Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Moneyball

  kapacitos30.5.2017 12:49reagovat

  Vychvaluje se jak Slavie podle toho skvěle nakupuje, ale jediný co se nechá považovat za úspěch je NGadeu a to ještě jenom částečně. Přišel jako stoper, ale hraje hlavně DM. Na stoperu ”zazářil” v Tallinu, v odvetě v Bruselu, kde už o nic nešlo a pak v MOL cupu proti Chrudimi a Litoměřicku.

  • Elbruso30.5.2017 12:53reagovat

   Já pořád říkám, že jim sedl tenhle rok jako celek ve spojitosti i s tím, že my i Plzeň jsme nehráli nic, tak mají titul. Spoustu zápasů vyhráli s klikou a jen tak tak. S tímhle kádrem se to další sezónu opakovat nebude. Určitě někoho přivedou, ale tam člověk nikdy neví koho a jestli jim posily sednou, stejně jako nám. Daleko těžší je tu sezónu zopakovat a hrát i další rok stejně dobře, viděl jsme to v minulosti na Liberci, Baníku a myslím, že to uvidíme i na Slávii. Tím neříkám, že budou hrát o sestup nebo někde dole, ale nevěřím tomu, že budou hrát stejně jako letos a i tak často vyhrávat. Stejně jako nevěřím, že jim přijdou nějaké mega posily. Povést se jeden rok je pěkné, ale tohle se může povést spoustě týmům to ještě nic neznamená. Leicester taky vyhrál titul a kde byl další rok.

   • ouissi30.5.2017 15:24reagovat

    Hrát ano, vyhrávat ne.

     

  • Sendi30.5.2017 13:06reagovat

   Tak z český ligy se jim pár přestupů taky povedlo, určitě byly v přestupech přesnější než my...

   • Funin30.5.2017 13:08reagovat

    coz neni tak slozity

    • Elbruso30.5.2017 13:10reagovat

     No právě, možná by byl přesnější i někdo z tohoto fóra než naše vedení v rámci přestupu.

     • Sendi30.5.2017 13:13reagovat

      to je pravda...odtud by teda bohužel bylo pár lidí přesnějších i při příchodech ze zahraničí, což je teda smutnej příběh...

      • Elbruso30.5.2017 13:17reagovat

       Určitě. Já někdy myslím, že my ty jména kolikrát taháme i podle novin, kde se píše, kdo je slušný nebo ne, tak ho koupíme a za další na doporučení nějakých osob, které chtějí toho svého hráče jen dobře střelit a na něm vydělat co nejvíce. Hráči by se měli opravdu vybírat podle toho, kde tě tlačí bota, podle toho co chceš s týmem hrát nebo ne a nad tím dlouho uvažovat jestli jo nebo ne. S těmi možnostmi a penězi, které máme je to opravdu trochu smutné, že i tady ví někteří o hráčích více než ve Spartě.

     • Funin30.5.2017 13:15reagovat

      mě ani tak nevadí ta nízká úspěšnost, jako spíš to. že kvůli ”posilám” přicházíme o vlastní odchovance, kteří mají podobnou kvalitu jako ty posily. A pak taky, že když trefíme takového Fataie, tak ho nasazujem na křídlo, nebo vůbec a znechutíme mu to tu u nás tak, že radši hned odejde.

      • Elbruso30.5.2017 13:20reagovat

       Jasně o tom jsem i trochu mluvil, že nejsem tak moc přesvědčený, že ty nové posily Civič, případně ten Štětina jestli vyjde jsou lepší než co sami máme, ale tak na druhou stranu třeba budou hrát dobře a ukážou se lepší. Potom je ovšem opravdu uvažovat, když už posila, tak jestli není lepší tam dát svého 20 letého kluka než stejně starého třeba z Bohemky. Za mě posila nad tím se opravdu musí i trochu déle uvažovat. To, že nevyjde každá je jasné, tam by jim za tohle hlavu nikdo neurval, každá nevyjde ani těm velkoklubům ve světě. Jen tady mi to přijde fakt dost na amatérské úrovni, tak snad to ital trochu změní.

   • kapacitos30.5.2017 13:19reagovat

    Jasný, ale to nevybírali přes moneyball. Úsměv

  • kilovolt30.5.2017 13:19reagovat

   no takvoý van Kessel byl pěkný úlet

  • dominik2730.5.2017 13:29reagovat

   Mě by jen zajímalo, jestli třeba lidé, kteří o tom Moneyballu píší ve svých článcích nebo ho zmiňují všude možně, třeba vědí, co to doopravdy je. A jestli třeba mají trošku páru, co Slavie vydává za svůj Moneyball.

    

   Přiznám se, že já jsem třeba film Moneyball neviděl, ale ono je to asi jedno, protože ve filmech se příběhy kolikrát dost pozměňují. Knížku Moneyball mám v knihovně a ještě jsem se k ní nedostal. Mimochodem ten film vznikl právě na základě velice úspěšné knihy, která dosud nebyla přeložena do češtiny, což mě trochu udivuje, ale u nás se o sportu čtou jiné věci, bohužel... Pak je trošku úsměvné, když někdo zmiňuje Moneyball jako ”ten slavný film”. Asi jako kdybychom psali, že Harry Potter je slavná filmová postava (ano, je, ale zní to divně, že jo). Každopádně jsem se s tím termínem setkal už v jiných knížkách, které rovněž nebyly přeloženy do češtiny. To jsem si říkal, jak je úsměvné, že něco, o čem se v Anglii píše hodně často a patří to do běžného slovníku fotbalového fanouška, u nás prakticky nikdo nezná.

    

   A pak se tady začne něco dělat podle statistik a hned je to Moneyball...Smích

    

   Já třeba ten příběh nemám až tak důkladně nastudovaný, ale řekl bych, že kouzlo skutečného basebalového týmu Oaklandu spočívalo v tom, že oni neměli na posily prakticky žádné prostředky. Tak se začalo vymýšlet, jak by se to dalo vykompenzovat. V tomhle je Slavia spíš přesný opak.

    

   Hráči, které do Oaklandu přivedli, byli víceméně nechtění kdekoliv jinde. Řekl bych, že jestli třeba Bohemka přivede pár kluků z Vlašimi, kteří si doteď nekopli v lize, a najednou s nimi vystřelí do top 5, tak to také svým způsobem můžeme označovat za Moneyball.

    

   Naproti tomu nevím, jestli třeba Ngadeu, který byl na české poměry docela drahou posilou a v rumunské lize nejspíš patřil k tomu lepšímu, se dá označit za moneyballový postup.

    

   Ale to je jedno, pojďme si tady v Česku začít používat termín Moneyball po svém, že jo...

   • dominik2730.5.2017 13:34reagovat

    Teda pardon, musím jednu věc poupravit. O kluky z Vlašimi samozřejmě je zájem i z jiných klubů, na ně to ”nechtění kdekoliv jinde” úplně nepasuje. Spíš jsem to myslel, že to jsou momentálně prakticky neznámí hráči, byť u některých určitě jejich kvalita výrazně převyšuje jejich popularitu.

    • wasek2611@centrum.cz30.5.2017 13:42reagovat

     No jasný je to tak s tím, že byli bez prostředků. Film jsem viděl :)

      

     Ale třeba Kante byl vybrán na základě uplně základních statistik. Procento odebrání míče. Počet naběhaných kilometrů. Úspěšnost soubojů a v jakých pozcicích se objevoval. Přesnost rozehrávky..

      

     nic co by se nevyčetlo ze statistik na epojisteniliga.cz :D

     • wasek2611@centrum.cz30.5.2017 13:42reagovat

      Jen podotýkám, že Kante nebyl ve Fracii odloženej hráč...

    • exupery30.5.2017 13:44reagovat

     Podle mého nejde ani tak o to, zda je hráč známý nebo ne, ale jaká kritéria jsou při výběru zvažována. Právě v souvislosti s připodobňováním k Moneyballu, bývají zmiňovány statistiky, ke kterým se člověk běžně nedostane, nebo ho ani nenapadne je vyhledávat. Ať už se bavíme o pohybu hráče na správných místech, přihrávkách vedoucích k těm předfinálním apod.

     • wasek2611@centrum.cz30.5.2017 13:56reagovat

      Předfinálky vedoucí k šanci je běžně dostupná statistika ;)

       

      http://www.epojisteniliga.cz/statistiky?unit=1&status=0¶meter=3&season=2017&club=0&game_limit=0&nationality=&age=0&list_number=0&order=16&order_dir=2#stats

      • exupery30.5.2017 14:03reagovat

       Píšu přihrávky vedoucí k těm předfinálním. Úsměv Snažil jsem se zajít o krok dál, možná to byl špatný příklad.

   • lidoop30.5.2017 13:47reagovat

    Dominiku, není to úplně pravda. Ti hráči, které přivedli, ne že by byli jinde úplně nechtění. Faktem je, že Oakland měl omezený rozpočet a za ten se snažili přivést hráče, kteří byli k mání za podstatně míň peněz, než na kolik ho ohodnotil Oakland na základě těch statistických čísel. Protože byl např. stavěn na post, kde ne úplně mohl využít to, v čem byl dle daných statistik silný. Proto byli i zpočátku vysmívaní, že přivedli např. marnýho pálkaře, přitom oni v něm viděli dejme tomu perfektního catchera. Baseballu houby rozumím, tak mě neberte za slovo Úsměv.

    • dominik2730.5.2017 13:55reagovat

     Jo, řekl jsem to trochu přehnaně. Nebylo to jako když vyrabuješ ČFL. Byli to víceméně hráči top soutěže, jen to nebyly žádné hvězdy. Krom statistik tam mělo hrát roli i to, že třeba vsadili na hráče, kteří byli pod cenou kvůli častým zraněním a podobně.

      

     Při této příležitosti bych zmínil klub NHL Las Vegas Golden Knights, který už angažoval svého statistika, jenž je poměrně známý díky své aktivitě na twitteru. Las Vegas bude v druhé polovině června stavět kádr z velké části z hráčů, o které není až takový zájem, takže budou potřebovat hodně dobrou ruku, aby poskládali špičkový kádr.

     • dominik2730.5.2017 14:04reagovat

      Jako ještě dodám, že u Slavie mi to přijde spíš o tom, že přivedou nějakých 7-8 hráčů v každém přestupovém období s tím, že prostě půlka hráčů se pak někam vypaří. Jak říkám, příběh Moneyballu neznám úplně do detailu, ale řekl bych, že tam se právě takhle šíleně neplýtvalo, tam byl opravdu našponovaný rozpočet pomalu do posledního dolaru.Smích Se schválně musím někdy podívat, jestli Oakland měl také svého Van Kessela.Smích

   • captain_obvious30.5.2017 14:24reagovat

    On se hlavně ten moneyball v tom smyslu, ve kterém byl použit ve skutečnosti v tom Oaklandu a potom i v knižní a filmové adaptaci, nedá vůbec vztáhnout na fotbal. To je prostě nebe a dudy, takže moc nechápu, proč se ten pojem vůbec používá. To co dělá Slavia, Midtjylland, Brentford a další, to tak nějak vychází z té myšlenky, ale ve finále se to od ní hodně liší, už jen proto, že fotbal je klasický kolektivní sport, zatímco baseball takový pseudokolektivní, spíš něco jako manufaktura v tom smyslu, že každý přispěje svou trochou a dohromady to dá nějaký výsledek. Já bych tuhle svoji myšlenku i rozvedl, ale na mobilu se mi nechce a do večera už to bude na 3. stránce, tak třeba jindy no Smích

    • dominik2730.5.2017 14:50reagovat

     Klidně na to pak založ nové vlákno, ale jak říkáš, u baseballu je to fakt něco úplně jiného. Jinak majitel Brentfordu a Midtjyllandu se označení Moneyball naopak dost brání, na rozdíl od Slavie, která na tomto výrazu spíš parazituje.Smích

      

     U Brentfordu a Midtjyllandu je to o tom, že jsou vlastněny firmou, která se předně zabývá sázením a data, která z toho získá, pak druhotně využívá pro sportovní účely v těchto klubech.

 • posily

  ajosek30.5.2017 12:18reagovat

  Tak poddani uz dorazili -ted privede Stramak prince a kraleÚsměv

  • Sendi30.5.2017 12:20reagovat

   Ćivić bude druhej Karavaev říkam ti!

   • Shrekson30.5.2017 12:24reagovat

    Já to vidím úplně stejně..😃

   • ajosek30.5.2017 12:26reagovat

    Tak ja bych tomu i veril jen aby ho nasi mazanci brzy nezkazili.Smutek

    • Sendi30.5.2017 12:28reagovat

     mazáci půjdou do hajzlu, jinak se nehnem...

     • Elbruso30.5.2017 12:32reagovat

      Tomu zase úplně nevěřím, že všechny starší vyhodí nebo posadí na lávku. Stramaccioni ví, že bude pod tlakem a musí získat titul a podle mého i on bude mít strach postavit jen mladé hráče. Tady nemůže čekat na něco nebo něco zkoušet. Nepovedou se 3 utkání a bude do něho každý šít, ať noviny nebo fandové, ať už postaví kohokoliv. Proto čekám nějaký mix hráčů, zkušenost i mládí.

      • AlaMierda30.5.2017 12:40reagovat

       tak z těch zkušených tipnu že zůstane jednoznačně Bičík, Costa a pokud se konečně uzdraví tak Rosický. Uvidíme co stopeři Holek, Kadlec, Mazuch. Otazník je asi i nad Váchou a Lafatou

       • Elbruso30.5.2017 12:43reagovat

        Fakt těžko říct. My tady můžeme spekulovat, přijde příprava a nakonec ho Holek, Kadlec přesvědčí, že tam budou hrát zrovna dobře. Ani tomu bych se nedivil, protože příprava je trochu něco jiného a jestli je dá na stejnou startovací čáru všechny, tak je možné asi všechno.

       • johnny130.5.2017 12:46reagovat

        Kromě Lafiho, kterýho bych tahal jako žolíka na posledních 20 minut, jsou to přesně ti, kteří by měli být odejít. Jistej si nejsem ani u Marečka, občas zahraje, ale je to alibista. Bičík, Rosa, Costa, ty bych nechal.

        • Sendi30.5.2017 13:07reagovat

         Mareček alibista je asi největší krávovina co se na tomhle fóru zrodila :)

         • Tashunka Witko30.5.2017 13:36reagovat

          Mareček je skoro stejný alibista jako Holek. Proto také v 90% případů obrací hru zpátky dozadu, což je pro alibisty nejtypičtější !

          • johnny130.5.2017 13:59reagovat

           Další typická věc je, že se schovává za hráče, nijak nevyčnívá, nikam se nehrne. Stačí mu, že jednou za čas dá ubohou přihrávku, dozadu. Navíc on ani netrefuje branku, když náhodou vystřelí.

         • honzaspartan30.5.2017 15:17reagovat

          Kdepak, to je naprostá pravda, kterou vidí každý, až na ty největší zaslepence.

          Dopředu je naprosto nulový, dozadu slabý, nevyhrává souboje. Takový hráč nemůže mít ve středu sparťanské zálohy místo.

       • K0F130.5.2017 13:11reagovat

        Lafi imho určitě zůstane. Za jedno není důvod se zbavovat nejlepšího střelce. Za druhý, prodloužil o rok. Když se mu nebude pozdávat výkonnostně, tak prostě bude na lávce a příští rok odejde.

        • Sendi30.5.2017 13:15reagovat

         15 branek ti z hrotu při stabilním nastupování dá momentálně ze Sparty v podstatě každej náš útočník, měli bychom to vyhodnotit včas a využít Lafatovo dosavadní dostačující výkonnosti třeba k hráčský výměně...

         • lidoop30.5.2017 14:25reagovat

          Ano, mohli bychom ho vyměnit třeba za toho Nestorovskiho. Dvojnásobnej vítěz krále střelců, sice z český ligy, ale musí něco umět, řeknou si taliáni a Ilju nám bez problému pustí Úsměv.

      • Sendi30.5.2017 13:06reagovat

       Nejde o mladé a staré věkem, ale spíš služebně...

       • Elbruso30.5.2017 13:13reagovat

        Chápu, ale za mě buď na to máš nebo nemáš.Rosický i ve svých letech pokud bude zdravý, tak bude jinde než 20 letý kluk na jeho místě.

        • Sendi30.5.2017 13:16reagovat

         ano jistě, určitě jde o výkonnost, o to spíš už trojička Kadlec-Vácha-Lafata patří na lavičku. Navíc jsou tu určitý náznaky, že si skutečně hráči dělají co chtějí, což bohužel se služebním stářím dost úzce souvisí, v tomhle Sparta zaspala tím, že nedokázala kádr průběžně okysličovat a musí k tomu dojít teď radikálnějším způsobem...

         • Elbruso30.5.2017 13:23reagovat

          Pokud si hráči dělají co chtějí, tak je to chyba i někde jinde, že to někdo vůbec dopustí. Jinak souhlasím.

 • Posily

  DJDriver30.5.2017 12:12reagovat

  Taky budu radsi kdyz nakoupime spus kvalitne nez kvantitativne jako slavia. A jak tu nekdo psal ze udelala titul...jo udelala ale ruku na srdce kdyby plzen mela alespon svoji lepsi nez prumernou sezonu tak jo neudelal. Meli 69 bodu a to neni zadny terno. Pamatuju sezony kdyby to nestacilo ani na druhy misto

  • Elbruso30.5.2017 12:19reagovat

   Jo takhle jsem to myslel. Kvalitu, protože mít v kádru 30 hráčů na podobné úrovni to už tady bylo několikrát a sami všichni víme kam to vedlo. Proto trochu i ta skepce nad příchody hráčů ze Slovácka a takových klubů. Ale tak třeba překvapí.

   • DJDriver30.5.2017 12:23reagovat

    No Civiče celkem beru to by mohl bejt dobrej kup. Nad Vukadinem trochu pochybuju ale uvidime. Pri nasich zdravotnich problemech si urcite zahrajou oba Smích

    • Elbruso30.5.2017 12:29reagovat

     Tohle se musí taky zlepšit, protože fakt není normální mít takovou marodku a aby nějaký hráč s nějakou banální nemocí tak dlouho nehrál.

     • DJDriver30.5.2017 12:30reagovat

      Viz venca kadlec

      • Elbruso30.5.2017 12:32reagovat

       Třeba, ten marodil prakticky jen s nachlazením a neustále nehrál. To mi fakt moc normální nepřijde.

 • Stoper

  raven30.5.2017 12:10reagovat

  Strama se prý snaží o příchod Arlinda Ajetiho z Turína.

  • Sendi30.5.2017 12:12reagovat

   cha! Tak to je konečně jednak finančně dostupný a druhak zajímavý jméno :)

  • Elbruso30.5.2017 12:18reagovat

   Neznám, ale pokud ho chce, tak jsem raději než za Štětinu.

  • Dno30.5.2017 12:18reagovat

   Zdroj?

  • panvaclav30.5.2017 12:46reagovat

   Zdroj náhodné brouzdání po transfermarktu nebo fifě

 • Achjo

  DaveACS30.5.2017 11:36reagovat

  Posily přijdou v průběhu přípravy - špatně

  Posily přijdou hned po skončení sezóny - špatně

  Bereme hráče ze zahraničí - špatně

  Bereme nejlepší hráče z české ligy - špatně

  Posily vybírá trenér - špatně

  Posily vybírá sportovní ředitel - špatně

  Nakupujeme hráče po smlouvě - špatně

  Nakupujeme hráče za velký peníze - špatně

   

  Já se nedivím, že si Kotalík přivede do kanceláře Vozábala, taky bych chtěl alespoň někoho, kdo ocení, že něco dělám, protože pročítat fóra musí bejt za trest Smích

  • wasek2611@centrum.cz30.5.2017 11:37reagovat

   +1 :D

    

    

  • Elbruso30.5.2017 11:40reagovat

   Není všechno špatně, že přijdou posily a třeba hned po skončení sezóny, ale asi sám uznáš, že lidi jsou trochu skeptičtí, když je vybírá naše vedení a po minulých sezónách, kdy všichni víme, jaké přestupy jsme měli, takže proto asi i ty reakce. Navíc zatím opravdu nejde o nějaké hráče, kdy by si člověk fakt mohl říct - wau tak to bude posila.

   • kapacitos30.5.2017 12:00reagovat

    vybíráme posily, který chtěla i Slávie a ta má přece to nejlepší vedení, když mají titul. Tak to žádní dřeváci nejsou :)

    • Elbruso30.5.2017 12:05reagovat

     Taky uvidíš co ta Slávie bude hrát za rok. Nemá žádné super hráče, což bylo vidět i na konci sezóny nebo s náma v derby. Jen jim sedl rok jako celek a že my i Plzeň jsme hráli tužku. Jeden rok sedl i Liberci, Baníku - daleko těžší je to zopakovat a sami víme co další rok hráli. Hráči jako Zmrhal, Bořil přece nejsou žádné hvězdy, jen jim to sedlo. Navíc pár hráčů jim odejde a otázka, jak ti noví jim sednou.

  • Dynamo30.5.2017 11:42reagovat

   jdeš na to blbě, důležité je KOHO přivedeme, ne KDO je vybere.

   S důležitostí načasování souhlasím.

  • Clif30.5.2017 11:56reagovat

   Všechno je o tom, jak se ty posily dařej vybírat. No a jelikož se to nedaří, tak mají všichni pocit, že je to špatně tak jak se to zrovna udělalo. Za mě je letošní přístup v pořádku. Nemůžeme čekat až se Štramák rozkouká a přivede 3 hráče ze serie B někdy na konci července. Jen by měl dopadnout velmi brzy ještě ten Štětina, pak budu více v klidu a budu doufat, že Ital ještě vymyslí někoho kreativního dopředu, kdo bude dávat balóny Kadlecovi,Šuralovi a Vukadinovi.

  • raven30.5.2017 11:59reagovat

   +1 a podtržená. Taky tomu nerozumím. Já mam tušení, že kdyby sem přišel Ronaldo, tak několik místních znalců prohlásí, že nezapadne do specifika české kabiny, bude brát moc velký plat (to by asi bral :)), že máme upřednostňovat dorostence, protože je starý a tak dále a tak dále.

   • Elbruso30.5.2017 12:10reagovat

    No tak třeba loni taky přišlo x hráčů a co jsme potom hráli víme všichni. Takže asi i proto by byli opravdu někteří raději, kdyby ty hráče vybíral už ital a ne naše vedení.

  • kapacitos30.5.2017 12:05reagovat

   Je tu dost typických ”pičovačů”, kterým vadí snad všechno. Už se nemůžu dočkat až se tu budou řešit zásadní věci jako je kvalita přenosů z přípravy Smích

   • Funin30.5.2017 12:07reagovat

    hele na kvalitu přenosů z přípravy mi nešahej, ta je hodně důležitá

   • Brian Pricke30.5.2017 12:11reagovat

    To je věc, která leccos vypovídá o klubu. Jestli chceme být na úrovni Jugošů, klidně můžeme vysílat v 360p dál.

  • johnny130.5.2017 13:00reagovat

   Nezavděčíš se nikdy lidem všem. Já myslím, že tak jak je to nastartovaný, je to v pořádku. Uvidíme.

 • Rozpočet

  Dynamo30.5.2017 11:34reagovat

  Jinak Tvrdí prohlásil, že Sparta zdvojnásobila rozpočet, aby v příští sezoně získala titul.

  Nechce se mi věřit, že jsme z 350 najednou na 700, spíš bych to viděl, že dal majitel dvojnásobnou částku na přestupy, než obvykle. Takže tak 150?

  • Elbruso30.5.2017 11:36reagovat

   Spekulace, jen těch 150 doufám neutratíme za 10 průměrných hráčů, tohle nikam nevede.

   • Clif30.5.2017 11:56reagovat

    Tak u slávie to vedlo k titulu. Všichni říkali, že ty jejich posili jsou průměráci...

    • Elbruso30.5.2017 12:00reagovat

     Taky jsou, uvidíš co budou hrát příští rok. Jen jim sedla sezóna a my nepotřebujeme, aby nám vyšel jeden rok. Navíc by byla případně LM a tam to podle mého fakt nejde hrát s hráči ze Slovácka nebo Bohemky.

    • Furia Ceca30.5.2017 12:01reagovat

     Ve Slávii ale neměli Radu.

    • FANDA730730.5.2017 20:29reagovat

     Slavia ziskala titul vdaka tomu, ze Plzen aj nasa Sparticka mala mizernu sezonu.Hrat svoj standart tak titul je u nas

 • Kádr

  Elbruso30.5.2017 11:30reagovat

  Já jen doufám, že fakt víme co děláme. Ono nejde postavit sestavu z hráčů Slovácka, Zlína, Bohemky a čekat, že s tím každého přejedeme a za rok s tím budeme hrát LM. Fakt jsem čekal opravdové posily, zatím trochu zklamání, ale ještě se rád nechám překvapit.

  • munzig30.5.2017 11:36reagovat

   Vukadinovič a Štětina určitě posily budou, Oba patří v lize k nadstandartu. Jen Vuky měl slabé jaro, těch důvodů proč to tak bylo je víc.

   O Civicovi nesoudím nic protože jsem ho za tu dobu hrát neviděl. Na tenhle soud si počkám.

    

   • Elbruso30.5.2017 11:44reagovat

    Já slovo určitě nemám moc rád. Sám víš, že je něco jiného hrát za Duklu a pak za nás, tlak, očekávání, soupeři proti nám, fanoušci - vše je tady úplně jiné. Co hrál Čermák v Boleslavi a co u nás v tom máš přece taky rozdíl nebo jiní hráči tady a jinde, často v tom byl rozdíl. Takže počkejme, jen ta jména jsem čekal po téhle sezóně, příchodu itala, asi i navýšení rozpočtu trochu zajímavější nic víc.

    • munzig30.5.2017 11:54reagovat

     V tom máš samozřejmě pravdu, ale v tuhle chvíli nemáme na hodnocení jiná kritéria než to jak hráli v předchozím angažmá.

     Když se podíváš do ligy tak těch kvalitních hráčů zas tolik není. Ale zrovna Vukadinovič k ním patří, stejně jako Jugas Štětina, Silva, Mašek, Přikryl. Kdyby chodili hráči kteří nepředváděli nic celou sezonu. To by byla jiná.

     • Elbruso30.5.2017 12:38reagovat

      No jo, ale tohle jsme si mysleli skoro každý rok, že přichází dobří hráči. My většinou nekupujeme někoho, kdo nehraje vůbec nic a sám víš, že i tak to nemělo výsledek.

  • wasek2611@centrum.cz30.5.2017 11:36reagovat

   hele z nejlepších hráčů těchto týmů lze takový tým poskládat. Ostatně jsme to dělali za Košťála běžně.

   • Elbruso30.5.2017 11:47reagovat

    To jo, ale taky jsme viděli úspěšnost našich přestupů za poslední roky, takže asi i proto tahle skepce. Štětinu určitě nevybíral ital to samé Civiče.

    • lidoop30.5.2017 12:32reagovat

     Hele ty seš taky dobrej případ. Sám napíšeš, že slovo ”určitě” nemáš rád a pak ho o tři minuty později použiješ Smích

     • Elbruso30.5.2017 12:41reagovat

      Ale v jiném smyslu. To, že je určitě nevybíral ital je jasné, když je nemohl dlouhodobě sledovat. Něco jiného je ovšem slovo určitě použito tak, že ten hráč bude hrát určitě dobře - tohle fakt nikdy nevíš v žádném klubu. Ani hráči jako Falcao a další nehráli všude vždy dobře a jací to jsou hráči. Natož Štětina a takoví. Proto jsem mu psal, že uvidíme a slovo určitě nemám rád - neznamená hrát dobře v Dukle, tak i tady. Čermák hrál taky v Boleslavi daleko lépe než u nás, takže vidíš, že slovo určitě bude posila - nic neznamená.

      • lidoop30.5.2017 12:48reagovat

       V obou případech jste to slovo použili k vyjádření čistě subjektivního názoru. Tak jako on nemůže vědět, jestli budou dobří, tak ty nemůžeš vědět, jestli je vybíral Štramák nebo ne.

       Už jsem ti ale jednou dneska psal, že by musel bejt idiot, aby si nevymohl, že bude moct zásadně ovlivňovat výběr posil.

       • Elbruso30.5.2017 12:58reagovat

        No když to vezmeš i logicky, tak kolik myslíš, že Stramaccioni viděl zápasů naší ligy nebo konkrétně zápasů Dukly, aby si vybral Štětinu? O jeho přestupu se začalo spekulovat poměrně nedávno, proč by on najednou začal sledovat zrovna Štětinu nebo celkově naší ligu? Navíc za tak krátkou dobu ani nemůže někoho poznat.

        • lidoop30.5.2017 13:00reagovat

         Samozřejmě nevím, kolik je na tom pravdy, ale někde se psalo, že jeho budoucí realizák už od dubna objížděl ligový zápasy, aby stihli okouknout vytipovaný posily.

         • johnny130.5.2017 13:04reagovat

          Ti kluci, co přišli jsou mladí, budou motivovaní, když to nový trenér dobře poskládá, můžou z nich být super hráči.

         • Elbruso30.5.2017 13:09reagovat

          Pokud by to tak bylo, tak potom v pořádku. Já tomu tak úplně nevěřím a těch zápasů u nás máš x, nevím jak by všechno stíhali a zrovna kolik mohli vidět zápasů Dukly. Ono i od dubna kolik by toho mohli vidět. To máš necelé dva měsíce. Podle mého jak Vukudinoviče, Civiče i Štětinu vybralo naše vedení - o Vukadinovičovi se spekulovalo, že ho chtějí ty dobré kluby, protože hrál opravdu ve Zlíně dobře, ale ti dva další je trošku překvapení, že jdou zrovna k nám, tak možná po těch předchozích letech i proto trochu skepce nad těmi našimi nákupy, protože sám moc dobře víš, že i v minulosti jsme jich každý rok měli dost a co jsme potom s tím vším hráli. Pokud si hráče vybere ital, tak už to jde za ním a tam nemůžeme říct ani popel, protože je nový. Ale jak jsem i psal výše, nemám rád slovo určitě - takže si počkáme co tady ti hráči předvedou, třeba budou hrát dobře a budou posily. Jen už by to fakt chtělo opravdu i někoho, kde si řekneš, tak tenhle by fakt mohl být dobrá posila a nejlépe pokud ho vyberou opravdu ti italové - což znamená ze zahraničí, protože z naší ligy stejně není moc koho a jak jsem psal, tak nevěřím, že jí mají nějak moc zmapovanou. V minulosti neměli přece jediný důvod sledovat zrovna naší ligu, kromě zápasu Sparty třeba s Interem v EL, kde se asi i sami podívali.

          • johnny130.5.2017 14:15reagovat

           Máš pravdu v tom, že skepse je veliká, nicméně pořád je ve mě ještě kus optimismu. Zvláště s tím novým trenérem, si myslím, že byl udělán dobrý krok. Nemusí to vyjít, to je jasné, ale krok je to správný. A tak je to s těmi hráči, co kopou u nás nebo venku. Ti naši kluci, když budou mít zdravý charakter, tak se u nás prosadí a budou dobří i na prodej do dobrých lig. Mě třeba strašně zklamal Čermák, já v něj věřil a on udělá takovou věc, že podle mě nemá nárok ve Spartě zůstávat. No a z venku to chce opravdu tahat hotové hráče, to je jasný, takové, aby byli ihned posilou. Jenže z našeho vedení to nikdo nepozná!!! těch přehmatů už byly spousty. Tak proto i tak trochu víc věřím Stramovi, že s té cizinu přivede opravdu kvalitu.

 • acs

  demon30.5.2017 10:51reagovat

  pro zajímavost ještě nějaký statistiky z ligy-největší uspěšnost přihrávek -1.místo v lize štětina 87%--- .nejvíce získaných míčů-1.místo v lize štětina 314 míčů.. no neříkám že to je nějakej zázrak ale hned po jugasovi asi jedinej solidní stoper takže sem sním.jo a nejvíc žlutých --10 civič.Smích

  • Pouzar1130.5.2017 10:59reagovat

   Smích naše žlutý hvězdy toho zřejmě nenahraly dost a proto civič vyhrál Úsměv

 • Nábor

  Pouzar1130.5.2017 10:36reagovat

  Doufám, že ten letošní nábor a odchody hráčů budou dostatečný pro rozbourání tý naší dlouholetý stupidní mentality co v týmu máme .. Kde když dorazí novej hráč, tak je 3zápasy nejlepší na place a pak zapadne do tý naší podprůměrný šedi ..

   

  Jedinej kdo se toho nechytnul je Kara a to asi hlavně díky tomu, že česky asi moc neumí a hlavně si prošel větším klubem kde viděl jak by to mělo vypadat

  • DaveACS30.5.2017 10:43reagovat

   Kara umí česky naprosto výborně Úsměv

   • Pouzar1130.5.2017 10:45reagovat

    Jo? Tak to sem nezaznamenal. Zdálo se mi ze mluvil v rozhovorech anglicky. V tom pripade uz je jediným vysvetlenim působeni v zahraničí (jen se narozdil od čechů nespokojí jen se spartou

    • Pouzar1130.5.2017 10:46reagovat

     Navrátivších čechů*

    • Brian Pricke30.5.2017 10:55reagovat

     https://www.youtube.com/watch?v=-WC9cZ7c-cw

  • Sendi30.5.2017 10:46reagovat

   Kara česky umí, tam je rozdíl v tom, že on má prostě kvalitu a ta není tolik svázaná s nějakou euforií po přestupech. Navíc to je kluk, kterej je očividně ambiciózní a zdá se, že je psychicky velice odolnej...takový odolný hráče bysme potřebovali na více postech, hlavně ve středu zálohy - Zajímavostí budiž, že tuhle psychickou odolnost pozoruju u naší mládeže u drtivý většiny hráčů, zdá se, že se tomu dneska trenéři systematicky věnujou a ta generace co je teď v nejlepších letech je v tom ohledu dost zanedbaná a je psychicky dost labilní...

   • Pouzar1130.5.2017 11:06reagovat

    Mě už napadlo jestli ta euforie po přestupech ( jak ji nazýváš) u nekterych neni taky možná jen taktická nedisciplinovanost .. Kdy hráč sice vypadá na hřišti nejlépe ale svojí výjimečností škodí celku . ( něco jako sionko na konci kariery .. Sice ho bylo plný hřiště ale pobihal tak nějak vsude čímž otviral moznosti souperi.. ) .. A během tech tri tejdnu mu trenér řekne hraj to a to a proto uz to neni takový .. Ale buh vi ..

 • Posily

  Spartička8830.5.2017 10:30reagovat

  Tak to vypadá, že zase chceme hrát LM s klukama ze Zlína apod...👏👏👏

  • hemelajnen30.5.2017 13:30reagovat

   tak osobne doufam, ze posilovani jeste nazacalo, tohle je tak nejaka obmena, popripade doplneni,kdyz si vemu v uvahu, ze mistr by mel jit primo do LM, tak posilovani snad terpve zacne... a jestli chceme zase patrit na spici a ne vyhrat za sezonu 3 x venku, tak to museji byt kvylitni hraci ze zahranici...

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha