Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Fenin

  DJDriver4.2.2017 9:37reagovat

  V pořadu overtime na isport.cz vypada jak nejakej borec na odvikačce Smích

  • majtin4.2.2017 10:19reagovat

   Aha, takže on na odvykačce není?Úsměv

   • DJDriver4.2.2017 10:37reagovat

    Abych pravdu rekl tak nevim ja myslel ze nekde podepsal snad akorat smlouvu ne ?

 • Biatlonista Krcmar online

  petr1374.2.2017 7:00reagovat

  kristyán - včera

  Dobrý den, chci se optat jak takovej hodnej kluk může fandit ty zas.....spartě??? Proč ??

   

  Michal Krčmář:

  Dobrý den :), děkuju za lichotku, ale vzápětí jste si to pokazil... ptáte se proč? Protože Železná Sparta. Mějte se hezky, Michal

  • Johnny_O4.2.2017 8:15reagovat

   Sympatak :)

  • johnny14.2.2017 16:29reagovat

   Já na biatlon koukám a tím víc teď budu Michalovi Krčmářovi fandit!!

 • Jednoduše....

  Kuklic4.2.2017 4:51reagovat

  Zápas jsem neviděl, vím jenom výsledek , ale i tak je mi z vašich komentářů na zvracení Úsměv

  • Kuklic4.2.2017 4:52reagovat

   Nemyslím tím všechny , ale u většiny ne to tak

  • hombre4.2.2017 7:31reagovat

   Já taky ne, jsem v práci a nejdřív ho uvidím až v pondělí, možná v úterý. Mohl by mi ten včerejšek někdo zhodnotit? Jaký byl průběh a jak zahráli jednotlivý hráči. Vím, že chci hodně, ale kdyby někdo.... byl bych rád. Jsem takový nedočkavý, výsledek ale super. Dík

   • Tashunka Witko4.2.2017 8:58reagovat

    Překvapivě dobrý výkon. Sice pořád s nedotaženou finálkou a bezradností v závěrečné fázi, ale celkově dobrý zápas v režii Dočkala. Mile překvapil Čermák, kterýho jsem už viděl mimo základ, ale hrál o level lépe a přínosněji než odražeči na stopery - Vácha s Marečkem (včera nehrál). Největší zklamání asi Nestor, který v první půli vypadal jako bojovnější Peixao a ztratil skoro každý míč. Nicmoc nehrál ani Juliš, byť dal gola. Ofenzivu musí pořád držet Dočkal a Konate, s podporou Karavajeva a Čermáka. Solidní byl i Costa.

    Naopak Vácha hrál svou vesnickou klasiku. Zatímco takový Mareček vrací balon na stopery z první, tak Vácha potřebuje napřed zpracování, pak honění odraženého míče, dostání pod kontrolu a pak až následuje vítězná (po souboji s balonem) vratka na stopery. Ti ovšem obdrží přihrávku jen o cca 2,5 vteřiny dříve, než k nim doběhne soupeř. Na stoperu Mazuch opět potvrdil, že je ve Spartě momentálně největší kombinační antikopáč a nonkreativec a že nezvládá pořádně ani překulovačku. Když si Dočkal došel k lajně pro míč, tak mu ho Mazda poslal z 20 metrů asi 5 metrů vedle a ještě dozadu naprosto šnekozní přihrávkou, takže nezbylo než obracet znova na stopery. Několikrát ho musel Holoubek seřvat, aby zrychlil rozehrávku (v jeho případě posunutí na vedlejšího hráče). Je skoro stejný váhavec jako Vácha. Ostatní hráli docela dobře, včetně zatracovaného M.Kadlece, který prokázal i rychlost a dynamiku, na rozdíl od Mazucha a alibisty Holka. Petrohrad byl trochu tlačen sudíma, dostal darem penaltu a trestňák z 18 metrů, ale vytěžil jen jednu tyč. U nás měl před golem pěkné zakončení Konate a v závěru Dočkal orazítkoval parádně břevno. Bylo to nadějné. Škoda, že trenéři utápějí Sáčka různě na beku, bylo by zajímavé vidět, jak by to zvládnul místo Váchy.

    Prostě solidní zápas, ale pořád jenom příprava, navíc s otazníkem, kdo bude hrát na hrotu a kdo něco vymyslí, až Dočkala otráví soupeř důsledným okopáváním.

    • trakip4.2.2017 10:16reagovat

     S tímto hodnocením musím souhlasit, až na toho Sáčka. Holoubek potvrdil, že je především střední záložník a že jej na PO zkoušel pouze jako alternativu, protože je Zahustěl zraněný.

      

     • hombre4.2.2017 10:45reagovat

      Díky, jestli budu mít čas a chuť, mrknu na to v pondělí a snad se s vámi shodnu. A Indiáne - dík za velmi subjektivní rozbor, prošpikovaný vtipnými glosy. Smích

      • hombre4.2.2017 10:48reagovat

       glosami, sorry

      • Brian Pricke4.2.2017 10:56reagovat

       Sedí akorát to ”velmi subjektivní”.

    • Jerababa4.2.2017 11:12reagovat

     Nutno dodat, že terén zřejmě nebyl dobrý. I těm nejtechničtějším hráčům často míč nepochopitelně odskakoval, viz několikrát i Dočkalovi.

     Opět jsme hodně dbali na vyplňování prostor při obraně a zkoušeli hlavně postupný útok, čili to, co nás čeká v lize. Doufejme, že přidáme i kvalitní rychlý protiútok. Největší problémy máme s bráněním rohů a centrovanými míči. Tam je pro změnu M. Kadlec naprosto bezradnej a dá se spolehnout jen na Mazucha. Ani Koubek v těchro situacích nepůsobí zrovna jistě. Vácha na začátku přípravy několikrát hru pěkně zrychlil, ale postupně se vací do starých kolejí, čili přihrávka dozadu a moc se neukazovat. Momentálně je před ním Mareček o parník.

     Juliš hraje hodně nenápadně, ale to je způsobeno spíš tím, co momentálně v přípravě pilujeme. Hodně dobrý je hlavně při spouštění presingu.

     Nestor včera neměl moc svůj den, hodně se mu toho nepovedlo, ale zase když se mu zadaří, tak z toho jsou zajímavý situace. Konate prokazuje, že momentálně nic lepšího na křídlo nebo krajní zálohu nemáme.

     Čermák se pořád zlepšuje a doufám, že v tom bude pokračovat. Strašně by potřeboval vedle sebe Rosu, s ním by vynikla jeho schopnast zrychlovat hru a hrát z první. Dočkal přeci jenom chce ty dva tři doteky s míčem.

     Jinak Kara naprostá spolehlivost. Vždycky profesionální výkon, nic neodflákne, kdyby tuhle mentalitu měli všichni...

 • Re:

  Bunda3.2.2017 23:26reagovat

  NGADEU: Slavii se rýsuje přestup snů. Kamerunský obránce září na africkém šampionátu, jeho cena raketově stoupla. ”Kdyby Kamerun vyhrál, současná cena by mohla na francouzském trhu vyskočit až na deset milionů eur (270 milionů korun),“ odhadl agent Nehoda.

  • majtin3.2.2017 23:31reagovat

   Je neuvěřitelný jak mimosmyslově se informace šířej světem. Zrovna před chvíli jsem se byl projít a zrovna se mi tahle myšlenka vloudila do hlavy za kolik by ho teď asi tak mohli střelit - odhadoval jsem tak za dvě stě - dvě stě pade Úsměv.

   Když si vzpomenu co tam vyváděl za Uhrina na stoperu, jsem si říkal že oproti sněhulákovi má snad jen tu výhodu, že za tepla neroztaje. A ejhle.

  • Pavel004.2.2017 0:03reagovat

   O takové ceně dost pochybuju

   • 13goat4.2.2017 0:04reagovat

    Já ani ne. Podle mě ho klidně za 150+ bouchnou.

    • Pavel004.2.2017 0:09reagovat

     Zase když někdo mohl dát 100M za Jiráčka SmíchSmíchSmích

    • Bunda4.2.2017 0:14reagovat

     Za půl roku ze 13 na cca 200..Hezký. Barák za rok z ? na 80. Další na řadě budou asi Sýkora a Deli.

     • AlaMierda4.2.2017 1:20reagovat

      Sýkora bude rád když bude hrát. Normální průměrák, kolem kterého se utvořila aura v podobě hvězdy ligy. Přitom nedosahuje ani kvalit hráčů jako Kopic nebo Šural.

      • Chrod4.2.2017 1:26reagovat

       Průměrák to rozhodně není, ale máš pravdu, že je nesmyslně vyzdvihovanej, ačkoliv zas tolik toho zatím nepředved. Se Šuralem a Kopicem bych ho ale nesrovnával, jejich strop je naše liga, Sýkora má potenciál o dost vyšší.

       • lavi084.2.2017 1:57reagovat

        Sýkora je rozhodně průměrák. Za celou kariéru předved špičkovej výkon jen ve dvou zápasech EL ted na podzim ale keců má jako by hrál za Real Madrid. Sami fanoušci Liberce jsou rádi že ten namyšlenej kretén je pryč.

  • majtin4.2.2017 9:07reagovat

   Nakoukl jsem na jejich stránky a tam je dopis Tvrdíka s nadpisem: ” Milý Michaeli jste hrdinou”. Píše tam mimo jiné: ”Vaši spoluhráči, celé vedení týmu a klubu i nejvyšší vedení majitele SK Slavia Praha, společnosti CEFC China, jsou na Vás proto hrdí.” To je ještě větší ňachtal než byl náš José. Úsměv

   • kapacitos4.2.2017 9:28reagovat

    Něco podobného psal i Delimu který vyletěl už ve skupině Úsměv

 • Stream

  trakip3.2.2017 22:36reagovat

  Pokud máte někdo zájem, tak zde je Tv záznam ve vysokém rozlišení.Doporučuji.

  https://www.youtube.com/watch?v=PlzjZQq5mmM

 • zranění

  demon3.2.2017 21:28reagovat

  výkony v přípravě dost solidní ale těch zraněnejch hráčů to je k posrání.devět hráčů mimo hru i když někteří snad!!!! ne dlouhodobě no to sem nevyděl!!!SmutekSmutekSmutek

 • stream

  Jerababa3.2.2017 19:58reagovat

  Jestli si něco zaslouží zásadní kritiku, tak to je stream na našem webu. Katastrofální kvalita. Proti streamu na rusákách se to jevilo jako přenos z tunelu na Jupiteru.

  • Brian Pricke3.2.2017 20:00reagovat

   Naši inspirací už není jen Západ, ale i Rusko. Přenos, že se tomu vážně dalo říkat přenos, ne že někdo někam postaví kameru a konec.

   • dominik273.2.2017 20:42reagovat

    Tak to bych zase řekl, že už asi stojí celkem dost peněz. Ale nechci se pouštět do nějakého soudu, jestli by to Sparta měla nutně zavést, nebo ne. Podle mě v tom klubu akutně chybí jiné věci, zejména kvalitní terén pro zimní přípravu v Praze. Áčko musí jezdit i mimo Prahu, ale to ještě pořád je nějaké řešení. Mládež tolik možností nemá, takže si kluci působí zranění na Strahově nebo Vyšehradě...

     

    Já bych si třeba uměl představit, že stream nedají vůbec, když můžou odkázat na tak kvalitní stream soupeře, jak tomu bylo dnes. Nakonec jsem na to taky koukal u Rusů, tady jde patriotismus nebo klubismus stranou.Smích

    • Brian Pricke3.2.2017 20:44reagovat

     S tím můžu souhlasit. Ovšem stream se přeci jen vyřeší snadněji než nové hřiště.

      

     Á propos - všiml sis té reklamy okolo hřiště? Nedivil bych se, kdyby to Zenit stálo přesně 0 Kč, a náklady pokryly příjmy od sponzorů.

     • dominik273.2.2017 20:54reagovat

      To jsme opět u toho, že oni třeba dají víc peněz do propagace, komunikace, marketingu atd., ale ve finále se jim to dost možná vrátí. Teď si vezmi, že některé české kluby jsou v tomhle o několik parníků za Spartou, protože tam si na tohle najmou pár studentů externistů...

       

      Že má Dukla opravdu kvalitní stream (na rozdíl od Sparty), je pořád jen jeden takový výstřel z té české šedi... Přijde mi, že Česko je v tomhle takřka na začátku té cesty, po které kluby ze západu už jedou dlouhá léta. Já teda nekoukám na streamy z příprav, ale věřil bych tomu, že by spoustu klubů vůbec nenapadlo na takových věcech šetřit.

       

      Jinak s nepoměrem stream versus hřiště samozřejmě souhlasím. Jen musím říct, že ze současného stavu sparťanských hřišť a tréninkových možností jsem docela přešlý. Podle mě to ani není tak vinou současného vedení, spíš tenhle hrozivý stav zdědili...

      • Brian Pricke3.2.2017 21:06reagovat

       Co se týká hřišť a celkové vybavenosti (nejen) Strahova, tam určitě není pochyb, že máš tady dost možná vůbec nejlepší informace. Nezbývá tedy než souhlasit.

        

       Marketingově dorosteme (ČR) až časem. Nebude to dlouho trvat a uvědomí si to všechny týmy. Já osobně nemám moc pozitivní názor na takové ty reklamní takyagentury, které se srocují kolem asociace. To bych se vůbec nedivil, kdyby hlavně tam to vypadalo tak, jak píšeš (”tam si na tohle najmou pár studentů externistů”). Protože zaprvé i marketing ligy obecně je spíš hodně pod průměrem, a zadruhé tito lidé pořádají ”osvětové” akce, kterých se týmy účastní. Výsledek, jak je vidno, žádný.

      • Funin3.2.2017 21:18reagovat

       to je zajímavé, já jsem měl takový dojem, že tréninkové centrum na strahově je docela top, minimálně u nás v ČR

       • dominik273.2.2017 21:27reagovat

        Ale to jsme zase u toho, co to znamená ”být top” v ČR. Například jsem slyšel, že když byla U19 v tréninkovém centru Herthy Berlín, tak tam měli dvě vyhřívané umělky. To je asi o dvě víc než v celé České republice, jestli se nepletu.

         

        Ale podívejme se na to ještě z jiné stránky. Chceme se měřit se Španělskem, Portugalskem nebo Itálií, kde mohou hrát 12 měsíců v roce na přírodním trávníku, ale my ještě donedávna dělali zimní přípravy na běžkách. Teď jsme pokročili k tomu, že aspoň hrajeme na špatných umělkách. Teď si vezmi, že když zahraniční fotbalista stráví na trávě třeba jen o měsíc ročně navíc, o kolik víc má pak nahráno, když je mu teprve osmnáct...

         

        Takže když to shrnu: Ano, Strahov je nejspíš špička v ČR. Ale to by u klubu jako Sparta neměla být ta hlavní dosažená meta. Podle mě je prostě současný stav neadekvátní.

        • Funin3.2.2017 21:39reagovat

         Tak je to rozdíl jasně, ale prostě tak tomu je, klimatické podmínky jsou halt u nás jiné. Jestli se chce Sparta posunout ke špičce, tak to asi nějak vyřešit bude muset, ale to znevýhodnění tu bude furt. To bychom museli mít přírodní trávu v halách.

         • dominik273.2.2017 21:43reagovat

          Ono přece je možné mít přírodní trávu celý rok, akorát to stojí hodně peněz. Stejně tak je možné mít umělku, která se přírodní trávě opravdu hodně podobá. Akorát je pak potřeba tomu upravit rozpočet. Já si skoro říkám, že než mít za rok 20 posil, jak to dělá Slavie, tak mi přijde rozumnější mít pět posil a vylepšit zázemí pro tým, aby se mohl lépe připravovat. Nakonec to zázemí pak může do jisté míry využít i mládež, což se v budoucnu také může vrátit na lépe připravených fotbalistech pro A-tým.

           

          Podle mě by si mládež zasloužila lepší podmínky už jen kvůli tomu, že se v létě velmi dobře prodali hned tři odchovanci. To je přece to nejlepší upozornění na to, že se investice do mládeže vyplatí.

          • LukyACS3.2.2017 21:50reagovat

           Souhlasím, mně třeba přišel úlet dávat 75M za Kadlece(psal jsem to už když přicházel, aby nikdo neříkal, že si hraji na generála po boji), který za ty stejné peníze šel z Bundesligy do Dánska, kde za celou dobu moc nepředvedl a byl věčně zraněnej, takže za mě hodně riskantní investice a radši bych ty peníze investoval do zázemí. Přijde mi jako ostuda, že musíme přípravná utkání hrát někde v Kladně nebo na Meteoru, protože u nás by byl terén na nic.

           • dominik273.2.2017 21:59reagovat

            Ale klidně ať tam áčko hraje, ale všechny sparťanské týmy do exilu nedostaneš. Stejně se musí hrát hodně zápasů na tom Strahově. Právě proto, že ten problém se zázemím limituje všechny sparťanské týmy, je pro mě záhadou, že to došlo až takhle daleko. Já chápu, že áčko musí mít přednost ve všem, ono to tak je správné. Ovšem tímhle viditelně trpí všechny týmy od malých dětí přes ženy až po áčko Sparty, které sice zápasy nějak někde odehraje, ale s tréninky to asi taky nebude bůhvíjaké. Prostě totální úlet.

           • LukyACS3.2.2017 22:01reagovat

            Třeba by mi přišlo super jít s dobou a investovat do té klece, kterou má Dortmund, Hoffenheim a další bundesligové kluby. Havlíček si to moc pochvaloval a v takových věcech bysme měli jít s dobou. U nás je strašně konzervativní prostředí a razí se, že fotbal není věda, jenže ona to věda už dlouho je a vidí to v Belgii, Německu, vidí to v Kanadě, Švýcarsku, pokud mluvíme o hokeji, a pokud se chceme těmto zemím rovnat, tak musíme být v podobných věcech konkurenceschopní. I tyhle rádoby malé detaily ve finále dělají strašně moc.

            • Funin3.2.2017 22:07reagovat

             fotbal je u nas strasna konzerva, jen si vemte, kolik humbuku vyvolalo reseni obsazeni trenerskeho postu, pritom to Sparta udelala dost logicky a jasne rekla, kdo ma za co odpovědnost atd a stejně jsme pak v novinách četli od hromady lidí, jak tomu nerozumí a že je těch lidí moc a mají nejasně rozdělené úkoly atd. už jen v tom a pak ve stáří a rotaci stále stejných trenérů je vidět ten konzervatismus

            • dominik273.2.2017 22:12reagovat

             Ono takových vymožeností je ve fotbale mnohem více, ale na rozdíl třeba od Anglie u nás o tom ani novináři nepíšou, tak o tom fanoušci ani neví. A neví o tom ani v klubech, protože lidi v českém fotbale často ani neumí řeči, nebo necítí potřebu se vzdělávat ze zahraničních zdrojů. Doporučuji občas přečíst anglický magazín FourFourTwo nebo zajít v Anglii třeba i do knihkupectví, o čem všem se tam v souvislosti s fotbalem píše. Nakonec i na Amazonu je dost k vidění.Úsměv

             • dominik273.2.2017 22:13reagovat

              Jinak u té klece, o které mluvíš, bych se zase jen opakoval. Tohle koupíš pro A-tým, ale těží z toho vlastně všechny týmy, což je případ i všelijakých jiných simulátorů, které se používají ve vyspělejších klubech.

              • Funin3.2.2017 22:28reagovat

               se divím, že třeba Hřebík do tohohle Křéťu nedotlačí. Ten mi přijde že moderní trendy sleduje a Křéťa na něj v minulosti dost dal.

             • 13goat4.2.2017 0:03reagovat

              Souhlasím se vším, co jsi napsal, ale rejpnu si. Plzeň A + U21 až U15 + U9 až U6 má 2 přírodní trávy a 2 umělky. A tituly se hrnou.

    • LukyACS3.2.2017 21:43reagovat

     Viděl jsem přenos Dukly z Turecka a naše přenosy Z Valencie a ten dukláckej byl o dost kvalitnější a že by na Dukle měli více peněz? Úsměv

     • dominik273.2.2017 21:49reagovat

      To si samozřejmě nemyslím. Bych do toho musel lépe vidět, abych mohl odhadnout, čím to je. Působí to tak, že pro Duklu byl pořádný stream asi větší prioritou. Třeba má Sparta ty priority jinde. Zase nemám přímo pocit, že by Dukla byla lepší ve všem...Smích

 • Defenzíva

  SuperFrankie3.2.2017 19:52reagovat

  Velkou radost mi dělá obrana. Dostat za celou přípravu jeden jediný gól, to je fakt skvělá vizitka. Snad budeme stejně úspěšný i na jaře.

  • AlaMierda3.2.2017 19:53reagovat

   celkově ta defenziva je dobrá

  • captain_obvious3.2.2017 19:57reagovat

   Já bych řekl, že to je učiněný zázrak, když vidím, co tam Kadlec vyvádí v každém utkání.

   • SuperFrankie3.2.2017 20:05reagovat

    Já jsem to vzhledem k té katastrofální kvalitě viděl v kusech a byla to jediná příprava, kteoru jsem zatím viděl, takže to nemůžu moc hodnotit, ale nech mě hádat. Zase byl totálně neohrabanej a ta Costou zaviněná penalta původně vznikla z jeho chyby?

    • captain_obvious3.2.2017 20:16reagovat

     No jasně, vracel hlavou balon Koubkovi, totálně nezaujatě, jako by byl v tom vápně sám, jenom si tak povyskočil do vzduchu jak laňka a dal mu to úplně na hovno, Koubek to musel vyrážet před útočníkem soupeře a vyrazil to přímo na jejich jiného hráče, kterého Costa stáhnul k zemi.

  • Standa Hejkal3.2.2017 19:57reagovat

   Tak ještě nás čeká jeden zápas...

   • SuperFrankie3.2.2017 20:03reagovat

    To je pravda, ale já přece nemám věšteckou kouli, proto to bylo samozřejmě myšleno do dnešního zápasu....

  • Chabix3.2.2017 19:58reagovat

   Zase jsem dorazil domu na konec zápasu, takže to pak zhodnotím až zkouknu záznam. Zaujalo mě, jak se tu zas nadávalo na Kadlece a přitom obrana nám teď docela funguje. Jinak 2:0 proti Zenitu, který hrál v plný síle je pěkné. Snad i ten výkon byl taky tak pěkný.

  • majtin3.2.2017 20:03reagovat

   No zatím jediný tým v přípravě, který nám dal gól bylo Ústí nad Labem. Takže žádný Teplice, Ružomberok ,Sturm Graz,Ferenczvároš či jak,ani Petrohrad, ale Ústí.Úsměv

   • SuperFrankie3.2.2017 20:04reagovat

    Ústí > Zenit. Smích

 • spokojenost

  AlaMierda3.2.2017 19:50reagovat

  výhra nad silným soupeřem a zasloužená. Bojovný,zodpovědný výkon. Škoda několika situací, které šli vyřešit lépe. Ale co je třeba si tu pravou kvalitu nechat na mistráky Úsměv jinak terén vypadal a asi byl špatný(podle toho jak všem odskakovali míče, nebo se kolikrát zvednuli při zpracování) - ale pro všechny stejný.

  • Capo3.2.2017 19:58reagovat

   Souhlasim obstojný výkon. Soupeř měl kvalitu, ale prosazoval se do střeleckých pozic velmi složitě. Dokázali jsme proti nim i velmi dobře držet míč a pravidelně se dostávat do míst, kde se dala ohrozit branka. Dali jsme dva góly, žádný nedostali, takže spokojenost. Je to pořád jenom příprava, ale myslim, že naše hra má hlavu a patu a neni důvod být optimistický směrem k jaru. Jen doufám, že se na jeho startu alespoň ta marodku trochu vyprázdní.

   • Capo3.2.2017 19:59reagovat

    *nebýt optimistickýÚsměv

    • DJDriver3.2.2017 20:00reagovat

     jsem si řikal že to tam nějak nesedí Smích

 • Bořek

  Dollaruss3.2.2017 19:49reagovat

  To byla nádhera. Škoda že to tam nepadlo.Smích

80734 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha