Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dorost

  venous29.8.2015 14:34reagovat

  To je jízda! Pulkrab, Březina, Wiesner, Hašek, Turyna - a hlavně ”Zizu” už se těším až budou kopat za chlapy! Hlavně nikoho neprodávat!!! Smích

  • Dorost

   pubi29.8.2015 14:41reagovat

   Nic z nich nebude! Vztek

  • Dorost

   Pavel0029.8.2015 14:49reagovat

   Už ted by pomalu měli dostávat šanci

  • Dorost

   spartas29.8.2015 15:22reagovat

   Na koho asi Trpišovský ukáže, až budeme měnit za Pavelku, Sýkoru a Hovorku? Nebo že by jejich další destinace byly Teplice, až bude Jabko u soudu očištěn?

   • Dorost

    LukyACS29.8.2015 15:25reagovat

    Ve 21 zjistíme, že pro ně nazrál čas na hostování, do 23 budou lítat po hostovačkách, pak je prodáme do Boleslavi/Liberce a o 2-3 roky návrat do Sparty. Takže za 7 let se na ně těším.

    • Dorost

     majtin29.8.2015 15:32reagovat

     Tak jsi mě, sice jinými slovy, o tři minuty předběhl. Taky se mi chce napsat, že se za 7 let na ně těším (ještě že to neplatím).

     Ale snad si takhle neobratně Sparta dál počínat už nebude. I chytrou horákyni by napadalo, že takhle ten dorost skoro nemá cenu držet.

  • Dorost

   majtin29.8.2015 15:28reagovat

   Jestli se něco nezmění, tak v lepším případě: odehrají pár třicetiminutovek za Ačko, někteří i pár zápasů, povětšinou nezklamou a půjdou hostovat. Pak většina fanoušků shodne, že to jinak nešlo, že na základ neměli a tak je potřeba nechat je někde rozehrát. Na hostování se jim nikdo ze Sparty třeba rok neozve, budou ”uhostovaní” a nakonec přestoupí, co taky jiného, když o ně Sparta nejeví zájem. Aby za rok za dva prokázali, že na Spartu mají. A většina fanoušků se shodne, že prostě u nás nehráli tak dobře, že potřebovali čas na získání zkušeností a že ten by u nás nedostali a nic by z nich nebylo.

   Místo nich přijdou ”srdcaři” z Plzně, Liberce, z Afriky apod.. A co na tom, že někteří z nich předtím vypadali jako že Spartu zrovna dvakrát nemusí.

   Vypadám jako hrozný škarohlíd, ale vlastně jsem jen převedl čas minulý do budoucího. Ve skutečnosti jsem optimista a věřím, že ve Spartě zvítězí moudrost nad chytračením.

   • Dorost

    LukyACS29.8.2015 15:50reagovat

    Bohužel to tak je, třeba u Hovorky jsem si myslel, že svůj talent prohospodařil, ale ten teď ukazuje, že na SL má a má i na Evropu. Takových hráčů tady máme spoustu. My než bychom si je připravili sami a dali 1-2 šanci v zápasech, kdy už o nic nešlo, nebo jednoho vzali na lavici proti slabšímu soupeři typu Zlín a za příznivého stavu jim dali čuchunout, tak radši nacpeme na lavici Litsingiho a jemu podobné.

    Pak se divíme, že do centra cpeme peníze a produkujeme spíš hráče pro ostatní kluby, ale když těm hráčům nedávají šanci v áčku, tak je to těžký.

    • Dorost

     LukyACS29.8.2015 15:51reagovat

     Místo opravdových srdcařů, který Spartou žijou, přibereme ostravskýho odchovance a sparťany pošleme o dům dál, přitom si nemyslím, že by Polom nebo Brabec byli horší.

     • Dorost

      Tashunka Witko30.8.2015 0:13reagovat

      Polom šanci dostat měl,

      Brabec je horší, ten nemá na ligu, natož na Spartu. Strašný poleno už od dorostu a nikdo soudný nechápe, kdo ho pořád tlačí.

    • Dorost

     captain_obvious29.8.2015 16:19reagovat

     Mně přijde naše vedení stejné jako spousta fanoušků. Ti by taky chtěli v našem dresu vídat odchovance, ale zároveň Sparta je prostě tak ohromný velkoklub, že zkrátka musí mít zdvojené, ideálně ztrojené posty Smích Když máme posty zdvojené vemenama typu Litsingi, který je tam do počtu, ale aspoň občas na ten plac prostě musí, aby se nám zase novináři nevysmáli, že ho přivedeme a pak nestavíme, tak se pak nemůžeme divit, že tam pro ty mladé hráče není místo. Už bychom si to konečně měli ujasnit, jestli chceme srát miliony do mládeže, mít tam super trenéry a posouvat ty nejlepší hráče do Áčka k trenérovi, který s nimi umí a především CHCE pracovat, nebo se na tu mládež vyprdnout a na každou pozici nakoupit tři Litsingi.

      

     A ještě se budou Otavové a spol. plácat po ramenou, jak to legendárně vymysleli jako v Realu, že hráče prodávají s klauzulí o předkupním právu. Jenže pro Real je nějakých 7 mega euro za Carvajala plivanec v rozpočtu, kterého si nikdo ani nevšimne, zvlášť když ho předtím do toho Leverkusenu prodali za podobné prachy. Zatímco my ty hráče kupujeme zpátky za 10 mega a další dva dobré talenty a tak pořád dokola. A pak ti troubové sedí na tiskovce nadmutí pýchou, jak to skvěle vymysleli.

      

     Já to prostě v životě nepochopím, jak je vůbec možné, že v klub s kvalitní mládeží jako Sparta, může vůbec někoho napadnout vydat se cestou nějakého APOELu a spol. a zaplavit tým zkušenými hráči 2.-3. kategorie. Jenže v tom APOELu to dává smysl, tam vyprodukují jednoho dobrého Kypřana každých 10 let, ve Spartě to smysl absolutně nedává. A nic se měnit nebude, protože naše sportovní vedení se bude ještě dalších 10 let pyšnit ročníkem 92 a na každou otázku směřovanou k mládeži odpovídat s tím, že jsme přece Krejčímu s Kadeřábkem šanci dali, takže děláme vše správně. Za těch 10 let si možná vytáhnou hlavy ze zadků a začne se něco dít. A kdyby jsme měli super velkou hromadu štěstí, tak se do té doby možná i naučí vybrat vhodného trenéra nebo už se konečně jednohlasně shodnout na tom, jaká bude týmová koncepce, což jsou teda koneckonců spojené nádoby.

     • Dorost

      Sendi29.8.2015 16:32reagovat

      Tos napsal naprosto přesně. Doplnil bych ještě tolik, že KDYŽ UŽ se poštěstí a některý hráč šanci dostane, tak nikdy nepropadl, ať už to byl Pavelka, Čermák, Frýdek než odešel do Liberce, Skalák, dokonce i Folprecht si svoje odehrál a přesto šli pryč, to by mě zajímalo v čem byli ti hráči natolik pozadu za Litsingim, Pamičem, Bednářem, Juharem, Vidličkou a podobně...to pak musíme prodat Skaláka abychom na jeho post rok na to kupovali Litsingiho a drbali se na temeni jak je možný, že všichni ti hráči jsou v repre...To jsem zvědav jak dopadne Schick, ten už dva roky v každym zápase co za áčko náhodou odkopal ukazuje, že technicky je proti němu každej hráč našeho základu na úrovni divize...ne, pošlem ho do Bohemky, kde jim trvalo deset zápasů než jim došlo že to neni silovej borec do vápna, načež koupíme Pacmana a Litsingiho, kterejm kryje záda Konaté...

      • Dorost

       spartas29.8.2015 16:37reagovat

       Jedinej smysl by to snad dávalo v případě, že tady chceme radši u(L)lavičkovat Paixaa, než Schicka. A pak prostě po nějaký hostvačce radši používat Patrika a Paixao ať jde rozdávat radost zpátky do Polska. To samé Litsingi, vyčichlý hráč, kterýmu se podařilo jeden rok, načež byl Impulz okouzlen až doteď, tak ho tu máme. Spíš si to ale maluju moc růžově, hlavní stratég má prostě radši oba jmenované víc, než naše vlastní hráče. Ale zase jsou to koně, první cenová, atraktivní fotbal, konec náborů, blá blá blá blá blá.

       • Dorost

        Sendi29.8.2015 16:46reagovat

        Připomněl bych třeba případ Kadlec, ten začal nastupovat v 16ti, protože tam byla vůle z něj vychovat hvězdu, nedalo se rozhodně říct, že by v tom věku významně převyšoval svý konkurenty, ale zápasy nám prohrát nemoh a šel velice rychle a brzo nahoru...proč to není možný u Schicka nechápu, že by odehrál horšího podhrota než Fatai/Krejčí nebo pravý křídlo než Dočkal/Konaté tomu prostě nevěřim...

        • Dorost

         majtin29.8.2015 16:51reagovat

         Jj, pamatuji na Kadlece a jeho první zápas (poločas) v poháru proti diviznímu Dvoru Králové. Proti těm divizním hráčům nijak zvlášť nevynikal, i když nakonec dal tuším gól. No a za nějakou dobu už se objevoval v Áčku pravidelně.

     • Dorost

      majtin29.8.2015 16:47reagovat

      Mě štve ta Křetínského názorový veletoč. Před lety prohlásil, že si spočítali, že se vyplatí vychovat si vlastní hráče, kteří už navíc budou adaptovaní na určitý herní styl, a kupovat se budou jen opravdu výrazné posily. A že od žáků po dorost bude jednotná koncepce.

      Uplynuly tři roky a vše je zase ZCELA naruby, včetně toho, že mezi Áčkem a mládeží jednotný styl ani být nemůže, když u Sparty se pořád mění.

      Já ale na druhou stranu chápu a musím říct na jeho obhajobu, že Křetinský stál tehdá před těžkou volbou, když Řepkovci řvali Hřebík ven! Měl zase nechat naplno propuknout válečný stav, kdy z hlediště proudila nenávistná a zastrašující atmosféra? Měl zase nechat zastavovat autobus s hráči, nechat Hřebíkovi ničit fasádu domu? Měl to těžké rozhodnutí, je smutný že vyhrálo násilí a zastrašování nad pokrokem. Navíc měl třeba na stadionu hrozně malou oporu v legislativě.

      On prostě od té doby jako šéf klubu počítá s tím, že nemůže udělat to co opravdu považuje za správné, protože by to část fanoušků (s jejichž názory se jistě neztotožňuje) zbořila násilnou a nenávistnou atmosférou. Já být na jeho místě, nejspíš bych se na to už vybodl, než dělat takovéhle kompromisy co zažíváme za poslední tři roky.

  • Dorost

   captain_obvious29.8.2015 15:41reagovat

   Jsou to ještě děcka. Až budou v juniorském věku, tj. nějakých 23-24 let, tak se 2 nejlepší z nich, nejspíš Mustedanagič a Pulkrab, dostanou na střídačku v poháru proti Dolní Lhotě a za stavu 7:0 nasbírají svoje první 2 minuty v dresu Sparty při dvojitém střídání v nastaveném čase za 40-leté mazáky Lafyho a Matějdu. Pak půjdou hostovat s opcí a pak už o nich neuslyšíme.

    

   Popravdě by tihle kluci měli na ty hostovačky s opcí jít už příští sezonu. Když už je z mnoha nejrůznějších důvodů (čti výmluv) nejsme schopni a ochotni využít my, tak bychom je alespoň nemuseli nechat roky hnít v bezvýznamné juniorce, čímž kromě sebe škodíme i celému našemu fotbalu. Jestliže na to mají, tak ať v tom Liberci nebo Bolce kopou už v 19 a do zahraničí a repre se dostanou odtamtud, než abychom je do těch týmů posílali v těch 24 letech s nálepkou zabitého talentu (aka talentu, který na to měl, ale nikdy nedostal ani náznak šance to prokázat), které se už nezbaví.

   • Dorost

    majtin29.8.2015 15:48reagovat

    Hlavně by si krom velkých talentů měla Sparta umět vychovat (vybrat) i trenéra, který bude umět s mladými hráči pracovat a zapracuje je do fungujícího celku. Mě fakt moc nebaví čekat na spasitele v podobě koňů z první cenový, kteří se pak povětšinou ukážou, že jsou až z druhý nebo třetí cenový a navíc se jejich kvality ztrácejí v týmovém chaosu.

    • Dorost

     Sendi29.8.2015 15:59reagovat

     Podle mýho názoru, to ani tim trenérem nemá končit, Sparta má potenciál i kapacitu na to nejen vychovávat kvalitně připravené profesionály a trenéry, ale vůbec udávad trendy v tréninkovém procesu, regeneraci apodobně. Křetínský tohle musí začít vnímat, musí cílit na to, abychom to byli my, kdo bude inovativní a nebude se bát nenimrat se v posranejch ověřenejch postupech, který tu udávají desítky let furt stejný lidi...to by měl bejt cíl sparty si myslim a jak se skautuje mezi hráči tak se má skautovat i mezi studenty, trenéry a podobně...prostě Sparta má bejt nejlepší VE VŠEM, nikdo jinej za nás ty reprezentace nenaplní a ty úspěchy neudělá:)

     • Dorost

      majtin29.8.2015 16:09reagovat

      Možná jsem s tím už otravnej, ale já si myslím, že taková doba tu už byla, ale podstatná část fanoušků byla proti a bouřila se, hlavně na základě toho, že si mysleli, že bylo ukřivděno Františku Strakovi a Tomáši Řepkovi.

      • Dorost

       Sendi29.8.2015 16:16reagovat

       souhlasim, cejtil jsem ještě celkem nedávno určitou odvahu v našem vedení jít proti proudu a skutečně na tom máknout, sice ne ve velkym rozsahu, ale jo. Myslim ale, že to furt je málo, když člověk čte rozhovory s hráči co jdou do zahraničí nebo s odborníky na trénink tak je evidentní, že se v čechách trénuje prostě málo a blbě, mladí hráči trpí na zranění v reprezentacích zaostáváme ve všem, to jsou takový procesy co nejsou vidět a ani milovníci Franty Straky či Pepka Chovance by je až tolik nemuseli vnímat:)) Budiž dobrými vlaštovkami práce našich mládežnickejch koučů...kde na klubový úrovni držíme krok se světem, nejhorší práci odvádíme při přechodu mládeže do dospělých, neni asi náhoda, že Sparťanskej dorost poráží Tottenhamy, Manchastery a Fluminense, načež Áčko pak vozí tři góly z Thunu a neurve jasně vyhraný zápasy s Moskvou...určitý indicie nám říkaj, že největší amatérismus panuje paradoxně v nejvyšší soutěži a na úrovni reprezentací...

 • Přenosy EL

  Arni29.8.2015 12:01reagovat

  Tak si myslím, že nám to vyšlo dobře. Vždycky hrajeme v jiný čas,než Libe a Plzeň. Takže když si náš zápas nevybere ČT,tak by jsme měli být na Nova sport 1. A ty dva souběžně jeden když tak ČT a Nova sport 2. Pochybuju,že souběžný zápasy dá nova sport na jedničku

  • Přenosy EL

   Teiwaz29.8.2015 13:19reagovat

   No, hlavně aby nás nedali na to zkurvený ou tů, jinak mi je to celkem fuk :)

   • Přenosy EL

    daniel29.8.2015 14:24reagovat

    píšou že Nova sport 1 se zaměří rovněž na EL kde hrají české týmy,takže by jeden zápas museli vysílat v 19 h a druhý v 21 h a ČT sport ten zbývající,na Nova sport 2 o EL nepíšou.NOVA Sport 2 rozšiřuje programovou nabídku NOVA Sport zaměřením se na sporty, které si zatím získaly obrovskou popularitu především v zahraničí a v podobné míře zatím nebyly v Česku vysílány.Úsměv

 • Přenosy

  daniel29.8.2015 11:29reagovat

  Tak přenosy EL budou vždy jeden na ČT sport a dva na Nova sportÚsměv

  • Přenosy

   pou29.8.2015 11:39reagovat

   Blesku

 • Staikos Vergetis

  Tashunka Witko29.8.2015 6:24reagovat

  Sparta je velmi disciplinovaná SmíchSmíchSmích

   

  Tak Řekové o nás zjevně neví vůbec nic !

  • Staikos Vergetis

   peterpan2729.8.2015 10:53reagovat

   zdvořilostní kecičky, co používá každej druhej trenér

   • Staikos Vergetis

    spartas29.8.2015 11:23reagovat

    Asi tak. O týmech z civilizace prohlásíš, že jsou organizovaní, případně disciplinovaní. O týmech ze zemí, kde se nejí příborem, pak řekneš, že jsou nevypočitatelní a tím pádem nebezpeční. Tímto způsobem mohu okomentovat jakýkoliv tým na světě.

    • Staikos Vergetis

     Rammstein29.8.2015 12:50reagovat

     v japonsku se nejí příborem a jsou civilizovaní a disciplinovaní

     • Staikos Vergetis

      Pouzar1129.8.2015 13:30reagovat

      A jak tam teda jí špagety ? Údiv

      • Staikos Vergetis

       ouissi29.8.2015 13:59reagovat

       JEDÍ je hůlkami...

        

     • Staikos Vergetis

      spartas29.8.2015 14:43reagovat

      Tohle bolí.

 • Apoel a Tripolis

  standis28.8.2015 21:50reagovat

  ”Oba týmy jsou výborně organizované, ale mají problém se střílením gólů,” prozradil první poznatky Ščasný.

  Hlavně, aby se nerozstříleli se Spartou. Thun také nedává běžně 3 goly.

  • Apoel a Tripolis

   honzaspartan28.8.2015 22:02reagovat

   A my zase hrajeme úplně neorganizovaně.

 • Pravá strana

  Jerababa28.8.2015 20:23reagovat

  Máme nějak moc levonohejch hráčů na post u lajny(Costa,Hybš,Breznaník,Frýdek,Krejčí) a napravo prakticky jenom Steiny.

  • Pravá strana

   honzaspartan28.8.2015 22:00reagovat

   To sis všimnul až teď? Smích

   • Pravá strana

    Jerababa28.8.2015 22:22reagovat

    No už poněkud dřív, ale nějak s tím asi nehodláme nic dělat a uzávěrka soupisek a přestupů je za dveřmi. Steiny není v ideální fyzické kondici, což je u něj markantně vidět ve druhejch poločasech. Frýdek se tam necejtí.Nějak moc improvizujeme a je to znát. To štěstí se nás nebude držet věčně.

    • Pravá strana

     Chabix28.8.2015 22:26reagovat

     Tak ještě tam hraje Konate a při změně rozestavení Dočkal. Mareček někdy na beku, ale to považuju za vraždu.

 • Holek

  Jerababa28.8.2015 20:21reagovat

  Stejně jako v prvním zápase s Thunem jen vyklusávání a stínování. Prakticky při všech obdržených gólech jen pozoruje situaci, jako by byl uhranutej kobrou. Absolutně z formy a ještě k tomu na to kašle o nějaké bojovnosti nebo zaujetí pro hru nemluvě.

  • Holek

   peterpan2728.8.2015 20:41reagovat

   jestli někomu vyloženě neprospěla změna trenéra a s tím spojená změna systému, tak je to Mario. A pravda je, že se ani moc nepřetvařuje, z každého záběru je vidět, jak ho to s.re

 • Breznaník

  Kombinator28.8.2015 18:54reagovat

  Tak co, bylo to včera jeho poslední vystoupení ve Sparťanským dresu? Ani bych se nedivil.

  • Breznaník

   honzaspartan28.8.2015 19:12reagovat

   Nezbývá než doufat.

  • Breznaník

   Avhred28.8.2015 19:26reagovat

   Pokud ano, chybět nebude. Nezodpovědné, bláznivé hráče, kteří se nechají nesmyslně vyloučit a ještě se zraní, nepotřebujeme.

   • Breznaník

    peterpan2728.8.2015 20:35reagovat

    Ale kosa to byla luxusní, vpravdě silvestrovská a mě fakt pobavila, to se obvykle vidí jen v afrických, resp. asijských soutěžích

    • Breznaník

     honzaspartan28.8.2015 21:56reagovat

     Nebo právě na Silvestra od magora Řeháka.

  • Breznaník

   ACS1428.8.2015 19:49reagovat

   Ja bych jej nezatracoval,byl premotivovanej,je tezky kdyz citis,ze by to slo,ale misto tebe hraji hraci co se ocividne trapi(viz.Lada Krejci).Ps:pisu z mobilu,tak gramatika trpi...Smích

 • S Schalke 3:0

  Tashunka Witko28.8.2015 18:06reagovat

   

  Vladimir Brabec

  Oldrich Urban

  Vladimír Táborský

  Frantisek Chovanec

  Bohumil Veselý

  Antonin Princ

  Svatopluk Bouska

  Josef Jurkanin

  Václav Mašek

  Vladimir Kara

  Jaroslav Barton

   

  goly 1. Jurkanin, 63 Kára, 82 Barton

  • S Schalke 3:0

   Avhred28.8.2015 18:20reagovat

   Tohle myšlenkové ”creampie”, zaměřené na jakési nostalgické závany ze Sparťanské minulosti, moc velkou souvislost s nadcházejícím utkáním proti Schalke 04 nemá; to bych taky mohl napsat, že v sezoně 1960/61 Hradec Králové remizoval s Barcelonou.

  • S Schalke 3:0

   celtic28.8.2015 21:24reagovat

   Letná praskala ve švech, byl jsem tam....Úsměv

   • S Schalke 3:0

    Tashunka Witko28.8.2015 22:28reagovat

    34 tis. Diváků

 • Skopčákům

  schol128.8.2015 17:49reagovat

  asi čtyři góly nedáme a tak to bude chtít s tou děravou obranou rychle něco udělat.

74822 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha