Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Otava

  Michal0726.9.2016 10:32reagovat

  Otava zůstává?

 • Hejkal

  Luke26.9.2016 10:25reagovat

  Tak Hejkal asi zatím zůstává

  • Luke26.9.2016 10:26reagovat

   http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/zdenek-scasny-konci-ve-funkci-17736.html

   • peterpan2726.9.2016 10:30reagovat

    To je věta: ”Zdeněk Ščasný se domluvil s vedením AC Sparta Praha na ukončení spolupráce”. To musel Kasík dlouho vymýšlet

     

  • MK326.9.2016 10:30reagovat

   Vždyť jsem to říkal, Standa bude sportovní ředitel.

  • Corwin26.9.2016 10:31reagovat

   Tak ono je to asi logický, dokud se nedomluví s novým trenérem, tak realizační tým zůstane..

   • majtin26.9.2016 10:39reagovat

    Holoubek navíc ve středu hraje mladou LM.

 • Hezký názor z FB

  Furia Ceca26.9.2016 10:09reagovat

  Snad si to někdo z toho pseudo-menežmentu přečte:

   

  \\”Cela Sparta od vedení, přes trenéra, až po samotné hráče nás staví do role blbečků, co si asi nevidí na špičku svého nosu. Ne pánové, není to tak! Serete na nás! Jinak už se to nedá interpretovat! Takhle se hraje za Spartu? Takhle se chová k fanouškům? Každý jeden z Vás by se měl omluvit! Sparta je v totální krizi. Od managementu, až po tým. Musí následovat tři kroky, jinak se nehneme z místa.

   

  1) Pane Křetinský za své peníze byste měl chtít lepší zaměstnanecké výkony a začněte hned od shora. Ryba smrdí od hlavy. Vyházet management složený z laiků a kamarádů. Naberte opravdové fotbalové odborníky, ivnestujte mnoho peněz do scoutingu a začněte nakupovat hráče, co mají motovaci, jsou dravci a dýchali by pro klub!

   

  2) Vyhoďte trenéra, který není schopen za dva roky skoro s totožným kádrem udělat progres. Nemáme taktiku, chybí nám technika, kombinace a střelba. Co tedy vlastně chceme hrát? Bez toho se vyhrát nedá! Přiveďte trenéra co do toho sekne a nebraňte mu v tom. A vlastně postačí někdo, kdo aspoň trochu rozumí hře a dokáže na ní reagovat. Ne střídat a stavět podle plánu ma A4, ať je stav jakýkoliv...

   

  3) Mastné pokuty! Jste majitel a jsou to Vaše peníze. My fanoušci také přispíváme nemalým množstvím peněz na platy hráčů, kteří ani nejsou ochotni se o výsledek porvat. Dnešní návštěva byla 18500 cca, odpočteme li hosty, tak třeba 17000 x průměrná cena lupenu 250,-, ať nežeru a máme tu 4250000,- do kasy, tedy jsme si jako fandové zaplatili plat nějakého borce, který se plouží po hřišti a to se nám nelíbí. Chceme pokuty! Čeho se bojíte? Že se frajeři urazí? Tak ať! A když budou mít kecy, tak je vyházejte! Horší už to být nemůže! Jako majitel dávate štědré smlouvy a tady je výlsledek! Co bych makal, když mám svoje jisté, že jo...Co to zkusit opačně. Malý základ a zbytek za výkony. Chceš dobrý prachy a mít se jako prase v žitě, tak mi dej důvod, abych ti ti prachy dal! Přestaňte se bát, jste majitel, tak si dupni a už to někam posuň!\\”

  • atraps226.9.2016 10:13reagovat

   1*

  • Tashunka Witko26.9.2016 10:43reagovat

   Tak střídání podle šablony byl problém Lavičky a určitě ne Ščasného. Ten střídal tak, aby si dělal alibi. Potřeboval odhalit viníka špatného výkonu a tak demonstrativně sundaval opakovaně mladého Čermáka, protože se bál sáhnout na Dočkalovu kliku.

   První byl jednoduchý neumětel, druhý pak zbabělý chaotik a alibista.

   Ani jeden se neměl ve Spartě vyskytnout, protože klub na 5 let zabrzdili, resp. posunuli ho spíše kousek dozadu.

   Nový trener nebude mít šanci ani začínat od nuly a bude si muset minimálně do zimy vystačit s křováky, které mu tam Kotalíci natahali.

   Pět let nemáme ani průměrnou stoperskou dvojici, tak kurýrujeme tlustého Mazucha a přeřadíme k němu nefotbalového ochmatávače, který nemá ani po 3 sezonách tušení, jak si na stoperu má počínat a projevuje se jako ještě větší alibista než trener. Bereme jakéhokoliv ztroskotance, ale pošleme ke konkurenci stopera, přes kterého si naši útočníci ani neškrtnou.

   Máme problém s kreativitou záložní řady, která je tvořená řadou průměrných nekopů typu Vácha, Frýdek, Mareček apod. Ale přesto se vyhodí fotbalový Matějovský a spoléhá se na dispečerské schopnosti dýchavičného flákače Dočkala, který není schopen si udělat ani krok proti balonu a raději pak rozehrává útočné akce ve skluzu, většinou na slepo. Do útoku pak vedle Kadlece nemáme prakticky už nikoho, protože pořád ještě nejspolehlivější je Lafata za zenitem, zatímco tzv. Juliš hraje 3 roky stejně, tzn. nemá ani na ligu, natož na Spartu.

   S cizinci nikdo neumí jednat a tak ze Sparty zdrhají, zatímco průměráci typu Zahustela, Šurala, Marečka začínají v týmu převládat. Těžko z toho pak vykřesat víc než zase jen průměr.

 • asi vše řečeno

  AlaMierda26.9.2016 9:58reagovat

  Ščasný musí skončit, je to nevyhnutelné

 • Pokud opravdu prijde Ivan Hasek

  petr13726.9.2016 9:31reagovat

  Tak za mne dobra zprava. Je to osobnost, velkej Spartan, velmi inteligentni clovek. Vubec nemam strach, ze by mu utekly nejaky trendy. Podle me je strasne dulezity, aby trener ustal spartansky tlaky a ukociroval kabinu. To IH dojaze navic je jazykove vybavenej, takze zvladne i cizince.

  • artaxerxes26.9.2016 9:39reagovat

   Já osobně bych dal přednost Guľovi nebo Ševelovi, ale špatné řešení to není.

   Dát na ne zcela známé Slováky nebo cizince chce koule a to bohužel naše vedení nemá.

    

   Zas na druhou stranu si myslím, že Ivan Hašek rozhodně nezklame, což u Slováků není - asi vedení zastává názor, že jistota je jistota

   • Furia Ceca26.9.2016 9:57reagovat

    Já taky. Podle mě Ivah bude jen do Vánoc s tím, že budou řešit kdo to veme dlouhodobě po něm.

  • atraps226.9.2016 9:42reagovat

   Pokud přijde tak spokojenost.Jedna věc mi ale není jasná a to proč nebyla dávno vytipovaná náhrada za Ščasnýho.Proboha vždyt pomalinku každej z fandů předvídal že tým dál neposune a spíš půjdeme herně dolů.Přitom jsme jen pisálkové ale nebojíme se vyjádřit svůj názor.To nikdo z vedení ,nenepoznal ani pan Hřebík?Tolik špatně odehranejch zápasů přece nemůže bejt náhoda.

   • majtin26.9.2016 9:49reagovat

    Tak můj názor je ten, že Hřebík by ho do Sparty asi nevzal. Nejde mi do hlavy, jak to mohlo projít, když Křetinský na Hřebíka tolik dá.

    • atraps226.9.2016 9:57reagovat

     Jedna věc ,další je Konate.Proč se s ním dělají různé orace.Přišel že za nás hrát nechce,svobodně se vyjádřil a pokud nechce tak si jistě přečetl co má ve smlouvě.Nejen práva ale i povinosti.Za mne by dále dres klubu nikdy neobléknul.

  • kapacitos26.9.2016 9:44reagovat

   Hlavně ať už někdo přijde, to čekání je nekonečný Smích

  • Víťák z Cé Osmičky26.9.2016 9:53reagovat

   Dobrá zpráva by byla, i kdyby nás trénoval pan Tříska ze Želv Ninja.

    

   Všechno lepší než Ščasný.

   • majtin26.9.2016 10:03reagovat

    Tak oproti Ščasnému to bude posun každopádně. Ale my potřebujeme posun oproti Víťovi.

  • majtin26.9.2016 10:02reagovat

   Jak píšu níž, je potřeba aby dokázal navázat na Strahov, jinak bude Sparta Kocourkov. Jenže tady je ten problém, že Ščasný dokázal Křetinského kecama oblbnout, ale v reálu směřoval někam jinam.

   Dnes je potřeba, aby trenér byl krom osobnosti i na druhou stranu vědec - Guardiola, Klopp, Holoubek - všichni na sobě makaj, studujou. Ivan Hašek je právník, studovat umí, je to chytrej člověk - otázka je, jestli tomu i věří, tomuhle trendu. Určitě tím neoprvhuje, ale je otázka jak VELKOU VÁHU TOMU DÁVÁ. Jestli má dobrou vůli otočit kormidlem svého trenérského myšlení.Za jeho první éry ve Spartě to bylo všechno daleko jednodušší. Řešil bych to jednoduše - udělat SETKÁNÍ s účastníky Hřebík, Holoubek, Rosa, Křéťa, Kotalík plus adept na trenéra, PODROBNĚ ROZEBRAT SMĚŘOVÁNÍ KLUBU a buď najdou společnou řeč (SKORO ! ) na 100% nebo to NEMÁ SMYSL.

   • Tashunka Witko26.9.2016 10:16reagovat

    Tak hlavně aby u toho byl ten Kotalík. Včera rozdával pugéty před zápasem naprosto profesionálně a s přehledem.

    • majtin26.9.2016 10:32reagovat

     Nešaškuj. Je to generální ředitel či co, zástupce Dana ve Spartě - nelze ho vynechávat.

 • Hašek

  PVACS26.9.2016 8:41reagovat

  Tak Sparta se ”prej” dohodla s I.Haškem. pokud ano, je to dobře, špatně nebo jak?

  • Capo26.9.2016 8:44reagovat

   Z mého pohledu špatně, protože nevěřim, že nás pozvedne, ale jak píšu níže, tak vycházim jen z toho, jak si ho pamatuju ve Spartě. Tehdy to byl fotbal založený na individualitách a když mu je Košťál postupně rozprodal a cíle nesnižoval, tak radši neprodloužil a šel do druhé francouzské ligy.

  • majtin26.9.2016 8:49reagovat

   Je to lepší možnost než Ščasný, protože se umí chovat - charakterově je lepší a je i chytřejší. Ale dlouho v Evropě nepůsobil, pochybuju že dokáže navázat na Strahov. Navíc je tu obava, aby to nezaplevelil svými kamarády dinosaury Chovancem či Sieglem.

   • PVACS26.9.2016 8:53reagovat

    Tak ono trio Hašek-Horňák-Holoubek vůbec nezní špatně. Ovšem nastává otázka, jestli výměna trenéra je to, co nám opravdu pomůže.

    • majtin26.9.2016 9:06reagovat

     Jak o tomhle můžeš pochybovat ?? Jakékoliv jméno z nabízených bude posun oproti Ščasnému, aspoň nebudou dělat naschvály jako on. Ale Spartu by neměl zajímat posun oproti Ščasnému, ale posun vpřed oproti Víťovi.

  • Dynamo26.9.2016 8:53reagovat

   Gula by byl asi velké riziko no

   • kapacitos26.9.2016 8:58reagovat

    momentálně bych ho sem ani nechtěl. Dost silně pochybuji o tom, že Spartu sleduje a k nám musí přijít někdo kdo nás sleduje a ví kde děláme chyby, zná prostředí, hráče..

   • majtin26.9.2016 9:18reagovat

    Vím o něm vcelku gulové, jen mě vylekal včerejší Lukyho výtah, kdy tady psal něco o tom, že doplácel na špatnou obranu. Já mám rád samozřejmě ofenzivní fotbal, ale bez dobrý obrany taky fungovat nemůžeme. Ale neznám detaily, tak nebudu dělat hysterii.

  • Spytihnef26.9.2016 9:06reagovat

   Těžko říct, nikdo z nás neví jak se věnoval posledních 10 let vzdělávání a moderním trendům ve fotbale a většina z nás neviděla jeho tým 10 let hrát. Podle tohohle článku se úplně se nějakému vzdělávání věnoval http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-trener-ivan-hasek-rozhovor-d83-/fot_dsouteze.aspx?c=A121227_110754_fot_dsouteze_pes

    

   Jinak každopádně je to osobnost a je inteligentní, když si k sobě přivede kvalitní asistenty, tak by to mohlo fungovat.

  • pivees26.9.2016 9:07reagovat

   Uz vcera pry pristal na Ruzyni;-)

   Ne ale vazne, pokud by to byl on, tak si myslim, ze by mohl zase pozvednout spartansky duch. Preci jen je to jedna z dalsich osobnosti a k Rosickemu by se hodil. Jen nevim, jestli by byl pristupny, co se tyce zapojovani mladych. Na druhou stranu mi prisel vzdy vcelku racionalni.

   Osobne si myslim, ze se ale nejedna o Ivana, ale Martina.

  • artaxerxes26.9.2016 9:32reagovat

   Tak je to jeden z nejlepších českých trenérů, ale přijde mi, že to není koncepční trenér - pokud se mu bude dařit, tak to stejně po 2-3 letech ukončí.

   Tohle je řešení střednědobé, ale ne dlouhodobé.

   Dle mého by mohl být i problém ve spolupráci s Hřebíkem a spol.

   • 13goat26.9.2016 9:36reagovat

    Kéž bychom našli trenéra na 2-3 roky, jak píšeš.

    • artaxerxes26.9.2016 9:42reagovat

     Nemůžeme se přeci spokojit s málem.Úsměv

     A poslední dobou vedení je celkem trpělivé, takže 2,5 roku vydrží slušný trenér.

  • brac26.9.2016 9:40reagovat

   Už několik měsíců tipuji, že Ivan bude pravděpodobná náhrada. Osobnostně má blízko ke Křetínskému i Hřebíkovi a už ho předtím chtěli.

    

   Myslím, že by to minimálně znamenalo to, že se Sparta začne řešit jako celek a nebude v cestě stát ego trenéra áčka a nutkáni zuby nehty držet svůj flek na úkor dlouhodobého prospěchu pro tým. Řekl bych, že bude více přístupný k debatě o tom, jak to dělat správně a následně to aplikovat.

    

   Haška ale nikdo pořádně neviděl od té doby, co utekl do Kataru. Těžko říct, jestli to už není jen prázdná skořápka.

 • Mádl

  Michal0726.9.2016 8:19reagovat

  Dnešní glosou na téma ”jude Slávie” pan ”novinář” Mádl definitivně ukázal, že je to sluníčkový manipulátor par excellence. Měl by raději psát o tom svém nádherném Arsenalu.

  • Víťák z Cé Osmičky26.9.2016 8:27reagovat

   Mádl je nejlepší sportovní novinář v ČR.

   • Michal0726.9.2016 8:36reagovat

    ne, není. Je to klasickej bulvární pisálek.

  • Furia Ceca26.9.2016 8:36reagovat

   Zdroj?

 • Zdenda

  rebus26.9.2016 7:12reagovat

  Tvl- během 1,5 roku úplně roz**bal celkem slušně hrající tým! Ano Lavička uz neměl na to ho zvednout o level víš ale zas vrátit se do doby Grigy a Chovance jsme se nemuseli.

  Doufám ze hrací nezapomněli fotbal a pod novým trenérem se karta obrátí!

  PS. Snad nikoho nenapadne Uhrin Jr.

  • Capo26.9.2016 8:27reagovat

   Já myslim, že v současnosti jsme spadli pod éru Chovance. Pod ním to takhle hrozné nebylo, když už nic, tak jsme se alespoň dostávali do šancí, dokázali si vytvářet tlak. To tam teď neni ani náhodou.

   • pivees26.9.2016 8:47reagovat

    V soucasnosti se Sparta dostala asi opravdu hodne hluboko. A to co hraci predvadeji na hristi je jen nasledek celkoveho stavu. Jsou pryc doby, kdy hrat za Spartu byla pocta a hraci se mohli na hristi pretrhnout. Navic ZS to podporil svym pristupem, kdy uprednostnoval sve ego nad zajmy tymu a Sparty.

 • Trener

  waaw26.9.2016 0:39reagovat

  Byl to sice hodne bolestivy lecebny zakrok, ale je alespon sance, ze se pacient uzdravi. Podle vseho zitra skonci trapne prdstaveni ZS a my se dozvime jmeno jeho nastupce. Od lidi, co casto maji spolehlive informace zaznivaji nejcasteji jmena : Trpisovsky, Gula, Ivan Hasek. Jak jsem si byl jisty, ze Scasny musi pryc, ted absolutne nevim, koho z tech tri bychom meli chtit. Asi nejmene bych bral Ivana Haska. Trochu se ale bojim, ze se clovek podvedome ridi jednim z Murphyho zakonu, ktery rika, ze odbornik je clovek z jineho mesta... Ktere jmeno z tech tri byste vzali,kdybyste museli jedno vybrat a kdyby to nemohlo byt jine?

  • maaarty26.9.2016 3:37reagovat

   Trpišovský. Názor na něj bude teď hodně ovlivněný aktuálními výsledky Liberce v lize. Jenže jak na Žižkově, tak v Liberci musel ukázat co umí, hráči pod ním vědí co hrát a co po nich chce. Navíc za ním kabina stojí. A to jsou vlastnosti, které musí úspěšný trenér mít. Když za ním kabina nepůjde, tak nikdy neuspěje. Neberu argument, že je (a)mladý a že (b)nikdy netrénoval klub typu Sparta. Zase tak mladý není (a40) a zkušenosti z EL má. Kdyby trenéři typu Guardiola nedostali šanci (b), tak by se nikdy nedostali tam, kde jsou.

  • pivees26.9.2016 6:45reagovat

   Martin Hasek + Hornak, popr. Holoubek, znaji dobre prostredi a hrace. Nebudou se bat postavit Cermaka, Holzera, Sacka. Propojeni koncepce s mladsimi tymy. Jsou schopni dustojne zvladnout EL. Pri nepostupu v EL do jarni casti v zime doplnit nejakou trenerskou autoritou a ozdraveni kadru.

   • waaw26.9.2016 7:46reagovat

    Cetl si otazku? Pochopil si ji?

    • pivees26.9.2016 8:12reagovat

     Omlouvam se. Cetl, ale tak nejak po ranu to neni s mozkovymi zavity uplne ono. Spartanska kocovinka dela sveSmutek

     Ale kdyz uz bych mel vybrat z nich, tak Ivan Hasek. Sparta nyni potrebuje autoritu a nekoho o koho se hraci budou moct oprit a pomuze jim psychicky. Myslim, ze Trpis. by ten tlak nemusel ustat a mel by sam, co delat se sebou. No a Gula by vlastne zacinal uplne od znova. To Hasek, ponevadz se o nem uvazovalo, si jiste nejake info o deni a hracich sehnal.

  • pivees26.9.2016 7:41reagovat

   A jeste doplnek. Dulezitym krokem by bylo rozpusteni veskereho tymu, co se stara o A-tym, protoze mi prijde, ze je to tez o celkovem nastaveni a nalade kolem nej

   • majtin26.9.2016 8:16reagovat

    Tam si myslím, že problém není. Třeba jsem si všiml, že Míra Baranek nebyl se ZŠ nijak odvázanej.

  • Capo26.9.2016 8:22reagovat

   Osobně jsem pro pořádné hledání zahraničního odborníka ze západu a do té doby pro provizorní řešení v této sezoně třeba M. Hašek nebo Horňák. Pokud bych si měl vybrat z těchto tří a jiná možnost by nebyla, tak bych zvolil Trpišovského. Gula je možná taky progresivní a perspektivní trenér vzhledem ke koncepci nastolenou Strahovem, ale v českém fotbale absolutně neprověřený a co funguje na Slovensku, už mnohokrát nefungovalo v ČR. Ivana Haška nechci, podle mě by si šel stejně jako Ščasný svojí cestou a neni to podle mě ani nějak zázračný trenér nových trendů, byť přiznávám, že absolutně nevim, jakým fotbalem se prezentoval v Arábii. Vycházim jen z toho, jak si pamatuju jeho Spartu založenou na individualitách.

 • Jakub Otava

  Markus25.9.2016 23:52reagovat

  Trenéři se mění a on zůstává. Kolik ten blb už zažil trenérů ? 6?

  Za začátku byl mluvčí,pak se do toho dostával,ale už má zkušenosti a stejně je mu to hovno platné.

  On je hodně zodpovědný za složení kádru. On sem přivedl Paxiaa,M.Kadlece,Steinhofera,Frýdka,Litsingiho a podobné dřeváky. Kéž by to odsral zítra i on Úsměv

  • maaarty26.9.2016 0:02reagovat

   No, já nevím. Nechtěla většina místních diskutujících ( a jak je nejen dnes vidět jedná se o odborníky) Frýdka a M.Kadlece taky? A nestane se třeba to, že se do podobného výčtu dostane za 2-3 měsíce V.Kadlec nebo Karavajev?

   • pivees26.9.2016 7:54reagovat

    Ja bych to tak spatne nevidel. Verim, ze jak Frydek, tak Kadlecove, Karavajev (i Holek, ktery je totalne mimo a je na rucnik) pujdou nahoru. Ti hraci neco umeji a jiste bez psychicke deky a pri nalezeni ztracene sebeduvery a hlavne pri trenerovi, ktery za nimi bude stat a nebude je mit za obetni beranky sveho ega, tak se jeste ukazi.

  • Furia Ceca26.9.2016 0:02reagovat

   Slyšel jsem, že je z toho prý taky špatnej, takže nemhqkou sebereflexi či odvolání nečekám. Naopak objektivní podání vysvětlení důvodů současného stavu které bývalému televiznímu komentaltorovi vynese další plusové body u lhostejného a zaměstnaného majitele... pozor! On má přece sportovní vejšku!

  • standis26.9.2016 0:03reagovat

   Ten je asi neovolatelný. Sparta má maskota na pozici ředitele sportovního úseku, který za nic nemůže a tak si dál bude plácat rukou s hráči před zápasem.

  • denny26.9.2016 1:01reagovat

   Sakra,taky by se mi líbil zaměstnavatel jako Křetínský! Zodpovědnost žádná,plat krásnej,prestupy se nějak okecaj,problemy svedem na Hřebíka a jinak klidek pohoda...

80954 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha