Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tiskovka

  Pouzar1120.6.2016 11:38reagovat

  Dá se někde zjistit kdy bude tiskovka pro zahájení sezony ?

  • Tiskovka

   Capo20.6.2016 11:47reagovat

   Jestli se nepletu, tak bývá obvykle v týdnu před prvním mistrákem.

 • Daniel Turyna

  Bunda20.6.2016 10:26reagovat

  Na zkoušku do Senice.

  • Daniel Turyna

   dominik2720.6.2016 10:55reagovat

   Co jsem se informoval, tak je velmi pravděpodobné, že by se tam rovnou dohodlo roční hostování. Za zmínku stojí, že asistentem trenéra Čvančary je Michal Ščasný, syn trenéra A týmu Sparty. Takže Turyna bude na očích.Úsměv

  • Daniel Turyna

   dominik2720.6.2016 10:57reagovat

   Ještě dodám, že do Vlašimi má jít čtveřice Čapek, Březina, Wiesner a Čmelík. Naopak Filip Hašek zřejmě bude pokračovat v juniorce.

   • Daniel Turyna

    rebus20.6.2016 11:08reagovat

    Dominiku-nevis zda dnes Costa nastupil do pripravi?

    • Daniel Turyna

     Capo20.6.2016 11:44reagovat

     Jelikož mu smlouva končí až 30.6., tak by mě překvapilo, kdyby ne.

    • Daniel Turyna

     dominik2720.6.2016 11:59reagovat

     Nevím, ale předpokládám, že bude ve Spartě pokračovat.

    • Daniel Turyna

     kapacitos20.6.2016 12:02reagovat

     Nedávno hrál ještě za repre, tak teď má dovolenou

  • Daniel Turyna

   Pouzar1120.6.2016 11:33reagovat

   http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/zmeny-v-kadru-17437.html

    

   Pro toho kdo nezaznamenal

   • Daniel Turyna

    dominik2720.6.2016 12:09reagovat

    Je hezké, že se Martin Nový dočkal ligového angažmá. Poznal jsem ho jako hodně poctivého a pracovitého fotbalistu, takže mě trochu mrzelo, když ze Sparty tak trochu odpadl do Vlašimi.

  • Daniel Turyna

   majtin20.6.2016 13:09reagovat

   Trochu loterie.

 • ZEMŘEL JOSEF ČALOUN

  ouissi20.6.2016 7:16reagovat

  Včera, den po svých sedmdesátých narozeninách, zemřel otec Michala Čalouna, také bývalý fotbalový brankář, Josef Čaloun.

  Čest jeho památce.

   

 • OT - ME

  ouissi19.6.2016 23:52reagovat

  Teda, pánové, ten Skomina to je koukám další schopný balkánský řezník! Mně je samozřejmě jasné, že si UEFA přeje, aby domácí ZOO postoupila z prvního místa ve skupině, ale to, co tam dnes ta balkánská pětice předvedla, to by se mohli stydět i Paták & spol. Prostě stylem ”domácím vše dovoleno jest”. A ten u mikrofonu stále dokola jako kolovrátek trapně opakoval, že mají Švýcaři od Pumy nekvalitně ušité dresy! No, to jistě, to bylo oním důvodem. Podle mne dva jednoznačné PK + ŽK proti Francii a k tomu další VPK z hranice pokutového území. A těch neodpískaných drobných faulů domácích nepočítaně! Za mne dosud absolutně nejslabší výkon rozhodčích na ME. Pravda, ”offsidovou show” české trojice jsem neviděl. Respektive viděl jsem jen tu jedinou akci rozebíranou ve studiu.

   

 • Schick

  Sendi19.6.2016 19:40reagovat

  kromě toho, že ekonomicky přestup Schicka dává smysl a kromě toho, že by mě jeho odchod hodně štval, tak nabízím další rovinu: Sampdoria má aktuálně na hostování pokud se nepletu 27 hráčů, mezi nimiž je napříkladi jeden z největších Italských ofenzivních talentů Bonazzoli. Italské týmy mají na začátku sezony obvykle na soupisce více než 50, i 60(!!) hráčů a obvykle mají hráče, kteří se přímo neprosadí do nejužšího kádru totálně v prdeli a jako první zahraniční štace se mi pro mladého útočníka tahle destinace zdá přímo katastrofální. Je určitě lepší, když tam hráči odcházejí jako mladí do Primavery, ale jít přímo do áčka v čerstvých dvaceti z Bohemky mně teda přijde mírně řečeno riskantní. Itálie je prostě adresa nahovno a myslim, že to pro něj neni dobrá volba :)

  • Schick

   trinact19.6.2016 19:46reagovat

   Podpis + razítko.

   • Schick

    Tashunka Witko20.6.2016 8:35reagovat

    Dan nemůže vyhazovat z okna do nekonečna, jeho energetické impérium je přeúvěrované a kamarádi ve Spartě dělají jednu botu za druhou. Jenom ”výměna” Váchy za Frýdka a Pavelku ho stála cca 90 milionů. Prodejem Schicka by se to dalo zamáznout a vedení by se otevřel prostor pro další trade. Bartošák už čeká a pořád máme dost mládežnických reprezentantů, které lze vyhandlovat. Ve Spartě je to jako v RVHP, kdy se kupovala hlína z SSSR a dělaly se z ní u nás cihly. Cihly jsme vyměňovali s Maďarskem za prasata z pusty a obratem je poslali do Svazu, abychom s nimi zaplatili hlínu. Jedni pak žrali, druzí stavěli a my jsme pálili cihly .

  • Schick

   Capo19.6.2016 19:46reagovat

   Itálie je vždycky riskantní adresa, tam ty kádry mají všechny týmy opravdu dost široký, ale to si musí vyhodnotit sám. Třeba pohoří a za rok za dva se rád do Česka vrátí, třeba napodobí Kozáka a prosadí se? Teď se můžeme jen dohadovat, fotbalově na Serii A nejspíš má, jestli dostane nějakou šanci je věc druhá.

   • Schick

    Sendi19.6.2016 19:56reagovat

    Pokud se nepletu tak Kozák odcházel o rok mladší a mohl hrát za Primaveru kde se mu docela dařilo, ale Schickovi je dvacet, možná se mu zadaří a chytne dobrou hostovačku v sérii B, ale podle mýho je to herně krok zpátky než kdyby šel za Áčko Sparty a hrál Evropský poháry...je to natolik riskantní přestup, že mi to přijde ze strany manažera nezodpovědný hazardování s talentem hráče...Jako uvidíme, jak to třeba půjde Janktovi, kterýmu to sedlo, ale taky odcházel dřív a hrál rok za Primaveru, Schick je opravdu hodně talentovanej, má skvělou techniku, nicméně do ligy jsme ho posunuli pozdě a proto taky myslim, že Itálie je chyba...

    • Schick

     Roger Eschmann19.6.2016 20:12reagovat

     Samozřejmě, že roli budou hrát i mimo fotbalové věci, zejména aklimatizace, ale mám dvě poznámky:

     1) Tak pokud má fotbalově Schick na Spartu, tak by mohl (a měl) mít i na Sampdorii.

     2) To, že odcházeli Kozák a Jankto o rok dřív a mohli hrát Primaveru, bych fotbalově nebral jako výhodu, Schick mohl hrát letos Synotligu.

     • Schick

      Sendi19.6.2016 20:47reagovat

      ad 1) To nemusí být tak docela pravda, protože roli hraje strašně moc nefotbalových faktorů, nebo pro Schicka neznámých - hlavně jazyk žejo

      ad 2) Jenže Jankto i Kozák hráli rok Primaveru a další sezonu už pravidelně hráli Serii B(u Jankta ještě nevíme jak se prosadí, ale zájem o něj je údajně dokonce v Arsenalu). V tom věku kdy dotyční hráli Primaveru a učili se jazyk Schicka hrál dorosteneckou a juniorskou ligu a rok na to Ligu za Bohemians, v případě obou zmíněných tak byla (podle mě) výrazně zjednodušená aklimatizace...Bude to zajímavý sledovat, protože Schick je výrazně talentovanější než oba a pokud se tedy neprosadí, tak je jasné jak složitý to může bejt a navíc to shledávam zajímavym i z toho hlediska porovnávání hráčů, kteří odejdou jako velmi mladí a nezkušení a těmi otrkanými ligou:)...v každym případě považuju současnou Itálii jako tragickou štaci...

  • Schick

   standis19.6.2016 20:51reagovat

   Já nabídnu také jeden pohled, který tady nezazněl. Má Schick jistý základ ve Spartě? Nemá. V Janově samozřejmě také ne, ale fotbalisté hrají za peníze a tam prostě budou větší. A bude působit v lize úplně jiné kvality.

   • Schick

    Sendi19.6.2016 20:57reagovat

    to už tu zaznělo. Je to samozřejmě tak, je jasný, že když dostaneš pracovní nabídku se zajímavou smlouvou, tak je to silnej argument, u sportu ale holt rozhodujou i další faktory. Já samozřejmě budu nejspokojenější, když Schick v první sezoně nastřílí patnáct gólů a půjde do Juventusu:) Jinak základ ve Spartě nemá jistý nikdo stejně jako v jiných klubech, ve Spartě se ovšem mluví jazykem, kterému Schick rozumí, je tu prostředí a trenéři které zná, je oporou v repre U-21...ze sportovního hlediska ten přestup pro mě nedává příliš smysl...z finančního samozřejmě naopak...

   • Schick

    trinact19.6.2016 20:59reagovat

    Peníze jsou vždycky faktor, který člověka zajímá. Základ tady jistý nemá, ale jsem si jist, že v této době, kdy se mediálně tlačí víc než kdy jindy na to, aby se mladým dávala šance, by jeho šance přišla. Jsem si jist, že by ten kluk šel ještě více nahoru a to kvůli kvalitě spoluhráčů, kvalitě zázemí, kvalitě hry Sparty (myšleno tak, že každého v lize musíme valit).. což jsou faktory, které Schick neovlivňuje, narozdíl od právě kvality aklimatizace nebo nutnosti být ”lepší než domácí”.

   • Schick

    captain_obvious19.6.2016 21:37reagovat

    Ještě tam máš ale rozdíl v tom, že u nás kdyby nehrál základ, tak by s jistotou patřil k nejvyužívanějším náhradníkům a byl někde na hraně základu a lávky. V Sampdorii reálně při troše smůly nemusí být ani útočník č. 4, navíc se spekulovalo, že přijde nový trenér, který už třeba na rozdíl od Montelly nemusí hrát na 2 útočníky. Potom by ho asi poslali na hostovačku a ačkoli nejsem expert přes Serii A, tak čistě na základě poznatků z minulosti bych si tipnul, že by šel hostovat spíše do druhé ligy. A to už potom můžeme směle polemizovat, jak moc výhodný přestup to pro něj byl a jestli si opravdu polepšil oproti ročnímu setrvání ve Spartě.

     

    Ale to je jeho věc, předtím jsem říkal, že do AS odejde pod cenou, ale jestli Sampdorie vysolí necelých 100 mega a budeme tam mít i nějaké ty klauzule a procenta, tak to je dobrej obchod. I přesto mi bude hodně líto, že ho ve Spartě neuvidím, ale to se nedá nic dělat.

    • Schick

     danielsen19.6.2016 23:07reagovat

     některý hráče zajímají spíš peníze než Sparta,mohl rok nebo dva hrát za Spartu a pak případně odejít,tyhle talenty nemám rád,k čemu jsou?Odejdou a vrátěj se tak akorát dohrát kariéru jako možná Rosa...Jedině že Sparta za ně vyinkasuje nějaký prachy a za ně pak koupí ”posily”který jsou k ničemu!A pořád dokola!

     • Schick

      Sendi19.6.2016 23:41reagovat

      ”k čemu jsou”: 100 000 000,-

 • Repre bez Rosy

  Capo19.6.2016 19:34reagovat

  Trochu odbočka od Sparty. Jak byste to postavili na Turky?

  Za mě je nejideálnější tahle varianta.

  Čech - Kadeřábek, Hubník, Sivok, Gebre - Pavelka, Plašil - Dočkal, Darida, Krejčí - Škoda (Necid, Lafata)

  V útoku je podle mě jedno, kdo z těch tří nastoupí, teď dal sice góla Škoda, ale příště může klidně Lafata. No a obnovení spolupráce Dočkal, Kadeřábek by snad Kadeřovi vrátilo chuť útočit po ”zcela” volné lajně.

  • Repre bez Rosy

   supermario2319.6.2016 19:37reagovat

   Souhlas, ale zkusil bych možná Kadlece místo Hubníka.

  • Repre bez Rosy

   Roger Eschmann19.6.2016 20:17reagovat

   Čech - Gebre, Sivok, Suchý, Limberský - Pavelka, Darida - Šural, Dočkal, Krejčí - Škoda

  • Repre bez Rosy

   standis19.6.2016 20:45reagovat

   dal bych místo Pavelky Necida a hrál 442. Stejně kombinovat postupným útokem nemůžeme, Pavelka se mně nejevil v dobré formě, tak bych tam dal to nejlepší, co máme. Taktika jednoduchá - kopat to do vápna na Skodu s Necidem. V téhle formě nikoho nepřehrajeme.

  • Repre bez Rosy

   wasek2611@centrum.cz19.6.2016 21:26reagovat

   Čech - Kadeřábek, Sivok, Hubník, Pudil - Pavelka, Darida - Gebre, Dočkal, Krejčí - Necid

    

   Popř.

    

   Čech - Sivok, Hubník, Suchý - Kadeřábek, Pavelka, Darida, Dočkal, Krejčí - Necid, Škoda

   • Repre bez Rosy

    SVP19.6.2016 22:10reagovat

    Obě varianty celkem dobrý . Až na Dočkala , kterej je zraněnej !

 • spartička

  demon19.6.2016 19:02reagovat

  zítra začíná příprava tak sem zvědavej co bude novýho.doufám že bartošák nepříde to by byl snad zlej sen.sýkora nám byl málo dobrej a bereme jeho náhradníka to snad sportovní vedení v čele se zdendou nemyslí vážně.hoši byse tam měly vzpamatovat. takovejch přehmatů jako- skalák,pavelka,sýkora,deli už bylo snad dost. a šik kdyby měl delší smlouvu taky by to nebylo k zahození.já zaměstnávat takoví lempli jako sou v našem sportovním vedení tak se asi picnu. acs forever!!!

 • Sýkora

  supermario2319.6.2016 17:36reagovat

  Proč jdeme po Bartošákovi ? To si necháme vyfouknout Sýkoru od Plzně ? Údiv

  • Sýkora

   H’Eikolo Kanté19.6.2016 17:53reagovat

   Ten do Plzně určitě nepůjde. Jak by ho asi zaplatili?

   • Sýkora

    spartanek19.6.2016 18:38reagovat

    Sparta ani Plzen nekoupí Sýkoru za 30 míčů.

    Zajímavý je přestup Greguše za 50..Pruměr ligy,který už moc velkou kariéru neudělá.

    To Schick za 100 je hovno. Mohl se Spartou vyhrát ligu,nasázet 20 golu v lize,6 v EL a jeho cena by byla 250 míču. Máme tu další kluky jako je Pulkrab,Turyna a další ale oni nemají takový potenciál,talent jako Patrik. Schick může vylítnout opravdu až nejvýš!! Stejně tak jako před lety Rosa nebo třeba Baroš,který odešel z Baníku za 200.

    • Sýkora

     Roger Eschmann19.6.2016 19:00reagovat

     Kde jsi přišel na to, že by cena Schicka (po nasázení 20 gólů v SL a 6 gólů v EL) byla 250 míčů?

    • Sýkora

     supermario2319.6.2016 19:21reagovat

     Jako moc jsem si přál, aby Schick aspoň 1-2 sezony hrál ve Spartě, protože mi je sympatickej a líbí se mi jeho práce s míčem, tah na bránu a zakončení taky má, ať už hlavou nebo nohou, ale těch 100M je dobrá částka na to, že se prosadil v Bohemce a v repre, ale jinak toho moc zatím nedokázal. Navíc je tu riziko, že by přišlo zranění, výpadek formy, nemusel by se ve Spartě prosadit a tak... Takže i když nerad, tak za ty prachy je to pro Spartu dobrej obchod a snad i pro hráče. Navíc z Česka nechodí hráči za víc, jak 100-150M, takže je to zbytečný tu psát o 250M.

 • Pelta je cocotte!

  Furia Ceca19.6.2016 17:13reagovat

  http://www.efotbal.cz/clanek-165312-Pelta-je-cocotte,-tedy-slepicka,-viselo-v%C2%A0hledisti-v-Toulouse.html

   

  Ze zákulisí Eura.

 • Mareček

  Pouzar1119.6.2016 15:38reagovat

  Tady to asi ještě nikomu nedošlo ale zraněním Rosickýho určitě dojde k povolání Marečka. Tým potřebuje novýho playmakera.. hráče co umí vzít balon, zodpovědnost a osud do vlastních rukou Smích Smích Smích

  • Mareček

   DaveACS19.6.2016 15:40reagovat

   Povolávat hráče se mohlo maximálně po prvním zápase, pokud tak dovolil lékař z UEFY

   • Mareček

    Pouzar1119.6.2016 15:44reagovat

    Smích škoda .. doufal sem že bude aspoň zábava když už se na ten fotbal nedá moc dívat

  • Mareček

   Chrod19.6.2016 17:20reagovat

   To je ale sranda. Ha ha ha...

  • Mareček

   Furia Ceca19.6.2016 18:38reagovat

   by si řekl o nominaci do All Star!

79510 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha