Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Legrační poslouchat ty kecy

  Tashunka Witko25.5.2017 14:02reagovat

  o přestávce juniorky.

  ”Minule tady stáli s Hradcem dva chlapi, to byli asi ti Taliáni..... ”

 • Desing permic

  Víťák z Cé Osmičky25.5.2017 13:33reagovat

  Asi jsou na světě důležitější věci, ale taky Vám přijde desing permic pro 17/18 takovej vodfláknutej?

   

  Obzvlášť, když to porovnám s tím, co si pro další sezonu dokázala připravit Slavia, mě to dost zklamalo.

  • Tashunka Witko25.5.2017 13:40reagovat

   n a g bych na tvém místě prohodil

  • Tashunka Witko25.5.2017 13:41reagovat

   takhle mi to připomíná dressing

  • spartas25.5.2017 13:42reagovat

   Ano

  • kapacitos25.5.2017 13:44reagovat

   Ty slávistický jsou odporný už jenom kvůli těm barvám. Otrávení

  • Furia Ceca25.5.2017 13:49reagovat

   To je tak když agentura, která pro Spartu pracuje to má u prdele. Platí i pro zbytek toho co vyrábí. 90 léta. Někdo by se měl ze Sparty vydat na stáž nejen sportovního managementu, ale i marketingu.

  • Cahill25.5.2017 13:53reagovat

   normalne mi trvalo chvili, nez jsem prisel na to, co to je ”desing” :)))

   • Víťák z Cé Osmičky25.5.2017 14:44reagovat

    tak jsem aspoň pro příště chytřejší Úsměv

 • posily od 30.6. 2012

  munzig25.5.2017 12:02reagovat

  Nebral jsem v úvahu návraty z hostování. Velkými písmeny jsou úspěšné posily.

  David Pavelka, Marek Čech, Balaj, Gil, BEDNÁŘ, LAFATA, VÁCHA, KONATE, Pauschek, COSTA, Vacek (návrat z Verony), Ujfaluši, DOČKAL, MAREČEK,Kováč, Breznaník, Štěch, Nešpor, BIČÍK, Shala, miller, Chvátal, Schranz, Picault, V. Kadlec (poprvé), Řezníček, Litsingi, Steinhofer, FATAI, Hušbauer, Paixao, KOUBEK, FRÝDEK, Jiráček, Zahustel, Mazuch, ŠURAL, Vatajelu, Nestor.

  To procento neúspěšných posil je obrovský a to neberu v potaz jakou cenu ten a ten přestup měl.

  Takhle by velký klub na přestupovém trhu fungovat neměl.

  • Funin25.5.2017 12:06reagovat

   nevím jestli bych Marečka a Konatého označil jako úspěšné, u Váchy to ještě beru, dokázal s námi vyhrát titul, ale Mareček až do letoška hrál nic moc a Konaté? Ten umí jen driblovat, nic jiného

   • Mates25.5.2017 12:08reagovat

    Vzhledem k tomu, za jaký pořizovací náklady Konaté (minimální) přišel a co z něj teď je, je to určitě úspěšný příchod.

   • Pouzar1125.5.2017 12:18reagovat

    Já se ještě pozastavil u V.Kadlece .. Ten poprvé nebyl špatnej nebo jo ?

    • Pouzar1125.5.2017 12:20reagovat

     a u Vaty a Nestora bych ještě hůl nelámal .. tam nevíme Úsměv

     • munzig25.5.2017 12:23reagovat

      V. Kadlec zahrál dobře ale bez náhrady odešel protože jsme neměli pojištěnou opci, proto to neberu jako úspěšný přestup.

      Pavelka se mi tam dostal omylem. Nad Nestorem a Vatou hůl nelámu ale zatím to nejsou dobrý přestupy. I když u nich věřím že čas ukáže opak.

      • Víťák z Cé Osmičky25.5.2017 13:35reagovat

       Vata patřil v každém zápase k nejlepším a vypadá to, že i pro další sezonu by měl být oporou a členem základní sestavy. Za mě určitě dobrý kauf a v další sezoně bude tahounem.

        

       Néstor hrál dobře, bohužel byl moc často zraněnej. Na širší základ by měl ale být dobrý i pro další sezonu.

  • Sendi25.5.2017 12:06reagovat

   David Pavelka?

   • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 12:23reagovat

    Taky nechápu, kde to vzal :D..asi bere návrat z hostování (slovácko). Hušbuler taky byl návrat z hostování..

  • exupery25.5.2017 12:14reagovat

   Ať je Hušbauer pomalej a nepohyblivej jak chce, svými góly nás táhnul, jednu dobu ta hra nestála jen na Dočkalovi, ale i na něm. Určitě bych ho neřadil mezi nepovedený přestupy. Zahustel zprvu vypadal jako skvělá náhrada Kadeře, pak přišly zranění...

  • Pouzar1125.5.2017 12:22reagovat

   Za mě to vychází zhruba :

    

   25 špatně

   10 dobře

   a 3 buď ještě nezatracovat nebo splnili roli pro kterou došli

  • lidoop25.5.2017 12:27reagovat

   Podle tvých kritérií se oporou stal každej třetí příchozí. Ovšem bezpochyby byl úspěšnej Hušbauer (před odchodem do Itálie), V. Kadlec poprvé, Zahustel hrál do série zranění taky dobře a Vata s Nestorem tam nemaj co dělat, když jsou tu pár měsíců.

   Pak tam uvádíš Marka Čecha s Millerem, u kterých bylo předem avizováno, že přicházejí na sklonku kariéry spíš jako takoví mentoři pro naše mladý gólmany.

   A dále tam máš hráče, který přišli jen na hostování a nikdo od nich moc nečekal - Schranz, Řezníček a mám dojem, že i Picault.

   • munzig25.5.2017 12:45reagovat

    Ta úspěšnost vychází zhruba na 25%.

    Kadlece jsem vysvětlil nahoře, Zahustel mě nepřesvědčil, Schranz a Řezníček přestupovali takže to posily byli. Přivést hráče do kádru by mělo znamenat že posílí A-tým a ne že si vyzkoušeí jaký jsou na Letný sprchy. Picault byl náš i když zadarmo. A popravdě vodit sem mentorský golmany když máš zkušenou jedničku a v realizáku lidi jako Zítka nebo Pavel Srníček mi příjde zbytečný. I když jsou to sympatáci a neberu to tak že oni propadli, ale jako zbytečný přestup.

    • kapacitos25.5.2017 12:55reagovat

     Schranz i Řezníček hostovali

     • munzig25.5.2017 12:58reagovat

      Ano přišli jako posily na hostování pro A-tým.

      Nahoře píšu že jsem v potaz nebral jen posily které se vrátili z hostování jako Skalák, Zeman apod.

      U Hušbauera jsem se zpletl myslel jsme že šel an přestup. Ale tak jako tak neměl po tom děsivym jaru vůbec dostat šanci.

 • AleMierda

  Sendi25.5.2017 11:56reagovat

  Nabízíš solidní argumenty ale: Ty píšeš, že aktuálně dobře hrají Sáček, Karavaev a Vatajelu. Ani jeden ale nehraje Čermákovo pozici a ani typologicky to nejsou podobní hráči. Ano, skutečně Karavaev si jako jedinej z celýho týmu drží nějakej herní standard, myslíš ale, že kdyby byl středním záložníkem, že bude hrát v současný Spartě dobře? Navíc jde taky o to, kdo hraje místo Čermáka, když už nechceš aby hrál, protože nemá dobrou výkonnost, to je přece zásadní argument, hraje tam momentálně někdo líp? Lafata? Před tím nelze zavírat oči...A podívej se na Sáčka, on sice pokrývá obrovskou plochu hřiště, ale nemá ani jeden gól a asistenci a vůbec, jaké statistiky mají naši střední záložníci? To je taky naprosto jasnej trend, v přihrávkách do pokutového území jsme až na osmém místě a to jak je Čermák na hřišti bezradnej, je přece v těch zápasech vidět, s tím Libercem to bylo naprostý utrpení, to bylo několikrát uplně jasně vidět, dostane míč, zvedne hlavu a..nemá komu...Nehraje dobře - fakt, jen Karavaev hraje dobře, ale to je přece podstata toho problému - máme nějaké hráče, typologicky, tak jim musíme přizpůsobit hru, ale my hrajem na Čermáka nákopy...Nemyslim si, že jsou tu všichni natolik zabednění, aby tvrdili, že Čermák je hvězda, ale on ani typově přece není nějakej driblér(to je třeba Sáček), to je hráč co je nejsilnější v tom udělat ze dvou doteků šanci, tak potom ale ten tým tak musí hrát...stejně tak když tam není, tak se tomu ta hra musí přizpůsobit, což se neděje, my si momentálně neumíme vůbec vystavět útok a dokonce i vysoce produktivní a kvalitní Dočkal se letos spíš trápil...jako rozumim tomu, že tě sere ta Čermákova obhajoba, ale zase musíš uznat i ty další argumenty, který jsou úplně jasný a na hřišti viditelný a není to jen o Čermákovi...

   

  Mimochodem ukázaná platí, Čermák je s jedenácti body v devíti zápasech v první pětce produktivity kvalifikace na EURO, kdy se přes něj do sestavy neprosadí ani reprezentant Barák, i teď v té blbé juniorce má statistiku 5z 3g 5a, jaký jsou rozdíly mezi současnou Spartou, U21, nebo loňskou Boleslaví je taky celkem jasný...dobrý, ať třeba nehraje, když budou hrát hráči, co jsou lepší než on, ale to se neděje a to je celá podstata mojí nasranosti...

  • Funin25.5.2017 12:00reagovat

   + ještě ta možnost, že by přestoupil do Plzně nebo Slávie, to už má prostě člověk chuť rvát si vlasy. Jak by se nám teď hodil takovej Hejda

  • petr13725.5.2017 12:07reagovat

   hele já myslím, že asi nikdo nezpochybňuje Čermákův potenciál. Já jsem třeba jednoznačně proti jeho přestupu, souhlasím, že je třeba s ním pracovat a dostat z něj to nejlepší.

    

   Zároveň ale nechápu, proč neříkat pravdu a sice, že zatím za Spartu nic nepředvedl.

    

   Mně je osobně Čermák sympatický, fandím mu a přeju si, aby se ve Spartě prosadil a ukázal všechno, co umí.

    

   Ale i mě vytáčí, že tady od pár jedinců neustále slyším, že za jeho špatné výkony může všechno možný, jen ne on sám.

   • Sendi25.5.2017 12:14reagovat

    Tak ale bohužel to jsou fakta - nic neukázal -- kdo něco ukázal? Karavaev...

     

    Vžij se do tý role, že jsi ofenzivní záložník, technickej hráč, hraješ proti Liberci a nejde na tebe za zápas jediná přihrávka po zemi, nikdo ti nenaběhne a co máš jako udělat? Vymotat tři frajery? TO jsou prostě fakta, byť to samozřejmě není jedinej argument...říct ale - tyvoe ten je děsnej, hraje hovno je stejně plochý, jako vyhejtovat Lafatu, že nedá góly, když na něj prostě nejde za zápas jedinej míč, prostě takhle jednoduchej ten fotbal neni, je to týmová hra...Zrovna proti tomu Liberci se na dřeň odhalilo, jak jsme marný v zakládání útoku, že naši stopeři neumí vůbec nic a když se jim to podaří dostat nahoru, tak je tam jeden hráč...jak říkám, ta hra se musí na něčem vystavět, když mám typologicky nějaké hráče, musím hrát hru, ve který budou fungovat...byť teda samozřejmě tady to má kouč momentálně ultrasložitý...

    • petr13725.5.2017 12:25reagovat

     v tom co píšeš je nepochybně kus pravdy, ale podobně utopenej by musel v tom případě být dříve i Dočkal. Jenže nebyl, aktivně si hledal svoji pozici na hřišti, stahoval se pro balony, řídil hru...a při tom všem dokázal být i neskutečně produktivní. A to zároveň Dočkal určitě není nějakým vzorem pracovitosti a disciplíny viz jeho nedostatky při bránění.

     • Pouzar1125.5.2017 12:41reagovat

      Nadruhou stranu je Dočkal (alespoň pro mě) vzorem hráče kterej je obecně schopnej ve všech směrech ... Takovej už tu zase dlouho nebude a proto taky odešel za takovej ranec Úsměv

     • Sendi25.5.2017 12:57reagovat

      tak Dočkal si mohl dělat co chtěl, to je jedna věc a druhá věc je, že i on se letos spíš trápil, než že by byl vynikající, i ty statistiky měl spíš horší a to zahrával standartky...

   • munzig25.5.2017 12:19reagovat

    Podepisuju

  • AlaMierda25.5.2017 12:14reagovat

   jenže od tebe je to konečně nějaký argument a ne nějaká zaslepenost. Já to neberu z pohledu jeho pozice na hřišti, ale z individuálních výkonů. A proto jsem poukázal na Sáčka, Vatu a Karu. Ti kluci prostě do toho vlítli a nedali nikomu šanci na nějaké pochyby. Já Čermákovo potenciál nezpochybňuji, ale zatím tu nic nepředvedl a za tím si stojím. Bytostně nesnáším hledání důvodů a chyb hlavně u jiných. A to celkově v životě, nejen ve fotbale. Trenérů tu bylo dost a teď přijde další, takže neberu ani výmluvy na trenéry. Vše má v rukách Čermák a nikdo jiný.

   • Sendi25.5.2017 12:22reagovat

    Tak momentálně to má v rukou hlavně v tom smyslu, že odejde...je to asi stejný jako kdybys hrál v týmu co hraje nákopy a byl útočník 1,68m vysokej, prostě se na to dřív či pozdějc vysereš...Podle mýho těch argumentů tady zaznělo dost a myslim, že zrovna z řad lidí, co už mají něco nakoukáno, je jasný, že nelze tady v tý limitovaný formě obsáhnout všechny argumenty...

     

    Já samozřejmě taky zastávám, že je každej strůjcem svýho štěstí, ale zase nemam rád, když vzniká nějakej hejt a hon, když podíl viny mají i další faktory...myslim, že ta obhajoba Čermáka tady vzešla hlavně z toho, že se tu na něj snesla sprcha nevybíravejch reakcí, často doprovozený totálníma kokotinama...Pomalu nás to ale může přestat zajímat, podle mě je jeho odchod v podstatě jasnej, tak si holt někoho musíme koupit a Ital to dá nějak dokupy, jen pak zase zůstane pachuť neschopnosti využít potenciálu vlastních produktů a pokusů je nahradit z pochybnejch zdrojů a navíc zase hrozí, že to budem my, kdo darujem hráče našim konkurentům v boji o titul...uvidíme...

    • AlaMierda25.5.2017 12:32reagovat

     Jenže on jako střední záložník by měl taky tu hru řídit ne? Takže si i dojít pro míč, aby nedošlo k tomu nákopu a aby měl obránce víc variant pro rozehrávku. Pořád to bude jen o Čermákovi co předvede. A jestli jeho první řešení je jít někam pryč místo toho se porvat o místo, tak to taky něco vypovídá.

     • Sendi25.5.2017 12:55reagovat

      Jeden z největších omylů fanoušků současnýho fotbalu je myslet si, že hráč si může na hřišti dělat co chce, třeba si ze svý pozice seběhnout někam, kde nemá co dělat, takhle jednoduchý to prostě není, jestli má hru řídit nevim, ani to neni typologicky jeho doména, stejně jako třeba Néstorova...řídit hru mají stopeři a hráč co je před nimi, oni zakládají útok, pokud ho zakládají tak, že to nakopnou na podhrot, tak tam ta diskuze prostě končí...Ta poslední věta mi připadá nefér vůči tomu jak pracoval na hostování a jak pracuje v aktuální Spartě, žádnej flink to neni, opakovaně ukázal kde jsou jeho přednosti i nedostatky, Sparta s tím pracovat nechce, takže logicky odchází, tvůj postoj v tomhle určitě nesdílím...

      • AlaMierda25.5.2017 13:05reagovat

       to nikdo nepíše, ale ze svého postu by to měl řídit, jako třeba zmiňovaný Dočkal. I Nestor když hrál tak si chodil dost často pro míče. Pokud to záložník nedělá a lítají tam nákopy, tak zase by měl sbírat odražené míče atd. A stou poslední věcí absolutně nesouhlasím, přichází nový trenér a takřka celý realizační tým, takže jak můžeš napsat, že s ním Sparta nechce pracovat? Já to spíše vidím tak, že nemá vůli se o to místo poprat a dokázat všem i sám sobě, že na Spartu má. On tu šanci poněkolikáté jistě dostane a znovu opakuji, je jen pouze na něm jak s ní naloží. Samozřejmě ta nejlehčí varianta je hned někam přestoupit.

       • Sendi25.5.2017 13:07reagovat

        Tak já myslel spíš doteď než s novým trenérem, třeba to pro něj bude motivace to ještě zkusit, ale dobíhá mu smlouva a jestli jí nepodepíše, tak asi nebude ani hrát žejo, to je patovka...V jeho situaci bych já osobně přestoupil...

        • AlaMierda25.5.2017 13:09reagovat

         já bych se zase o to porval, zvlášť když bych věděl, že moje výkony neodpovídali klubu ve kterém hraji.

  • lidoop25.5.2017 12:17reagovat

   To jsi podle mě Sendi špatně pochopil. On to podle mě myslel tak, že to jsou hráči podobně staří jako Čermák a dokázali se v tom věku prosadit i přes nepřízeň trenérů k mladým hráčům.

   • Sendi25.5.2017 12:25reagovat

    Tomu já rozumim, můj cíl bylo poukázat, že to ”prosazení se” je třeba v případě Sáčka hodně polovičatý, kdy jeho individuální schopnosti se nerovnají přínosu hře a hlavně výsledkům a taky to, že pozice Čermáka je oproti třeba zmíněnému Karavaevovi značně ztížená...plus jsem chtěl přidat nějaký další argumenty do tý všeobecný diskuze a trochu jí rozpracovat...

    • lidoop25.5.2017 12:35reagovat

     Aha, ok. Tak jsem to blbě pochopil já Úsměv. Sáček sice není produktivní, ale udělá na hřišti spousty tý černý práce. Podle mě produktivní ani nikdy nebude, ale může být ohromně užitečnej něčím jiným.

     Oproti tomu jestli nebude produktivní Čermák, tak nám typově je ten hráč k ničemu.

     Tak jako byl ke konci např. Matěják. Vím, že s ním se dostávám na tenkej led, protože spousta z místních z něj učůrává ještě dnes, ale já si s tojím za tím, že mohl jít do Bolky klidně o rok dřív.

    • victorlima25.5.2017 17:30reagovat

     Čermák zde rozvířil diskuzi. Myslím, že pravda je někde uprostřed. Nedostal moc příležitostí (možná i kvůli zranění) a možná ani na moc vhodné pozici. Na druhou stranu on není typ, který by oplýval bojovností. Nepotkal se z dobrou formou a rozhodl se odejít. Raději bych byl, kdyby to ještě zkusil, ale s tím nic nenaděláme. Rozhodně je to však hráč, za kterého můžeme požadovat buď adekvátní náhradu hráčskou, nebo finanční, která by nám umožnila koupit si podobně kvalitního hráče, který by měl zájem za nás hrát. Uvědomuji si, že to může být problém. Nikdo od nás k nám moc jít nechce a na cizinu nemáme dobrý scouting.

 • Repre

  wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:36reagovat

  No tyjo...Souček v Áčku repre. Hráč co nemá na Slávii hraje v repre. Droppa #2.

  • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:38reagovat

   Místo něho by tam mohl bejt Marec, Sáček, Hušbuler..

   • Funin25.5.2017 11:56reagovat

    jsem zvědavej na 21, jestli Víťa zůstane v záloze u dvojky Hubínek Trávník, nebo tak někam dá Sáčka

    • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 12:32reagovat

     no bude to mít těžký no.

      

     Barák, Čermák, Trávník, Souček, Hubínek, Sáček ...vyber 3. Podle mě Hubínek z toho vypadne.

      

      

 • Budínsky

  Bunda25.5.2017 11:33reagovat

  Že by do Sparty? Úsměv

  • AlaMierda25.5.2017 11:36reagovat

   tipuju spíše Bolku nebo Plzeň

   • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:38reagovat

    Já myslim Bolka a Sešívky. Potřebují náhradu za Baráka a Čermák k nim nechce.

    • AlaMierda25.5.2017 11:42reagovat

     nebo Sparta nepustí Čermáka Plzni. Sešivky jsou taky možný i když ty chtějí toho Poláka a prý i nějakého Paraguayce?

     • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:48reagovat

      Tak sešívky potřebujou na ten post asi 2 hráče...Popř. to můžou být Tepláky :D

  • ACSpartaPraha4ever25.5.2017 11:46reagovat

   Prumeraku tu mame malo, sem s nim!

  • lidoop25.5.2017 11:56reagovat

   Pětadvaceti letýho hráče, kterýmu se povedla jedna sezona v podprůměrným ligovým týmu, to by byla zas výhra. Z toho už jsme snad vyrostli.

  • Sendi25.5.2017 11:58reagovat

   dokud tu nebude rychlý křídlo co jde do šestnáctky, tak je nám k ničemu, ikdyž je to zajímavej hráč, dlouhodobě hodně produktivní, ale lepší než Čermus neni ani náhodou, takže jak by to asi dopadlo :)

 • Proč je Plzeň pro Čermáka ideální volbou

  dominik2725.5.2017 10:42reagovat

  Podle mě Vrba vidí v Aleši Čermákovi náhradu spíš za Horvátha, nikoli za Koláře, jak psal níže Indián. Já sám jsem si říkal už před lety, že se to úplně nabízí a že bych se nedivil, kdyby po něm jednou Vrba sáhl. Samozřejmě s tím, že Aleš je o něco pohyblivější než Horváth, ale to jde ruku v ruce s přirozeným vývojem fotbalu.

   

  Každopádně čekám, že Vrba by s ním počítal do základu, aby to dirigoval spíš zezadu. Koneckonců Aleš umí i celkem obstojně bránit, takže může hrát i takového spíše defenzivního, tedy to co Horváth. Prostě tak nějak očekávám, že v Plzni bude Čermimu sedět ten styl, který se tam bude nejspíš praktikovat. A také mu bude více sedět jeho tamní role v týmu. Je to paradox, že ve Spartě, která je momentálně jednoznačně horší než Plzeň, má tu roli mnohem horší...

   

  Nechci předbíhat, ale čekám, že k tomu přestupu opravdu dojde.

  • munzig25.5.2017 10:49reagovat

   Já tomu nevěřim. Jen blázen nebo diletant by prodal talentovanýho hráče před malym Eurem.

   • kapacitos25.5.2017 10:58reagovat

    To by byl poslední hřebíček do rakve. Nechápu jak hráč a navíc odchovanec Sparty může přemýšlet o přestupu k největším sráčům ligy! To nemá ambice jít do zahraničí? Prostě k největším konkurentům nikoho neprodávat, stejně jako by oni nikdy neprodali nám..

  • Funin25.5.2017 10:49reagovat

   v tomto s tebou nesouhlasím, myslím, že ho opravdu chce jako náhradu za Koláře, na DZ/ZS tam mají Hromadu a Hořavu a údajně chtějí Traorého ze Zlína. Navíc si nemyslím, že Čermák je dobr režisér hry z hloubi pole, mnohem líp hraje okolo vápna na krátké a rychlé narážečky

   • kapacitos25.5.2017 10:54reagovat

    Hromada a Hořava jdou pryč

    • Funin25.5.2017 10:55reagovat

     fakt? to jsem nezaregistroval

     • AlaMierda25.5.2017 10:56reagovat

      Hromada tam jen a hostování

      • Funin25.5.2017 10:58reagovat

       no to vím, ale předpokládám, že s opcí

       • AlaMierda25.5.2017 11:00reagovat

        opce tam je, ale zatím to nevypadá, že ji Plzen uplatní

       • kapacitos25.5.2017 11:00reagovat

        Vždyť hraje už jenom za juniorku, asi nechce podepsat tak ho odepsali, což je pravděpodobně stalo titul.

        • Funin25.5.2017 11:08reagovat

         aha, sem nevěděl

   • dominik2725.5.2017 10:54reagovat

    Když nad tím tak přemýšlím, Traoré mi víc připomíná právě Koláře, takže by mi opět logicky sedělo, že bude hrát Traoré před Čermákem. Ale to jsou už jen takové detaily. Zkrátka asi se víceméně všichni shodneme, že Plzeň, která je v posledních letech v lize lepší než Sparta, mu nabízí mnohem důležitější roli. A to je to, co mě štve.

    • Funin25.5.2017 10:57reagovat

     no jo no, já to hlavně vidím jako další takovej střípek do skládačky obrazu, že neumíme pracovat s vlastními odchovanci

     • dominik2725.5.2017 11:03reagovat

      Na mě to spíš působí tak, že z nějakého důvodu hrozně rádi vyjednáváme o přestupech. A do této záliby se nám sázka na odchovance moc nehodí. Mám pocit, že většina posil, co do Sparty v posledních letech přišla, byla fakt úplně zbytečná. Oni to tolikrát byli hráči, kteří se celkem prosadili, ale nebyli to lepší hráči než vlastní odchovanci. To můžu ilustrovat třeba na výměně Vácha-Pavelka+Frýdek. Vácha se tady sice prosadil, pomohl k titulu, ale zbavit se v rámci tohoto přestupu Pavelky s mladým Martinem Frýdkem, to byl neskutečný přešlap. O hráčích jako Paixao, Steihnöfer nebo Litsingi, kteří byli Spartě opravdu k ničemu, ani nemluvím. Bylo by zajímavé někdy dát seznam všech posil za posledních cca 5 let a vyhodnotit, kdo z nich se doopravdy prosadil.

      • Funin25.5.2017 11:07reagovat

       Výměna Váchy za Pavelku a Frýdka dostala úplně jinej rozměr když jsme pak zase koupili Frýdka zpátky za prachy a Sýkoru :)

        

        

       • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:52reagovat

        Jo jo a poslali tam pak Hovorku, kterýho jsme pak kupovali zpátky :D

         

        Nakonec stejně vždy zjistíme, že nejlepší čutálisti v lize jsou naši odchovanci a pak je kupujeme zpátky....

      • exupery25.5.2017 11:20reagovat

       Případný prodej Čermáka by pro mě byl opravdu posledním hřebíčkem do rakve. Myslím si, že to je přesně situace, kdy by do toho měl vstoupit majitel, pokud není úplný diletant. A upřímně řečeno mě nezajímá, jestli u nás hraje lépe nebo hůře než v Bolce. Potenciál má Aleš obrovský a na malém euru jej potvrdí. Spíš bych pátral po důvodech, proč to u nás nejde, než vybírat z nabídek na přestup. To nás těžko někam posune. Navíc, kdo z našich tuhle sezonu hrál na hranici svých možností?

       Přestupy bych až tak černě neviděl, ty přehmaty jsou všude. Alarmující jsou spíše ty odchody mladých, se kterými na jednu stranu umíme skvěle pracovat, ale pak najednou nevíme, kam s nimi.

       • dominik2725.5.2017 11:24reagovat

        Přehmaty jsou všude, to nepopírám. I v lepších, bohatších a slavnějších klubech. Nicméně já mám pocit, že ve Spartě je to procentu špatných přestupů přece jenom o dost větší.

      • ACSpartaPraha4ever25.5.2017 11:50reagovat

       Presne tak to vidim taky. Radsi sem budeme tahat prumeraky, hlavne, ze prestup! (nemaji to oni v cilech, ze musi uzavrit urcity pocet prestupu?), misto aby se dala sance klukum, co tu jsou, kteri mnohdy nejsou horsi ba naopak dokonce jsou i lepsi.

        

       Vsadim se, ze stejne to bude v pripade odchodu Koubka. Misto, aby pak dostali sanci golmani, co tu jsou, tak se pritahne nejaky prumerak ala Dubravka...

      • ACSpartaPraha4ever25.5.2017 12:13reagovat

       P.S.: Shodou okolnosti jsem si pro sebe po tom Peceneho clanku v lete tu analyzu delal. Úsměv

        

       Tady jenom seznam tech posil (at uz na prestup ci hostovani) od sezony 10/11, svuj nazor, kdo se prosadil a kdo ne, do toho tahat nebudu, o tom si udela kazdy obrazek sam. Úsměv

        

       https://ibb.co/k4tx7a

     • victorlima25.5.2017 17:36reagovat

      V tom už jsme opravdu evropští. Vždyť Bayern, který má jednu z nejlepších mládeží v Evropě, má v mužstvu tak maximálně jednoho odchovance.

  • petr13725.5.2017 11:01reagovat

   Sparta je momentálně jednoznačně horší než Plzeň? S tímhle tvrzením absolutně nesouhlasím a potvrdil to i náš vzájemný zápas. A to vůbec nemluvím o tom, že máme konstantně zraněný stádo hráčů, takže náš optimální základ by byl ještě výrazně lepší

   • dominik2725.5.2017 11:08reagovat

    Beru to spíše výsledkově. A to, že má Sparta neustále spoustu zraněných, už přestávám brát jako polehčující okolnost. Je to jeden z ukazatelů, že se v tom klubu dělá něco špatně, a proto je Sparta horší než Plzeň.

     

    Vlastně to, proč je tolik marodů, se mezi řádky vysvětluje v článcích ohledně příchodu nového kouče. Ten sem má přijít i proto, aby nastolil opravdu profesionální režim. Jako cizinec se nemusí bát, že by se tím v českém prostředí odepsal.

  • Sendi25.5.2017 11:17reagovat

   Myslim si, že s ním Vrba počítá spíš na podhrot, Čermák umí být vysoce produktivní a mít takovýho hráče ztaženýho je myslim zbytečnej luxus, do rychlý hry Plzně může výborně sedět, pokud teda bude Plzeň takovej fotbal hrát...každopádně v dresu Sparty už ho nejspíš neuvidíme, nevim co by se muselo stát, aby tu zůstal...

   • dominik2725.5.2017 11:26reagovat

    Tak já si nemyslím, že by to hrál úplně stejně jako Horváth. U Horvátha to bylo dáno hodně tím, že to nebyl žádný atlet. Řekl bych, že Čermák se bude častěji dostávat do koncovky. Nicméně pamatuji si ho ještě z béčka Sparty, kde to také kolikrát dirigoval spíše zezadu.

    • Sendi25.5.2017 11:59reagovat

     tak pokud vím, tak on hrál v mládeži stopera, takže to asi umět bude, ale je to mrhání :))

  • kilovolt25.5.2017 11:37reagovat

   mezi plzní a spartou už k žádnému přestupu nedojde

   • kapacitos25.5.2017 11:51reagovat

    Přání nebo inside info? Úsměv

    • kilovolt25.5.2017 13:12reagovat

     odhad situace

 • ještě k Ćermákovi

  AlaMierda25.5.2017 10:24reagovat

  letos tu byl Ščasný, Holoubek/Požár, Rada. To ani jeden z nich s ním podle vás neuměl pracovat natolik, aby Čermák předváděl kvalitní výkony. Obzvláště v době veliké marodky, kdy tu takřka nebyla žádná konkurence ?

  • Bunda25.5.2017 10:26reagovat

   Čermák hrál pod Holasem skvěle i na pravé záloze. Bohužel se pak zranil.

   • AlaMierda25.5.2017 10:28reagovat

    kdy prosímtě? já si pamatuju letos dva jeho dobrý zápasy, jeden s Interem a jeden v generálce s Fenerbahče.

    • Bunda25.5.2017 10:30reagovat

     Nepamatuješ kdy hrál pravou zálohu? To je pak debata o ničem no.

     • AlaMierda25.5.2017 10:33reagovat

      a co to má s tím společného. V Bolce taky hrál jednou z kraje, jindy zase ze středu. Máš pravdu tahle debata je o ničem, protože Čermák je oblíbenec a to, že hraje špatně se svádí slepě na všechny okolo. Tady kdyby na krajích lítal Ronaldo a Messi a vepředu byl Ibrahimovič, tak se tu budou psát pořád stejné alibistické omluvy a výmluvy, proč hraje Čermák špatně.

      • Pouzar1125.5.2017 10:36reagovat

       Smích Smích A víš proč je oblíbenec? Protože všichni ví že už dobře zahrál (v mladém věku .. ne jedna životní sezona ve 25 letech ) a že to v sobě má ..

        

       Buď má 70% lidí tady alibistické výmluvy a nebo ty si prostě jedeš neustále svojí zaslepenou básničku .. ( možnost si vyber sám )

       • AlaMierda25.5.2017 10:44reagovat

        protože je odchovanec, proto. Bude tu žít léta z jednoho dobrého výkonu, jako Hybš z výkonu proti Chelsea. tím lze rovnou navázat na alibistické výkony zdejších 70%, protože omlouvat něčí nevýkonnost tím, že za to mohou všichni kolem něj, to je alibismus a nic jiného. Já jeho potenciál nezpochybňuji, ale zatím tady nic nepředvedl.

        • Pouzar1125.5.2017 10:48reagovat

         Smích Prosimtě zkopíruj mi všechny příspěvky kde někdo chválí Hybše ... Taky mi napiš ten jedinej zápas kde zahrál dobře ..

          

         To že sis přebral, že za to můžou jen ostatní hráči není můj problém ... Funin to dole shrnul dobře .. Není to jen o spoluhráčích ( samozřejmě hraje roli i tlak=>hlava ) ale bez kola se prostě blbě dělá cyklistika ..

          

         A prosím odepiš .. Ne jako všude kde ten diskuzní souboj prohraješ a deš na něj házet špínu jinam ..

         • AlaMierda25.5.2017 10:55reagovat

          Jaký souboj, co jsem prohrál? Naopak poražených je vás tu dost, ty alibistický kecy nejsou žádná výhra. Důležitá je realita a ta je taková, že Čermák tu zatím nic nepředvedl. A co se týče Hybše jak dlouho se tu psalo, jaký je to talent a poukazovalo se tu na jeho výkon proti Chelsea?

          • Pouzar1125.5.2017 11:01reagovat

           V překladu: Ne neodpovím ti a nenapíšu kde to kdo psal ..

            

           Já sem chodím denně aspoň 20x a to co tu píšeš si teda nepamatuju ..

            

           Jdu dělat něco užitečnějšího. Sbohem

           • AlaMierda25.5.2017 11:06reagovat

            užij si tu prohru

      • majtin25.5.2017 10:36reagovat

       Sorry, ale vyloženě tady tapetuješ s antičermákovskou kampaní.

       • AlaMierda25.5.2017 10:41reagovat

        no hlavně, že se tu donekonečna píše, jak je Čermák skvělý a jak za vše mohou trenéři a jeho spoluhráči.

        • Pouzar1125.5.2017 10:49reagovat

         Protože tak stavíš svojí ”kampaň - tapetáž” Smích Smích neustále do něj jedeš a tak ti všichni oponujou tak jak oponujou ..

         • AlaMierda25.5.2017 10:59reagovat

          myslíš to oponování, jak je skvělý, jen to zatím u nás nepředvedl, protože spoluhráči, trenéři apod..?

          • Pouzar1125.5.2017 11:03reagovat

           ano neustále opakujeme to samé protože ty opakuješ to samé a nečteš to co píšeme .. Úsměv

            

           Tím si vytvoříš názor, že zastáváme jen tento názor ( nejsou žádné další možnosti ) a vpodstatě pracuješ se lží/polopravdou .. Je to marný ..

           • AlaMierda25.5.2017 11:06reagovat

            stejně jako vy nevnímáte tu realitu.

      • Bunda25.5.2017 10:36reagovat

       Až mu dají do sestavy normální hráče tak uvidíš jak hraje.

       • AlaMierda25.5.2017 10:40reagovat

        takže on hraje skvěle a všichni spoluhráči jsou kopyta? Zajímavé, že někteří jeho spoluhráči si s tím umějí poradit a nehledají nějaké výmluvy.

        • Bunda25.5.2017 10:43reagovat

         Má spoluhráče bez náběhu. To nejde hrát něco normálního.

         • AlaMierda25.5.2017 10:47reagovat

          jasně, a proto třeba Vata tam neustále posílá centry ze strany, to samé Kara, Konate také neustále chodí do vápna kdy se mu zachce, stejně jako Šural, který neustále někam sbíhá pro míče do stran. Ale jen Čermák má spoluhráče bez náběhu, už si vymysli jinou pohádku, je to ohraný

          • Pouzar1125.5.2017 10:52reagovat

           Zajímalo by mě kolkrát hrál Čermák s Vatou ... Zajímalo by mě kolikrát byl Kara tolik na křídle, že mohl dostat od čermáka přihrávku která by vynikla a nebyla jen posunutí do strany ..

           Zajímalo by mě kdy Konate nabíhal ( ne vzal míč a kličkoval až do vápna ) ..

            

           Jedinej Šural by tam mohl patřit a to jen pár zápasů kdy byl na hrotu ( a s tím možná čermák taky ani nehrál vzheldem k tomu že odehrál necelejch 900 minut ( to je necelejch 9 zápasů ) ...

           • AlaMierda25.5.2017 11:03reagovat

            to máš jedno, důležité je, že jiní hráči tam ty míče umějí poslat.

        • Pouzar1125.5.2017 10:44reagovat

         Skoro většině hráčů naší základní sestavy vyhovuje náš chodící přihrávkovej fotbal ..

          

         Pak jsou tu jedinci co maj nadstandart ve formě rychlosti, schopnosti obejít hráče případně vyhrávání soubojů .. Ale jak chceš doháje nahrávat někomu když tam NIKDO neni ...Neutrální

   • Funin25.5.2017 10:28reagovat

    přesně tak, pak pod ním nastupoval i na jaře, kde už hra celého týmu stále zaprd a s tím se svezl i Čermák

   • munzig25.5.2017 10:40reagovat

    Já si pod Holasem pamatuju jeden dobrý výkon a pak už byl nulovej.

    Dočkal ale i Mareček na tom postu předváděli lepší výkony než Čermák. Ani nesouhlasím s tím že by vedle sebe neměl kvalitní hráče. Nenáviděný Vácha přihrává dozadu protože je prostě špatný ale Čermák zpomaluje hru a ztrací míče protože nemá spoluhráče?

     

    • Bunda25.5.2017 10:49reagovat

     Vácha hraje dozadu? A co? Jeho slabina je hra na malém prostoru.

     • munzig25.5.2017 11:01reagovat

      To není jen u Váchy. Spíš jsem chtěl ukázat na to jak někteří ”objektivně” hodnotí.

      Co se jednomu vyčítá tak v té samé situaci se u druhého hledají výmluvy proč to nejde.

      Já o Čermákovi netvrdím že je to špatný hráč, ale v jeho věku už by měl ukázat že na Spartu a ten tlak v ní má a dokáže tým zvednout. A to se prostě nestalo, proto nevidím důvod stavět kolem něj tým. Pro mě je to příliš velký risk

  • Pouzar1125.5.2017 10:30reagovat

   Otrávení ach jo ..

    

   Představ si že si IT borec co umí dělat jako bůh ve 3D .. máš na to v té firmě všechny prostředky které chceš ... A tak tě přetáhne druhá firma která na 3D nemá zaplacenej program (hráče) .. Platí ti víc ale nemáš to s čím si zvyklej pracovat a co ti dává možnost prokázat své schopnosti ..

    

   Ta práce prostě nebude taková .. Já vím že už to začíná vypadat že Čermáka zbožňuju .. Ale musíš vidět že tu prostě nemá podmínky pro to aby hrál to co ho tu zdobí .. ( navíc je mu 22 a ne 27 mareček, 24hybš, holek 30 .. od těch už nic nečekám a času měli dost )

   • AlaMierda25.5.2017 10:38reagovat

    to je asi stejný, jako když máš tým IT specialistů a potřebuješ, aby každý odváděl kvalitní práci. A teď jeden z nich má potenciál, ale neumí ho využít a hledá pořád nějaké omluvy a výmluvy, proč nevyužívá svůj potenciál. Neustále ukazuje na jiné, že za to mohou jeho spolupracovníci. Co s takovým člověkem? potřebuješ výsledky a ne čekat jestli se uráčí konečně využívat svůj potenciál. Tak dáš šanci někomu jinému, nebo si přivedeš jiného.

    • Funin25.5.2017 10:47reagovat

     tys tu přirovnání neudělal úplně přesně, já bych to poupravil, máš IT tým a jeden z nich je výborný na dohled a správu Windows serverů, ale ty po něm chceš aby pomáhal uživatelům s jejich ntb kde jsou Windows 7, windows jako windows, ale prostě už to není ten jeho šálek kávy.

   • Funin25.5.2017 10:38reagovat

    nevím no, někteří lidé to tak asi nevidí, třeba jim otevře oči Čermák už na Euru 21.

     

    Hlavně doufám, že jim nebude otvírat oči jako hráč Plzně nebo Slávie

    • AlaMierda25.5.2017 10:48reagovat

     to se klidně může stát, zazářil tam třeba Kliment. Ale pořád platí, že tady nic nepředvedl

     • wasek2611@centrum.cz25.5.2017 11:09reagovat

      Právě...všude něco předvedl. Jen ve Spartě ne. Kde je tedy chyba?

      • AlaMierda25.5.2017 11:16reagovat

       v hráči

       • AlaMierda25.5.2017 11:17reagovat

        respektive v jeho výkonech.

  • kilovolt25.5.2017 10:36reagovat

   on Zahustel v Bolce taky vypadal jinak....koneckonců i Vácha v Liberci

  • Sendi25.5.2017 11:08reagovat

   Tak hlavně mi připadá, že tahle debata je k ničemu už z toho důvodu, že dobře nehraje NIKDO, jen z nějakýho důvodu je to Čermák, kterej se vyndavá ze sestavy, byť vůbec nic nehraje: Lafata, Konaté(ten teda v náběhu neni nikdy, nevim kdes to vzal), Vácha, všichni stopeři, Hybš a zbytek až na vyjímku Karavaeva podávájí průměrný výkony...a neni ti ani trochu divný, že ani Sáček, kterej voběhá celý hřiště nemá komu to dopředu dát? Že první kolmou přihrávku za sezonu poslal v minulym kole Šural na Vatajela? Vždyť my jsme dopředu úplně katastrofální a někdy mi připadá, že prostě tady ti čermákobijci viděj úplně jiný zápasy než já, takže těžko tam tu debatu budem někam posouvat, ostatně, že už tu čermák pravděpodobně nic nepředvede je asi finálka, tak až přestoupí jinam, tak uvidíme kdo měl pravdu ;)

 • Čermáka nevyštvalo vedení Sparty

  Tashunka Witko25.5.2017 9:54reagovat

  ale čeští trenéři, uctívající kabinu a radu starších. Alibista Ščasný rád ukazoval, že je rázný a nekompromisní trener, ale jen a pouze vůči mladým, starších hráčů se bál a šel jim na ruku. Čermáka demonstrativně vyháněl z placu už ve 30. minutě a trestal ho tvrdě za chyby Váchy, Holka, Marečka nebo Lafaty.

  Plukovník, který poslouchal kapitána, ho raději ani nestavěl a dává mu pravidelně potupnou minutu v nastavení.

  Čermák tak vlastně po odchodu z Bolky hrál jen v U21, kde je tahoun a předčí i sešívané modly Zdrchala s Barákem na vodstřel, ale u nás pouze stagnuje a sám to cítí.

  V Plzni bude mít skvělé místo, protože Vrba už ho vidí na pozici Koláře, kde se vypracuje k oporám týmu. U nás se na stejný post nanominuje kapitán s vírou, že doklopýtá k nějaké dorážce nebo si vystřelí z penalty a zapíše se do dějin, protože to je pro něj víc než Sparta.

  Sparta by měla požádat UEFU, aby Lafimu dodatečně uznala ještě jeden gol proti Tallinu, který mu právem náleží. Pak by snad už byl pokoj a mohl by vyrazit s flinou na Šumavu.

  • AlaMierda25.5.2017 9:57reagovat

   indiáne kdyby to bylo jak píšeš tak by nehrál Sáček, Karavaev ani Vata.

   • Pouzar1125.5.2017 10:01reagovat

    nikdo nevidíme do lidské hlavy ... Kara hrát musel Smích proti tomu nikdo nemůže nic říct .. Vata byl experiment kterej si očividně protlačil Rada .. a Sáček byl snad poslední variantou do středu zálohy když začínal hrát ne ? Smích

     

    Tím nechci říct že to co píše indián je pravda .. Jen chci poukázat že to byly buď nouzovky a nebo v případě Kary šlo o kvalitního hráče ( a v podstatě taky jedinýho kdo tam mohl hrát ) ..

    • AlaMierda25.5.2017 10:05reagovat

     dobře, třeba to byly nouzovky, ale ti hráči nastoupili a ukázali okamžitě, že mají na to hrát základ a podávat kvalitní výkony. Nouzovka byla třeba i Hybš nebo Holzer a nic nepředvedli, takže je tu s největší pravděpodobností v příští sezoně neuvidíme.

     • Pouzar1125.5.2017 10:20reagovat

      No .. Sáček to měl nahoru dolu Úsměv (i hodnocení na foru se tak pohybuje .. Polovina fora je schopna ho dát do 3 nejlepších a druhá do 3 nejhorších za jeden zápas Smích ) ... Navíc Čermák zas tak bídně zezačátku nehrál .. jenže přišly ty nepochopitelný střídání ve 30 minutě ( i tady se zvedla vlna nevole co trenér vyvádí ) .. a pak už čermák nebyl a nebo zahrál špatně .. Jinak Hybš na to nikdy neměl .. Nechápu proč ho sem pořád tahaj a Holzer opravdu leda na beka ( a nesmíme od něj čekat moc výpadů dopředu protože je takovej .. obecně schopnej jen žádná vyčnívající vlastnost není )

   • Funin25.5.2017 10:03reagovat

    no, Sáček pod Zdendou hrál jen v Southamptonu a pod plukasem hraje možná proto, že místo něj tam není koho dát, Kara na svůj post také nemá konkurenci - Zahustel byl většinu sezóny zraněnej no a Vata? Vždyť toho Rada nasadil, protože na ten post nikoho jinýho neměl zdravýho

   • exupery25.5.2017 10:03reagovat

    Nesouhlasím, Kara je náš nejlepší hráč a nebyl nikdo místo něj. Vata byl největší jackpot v danou chvíli, Rada přece sám řekl, že to byl pokus omyl ve chvíli, kdy vypadl Venca Kadlec. A místo Sáčka by hrál kdo? Miller?

    • AlaMierda25.5.2017 10:07reagovat

     ale ty kluci okamžitě začali předvádět kvalitní výkony, to je to podstatné a rozhodující. Myslíte si tu někdo, že kdyby hráli špatně, tak se teď za ně neshání náhrady a oni by nemuseli odejít nebo jít aspoň někam na hostovačku?

     • exupery25.5.2017 10:49reagovat

      To sni nemyslím a ani jsem to neřekl. Kvalitní výkony samozřejmě předvádějí, ale nic to nemění na tom, že na jejich místa nebyli jiní. Co si myslím je, že Čermákovi dlouhodobě škodí neotřesitelné místo Lafaty na podhrotu, kde hraje větší tužku než Čermák bez formy.

  • munzig25.5.2017 10:13reagovat

   Já nesouhlasim s tim že Čermák u trenérů nedostával šanci. Podle mě jích dostal celkem dost, ale ani jednou nepředvedl ani zlomek toho co předváděl v Boleslavy. Nevím proč by zrovna Čermák měl mít nějakou extra důvěru o proti Vatovi, Sáčkovi, Marečkovi apod.

   Nedá jedinou konstruktivní přihrávku, na jaře snad i zapomněl jak se zpracovává míč.

   Určitě bych ho neprodával v rámci ligy a určitě ne před U21.

   Ale pokud se nezvedne a vážně už nechce za Spartu hrát tak bych mu v zimě našel nějaký hezký zahraniční angažmá a prodal ho.

   • Bunda25.5.2017 10:23reagovat

    Čermák nemá ve Spartě s kým hrát. Dostane balón, zvedne hlavu a má jedinou možnost a to tu že zasekne a je to v prdeli. Konate za pět let ve Spartě neudělal jediný náběh bez míče. Lafata taky ne moc. V 21 Jankto 20 náběhu za zápas, Schick 15. Pokud chce Sparta hrát ve stoje a dávat si to do nohy, tak Aleši sbohem a můžeme na podhrota dát třeba Mazucha. Těším se na boj o páté místo. :D

    • Funin25.5.2017 10:27reagovat

     tak tak, to že Čermák hraje ve Spartě prd, je jeho vina pouze částečně - asi úplně nezvládá tlak a očekávání - velkej podíl na to má taky stanovená taktika a spoluhráči. Prostě někteří hráči se prosadí všude a s kýmkoliv a někteří hráči potřebují ke svému plněmu prosazení správnou taktiku a spoluhráče. Čermák patří k těm druhým, škoda, že to naši trenéři nevidí a jeho potenciál nejsou schopni plně využít. Lavička to umí a Vrba by to hádám zvládl také.

     • Pouzar1125.5.2017 10:32reagovat

      To je asi nejlepší sepsání toho co už tu několikrát zaznělo

       

      +1

 • Cermak

  lidoop25.5.2017 6:45reagovat

  Jestli ho ta parta diletantu v nasem vedeni fakt proda do Plzne, tak uz nerozumim fakt nicemu. Vrba by bohuzel vedel, kam ho postavit a jaky mu dat ukoly, aby z nej dostal to, co umi. Pak si akorat zase budeme drbat hlavu.

  • Boubac25.5.2017 7:16reagovat

   Ja doufám, že ho nový trenér třeba ještě přesvědčí a zůstane. A pokud ne tak ho rozhodně neprodává naším konkurentům. Snad má naše vedení aspoň zbytek rozumu.

  • Capo25.5.2017 7:17reagovat

   I když nechce prodloužit, tak nevěřim, že ho pustí v rámci ligy. To mu podle mě radši nechají doběhnout smlouvu.

   • MarekKincl25.5.2017 7:51reagovat

    Já bych rád, kdyby se to novým trenérem nějak vyřešilo a Aleš by zůstal. Čekám ale spíš výměnu za Kovaříka nebo podobné jelito. Z plzeňského kádru mě nenapadá nikdo, kdo by nám mohl výrazně pomoci.

    • Boubac25.5.2017 8:09reagovat

     Já to nechápu jak můžeme nechat mladého perspektivního kluka odejít. Ja chápu, že zatim moc ve Spartě nepřesvědčil, ale celá sezóna nebyla nic moc. A myslím, že by se pod novým trenérem mohl rozehrát. Snad to dooadne dobře pro Spartu.

    • ouissi25.5.2017 9:25reagovat

     Berbr, Damková.

      

  • waaw25.5.2017 8:02reagovat

   Bud Stramaccioni pozna, co v nem je a da mu duveru a zaroven se kadr procisti tak, ze Cermak pochopi, ze se s nim pocita, nebo ho tu nema cenu drzet. On proste nevezme roli nahradnika, ktery nastoupi v 85 minute. Pak ale je lepsi, aby sel ven po mistrovstvi 21.

   • Boubac25.5.2017 8:16reagovat

    Souhlasím s tebou. Buď musí dostat šanci a nebo bohužel odejde. Jen doufám, že jestli má odejít, tak jak píšeš zahraničí.

  • experto25.5.2017 8:26reagovat

   Nějaký potenciál určitě má, ale zatím mi to kolem něj přijde jako taková dlouhodobá místní diskuzní bublina.

   Nepředvedl v podstatě nic, když šanci dostal, většinou to bylo až na pár záblesků podprůměrné.

   Boleslav jsem dřív extra nesledoval, ale sám Fantomas říkal, že většinou jednou zahrál a podruhý ne, nějakou stabilní výkonnost si držel jen jednu půl sezónu.

   Ačkoliv mu je ”už” 23, zas tolik se o něm ještě neví a pocity že se na lavičce dusí skrytý Messi mi přijdou zatím neopodstatněné. Toť můj názor.

   • Funin25.5.2017 8:41reagovat

    no a proto je oporou 21 a Vrba ho má jako přestupovou prioritu, protože jsme ho tady na forku vychválili jak je skvělej a všichni nám to žerou :)

    • experto25.5.2017 8:49reagovat

     Škoda tedy, že tu vypadal jako Shala II.

     Vážně mi to přijde škoda, nic proti němu nemám.

     • CelticGirl25.5.2017 9:01reagovat

      Ono se hraje jinak, kdyz necitis duveru.. jak tu vypadal Kolar a jak pak vypadal v Plzni vsichni vime.. at ho klidně prodaj, ale nevidim duvod, proc ho prodavat konkurenci

      • victorlima25.5.2017 9:33reagovat

       Přesně tak. Budeme-li mít za něj dobrou nabídku tak prodat. V žádném případě však Slavii nebo Plzni. Třeba do Boleslavi bych to už asi vydýchal. Nejlepší by ovšem bylo si ho zatím nechat. Přestože mě málem přesvědčil o opaku, tak si stále myslím že by v něm něco mohlo být.

  • AlaMierda25.5.2017 9:41reagovat

   no a co navrhuješ, čekat tak dlouhou jestli mu to tu konečně za nějakého trenéra sedne a začne podávat kvalitní výkony? Ten kluk pokud nezahraje na ME 21 let, tak ho nikdo mimo naší ligu chtít nebude. Rozhodně tedy ne nikdo z lepší ligy

   • Pouzar1125.5.2017 9:47reagovat

    Prosimtě Mareček je tu 4! ČTYŘI roky .. Za celou dobu hrál absolutní hovno a až letos ukázal pár dobrejch zápasů kde vyloženě nevyčníval jako největší nekopa .. Stejně tak Holek ten je tu snad 5! a zahrál jednu sezonu jinak taky žádnej zázrak ...

     

    Opravdu nemůžeme počkat jednu sezonu s Čermákem???

    • AlaMierda25.5.2017 9:51reagovat

     to klidně můžeme a Čermák chce čekat další sezonu jestli se náhodou chytne?

     • Pouzar1125.5.2017 9:56reagovat

      Nevím do kdy má smlouvu, ale rozhodně držet až do konce ( pokud nepřijde lákavá nabídka ze zahraničí ) .. V ideálním případě vyhrajeme titul, vidina LM .. To už se prodlužuje mnohem lépe ( hlavně pokud by byl jedním z hráčů základní 11ky ) ... Prodat ho můžeme opravdu kdykoliv .. Teď (doslova) v kritické chvíli posilovat konkurenci (nebo potenciálně oslabovat vlastní tým) by byla ta největší hloupost .. Teď je opravdu nejhorší doba na odchod ..

      • AlaMierda25.5.2017 10:02reagovat

       jak oslabovat vlastní tým? vždyť Čermák u nás nehrál a když nastoupil tak to byla bída. A to spousta hráčů byla zraněná, navíc přijdou posily. Ten chlapec bude muset hodně přidat, aby hrál. A pokud si myslím, že s výkony co předváděl u nás bude hrát základ ve Slávii nebo Plzni tak je na velikém omylu.

       • Pouzar1125.5.2017 10:15reagovat

        Slovo potenciálně si můžeš přeložit taky jako (s výhledem do budoucna, zkrátka ve smyslu že se může chytit) .. Neříkám tím že hraje perfektně nebo že je nepostradatelnej ..

         

        Zatím se jen ukázalo že nemůže hrát ve Spartě protože ho prostě špatně používáme.. ( všude jinde mu to šlo jen u nás ne )

         

        Když hrál v útoku Lafata tak ty přihrávky ( kterýma je vychvalovanej ) mohl směřovat už jen an křídla .. Jenže na jednom je Konate kterej běží až když vidí balon ( nabíhání do prostoru ala Láďa Krejčí mu nic neříká ) a na druhé straně byl buď šnek (na konci už vata ale to zas čermák nehrál a asi je těžký posoudit jestli Vata vůbec do toho prostoru bude taky nabíhat ) ... To mu právě v tej plzni daj Úsměv .. Mají tam Křídla a ne krajní záložníky

        • AlaMierda25.5.2017 10:22reagovat

         mě tohle omlouvání jeho špatných výkonů a svádění jeho špatných výkonů na spoluhráče přijde opravdu trapný. Střední záložník je hráč co má umět diktovat tempo hry a vyhodnocovat situace nejlepší možnou variantou. Znovu poukážu třeba na Karu, Sáčka nebo Vatu, kteří mají stejné spoluhráče a hrají výborně. Vše je jen o kvalitě a odvedených výkonech. Hledání chyb jinde je alibismus, který v dnešní době rozděluje neúspěšné od úspěšných

    • lidoop25.5.2017 9:53reagovat

     No potíž je v tom, že za tu jednu sezonu mu vyprší smlouva a jestli se sekne a ještě manažer do něj bude hučet ”vyser se na Spartu, pak dostaneš o to víc v platu (a já na provizi)”, tak ho tu akorát krásně rozehrajeme jeho budoucímu klubu Smích.

     Takže bych se s ním nemazal, bejt Kotalíkem, tak mu řeknu ”ano, vím, že to teď stálo za hovno, pořádnou šanci jsi nedostal a když jo, nestálo to za moc. Přesto dostaneš další šanci, ale podepiš novou smlouvu. Pokud se neprosadíš, nebudeme ti v zimní přestávce bránit v přestupu. Ale podepiš novou smlouvu, jinak tě na rok přeřadíme do juniorky a pak si vybírej z těch luxusních nabídek, frajere”.

     Přece se nebudou srát s někým, kdo ve Spartě zatím nic nepředvedl.

     • Pouzar1125.5.2017 9:58reagovat

      Jedna sezona pro nás ( i kdyby odešel po konci smlouvy ) .. A pokud se opravdu rozehraje tak věřím v zahraničí a ne že posílí kokurenci v lize ..

       

      Finančně jsme na tom po tom letošním - potažmo už i vpodstatě loňském výprodeji dobře a tak je třeba začít myslet na sportovní stránku a nejen na hráče ..

   • lidoop25.5.2017 9:47reagovat

    Já navrhuju ho hlavně neprodávat Slávii nebo Plzni. Mě nikdy nepřesvědčil, několikrát jsem psal, že nechápu, co na něm je, když ve Spartě, v těch několika zápasech, který odehrál, nikdy nic nepředvedl. Ale dokázal to svýho času v Boleslavi a pravidelně v u21, což ano, je ”dětskej” fotbal, ale očividně v něm něco je.

    Takže nemám problém s prodejem, mám problém s prodejem našim konkurentům v boji o titul. Jinak ať ho prodají třeba do nějakýho -stánu, je mi to jedno Úsměv.

    • AlaMierda25.5.2017 9:55reagovat

     jenže, jak jsem psal pokud nezahraje na me 21 tak kdo by ho chtěl? A podstatná věc, zatím to vypadá tak, že on ani nemá vůli se tu o to místo porvat a prosadit se. A jestli chce hned utíkat místo toho aby se zabejčil a zabral, tak to taky něco o něm vypovídá.

     • lidoop25.5.2017 10:00reagovat

      Podívej se ještě na můj další příspěvek o kus výš Úsměv. Ať ho klidně prodaj, jestli tu nechce bejt, ale kamkoliv jinak než do Plzně nebo Slávie. Třeba Kazachstán bral podstatně horší hráče z naší ligy Úsměv.

      • AlaMierda25.5.2017 10:08reagovat

       nj, ale pochybuji, že Čermák se bude hnát někam do Kazachstánu

       • lidoop25.5.2017 10:19reagovat

        Hnát se nemusí, může rok hnít v juniorce. Fakt bych se zrovna s ním nesral, jestli si bude vyskakovat s nepodepsáním smlouvy.

80649 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha