Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jablonec

  Paspartu5.12.2015 19:53reagovat

  Ještě navážu na diskuzi o Jablonci. Možná se to všem nebude líbit, ale největší posila z Jablonce by byl Pelta. Rozhodně lepší jak Otava. Vyjednávací schopnosti má a určitě by přivedl ještě lepší hráče než do Jablonce. Navíc je zkušenej a ví jak to chodí. Na pozici Otavy se hodí rozhodně více než na vlastnictví.

  • Jablonec

   dominik275.12.2015 20:03reagovat

   Tak já na Peltu slýchám samou chválu. Velmi schopný manažer, který navíc v Jablonci prý dost zapracoval i na mládeži. Slyšel jsem historku, jak ulovil nějakého hráče z Brna, protože se prostě okamžitě zvedl od jednání a jel pro něj autem, zatímco jinde se diskutovalo, zda se pokoušet toho kluka získat.

    

   Nicméně já zase nemám rád, když se třeba Otavovi vyčítá, že je ”jenom” komentátor. Podle mě se dá manažerská funkce ve fotbale dělat prakticky bez zkušeností. Nakonec i toho Peltu nejvíc proslavila taková ta jeho oddanost práci, samozřejmě když nepočítám popularitu z korupčních afér...Úsměv

   • Jablonec

    Paspartu5.12.2015 20:08reagovat

    Tak manažerem se nenaučíš ve škole, to se ti musí dostat pod kůži. Třeba budeme Otavu za 10 let chválit, jednoduše proto, že už bude mít nějakou praxi a zkušenosti. Ale Peltu bych tu bral.

   • Jablonec

    LukyACS5.12.2015 20:10reagovat

    Jo, s tím Otavou určitě souhlas, třeba Lukáš Přibyl byl velice schopný manažer a také původně dělal redaktora. Pro tuhle pozici nic jako kvalifikace asi neexistuje.

    Mě třeba irituje, že se na různé funkcionářské pozice cpou bývalí hráči, že byl někdo dobrej hráč odbornost nezaručí.

    • Jablonec

     Piva Jardajzník5.12.2015 20:21reagovat

     zato bývalý rozhodčí, to je kvalifikace sama.

    • Jablonec

     dominik275.12.2015 20:33reagovat

     Já si každopádně myslím, že Sparta nemusí do managementu nutně přivádět nové lidi, ale mohla by lépe využít potenciálu těch, které má.

      

     Podle mě je třeba škoda, že už na výběru posil nepracuje Martin Hašek. Když jsem se ho nedávno ptal, jaké hráče doporučoval z pozice skauta, tak říkal, že nejvíce apeloval na setrvání Skaláka a dále doporučoval z ligy Karavajeva.

      

     Skalák byl prý vůbec nejlepší hráč z těch, které dohromady sledoval. Krom potenciálních posil totiž dohlížel i na hráče na hostováních. O tom, jestli by Karavajev byl horší než Steinhöfer, ať si rozhodne každý sám.

      

     Celkově si myslím, že jen v osobě Martina Haška má Sparta velký potenciál. Je pravda, že se mu s Hřebíkem hrubě nepovedlo jedno jaro. Naopak u béčka podle mě odváděl slušnou práci. Postup přes rozhodčí v ČFL byl nemožný, ale individuální zlepšování jednotlivců bylo zřejmé. A jeho očividné zapálení do práce by mělo být přesně tím, co by fanoušci měli chtít.

     • Jablonec

      Pindruch5.12.2015 20:52reagovat

      Proč Martin Hašek ten svůj potenciál nerozvíjí třeba někde v první či druhé lize? Vždyť mu přece musí chybět každodenní trenérsky rytmus, trenérská praxe, to nic nenahradi. Měl by ukázat, že bude třeba v budoucnu ten správný pro lavičku Sparty. To nemá žádné nabídky, nebo mu to takhle bez ambicí vyhovuje?

      • Jablonec

       majtin5.12.2015 22:15reagovat

       Jestli se nepletu, tak mluvil o tom, že je sparťan a že je mu příjemnější pracovat pro Spartu nějaké nižší roli než trénovat jiný klub.

       • Jablonec

        dominik275.12.2015 23:17reagovat

        Tak krom lásky ke Spartě chtějí obvykle lidi zůstat v klubu i kvůli podmínkám. Nenarážím tím jen na to, že ve Spartě máš relativně slušný plat, jde také o to, že máš lepší prostředí pro svou práci. Třeba trenér Horňák si po návratu z Vlašimi pochvaloval, že ze skromných podmínek je zpět ve velkoklubu. A to ve Vlašimi byl hlavním trenérem ve druhé lize a k nám se vracel jako asistent béčka.

       • Jablonec

        Pindruch6.12.2015 9:27reagovat

        Takže trenér bez ambicí? A toho bys chtěl za hlavního trenéra Sparty?

        • Jablonec

         majtin6.12.2015 10:58reagovat

         SAMOZŘEJMĚ! On není bez ambicí, jeho ambice byla pracovat pro Spartu (a nejspíš dělat pro ni to nejlepší). Hodně lidí mluví o opravdovém sparťanství , ale když je opravdový sparťan tak měl jít jako trénovat Slavii? Pro mě je víc opravdový klubista ten, kdo vezme jakoukoli práci (samozřejmě asi uklízet hajzlíky ne) ve svém milovaném klubu než ten, kdo půjde naplňovat své ambice jinam a honit si svoje triko. Tohle platí i pro Jaroslava Hřebíka. Pro mě jsou to daleko větší sparťani, opravdovější než Řepka, Chovanec apod.!

         • Jablonec

          Pindruch6.12.2015 11:10reagovat

          Klubismus se nosí mezi fanoušky, případně hráči, ale s trenéry to nemá až tak moc společného. Trenér by měl hlavně chtít trénovat, neustále se zdokonalovat, jak v teorii, tak i v praxi. Jestli má tedy Martin Hašek ambice trénovat Spartu (ne jen pro ni pracovat), tak ať se jde někam rozvíjet v praxi, ať ukáže, že to umí, že má na to tu Spartu trénovat. Pokud mu ale stačí mít jen teplé místečko v klubu, bez ambicí ji někdy vést jako hlavní trenér, tak v pořádku, ať klidně zůstane tam kde je.

          • Jablonec

           majtin6.12.2015 11:20reagovat

           Tak s tím prostě nesouhlasím. Já vnímám svět jinak, ne jen jako naplňování ambicí. Já bych nechtěl trenéra, který si Spartu bere jako vrchol kterého chce dosáhnout. Jako další zářez na pažbě. Mám rád Spartu, tak já to dokážu, prostě to Áčko budu trénovat a půjdu přes mrtvoly (např.). Já myslím, že v Sokolově mu to vcelku šlo a pak, když tady de facto trénoval (pod GSM Chovancem) tak to bylo výborný a i za Hřebíka. Jeho tenkrát nevyhnala trenérská nekvalita, jeho vyhnali hlupáci, kteří se považují za ”opravdové” sparťany.

           • Jablonec

            Pindruch6.12.2015 11:21reagovat

            Napsal jsem to níže ve vlákně, jak si představuju cestu k hlavnímu trenérovi ve Spartě.

           • Jablonec

            Pindruch6.12.2015 11:23reagovat

            To svalování viny na nějaké hlupáky v kotli je fakt už hrozný alibismus.

         • Jablonec

          honzaspartan6.12.2015 11:15reagovat

          Tak pozor, Chovanec je jeden z největších sparťanů!!!

          S tím jsi teda hodně ustřelil, stavět ho na úroveň nějakého Řepky apod.

         • Jablonec

          Pindruch6.12.2015 11:17reagovat

          Ještě dodám, že v tomhle se mi líbí Trpišovský. Začínal ve Spartě, je to sparťan, klidně mohl zůstav klubu u mládeže, nikdo ho nevyháněl, ale on si zvolil tu těžší a dle mého správnou cestu. Vzdělávat se, ale zároveň začít trénovat od píky, učit se to i v praxi. A tak od Horních Měcholup, přes Viktorku Žižkov se dostal do Slovanu Liberec, kde za půl roku odvedl skvělou práci a dle mého roste pro Spartu. A kruh se uzavře. Nikdo mu cestu nevy

          • Jablonec

           Pindruch6.12.2015 11:18reagovat

           Nikdo mu cestu nevyšlapával, ale má ambice a dělá pro to vše.

      • Jablonec

       dominik275.12.2015 23:13reagovat

       Tak já si třeba myslím, že by klidně mohl být sportovní manažer, šéf skautingu apod. Nicméně ve Spartě se věnuje i trénování v rámci individuálních tréninků a vedení týmu ve Future League. Proč nejde jinam, to není otázka pro mě, každopádně co vím, tak nabídky má. Je však třeba také poznamenat, že ve Spartě má nějakou smlouvu, tudíž se nemůže jen tak sbalit a odejít.Úsměv

       • Jablonec

        Pindruch6.12.2015 9:14reagovat

        Mně to přijde prostě jako pohodlnost. To co jsi napsal by se dalo klidně aplikovat i na spoustu hráčů, mají klid, pohodu, dobrý peníze, tak proč se dál rozvíjet Úsměv Hašek je relativně mladý, měl by pravidelně trénovat a to i za cenu, že se trochu ”ušpiní”. Defakto nic pořádného ještě neukázal/nedokázal, stává se z něj spíš takový teoretik. Btw, každá smlouva se dá samozřejmě vypovědět Úsměv

        • Jablonec

         Jerababa6.12.2015 10:46reagovat

         Jen bych trochu zateorizoval a vůbec se to netýká polemiky Hašek. Svět i sport se trochu změnil. Dnes, v období specializace, se kariery už nebudují odspoda. Odzvonilo praktikům(téměř všichni trenéři u nás). Nastupují mladí trenéři(ve světě), vysoce vzdělaní teoreticky, s moderním, komplexním pojetím sportu. Uvedu absurdní příklad, aby bylo jasné, co myslím. Ze školy vyjde odborník na IT. K dispozici dostane zastaralou techniku, aby ukázal, co v něm je. Druhý dostane špičkovou techniku na kterou byl vyškolen. Ten první se bude trápit a bude ztrácet čas i odbornost, ten druhý bude mít prostě šanci vyniknout. Zpět k fotbalu-proto vidíme nástup mladých trenérů, kteří získávají úspěchy. Doba dinosaurů skončila. Zkušení trenéři jsou jen jistotou, že jejich angažmá nebude úplný propadák, taková sázka na jistotu. Ale většinou to nebývá žadný posun do jiného levelu. U mladých je to prostě riskantnější, buď je to velký úspěch nebo průser. Je otázkou, co si každý klub zvolí.

         • Jablonec

          honzaspartan6.12.2015 10:52reagovat

          Hlavně, abychom se konečně i my zbavili toho našeho dinosaura na lavičce.

           

         • Jablonec

          Pindruch6.12.2015 11:01reagovat

          Tak všechno má svá plus i mínus. Ale třeba vztahům k hráčům, okamžitým reakcím na průběh zápasu, přístupu k různým nastalým situacím, komunikaci, odvaze ke střídání atd., atd., nikoho žádná škola nebo teorie nenaučí, musí si to zažít v praxi, udělat i pár chyb a z nich se poučit. Prostě teorie s praxí musí jít ruku v ruce. Je hezký, být třeba výborně připravený teorií, ale při trénování shořet jak papír (např. Csaplár), nebo mít třeba odtrénováno spoustu let, ale když nevstřebáváš moderní trendy a znalosti, tak se z tebe stane jen ten tzv. dinosaurus bez úspěchu (např. třeba Rada).

          • Jablonec

           Jerababa6.12.2015 11:53reagovat

           No chtěl jsem naznačit, že bez odborného, moderního pohledu to nejde, k tomu je pak potřeba získat nějakou zkušenost nebo mít štěstí(to, ač je to trochu neuchopitelné prostě existuje) nebo být povahově předurčen k vedení kolektivu. A má li odborník např.štěstí a je povahově nadán nepotřebuje nutně třeba tu zkušenost.

  • Jablonec

   honzaspartan5.12.2015 20:45reagovat

   Tak to je jasný. Toho bysme ve Spartě potřebovali.

   Křetínský koupil Spartu, vyhodil Peltu a od té doby jsme ve sračkách a Sparta už není co bývala.

   • Jablonec

    trakip6.12.2015 9:30reagovat

    Akorát Křetinský řekl, že Sparta je teď finančně na tom lépe než za působení Pelty.Je to asi tim, že jak se tady píše sebere auto a jede do Brna pro hráče. Ať je Pelta tam kde je.

    • Jablonec

     honzaspartan6.12.2015 10:50reagovat

     Za Pelty jsme hráli LM a Sparta neměla takové ztráty jako teď. Že Dan Spartu dotuje a cpe do ní prachy, je nám k ničemu, když jí nedokáže řídit tak, aby byla sportovně úspěšná.

     Pelta fotbalu na rozdíl od něj a jeho neschopných kamarádů ve vedení rozumí, dokáže vybírat kvalitní hráče a je silný i v zákulisí.

  • Jablonec

   Furia Ceca5.12.2015 22:58reagovat

   Bych se propadl hambou, kdyby největší špína českýho fotbalu spilu s Berbrem se vrátila ještě do Sparty. Tfuj! Tyhlety vepřový hlavy ať táhnou z fotbalu úplně!!!Vztek

 • Pauschek

  spartas5.12.2015 19:14reagovat

  Čím tenhle hráč kdy zaujal naše vedení, to je fakt otázka. Snad se nám ho podaří jednou klokanům definitivně prodat.

  • Pauschek

   kapacitos5.12.2015 19:31reagovat

   Toho musel chtít Impuls, jinak to není možný

   • Pauschek

    spartas5.12.2015 19:37reagovat

    To je tak neuvěřitelně tuctovej hráč. Když měli Kalinu, tak ten byl chvílema lepší a těžko by si asi někdo řekl, že je Kalina pravej bek pro Spartu. Na Slovensku jsem Pauscheka neviděl, ale tady je fakt tuctovej. Naprosto.

 • Výprodejová akce

  asd5.12.2015 19:03reagovat

  To, co se psalo o velkym výprodeji Jablonce, je prej víc než pravda. Začne to už v zimě a pak v létě se tyhle ”galacticos” definitivně rozpustí a pojede se prý ekonomicky úroveň Zlín, Bohemka, atd. Pelta je prej zadluženej až po uši a začínaj mu velikánský trable.

  Tak by mě zajímalo, koho přitáhnou sem. Tecl a Pospíšil asi sešívky, zajímavý jsou podle mě ještě Karavajev (ten je ale host), střídavě Greguš a Mingazov. Kromě Hubschmanna, kterej po Jablonci na 99% skončí, je to jináč takovej průměr a nikdo další tam asi pro týmy z vršku moc zajímavej neni.

  • Výprodejová akce

   LukyACS5.12.2015 19:04reagovat

   My si vyberem Beneše Smutek

   • Výprodejová akce

    kapacitos5.12.2015 19:36reagovat

    Beneš půjde do prádelny a ještě ti ukáže Smích

  • Výprodejová akce

   Sendi5.12.2015 19:09reagovat

   Pernica s Kyselou jsou oba zajímaví stopeři...Greguš je výbornej hráč a pak je tam jeden z nejtalentovanějších českých útočníků Mihálik...to jsou hráči co by mi tu nevadili, stejně tak Pospíšil a Masopust má podle mě taky vysokou kvalitu...

  • Výprodejová akce

   standis5.12.2015 19:10reagovat

   Útočníka nepotřebujeme a Tecla už vůbec ne, Pospíšila na zvýšení konkurence by nebyl špatný, ale předpokládám návrat Cermáka a Shaly, tak co potom s ním. Karavajev by byl asi jediná opravdová posila, ale to na pravým beku skoro každý, i když ted hraje vlevo. Mingazova, přiznám se, moc neznám, abych ho hodnotil.

   Jinak Pelta by už Jablonec mohl definitivně položit a neotravovat s ním v 1. lize.

   • Výprodejová akce

    LukyACS5.12.2015 19:16reagovat

    Pelta asi narazil pozemkama v Černolicích. Tam si brousil zuby na desítky milionů.

    Časem možná návrat k tradici - souboje Sparty se Slavií.

    • Výprodejová akce

     experto5.12.2015 19:27reagovat

     Jednoznačně návrat k tradici a velmi brzy. Plzeň, rovněž ekonomicky v řiti anavíc se slabou mládeží, čeká brzy něco podobného, jen tam už nebude koho z ožralých pětatřicátníků prodat, takže se to tam tak za dva roky rozpustí přirozenou cestou sportovním propadem na úroveň Jihlavy.

     A souboje o vršek se Slávkou k fotbalu prostě patří.

  • Výprodejová akce

   experto5.12.2015 19:14reagovat

   bylo od začátku jasné, že tenhle ”projekt” velmi brzy skončí ... a skončí ještě dřív, než se možná čekalo. Tým s drahými, nadhodnocenými a přeplacenými žoldáky (výkonnostně většinou jen lehce nad průměrem ligy), klub bez jakékoliv tradice, historie, mládežnické kvality i fanouškovské základny ... to prostě v Čechách nemohlo dlouho žít.

   V Německu nebo Anglii se to občas povede, že si nějaký magnát či šejk postaví svojí v podstatě ”počítačovou hru”. Ale je to někde jinde, než podvodníček Pelta, který nějaké investory dokáže oblbovat maximálně rok-dva a pod slibem evropských zisků nakoupit drahé průměráky bez vztahu k tomuto šitóznímu klubu z ošklivého malého města.

  • Výprodejová akce

   hansel5.12.2015 19:20reagovat

   Hlavně PROBOHA NE Šilhavého :-D Jinak Karavejev, Greguš, neříkám že uplné ”topky”, ale typově by se možná hodili.

 • Schick

  LukyACS5.12.2015 18:41reagovat

  Toho kluka je ve 2. půli plné hřiště Úsměv

  • Schick

   Dub5.12.2015 18:44reagovat

   s julisem to bude panecku utok

   • Schick

    spartas5.12.2015 18:54reagovat

    To pak bude Jablonec skutečně nebezpečnej. Ale pro nás bude lavičkový Beneš vysněná posila.

  • Schick

   MarekKincl5.12.2015 18:53reagovat

   Bohemka vůbec letos hraje docela sympaticky.

   • Schick

    LukyACS5.12.2015 18:56reagovat

    už vloni nehráli špatně, Pivarník není špatnej trenér

  • Schick

   supermario235.12.2015 18:57reagovat

   Ještě má na čem pracovat, aby mohl hrát v základu ACS.

   • Schick

    LukyACS5.12.2015 18:59reagovat

    Bylo by divný, kdyby byl v 19 ”hotový” hráč Úsměv

    • Schick

     rimidalv5.12.2015 19:38reagovat

     Nebylo by to poprvé v historii ACS,ani ve světě.

 • Juniorka

  MarekKincl5.12.2015 18:14reagovat

  Nebyli jste někdo na juniorce? Prý jsme testovali nějakého Argentince.

  • Juniorka

   dominik275.12.2015 18:53reagovat

   Jo, byl jsem. Z mého pohledu má velmi kvalitní levačku, technicky na tom celkově asi bude slušně, ale bohužel jsem měl pocit, že atleticky je to hodně špatné. Moc toho nenaběhal a i ta technika a rychlost běhu mi přišla dost zvláštní. Je otázkou, jestli by třeba byl k mání zadarmo, zda má smysl ho sem přivádět z takové dálky a učit ho běhat. Co jsem slyšel, tak navíc neumí anglicky.

    

   Trenér Horňák teda po zápase říkal, že Pablo očividně nebyl ve své kůži, že se v tom utkání trošku hledal, tak mu třeba křivdím.

 • Jirásek

  Piva Jardajzník5.12.2015 17:33reagovat

  docel mne překvapilo, jak jsme se snadno zbavili jiráska

  • Jirásek

   supermario235.12.2015 17:53reagovat

   co s ním, když má akorát na Bohemku.

 • Schick

  standis5.12.2015 17:05reagovat

  Dnes je s ním ve Sportu rozhovor. V létě má jít zpátky do Sparty, ale neví, jestli s ním budou počítat... Tvrdí, že fotbalu dává všechno a vyvrací, že by nemakal celé utkání. Tak uvidíme...

  • Schick

   Piva Jardajzník5.12.2015 17:09reagovat

   to myslím, nikdo nerozporuje. říká se ale, že bebrání, nikoli, že nemaká

   • Schick

    majtin5.12.2015 18:04reagovat

    ... nechce bránit, protože tvrdí, že pak nemá síly na útočení.

 • trávník

  Piva Jardajzník5.12.2015 17:05reagovat

  já nejsem příliš velký pamětník, ale když koukám na záběry staré 10-15 let, tak dnes by hráči brečeli, že se na tom nedá hrát a oni na tom hráli drřív uplně v pohodě.

 • případ Litsingi

  Piva Jardajzník5.12.2015 16:51reagovat

  docela ani nechápu tu averzi vůči němu. Docela to připomíná situaci, kdy si Chovanec přivedl Vachouška a pak mu nedal čuchnout.

  • případ Litsingi

   Sendi5.12.2015 16:52reagovat

   no tak to, že hlavní problém je Ščasný, který sem vůbec přivede takového hráče, to je jasná věc...

 • fuck

  Sendi5.12.2015 15:47reagovat

  Sparťané vyrazili před chvílí z Prahy do Ostravy. S týmem cestuje i Franci Litsingi, jenž se vrátil z Afriky...tak už chápu proč pojede jen jeden junior, přes hvězdu kalibru Litsingiho se na lavičku člověk těžko dostává :D

  • fuck

   spartas5.12.2015 15:48reagovat

   A to tu byl nadějný článek, že ho konečně vyhodí. Tak bohužel :( Ale třeba to padělal jak Ransdorf, naděje umírá poslední.

  • fuck

   LukyACS5.12.2015 15:53reagovat

   Litsingi je všestraně nadaný - řídí opilý, mlátí náhodné kolemjdoucí a zapaluje vlastní byt a do toho občas stíhá přijít na trénink Úsměv

   • fuck

    Sendi5.12.2015 15:54reagovat

    krom toho má velký zkušenosti s úředními úkony týkající se víz. Ten musel v tý africe teď neskutečně potrénovat, že se stihnul připravit líp než Matoušek s Kulhánkem :D

77247 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha