Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • České týmy

  Obelix5.8.2016 0:10reagovat

  Brečíme tady nad naší hrou, ale co hraje Plzeň nebo Slávie? Sice postoupili, ale vůbec nic. Nevidím žádný extra systém hry a vůbec nic o čem tady někteří mluví co by rádi na hřišti viděli. Liberec bych rád hodnotil, až se silnějším soupeřem, jak moc hezky hrají. Boleslav si neporadila ani s týmem z Makedónie. Je vážně otázka jestli na to co si mnozí přejí, aby se hrálo jsou čeští hráči přizpůsobeni a opravdu na to herně mají - pokud ne, tak s tím vážně jakýkoliv trenér něco extra svede. Není přece taková náhoda, že bídně hrají skoro všechny české týmy a všichni trenéři nemůžou být pitomci. Souhlasím s tím co dneska do novin řekl Brabec - českému fotbalu ujíždí evropský vlak a můžeme uspět jenom týmově, což se nám povedlo zrovna loni v EL, ale tohle nejde pravidelně opakovat a spoléhat na zázraky. Problém je fakt v těch hráčích a proto musíme hledat dostupnou kvalitu v zahraničí a od toho se odrazit. Karabach by taky tak nehrál jen s hráči Azerbajdžánu a jiné celky stejně tak. Stejně tak nejde hrát pravidelně hezký fotbal jen s českými hráči a mít s tím úspěch. Kdyby jo, tak je dávno naše repre někde jinde než je. Je třeba si sundat růžové brýle a začít makat a už na trénincích, protože je dost divné, když hráči přijdou do zahraničí a říkají, že tam je všechno v daleko větším tempu i na těch trénincích. To přece můžeme dělat i tady, ale to se musí chtít. Samo nepůjde nic a jestliže už teď mají naše špičkové týmy z ligy problém s týmy z Makedonie, tak to bude horší a horší.

  • České týmy

   asgard335.8.2016 4:40reagovat

   Máš sice pravdu,ale tady není podstatná líbivost hry.Tady se systém hry silně podřizuje vyřazovacímu pohárovému systému,kde 1 obdržený gol doma může znamenat vyřazení a mnohamilionovou ztrátu.Hraješ doma na jistotu 0:0 (vrabec v hrsti) a spoleháš na to,že soupeř doma otevře hru,využiješ toho a 1 gol ti po remíze 1:1 stačí k postupu.Proto si taky Pivarník pochvaloval domácí remízu 0:0, i když to vypadá zdánlivě nelogicky.Naopak doma budeš hrát útočněji s rizikem otevřené obrany (holub na střeše) a po domácí remíze 1:1 jedeš do odvety s nutností vstřelit gol venku.To se ti bohužel nepodaří a i když venku neprohraješ,tak po remíze 0:0 vypadáváš.Takhle kalkulovaly Plzeň i Slavia a bohužel jim to vyšlo.Dokud se nezmění pohárové pravidlo o golu na hrišti soupeře,bude se takhle kalkulovat pořád, i když se pak na hru nedá dívat. tady bude platit jediný systém a to účel světí prostředky.

   • České týmy

    luky1235.8.2016 8:13reagovat

    jenže finanční možnosti českých klubů se pohybují úplně někde jinde než i druhořadých klubů v západní Evropě!Naše hráče pokud paří k lepšímu průměru nebo nadprůměru si může koupit v Evropě prakticky každý klub bez nějakých problémů,a talentovaní mlaďasové koukají co nejdřív vypadnout ven kde dostane mnohem víc peněz i za sezení na lavičce,hlavně když bude mít na různý ipady,audiny a super oblečení a tetování!V tom oceňuju Láďu Krejčího,že Spartě splatil to co pro něj udělala!My prostě budem patřit pořád k průměru až podprůměru...

   • České týmy

    kilovolt5.8.2016 10:14reagovat

    já na tom pravidle nevídím nic tak špatného....ostatně těch případů je jen pár....a povětšinou si stěžují ti co vypadli

 • EL

  Obelix4.8.2016 23:53reagovat

  No a Slávii bych přál jednoho z dvojice Šachťor nebo Olympiakos )), ať si trochu udobří svoje fanoušky )). Špatný by nebyl i West Ham nebo Fenerbahce )). Snad nebudou mít kliku a nedostanou takovou Austrii to by snad ještě ti kašpaři mohli i postoupit. Pro nás je povinnost přejít přes kohokoliv i když jsme teď z formy. Jestli ne, tak musí přijít razantní změny a to nejen u trenéra, ale i jinde.

  • EL

   PVS5.8.2016 0:11reagovat

   Trochu trapný né ??

  • EL

   Shrekson5.8.2016 7:36reagovat

   Ideal sparta, Plzeň, Slavie a Liberec ve skupině EL!

   To by byla bomba..Smích

   • EL

    luky1235.8.2016 8:18reagovat

    nám taky cirkusáci nepřejou a ani prádelníci,mě jsou ostatní úplně volní,hlavně ať se tam dostane Sparta,to je pro mně důležitý...

    • EL

     lidoop5.8.2016 8:54reagovat

     Já teda Plzni taky přeju skupinu EL. Znamenalo by to totiž, že vypadli ve 4. předkole LM Úsměv

 • Zítra se modleme!

  Franta z lidu4.8.2016 23:37reagovat

  Zítra se modeme, ať nedostaneme následující týmy:

  Astana, Astra Georgiu (Rum.), Grasshoppers Curych, Bröndby Kodaň, CZ Bělehrad, Lokomotiv Moskva, Patizan Bělehrad, AEK Larnaca.

  Přejme si následující kluby:

  Arouca, Vojvodina Novi Sad, Osmanlispor, Trenčín, Gabala, Beitar Jeruzalém, Shkendija.

  Ostatní beru jako neutrální.

  • Zítra se modleme!

   peterpan274.8.2016 23:46reagovat

   Přejme si Trenčín??? Ten Trenčín, co si s námi vytřel prdel v přípravě? Hmm, zajímavá úvaha

   • Zítra se modleme!

    Obelix4.8.2016 23:50reagovat

    Van Kessel už tam není není se čeho bát ))

  • Zítra se modleme!

   Obelix4.8.2016 23:47reagovat

   Gabala, která vyřadila Lille bude jistě slabá )). Já bych řekl, že v současné naší formě je z toho výčtu snad schůdný jen ten tým z Makedonie co vyřadil Boleslav )). S celým zbytkem jestli se nezlepšíme budeme mít co dělat.

  • Zítra se modleme!

   captain_obvious4.8.2016 23:55reagovat

   Jestli si myslíš, že můžeme zítra chytnout Partizan, ta kti můžu doporučit zkontrolovat si výsledky 2. předkola ty chytrolíne.

   • Zítra se modleme!

    LukyACS4.8.2016 23:56reagovat

    SmíchSmích to je vůl

   • Zítra se modleme!

    LukyACS5.8.2016 0:00reagovat

    A z Lokomotivu Záhřeb udělal Lokomotiv Moskva SmíchSmích Já se poseru Smích

    • Zítra se modleme!

     Franta z lidu5.8.2016 8:22reagovat

     Ano, přiznám z NK Lokomotiva Zagreb jsem udělal Lokomotiv Moskva a z Partizani Tirana Partizan Bělehrad. Nikdo není neomylný! Nicméně svým příspěvkem jsem Spartě snad neublížil Úsměv A firmě, kde dělám, snad taky ne Smích Usnul jsi vůbec z toho, že jsem napsal špatné soupeře? Smích Smích

 • Anketa (na odlehčení)

  Franta z lidu4.8.2016 23:29reagovat

  Kdy k nám přestoupí avizovaný Tomáš Rosický? Otrávení

  • Anketa (na odlehčení)

   lidoop5.8.2016 8:56reagovat

   Jako hráč k nám už určitě nepůjde.

 • Tak to prostě je...

  Franta z lidu4.8.2016 23:22reagovat

  Už to tu bylo, ale zde je vše popsáno:

  https://sport.aktualne.cz/fotbal/liga-mistru/liga-mistru-majitelovu-hr
  acku-logicky-miji-kretinsky-ridi-sp/r~e45c4b1a5a1711e6a77e002590604f2e/

  • Tak to prostě je...

   dominik274.8.2016 23:56reagovat

   Přijde mi, že rozsah textu toho článku až moc výrazně přesahuje rozsah informací a nějakých objevnějších postřehů. Místy mám pocit, že autor dost vaří z vody a své domněnky vydává za skutečnost.

    

   Je však nezpochybnitelné, že ač Daniel Křetínský cpe do Sparty nemalé finance, svůj díl viny bezpochyby nese. Tak jako tak je třeba si přiznat, že Liga mistrů se přestala hrát prakticky s jeho příchodem. Sice to mělo i jiné objektivní příčiny, nicméně 11 let už mi pro takový klub přijde fakt moc, zvlášť když se tam za tu dobu podívaly Plzeň se Slavií.

    

   Já však s některými osočeními v tom článku úplně nesouhlasím. Podle mých informací Kotalík naopak celkem peče právě se Hřebíkem, nikoli proti Hřebíkovi. Že je však hodně hluboká propast mezi Letnou a Strahovem, o tom nasvědčuje veškeré dění v klubu, kde jakoby si někteří lidé stále neuvědomovali, že Sparta ve své historii výrazně profitovala z prodeje odchovanců (Rosický, Hübschman, naposledy Krejčí a Schick) nebo hráčů, které přivedla a dala do sestavy v poměrně útlém věku (Čech, Bony...). Přesto vidíme, že dnešní Sparta se prakticky štítí dávat prostor mladým fotbalistům a vlastním odchovancům. Že se dostává do hry Čermák, už považujeme prakticky za zázrak, přitom očividně v ničem nezaostává, spíš naopak.

    

   Souhlasím, že v tom klubu očividně není člověk, který by ho řídil sedm dnů v týdnu. Pokud se nemýlím, sám Kotalík přiznal, že si do toho vede vlastní byznys a se Spartou není úplně nonstop.

    

   Ač se mně osobně nezamlouvá trenér Ščasný, v současnosti se ho musím zastat. Předpokládám, že měl nějakou představu o posílení kádru, ovšem vyhověno mu nejspíš nebylo. Pochybuji, že vedení odevzdal prázdný papír, kde se nanejvýš objevila jména Michala Kadlece, Holzera a Budinského.

    

   Spíš to na mě působí dojmem, že se mu víceméně nevyhovělo v ničem, jen přišel o jednu z opor a o Schicka, se kterým už také dost možná počítal.

    

   Není až takovým tajemstvím, že když už se klub zbavoval Lavičky, tak to poslední přestupové období vypadalo dost podobně. Třeba už to má Ščasný také spočítané a jen se čeká na nějaké zaváhání v MOL Cupu, po kterém bude následovat reprezentační pauza na zapracování nástupce...

   • Tak to prostě je...

    standis5.8.2016 0:18reagovat

    Tak pokud ten klub řídí 2 lidi na vedlejšák a šefem sportovního úseku mají Otavu, tak už se ničemu nedivím.

    K trenerovi - tohle čekání na záminku je cesta do hrobu. A ted to myslím obecně u kohokoliv - prostě pokud vedení zjistí, že je vhodná doba k odchodu, tak se má čekat jenom na dalšího trenera a ne na záminku.

   • Tak to prostě je...

    Kombinator5.8.2016 0:19reagovat

    Křetínský příšel v době, kdy Sparta šla hodně dolů a v podstatě už jen silou vůle udržovala nějakou výsledkovou úroveň, o herní úrovni se nedalo vůbec mluvit, takže ten pád Sparty byl nastartovanej dávno předtím než on přišel, proto jsem se taky dlouho Křetínskýho zastával. Nicméně mi stačilo jedno Křetínskýho vystoupení ve studiu CHL, abych přišel na to, že se chová jako malý dítě a jeho jediným cílem je všem ukázat, jak fotbalu rozumí, bohužel ale na Spartě ukazuje, že je úplně mimo a ač je Řepka primitiv, tak na jeho výroku o Křetínským prostě něco je. Mám za to, že rozestavení 3-5-2 je prostě z jeho hlavy a Ščasný to hraje, jen aby se zavděčil, popřípadě to byl jeden z jeho slibů minulou sezónu, aby ho nevylili.

    A moc nechápu, proč se zastávat Ščasnýho, když on je jedním z těch, kteří mají očividně na pnutí mezi áčkem a mládeží zásadní vliv, dokonce si myslím, že nasazení Holoubka k Áčku je Kotalíkův zoufalej tah s tím něco udělat, což by taky odpovídalo tomu, že peče s Hřebíkem a Ščasný s Otavou jsou na druhý straně.

    A jako jestli Kotalík to má jen jakou šolíchačku ke svýmu byznysu, Otava je prostě pablb a Křetínský si lítá někde tryskáčem, tak se těžko můžeme divit, že to stojí za tak velký hovno a vodí se sem hráčí s nadváhou nebo trenérský dinosauři.

    • Tak to prostě je...

     peterpan275.8.2016 0:28reagovat

     No jestli to je pravda, tak se Hřebíkovi divím, že jim tam dělá blbce. Věřím, že zrovna on je maximalista a dělá to na sto procent, ale co si asi pomyslí o těch ostatních, kteří se tam tedy velmi pravděpodobně jezdí plácat po ramenou, ukazovat nový fára a bavit u kafíčka o tom, kdo přefiknul mladší buchtu. Fakt s podivem, že to ještě funguje...

    • Tak to prostě je...

     Lukáš Mareček5.8.2016 1:02reagovat

     3-5-2 praktikoval Ščasný už sám od sebe v Teplicích a protože to bylo netradiční rozestavení týmu, kterej nemá co ztratit, vypadalo to dobře. Spíš to jenom byly plusový body při rozhodování, koho místo Lavičky.

     • Tak to prostě je...

      Kombinator5.8.2016 1:10reagovat

      To vím, ale vzhledem k tomu, jak tvrdohlavě minulou sezónu praktikoval 3-5-2 i přes totálně šílenou defenzívu a přestal s tím, až když hrozil debakl v MB, tak si myslím, že k tomu měl i jiný důvody než, že se mu ten styl zamlouvá. Navíc k tomu připoj to, že je Křetínský z toho rozestavení totálně nadšenej a Ščasný měl jako jeden z úkolů naučit tým jinej styl a vyjde ti z toho, že za tím něco bude

   • Tak to prostě je...

    maaarty5.8.2016 3:51reagovat

    Souhlasím (skoro) se vším a respektuju tě tady jako skoro nikoho, ale ten odstavec o Ščasným je úplně vedle. Tady nejde o to, jestli Ščasnýmu vedení přivedlo hráče jaký chtěl, nebo ne. Ikdyby měl adekvátní náhradu za Krejčího, tak bychom hráli stejnou sračku v Bukurešti, kterou jsme hráli. Tady nejde v uvozovkách o hráče, ale o to, že pod ním nevědí co mají hrát. Oproti Lavičkově éře chodí do Sparty kvalitnější/dražší hráči, ale on je není schopen naučit je žádný systém, vysvětlit jim, co po nich chce. Hra Sparty nemá hlavu ani patu. I po roce a něco není vidět jeho rukopis. Na naší hru se nedá dívat. To je jedna věc. Další je, že pod ním jdou výkony jednotlivých hráčů neustále dolů. Fatai? Kolik stál? Jak hrál po příchodu a dneska? Zahustel. V Bolce skvělej a dneska? Kdo z našich hráčů má formu? Tohle není o tom kdo přijde nebo nepřijde.

   • Tak to prostě je...

    majtin5.8.2016 8:08reagovat

    ” Pochybuji, že vedení odevzdal prázdný papír, kde se nanejvýš objevila jména Michala Kadlece, Holzera a Budinského.” Tady bych jen doplnil, že přece přišli i Chátal a hlavně Čermák. Vzpomínám, že jsem pročítal sešitý a prádelnický fóra a na obou jsem se dočetl, že nejlepší posila z ligy by byl Čermák (nebo Schick), ale že ty Sparta samozřejmě konkurentům nepustí. pustí

 • H’Eikolo Kanté4.8.2016 22:59reagovat

  Pár hráčů Rio Ave hrálo velice povedený zápas a rád bych je tu viděl (ne třeba konkrétně tyto hráče, ale typově určitě). Je tak na zamyšlenou, proč nezkoušíme přivádět hráče z těchto destinací. Rio Ave má menší rozpočet než Slavia, určitě to nejsou nějaké nedosažitelné posily. A koneckonců to nemusí být tým z první šestky portugalské (či podobné) a možná ani ne první ligy. To jsou hráči za pár šupů, přivést je sem na testy a v případě osvědčení podepsat. Je na tomto přístupu něco revolučního, že to sem musím psát já, a nikdo ve vedení nad tím ani neuvažuje?

  • bledátvář4.8.2016 23:04reagovat

   Protože hráčů, co nevystřelej za 90 minut na bránu a drbou to až do ztráty máme sami dost.

   • H’Eikolo Kanté4.8.2016 23:06reagovat

    A hráčů, co umí přejít jeden na jednoho, jsou rychlí, mladí a mají výbornou techniku, taky máme dost?

    • bledátvář4.8.2016 23:10reagovat

     A tys tam dneska takový viděl?

     • H’Eikolo Kanté4.8.2016 23:15reagovat

      Já ano, pokud ty ne, pak bych tě rád odkázal na tuto část příspěvku: ”(ne třeba konkrétně tyto hráče, ale typově určitě)”.

    • dominik274.8.2016 23:11reagovat

     Takového, který by to byl schopen ukázat na mezinárodní scéně, máme asi jen jednoho, a to Timyho Konatého. Ten navíc nemá moc jisté místo v základu, což je tak trochu paradox...

     • H’Eikolo Kanté4.8.2016 23:12reagovat

      Včera jsem na jeho výkon v prvních minutách koukal s otevřenou pusou, pak se sice trochu vytratil, ale stále byl jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší.

  • dominik274.8.2016 23:08reagovat

   No já jen úplně nesouhlasím s voděním na testy. Pokud se nemýlím, k tomu je potřeba souhlas klubu, jestliže se teda bavíme o hráčích Rio Ave (a podobných), kteří mají smlouvu. Pak by zřejmě bylo nutné ty fotbalisty přímo vykoupit, což by nemuselo být až tak levné a svým způsobem to může být i dost riskantní.

    

   Tím však nechci omlouvat, že po takových hráčích Sparta nikdy nesáhne. V podstatě s tebou souhlasím, jen ta cesta nemusí být tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Nicméně ono také je potřeba občas trochu zariskovat, jak to třeba udělala Slavia s Van Kesselem. V Česku třeba na některé posily nevidím takřka žádné vhodné hráče, kteří by Spartu mohli posílit. A brát z ciziny hráče bez smlouvy, jako byli Paixao se Steinhöfferem, to také není vždy ideální řešení.

   • H’Eikolo Kanté4.8.2016 23:14reagovat

    Ano, tak to být může. Zřejmě do toho vidíš víc, takže mi nezbývá než souhlasit.

     

    Ale věřím tomu, že v případě druholigových například i španělských týmů, které nemají moc peněz, by bylo manévrování pro Spartu jednodušší. Netvrdím, že takových hráčů je tam přehršel, ale nějací se najdou, tím jsem si jistý. A dokázaly to dokonce i týmy z naší ligy.

    • dominik274.8.2016 23:22reagovat

     Z naší ligy mě napadá jen Romera, to byl asi svého času hráč, který by býval měl na Spartu. Jinak z té druhé španělské nevím. Aspoň já o žádném takovém hráči nevím, ale možná to bude tím, že tu soutěž nesleduji.Úsměv

      

     Nicméně je fakt, že by Sparta asi měla častěji koupit někoho z ciziny, jako to udělala s Fataiem. Nakonec věřím, že se Fatai teď alespoň prodá bez nějakého prodělání. A i když na počátku jeho angažmá na Letné vypadalo mnohem slibněji, i tak myslím, že si tu své odvedl a svého času Spartě hodně pomohl, navíc zvýšil konkurenci v ofenzivě.

     • AlaMierda5.8.2016 0:19reagovat

      Nestor tam hrál snad nějakou třetí ligu a Mosquera taky.

 • EL

  LukyACS4.8.2016 22:58reagovat

  Je čas se podívat na možné soupeře v naší oblíbené soutěži Smutek

  Rosenborg

  Astana

  Astra

  Hajduk Split

  Arouca

  Grasshopper

  AEK Larnaka

  Vojvodina

  Baseksehir

  Brondby

  CZ Bělehrad

  Osmanlispor

  IFK Göteborg

  Din. Tbilisi

  Lokomotiv

  Trenčín

  Gabala

  Beitar Jeruzalém

  SønderjyskE

  Shkendija

  Partizani

  • EL

   standis4.8.2016 23:03reagovat

   to jsou všechny týmy nenasazené?

   • EL

    LukyACS4.8.2016 23:03reagovat

    ano

    • EL

     standis4.8.2016 23:08reagovat

     Tak já tam vidím akorát Trondheim a Astanu jako vyloženě nepříjemné. Trenčína se snad bát nebudou.

     • EL

      Obelix4.8.2016 23:24reagovat

      Já jich tam vidím dost pro nás nebezpečných v současné formě.

  • EL

   H’Eikolo Kanté4.8.2016 23:04reagovat

   Rád bych napsal, že tam pro nás nevidím výrazné ohrožení, nicméně minimálně dva tři (např. Astana) tam jsou.

    

   A konečně - s tím humusem, ve kterém jsme teď, je jich tam přesně 21.

   • EL

    LukyACS4.8.2016 23:07reagovat

    Hlavně nedostat Hajduk, to by nás zaplavili slávisti Otrávení Při nějakém fiasku by spadla Letná.

 • Vedení

  Kombinator4.8.2016 22:56reagovat

  K posrání. Prostě banda amatérů a ubožáků chrochtajících u korýtka, doufám, že shoří v pekle, zmrdi.

  • Vedení

   Bunda4.8.2016 23:02reagovat

   SmíchSmích

  • Vedení

   DaveACS4.8.2016 23:03reagovat

   Mám dotaz - normálně jsi v životě spokojen? Nebo jsi takový pesimista i v reálu? IMHO, jsi takový až poslední dobou, býval jsi v pohodě..

   • Vedení

    Kombinator4.8.2016 23:08reagovat

    Tomu se říká stupňující se frustrace. Na Spartě mi záleží a už toho mám fakt dost za poslední dva roky, ale neboj, za chvilku budu zase v klidu, to je jenom chvilkovej nával po tom, co jsem si přečet další výmluvy Ščasnýho a spol..

    • Vedení

     Furia Ceca5.8.2016 0:51reagovat

     Já s tebou souhlasím. Vyjebávaj s náma. Jestli za to předkolo EL po mě budou chtít peníz tak nejdu prostě!

 • bledátvář4.8.2016 22:53reagovat

  jak jsem říkal. Dokonale zkurvenej fotbalovej tejden.

  • maybe4.8.2016 22:59reagovat

   2 pojebaný týmy šly dál podle archaického a dnes už nelogickýho pravidlu o golu venku. Toto pravidlo zavedli proto že hosté jsou znevýhodněni dlouhou a únavnou cestou busem. Smysl toho pravidla když dnes kamkoliv letíš max 3 hodiny speciálem mě není jasný

  • rebus4.8.2016 22:59reagovat

   Mas jeste bledsi tvar?Úsměv! Ja Vam nevim nějak mám i radost z postupu seshitu- budou mít více zápasu a tlaku a budou ztrácet v lize

  • kapacitos4.8.2016 23:09reagovat

   Není lepší když vypadnou těsně před vrcholem? Úsměv

 • Brabec

  SpartanJakSePatri4.8.2016 22:39reagovat

  Brabec ven, přivést Pokorného- rychle než ho sebere Plzeň...

  • Brabec

   Heroic4.8.2016 22:55reagovat

   Pokorný jde do Plzně. A prý jednají i o Sýkorovi.

   • Brabec

    Jarda114.8.2016 22:59reagovat

    Kdo je Pokorný?

    • Brabec

     DaveACS4.8.2016 23:13reagovat

     Vítek

79276 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha