Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Holoubek versus kdokoliv

  Jerababa14.10.2016 14:00reagovat

  Hledání nového trenéra se podle mě odvine od toho, jakým fotbalem a jakými výsledky se Sparta bude pod Holoubkem na podzim prezentovat(samozřejmě s přihlédnutím ke katastrofálnímu zdravotnímu stavu).

  Jestliže bude Holoubkovo hodnocení příznivé, tak zřejmě budeme hledat jen překlenovací variantu, než získá ten cár papíru, který má větší hodnotu než Mgr na FTVS.

  Bude li hodnocení nepříznivé(což si nepřeji a ani nepředpokládám), budeme hledat trenéra s velkým T. Ovšem na tomhle foru se ukazuje, že z českých potažmo slovenských trenéru nějak nikdo 100% nevyhovuje. A v zimní přestávce zrovna úspěšným trenérům smlouvy nekončí.

  Je otázkou, nakolik kvalitní trenéry můžeme najít v zahraničí a kolik peněz je DK ochoten pustit. Osobně, když už trenéra ze zahraničí, bych hledal v Německu, ne tedy zrovna v I.Bundeslize(na to asi nemáme), protože v posledních letech je tam progres znatelný, takže dobří trenéři tam prostě být musí.

 • Trener (co taky jineho, ze....)

  waaw14.10.2016 13:11reagovat

  Uz jsem to psal nize. Misto Komneckeho bych zkusil dojednat na rok spolupraci Kotal - Holoubek. Kotal ma licenci, zkusenosti a behem roku by je predaval mladsimu kolegovi. Ani by nemusel opoustet praci pro svaz.

  • dominik2714.10.2016 13:31reagovat

   Sparta má několik svých lidí, kteří rovněž vlastní potřebnou licenci. U Kotala nevím, jakou roli by teda vlastně měl. Asi by sem nechtěl jít dělat jen jakéhosi patrona, navíc jen na rok. Pokud se dojde k názoru, že David Holoubek může být hlavním trenérem a jedinou překážkou je licence, tak by si svého asistenta s potřebnou licencí měl v první řadě vybírat sám.

   • waaw14.10.2016 16:07reagovat

    Ja tomu rozumnel tak, ze Sparta tu hru na fiktivniho hlavniho s licenci, ktery by ale delal jen rosti Holoubkovi hrat nechce

  • Skřivánek14.10.2016 14:33reagovat

   Mě osobně by se tahle varianta zamlouvala.

   • asgard3314.10.2016 15:03reagovat

    Mně se tahle varianta líbí nejvíc.Mladému ambicioznímu trenérovi by se asi nelíbila role jakéhosi překlenovače,naopak Kotalovi by tato role na rok,příp. rok a půl určitě nevadila.Vzhledem k jeho věku a vytíženosti u mládeže si asi nebude dělat ambice vést Spartu třeba 5 let a přitom je to kvalitní a zkušený trenér,od kterého může Holoubek nabrat i nějaké cenné zkušenosti.

 • Komňacký - ne

  wasek2611@centrum.cz14.10.2016 11:04reagovat

  Za mě jednoznačně ne. Chce to někoho mladého klidně bez zkušeností, kdo by s týmem žil.

   

  Já nevim pro mě je Holoubek nejlepší možnou alternací, nikoho lepšího než je on těžko seženeme. Vždy je nejlepší brát z vlastních zdrojů, když ne Holoubek, tak Hašek nebo Horňák.

   

  Je to i ekonomický aspekt...když se nebude dařit Horňákovi, tak ho můžeme šoupnout zpátky k juniorce nebo tak a nemusíme ho vyhazovat. To by u Komňackýho šlo těžko

  • Skřivánek14.10.2016 12:27reagovat

   Komňackého nebrat.

  • Clif14.10.2016 12:27reagovat

   Souhlas, kdyby byl Komnacky alespon Spartanska legenda, tak bych nad tim uvazoval ale takhle si sem zatahnout fotbaloveho dedu neni dobre reseni.

    

   Na druhou stranu se trochu bojim co v zime vedeni prichysta, z Trpise taky nejsem nejak na vetvi. Nejlepsi by bylo kdyby mel Holoubek skvely vysledky a vedeni zacalo resit tu variantu, kdy by se trochu obesli pravidla. To neustaly pretahovani koucu od provincnich tymu proste nefunguje, je to podlozeno zkusenostmi za poslednich 10 let. Mame vychovanyho vlastniho trenera, co chtit vic?

   • wasek2611@centrum.cz14.10.2016 12:45reagovat

    Přesně tak! Sparta krom hráčů má vychovávat i trenéry.

     

     

   • Mates14.10.2016 13:02reagovat

    Mně přijde, že s variantou Holoubek se nepočítá, protože jednoduše nemá licenci. Pravdou je, že trenérský šarády s hlavním koučem nejsou hodný Sparty... to si můžou dělat někde v Příbrami.

    • Clif14.10.2016 13:33reagovat

     Mě to jako šaráda nepříjde, prostě jsou nějaký debilní pravidla no tak je trochu obejdeme. Samozřejmě se to na 90% nestane, ale představ si, že se tým strašně zvedne, začneme dávat góly, vyhrávat v lize, v evropě postoupíme do jara. V tu chvíli prostě přitáhneme novýho trenéra, kterej zase nabourá chemii, komunikaci a taktiku v týmu?

     • Mates14.10.2016 13:41reagovat

      Máš pravdu, i já jsem pro Holoubka. Bohužel mám pocit, že vedení to vidí jinak... např. v posledním rozhovoru s Kotalíkem nepadl ani jediný náznak, že by se o týhle variantě uvažovalo.

  • dominik2714.10.2016 12:59reagovat

   Já nevím, kde se vůbec vzala varianta s Komňackým, ale souhlasím, že by se mi také líbil barcelonský styl zařazování do áčka nejen odchovanců, ale i trenérů. I k tomu by se hodilo mít béčko, kde ten trenér nejdříve okusí dospělý fotbal, chodí na něj víc lidí a pracuje zase pod větším tlakem. Kdyby mohl David Holoubek trénovat ve druhé lize, dodělat licenci a pak se teprve dostal k áčku, byl by to výrazně plynulejší přechod. Nicméně já jsem názoru, že do konce podzimu to zvládne dobře. No a pokud Spartu výsledkově posune třeba na druhé místo (i přes tu hroznou marodku), tak proč ho tam rovnou nenechat?

   • ouissi14.10.2016 13:15reagovat

    Dominiku, diskusi na téma Komňacký jsem tu rozvířil já (ad příspěvek v 7:02).

    Prostě mne ta varianta kombinace trenérského dua Komňacký+Holoubek napadla při přemýšlení, jak se co nejelegantněji a co nejkomfortněji dostat z té momentálně patové situace na pozici trenéra ”áčka”.

    Když Holoubka si na tom místě tady napříč diskusí přejeme do budoucna v podstatě všichni.

     

    • dominik2714.10.2016 13:37reagovat

     Rozumím. Ale zrovna jsem odpovídal u jiné reakce, že podle mě by si David Holoubek měl asistenta s potřebnou licencí vybrat sám.

      

     Nicméně z mého pohledu ta situace patová není. Myslím, že poslední šachy ve vedení klubu přišly z toho důvodu, že se několika trenérům nechtělo jít do Sparty, která zřejmě nebyla úplně jednotná. Tohle jsem mimochodem neslyšel jen u Trpišovského, byť více prozrazovat nechci. Každopádně očekávám, že v lednu převezme tým jiný kouč, ač já sám bych moc přál Davidu Holoubkovi, aby už Spartu vedl jen on.

 • Komňacký=dinosaurus,

  Tashunka Witko14.10.2016 10:07reagovat

  který v Evropě pokaždé vyhořel, neumí jazyky, takže by se domluvil maximálně s Karavaevem. Když Svěrkoš nasimuloval u lajny penaltu náskokem na Hubschmana, tak slušňák usoudil, že kontakt tam byl. Když nám Vošahlík dal gól po jasném faulu na Pamiče, který i Pelta uznal, tak moravský charakter utrpěl chvilkovou slepotu, radostně se šklebil a prohlásil, že to určitě bylo v pořádku, když to sudí nepísknul.

  Jinak pod ním opatrnícký lavičkovský fotbal.

   

  • ouissi14.10.2016 10:25reagovat

   Zdravím tě, Indiáne. Většinou mívám s tebou názory podobné, na tomto se holt neshodneme.

   Ty by sis představoval, že trenér po zápasu řekne ”no jasně, to nebyl faul, vyhráli jsme nespravedlivě”? No, to by si mohl jít rovnou sbalit kufry.

   Jinak ano, v Evropě Komňacký s Ostravou i s Jabloncem pokaždé vyhořel. Ale to s materiálem, který tam měl tehdy k dispozici, zase za taková negativa nepovažuji. Kromě nás, podvodníků, Liberce a kdysi párkrát cirkusu u trati v té Evropě vždycky vyhořeli úplně všichni, kdo se tam o něco pokoušeli.

   Mně šlo v mé myšlence spíš o jakési překlenutí období, než Holoubek získá potřebnou licenci, které by pro nás bylo nejideálnější, nejschůdnější, co nejméně bolestné. Z tohoto hlediska jsem se na ten problém snažil nahlédnout.

    

   • Tashunka Witko14.10.2016 10:46reagovat

    Komňacký a Holoubek jsou pro mě dva odlišné fotbalové světy.

    • ouissi14.10.2016 12:49reagovat

     To naprosto určitě (vida, zase se shodneme).

     Prostě mně něco říká, že a) by ta kombinace fungovala; b) posun k instalaci Holoubka do funkce hlavního trenéra by se tím usnadnil.

      

 • Trenér

  bručoun14.10.2016 7:56reagovat

  Díky za tenhle příspěvek - pomíjím, do jaké míry má smysl, pokud vůbec vedení ACS diskusi fanoušků sleduje. Chtělo by to doplnit o posouzení dosavadní kariéry p.Komňackého (Jablonec,...) a trendu fotbalu, který představuje.

  • ouissi14.10.2016 9:46reagovat

   Bručoune, to neměl být ode mne nějaký vzkaz pro naše vedení. Prostě jsem napsal své myšlenky na téma našeho stávajícího problému. Přiznám se, že jsem si Komňackého do Sparty přál už v době, kdy ”se sháněl” Ščasný. Vím, že je Komňacký Moravan, bez vztahu ku Praze, potažmo ke Spartě, že je v Hodonínu tak nějak doma (pokud si vzpomínám, vyjádřil se tehdy nějak v tom smyslu, že se vrací do místa, kde se narodil), ale jsem přesvědčen, že je takovým profesionálem, že by si s tím poradil. A klubismus by přinesl právě Holoubek.

   Já si představuji něco ve smyslu kombinace moderních trendů (a troufnu si říci odvážnosti a dravosti), které vstřebává při svém studiu Holoubek a které, doufám, bude schopen úspěšně převést do praxe, a Komňackého zkušeností (fotbalových i životních). Tak by to fungovat mohlo.

   Holoubek, až ”si dodělá” potřebnou licenci, bude mít bezpochyby ambice ve své trenérské kariéře postupovat směrem vzhůru. A právě v potenciální spolupráci a kombinaci s Komňackým vidím obrovské pozitivum v tom, že Komňacký ve svém věku určitě už nepřemýšlí v nějakém extra dlouhém horizontu. A tak případný přesun kompetencí směrem k Holoubkovi by mohl být přesně tak ”dlouhý” (nebo ”krátký”), jak by pro Spartu bylo nejideálnější.

   Pokud si sem na překlenutí období do Holoubkova získání licence přivedeme kohokoli ze zde diskutovaných trenérů, musíme v každém případě počítat s velmi pravděpodobnou možností, že se tu ten dotyčný bude chtít za jakoukoli cenu udržet. Jak taková skutečnost vypadá v praxi, jsme až nechutně naturalisticky (napsal jsem původně slovo ”masochisticky”, ale toto bude asi vhodnější...) viděli letos na jaře, v létě i na začátku podzimu.

    

 • TRENÉR

  ouissi14.10.2016 7:02reagovat

  Dobré ráno všem Sparťanům přeji.

  Už několik týdnů je tu vůdčí myšlenkou obsazení pozice našeho trenéra. Celkem logicky, vzhledem ke stávající situaci. Dosud jsem se do této diskuse nezapojil - jednak se necítím být až tak povolaným (neplatím jeho mzdu...) a hlavně jsem měl poslední týdny pracovně dost hektické. Včera jsem si konečně trochu odpočinul, probral s dcerami, co je nového v FK Dukla Praha (hrají za jejich U-15), a se synem, jak mu jde kopání na hřišti u školky, a také se zamyslel nad problematikou našeho trenérského postu.

  Pokud bych byl za výběr trenéra odpovědný (to naštěstí nejsem) já, pokusil bych se oslovit Františka Komňackého. Zeptal bych s ho, zda by si uměl představit spolupráci s panem Holoubkem. A pokud ano, nebál bych se takové kombinace. Myslím si, že by tento model fungoval. Komňacký je velmi dobrým stratégem a zároveň takovým klidným a snad mohu napsat i pro Spartu dostatečně reprezentativním člověkem. Holoubek by naopak do té dvojice mohl přinést nejnovější trenérské trendy, dynamičnost, jak se říká stmelit kolektiv. Zároveň si myslím, že i jen by měl Komňacký co dát, jak ho posunout v trenérské kariéře o nějaký ten krůček kupředu.

  S FK Hodonín bychom se určitě nějak dohodli a mám pocit, že ti dva by ”si sedli” i tak nějak lidsky. A prostě že by to tak mohlo dobře, a snad i dost dlouho, fungovat. Minimálně do doby, než si Holoubek dodělá potřebné licence.

  Je mně jasné, že tu budu nařčen z toho, že jednoho dinosaura jsme se konečně zbavili a dalšího sem chci tahat. Ale já si opravdu myslím, že by to tak fungovalo. Holoubkovi by to nijak nevadilo ani by ho to v kariéře nezbrzdilo. Pokud by bylo všechno v pořádku, bylo by jasné, že logickým pokračováním takového stavu by v budoucnu, dříve nebo klidně i o hodně později, byl jeho posun na místo trenéra hlavního. A to s novými zkušenostmi a schopnostmi nabytými vedle zkušeného Komňackého.

  Námitku, že Komňacký není Sparťan, neberu. Je to v mých očích hlavně profesionál a tento prvek by na lavičku přinesl právě Holoubek.

  Trochu jsem se po ránu (nebo spíš před ránem) rozepsal, tak teď se do mm pusťte. Možná je tam nějaký faktor, který jsem přehlédl, něčeho jsem si nevšiml, něco nezohlednil, nevím. Mně se to zdá být jedním z nejideálnějších možných řešení našich trenérských trablí. V každém případě bych teď nechal oněch povolených 60 dnů úřadovat Holoubka a v tom čase bych se pokusil kontaktovat Komňackého a zjistit, jak by se k takové možné spolupráci postavil, jaký by na ni měl názor.

   

  • peterpan2714.10.2016 7:56reagovat

   Komnacky je slušný člověk a trenér, co za sebou má úspěchy. V tomto ohledu by asi splňoval to,co hledáme. Na druhou stranu si myslím, že by ten tlak u nás nedával a nejspíš by ani neměl zájem. Jasne,nabídka Sparty se u nás neodmítá, ale myslím, že sel dobrovolne z ligy do ústraní malýho klubu, aby měl klid...

   • ouissi14.10.2016 9:01reagovat

    Přiznávám, že až teď jsem ve Wiki dohledal, že mu bude za měsíc už 65 roků (myslel jsem, že je mladší, +-60). On z té Jihlavy ”byl odejit” po sérii špatných výsledků na začátku sezóny (po té, kdy se s ní před tím udržel v lize) a podle mne si řekl něco ve smyslu, jako jestli to má zapotřebí a ”uklidil se” do Hodonína.

    Ale právě si myslím, že ten tlak ”by dával” dobře Holoubek (už nám to za těch pár týdnů stihl předvést, že je v tom směru na slušné úrovni) a Komňacký by to mohl koordinovat, přinést do té naší současné svízelné situace jakýsi nadhled. Je člověkem, který umí zůstat ”nad věcí”, jak se říká tlumit emoce. A o jeho autoritu obavy nemám, úspěchy a zkušenosti za sebou určitě má.

    Samozřejmě, zůstává otázka jeho potenciálního zájmu. Ale od toho snad máme management, aby to zjistil a OBJEKTIVNĚ posoudil.

    Věcí, kde si nejsem stoprocentně jist, zůstává otázka stupně fungování nezbytné osobní spolupráce s Hřebíkem. Naopak spolupráce se Strahovem (mám na mysli propojenost s mládežnickými celky) by myslím fungovala perfektně. To nejen díky Komňackému, ale hlavně díky Holoubkovi.

     

  • lidoop14.10.2016 8:19reagovat

   Na naše poměry je to slušnej trenér, ale zeptám se, jakých dosáhl za celou svou kariéru úspěchů? Ano, jistě, titul s Baníkem. Ale zaprvé je to už víc jak deset let, zadruhé tam měl naprosto výjimečnou generaci, několik budoucích reprezentantů s tehdy životní formou.

   V Rusku pak vydržel asi půl roku a potom už stojí za zmínku jen Jablonec, se kterým ale nedokázal nic, co by stálo za větší zmínku. Ano, hráli tehdy celkem pohlednej fotbal, ale jaký měli úspěchy?

   Navíc na mě vždycky působil jako až moc velkej slušňák a moc nevěřím, že by ta naše hvězdy dokázal ukočírovat. V tomhle směru mi připomíná Lavičku.

   Takže za mě určitě ne a navíc jeho současný angažmá odpovídá jeho momentálním ambicím, řekl bych. Tj. fotbal ho baví, ale ve svým věku už ho na nejvyšší úrovni dělat nechce.

   V neposlední řadě si myslím, že je tak nějak pod úroveň Sparty byť jen oslovit trenéra, kterej už dělá fotbal jen na rekreační úrovni.

   • ouissi14.10.2016 9:13reagovat

    Opičáku (to oslovení myslím naprosto přátelsky, bez sebemenšího negativního nádechu!, prostě mne to tak napadlo...), Se čtvrtým i pátým odstavcem souhlas, na obojím něco určitě může být. Ale já bych to prostě zkusil (samozřejmě pokud by se k té nabídce Komňacký nepostavil rezolutně odmítavě). Se třetím odstavcem nesouhlasím (viz o příspěvek výše).

    Rusko - jasně, tam propadák, sestup, není o čem diskutovat (ale kdo ví, jaké to tam, v té zemi ”neomezených možností”, má všechno souvislosti, co dalšího za tím mohlo být). V Ostravě i v Jablonci má na svém kontě nejlepší umístění v historii obou klubů, v Jablonci dokonce nejlepší dvě (já vím, Pelta atp., ale i tak).

    Jasně, v jeho životopisu chybí úspěch s klubem tzv. první kategorie (v Česku asi Sparta, Slavia, nebo něco na evropské úrovni). To samozřejmě, jak jsi podotkl, může souviset s jeho ambicemi. Může, ale taky nemusí. Jen prostě nikdy nebyl ve správnou chvíli na správném místě.

    Díky za tvou úvahu!

    Super, má to hlavu a patu.

     

  • kilovolt14.10.2016 8:29reagovat

   myšlenka velice zajímavá.......mě (přiznám se) nenapadla....jenom si tak matně vzpomínám že se před časem vyjádřil nějak v tom smyslu, že už ho ten ”velký” fotbal nějak neláká....ale možná by se dal přesvědčit a možná by ho to znova začalo bavit -bez 120% motivace se to dělat nedá

   • ouissi14.10.2016 9:21reagovat

    Jo, ta motivace, s tou si taky nejsme tak úplně jistý. Na to by tam byl Holoubek ale! A nic nebrání tomu (a tady se k tomu i většina normálně diskutujících staví kladně), aby po získání odpovídající licence tým nepřevzal Holoubek tak nějak kompletně, pokud by byl nějaký problém s Komňackého motivovaností (nebo s čímkoli jiným).

    Že se Komňacký vyjádřil, že ho velký fotbal už neláká, jsem nevěděl. Může to tak být. Jak se říká - za optání nic nedáš. A udělat si za tím účelem služební cestu do Hodonína by snad někdo z našeho managementu i při stávajícím stavu D1 (vím, o čem píši, ve středu jsem si ji ”vyžral” oběma směry opravdu do sytosti) zvládl, aby s Komňackým na to téma podiskutoval. Kafe si holt dá u Devíti křížů místo v teplé kanceláři.

    Prostě já bych to aspoň zkusil.

     

  • majtin14.10.2016 9:28reagovat

   Já jsem jednoznačně proti - slušný člověk to je, vysoce nadprůměrný trenér v ČR, ale mi potřebujeme špičkového, ne-li toho nejlepšího, který plynule naváže na práci na Strahově. A tady ta kompatibilita není optimální. Nikdy navíc nehrál fotbal, který by mě uchvátil.

   • ouissi14.10.2016 9:54reagovat

    S první větou nelze nesouhlasit.

    Poprosím tedy o jméno. Kdo je nejlepším trenérem v Česku?

    Měl jsem to na mysli tak, že garantem plynulé návaznosti na práci Strahova bude v té dvojici právě Holoubek. On by se v tomto navrženém modelu tak nějak měl připravit na to, že (dříve, nebo později) naše ”áčko” kontinuálně převezme.

    #

    Tak mně se fotbal, který pod ním hrála Ostrava i Jablonec, docela líbil. A s ”materiálem” (humánním i finančním), který tam měl k dispozici, i nesmírně účelným.

    A vlastně i v Jihlavě v té první sezóně.

     

    • majtin14.10.2016 10:01reagovat

     Trojice nejlepších trenérů podle mě v ČR - Holoubek, Trpišovský, Hašek M.. Pominu-li Hřebíka.

     # Právě, že v těch týmech, které zmiňuješ nemusel, ale mohl. Navíc útočil ze zadních pozic. Na hřišti pak mohl hrát z obrany, na rychlé brejky. Pro mě nic převratného.

     • ouissi14.10.2016 10:16reagovat

      Chceme Holoubka - OK, na tom se v tuto chvíli asi shodneme napříč všemi názorovými skupinami na tomto fóru. Ale on se TEĎ hlavním trenérem stát nemůže (nesmí, protože nemá licenci).

      Chceme Trpišovského - já osobně pro něj moc nejsem. On předvádí Liberec ofenzívní fotbal? Nějak jsem si nevšiml. To promiň, ale pokud mne paměť neklame, to i ten Jablonec pod Komňackým hrál víc ofenzívně než dnešní Liberec (o Ostravě za jeho působení nemluvě). Ano, účelně ano, maximálně účelně, to Liberec hraje. Ale ofenzívně?.

      A v případě angažování Trpišovského nebo M. Haška odstavíme Holoubka, protože když to fungovat nedej bože nebude, bude za to spoluodpovědný, a když to fungovat bude (velmi dobře, dobře, průměrně), tím, kdo slízne smetanu, bude Trpišovský, resp. M. Hašek, a Holoubka, až dokončí studium tu neudržíme, protože se bude chtít prosadit samostatně. A to by v mých očích byla hodně velká škoda!

      Jinak co se týká M. Haška, mám ho moc rád, dovedu si ho představit jako našeho hlavního trenéra velmi jasně. Nicméně úspěchů v trenérském životopisu zatím moc nemá.

       

  • Capo14.10.2016 9:47reagovat

   Nechtěl bych ho, ale uznávám, že ze všech těch ”dinosaurů” by byl jednou z nejpřijatelnějších variant. Nejlepší fotbal hrál s Baníkem, když byl ve dvojici s tehdy začínajícím Vrbou, který mu dělal asistenta, tak by to možná ve dvojici s taky začínajícím Holoubkem mohlo fungovat. Ovšem stále doufám, že Sparta najde jinou variantu.

   • ouissi14.10.2016 9:58reagovat

    Jo, měl jsem onu spolupráci s Vrbou při titulu Ostravy jako jednu z výchozích idejí celou dobu v hlavě, ale protože toho člověka rád nemám, vyhýbal jsem se byť i jen pouhé zmínce toho jména.

     

  • waaw14.10.2016 11:03reagovat

   Jako prechodne reseni kombinace ”hlavniho”, zkuseneho s licenci a mladeho, progresivniho, studujiciho ma hlavu a patu. Asi by se mi vic libila kombinace Kotal + Holoubek, nejlepe jako rovnocenna dvojice (neco jako Skorpil + Csaplar, kdysi v Liberci). Nevim, zda by to po prechodnou dobu Kotal zvladal bez opusteni mista u repre

 • Kotál

  hrom13.10.2016 23:08reagovat

  Povidám, chci Kotála....Smích

  • Tashunka Witko14.10.2016 0:12reagovat

   OK, tak si ho vem,

   ale proč s tím zacláníš na stránkách sparťanských fandů ?

   • hrom14.10.2016 7:02reagovat

    Nerozumím. A kde jinde když jde o trenéra Sparty?Údiv

  • baribal14.10.2016 8:19reagovat

   Já taky

  • kilovolt14.10.2016 8:26reagovat

   a já myslel, že chceš do Vršovic Smích))

   • hrom14.10.2016 14:53reagovat

    hlavně ne tam..Smích

 • Gula

  waaw13.10.2016 18:01reagovat

  Připustil však, že pokud by Gula v budoucnu dostal nabídku od jiného klubu, která by ho lákala, nebude mu Žilina v odchodu bránit. ”Má slovo od majitele, že pokud pro něj bude v budoucnu nějaká výzva lákavá, tak jsme ochotni s ním diskutovat o uvolnění,” dodal Belaník.

  • artaxerxes13.10.2016 18:17reagovat

   Nemůžu si pomoct, ale tohle mi přijde divné.

    

   Nepochybuji o tom, že by Sparta byla pro Guľu atraktivní, a přesto 14 dní zpět majitel nedovolí začít s Guľou jednat.

   Buď je dohodnuté, že se bude v zimě se Spartou jednat nebo Guľa posloužil jako užitečný idiot pro zatlačení na Karla, aby pustil Trpiše. (tzn., že Sparta vůbec majitele neoslovila)

   • jurasek11113.10.2016 18:29reagovat

    Pro hodně trenérů jsme atraktivní tím pádem nechápu proč se pouštět do přetahování těch co mají pevné angažmá a jejich zaměstnavatelé by chtěli vydělat majlant.

    • Michal0713.10.2016 18:36reagovat

     pokud ho Sparta opravdu bude chtít, tak ho získá

     • jurasek11113.10.2016 18:49reagovat

      No právě.Dáme za něj hromadu peněz,hráčskou náhradu.Trenér dostane lukrativní smlouvu a budeme doufat v úspěch.At se na mne nikdo nezlobí ale ani jeden ze dvou jmenovaných zatím ve velkém fotbale,nic nedokázal.

      • waaw13.10.2016 19:09reagovat

       Tyhle nazory miluju. Muzes, prosim, uvest jmeno trenera, ktery uz neco dokazal a byl by pro Spartu vhodny? Myslis treba Csaplara?

       • jurasek11113.10.2016 19:20reagovat

        Nemám nic proti žádnému trenérovi pokud se rozhodneme jej u nás angažovat.To mi ale nebrání vyslovit svůj názor.

        • waaw13.10.2016 19:54reagovat

         Nazor ti nikdo neupira, ale kdyz k tem dvema jmenum reknes, ze nic ve velkem fotbalu nedokazali, tak asi bys radeji nekoho kdo neco dokazal. Proto jsem se ptal, kdo je v tvych ocich takovy vhodny trener. Ke kazdemu jmenu ti reknu proc je blbost ho brat. Holoubek- mlady nezkuseny, Gula- slovesnska liga je slaba, nic nedokazal, Rada- dinosaurus, Guardiola- vyhozene penize, drahy a s nasima lenochama stejne nic neudela. Nejaky jiny navrh? Nebo jen kritizujes?

         • jurasek11113.10.2016 20:06reagovat

          V každém případě bych hledal trenéra bez smlouvy .případně těsně před vypršením.Za sebe bych chtěl trenéra ze zahraničí.Změnu trenéra jsem považoval za nutnou před zahájením tohoto ročníku a také jsem to psával.Proto mi není jasné proč jsme neměli někoho v záloze.Nechápu proč bych měl jmenovat trenéry jen z důvodu abys mi je vyvracelSmíchKe každému jménu ti řeknu proč je blbost ho brát-tak tohle mi stačíÚsměv

          • waaw13.10.2016 20:56reagovat

           Nic si nepochopil

           • stařec13.10.2016 21:03reagovat

            On nic nepochopil a Ty jsi vlastně demagog.Chceš

            jména a pokaždé,když z něj nějaké vypadne,máš

            námitky.Jen jsem nepoznal,proti čemu.Jestli proti

            jeho trenérům či negaci,nebo proti jeho osobě.Úsměv

            • waaw13.10.2016 21:25reagovat

             Ty jsi nepochopil taky nic a meles nesmysly. Zadne jmeno z nej nevypadlo, tak jsem nemohl proti zadnemu mit namitky. Jen jsem na nekolika prikladech ukazoval, ze s jeho argumentaci se da zbourat kazde jmeno. To, ze nedokazes pochopit ironii je tvuj problem. Jinak nazory typu: chci nejlepe zahranicniho trenera, uspesneho, ktery neco dokazal - to musi vyprodukovat nejaky mozkovy trust

             • majtin13.10.2016 22:48reagovat

              Já to pochopilÚsměv.

              A ad zahraniční trenér, vždycky mě to rozesměje - přijde mi, že někteří lidi si myslí, že tam žije nějaký nadčlověk, který prostě přijde a bude se vyhrávat. Kvalitní zkušené trenéry si ponechají špičkové kluby a mladé nadějné trenéry máme ve Spartě taky.

      • captain_obvious13.10.2016 22:29reagovat

       Ten prasoargument ”nic ve velkém fotbale nedokázal” už mě fakt nehorázným způsobem vytáčí. Co dokázal Vrba před Plzní? Co dokázal Hřebík před tím, než jsme si to pod ním rozdávali na férovku s Realem Madrid, Bayernem ad.? Co dokázal Trpiš před tím, než začal s Libercem procházet předkoly EL bez ztráty kytičky (ta série nadále trvá)?

        

       Zatím jsi nenapsal ani náznak konkrétního jména. Jediné, co víme, je, že musí být ze zahraničí, musí mít krásné renomé a za sebou záviděníhodné výsledky, musí být bez angažmá a volný čas trávit sezením u telefonu a čekáním, až mu zavolá Křetínský, jestli náhodou nechce trénovat Spartu za základ 200 000 měsíčně Smích

  • standis13.10.2016 19:27reagovat

   To může znamenat, že podepsal smlouvu s výstupní klauzulí.

   • 13goat13.10.2016 19:31reagovat

    Tudíž v zimě u nás. Pokud nebudou šetřit 20% jako u Holzera.

  • Sendi13.10.2016 19:36reagovat

   celý to na mě působí jako solidní informační pole pro Gulův příchod...

 • Re:

  Markus13.10.2016 17:40reagovat

  http://90-minut.cz/post/151747498561/republikov%C3%A9-kolo-nike-academy-most-wanted-zn%C3%A1

 • Ligová tipovací soutěž

  smajlik2813.10.2016 17:34reagovat

  Čau, našel jsem na netu zajímavou víkendovou tipovací soutěž na naši ligu o pěkné ceny:

  http://www.betarena.cz/rubriky/sportovni-clanky/epojisteni-liga-vikendova-tipovacka-o-ceny_810.html

81567 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha