Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hradec

  Dynamo25.11.2016 12:29reagovat

  Sparta v této sezoně vyhrála mimo Prahu pouze v poháru v ČB a v Izraeli.

  V neděli je třeba bezpodmínečně brát 3 body!

 • Největší rozdíl Holas - Ščasný

  wasek2611@centrum.cz25.11.2016 12:14reagovat

  Je v tom, že Sparta hraje v hodně úzkém bloku. Všichni hráči v defenzivním postavení jsou mezi ”dvěma kruhy” (kruh u vápna kruh středoví). Ta malém prostoru tolik hráčů.

   

  Prostrčit po zemi přihrávku středem hřiště je nesmírně těžké. Delší míč by měl mít Koubek, popř. na krajích vápna hrající Costa s Karavajevem by to měli zachytit.

   

  Jediný způsob, jak se přes skvěle složený blok dostat (pokud nejste messi) jsou přihrávky na křídlo s falší. Pokud se tam dostane soupeřův bek i záložník je problém. Protože krajní obránce ihned opouští své místo na kraji vápna, aby vypomohl záložníkovi v bránění. Jeli ten záložník Juliš, tak je problém o to větší, protože neumí tolik bránit.

   

  Jak se obránce stáhne k lajně, aby zabránil přečíslení, tak se logicky uvolňuje prostor ve vápně, který ne vždy byly pokryt, ale naštěstí se z té pozice těžko střílí branky (i když PAOK z takového prostoru dal gol Fiorentině).

   

  Prostě Holas skvěle pracuje s pravděpodobností. Do střel a čtvrtšancí pouštíme soupeře záměrně, abychom ho nepustili do šance větší...opravdu vyzrálí taktický výkon, který jsem u českého mužstva dlouho neviděl. Nejde jen o herní disciplínu, ale opravu o skvělou taktiku.

   

  Neplánuje se udělat proti Teplicím nějaký celostadionový choreo na podporu Holase? :)

 • Holas

  LukyACS25.11.2016 11:59reagovat

  Trenér, který i přes velkou marodku dokázal se Spartou postoupit z prvního místa z takhle těžké skupiny, musí dostat šanci i na jaře.

  Holas neskutečně zapracoval na defenzivě, když nepočítám pohár ve Zlíně, který jsme de facto vypustili, tak jsme za posledních 10 zápasů inkasovali jen 2 góly - v Plzni a v poháru v Budějovicích a 7x jsme udrželi čisté konto. Věřím, že přes zimní přestávku dokáže zapracovat i na ofenzivě, navíc se mu uzdraví i hodně hráčů a pak ten fotbal bude ještě koukatelnější. Tím neříkám, že by mě to včera nebo před 3 týdny s Izraelci nebavilo. Jsem si jistý, že na jaře přijde i výrazný progres v zimě. Vždyť teď musel doslova šít horkou jehlou, přebral tým v krizi, plný zraněných, nemohl si přivést jediného hráče a přebral i celý realizák.

   

  A řeči některých fans, že tohle Sparta nemá zapotřebí, aby Spartu vedl trenér bez licence a že je to ostuda? Ostuda je to možná pro trenéry, které tenhle ”zelenáč” porazil, rozhodně ne pro Spartu. Kdyby nedokazoval, že na to má a kdyby to nebyl trenér, který má pár měsíců před získáním licence, tak neřeknu. Ale tohle je mladý trenér, který profi licenci už studuje a už někdy v květnu licenci jí získá, tak bych klidně FAČR obešel, obzvlášť, když UEFA - nadřízený orgán národních svazů - povoluje, aby klub trénoval člověk, který na licenci studuje.

  Nechápu, že v takovém případě nedokáže svaz dát výjimku a prodloužit Holasovi období, vždyť jde i o český fotbal.

   

  A souhlasím s Páníkem, že je super, když dostanou šanci trenéři, kteří vyšli po schodech, než trenéři, kteří vyjeli do ligy výtahem. Český fotbal potřebuje podobné trenéry, kteří se neustále vzdělávají a vzdělávají i své hráče.

  • atraps225.11.2016 12:04reagovat

   +

  • wasek2611@centrum.cz25.11.2016 12:05reagovat

   naprostej souhlas.Ono by stačilo, kdyby náš svaz se vrátil k regulím před x lety, kdy taky stačilo, aby trenér licenci studoval.

    

   Nechápu to. Lepšího trenéra než Holase neseženeme a proč taky.Nechápu pro někoho shánět. Prostě nechme na papíře Svobodu nebo Hejkala a jedeme dál.

    

   Mít dalšího trenéra pod smlouvou je blbost. Zvlášť když ve Vlašimi máme ještě Haška, kterej ukazuje taky výbornej fotbal (i když vyznává asi jinou taktiku než Holas)

  • Sendi25.11.2016 12:20reagovat

   Holoubek na tiskovce taky říkal, že až bude širší kádr, nebudem už muset hrát tak hlubokej blok, na tom je vidět, že prostě ždímem to co máme jak jen to jde a ždímem to dobře...Rejpanec do Ščasnýho na včerejší tiskovce mě zahřál u srdce :D

  • Shrekson25.11.2016 12:31reagovat

   Holas nám dává něco nového, něco co tu ještě nebylo, na mě působí jako hrozně fajn borec. Věřím že se prosadí a ukáže různým lidem že i bez ”výtahu” se dá prosadit ve Spartě.

   Jinak proč jsem tahat trenéra který by nás stál ohromný balík když máme Holase a Haska?

   Jako jestli pustíme Haska tak si můžeme naliskat před zrcadlem. trpišovský taky nic extra neukázal - ja Liberec nevidel hrát tolikrát abych mohl říkat že ho tu prostě potřebujeme.. TO můžeme taky rovnou chtít Páníka výsledky má a hra Zlína je dobre koukatelná.Úsměv

  • Dynamo25.11.2016 12:35reagovat

   nazval bych to úspěšnou vzpourou prostého lidu proti establishmentu, zavedeným pořádkům

   • Shrekson25.11.2016 12:36reagovat

    SmíchSmích

   • LukyACS25.11.2016 13:18reagovat

    Já myslel, že establishment připravil informační pole.

   • rebus25.11.2016 13:28reagovat

    Make Sparta Great Again!Smích

  • captain_obvious25.11.2016 12:39reagovat

   Ostuda je spíš to, že ligu mohou trénovat debilové jako Čuhel, Pulpit a mnozí další, ale trenér, který má 4 výhry ze 4 zápasů v EL vč. Interu Milán nemůže. Korunku tomu pak nasazuje to, že UEFĚ je to jedno a tohle je jenom nějaký výmysl FAČRu.

    

   Nejdřív jsem si taky říkal, že tohle snad Sparta dělat nebude, ale když vidím, jak je Holoubek úspěšný a sympatický a dojíždí jenom na to, že neexistuje žádná výjimka nebo něco podobného, tak bych si i přál, aby ukázali svazu dlouhý nos a nechali tam Svobodu jako pseudo-hlavního a Holoubka jako asistenta. Zase ještě druhá otázka ale je, jestli je o Holasovo setrvání zájem uvnitř klubu, protože by tím asi lehce porostl vliv Hřebíka nebo by to minimálně byla voda na jeho mlýn.

   • wasek2611@centrum.cz25.11.2016 12:49reagovat

    větší vliv hřebíka by byl jenom dobře. Nemyslim si, že by ale Holas ho nějak slepě poslouchal. Jen by mu naslouchal a tak to má být ;). Člověk s otevřenou myslí je předurčen k úspěchům!

  • Capo25.11.2016 13:21reagovat

   Souhlasim. Za mě osobně by nebylo co řešit a Holas by zůstal. Rozhodně chci, abysme to v lize na jaře obešli stejně jako Hradec a vůbec bych se za to nestyděl, hlavně, že by pokračoval člověk, který by po dlouhé době mohl mít opravdu velkou podporu vedení i veřejnosti a věřím tomu, že by byl i hodně dlouho neodvolatelný.

 • Nejen včerejšek

  atraps225.11.2016 11:55reagovat

  Výborná návštěva to bylo největší překvapení.Jako další opět perfektně složená sestava.Opět se ukázálo že není důležité kdo mančaft trénuje ale jak svoji práci dělá.Je perfektní sledovat jak všichni hráči spolu s realizačním týmem drží pohromadě a táhnou za jeden provaz.Žádné řeči o počtu hráčů mimo hru ale perfektní zapojení všech kteří hrát mohou.Připraveni odchovanci na lavičce a pokud to vývoj zápasu dovoluje i nastoupí a to je pro mladé ohromné povzbuzení do další práce.Všechno ideální není ale jsme na dobré cestě na jaře nejen zaútočit na titul ale i postoupit dál v EL.Na závěr apelace na vedení:Nechte trenéra dál pracovat protože je moc dobře znát že si na spartana nehraje ale opravdu jím je.

 • Frydek

  js25.11.2016 10:40reagovat

  Tak Frydek neni zranenej, ale hral v dubaji za repre. Asi pri planovani terminu nepocitaji, ze by mel nekdo z u18 hrat Evropskou ligu Smích

  • Funin25.11.2016 11:07reagovat

   no Frydek je zranenej : Stínem zápasu je zranění Frýdka, který musel střídat už v 16. minutě kvůli zranění kotníku,” řekl k zápasu trenér Luboš Kozel.

  • Funin25.11.2016 11:15reagovat

   jo a dost zvláštní je, že v nominaci je podle stránek fotbal.cz i Václav Dudl

 • Výkony jednotlivců

  Víťák z Cé Osmičky25.11.2016 10:27reagovat

  KOUBEK- Vynikající výkon, snad v létě neodejde.

   

  COSTA - good old-fashioned Costa, kterýho pamatujeme z prvního půlroku u nás. Spolehlivej, rychlej, technickej, narážečky, paráda.

   

  KADLEC M., MAZUCH - sklízeli hodně kritiky, ale poslední dobou působí pevně. Poslední dobou mi přijde, že naši stopeři dokonce dosahují kvalit naší nejlepší obrany z posledních deseti let Řepka- Hubník

   

  KARAVAEV - Výbornej technicky, škoda, že se nedostal k víc centrům. S bigcockem jsme se shodli, že by se mu možná hodilo nabrat nějaký svaly jako Kadeřábek, v některých soubojích hrál zbytečně druhé housle. Přesto výborný.

   

  Holzer - Nelíbil se mi. Je sice rychlej, ale vedení míče ani fotbalové myšlení nemá, dělá ukvapená řešení a nepošle ani kvalitní centr. Myslím, že měl hrát tak od 60. minuty Dudl, které bych rád viděl v základu už v Hradci.

   

  Mareček - Neměl jsem ho nikdy rád, ale včera jsem měl pocit, že koukám na Rosického. Žádné alibistické přihrávky, technicky výbornej, výživná střela, lídr. Výbornej. Nejlepší na hřišti.

   

  Holek - Dobrý výkon. Spousta černé práce. Mnohem lepší DMF, než když ho hrál pravidelně.

   

  Dočkal - výbornej, netřeba nic dodávat

   

  Juliš - není to jeho post a nikdy nebude, hrál dobře pozičně a centruje celkem dobře

   

  Lafata - Jediné, co ve své pozici mohl dělat, bylo bojovat a to splňoval celej zápas. Nedá se mu nic vyčíst, ale střídanej měl bejt dřív, třeba v 75. minutě. Ať už za někoho, kdo podrží míč nebo někoho rychlého případné přečíslení.

  • captain_obvious25.11.2016 10:35reagovat

   Mazucha kritizuju, ale včera ve druhém poločase byl fenomenální. M. Kadlec v Evropě letos vesměs velmi dobré výkony, jde u něj vidět, že na ligu už se asi moc namotivovat neumí, ale v Evropě je pořád platný. Marec včera absolutní špička, škoda že mu tam nepadla ta petelice levou. Julda s Bořkem dobří, Julda hlavně ve 2. půli. Lafy bojoval jak drak, několikrát za zápas zapnul při napadání do takového sprintu, že tak rychle jsem ho snad nikdy běžet neviděl. Smích

 • je to tam

  AlaMierda25.11.2016 10:00reagovat

  naádhera, paráda. První poločas sice horší, druhý už to bylo dobré. Po prvním zápase jsem psal, že postoupíme s 12 body, tak doufám, že jsem se mýlil a těch bodů bude 15. Konečně se letos trefil Costa, přeci jen branky dává každý rok pravidelně a letos na tu svoji první pořád čekal. Stopeři vynikající, celkově aktivní bojovný výkon a naprosto zasloužený postup.

 • Podle

  umbro25.11.2016 9:42reagovat

  mne byla klíčová výhra v Izraeli,ta byla strašně důležitá a hodně šťastná!!SmíchUž se těším na Miláno,bude to poslední utkání sezóny,5 dní po Teplicích,takže to bude v klídku a pohodě,teď hlavně ještě zvládnout poslední dva zápasy v lize za 6 bodů!!!!!

 • Hradec

  majtin25.11.2016 9:28reagovat

  Včera skvělý a super, teď je potřeba vystřízlivět z euforie, v neděli v poledne čeká Hradec, který má docela běhavé mužstvo a na Slovácku si to pěkně dával a už týden si na nás brousí zuby. Přeci to těm břídilům prádelnickým nenecháme!

  • Capo25.11.2016 9:37reagovat

   Tak to je jasný, teď je prostě úkol ve zbytku podzimu jasný. Udělat 6b a dostat se tím před jarem na pohárová místa. Cokoliv jiného by bylo zklamání. Ideální a pro mě reálný scénář při našich dvou výhrách by byl, kdyby Plzeň ještě alespoň na Bohemce něco potratila, 2 remízy Slavie(s Bolkou, ve Zlíně). Přezimovali bysme pak třetí s 3b na Zlín(to by nic nebylo) a chtělo by to dostat alespoň na těch 5b na Plzeň, ale nevzdáme to, i kdyby to zůstalo 7b, to je jasnýÚsměv Hlavně to nesmí být horší, to už bych moc v zázrak nevěřil.

 • Los na jaro

  Víťák z Cé Osmičky25.11.2016 9:18reagovat

  Losovat se bude 12. prosince

   

  Nevíte, jak je to teď se soupeři, kteří do EL postoupí z LM? Můžeme je dostat nebo ne?

  • Capo25.11.2016 9:20reagovat

   Myslim, že jsou vždycky po čtyřech nasazení a nenasazení. Dělej to pravděpodobně podle koeficientu, ale nevim přesně.

   • Funin25.11.2016 9:37reagovat

    nekdo psal ze podle bodu co ziskaj ve skupine LM, ale jestli ej to pravda, tezko rict

    • wasek2611@centrum.cz25.11.2016 9:55reagovat

     je to pravda, podle počtu získaných bodů ve skupině LM ;)

     • ouissi25.11.2016 11:50reagovat

      Průběžné pořadí mužstev na třetích místech skupin CL po 5. kole:

      Lyon 7 (poslední kolo doma Sevilla), Besiktas 7 (v Kievu), FC Kodaň 6 (v Bruggách), Mönchengladbach 5 (v Barceloně);

      Tottenham 4 (doma CSKA), Rostov 4 (v Eindhovenu), SC Lisabon 3 (ve Varšavě), Razgrad 2 (v Paříži).

       

    • ouissi25.11.2016 11:41reagovat

     Článek 17 Reglementu EL UEFA:

     17.02.A - Nesmějí být proti sobě nalosována dvě mužstva z téže národní asociace.

     B - 12 vítězů skupin EL a 4 nejlepší (podle bodů atd. - viz čl. 16) ze 3. míst skupin CL jsou losováni proti 12 z druhých míst skupin EL a čtyřem horším ze 3. míst skupin CL.

     C - Vítěz skupiny EL nesmí být nalosován proti druhému z téže skupiny EL.

     D - Vítězové skupin EL a čtyři nejlepší mužstva ze 3. míst skupin CL hrají odvetná utkání doma.

      

79210 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha