Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Juniorka

  Luke20.2.2017 12:14reagovat

  Vatajelu a Holzer v základu juniorky proti Bohemians.

 • Mádl pobavil zmínkou o Otavovi

  dominik2720.2.2017 11:51reagovat

  Výtah z dnešního Mádla na Aktuálně: ”A že mají po odchodu Jakuba Otavy na Letné problém i s administrativou, to prozradila i story kolem brankáře Viktora Budinského a také mladíka Martina Nového, které Sparta poslala na hostování do Mladé Boleslavi, resp. Jihlavy, načež se zjistilo, že tam kvůli regulím FIFA oba nesmí hrát, protože by se v průběhu jediné sezony ocitli už na čtvrté adrese.”

   

  Jako jedna věc je, že se z Jakuba Otavy asi trochu nespravedlivě stal takový symbol všeho špatného ve Spartě. Kdykoliv se něco nepovedlo, fanoušci nadávali na něj. Nicméně tohle odkazování se k nějaké jeho důležitosti, to je pro mě prostě blábol.

   

  V klubové administrativě přece musejí sedět vesměs ti samí lidé, kteří tam byli za Otavy. Koneckonců jestli tam Otava po sobě zanechal oddělení, které nedokáže pracovat s poměrně známými pravidly kolem hostování a přestupů, tak to potěš pánbůh. Že se stane administrativní chyba v Jihlavě, to ještě celkem pochopím. Že se stane v Boleslavi, to už mě trochu udivuje, ale ve Spartě to prostě považuji za přešlap jako hrom. Na Letné zřejmě sedí na plný úvazek někdo, kdo se z velké části věnuje administrativě kolem přestupů, ale přesto má problém s těmito základními pravidly.

   

  On to mimochodem možná ani není jediný přešlap této zimy. Kladu si otázku, proč 17letý Václav Dudl má hostovat v cizině (ve slovenské Senici), když tohle musí nejdříve posvětit FIFA, takže zatímco na Slovensku už začala liga, Dudl čeká, jestli vůbec bude smět hrát. Jelikož kvůli povolení FIFA tady Zinedin Mustedanagič čekal několik let na přestup, trochu se obávám, aby se Dudl v létě nevrátil s nulou v počtu startů... Přitom když jsem včera viděl Bohemku, tak si říkám, že tam by se do sestavy nějaký ten sparťan na hostování ještě vešel. Oni sice měli výborně organizovanou hru, ale individualit tam opravdu moc nevidím...

  • js20.2.2017 12:03reagovat

   Hlavně hostování Novýho v Jihlavě je každýmu docela ukradený v porovnání se způsoby odchodů Skaláka, Sýkory apod.

  • majtin20.2.2017 12:07reagovat

   Otázka je, lze-li to považovat za přešlap:

   Požár:”Je to nepříjemná situace. V médiích jsem zaznamenal reakce, že za to mohou kluby. Není to však tak jasné. V rámci formulace nového přestupního řádu a jeho výkladu podle nás a dalších klubů ta hostování možná jsou. To, že se ukázalo na klub, není fér. Mladá Boleslav to konzultovala s legislativně právním oddělení a dostala souhlasnou odpověď. Teprve poté se řešila konzultace s FIFA, která byla negativní. Z našeho pohledu došlo k dvojímu výkladu a nejasné formulaci nového přestupního řádu.”

   • dominik2720.2.2017 12:38reagovat

    Mně přijde i z nějakého praktického hlediska divné, aby hráč působil za sezonu v tolika klubech. Třeba Budínský mohl zůstat v Bohemce, která stejně žádného gólmana nekoupila a opět to lepí hostovačkou...

     

    Se schválně pak podívám do pravidel FIFA, až budu mít čas, bych se docela divil, kdyby to tam nebylo přehledně popsané. Už jsem tam přece jen pár věcí hledal...

   • Mates20.2.2017 13:06reagovat

    Všelijaký řády a stanovy nejsou bezchybný a v některých ustanoveních ten výklad opravdu nemusí být jednotný. U obyčejných zákonů nebo třeba nařízení EU je to to samý a jednotný výklad dodávají až soudy. Jestli legislativně právní oddělení FAČRu došlo k závěru, že ty hostování byly v pořádku, tak bych to neházel na Spartu, Boleslav, ani Jihlavu. To, že FIFA to potom vyložila jinak, neznamená, že to z předpisů doslova vyplývá.

    • dominik2720.2.2017 13:26reagovat

     https://facr.fotbal.cz/informace-clenum-facr-ve-veci-planovanych-zmen-prestupnih
     o-radu/a1607
     - na konci tohoto textu se píše, že přestupový řád platí od 1. 7. 2016, protože tou dobou začíná sezona. V databázi FAČR jsem našel, že Nový a Budinský patřili Vlašimi cca do půlky července. A v řádech FIFA je jasně psané, že za sezonu smí být hráč registrovaný ve třech klubech a hrát za dva. Spíš se teda divím, že to FAČR vůbec povolil a že lidi v klubech si tohle neověřili, než to naplánovali. Mně to přijde neprůchodné.

     • Poldi20.2.2017 14:07reagovat

      Na idnes Tulis tvrdí to samé, respektive, že za to může Sparta (kvůli registraci), ale jde prostě o termín. Takže mi z toho vychází, že my jsme blbci, protože to nevíme. Tak se zeptáme na FAČR, jenže ti na hážou bobek a klidně to odsouhlasí a v Jihlavě jsou blbci, že si to neověří. Zřejmě se tady ty hostovačky tak často nedělají, holt nezkušenost no...

      • kapacitos20.2.2017 14:09reagovat

       http://fotbal.idnes.cz/zdenek-tulis-rozhovor-0bk-/fotbal.aspx?c=A170220_094036_fotbal_ten

 • Konate

  kovanej189320.2.2017 11:47reagovat

  Měl by to zabalit.Včera bylo jasně vidět že ho kabina nepřijmula jak tvrdí.Ve čtvrtek sice bude klid ale pokud nastoupí i v Jablonci tak to pro něj bude hodně špatné, tam totiž nebude mít žádné zastání gaučáku z protilehlé a kotel mu to dá pořádně sežrat...

  • kalamoi20.2.2017 11:54reagovat

   Kabina ho přijmula ovšem tvrdí Dočkal, Kadlec i další a ne samotný Konaté, tak nevím o čem to mluvíš. Lepší gaučáci z protilehlé než holohlaví idioti v kotli, kterým dohromady o fotbal ani nejde a chtějí jen dělat naschvály nebo se někde pobít. Podívej se na Slávii v domácích zápasech, jak má vypadat kotel a pak to srovnej s tím naším.

  • majtin20.2.2017 12:02reagovat

   Jasně kabina ho nepřijala:

   http://www.spartaforever.cz/images/fotoalbum/3532/39c93f3ab773937.jpg

   http://www.spartaforever.cz/images/fotoalbum/3532/98d87c0841f33bc.jpg

   Když už někoho potřebujete nenávidět, tak aspoň mějte soudnost a nehledejte babské řeči.Vztek

   • kalamoi20.2.2017 12:08reagovat

    Myslíš, že lidi z kotle mají soudnost a dovedou tak uvažovat? Neumí, protože většina z nich nemá mozek a podle toho vypadají jejich projevy.

  • captain_obvious20.2.2017 12:09reagovat

   Nikdo kromě prvoků z kotle nečeká, že se mu po omluvě po půl roce od incidentu bude ze dne na den celá kabina věšet kolem krku. Tak to nechodí v běžném životě ani ve sportu. Kdybyste řekli na rovinu, že si potřebujete na tribuně vybít negativní emoce ze života (který, pravda, s dvojciferným IQ asi není lehký) a Konaté je momentálně snadný cíl, tak by to pro mě byl lepší a pochopitelnější argument než tenhle blábol. Je tam vidět určitá nejistota, kdy jste od velkých klubistických a srdcařských prohlášení plynule přešli k ohánění se kabinou a najednou hledáte podporu u ostatních hráčů, když se ukázalo, že u normálních fanoušků ji nenajdete. Tak si tam pískejte a bučte v 50 lidech, mně to je osobně fuk a navíc to není ani v té TV pořádně slyšet. Úsměv

   • AlaMierda20.2.2017 12:11reagovat

    slaboši vždy hledají snadný cíl.

   • majtin20.2.2017 12:19reagovat

    Nevím jestli se mu celá kabina věší kolem krku, ale podle těch fotek minimálně část.Úsměv

  • Tashunka Witko20.2.2017 13:49reagovat

   ”Gaučák z protilehlé” je stejně hloupý protimluv, jako když se řekne ”inteligent ze sparťanského kotle”, či nelogické slovní spojení ”Slavia intellectuals”.

   • johnny120.2.2017 14:16reagovat

    SmíchSmíchSmích jo jo pravdu máš.

 • Kádr

  kalamoi20.2.2017 11:25reagovat

  Já si myslím, že jsou hráči prostě zatím z formy a ne, že by najednou nikdo neuměl hrát fotbal, včetně stopéru. Hráli jsme se Southamptonem, kteří taky měli hlavičkáře, hráli jsme s Interem a jiné stopéry jsme neměli a zvládali to i Kadlec. Momentálně nehraje dobře nikdo a to ani Dočkal a podle toho se odvíjí hra.

 • Snad

  majtin20.2.2017 11:06reagovat

  Možná to je jen anti frustrační mechanismus, ale říkám si, že to mohlo být tím cestováním z Rostova. Nevím jak to přesně chodí - ale zápas končí v 9 večer, pak než se hráči dostanou na letiště, 3 hodiny let, tam ten spánek v sedě stojí za kulový, pak ještě z Ruzyně do postelí - někdy ve 4 ráno ? To si myslím, že regeneraci moc neprospěje. Vzpomínám, jak jsem hráli proti Sheevě někde večer v poušti a pak to v Plzni bylo taky vyčichlý. A vzhledem k tomu, že se hrálo většinu zápasu v desíti, na - upřímně - pro fyzičku náročným terénu, tak snad máme naději, že tohle nebyl obraz Sparty. Kéž by. Do toho lze připočíst poloválečnou atmosféru v hledišti a ten ranec, co jsme si přivezli z Rostova, což se určitě taky projevilo. Takže teď to zvládnout nějak v Jablonci, pak se budeme soustředit na ligu a uvidí se.

  • Brian Pricke20.2.2017 11:14reagovat

   14:33 - https://twitter.com/ACSparta_CZ/status/832583709949833217

   • majtin20.2.2017 11:27reagovat

    Dík.Mně to tam píše čas 5:33 což je blbost. Takže 14:33, takže spali na hotelu. No tak to by neměli být zadřený. Ale ta hra v desíti v Rostově určitě hráčům co tam hráli většinu zápasu nepřidala.

  • kalamoi20.2.2017 11:17reagovat

   Na druhou stranu je začátek jara a jestli už ve druhém zápase mají hráči problém s fyzičkou, tak je asi něco špatně i kdyby měli hrát za ty 3 dny.

   • majtin20.2.2017 11:30reagovat

    To snad ne, že by byl problém s fyzičkou, ale spíš že nestihli zregenerovat na 100%.

    • kalamoi20.2.2017 11:38reagovat

     Tak na 100% to po pohárech asi nebývá nikdy, když hraješ středa nebo čtvrtek a potom víkend liga. Ale takhle to má hodně týmů v Evropě a na to se nejde vymlouvat. Po Rostovu budeme mít v Jablonci taky menší odpočinek než oni, ale tak to prostě je, kdo chce hrát poháry, tak na to musí být připravený, jak s fyzičkou, tak i kádrově, aby nehráli pořád jedni a ti samí. To byl někdy problém za Ščasného, že to moc netočil a možná i proto tolik zranění, tak snad se poučili, jak říkali.

 • včera

  AlaMierda20.2.2017 10:31reagovat

  hrozný výkon, jeden z nejhorších co jsem kdy na Spartě viděl a k tomu přispěla velkou měrou i ta tragedie, co se děje v hledišti. K výkonům těžko se vyjadřovat pár hráčů mělo občas dobré záblesky (Čermák, Sáček, Nestor, Konate). Své si odehrál Costa. Střed zálohy do defenzívy hrozný, Bohemka si odtud dávala kolmé přihrávky za obranu, kdy se jí zachtělo. O stoperech raději nemluvit. No jsme v situaci, do které se Sparta dostala sama a místo toho aby se semkla, tak se posílá ještě více ke dnu. Nečeká nás nic jednoduchého

  • Funin20.2.2017 10:36reagovat

   hlavně ta rozehra od stoperů to je něco, měl by jim někdo pustit záznam například Hofenheimu, ti prostě odkop volí až jako poslední variantu, nebojí se přihrát záložníkovi, když je od něj 2 metry protihráč atd. U nás je to hrůza, Sáček se nabízí, kolem něj 5 metrů volno a oni mu to nedaj. Koukal jsem i na Koubka, kterej měl x-krát možnost rozehrát do strany na volnýho Karavajeva, ale radši to práskl dopředu doprdele.

   • munzig20.2.2017 10:49reagovat

    hra nohama nikdy nebyla Koubkovo silná stránka. V tom by se měl hodně zlepšit. Kdyby se stopeři mohli spoléhat na to že když se to dá dozadu brankaři a ten to bez problému pošle do strany taky by to bylo jiné.

    Nevim co se v poslední době stalo s Holkem. Byl to náš nejtvořivější stoper ale poslední dobou jde dolu. Přitom to v sobě má.

   • hombre20.2.2017 10:53reagovat

    Jenomže, když to dá našemu záložníkovi a ten to zpracovává 5 minut, to je pak problém. My češi máme snad nejhorší zpracování míče, to trvá, než zkrotí míč a to mu ještě 5x uteče. Ve Spartě je to ještě horší. Hráči neumí hrát pod tlakem Vztek.

    • Funin20.2.2017 10:59reagovat

     hele zrovna naše včerejší trojka Sáček Dočkal Čermák patří k tomu lepšímu, co se zpracování týká, když ten balon dostanou nějak rozumně. A jestli prostě neumíme přihrávat a zpracovávat balóny, tak nasaďme do útoku Pulkraba Lafatu a Nestora a hrajme na nákopy

     • hombre20.2.2017 11:13reagovat

      No myslel jsem pod tlakem. Sáček ok, ale Bořek nevím, nevím. Ale je pravda, že přihrávka na 5 metrů, pod tlakem, je u nás problém, to máš pravdu.

      • Funin20.2.2017 12:16reagovat

       No jo, ale to mě přijde jako nejdůležitější, co se maj klucí učit, nahrát, když mam kolem sebe prázdno a nebo zpracovat míč, když mě nikdo nenapadá, to zvládne skorem každej. A když holt neumím hrát pod tlakem, tak si musím pohybem udělat místo no.

       • hombre20.2.2017 12:53reagovat

        Však oba mluvíme o tom stejném, jen každý po svém. Pohybem si to místo neuděláš, když se ti nechce běhat. Pořád se schovávají za hráče.

  • majtin20.2.2017 11:09reagovat

   Fakt takhle hrozný výkon nepamatuju - na vlastním hřišti jsme neměli šanci, ani ta Čermákova gólová střela nebyla šance.Zoufalství Už přispěchali se svou troškou do mlýna Jirka Novotný, Horst Siegl a spol ?

   • AlaMierda20.2.2017 11:21reagovat

    Tomeš Řepka chystá obrázkovou analýzu pro deník aha. To bude něco pro ty super drsňáky z kotlíku, nebudou muset shánět někoho kdo jim to přečte když to budou mít na obrázku

    • lidoop20.2.2017 11:51reagovat

     Aha, takže jim Řepka asi napsal i ten transparent ”Konaté ven”. Tomáš totiž umí číst, trochu psát, akorát počítání mu asi moc nejde, když pár let po kariéře je údajně už téměř na mizině.

     • AlaMierda20.2.2017 11:53reagovat

      to jim mohl napsat kdokoliv.

      • majtin20.2.2017 12:08reagovat

       Já si taky myslím, mohli si najmout externisty, nebo třeba někdo z příbuzenstva jim s tím mohl píchnout.

      • lidoop20.2.2017 13:29reagovat

       Sorry, asi to vyznělo jinak, než jsem zamýšlel. Chtěl jsem říct, že Tomík je na tom inteligenčně velmi podobně jako kotlíci, takže by mě ani nepřekvapilo, kdyby sdílel jejich ”myšlenky”.

  • Chabix20.2.2017 11:11reagovat

   Tak to jsme viděl mnohem horší výkony. Ideální výkon to úplně nebyl, ale tak hrozně bych to neviděl.

 • Dočkal

  Furia Ceca20.2.2017 9:30reagovat

  Všimli jste si včera jeho pohybu? Byl nezvykle běhavej. Dokonce sprintoval. S Albim si to dávali taky pěkně.

  • Tashunka Witko20.2.2017 9:33reagovat

   Vážně ?

   Tak na protilehlou se tenhle obrázek nějak nedostal. Zato jsem viděl, jak zmršil spoustu standardek, ze kterých bylo více protiútoků než náznaků k ohrožení branky soupeře.

   • AlaMierda20.2.2017 10:33reagovat

    tohle nechápu, hráčovi se nepovedou 2-3 standartky a pořád se k nim cpe. Přitom máme v týmu na standartky další hráče co je umí dobře zahrát, třeba Kara nebo Nestor. Mě vždycky trenéři říkali, jakmile ti v zápase standartky nejdou tak k nim pust někoho jiného

   • hombre20.2.2017 10:49reagovat

    To je pravda. Bořka beru jako osobnost, ale včera hrál opravdu špatně, ale to snad všichni. Možná na nich byla deka z Rostova, nevím. Podle mého máme špatně poskládaný tým silově. Když se proti nám hraje kombinačně, tak nám to vyhovuje, ale jak se hraje do těla, jsme v prdeli. Včera to byla bída. Obrana špatná, hlavně stopeři, ten tvůj Kadlec, to je věc a s Holkem - ti nepatří ani do 2 ligy. Střed zálohy, tam nás přejeli silou. Chybí nám 2 stopeři typu Deli, nebo Hubník. Byl jsem pro Jugase, ale vy chcete kreativního stopera, taková blbost. Když bude hrát tato stoperská dvojice, která nemá skoro žádnou hlavu, tak nás ťukne každý. Bojím se Doležala z Jablonce, ten si naše stopery namaže na prsa. V útoku nemáme hráče, co udrží balon. Slávka a Plzeň budou házet jeden centr do vápna za druhým a Krmenčík nebo Škoda to tam dotlačí. Pozitivní jsou 3 body a to po hře, kdy se nedařilo.

    • 13goat20.2.2017 11:17reagovat

     Přesně tak. Typologicky nám v kádru přesně chybí typ Deli a typ Krmenčík. Mazuch bohužel slabotka a Juliš zády hrát neumí a ve vápně je bídnej tudíž jako samotnej hrot k ničemu.

  • Dynamo20.2.2017 9:57reagovat

   Já bych zkusil dát Nestora doprostřed a Dočkala napravo. Mohlo by to pomoci v přechodové fázi.

  • kilovolt20.2.2017 10:22reagovat

   běhal....ale kamsi zmizela kreativita....takže nevím co je lepší

 • A Vám

  Tashunka Witko20.2.2017 9:25reagovat

  se ten fotbal včera líbil ???

   

  Já mám přímo hrůzu ze čtvrtka. Jediné, co mě utěšuje, že lístky byly o něco dražší, takže blbé jádro nedorazí v hojném počtu a ubude tak houkalů.

   

  Jinak vidět, že nás kombinačně převyšuje i Bohemka a že Sparta umí jen nakopávat (špatně a nepřesně) je hodně smutné. Když se pak nemehlovitý Holek zamotá do míče jako poslední a pustí soupeře do golovky, tak už není ani síla dostat z toho infarkt, protože člověk je z té tragické podívané rozklepaný celý druhý poločas.

   

  • Azog20.2.2017 9:46reagovat

   Hlavně nebude blbej Konaté, takže nebude důvod houkat.

    

   Ja mám mnohem větší hrůzu z neděle. S touhle prezentací to za 3 nebude. Vztek

  • wasek2611@centrum.cz20.2.2017 10:25reagovat

   Hrůza...Holek v základu mě uplně polila hrůza...naši stopeři jsou všichni tragičtí. Naopak Kadlec začal něco aspoň trochu hrát..i když taky ošmatávál pořád soupeře...no stoperské duo Costa - Kadlec do uzdravení Břízky je asi jasný...

   • Funin20.2.2017 10:32reagovat

    oba naši stopeři stojej za houby, vůbec neumí hrát tělem, můžem poděkovat rozhodčímu, že nepísk hodně nebezpečnou standartku po faulu Kadlece na Markoviče, i když ten tomu přidal, ale Míša ho rukama držel taky pěkně

 • Mádl

  Luke20.2.2017 7:48reagovat

  Pokud tedy zkušenému trenérovi ještě narychlo někdo nerozebere tým pod rukama. V zákulisí se například mluví o tom, že si právě Sparta myslí na Dominika Maška. Původně prý sice bylo údajně v plánu přivést ho až v létě, ale aktuální situace třeba může všechno urychlit. Zejména, pokud by se ještě znovu otevřely česko-čínské rozhovory na téma Bořek Dočkal.

  • majtin20.2.2017 9:09reagovat

   Je to výborný hráč, velký talent, ale když si uvědomím, kolik talentů Spartě dorůstá, říkám si jestli to není zbytečné, obzvlášť do ofenzivy.

   Navíc 172 cm, další malý hráč. Ale současnému sportovnímu a trenérskému vedení důvěřuju.

  • SuperFrankie20.2.2017 9:32reagovat

   Včera nepředvedl vůbec nic. Hráč o ničem.

 • Rosický

  Ludvik220.2.2017 7:39reagovat

  Otázka na Požára od O2: Kdy bude hrát Rosický?

  Odpověď: To záleží na Tomášovi a jeho stavu...

   

  • Víťák z Cé Osmičky20.2.2017 9:00reagovat

   Samozřejmě, že už hrát nebude.

    

   Nechápu, proč nám stále nechají trpět tyhle šaškárny, když třeba s Bergerem nebo Ujfalušim to šlo udělat rozumně a důstojně.

   • Spytihnef20.2.2017 12:06reagovat

    Proč by nehrál? A na co by se tedy připravoval? Kdo sledoval jeho kariéru v Arsenalu, tak tam to bylo úplně to samé. Wenger taky vždy 20x měnil jeho termín návratu, ale vždycky se nakonec vrátil. Bohužel vždy zas jen na pár zápasů.

  • Tashunka Witko20.2.2017 9:31reagovat

   Osobně si myslím, že zdravotní stav by Rosickému dovolil už hrát, ale že když vidí spoluhráče, jejich schopnosti a taktickou vyspělost, trenerský tým a celkovou úroveň naší ”hry”, tak se mu do toho prostě nechce.

   Ani si nedovedu představit, co by na hřišti dělal; maximálně by mohl se zalomenou hlavou sledovat, jak mu Koubkovy nákopy sviští nad hlavou směrem do zámezí, popř. se pouštět do hlavičkových soubojů s dvoumetrovými vesnickými loketníky a nechat si masírovat žebra koleny soupeřů.

  • SuperFrankie20.2.2017 9:32reagovat

   Už mě tyhle veletoče kolem něj nebaví.

  • ACSOLDBOY20.2.2017 10:39reagovat

   Rosický hrát už tuto sezonu NEBUDE!!!!!! Pochopte to!!!!

82436 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha