Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Březina za dorost

  Capo30.4.2016 13:53reagovat

  Tudíž je asi Kovi 100% v pořádku a nemusíme mít zítra obavu o složení obranyÚsměv

  • Březina za dorost

   Jerababa30.4.2016 14:03reagovat

   Tak o složení obavy mít nemusíme, o výsledek anoSmutek

  • Březina za dorost

   LukyACS30.4.2016 14:17reagovat

   TO už se zítřka nebojím Úsměv

 • POZERAL VCERA...

  FANDA730730.4.2016 9:00reagovat

  ...niekto finale pohara Slovan BA-AS Trencin? Vcelku pekny futbal pre divaka.Dobre vykony Zrelaka a Podaneho a v TN Bero makal , snazil sa, ale zahodil sance, tradicne dobry Madu a Kalu/17rocny/.

 • Petr Hronek

  dominik2729.4.2016 20:21reagovat

  Zaujalo mě, jak se daří Petru Hronkovi. Poprvé jsem ho viděl hrát někdy v létě 2012, kdy byl kapitánem sparťanské juniorky a popravdě mě za celý podzim ničím nezaujal. To ještě hrál stopera s Lubošem Adamcem nebo Petrem Bredou.

   

  Přišlo mi proto vcelku logické, že se ho Sparta v zimě 2013 vzdala, když ho v rámci koupě Davida Lafaty poslala na přestup do Jablonce. Ani tam se moc nechytil, a tak zamířil na hostování do Vlašimi.

   

  Paradoxně se mu začalo hodně dařit pod trenérem Petrželou, kde už nastupoval ve středu zálohy. Nyní je z něj fotbalista, který hraje pravidelně v základní sestavě ligového klubu a po třinácti ligových zápasech má na kontě už pět gólů.

   

  Je zajímavé, jakou kariéru může ještě v lize udělat hráč, který mi ve Spartě přišel dost nevýrazný.

  • Petr Hronek

   majtin29.4.2016 20:41reagovat

   Hodně je to i o pracovitosti a vytrvalosti. Někdo holt potřebuje tuhle okliku a nedá se na něho čekat.

   Třeba Jirka Skalák nevypadal (i když u něj to není takhle jednoznačné, že se na něho nemělo počkat) jako že je ho škoda pustit do MB, ale zamakal na sobě, změnil životosprávu a našel se v těch standardkách, které se staly jeho silnou zbraní. Ono je to dobré i pro psychiku, když hráč asistuje ze standardky, tak mu vzroste sebevědomí.

   A ještě mám konkrétně k tobě otázku, co říkáš na výkony Baníku pod Petrželou? Psal jsi tady o něm něco ve smyslu, že jeho styl práce ve Vlašimi byl, podle našich hráčů na hostování, spíš parodií na trénování. A musím říct, že ten Baník pod ním hraje velice solidně. Což i mě překvapuje. Přiznám se, že to fakt není můj oblíbený trenér a těm zkazkám jsem věřil. Nevím, čím si to vysvětluješ ty, ale já bych řekl, že dal šanci mladým, kteří mají správné návyky z dorostu a nechává je hrát. Jasně, že do toho zasahuje, asi jen na lavičce nespí.Samozřejmě sestavu na jaro a na zápasy si ale vybral sám. Takže minimálně v tom má zásluhu. Pro mě je to překvapení.

   • Petr Hronek

    dominik2729.4.2016 20:57reagovat

    Ano, z Petrželova angažmá ve Vlašimi jsem slyšel spoustu opravdu humorných historek a navrch i kritiku vůči jeho chování k hráčům a prakticky nulové taktické přípravě.

     

    Co se Baníku týká, tak ten už horší výsledky prakticky ani mít nemohl, tam už se to mohlo jen a jen zvednout. Navíc teď vlastně ani o výsledky už nejde, v tom mají takovou volnost. Proto upřímně nechápu, když se chystá na druhou ligu, proč tam dává hráče na hostování. Nepřijde mi, že by to úplně dávalo smysl. Tak ať to Baník odehraje výhradně se svými mladíky, případně se staršími hráči, které bude mít i v příští sezoně.

  • Petr Hronek

   ACS1429.4.2016 20:48reagovat

   Těch případů je spousta, není to tak dávno, co všichni obdivovali Zdendu Folprechta či Peťu Putze a přitom takovej David Pavelka nikdy až tak nevynikal, znenadání se objevil na hostovačce na Slovácku, už to frčelo a sportovně všechny přeskočil, někdy je to škoda, ale dá se pochopit, že jsou typy hráčů, u kterých neodhadneš, jestli se prosadí, nebo ne, tak je prostě pustíš a ono ejhle Úsměv. Každopádně je pravdou, že zrovna ten Hronek nebyl nikdy nějak zajímavý, ale je super,že mu to tak šlape, možná se k nám ještě vrátí Úsměv

   • Petr Hronek

    dominik2729.4.2016 21:00reagovat

    Pavelka je dobrý příklad. To prý byl úplně poslední hráč v A-dorostu, kterému klub vůbec nabídl smlouvu. Jenže pak se mu začalo dařit už v béčku a bylo vidět, že v něm je velký potenciál. U něj proto ten odchod ze Sparty nechápu tolik jako u Hronka. Ten mi přišel vyloženě tuctový. Nakonec obrana pod jeho vedením dostávala celkem dost gólů. Vstup do první sezony Juniorské ligy vůbec byla hrůza. Se současným stavem se to vůbec nedá srovnávat.Smích

   • Petr Hronek

    majtin29.4.2016 21:24reagovat

    Tak Pavelkovu (spolu s Frýdkem) výměnu za Vašona jsem nepřekousl dodnes. Zvlášť Pavelka měl za sebou solidní zápasy v Áčku, výbornou hostovačku na Slovácku, obstál i v tuším jednom či dvou zápasech v pohárový Evropě, prostě začínal se chytat a měl hlavně potenciál na zlepšení už v další sezóně. Jsem říkal, že Vašona během následující sezóny výkonostně minimálně dožene, ale Víťa prostě potřeboval zkušenostSmutek

  • Petr Hronek

   Roger Eschmann29.4.2016 20:59reagovat

   Mě zaujalo, že se loni na jaře vůbec nechytl v Příbrami (hrál pouze 16 minut). Na podzim se pak vrátil do Vlašimi, kde se mu už nedařilo tak jako před tím než odešel do Příbrami. A letos na jaře hraje v základu v Jihlavě, která je s Příbramí výkonnostně srovnatelná. Fotbal je nádherný, tento příklad skvěle ukazuje typické kolísání formy u mladých fotbalistů.

  • Petr Hronek

   js29.4.2016 21:02reagovat

   přitom když už někomu nevěří ani Dominik, tak už to musí být doopravdu nekopa Úsměv

   • Petr Hronek

    dominik2729.4.2016 21:39reagovat

    Tak z tehdejší juniorky jsem větší ligovou kariéru věštil jen Reiterovi, možná Karafiátovi, ale ten tou dobou nehrál tuším kvůli zlomené noze. Zajímavější hráči tenkrát byli v béčku. Velký potenciál měl ještě Jakub Dobiáš, ale podle mě ho proflákal. Jeho neochota udělat krok navíc kolikrát až moc bila do očí...

     

    Jinak Karafiát už je v lize, takže předpoklady celkem naplňuje. U Reitera byl problém se zraněními, navíc mu uškodilo zrušení béčka. Myslím, že hostovačky se v jeho případě úplně nepovedly...

     

    Každopádně mi nepřijde nějak přehnaně optimistické, když v nějakém mládežnickém týmu Sparty vidím třeba pět až osm adeptů na první ligu. Je to dané tím, že ve Spartě se schází pohromadě kvalita, hráči jsou v kádrech reprezentací, a to už samo o sobě předurčuje k ligové kariéře. Nakonec se dostali do ligy i borci, kteří byli v dorostu Sparty pátým kolem u vozu. Jmenoval bych třeba Hubínka nebo Potočného.

    • Petr Hronek

     Sendi29.4.2016 21:59reagovat

     jo, nakonec se ti prosadí pár nosičů kuželů, páč jsou vytrvalí. Třeba Dobiáš byl dokonce talentovanější než Juliš, techniku skvělou, ale sral na to, ve výsledku se skoro vždycky prosadí ti největší pracanti, což je zrovna Hronek. Ročník 92 je přesně ten příklad, kdy se sejde parta totálních makáčů a prosadila se jich většina. Dobrý je, že v těch mládežnickejch týmech už je zdá se mi ta náročnost tak velká, že kdo nemaká, ten nemá šanci, což předurčuje většinu našich hráčů, že budou hrát ligu, takže se dá předpokládat, že ty už tak úctyhodný počty sparťanů v lize ještě vzrostou:)

     • Petr Hronek

      Jerababa30.4.2016 8:08reagovat

      Zásadní problém vidím v tom, že naše mládežnické týmy produkují fotbal založený na rychlosti, spolupráci, presingu, což těm mladejm klukům strašně ztěžuje přechod do ligy, kde se ve většině týmů hraje ještě postaru a A Sparta není bohužel vyjímkou, spíš naopak. Začít presovat třeba s Matějem, Dočkalem a Jiráčkem, tak bude ten mladej kluk za blbce, kterej bude lítat jak hadr na holi a k ničemu. Všechno, co ho celej život učili je mu najednou na nic a dokud Áčko zásadně nezmění koncepci hry, tak to tak bude pořád. To považuju za zásadní problém sportovního vedení Sparty. Je prostě třeba jasně říct co a jak chceme hrát a trenér to musí akceptovat. S tím by měl být vybrán i budoucí trenér. Už by se mělo přestat hledět na věk a na jméno a prvním měřítkem by měla být odbornost. Ideální by nejen proto bylo tolikrát omýlané béčko, kde by šanci mohli dostávat nejen hráči, ale i trenéři. Obecně se sport hodně změnil a mění. Hřebík v jednom rozhovoru poukázal na to, jak lze třeba využít některé prvky třeba z hokeje. Učme se u vítězů a tam, kde je největší progres(NFL, NBA). Sport má obecně platné zákonitosti, které platí a budou platit vždycky. Inovátoři pak dokáží přenést určité speciální prvky, jak metodické tak herní mezi různými sporty. Ale to je ideál a takový trenér asi nebude trénovar Spartu, ale třeba se jednou nějakého posunu dočkám i u A.

      • Petr Hronek

       majtin30.4.2016 10:09reagovat

       Ano, tohle si myslím taky. Navíc mě vždycky napadne, když hráč od nás jde hostovat někam, kde trénuje trenér se zastaralým přístupem, že to je pro něho krok zpátky a že je to pro něj asi problém se adaptovat. Ale tak ono stačilo i tady pod Zdeňkem - Mário byl pod Lavičkou skoro v reprezentaci, Hřebík ho chválil jaký má přínos na hřišti a pak se skoro nevešel k nám na lavičku. Ale nakonec se stejně vrátil a s ním bychom dost možná bojovali o titul.

       Dočkala a Jiráčka si dovedu představit jak presují. Bořek je herně inteligentní a máknout umí, jen někdy svojí inteligenci používá k tomu, aby si ”odfrkl”. Matěj taky pod Haškem presoval, ale teď je už starší.

       V globále ti dávám jednoznačně za pravdu, ale musíš brát v potaz ještě fanoušky. To co je možné v Německu, tady přes fanoušky neprojde. Zaprvé věční remcalové si za chvíli najdou na každého něco a i když půjdou věci správným směrem, tak po pár výsledkových (nikoliv) herních neúspěších bude problém. Všechno se otočí proti trenérovi. Třeba včerejší vyjádření Holoubka o Pirlovi by od chytráku dostal pěkně sežrat, stejně jako Hřebík čtverce (co na tom, že má pravdu) nebo to, že bychom chtěli hrát jako Real.

       A to už vůbec nemluvím o těch různých zastavovačích autobusů a kopačích hrobů (záměrně přeháním, u nás se to ještě nestalo). Těm je vůbec dost těžký se zavděčit. Prostě dinosaurismus fanoušků je v ČR a speciálně u Sparty hóódně limitující faktor.

       • Petr Hronek

        Jerababa30.4.2016 10:49reagovat

        U fanouškovské obce je zajímavé to, že když du někdy na mladý, potkávám tam třeba starý dědky, kteří mají kupodivu velice moderní pohled na věc, ale asi to bude tím, že na tu mládež choděj zrovna ti, kteří chtěj vidět moderní fotbal se zaujetím pro hru, i když jsou tam ještě prvky mládežnickýho fotbalu, který zkušenej hráč zvládne líp, ale to jim člověk odpustí, protože základ je správně a z toho se dá vycházet.

        Správně dáváš za příklad Německo. Jako zářnej příklad bych zmínil Dortmund po sestupu z ligy a je to už pár let. Začali stavět tým pro moderní fotbal a světe div se nebo spíš sparťanští vyřvávači divte se, fotbal založený téměř přesně na Hřebíkových premisách. Ano, samozřejmě o level výš, protože si mohli a to i přes finanční problémy vybrat hráče, kteří měli předpoklady pro presingovou hru nejen fyzické, ale měli i nadstavbu v podobě technických dovedností. Jak správně pracovat s mládeží v přechodu mezi dospělé bychom se tam měli učit. Nakonec příprava s nimi ukázala skutečný stav věci.¨

        Možná chybí trošku víc otevřené komunikace vzhledem k fanouškům, jasné pojmenování toho, co bychom chtěli dosáhnout a jak. Třeba by to aspoň část těch dinosaurů pochopila. Nechápu, jak si můžou libovat ve fotbale z minulého století a pak si pustěj ligu mistrů nebo EL a kladou otázku, proč ten náš fotbal je jinej.

        • Petr Hronek

         majtin30.4.2016 13:01reagovat

         JJ.

         ”Možná chybí trošku víc otevřené komunikace vzhledem k fanouškům, jasné pojmenování toho, co bychom chtěli dosáhnout a jak. Třeba by to aspoň část těch dinosaurů pochopila.” Část možná, snad. Opět vzpomenu na hřebíkovskou perestrojku, kdy o toto snaha byla: http://www.spartaforever.cz/ukaz_clanek.php?clanek=2314 Ale bohužel takto lze přesvědčit fanoušky, kteří mají aspoň trochu ochoty se přesvědčit nechat. Ne ty, kteří si fotbal pletou s válkou a jakékoliv argumenty je míjejí, slyší jen na destrukci. Protože oni jsou ”pravda”.

 • Boleslav

  Jarda1129.4.2016 19:51reagovat

  Boleslav ztratila, aspoň že tak

  • Boleslav

   rebus29.4.2016 20:00reagovat

   phe-jsem to rikalÚsměv

 • Čermák

  LukyACS29.4.2016 18:45reagovat

  Další pěkná asistence Úsměv

  • Čermák

   kapacitos29.4.2016 18:55reagovat

   To bude něco až nás o druhé místo připraví naši hráči Čermák nebo Shala Úsměv

   • Čermák

    atraps229.4.2016 18:58reagovat

    Hlavně Shala kterej pro nás nebyl dost dobrej.

    • Čermák

     spartas29.4.2016 19:13reagovat

     Shala má pěkná čísla, herně to zase taková paráda není.

     • Čermák

      atraps229.4.2016 19:16reagovat

      Podle mne jeden z nejlepších v naší lize.

      • Čermák

       spartas29.4.2016 19:18reagovat

       Podle mě ne.

       • Čermák

        petr13729.4.2016 19:23reagovat

        +1

  • Čermák

   Jarda1129.4.2016 19:33reagovat

   a z toho máme teď mít radost???

   • Čermák

    Roger Eschmann29.4.2016 21:00reagovat

    Ano.

 • Jerababa29.4.2016 17:41reagovat

  Doufám, že na Teplice přestane losovačka sestavy a hráči nastoupí na těch pozicích, kde toho odehráli nejvíc a jsou zvyklí. Dál doufám, že experimentátor konečně pochopí, že Kováč opravdu rychlostně nestačí a dá tam Březinu. Na stoperu fakt není potřeba nic vymejšlet, odpal to do bezpečí, hlídej si svého chlapa a to bude stačit. On ty mladý kluky nezabíjí tím, že je postaví, on je zabíjí tím, že leštěj lavičku. Co jim to asi dá, to ať radši jdou hrát do svejch kategorií.

  Takže buď: Bičík-Costa, Březina, Brabec, Mareček-Krejčí, Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal-Juliš nebo

  Bičík-Březina, Costa, Brabec-Frýdek, Matějovský, Vácha, Mareček, Dočkal-Krejčí, Juliš.

  Ale určitě se dočkám zase nějakého překvapení, třeba Konaté na stoperu nebo Matěj na hrotu.

   

  • standis29.4.2016 18:03reagovat

   Jako bys Zdendu neznal.Úsměv Dávám kurz 1,01 na to, že Březina nenastoupí, pokud bude Kováč zdravý a i když nebude, tak pokud bude mít 10 jakž takž zdravých hráčů do pole z A, tak budou hrát oni.

  • atraps229.4.2016 18:11reagovat

   Konaté na stoperu není nic neočekavaného.Co chodí kolem nás na tribunu tak o tom hovořili jako o jedné z variant.Zoufalství

 • DaveACS29.4.2016 14:50reagovat

  Sáčís nová smlouva - je jasný, že se s ním ve Spartě počítá. Úsměv

  • Brian Pricke29.4.2016 15:40reagovat

   A vypadá to, že Schick není Kadlec 2 - https://www.facebook.com/PatrikSchickOfficial/photos/a.227565187367236.1073741827.227370204053401/355069534616800/?type=3&theater.

  • Jarda1129.4.2016 17:09reagovat

   v létě půjde na hostování někam do ligy

 • Tak

  petula29.4.2016 13:31reagovat

  v Teplicích na 99,99% nevyhrajemeSmutek Budeme opět prohrávat 1:0 a jestli vyrovnáme to ví jen Bůh,spíš se to bude vyvíjet jako ve středu v Jablonci!!!Smutek Přeju si ať už je radši konec ligy.....

  • Tak

   DaveACS29.4.2016 13:45reagovat

   Nech si ten pesimismus na přestávky, Péťo.

  • Tak

   rebus29.4.2016 14:43reagovat

   Ne ne -Jihlava vecer remiza, a my za 3!

   • Tak

    petula29.4.2016 15:03reagovat

    hmm to je zas optimismusSmíchSynottip 1 4,3/0 3,55/2 1,82/Nechápu kdo ty kursy vymejšlíSmích

    • Tak

     pubi29.4.2016 15:09reagovat

     Taky nevím, ale jsem si jistej, že tomu rozumíš víc. Úsměv

    • Tak

     sk. sokolovo29.4.2016 15:43reagovat

     Péťo a co dnes ve škole? Bez poznámky? A už sis zlepšil vlastivědu?Smích

     • Tak

      petula29.4.2016 16:38reagovat

      za 100 000 budu mít 430 000 paráda!!!!SmíchSmích

      • Tak

       DaveACS29.4.2016 16:44reagovat

       Odběratelů na YouTube?

      • Tak

       LukyACS29.4.2016 17:15reagovat

       To jsi vsadil plichtu Rakušáků se Slovinci? Úsměv

       • Tak

        petula29.4.2016 17:22reagovat

        Teplice:Sparta!Vždyť jsme neporazili ani blbej Jablonec a Dukla mu dala šestku!!!Ani klokana!BohuželSmutek

        • Tak

         LukyACS29.4.2016 17:26reagovat

         tak to nebuď skromnej a naper to tam za mega Smích

         • Tak

          Sendi29.4.2016 17:45reagovat

          pak nás všecky pozveš na pivo ty kluku ušatá :D

       • Tak

        Palo29.4.2016 18:47reagovat

        Tak ti ta konspirační teorie kapku nevyšla Luky Úsměv

        • Tak

         LukyACS29.4.2016 18:59reagovat

         Bohužel, naštěstí jsem na to projel jenom 200 a 10b důvěry v analýzách Úsměv

  • Tak

   Roger Eschmann29.4.2016 20:53reagovat

   Teorie pravděpodobnosti nemá z tvého příspěvku radost. Neutrální

 • Přestupy

  LukyACS29.4.2016 12:47reagovat

  Necid - BvB/Juve

  Darida, Zeman - Real

  Schick - AS

  Costa - Barcelona

  A pak že o naše hráče není zájem Úsměv

  • Přestupy

   sk. sokolovo29.4.2016 14:27reagovat

   Špekáček- Bayern.

  • Přestupy

   Jarda1129.4.2016 14:33reagovat

   Ano, Martin Zeman je letos vážným kandidátem na Zlatý míč. V dresu Realu je k nezastavení

  • Přestupy

   rebus29.4.2016 14:39reagovat

   TVL Luky tak se zmastit v patek po poledniSmích

 • Brian Pricke29.4.2016 12:23reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-reprezentace-mladeznicke-vybery/267483/kotal-pujde-z-brna-k-devatenactce-hoftych-bude-manazer-v-trnave.html

   

  To se jeví jako dobrá zpráva. Obzvlášť z toho důvodu, že tam naše silná U19 moc nenastupovala, nemýlím-li se.

  • spartas29.4.2016 12:25reagovat

   Ještě tak dostat pryč Maluru.

  • LukyACS29.4.2016 12:28reagovat

   To by nebylo špatné, ale jsem překvapený, že nejde do Hradce, to jsem považoval za hotovou věc.

   Jsem zvědavej i na Habance v Brně, v Hradišti si prej nerozuměl s vedením, které mu odmítalo kupovat hráče.

81568 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha