Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hra Sparty

  King Mob28.10.2016 17:23reagovat

  Často se tady fanoušci baví o tom, co je potřeba změnit, jací hráči mají přijít a odejít, kdo by měl trénovat a koučovat, ale tohle všechno záleží na tom jakou má kdo vizi pro hru Sparty. A nikdy zde není diskuze, jak chceme aby Sparta hrála.

   

  Chtěl bych se proto zeptat všech kdo chtějí odpovědět. Jak by měla vypadat hra Sparty? Jak byste chtěli aby se Sparta prezentovala, ať už doma v lize, nebo v pohárech. Jaký vlastnosti by měla mít Sparta, tak aby jste si řekli při zápasech, ”tohle je to co chci vídat.”

   

  Díky předem za odpovědi.

  • Standa Hejkal28.10.2016 18:08reagovat

   První poločas doma s Interem.

   • hemelajnen28.10.2016 18:33reagovat

    Jde o to, že přístup fotbalistů Interu se od té doby již neopakoval a asi jen tak opakovat nebude, tak že bych ten náš výkon proti Interu nedemonizoval.

    • majtin28.10.2016 19:05reagovat

     Já myslím, že je to dost kvalitní tým a že chtěl vyhrát (proč by se jinak teď snažil proti Southamptonu; stačilo by na chvíli vypnout a byl by mazec), takže bych ten výkon viděl jako cca vzorový. I kdyby Inter nehrál naplno, zase se tu nabízí protiargument, že můžeme ledasco vycizelovat.

    • bobo28.10.2016 21:20reagovat

     Víš,co znamená slovo démonizovat?

     • Sendi28.10.2016 23:32reagovat

      evidentně neví :D

      • waaw29.10.2016 9:02reagovat

       Doufam, ze dneska pekne zdemonizujeme Pribram

  • majtin28.10.2016 19:24reagovat

   Sparta by měla hrát cca tak, jak hrála:

   - Hřebíkova mužstva U19, Sparta při jeho prvním angažmá

   -jak někdy hrála Sparta pod Lavičkou v mistrovské sezóně než přišlo Malmo (- tam přišlo neoprávněné uspokojení), jen ještě víc doladit ty moderní prvky. Mně se líbilo, že třeba dokázala vykombinovat i zalezlou Plzeň

   - cca jak naše současná U19 (https://www.youtube.com/watch?v=Z5q6brOrKwg sestřih z Podgorice a rozhodně ne proto, že se vyhrálo)

   Všechno to je cítit Hřebíkem, tak já myslím, že nemá cenu něco tu vypisovat přečti si jeho vize nebo Holoubkovi apod.. Prostě nechat Holasovi prostor a on přenese to co se dnes praktikuje v mládežnických týmech i do Áčka.

   Je tu ještě jedna věc, o které také mluvil, kdo jiný než Hřebík, ale něco podobného jsem si říkal taky. Že je potřeba na českou ligu, když spousta mužstev se zakope, mít na to připravený speciální styl, jak rozkombinovat třeba zalezlou Plzeň, jak nám to předváděla poslední 3 roky na Letný.

    

   -

  • Tashunka Witko28.10.2016 21:10reagovat

   Jako BVB

   • LukyACS28.10.2016 22:33reagovat

    To už hrajeme, oba jsme za pohárovými umístěními Úsměv

    • Tashunka Witko29.10.2016 9:28reagovat

     Mluvím o hře a hra BVB by měla být pro naše trenéry ideál !

     Žádný hřebíkovský thunbus s jedním neandrtálcem v záloze.

     • Jerababa29.10.2016 10:12reagovat

      Tohle je jeden z mýtů, který v České kotlině zakořenil a bezmyšlenkovitě se opakuje a opakuje.Bohužel. Míchají se Hřebíkovy názory a Hřebíkovo trenérské působení u Sparty a to ještě v různých dobách.

      Právě hra a výchova hráčů BVB je v podstatě naplněním Hřebíkových myšlenek. Je možné namítnout, že se jim někdy nedaří,ale třeba teď mají stejné problémy se zraněnýmy hráči jako my, před tím, na konci éry Kloppa zpeněžovali hráče.

      Ale pořád můžeme vidět v jejich hře ty základní atributy Hřebíkova ideálu. Tlak na míč a prostor vytvářený celým mužstvem, zvládnutý rychlý protiútok(zjednodušuji, protože podrobnosti byly vypsány už nesčetněkrát, stejně jako problémy, kvůli nimž takový fotbal nevidíme u A Sparty).

      Obecně tedy souhlas, ano, ať se držíme koncepce BVB HřebíkSmích

      • waaw29.10.2016 11:46reagovat

       Ano, a podivejme se, kteri z hracu se do teto koncepce hodi. A ty, kteri se nehodi postupne obmenujme.

 • Holek ven

  kapacitos28.10.2016 16:25reagovat

  dnešním dnem nám zhoršil věkový průměr Úsměv

 • Záloha

  bručoun28.10.2016 15:13reagovat

  Nesouhlasím. Stačí si vzpomenout, jak mančaftu nedávno chyběl a jak se tady skoro všichni modlili, aby se už uzdravil.

  • waaw28.10.2016 15:58reagovat

   A nebylo to jeste za Scasneho? Ja nerikam, ze bez nej by to bylo vyrazne lepsi (mozna, kdyby se vic prosazoval Cermak), ale bez nej a s nekym jinym.....

   • majtin28.10.2016 19:26reagovat

    Co tedy navrhuješ? Prodat Bořka ? Údiv

    • waaw28.10.2016 20:16reagovat

     Ja nevim. Pokud by ale dokazali privest nejakeho kreativniho stredniho zaloznika, ktery nebude mit Borkovi negativa, tak bych to obcerstvil i na tomhle postu.

     Chtelo by to vic agesivity ve hre, vic klidu po odpiskani, vyssi rychlost, mene komunikace s rozhodcim, a o fous lepsi kopaci techniku

     • majtin28.10.2016 21:18reagovat

      To nějak nechápu.

      Víc agresivity ve hře (předpokládám, že správně usměrněné) - ano, to by nebylo na škodu, ale není to nic, na čem by se nedalo zapracovat. Jen tě upozorním, že sice nevypadá někdy jako zdravě agresivní hráč, ale přesto spoustu míčů vybojuje (i díky chytrosti).

      Víc klidu po odpískání; méně komunikace s rozhodčím - to není nic neodstranitelného. Tady vidím i velký díl vinny Ščasného, který hráče nechal v tomhle směru hrozně rozjet a sám jim šel ”příkladem”.

      Vyšší rychlost - Bořek Dočkal nepatří rozhodně k pomalým hráčům, spíš bych řekl, že je na záložníka dobře rychlostně vybaven.

      O fous lepší kopací techniku - Údiv, je to hráč, který má spousty asistencí, i v reprezentaci, měl by trénovat přímáky, aby z nich dával góly (pod Ščasným jsme přestaly góly z přímáků zase dávat, asi se na tom nepracovalo dostatečně). Kdybych tě neznal, že tu chodíš častěji, tak na tomhle bodě si řeknu, že se nám zase nějací slávisté pokoušejí odloudit Dočkala Úsměv.

      Jinak o Dočkalovi trefně mluvil Pavel Hartman v tomto článku:

      Bořek Dočkal by mohl být komplexně rychlým hráčem (Znamená to rychle běhat, rychle myslet, rychle pracovat s míčem i bez něj, rychle přepínat po ztrátě míče do obrany, a tak dále.)

      , ale v porovnání se Stanciem a ostatními Rumuny byl zoufale pomalý. Přitom jde o sparťanského lídra, který by měl jít ostatním ve všem příkladem, a měl by v klíčových zápasech být rozdílovým hráčem. Jenže není, protože mu prostředí dovolí nepracovat usilovně a rychle. http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-hartman/276393/proc-sparta-schazi-v-lm-protoze-si-hraci-znovu-rikaji-o-odpocinek-a-nikomu-to-nevadi.html

      • waaw28.10.2016 21:27reagovat

       Kdyz ja moc neverim, ze v tomhle veku se zmeni. Nektere veci vychazeji z povahy

       • majtin28.10.2016 23:09reagovat

        Tak i povaha se může změnit. A proč by nemohl zamakat na svých slabejch stránkách? Navíc mě přijde, že šel pod Ščasným dolů, že po příchodu byl na tom líp. Takže by se vrátil aspoň na svou standartní úroveň (neřku-li, že teď na tom není nikterak zle). Je mu 28, to je mladej kluk.

        • Chabix30.10.2016 16:06reagovat

         Taky si myslím, že z pořátk uhrál ještě o něco líp, ale i tehdy byl kritizovanej a přesto si své asistence plnil. Hlavně ty jeho standardky byly super. To už teď není. Zase na druhou stranu nedával góly a teď je naopak dává. Jinak si pamatuju zápas, kdy si v hloubi pole došel pro přihrávk udo špeku, jedním dotekem si obhedil protihráče a druhým dotekem poslal dlouhým pasem do úprku Krejčího byla z toho pěkná šance. On Dočkal umí hrát rychle a na jeden dotek, ale někdy to nejde kvůli spoluhráčům a jindy se zas on sám snaží hrát až moc na jistotu. Nicméně když se vrátím ke standárdkám, tak to je jak nebe a noc, když přišel tak každá jeho druhá standardka smrděla gólem. Teď to jsou často bochánky a někdy to rozehraje tak, že je vlastnímu týmu nebezpečnej.

      • waaw28.10.2016 21:31reagovat

       Jinak divis se poznamce, ze by potreboval lepsi kopaci techniku. Mozna ji ma dobrou, ale neefektivni. Treba Kara zahrava rohy lepe nez on

       • majtin28.10.2016 23:28reagovat

        Kara asi zahrává rohy lépe. Ale to neznamená, že má Bořek horší kopací techniku. Je to spíš o návyku, jak ty rohy kope.

        Nebo třeba Jirka Skalák kopal přímáky taky líp, prostě na nich makal. A neřekl bych, že by měl v celku lepší kopací techniku. Mně vůbec přijde, že jsme si dřív ztěžovali, že nedáváme góly z přímáků. Pak se to změnilo a za Víti jsme začali nějaký góly z nich dávat. A teď jsme zase tam, kde jsme byli. Na tohle prostě potřebuje Holas čas. (Vzpomínám, jak o tom mluvil Hřebík 2012:V Čechách obecně strašně málo hráčů dostatečně trénuje přímé střely ze standardních situací. Má představa je taková, že hráči, kteří je budou zahrávat, jich musí tréninkově v týdnu zkusit minimálně sto. Ať se zeptám většiny hráčů: ”Kolik jsi jich v týdnu zkusil?”, odpovídají počet kolem desítky. Já říkám: ”Federer umí bekhend nejlépe na světě. Přesto ho denně minimálně půl hodiny trénuje...” ”

 • Záloha

  Jerababa27.10.2016 19:01reagovat

  Nemůžu se zbavit dojmu, že náš zásadní problém je v záloze a to už hezkých pár měsíců, ne li let. Jednotlivě ti hráči jsou nebo byli vcelku dobří, někteří nadprůměrně dobří, ale nějak nám nepasují do sebe. Pak je v průseru jak útok, tak obrana. Celý to pak korunovalo působení ZŠ, kterej tím různým přehazováním systémů i postů hráčů tu zálohu rozložil na prvočinitele. A i když se nám všichni uzdravěj, tak si myslím, že to bude ještě nějakej ten pátek trvat, než to začně fungovat smysluplně. Samozřejmě ideálně by to asi dokázal stmelit Rosa, ale s tím prostě nemůžeme počítat ani se na to spoléhat. Tenhle podzim nás doufám z takových iluzí vyléčil.

  Jak se říká” Doufej v nejlepší a připrav se na nejhorší”. Očividně jsme se nepřipravili.

  • waaw28.10.2016 14:29reagovat

   Ja vim, ze to zni pro nekoho divne, ale ja se nemuzu zbavit dojmu, ze nas problem se jmenuje Dockal. Je sice kreativni, reprezentant, ale neni zas tak dobrej, aby vsechno mohl vzit na sebe. A tim, ze tam je tam neprivedeme nikoho jineho, nikdo jiny nezahrava standardky, vsechno jde pres nej.

   Jedina sance byl Rosa...

   • Brian Pricke28.10.2016 14:38reagovat

    Souhlas.

   • ouissi28.10.2016 14:49reagovat

    Nejsem si tak úplně jist, jestli napsat ”souhlas”. Ale zajímavá myšlenka to určitě je.

     

   • Jerababa28.10.2016 14:52reagovat

    Hlavně nám to nesedí typologicky. Dočkal to rád drbe, Čermák rád hraje z první, Mareček s Váchou hrají vesměs všechno dozadu, Frýdek je spíš bojovník atd. Prostě se nějak nedokáží sladit. Možná proto je ta záloha tak nestabilní, pořád v nějakém stadiu hledání. Působí nekompaktně, intuitivně, chybí tam automatismy, sehranost.

    • waaw29.10.2016 9:00reagovat

     To mas pravdu, ale smer, kam se ubira moderni fotbal je jasny, rychlost, jednoduchost, primocarost. Bud se prizpusobis stylu jak hraje Cermak, nebo pujdes.

   • majtin28.10.2016 15:01reagovat

    Ale tak to je úkol pro trenéra, aby to srovnal a uvedl do pořádku. Bořek je natolik inteligentní, že to nebude problém.

   • captain_obvious28.10.2016 15:02reagovat

    Mně to divně nezní, já s tím souhlasím.

 • Černý

  Skleepy27.10.2016 18:11reagovat

  Černý včera 1+2 za Ajax v poháru, sice proti slabému soupeří, ale i tak se to počítá. Snad zase dostane v áčku šanci, kvalitu má opravdu velikou.

 • Sešivky

  schol127.10.2016 17:13reagovat

  mají o pět a Bolka s Plísní o sedm bodů víc než my. Něco, ne-li skoro všechno je špatně a je s tím potřeba rychle něco dělat, abychom neklesali ještě níže .Zoufalství

  • majtin27.10.2016 17:28reagovat

   Teď už se s tím právě něco udělalo, ale výsledky nemůžou být vidět hned. Dejme tomu čas. Lidi co to teď mají pod palcem o tom tolik nekecají, ale pracují. V rozjeté sezóně nelze dělat víc.

   • stařec28.10.2016 22:37reagovat

    Čas se tomu dává už dost dlouho a pořád nic.

    Ježek se musí v hrobě obracet,co s tím DK

    dokázal vyvést.Jak řekl Poborský:pan Křetínský

    poškozuje objekt,který vlastní.Jak je vidět,chce

    v tom pokračovat i nadále.Zoufalství

  • Standa Hejkal27.10.2016 17:53reagovat

   Tahle sezóna je sezóna, která nás musí odrazit k lepším zítřkům. Pozdě, ale přece, jsme se zbavili dinosaura Šibala, který zničil celou Spartu, spálil všechny mosty mezi Strahovem a Letnou, chtěl vyhodit Srníčka a nainstalovat si sem dalšího brankářského Hejkala, hráče totálně zničil, na nic nepřipravil, zničil vše, co pod Lavičkou fungovalo a zhoršil vše, co nefungovalo. Odstavil se Otava, u kterého snad ani on sám neví, co má na starosti a za co bere plat. Naopak Radek Kováč, který už je místními experty taky vyhazován, pracuje tak, jak nikdo ve Spartě před ním, Požárovi taky věřím, pokud jednání s kluby povede on, případně Dan, dopadne to určitě líp, než s Otavou. V kádru se zabydlují hráči jako Pulkrab, Holzer a Sáček, minutky dostávají i další talenti a kdyby Svoboda nezrušil béčko, mohli tu být i další. Holoubek je mladý, progresivní trenér, který má před sebou budoucnost, pokud se povede ho zaštítit někým, kdo má licenci, věřím, že Sparta bude zase úspěšná. Letos už je pozdě, sezónu Ščasný posral už v létě.

   • atraps227.10.2016 18:45reagovat

    Je nad slunce jasné že chyba v neodvolání trenéra v léte se nám ted vrací.Bude nějakou dobu trvat než se tým dá opět dohromady.

   • hemelajnen28.10.2016 10:20reagovat

    Jsem rád že už vím, že za všechno může Scasny, já už myslel, že máme na hovno hráče i když za to by taky vlastně mohl on, ty vole už se prober.

    • Standa Hejkal28.10.2016 11:45reagovat

     Umlátil si mě argumenty, k tomu nemám co dodat Úsměv

   • stařec28.10.2016 22:33reagovat

    To se říká už několik sezón a výsledek veškerý

    žádný.Tak to bude tato sezóna,potom ta další až

    vedení zjistí,že jim ujel vlak a desetiletí prá-

    ce se zničilo.Lépe řečeno několik desetiletí.Smutek

  • bigcock27.10.2016 22:18reagovat

   Z grafu je patrne, ze cim vic golu dame, tim vic bodu ziskame.

  • bledátvář28.10.2016 11:11reagovat

   Křetínský a Hřebík to jednou dokážou a i kdyby měla Sparta sestoupit, tak ze SParty ten klub, co může hrát kromě Barcelony s každým nakonec udělají.

 • Marec k smíchu

  venous27.10.2016 14:01reagovat

  Jak jste celou situaci, při níž Vukadinovič trefil vaši ruku, viděl?

  Zasáhl jsem to ramenem bicepsem. Rozhodčí se rozhodl písknout to, což beru. Ale nevím, jestli mi za to měl udělit i druhou žlutou kartu. Bohužel s tím nic neudělám, příště nemůžu hrát.

  Místo aby se přiznal tak si vymyslí takovou kravinu. Hovno hraje a ještě blbě kecá. Škoda že ho nemůžou vyloučit do konce podzimu, takové střevo by nám určitě nechybělo.

  VztekVztekVztek

  • DaveACS27.10.2016 14:10reagovat

   Zrovna on je jeden z mála, co nyní snese nějaké měřítko - v každém zápase patří k našim nejlepším hráčům.. On a Pulkrab..

  • Furia Ceca27.10.2016 14:25reagovat

   Mareček je zkáza pro Spartu. Takový hráč tam nemá co dělat. Musí něco vědět. Je z Brna. Křetínský taky. Něco tam smrdí. Snad se v zimní pauze už jedno pro vždy zbavíme.

   • johnny127.10.2016 14:32reagovat

    Jo tak mu se povedou tři zápasy ze 60 a už je to náš nejlepší hráč???

    • DaveACS27.10.2016 14:49reagovat

     To už je k smíchu tahleta averze vůči Marečkovi.. Jemu se povedly tři zápasy? Proto byl minulou sezónu zván do repre a na poslední chvíli byl vyskrtnut z nominace na EURO?

     • Furia Ceca27.10.2016 15:41reagovat

      Za ty desítky zápasů ve kterých byl Mr. Nobody a hráli jsme o devíti by už jinej hráč dáááááávno letěl. Na jeho místo mohl už dávno válet někdo jinej. Nedokázal nic. Progres za tři roky ve Spartě nula. Pozvánky do reprezentační klauniády v době temna českého fotbalu beru s rezervou.

    • bledátvář28.10.2016 11:14reagovat

     U marečka je obráceně. Tomu se povedly max 3 zápasy z těch 60. Dozadu je děravej a pomalej a dopředu je marnej. Takovej hráč je naprosto k hovnu a v kombinaci s příšernou obranou je příčinou toho, že Sparta už je dneska celý lize k smíchu a i sebevětščí dřeváci si už věří, že ze Sparty odvezou body.

  • atraps227.10.2016 18:49reagovat

   Mareček zdaleka nepatří k těm na které bych svaloval vinu za momentální stav.

  • victorlima27.10.2016 19:33reagovat

   Je tu zbytečná diskuze o Marečkovi. Někteří ho vynášejí a většina haní. Pravda je někde mezi. Mareček je celkem slušný defenzivní halv, se slušnou hrou hlavou - tím je pro Spartu prospěšný, protože obranné hlavičkové souboje jsou naší Achillovou patou. Bohužel jeho rozehrávka je většinou zpět nebo dost nepřesná. Ve hře dopředu téměř nepoužitelný. Zkončení velká bída, i když se mi zdá, že se snaží v poslední době střelbu vylepšit. Teď však nemáme za něho do zálohy nikoho, tak se s ním musíme spokojit. Podobná situace je ve stoperské dvojici. Tam,jak již říkám léta, je třeba posílit. V útoku nám zbývá mimo V.Kadlece a Purkraba pouze nepoužitelný Juliš a stárnoucí Lafata. I zde je problém.

   • DaveACS27.10.2016 19:44reagovat

    Já si naopak myslím, že dopředu je použitelný dost.. Letos už nějakou tu asistenci nebo predfinalku má, dokáže to dat parádně vzduchem dobehu, což teď začíná ukazovat.. Za mě rozhodně víc kreativní než hlavickar Smích

 • Posily

  JosephV27.10.2016 12:39reagovat

  by ani nebyli potřeba kdyby jsme se tak lehkovážně nezbavovali hráčů jako Deli,Hovorka,Sýkora,Vacek, a pod , doufám že novej trenér si stáhne z hostování aspon hráče jako Březina,Shala,Hybš a nebude nakupovat bezhlavě hráče typu Breznanínk,Litsingi,Steinhofer a pod! pokud nákupy tak jedině kvalita a hráč do základu , máme scauting tam mi neříkejte že nejsme schopní vytipovat v cizině pár hráčů kteří by byli pro spartu dostatečně kvalitní...

  • Standa Hejkal27.10.2016 12:40reagovat

   Shala na Spartu nemá, to samý Vacek. Je mu 30 a má tak na to Polsko...

   • JosephV27.10.2016 12:43reagovat

    Vacek by byl platnější víc než Mareček , a Shala by se při momentálním zdravotním stavu hodil nemyslíš? byla blbost se zbavovat v tak velkém počtu hráčů , když si vezmu kolik jich odešlo v letošním přestupovém období tak je to strašný ...

    • Standa Hejkal27.10.2016 12:46reagovat

     Vacek není platnější než Mareček ani náhodou. A to co Shala odehraju i já.

    • Spytihnef27.10.2016 12:54reagovat

     Na druhou stranu, kolik jsi chtěl mít v týmu středních záložníků? 7 mi přijde jako dostatečný počet.

  • milito-5027.10.2016 14:00reagovat

   Posily by Sparta nepotřebovala kdyby hráči odváděli pro Spartu co mají. Vedení at je pošle do fabriky nebo ke kravám aby viděli dřinu a pak by si snad uvědomili za jaký klub hrají jak jsou placeni a jakou práci za to pro Spartu odvádějí

   • AlaMierda27.10.2016 14:13reagovat

    já si naopak myslím, že se opakovaně ukazuje, že pro převážnou většinu našeho kádru je Sparta absolutní strop jejich kariéry. A výkonnost odpovídající tomuto jejich stropu je logicky obtížné držet neustále nahoře, proto když přijde úpadek, tak to vypadá , že ti hráči nemají ani na Příbram.

    • Capo27.10.2016 14:29reagovat

     No jo, ale to to pak rovnou můžeme postavit na odchovancích a posilách jakou jsou ti mladí afričani, protože do Sparty jen těžko přivedeme naráz 3-4 hotové hráče jejichž potenciál je výš než v naší lize, takové si můžeme jen vychovat. Je to vidět i na odchodech, kdy za poslední roky byl z posil, které přišly jako hotový hráč, opravdu dobře zpeněžen jen Vaclík a Kucka, jinak jsme vydělali jen na odchovancích nebo hráčích, kteří přišli v nízkém věku (Bony, Kadeřábek, Brabec, Krejčí, V.Kadlec).

     • AlaMierda27.10.2016 14:39reagovat

      tak bych to zase neviděl. I Sparta je podle mě schopna přivést už hotového hráče s potenciálem dále růst. Ono se i něco vydělalo na Kweukem a Fataiovi. Jen se prostě musí najít odvaha ty hráče sem přivést. Zatím jsou jen takové náznaky jako Hamroun, Phiri. Uvidíme v budoucnu

      • AlaMierda27.10.2016 14:42reagovat

       on tento strop platí všeobecně i o hráčích Plzně, Bolky. To ještě vcelku Slavisti mají hráče, kteří jsou hotoví a mají potenciál růst. A pokud se jim povedou zimní přestupy, tak dost možná ukážou celé lize, že to jde i formou dražších nákupů.

  • victorlima27.10.2016 19:48reagovat

   Padají tady různá jména hráčů, kterých jsme se zbavili. Rozhodně je škoda Hovorky a Deliho. Sýkora nevím a Vacek asi ne, protože se už opakovaně ve Spartě neprosadil. Shala měl problémy dostat se do základu i v Liberci, u nás by to byla jenom lavička. Kvalitní hráče lze sehnat, ale stojí to velké peníze. My jsme nechtěli dát 20 mil. za Kopice nebo Hořavu tak nám je vyfoukla Plzeň. Místo nich jsme tu měli Litsingiho a srnce Fataie. Mrzí mě, že mezi jmény hráčů kterých jsme se zbytečně zbavili chybí Matějovský. Ten by se určitě hodil, zvláště po blamáži s přestupem Rosy. Hráč s jeho technikou a finální přihrávkou po našich trávnících neběhá. Nad jeho horší defenzivou a pomalostí by se dalo přimhouřit oko.

 • Kadlec

  Sparťan9727.10.2016 12:09reagovat

  tohle nedat .... http://sport.tn.nova.cz/clanek/co-je-to-za-milionovou-posilu-kadlec-netrefil-ani-prazdnou-branu.html

  • taborita27.10.2016 12:28reagovat

   Už jsem to tu psal včera - nejde o to nedat to, stane se i lepším hráčům, jde spíš o to, že od V. Kadlece bych v tomto utkání čekal, že se dostane svou dravostí a fotbalovostí do 3-4 podobných šancí...A z nich alespoň branku dá.Smích

  • Funin27.10.2016 13:34reagovat

   husty, kdyby to nechal Lafatovi, tak verim, ze ten z horsi pozice toho gola da

  • captain_obvious27.10.2016 13:41reagovat

   Co to je zas za nadpis tvl. Klasický český novinářský blbeček do toho zase musí tahat jízlivou poznámku o jeho přestupní ceně, aby se mu ulevilo a mohl si do něj pasivně-agresivně rýpnout. Smích

   • victorlima27.10.2016 19:57reagovat

    Teď nechci mluvit o jeho přestupní ceně. Sparta ho prodala dráž než znovu koupila, takže z tohoto pohledu dobrý kšeft. Otázkou je jestli to byla dobrá volba. Hráč se neprosadil v Německu a měl i potíže se dostat do základu v Dánsku. Je ho hlavní motivací při přestupu bylo, že se mu nelíbí v malém dánském městě a těší se do Prahy. O fotbale zas tak moc nemluvil. Rád bych se mýlil, ale myslím si že jde o jednoho z nejvíce přeceňovaných hráčů v ČR. Zahraje jeden z pěti zápasů a jako koncový hráč musí dávat víc branek. Není moc rychlý ani technický a tak je třeba spoléhat na jeho prý zabijácký instinkt. Zatím bohužel moc nezabíjí.

 • Posily

  waaw27.10.2016 12:03reagovat

  Zase se objevuji nazory, kde potrebujeme posilit. Tu v obrane tu na kridle. Na stopera stahnout Brezinu a jednoho pridat.

  Obavam se, ze pokud se mame hnout z mista, tak uvaha musi zacit jinde. Kdo ze stavajiciho kadru nema v Sparte co delat? Pak teprve bude videt, kolik posila jakych potrebujeme. Kdyz jsem tu psal pred sezonou, ze Holek dlouhodobe dokazuje, ze na Spartu nema, byly tu reakce, ze je skororeprezentant a na lavicku bude dobrej. To je spatne. I hrac na lavicce musi byt hrozbou pro hrace zakladniho kadru. Kam poroste Holek na lavicce? Nemas uz co Sparte dat, jdi jinam. Radeji na lavicku nadejneho juniora a urostleho africana nez nekoho, kdo se nezlepsuje a uz nebude. A stejne je treba probrat vsechny posty

  • Standa Hejkal27.10.2016 12:24reagovat

   Urostlého afričana? Hele, každý má nějaký sexuální fantazie, ale s tímhle jdi víš kam. K čemu nám jako bude? Holek je z formy, stejně jako v podstatě každý hráč, proto by měl odejít? Proto na Spartu po pěti letech, co v ní je, nemá?

   • waaw27.10.2016 13:05reagovat

    Chapu ze chces zakryt nesmyslnost sveho prispevku pokusem o humor. Ja ti take nepodsouvam sexualni posedlost vychrtlym usatcem, tak bych si vyprosil to same i od tebe. Jak dlouho chces cekat na formu Holka? Kdy naposledy tu formu mel? Tohle uvazovani je soucast problemu. Kadr mame vlastne dobry, jen nema formu a s tim se neda nic delat, jen cekat....

    • johnny127.10.2016 13:50reagovat

     Přesně tak Holek, už na Spartu nemá, poděkovat a místo něj musí přijít někdo jiný. Zrovna tak Mareček. Juliš na hostování, rozehrát se. Vácha zpátky do Liberce. Michal Kadlec, na lavičku a za něj mladý kluk. Pokud se do toho neřízne, tak se to nezlepší a budeme průměrňáci. Copak to ti nahoře nevidí, Ščasný nejhorší trenér za posledních deset let, celý tým totálně rozesral.

  • taborita27.10.2016 12:25reagovat

   Souhlasím. Podle mě v současném kádru hlavně chybí kvalitní konkurence, hlavně v záloze a obraně. Ať už je to dáno sérií zranění nebo špatnou přestupovou politikou (doufám, že nám v zimě opět nebude předložen seznam 10 vytipovaných posil, které odejdou do jiných mužstev).

   Je do očí bijící, jak k nám přijde kvalitní hráč (Kara, Zahustel, Šural...), první zápasy super a pak zapadne do průměru až podprůměru.

   A řadě hráčům by kvalitní fotbalista v zádech určitě prospěl k lepším výkonům (např. Dočkalovi, V. Kadelcovi) nebo je dokonce posadil na lavičku (Mareček, Holek, M. Kadlec).

   • stařec28.10.2016 22:30reagovat

    To je dáno tím,že něco není v pořádku v kabině a

    nikdo z vedení s tím nic nechce nebo nemůže nic

    udělat.Hráč je zaměstnanec na smlouvu a když ji

    neplní či dokonce nechce plnit,musí odejít.Jinak

    se nic nezmění.Smutek

  • wasek2611@centrum.cz27.10.2016 12:56reagovat

   Takže křídlo je jasný, obránce jednoho také potřebujeme - to se může vyřešit Březinou.

    

   Co potřebujeme je větší konkurence ve středu zálohy. Tam máme jen dorostence, pro které je těžší hrát na SZ. Rád bych u nás viděl Pavelku nebo z hostování stáhl Haška nebo Íjáčka.

   • waaw27.10.2016 13:01reagovat

    To mi pripomina minule prestupove obdobi. Privedem Kadlece a obrana je v pohode. Ted privedeme Brezinu a obrana je vyresena. Kadlec bude vic bojovat, Mazuch zlepsi fyzicku, Holkovi se vrati forma a Costa nebude zbytecne faulovat. A je po problemu, jak jednoduche

    • wasek2611@centrum.cz27.10.2016 13:33reagovat

     tak březina kostl....jinak jako můžeme to celý překopat, ale bůhví jestli to bude lepší.

      

     Pokud prodáme Holka, tak samozřejmě je potřeba další stoper....ale nevím koho. Byl bych rád za Siviho ...

    • kapacitos27.10.2016 13:34reagovat

     Přijde Sivok a budeme mit s Kadlecem reprezentační dvojici Úsměv

   • asgard3327.10.2016 13:33reagovat

    Jenom Březinou se naše tragikomická obrana nevyřeší.Březina sice může doplnit širší kádr,ale my potřebujem hotového a kvalitního stopera do základu.A když říkám kvalitního stopera,tak rozhodně nemyslím sračkovitej odpad ze zálohy (Holek)nebo zlenivělýho krajního obránce (M.Kadlec).

  • Capo27.10.2016 14:13reagovat

   Ale je taky nesmysl říct, že Holek, Mazuch, M.Kadlec atd. nemají na SpartuÚsměv, to je prostě taky kravina. Klíčový je s tím kádrem pracovat a dostat z nich maximum, to Ščasný neuměl. Takže určitě neni řešením hráče vyházet, ale spíš na ně zvýšit nároky a samozřejmě přivést jim nějakou další konkurenci a je jedno jestli by jí byl schopen vyvinout Březina nebo někdo jiný. Podívej se na ManU nebo Chelsea, loni to bylo na přesdržku a rozmetali neúspěšný kádr? Dá se říct, že odešli jen ti co za to tak úplně nemohli (tedy hráči širšího kádru) a přišly 3-4 posily s ambicí základu. Neni možný říct, obzvlášť když máme takhle úzký kádr hráčů Áčka, těhle 5 lidí, co doteď hrálo základ na to nemá, prodáme je a začneme znova. Takhle to prostě nefunguje, tohle neni manager na kompu, kde to protočíš a najednou to šlape. Když bude Holek na lavici, tak bude, ale neni řešením vyházet 5-6 lidí a dalších 9 přivést.

   • waaw27.10.2016 14:58reagovat

    Soupiska neni nafukovaci, kdyz privedes, musi nekdo odejit. Neni to binarni system, bud nechat a cekat az se rozehrajou k lepsi forme, nebo vsechny vyhodit. To je ukol trenera, vedeni a scoutu - posoudit kdo ma sanci neco Sparte dat a kdo uz ne. Jestli ma jit pryc jeden obrance nebo hned ctyri, to ja nevim

  • bledátvář28.10.2016 11:15reagovat

   Tahat sem opičáky je k hovnu.

81798 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha