Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trpiš, trpím, trpíme

  Mrakoplasic25.9.2016 13:49reagovat

  Zajímavá z fóra Liberce: Nevíte co je pravdy na tom, že Jindra šel před Slávkou za Karlem, že to chce položit? Důvodem snad měl být nesplněný slib týkající se posil. Trenér je nespokojený s posílením kádru.

  • Paspartu25.9.2016 13:52reagovat

   Ať to klidně složí, ale do Sparty bych ho rozhodně nebral. Zatím si to ničím nezasloužil.

 • jaký

  luky12325.9.2016 13:37reagovat

  prémie asi dneska LuftJarda vyhlásil,myslím že vůbec nešetřil.....SmíchSmích

 • Mám nápad

  Furia Ceca25.9.2016 13:04reagovat

  Pojďme jako fanoušci odkoupit podíl ve Spartě? Ve španělských a asi i jiných klubech to je. Dyť jsou nás statisíce po republice a je to akciovka. Dáme dohromady sbírku a to by bylo aby se nesešlo dost na to aby Křéťa povolil a my bychom měli legitimní hlas v představenstvu.

  • ouki25.9.2016 14:15reagovat

   A pokud budeme rozhodovat o nějakých výdajích (nákup hráče), budeme ochotni se vždy poměrově podílet na navýšení ZK???

    

   Jinak byla by nás velká skupina a stejně by to v reálu byl nějaký úplně jiný člověk než konkrétně ty či já.

 • Drby o novém trenérovi

  dominik2725.9.2016 12:43reagovat

  Také jsem tak nějak zaregistroval zprávu (možná jen drb), že výměna trenéra je opravdu na spadnutí a ani dnešní výhra by to nemusela odvrátit. Mezi kandidáty jsou prý třeba Ivan Hašek, Martin Hašek nebo Jindřich Trpišovský.

   

  Já se přiznám, že bych to moc přál níže zmíněnému Michalu Horňákovi. To je přesně kouč, za kterého musí každý chtít bojovat. Jako hráč toho dokázal opravdu mnoho, ale na jeho chování to není nijak znát. V juniorce během minulé sezony dělal opravdové divy, hráče úspěšně sázel na jiné posty a očividně si získal i jejich přízeň. Uměl je pobavit historkami ze své hráčské kariéry, uměl si udělat srandu sám ze sebe, měl neskutečně zábavná soustředění, během nichž se však odvedla velmi tvrdá práce. Je to navíc typ kouče, který chce hrát ofenzivně. Uměl bych si představit alespoň takovou variantu, že by se áčka chopil, než se najde nějaký kouč třeba z ciziny.

   

  Jinak ze zmíněné trojice si dokážu představit Martina Haška. Trpišovský by možná ještě měl potvrdit kvalitu v delším rozmezí. Není to tak dávno, co s Horními Měcholupy betonoval v ČFL, uplynou nějaké dva tři roky a už se spekuluje, že by vzal áčko Sparty? Každopádně má něco do sebe, to je fakt. Pro mě je to určitě lepší varianta než si nechat Ščasného. U Ivana Haška se obávám, jestli už z dění v evropském fotbale trochu nevypadl, přece jenom v arabských zemích se to dělá trochu jinak...

  • koca99925.9.2016 13:00reagovat

   Trpišovský by měl ještě kvality potvrdit, ale M. Hašek ne? Smích Jinak souhlasím, že nejlepší volba by byl Horňák.

   • dominik2725.9.2016 13:06reagovat

    Tak já myslím, že Martin Hašek kvalitu celkem potvrzuje. Teď měl s Vlašimí hlušší období, ale je potřeba se podívat také na to, s jakým týmem hraje druhou ligu. Ten už tak mladý kádr se v létě dost omladil, na větší posily tam nejsou podmínky.

     

    Nicméně i u Martina Haška bych to spíš viděl na pár let ve druhé nebo první lize. V současnosti pro něj hraje to, že se Spartou už de facto smluvně vázaný je, takže by bylo jednodušší ho získat. Navíc má přehled o dění v klubu, zejména co se týká Strahova. Jestli by někdo dokázal sjednotit klub do společné koncepce, pak by byl asi nejlepší variantou.

    • Spytihnef25.9.2016 13:23reagovat

     Co kombinace Ivan a Martin Hašek? Martin by pozici asistenta asi vzal. Ivan je osobnost, Martin progresivní trenér s vazbou na Strahov.

     U Horňáka bych se bál jestli by zvládal kočírovat ty naše hvězdičky.

     • dominik2725.9.2016 13:33reagovat

      Podle mě by Martin Hašek neměl brát roli asistenta. To už si vyzkoušel a teď je na čase postoupit dál. To spíš David Holoubek nebo Petr Havlíček by mi tam seděli.Úsměv

  • ardentr25.9.2016 13:08reagovat

   co je dobreho na tom, kdyz trener dokaze uspesne sazet hrace na jine posty?

   • dominik2725.9.2016 13:15reagovat

    Co je na tom dobrého? Když třeba z pravého beka, kterého nechtěli ve Slavii, uděláš nejlepšího střelce Juniorské ligy, tak mně to přijde od trenéra jako super vlastnost. Bohužel zmíněný Čapek si teď ošklivě poranil koleno, má prý zraněný meniskus i vazy, takže je na nějaký čas ze hry.

  • Furia Ceca25.9.2016 13:08reagovat

   Podle mě ani jeden z nich Spartu nepozvedne výrazně dál. Možná jen krátkodobě. Opět ohraná písnička je ale fakt, že současný stav klubu není problémem jen trenéra, ale smrdí to už od managementu a koncepci klubu.

   • dominik2725.9.2016 13:13reagovat

    Tak Sparta vesměs neustále bere lidi z trenérské špičky v ČR, takže ono výrazné pozvednutí snad ani nemůže být ve hře, to by fakt musel přijít renomovaný cizinec. Ovšem jak jsem odpovídal Kocovi na Martina Haška, tak ten by z mého pohledu lépe využil Strahov, což v dlouhodobějším horizontu může být posun jako hrom.

  • majtin25.9.2016 13:27reagovat

   Bohužel (vlastně naštěstí protože mám příjemné povinnosti) juniorku stíhám sledovat jen na ofíku v psané formě. Horňák se mi tak nějak intuitivně líbil,pamatuju ho jako hráče, takže byl by tím pomyslným vrcholem pyramidy koncepční práce ve Spartě ?

   • dominik2725.9.2016 13:32reagovat

    Tak přinejmenším věřím tomu, že on by chtěl pracovat s mladými hráči ze Strahova, takže proč ne...Úsměv

  • ouki25.9.2016 14:18reagovat

   Souhlasím, že ze zmíněné trojice bych to přál M. Haškovi ze stejných důvodů, jako píšeš ty.

 • Dnešek

  Paspartu25.9.2016 10:56reagovat

  Já se na dnešek velmi těším. Není to moje první a snad ani poslední derby. Jenže v situaci, kdy po derby nemůžu být zklamaný jsem snad ještě nebyl. Buď budeme brát 3 body, v což doufám, nebo v případě ztráty s ad konečně vypadne ZŠ a to není o nic lepší zpráva než 3 body. Konečně bych pak mohl alespoň doufat v příznivou budoucnost.

  • Standa Hejkal25.9.2016 11:11reagovat

   Obávám se, že by mu vaz zlomila jen Lavičkova potupa ve stylu 1:4, protože si to přece sedá a ustaluje se sestava...Otrávení

   • LukyACS25.9.2016 11:18reagovat

    Podle preview před derby jdeme nahoru, remíza s MB, prohra s náhradníky Southamptonu a remíza ve Zlíně přece nenasvědčuje ničemu jinému Úsměv

    • Markus25.9.2016 11:23reagovat

     Ščasný s Hejkalem ve Spartě končí. Je to hotové. Jen se čeká na správný moment nebo na nástupce.

     • Mates25.9.2016 11:26reagovat

      Jsi posel dobrych zprav, Markusi! Úsměv

     • Sendi25.9.2016 11:57reagovat

      aby ten správnej moment nepřišel v průběhu PŘÍŠTÍ sezony :D je ovšem fakt, že určitě není třeba uspěchat příchod nového kouče, tam jsem ochoten čekat, pokud přijde nějaký zajímavý člověk:)

      • spartas25.9.2016 12:06reagovat

       Jak zajímavé se ti zdá jméno Ivan Hašek?

       • Sendi25.9.2016 12:11reagovat

        vůbec...respektive byl bych velice skeptickej k tomu co tu předvede...Je to jistě inteligentní člověk, ale osobně bych tu raději viděl mladšího, aktivního kouče. Aktivního ve smyslu stáží, znalosti zahraničního prostředí a hlavně ve smyslu vytváření vlastních konceptů a originálních cest jak je aplikovat. Chtěl bych někoho, kdo bude reprezentovat Spartu, jako nositele pokroku v českym prostředí, což od Haška příliš neočekávám, ikdyž je samozřejmě možný, že ve svém ”exilu” pilně studuje a měl by možná nějaký inovativní věci v rukávu...určitě by mi vadil míň než koučové střihu Ščasného, ale přece jenom bych to viděl spíš na někoho ze zahraničí a nebo z vlastních zdrojů...

        • spartas25.9.2016 12:18reagovat

         No a dle mě zajímavost vytipovaných trenérů končí tak u Ivana.

         • Sendi25.9.2016 12:50reagovat

          nevim kdo jsou vytipovaní trenéři, takže nedokážu posoudit :)

      • Markus25.9.2016 12:07reagovat

       Pokud by se dnes nevyhrálo tak už to Křetinský nevydrží a dá tam radši Hornáka na pár kol než přijde nový trenér.

     • spartas25.9.2016 12:06reagovat

      My víme, je vytvořené svobodné informační pole.

  • ouki25.9.2016 12:23reagovat

   Ta troufalost některých fanoušků, kteří se snaží pasovat do role chytřejšího se schopností vést klub lépe než manažer či vlastník klubu mě vždy fascinovala. Úsměv

   • dominik2725.9.2016 13:01reagovat

    Záleží na tom, o jakém klubu je řeč. Přece jenom v historii sportu by se našlo víc příkladů, kdy manažer nebo majitel svou práci totálně podělal, pak se nabízí otázka, jestli by to běžný fanoušek přece jenom nezvládl lépe...Smích

     

    Co se týká Sparty, tak mě zase fascinuje, že když přijdeš na zápas mládeže na Strahov a pokecáš si s tou partou lidí převážně důchodového věku, tak po čase uvidíš, že by měli dost užitečné tipy pro klubovou strategii. Třeba říkali s předstihem, že klub by mrzel případný odchod Skaláka nebo Pavelky, taktéž se báli zrušení B-týmu. V tom všem jim budoucnost (teď už minulost) dala za pravdu. Podle by se mezi fanoušky našli lidé, kteří mají tak perfektní přehled, že by dost možná stálo za to z nich udělat alespoň rádce.Úsměv

    • ouki25.9.2016 14:12reagovat

     Určitě přínosný příspěvek.

      

     Tady jde také o informační asymetrii. Fanoušek například nadává na to, že je Ščasný stále u kormidla, ale už neví, zda se hledá za něj náhrada, zda má ultimátum, jaké jsou finance nebo zda třeba ZŠ si je vědom příčin nedostatků a ví, jak je dobře řešit a nebo zda je bezradný.

      

     Řízení a výkonnost klubů je totiž dynamická (nikoli statická) záležitost a problémy se vždy budou vynořovat a zase mizet. A nemusí jít jen o prodeje či zranění. Třeba za Lavičky jsme hráli velmi dobrý fotbal, ale časem náš systém začal být čitelný a soupeři se na něj uměli připravovat a bylo potřeba udělat další kroky a nějaký další posun.

      

     Posledním odstavcem jsem ale trochu odbočil. Zkrátka mě často fascinuje, jak si fanoušci dovolí často i urážet vedení a myslí si, že vše ví a jak vše umí lépe. Často i proti klubu vystupují. Také si občas myslím něco jiného a nemusí se mi vše vždy líbit, ale nebudu tak hlasitě chodit proti klubu, natož abych se radoval, že můj klub prohraje a vymění se tím trenér.

      

     Ohledně těch rádců si myslím, že příliš mnoho lidí škodí. Vést firmu musí jen minimum lidí (často jedinec) s pevnou vizí a představou, kam chce klub nasměrovat. Klidně i může mít tým analytiků pro dílčí věci.

 • Proč není talentovaný Vasil Kušej v ACS

  mech25.9.2016 10:20reagovat

  Vysvětlení k příspěvku Sendiho a Dominika. Vasil Kušej, který dokázal v pěti dosavadních zápasech bundesligy U17 za Drážďany vstřelit devět branek a na další dvě nahrál, totiž už jednou nohou ve Spartě byl.

  Před rokem v létě si jej vyhlédli ze Strahova a začalo se jednat o jeho přesunu do Sparty. Vasil Kušej i s rodiči se byli podívat v TCM, vyjednalo se, že bude v Praze bydlet na internátu (jako třeba Michal Sáček) a navštěvovat školu. Vše bylo těsně před podpisem smlouvy, Vasil Kušej starší, který je velkým fanouškem Sparty, synův přechod do Prahy jedině vítal.

  Méně jistá si byla maminka hráče, a tak rodičům nabídl známý, že je zkontaktuje kvůli případným dotazům přímo s trenérem A-týmu Zdeňkem Ščasným, což se také stalo. ZŠ po telefonu otci fotbalisty důrazně nedoporučil nástup do Sparty, minimálně v nejbližších dvou letech, s tím, že by kluk v Praze jedině zvlčil a zkazil se.

  Když následně přišly Drážďany s nabídkou, že pokud bude kluk hrát za ně, budou ho vyzvedávat každý den po škole v Ústí nad Labem, vozit na tréninky a po nich zpět do Zadní Telnice, kde rodina bydlí, neváhali Kušejovi ani vteřinku. Nezbývá tedy než poděkovat ZŠ, že svou radou přesvědčil nalomené rodiče na poslední chvíli, že Sparta by byla chybou. Škoda zajímavého a talentovaného hráče, který mohl být oporou pro Strahov a později i Letnou.

  • Brian Pricke25.9.2016 10:29reagovat

   Teď jsem z toho úplně mimo. Nechápu záměr toho příspěvku, ale, upřímně, nedivil bych se ničemu. Smích

  • dominik2725.9.2016 10:34reagovat

   Ten ”ZŠ” správně vyhodnotil, že Sparta už má těch talentů moc a že nebude vědět, co s nimi. Je vidět, že má o dění na Strahově přehled.Smích

  • spartas25.9.2016 10:38reagovat

   Můžeme to nazvat jakkoliv, jenom ne překvapení.

  • lidoop25.9.2016 11:19reagovat

   A to jako vazne? Od kdy ma strateg co mluvit do prichodu hracu do U16 nebo 17 (to uz je jedno). Jestli to vazbe udelal, tak bych ho jen za tohle vyhodil. Vlastne tim primo zahodil praci lidi, ktery na to prichodu pracovali. Zdenal by s nim stejnr minimalne dva roky neprisel do styku! (stejne tu nevydrzi ani do konce sezony, ale na tom nesejde).

   • mech25.9.2016 11:28reagovat

    Kušejovi mají moc příjemný penzion, kam jsem shodou náhod zavítal. Je plný fotek kluka, a tak jsme se dali s jeho tátou do řeči. Připravené smlouvy a další papíry, týkající se příchodu Vasila Kušeje do Sparty, mi jeho táta sám ukazoval.

    V případě trenéra Ščasného mi přijde především neodpustitelné, že byl schopen před rodiči talentovaného hráče z nějakých důvodů, které zná nejspíš jen on sám, hanět práci ostatních ve svém vlastním klubu. Nemyslím si, že by měl trenér A týmu (nebo jakéhokoliv jiného týmu) veřejně vyjadřovat negativní stanoviska k práci ostatních v klubu.

  • Sendi25.9.2016 11:56reagovat

   libovka :D

  • Furia Ceca25.9.2016 12:52reagovat

   Chudák Hřebík. Se mu Zdenda zase vysmál do očí.

 • Nastal den D

  Tashunka Witko25.9.2016 9:41reagovat

  a všichni chrápou místo aby se modlili k Rosovi za výhru !

  • Standa Hejkal25.9.2016 9:44reagovat

   Mně Ščasný Spartu tak otrávil, že se ani netěším.

   • Emil, co se cely tyd25.9.2016 10:10reagovat

    Ja se nemuzu dockat! Ponesu zastavu primo na hristi! Pujdu tretti v rade. Nesmi ale foukat vitr, jinak me to odnese. Budu vam mavat!Úsměv

    • Petr6725.9.2016 10:35reagovat

     Budeme ti zpívat!Úsměv

  • Furia Ceca25.9.2016 9:50reagovat

   Tři body, nic jinýho neberu. Jinak Zdenda ven.

   • HomelessOnWifi25.9.2016 10:06reagovat

    Za plichtu ho nevyrazej....

    • Pavel0025.9.2016 10:09reagovat

     Dyt by jsme na 1. místo ztráceli jen 4 body po 8 kolech, to je nic Smích

     • Furia Ceca25.9.2016 10:44reagovat

      Jo a další prohra v Plzni a na jaře to vude tak o 15 bodů a Zdenda bude mluvit o tězkým programu a kdyby vyšel ten roh a soupeř nebyl lepší mohli jsme být už mistři.

   • Emil, co se cely tyd25.9.2016 10:11reagovat

    A Franta Straka dovnitř.

     

 • Derby

  Michal0724.9.2016 22:20reagovat

  Tak zítra na Letné zápas čtvrtého s devátým, to tu dlouho nebylo.

  • Emil, co se cely tyd24.9.2016 22:53reagovat

   Duležitý bude zitra, abysme trefovali zařízeni. Ono tam něco určitě padne!!

 • ...

  MK324.9.2016 22:15reagovat

  No jen abychom na konci nebyli se Zdenálem na lavičce rádi za 3. místo. Plzeň už zase vyhrává a do toho Boleslav a navíc Zlíceister.

 • takže

  luky12324.9.2016 22:13reagovat

  prohrálo lepší mužstvo,jinak potěšilo že prádelna hrála ”skvělej” fotbalSmích

81249 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha