení, ale mně to popravdě přijde trošku zbytečné. Prostě ten člověk na druhé straně musí tak nějak chápat, že u toho nesedíš furt.

     

    V rámci těch úprav by tady právě mohl přinejmenším v první fázi vzniknout systém lajkování a sdílení na sociálních sítích. Každé vlákno by šlo otevřít na nové stránce, kde už bude prostor pro další tlačítka. Mít v diskusi třeba 20krát pod sebou ”To se mi líbí” by podle mě tu diskusi dost zahltilo a z programátorského hlediska by to byl skoro až zločin.Úsměv

    • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

     majtin3.2.2016 13:02reagovat

     Ohledně kliků navíc si myslím, že to je ”udýchatelné”.

     Jinak ty inovace jsou jen návrh do diskuze, zda-li se to někomu zalíbí. Já jsem přizpůsobivý, takže když mi nedělá problém napsat ”sorry, mizím” nebo napsat ”+1”. Ano, mít u každého příspěvku ”to se mi líbí” by bylo dost divoké, myslel jsem jestli už není něco vychytanějšího.

    • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

     Chrod3.2.2016 13:16reagovat

     Nevím, jak velké změny chceš dělat, ale podle mě je povedený fórum fanoušků hokejový Sparty, tak by se dalo něco třeba převzít.

      

     http://www.hs-sparta.cz/forum/

    • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

     LukyACS3.2.2016 13:24reagovat

     kdybys potřeboval přispět na provoz, který tě určitě nestojí malé peníze+do toho investuješ čas, tak řekni, rád přispěju a myslím si, že se najdou i další lidé, kteří sem chodí často, a přispěli by

     • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

      dominik273.2.2016 13:52reagovat

      Dík za nabídku, ale ve financích bych zatím neviděl problém. Navíc zvažuji, že bych zde nějak citlivě umístil jednu nebo dvě reklamy. Tím by se provoz de facto pokryl.

  • DŮLEŽITÉ: Trvalé přihlášení

   Chabix3.2.2016 13:34reagovat

   1) Většinu času ano, ale někdy si to vypnu.

   2) Nevidím pro to důvod

 • MM8

  Bunda2.2.2016 17:56reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=j5NSYE00MXk&feature=share

   

  Mimo jiné hodnotí hru Vachy a Marečka. O Marečkovi říká že má větší akční rádius a víc se zapojuje do kombinace. To že Marec hraje na velké ploše hřiště a Vácha jen na malém čtverečku tvrdím už dlouho.

  • MM8

   Capo2.2.2016 18:02reagovat

   To vidí každý, kdo ho nehodnotí podle velikosti trenekÚsměv

  • MM8

   honzaspartan2.2.2016 18:13reagovat

   To ale vůbec neznamená, že je Mareček lepší než Vácha.

  • MM8

   honzaspartan2.2.2016 18:33reagovat

   Mára tam jasně říká, že Vašon se pohybuje v tom prostoru, ve kterém to chtějí trenéři! Tak tady z toho nedělěj nějakou Marečkovu přednost!

   Na Vašonovo místě za Dočkym a Márou toho Trenka odehrál minimum, protože špatně brání a je tam pak průchoďák.

   A co se kombinace týče, tak v té je taky lepší Vašon, který umí dát i kolmici, nebo zatánhout míč. Mareček ho vždy jen rychle posune vedle sebe, nebo za sebe a ani se nepokouší nic vymýšlet.

   Vša uvidíme. Ostré zápasy nám už poněkolikáté ukážou, jak na tom kdo je. Pokud bude Mareček v základu na DM, tak z něj zase hodně rychle vyletí, jako tomu bylo pokaždé. Protože nevyhrává souboje, neodebírá míče, nemá rozehrávku, střelu, nemá nic. Jen pobíhá na velkém prostoru.

   Vašon je navíc na hřišti vůdcovský typ, dokáže pozitivně strhnout ostatní, ale také pořádně přitvrdit a vzít na sebe roli zlého muže týmu, což je taky potřeba. A v neposlední řadě umí na rozdíl od Marečka taky pořádně vystřelit a dát gól.

   • MM8

    Jerababa2.2.2016 19:37reagovat

    Máš pravdu, ale platí to jen tehdy, když má Vácha formu a sebevědomí, což momentálně nemá. Sledoval jsem speciálně v přípravách zrovna tenhle post a nepřesvědčil ani Vácha ani Mareček ani Jiráček. Paradoxně nejvíc se mi líbil ve druhé půli proti Ústí Jánoš, ten už ale potom jenom leštil lavičku. Očividně si Ščasný nechce rozházet kabinu, protože např Jiráček je absolutně mimo. V poslední přípravě tam byl k smíchu, Marec tam předvedl tu krásnou přihrávku soupeřovi do běhu a Vašon dal za půli dvě přihrávky jinam, než dozadu. Hra DZ zásadně ovlivňuje rychlost přechodu do útoku a to je momentálně náš velkej problém.

    • MM8

     honzaspartan2.2.2016 20:23reagovat

     Tak to se asi musíme modlit, aby se Vašon do té formy dostal, protože to je naše jediná naděje, jak mít na postu DM nějakou kvalitu.

     Mě u něj naopak překvapilo, v jaké formě se dokázal vrátit po tom svém zranění a jak nám jeho návrat okamžitě pomohl.

    • MM8

     trakip2.2.2016 22:51reagovat

     O těch přihrávkak Váchy normálně kecáš.

     • MM8

      honzaspartan3.2.2016 8:54reagovat

      Vašon se obvykle snaží hrát i dopředu a je mu pak vyčítáno, že hodně kazí. Je to nutnost hlavně když nehraje Matějovský.

     • MM8

      Jerababa3.2.2016 15:32reagovat

      Tak si to pusť, možná najdeš těch přihrávek 5, ale smysluplný byly dvě.

   • MM8

    Kekel2.2.2016 20:26reagovat

    honzaspartan: ty hn*pe posloucháš se někdy vůbec?! Ty si snad do té tlamy nevidíš nebo se snad nikdy nezamyslíš nad tím co tady napíšeš za sra*ky...otevři už konečně oči, přečti si příručku o tom čim se vůbec hraje fotbal a pak sem piš ty svoje rozumy o tom, kdo je takovej a kdo takovej! ;-)

    • MM8

     Kombinator2.2.2016 20:38reagovat

     Popravdě, moc nerozumím tomu, že někdo může považovat Marečka za hráče pro základ. I když na druhou stranu, když tady někteří dokážou bránit Ščasnýho, tak se asi není čemu divit.

    • MM8

     honzaspartan2.2.2016 21:17reagovat

     Tak napiš konkrétně, co se v té tvé příručce píše a jak podle ní správně hraje fotbal pan Mareček. Smích

     • MM8

      Kekel3.2.2016 17:21reagovat

      honzaspartan: přestaň s tím tragédem píchat a zdrž se prosimte tech svejch zaujatejch komentařu :)) ;)

  • MM8

   js2.2.2016 19:15reagovat

   No taky tvrdíš, že má Evropský parametry nebo co...Při tom se mi vždycky vybaví zápas s Young boys, kde sice dával balony rychle od nohy, ale znamenalo to, že i v posledních minutách za stavu 0:1 jen alibisticky odevzdával balony spoluhráčům. Tam to bylo hrozně viditelný, že potřebujeme útočit a jeden hráč je tam jen do počtu.

  • MM8

   wasek2611@centrum.cz2.2.2016 21:04reagovat

   Na pozici DM bychom potřebovali hráče typu Darida, Jiráček v době kdy byl v plzni, Pavelka, Kucka...bohužel takové nemáme. Možná na tom postu by to šlo Frýdkovi..kdyby se zapracoval a naučil... Frýdek, Matějovský - Dočkal by podle mě byl ideál...

   • MM8

    adam2.2.2016 21:12reagovat

    Frýdek z našeho současného výběru do středu zálohy podle mě určitě patří, ale ačkoli jsou jak Dočkal tak Matějovský kvalitní hráči, tak mít ve středu dva chodce, kteří neumí jakkoli bránit, je prostě moc.

   • MM8

    waaw2.2.2016 22:22reagovat

    Tim by ale vyznamne vzrostl pocet zahravanych standardek protivnika v blizkosti naseho vapna

    • MM8

     wasek2611@centrum.cz3.2.2016 9:58reagovat

     taky si myslim...

 • Naše béčko

  sk. sokolovo2.2.2016 15:57reagovat

  vykleplo Baník 2:0.

  • Naše béčko

   rebus2.2.2016 16:21reagovat

   Hrebik Ven!Smích

  • Naše béčko

   Lobrock2.2.2016 17:29reagovat

   To by mohl zas Petržela okomentovat kvalitu našich mladejch.

  • Naše béčko

   majtin2.2.2016 17:50reagovat

   Tak já bych řekl, že tam tolik hráčů Sparty zase nehrálo: http://www.fcgraffinvlasim.cz/2016020002-ostravsky-banik-se-musel-pred-vlasimi-poklonit.html Upřímně, už nevím přesně, která jména jsou ze Sparty, nemám čas sledovat, ale přijde mi, že jich dnes moc nebylo.

   • Naše béčko

    kopejtko2.2.2016 18:29reagovat

    Vorel, Vondra, Kulhánek, Nečas .. střídal Toml

    • Naše béčko

     MarekKincl2.2.2016 18:40reagovat

     Jak si vedl Kulhánek? U něj mi přišlo, že by to začas mohlo být na ”A”. Na DZ mi připadá jako neskutečnej ”elegán”. :)

    • Naše béčko

     majtin2.2.2016 19:02reagovat

     Jo, tak jsem to tak nějak trefil, jen u Nečase jsem si nebyl jistej. Takže ten příměr ”naše béčko” , co se tohoto zápasu týká, krapet pokulhává.

 • Pubi

  brac2.2.2016 14:20reagovat

  ”Tohle je hroznej nesmysl. To jako chceš říct, že nebýt Plzně, tak Kadlec dával góly za Frankfurt, nebo co?”

   

  Úplně nevím, co jsi tím chtěl říct. Jinak jsem tím srovnával Spartu dnes a před 15 lety v celoevropském kontextu, ne českém.

  • Pubi

   spartas2.2.2016 14:49reagovat

   Původní debatu jsem nesledoval. Kadlec zaznamenal výkonnostní růst kvůli tomu, že hrál. Nastoupil poprvé snad v 16 letech a to hlavně kvůli tomu, že byl drahej.

   Kdybychom například Pulkraba koupili za částku, za jakou přišel Kadlec, tak nepochybuju, že ho na hrotu zkouší. Ale bohužel je to odchovanec.

   • Pubi

    spartas2.2.2016 14:51reagovat

    Takže jsem zapomněl napsat, že možná reaguju na něco, co vůbec nebylo řečeno, ale chci to říct, dokud je jméno Kadlec nahoře :D

   • Pubi

    peterpan272.2.2016 14:59reagovat

    Trochu na to navážu. To je další faktor, proč se ted naši hráči v zahraničí těžko prosazují. Oni odsud odejsou za ”pár korun”, a třeba nějakej Chorvat na stejnou pozici přijde za čtyř-pětinásobek ceny našeho hráče. Má i vyšší plat pak. No pak logicky dostane víc šancí a prostoru ten dražší hráč. Pak ten náš hráč musí být ku.va dobrej, aby ho ten trenér upřednostňoval. Tohle krásně v nedávném rozhovoru popisoval Dominik Hašek, když mluvil o Mrázkovi a Howardovi. Ono je pak jedno v jakym klubu/zemi/sportu to je, tohle je taková obecná pravda

   • Pubi

    wasek2611@centrum.cz2.2.2016 15:52reagovat

    S timhle naprosto souhlasím! Proč jsou tak vyspělí hráči v nizozemí i takto mladí? Mají nějaké nedostatky, co se týče taktiky, ale fotbalově jsou na tom dobře, sebevědomí, jistí. Jsou od 16-17 let vyhraní z ligy..u nás je to ale risk....být dominantní jako za Košťála, tak to není problém, teď každá ztráta dost bolí...

 • Pulkrab

  LukyACS2.2.2016 13:16reagovat

  Pulkrab bude v základu https://pbs.twimg.com/media/CaNVtTBWIAAS1FA.jpg

  • Pulkrab

   Capo2.2.2016 13:23reagovat

   Podle toho nákresu se mají s Luckassenem cca po 15 min prohazovat. No nevim jestli je pro Pulkraba pobíhání po křídle to pravé ořechové. V téhle sestavě by bylo těch 4-4-2 asi lepší.

   • Pulkrab

    AlaMierda2.2.2016 13:36reagovat

    a Sýkora na bekovi. Tohle vše si dovolit Ščasný byť jen v přáteláku, tak je tu už rozpoutaná přímo panická hysterie.

    • Pulkrab

     Jerababa2.2.2016 17:43reagovat

     Tak to se mýlíš, je zde hodně hlasů, který by chtěly vidět naše mladší hráče aspoň na zkoušku. Místo toho pořád jen koukáme např na Jiráčka, kterej na hřišti připomíná bludnýho holaňďana v bezvětří.

  • Pulkrab

   Pavel002.2.2016 14:06reagovat

   Je stream?

   • Pulkrab

    Capo2.2.2016 14:07reagovat

    Ne

   • Pulkrab

    Capo2.2.2016 14:09reagovat

    Čoveče on jeÚsměv

    http://www.fcslovanliberec.cz/zapas.asp?id=Slovan-dnes-od-14-hodin-hraje-proti-chorvatskemu-RNK-Split-2682

     

    • Pulkrab

     Pavel002.2.2016 14:27reagovat

     Díky, i když to občas trochu blbne, škoda, že to nemaj přes youtube

  • Pulkrab

   Kuklic2.2.2016 14:49reagovat

   Jak zatím hraje, prosím ? :)

   • Pulkrab

    Pavel002.2.2016 15:39reagovat

    Moc se do hry nedostal, bylo to hlavně o hře ve středu hřiště

    • Pulkrab

     Kuklic2.2.2016 15:51reagovat

     ok, díky :)

 • Kondice

  LukyACS2.2.2016 12:48reagovat

  Když už tu o okurce rozebíráme názory na český fotbal, tak co si myslíte o kondici? Dost lidí říká, že naši fotbalisti nejsou zvyklí běhat a pak fyzicky nezvládaj, ale já si to nemyslím.

   

  Spíš vidím velkej posun, v lize už jsou fotbalisti, které by chytali křeče k vidění výjimečně a pokud jde o Spartu, tak tam si pamatuju, že Brabce tenkrát chytla křeč, když hrál pravého beka, jinak si na nic nevzpomínám. V porovnání s evr.kluby srovnatelných kvalit jsme na tom lépe a když jsme hráli s lepšími jako Schalke, Chelsea, Bilbao, Neapol... tak ani tam mi nepřišlo, že bychom fyzicky zaostávali.

  Oni dřív v českých klubech ani nebývali kondiční trenéři a nabíralo se to fakt jen drillem v lesích Úsměv

  • Kondice

   DaveACS2.2.2016 13:06reagovat

   A potom přijde Kader do Německa a řekne, že v půlce zápasu už nemohl, že se furt presuje..

   • Kondice

    Capo2.2.2016 13:19reagovat

    Já tohle prostě nechápu, v pohárech obvykle v pohodě stačíme běhat s každým, ale jakmile jde hráč ven, tak je v Jiříkovo vidění, jak moc je to náročný. Obecně to na mě spíš působí jako menší berlička pro budoucí případný neúspěch, když viděj, že ti spoluhráči prostě nejsou horší. Já prostě nevěřim, že je to nasazení o tolik vyšší než třeba zažil v nároďáku a že neni šance se vydýchat, tomu prostě nevěřim. Extrémy jako Magatha samozřejmě nepočítám, u něj to asi opravdu stojí za toÚsměv

  • Kondice

   majtin2.2.2016 13:46reagovat

   Nikdy mi v posledních letech nepřišlo, že bychom fyzicky zaostávali. Ani za Chovance a pak dál. Ani proti Chelsea nebo Liverpoolu (samozřejmě to byly pro Spartu výjimečné zápasy do nichž dali hráči všechno, kdo ví jak by vypadali na konci sezóny, kdyby makali obdobně i v ostatních zápasech).

   Že jsme na tom fyzicky hůř než soupeř mi přišlo až letošní sezónu - proti CSKA i Schalke. Přišlo mi, že jsme buď přepálili začátky nebo pak už síly prostě nebyly. Neberte to tak, že útočím za každou cenu na trenéra, ale opravdu mi to tak přišlo.

   • Kondice

    Capo2.2.2016 14:05reagovat

    To bys ani neútočil na Ščasného, ale spíš na naše kondičáky. Ti se pokud vím nezměnili, takže je dost nepravděpodobné, že bysme byli připravováni hůř než v minulých letech. Spíš to bude tvůj dojem. Nehledě na to, že zrovna kondice je věc spíš individuálního přístupu jednotlivce, ošidit se dá všechno. Ještě důležitější než jestli poctivě odcvičí co mají je podle mě to, jak pak ve volném čase přistupujou k regeneraci. Stačí si vzpomenout na Horvátha, ten i před 20 lety asi těžko odmakal to samý co třeba DaridaÚsměv

    • Kondice

     majtin2.2.2016 17:01reagovat

     No tak oni kondičáci spadají pod hlavního trenéra, záleží co po nich chce.

  • Kondice

   Shrekson2.2.2016 14:05reagovat

   Kondice tam možná je ale většině českých hráčú postrádá sílu a trochu větší muskulatura přitom atletické výkony, přijde mi že hráči v Anglie jsou jako kdyby dělali crossfit. Když se člověk podívá na zahraniční ligy tak postavy hráčú jsou úplně jinde..

    

 • Průměrná gáže ve Spartě

  Capo2.2.2016 12:33reagovat

  Tak podle toho co vyšlo ve Sportu na podzim těsně před derby, že ve Spartě bere základní jedenáctka is náhradníky v průměru 274 000 Kč měsíčně, tak to je na hlavu průměr cirka 1930 liber týdně. No a když to dám do té tabulky níže, tak nám Sparta v tom žebříčku zapadá mezi platy ve Švédsku a Polsku a ti jsou průměrem všech ligových týmů. No musíme si přiznat, že jsme vzhledem k Evropě slušní žebráciÚsměv

  http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s---M4FYrE0--/lvgtcrasc6yrdxiuqtxx.jpg

  • Průměrná gáže ve Spartě

   adam2.2.2016 12:49reagovat

   Určitě jsem ten článek nečetl, ale nepamatuješ si, jestli tam psali o základním platu, nebo průměrné měsíční gáži? Já dvakrát slyšel osobně od T. Křivdy, že hráči s nejlepšími smlouvami si ve Spartě vydělají měsíčně zhruba 250 000 (základní plat) a v případě nasbíraných bonusů jako výhra v lize, evropské poháry apod. si mohou přijít v globálu až na dvojnásobek původního základního platu.

   • Průměrná gáže ve Spartě

    Capo2.2.2016 12:59reagovat

    Já si ten článek před derby právě pamatoval, tak jsem si ho našel, abych měl nějaký ucelenější čísla.

    http://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sport/247648/zname-platy-pred-derby-jedenactka-sparty-bere-2-9-milionu-slaviste-jen-drobne.html

    • Průměrná gáže ve Spartě

     adam2.2.2016 13:25reagovat

     Jo tak tohle budou asi ty základní platy.

80354 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha