Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Konečně někdo

  Dolikus1.8.2017 19:38reagovat

  Předem se omlouvám za tapetu ale myslím, ze teď když je kazdej chytrej jak rádio taky konečně rozumnej pohled. A prekvapive novináře z DS - Luboš Brabec

  CIZINCI V ČESKÉM FOTBALE: Ne, nebudu teď řešit, jestli je Andrea Stramaccioni mužem na svém místě, jestli sparťanský hromadný lov posil, nad kterým musí závistí blednout i Felix Magath, je pro budoucnost klubu ideální krok a zda je Danny hráčem, kvůli němuž se na stadionech budou stát fronty u pokladen. Na to jsou zástupy povolanějších. Spíš mě zaujalo, jak celkem masivní příchod skvěle placených cizinců nastavil – abych použil oblíbenou floskuli – zrcadlo českému fotbalovému prostředí.

   

  Začnu pondělním Tiki-Taka na O2 TV. Vím, že je to talk show a nikoli odborný diskusní pořad, kde by se účastníci trumfovali precizností argumentů. A že občas jsou hosté spíše tlachalové s rozhledem průměrného diskutéra z Novinek. Ale stejně... V pondělí tam hned dva (Vízek a Hejma, pokud se nepletu) titulovali sparťanského trenéra jako Stracciatelu. Jakože humor. Rozumíte? Stramaccioni a Stracciatela, ha ha. A to jsem si myslel, že dělat si legraci z něčího jména patří maximálně do výbavy školáků prvního stupně.

   

  Ostatně Vízek už někdy počátkem června tušil, že Štramák (opět ha ha) bude omyl a že víc ho bude zajímat Kozička než Sparta... Dokonce jeho angažování považoval za urážku kvalitních českých trenérů (když on kdysi dávno nadšeně odcházel za valutami do Le Havre, byla to taky urážka kvalitních francouzských útočníků?).

   

  Představte si, kdyby řekněme Pavel Vrba odešel do bundesligy nebo Premier League a tam by si z něj podobně utahovali, že je český knedlík a buran z Východu. A nebo kdyby se, nedej bože, něco podobného stalo svého času Ivanu Hlinkovi v Pittsburghu. To by hned bylo řečí a naštvaných slov o arogantních, tupých a namyšlených Angličanech, Němcích, Američanech.

   

  Na zajímavou úroveň posunul veřejnou debatu o cizincích v českém fotbale i agent Jiří Müller, který ještě v průběhu zápasu Sparty v Bělehradě přišel s tweetem – cituji po paměti – „Tři Češi v základní sestavě Sparty. Pořád se vám to líbí?“ Jako by kvalita sportovních výkonů byla přímo závislá na národnostním složení týmu. A jako by současně neprodával svého prominentního klienta do Nizozemska, aby ten kdesi v Utrechtu či Zwolle zabíral domácím místo v sestavě... Ale chápu. Angažování cizinců ve Spartě (a Slavii) znamená méně provizí pro zástupce českých hráčů, proto ta žluč.

   

  A zkusím další paralelu. Když někdo z českých fotbalistů přestoupí do zahraničí a po roce, dvou se vrací domů jako zpráskaný pes (jména si dosaďte sami), s porozuměním nasloucháme jeho steskům, jak to cizinci mají v dotyčné soutěži těžké, že nedostal pořádnou šanci, trenér nemá rád Čechy a jemu nevěřil, novináři ho kritizovali za každou zkaženou přihrávku, bylo těžké domluvit se v kabině se spoluhráči atd.

   

  Chová se ovšem české prostředí k neslovenským cizincům diametrálně odlišně? Po pouhých dvou soutěžních zápasech máme skoro všichni jasno v tom, že Semih Kaya je kopyto k pohledání, Altintop má kondici maximálně na hanspaulku a Marc Janko netrefí ani tribunu za brankou. Bogdan Vatajelu byl před půl rokem považován za nákupní flop nejvyšší úrovně (než se na konci jara ukázalo, že je vlastně nejlepším sparťanem). Nejen na Letné, ale třeba ani v Plzni neměli trpělivost s dalšími cizinci, už je jich slušný zástup.

   

  Ano, někteří na to asi neměli, rozlet jiných brzdily zdravotní problémy. Ale najednou jako bychom zapomněli, že i pro ně, nejen pro české hráče v zahraničí, je adaptace na jinou zemi a jinou fotbalovou kulturu složitá. O sehrání s novým týmem ani nemluvě. Kdo nepřesvědčí první měsíc nebo dva, má u nás většinou smůlu. Kdyby se podobně zacházelo s Vladimírem Daridou ve Freiburgu nebo Theem Gebre Selassiem v Brémách, už dávnou hrají zase jenom českou ligu.

   

  Nebo jiný příklad: když přišel Robert Lewandowski z Wroclawi do Dortmundu, nebyla to taky na začátku žádná sláva. Jasně, na rozdíl od Kayi nebo Altintopa šel do výrazně lepší soutěže a elitního evropského týmu, ale i tak. Za první půl rok se jenom jednou propracoval do základní sestavy a měl přidělenou roli náhradníka, který se na hřiště podívá obvykle na posledních patnáct minut. Kdyby ho tenkrát klub, fanoušci i média zatratili, asi dneska nehraje za Bayern a nemá tržní hodnotu přes 40 milionů eur.

   

  Tak snad se za pár let i u nás v přístupu k cizincům něco změní. Pro český fotbal by to bylo jedině dobře. Potom se třeba s úlevou shodneme, že angažování Stracciately a těch předražených dřeváků mělo smysl.

  • victorlima1.8.2017 19:46reagovat

   Hezký článek. Jak vidno ne všichni pisálkové jsou odtroubení.

  • Tyrrael1.8.2017 19:48reagovat

   Hezky napsáno a pravdivě.

  • Chabix1.8.2017 19:51reagovat

   Stramaccioni se vyjadřuje srozumitelně, vstřícně a věcně a dokáže dobře popsat co funguje a co ne. Fakt si nezaslouží ten výsměch, co někteří předvádějí. Že to nebude hned všechno klapat, čekal asi každý.

   • hombre1.8.2017 20:02reagovat

    Já mu strašně přeju, už jenom kdyby to zavřelo hubu vysloužilým hráčům Sparty, kteří nic, mimo fotbalu, nedokázali a chtěli by jen peníze od DK. Ale abych pravdu řekl, já Strámovi nějak úplně nerozumím, má nějak špatnou italštinu Smích.

    Ne, bez srandy, některé nákupy mně přijdou už zbytečné a některé posty zase nejsou obsazené...

  • Brian Pricke1.8.2017 19:52reagovat

   Jak kdyby nestačilo hodit odkaz místo téhle tapety.

   • Dolikus1.8.2017 20:10reagovat

    Víš co mi můžeš Kryšpíne?Úsměv Měl to jako status na FB..

    • Brian Pricke1.8.2017 20:13reagovat

     No, a? Tím spíš by se tu měl vyskytnout odkaz (na VEŘEJNÝ příspěvek), že jo.

      

     Jsi trumbera, ale já ti to prominu. Holt ty do intelektuální buňky patřit nebudeš. Smutek

     • Dolikus1.8.2017 20:18reagovat

      Proboha Smích No nic..ve čtvrtek si hod par petard, zabuc si a zase buď v klidu ty inteligente.

  • ACS 18931.8.2017 20:05reagovat

   Souhlas. Výborný článek. Já bedlivě sledoval první sezonu Kadeřábka v Bundeslize. A byla to tragédie. Fakt jsem si lámal hlavu nad tím co pořád dělá v základu. A teď si Hoffenheim může hvízdat štěstím. Kadeř patří k jejich nejlepším hráčům a minimálně za rok čekám, že ho dobře zpeněží.

  • Spartan851.8.2017 20:09reagovat

   Tak snad si to přečetl i Vízek a nebude mlít dokola ty svý poloprimitivní hospodský teorie. Druhej do party je Siegl. Jako hráč dobrý(i když pořád jenom v rámci naší ligy), ale jako ”odborník” už prokázal svoje ”kvality” jak ve Spartě, Slovanu atd. a hezky se na to fakt nekoukalo. Ten by se měl v hodnoceních fakt držet hodně zpátky.

  • majtin1.8.2017 20:20reagovat

   Mně se tenhle způsob posilování nelíbí (ať už u nás nebo jinde - je to moc zběsilé, trochu mi chybí sparťanský duch, mám rád koncepčnější práci a obdivuji trenéry, co dokážou z hráčů dělat hvězdy), Strama mi nepadl do oka, moc nevěřím že to pod ním půjde, ale přesto bych řekl skvělý článek. Myslím, že tyto dva postoje nejsou v rozporu.

  • xhurv1.8.2017 20:36reagovat

   Moc hezky napsané, škoda že víc lidí nepřemýšlí podobným směrem. Asi to bude tím, že kritizovat je snazší... Pořád věřím, že se Sparta vydala správnou cestou!

  • Spartička881.8.2017 20:55reagovat

   Jen pro informaci, Lewa šel z Lechu Poznaň do Dortmundu :)

 • Ofside

  wasek2611@centrum.cz1.8.2017 18:31reagovat

  Byl nebo ne?

   

  https://twitter.com/Wasa2611/status/892422387630829569

   

  Nechci brečet, ale je zajímavý, že se nad tím ještě nikdo nepozastavil...

  • 13goat1.8.2017 18:33reagovat

   100pro ne.

  • Paspartu1.8.2017 18:34reagovat

   A jak to má rozhodčí asi tak poznat v té rychlosti? Navíc hraniční offside se má pouštět ne?

   To měl spíš být druhá penalta za zákrok myslím, že na Lafatu.

  • CelticGirl1.8.2017 18:35reagovat

   První, co me napadlo na stadionu, byl ofsajd. Ale jelikoz se o tom nikde nepsalo..mela jsem za to, ze to bylo OK. Dle foto bych rekla, ze zo ofsajd byl.

  • captain_obvious1.8.2017 18:37reagovat

   Pro mě pokud to není třeba půl metru a víc, tak je mi to jedno. Nejsem zaslepený, abych v každém špatném rozhodnutí viděl úmysl rozhodčího, jednou udělá chybu na tu stranu, jindy na druhou. S lupou v ruce nebudu zkoumat, jestli to byl o 8 cm ofsajd Smích

   • wasek2611@centrum.cz1.8.2017 18:39reagovat

    Absolutně neviním rozhodčího z úmyslu :D

     

    Těžko se to posoudí v té rychlosti. Ale spíš média to vůbec neřešila. To mě trochu mrzí.

     

     

    • captain_obvious1.8.2017 18:47reagovat

     Jj já neříkám, že konkrétně ty Úsměv Ale vždycky se najde někdo, kdo předloží nějakou situaci z 6 různých úhlů, v MS Paint tam nakreslí i tu ofsajdovou lajnu, zanalyzuje to a vynese ortel, že 2 a možná i 3 pixely na Šmídově pravé hýždi už jsou za čárou, takže jsme byli zaříznuti jak podsvinčata.

      

     Že to média neřeší mě nemrzí ani trochu, naopak to vítám a budu rád, když budou řešit metrový ofsajdy a nasimulovaný penalty, než takový miniofsajdíček, který by v tom reálném čase nikdo z těch novinářů neviděl, ale po rozhodčím to vyžadují, jako by byl nějaký nadčlověk Smích

      

     To už by se mělo víc řešit, proč v zápase Slavie se píská penalta po poradě hlavního s čárovým, který na tu situaci měl ze všech lidí na stadionu jeden z nejhorších možných výhledů, to mi přijde docela bizarní Smích

  • pubi1.8.2017 18:44reagovat

   Ne.

  • astronautacs1.8.2017 18:45reagovat

   Já spíš doteď nechápu, proč se na Šmída vysrala naše obrana.

   • Bunda1.8.2017 18:48reagovat

    Já doteď nechápu proč hrajeme takovou sracku.

    • captain_obvious1.8.2017 18:49reagovat

     Já doteď nechápu dosavadní průběh téhle sezony Smích

   • wasek2611@centrum.cz1.8.2017 18:51reagovat

    Protože ho vystavila do ofajdové pasti :D To bylo cílené vystavení do ofsajdu :D

    • astronautacs1.8.2017 18:54reagovat

     Jinak k tomu offsidu.

     http://i.imgur.com/4AJwq7u.png

      

     nebyl. Úsměv

   • victorlima1.8.2017 19:13reagovat

    Já si nemyslím, že se na něj vysrala obrana. Ta byla v bloku v pohybu mírně dopředu a největší chyba byla, že to Janko nezblokoval. Byl blízko a šel do toho dost ležérně. Nikdo nepočítal, že ten balon projde. Všechny hráče nikdy neuhlídáš to by pak nepadaly žádný góly a zápasy by končily 0-0.

    • Chabix1.8.2017 19:48reagovat

     No pořád se mluví o tom, že obrana zaspala, na druhou stranu, kdo mohl čekat, že tu lehkou střelu z dálky, která ještě mířila doprostřed, Dúbravka tak blbě vyrazí.

     • hombre1.8.2017 20:06reagovat

      Podle mě, nezaspala obrana, ale očekávali, že toto brankář chytne, nebo vyrazí někam do strany. Ale aspoň jeden to měl jistit, to jo...

  • Berounacek1.8.2017 19:13reagovat

   Nebyl. Bezdebat.

  • majtin1.8.2017 19:18reagovat

   Už jsem to studoval a nebyl. Tenhle záběr je dost zkreslující, z kamery která k tomu byla kolmo - nebyl jednoznačně.

 • Biabia

  waaw1.8.2017 18:00reagovat

  Tak nejak premyslim, co trener angazovanim BB zamysl. Kridlo akutne nepotrebujeme. Chce uvolnit Plavsice na desitku a na kridle ho nahradi BB? Nebo ho chce zkusit na hrotu?

  • petr1371.8.2017 18:04reagovat

   Myslim, ze hlavne nechce, aby mu kridlo musel hrat Julis

   • gariava1.8.2017 18:22reagovat

    To nemusí ne? Ben Chaim na jednom křídle, pokud se nepletu tak je mu jedno kde a Plavšič na druhém. Pořád nám ovšem chybí ten podhrot a to není ani Biabiany.

    • marek0071.8.2017 18:24reagovat

     Plus ještě Vukadinovič

     • gariava1.8.2017 18:26reagovat

      No, takže máme 4 hráče na křídla a všechny poměrně dobré. Juliš tam hrát přece vůbec nemusí. Ovšem na ten podhrot pořád výběr moc není.

      • petr1371.8.2017 18:53reagovat

       Pri smutnem standardu nasi marodky je bohuzel pravdepodobny, ze se Biabiany bude hodit

       • Chabix1.8.2017 19:58reagovat

        Asi tak. Navíc bych řekl, že češi křídla vůbec hrát neumějí, protože v naší lize to nikdo nehraje. Hraje se tu často 451, co někdo mylně vykládá za 433.

    • marek0071.8.2017 18:25reagovat

     A Vatajelu

  • hombre1.8.2017 19:55reagovat

   Já tajně doufal v toho mladého Bulhara, ale Biabiu jsem nějak nechtěl... Plavsice na desítku je škoda, tam se utopí.

   Kurňa, my kupujeme hráče, které pak dáme tam, kde nikdy nehráli Vztek. To není normální!!!

 • Gluscevic

  mikka1.8.2017 17:24reagovat

  Igor nakopl zlatou zilu, a rozproda Zvezdu :))

   

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/309511/posila-pro-jablonec-z-kadru-soupere-sparty-gluscevicuv-kun-mel-i-distanc.html

 • Pekhart:

  Mohavk1.8.2017 16:44reagovat

  Trenéra Stramaccioniho znám z Řecka, v Panathinaikosu dělal to samé. Tam si během dvou transferových období přivedl snad 17 hráčů, nakonec jim to nevyšlo a teď v klubu trochu nevědí, co s těmi hráči, kteří tam po něm zůstali.”

   

  už to tady bylo několikrát, ale mělo by to sloužit jako memento... obávám se, že jsme se Stramaccionim znovu vstoupil do téže řeky... nechci být pesimista, ale... co když se hra nezlepší, výsledky nedostaví a Křetínský se rozhodne, že ho vyhodí? co potom? co budeme dělat s hráči, kteří mají několikaleté milionové smlouvy? na domácí ligu tady bude 30 hráčů...

  • spartas1.8.2017 16:47reagovat

   nic

  • gariava1.8.2017 16:48reagovat

   A Ty si myslíš, že dopadneme tak špatně, že se v naší lize a téhle konkurenci nevejdeme ani do umístění, pro EL? I to máš pořád poháry.

  • Lobrock1.8.2017 16:48reagovat

   Že to trápí zrovna plzeňsko-slávistickýho sráče...

  • bigcock1.8.2017 16:50reagovat

   Kolikrat jsi to uz kopiroval ty vemeno?

   • Kulkozubý Tony 1.8.2017 16:57reagovat

    Já mu věřím, však i Rosický říkal, že je to určitý posun vpřed, a že on už nějaké ty trenéry zažil. Upřímně budu radši sledovat postupné zlepšování hry zápas od zápasu, než abych koukal na nudu v podobě Rady a jeho černého koně Filla.

  • Tashunka Witko1.8.2017 16:57reagovat

   A proč to sem dokola cpeš ty debile. Tady všichni vědí, jaká je skutečnost a bláboly nějakýho Pekharta nikoho nezajímají.

  • Paspartu1.8.2017 17:11reagovat

   To už tady bylo 100x Co kdybyste mu prostě dali čas. Kdo z Vás alespoň tuší, že Panathinaikos už není takový klub, jako když hrál s náma? Je tam úplně jiná finanční situace, a není to vinou Stramaccioniho.

   Prostě si přivedl množství hráčů, ale co když je to kvůli tomu, aby si prostě mohl vybrat ty nejlepší? Co když po roce ten kádr zúží a nechá si jen ty nej?

    

   Ano, zatím to neklape. Jenže čekal někdo, že to bude šlapat hned? Já osobně už v přípravě tvrdil, že to začne fungovat možná v září. Jasně je to pozdě, ale Sparta prostě potřebovala radikální řez.

    

   A pokud uvidím, že tým má vzestupnou tendenci, tak odpustím i nějaké ztráty a případně oželím i tuto sezónu. To proto, že narozdíl od loňska bych věděl, že na další sezónu jsme připraveni a nebudeme opět budovat od znova.

  • Chabix1.8.2017 17:23reagovat

   Když se tu ale napíšou ceny těch hráčů a jak to v Panathinaikosu fungovalo před Stramou, Tak to najednou bude vyznívat úplně jinak. Už jsem tu na tenhle pekhartův citát reagoval tolikrát, že už to teď nemá smysl.

  • Dolikus1.8.2017 17:42reagovat

   Jdi už s tím slušně do prdele ty vemeno. A zavři za sebou kretene..nikdo tady na to není zvedavej

  • victorlima1.8.2017 19:02reagovat

   Tak v Řecku to bylo zcela jinak. Než začneš papouškovat nesmysly, které napsal nějaký trouba z novin, tak si to radši ověř z několika zdrojů. Strama neměl v Řecku zdaleka tak volnou ruku jako ve Spartě a tak přivedl levné hráče na které ten zadlužený klub měl a se schválením vedení. Tady všichni psali o minulé nevydařené sezóně a o tom jak je nutno celé mužstvo rozprášit a koupit nové a teď když D.K. konečně otevřel šrajtofli tak zase skoro všichni nadáváte. Ty smlouvy naštěstí nebudeš platit Ty, tak neměj péči.

 • Zase kecaj!

  DaveACS1.8.2017 16:27reagovat

  Je to Fafa Picault!

   

  https://pbs.twimg.com/media/DGI_buxXUAAljVF?format=jpg

  • Mates1.8.2017 16:37reagovat

   Prichazi na hostovani, plat urcite Sparta nebude hradit celej, takze za ty penize dobra posila + konecne se zbavime Julise v zakladu, to je nejvetsi vyhoda tohohle prichodu. Pokud je opce 4M €, tak ji za rok za 30 letyho hrace asi neuplatnime, pokud neda 15 golu a 10 asistenci, ale urcite bych ho nezatracoval.

   • gariava1.8.2017 16:41reagovat

    Ještě nedávno nebo před rokem by takové posily všichni vítali a koukali s otevřenou pusou koho to kupujeme a teď se tady bude ohrnovat nos i nad hráči Interu Milán. Hlavně, že jsme tady měli Juháry a další.

    • Lobrock1.8.2017 16:50reagovat

     Máš pravdu, Liaro.

    • Pouzar111.8.2017 19:09reagovat

     +1

 • Typologie posil

  petr1371.8.2017 15:31reagovat

  V podstatě se daj zařadit do dvou základních kategorií.

  1) Hráči s kvalitou řekněme, nebo aspoň doufejme na naší úrovni - Štetina, Dúbravka (i když zatím teda...), Vukadinovič, Mandjeck, Civič

  2) Hráči vyšší kvality, kteří jsou ale z různých důvodů cenově dostupní - Mavuba (vyšší věk), Janko (vyšší věk), Biabiany (zdravotní problémy navíc jen hostovačka), Plavšič (mladý hráč, zatím mezinárodně neprověřený), Ben Chaim (zřejmě horší pověst izraelský ligy).

   

  Podle mě je to ve finále celkem rozumný mix. Samozřejmě tak jako někteří budou snad terno, tak někdo bude určitě i provar, to se holt stává a při takovym počtu posil je to skoro nevyhnutelný. Obecně si ale nemůžeme myslet, že přivedeme Lewandowskiho, Modriče nebo Alabu

  • petr1371.8.2017 15:32reagovat

   ještě jsem zapomněl na Kayu, možná radši, protože jeho tipuju právě na ten provar

   • victorlima1.8.2017 15:37reagovat

    Kaya by nemusel být takový průšvih, i když Štětina mi na jeho místě v neděli připadal jistější. Potřeboval by vedle sebe zkušenýho stopera (toho asi nemáme). Kaya mi připadá takovej zbytečně nervozní, nejistej, takovej zabržděnej. Má však okamžiky, když se uvolní a moc nepřemýšlí, které mi dávají naději.

    • petr1371.8.2017 15:42reagovat

     mně naopak Kaya přijde strašně bohorovnej, jako by si myslel, že to tady odehraje v suchym triku a na pohodu. Třeba to, jak šel do souboje s Tettehem, po kterym šel sám na bránu, bylo úplně hrůzostrašný. Na druhou stranu možná si to uvědomí a pokud začne hrát opravdu na 100%, tak to bude dobrý. Ale já mu nějak nevěřím. V případě omylu se mu rád omluvím Úsměv

     • artaxerxes1.8.2017 16:11reagovat

      no souboj s Teteh sice v první fázi nezvládl a Tetteh šel sám na bráno, ale pak ho defakto předběhl a Tetteh neměl čas na zakončení - Holek s Mazuchem by upadli.

       

       

      • petr1371.8.2017 16:16reagovat

       to ale nebylo, že ten souboj nezvládl. Schválně se podívej na záznam, jak do něj šel...

       • novydres1.8.2017 16:31reagovat

        Kdyby Tetteh spadl tak na něj šáhnul rukou tak jdem do 10ti

       • mikka1.8.2017 16:39reagovat

        Ja bych pri tom podivani se, zminil i jakej balon dostal. Ano, mohl to odehrat lepe, a usetril by vsem vcetbe sebe nervy, ale problem vznikl uz tou ”prihravkou”.

        Na kazdej pad, jeho rychlost, a agresivita v soubojich, spolu s Hovorkovic rozehravkou (dej at se co nejdriv vrati ve forme), snad daji vzniknout solidni dvojici.

        • Dragys1.8.2017 17:00reagovat

         Při pohledu z tribuny mi řešení té situace přišlo naprosto nesmyslné, bo by přišlo, že mohl hrát bez problému balón a byl klid, ale místo toho šel zbytečně do souboje a byl z toho kiks. Neviděl jsem však záznam, tak si to nemohu potvrdit či vyvrátit. Po necelých třech zápasech však hodnotit nejde a uvidíme až se vrátí, kam se to bude vyvijet Úsměv

         • mikka1.8.2017 17:14reagovat

          Souhlas. Jsem taky zvedavy, jaka bude jeho budoucnost u nas. Prestoze ten zacatek je teda silenej, snad ho zastoupi Stetina, a Semih brzo shodi sadru..

          Mimochodem, zajimalo by me, kam se pocita s Costou.

         • K0F11.8.2017 18:27reagovat

          Presne tak. Jako, to reseni by bylo relativne v klidu, kdyby nebyl posledni a nemel proti sobe dvoumetrovy hovado, protoze slabsi souper by od nej odlit. Takze by souperi nalozil a jeste odehral v klidu. Tenhle styl se mi libi. Je to sice riziko jako prase, ale kdyz to vychazi... I tak, pres hruzostrasnou prvni cast, dokazal zakrocit.

          Zatim se sice jevi spatne, ale jemu, stejne jako Stetinovi verim, ze se prosadi.

       • gariava1.8.2017 16:50reagovat

        Kaya je hlavně silný ve vzduchu a podívej na jeho výskok, nebojí se hlavičkovat, proti němu vypadal hlavně Holek jako dorostenec, kterého odstavil každý druhý útočník tělem.

  • AlaMierda1.8.2017 15:41reagovat

   hlavně musíme začít už vyhrávat a dostat se do nějaké pohody. To, že ti hráči, jako Mavuba, Mandjeck, Ben Chaim, Plavšič jsou na tom technicky mnohem lépe to je vidět na první pohled. Míč je prostě poslouchá, na zpracování jim stačí jeden dotek. V neposlední řadě si často poradí bez zbytečných faulů. Co je problém je zatím útok, kde nám špatně pracuje hroťák a podhroťák.

   • petr1371.8.2017 15:44reagovat

    + křídla, i když v neděli měl samozřejmě Ben Chaim skvělý momenty, tak jak řekl Rosa, bylo jich málo. Juliš neměl nic.

   • victorlima1.8.2017 19:08reagovat

    Já tam tu kvalitu taky vidím a tak jsem přesvědčený, že se musí časem prosadit. Jak přijde pár výher, hráči si začnou víc věřit, někteří doženou kondici a mohla by to být docela jízda.

  • gariava1.8.2017 16:18reagovat

   Souhlasím, jinak ono i u těch zvučnějších jmen není vždy záruka, že budou hrát všude dobře, jen na jména se nehraje a takových příkladů je spousta. Jinak co se týká posledního případného přestupu, tak raději bych tady toho Giaccheriniho, protože je použitelný i do středu zálohy, kde nás více tlačí bota než dalšího hráče jen na kraj, ale třeba se to konečně nějak sehraje.

 • Biabiany

  nick18931.8.2017 15:29reagovat

  Kdyz se na nej podivam,hned me trkne Konate Smích na druhou stranu prichazi na rocni hostovani,takze nechapu tu skepsi.Sice je to 11 posila,ale priznejme si ze mlady na to proste v 18-19 ti nemaj,a Julis s V. Kadlecem jsou uplne mimo.A hraci z nasi ligy?ukazte mi na nekoho kdo na to ve sparte ma?Dubravka byl v Liberci

  naprosto skvelej,ale i na nem je videt ze je nervozni,ted bych dal sanci Bicikovi.

 • Parád!

  wasek2611@centrum.cz1.8.2017 15:15reagovat

  S ročníkem 2001 se do kategorie U17 posouvá David Holoubek s asistentem Martinem Bubeníkem. Šestnáctky se ujímá Petr Janoušek, zkušený mládežnický trenér, který s ročníkem 1993 vyhrál mistrovský titul staršího dorostu.

   

  Janoušek je zpátky :) Super zpráva.

   

  • LukyACS1.8.2017 15:33reagovat

   takže Dominikovi vrabčáci nelhali Úsměv

   • wasek2611@centrum.cz1.8.2017 16:04reagovat

    Aspoň něco pozitivního.

     

    Vytvoření U18 znamená, že B-tým nikdy nebude...

    • ACSpartaPraha4ever1.8.2017 16:10reagovat

     Ne, tohle je na povel z FAČR.

     • wasek2611@centrum.cz1.8.2017 16:53reagovat

      Aha, to jsem nevěděl. Proč povel? Proč musí mít starší dorost béčko? :D

   • bigcock1.8.2017 16:52reagovat

    Dominik je Pavouk! Úsměv

  • Elky1.8.2017 16:13reagovat

   Ale toho Holoubka uz je u mladejch skoda, Havlicek trenuje chlapy ve Vlasimi a Holas je jeste u mladsich kluku nez pred pusobenim v acku...

   • wasek2611@centrum.cz1.8.2017 16:55reagovat

    Taky si řikám, že by si mohl střihnout třeba Olympii hradec králové. Tam by si mohl natahat na hostování celý dorost sparty :)

 • Siegl se zbláznil

  Tashunka Witko1.8.2017 14:58reagovat

  a nevidí rozdíl mezi Frýdkem a Mavubou.

  Asi ho věčně faulující Martin uchvátil svou fotbalovostí a technikou, při které každý míč krotí i ušima.

  • petr1371.8.2017 15:00reagovat

   Siegl je ukázkový příklad, jak se změnit z uznávané legendy klubu ve zhrzenýho nezaměstnanýho rádoby trenéra s hubou plnou naprosto stupidních slintů. Je mi ho až líto

   • vochmelka1.8.2017 15:09reagovat

    Mně je líto tebe.

    • petr1371.8.2017 15:11reagovat

     to vůbec nemusí Úsměv já mám dobrou práci i náladu Úsměv

  • AlaMierda1.8.2017 15:00reagovat

   to mě taky pobaviloSmích

   • Funin1.8.2017 15:10reagovat

    zdroj?

   • Funin1.8.2017 15:14reagovat

    jo uz jsem to našel, no v tom porovnání Mavuba Frýdek celkem ustřelil, pak teda zase ta obava o národní tým, ale jinak bych řekl, že je vcelku rozumnej

  • standis1.8.2017 15:15reagovat

   Všichni z českého zasmrádlého fotbalového rybníku nepřejí Spartě, protože si dovolila přivést zahraničního trenera, který není s nikým kamarád a zabírá jim tedy místo. A ještě žádný kšeft neprošel českým agentem. Pulpit dnes ve Sportu nalil na Stramu kýbl sraček - to kdyby z půlky napsal o Radovi, tak by mu už Rada rozbil hubu.

   • AlaMierda1.8.2017 15:18reagovat

    Pulpit? Vždyť ten se v tom kýblu sraček máchá celej život

   • victorlima1.8.2017 15:19reagovat

    Byl jsem překvapený kolik prostoru v deníku Sport dostal takový trenérský nýmand jako Půlpit a ještě jeho odvahou kritizovat trenéra, který vedl Inter Milán. Když už redaktoři oslovují takovýhle trouby, tak to čekám, že brzy zazvoní i u mých dveří.

    • petr1371.8.2017 15:21reagovat

     tak pak koukej mluvit rozumně Úsměv

  • victorlima1.8.2017 15:16reagovat

   Tam v O2 TV bylo víc komiků. Estébák Hejma, vypitej blafoun Vízek a zhrzený kanonýr Sigi, který má navíc patrně něco s očima, když si víc cení Frýdka než Mavubu. Spíš, ale chodí se starým Frýdkem na pivo.

   • petr1371.8.2017 15:20reagovat

    no samozřejmě, jsou to letití kámoši a vsadím se, že si Sigi před kopal s malejma Frýďasama někde na zahradě. Z tohohle pohledu je to samozřejmě i pochopitelný, z pohledu Sparty ale rozhodně ne.

    • standis1.8.2017 15:52reagovat

     Všichni to samozřejmě vědí, že Siegl s Frýdkem nejst. toho ve Spartě spoustu a dobře odkopali, ale at si pak Siegl nehraje na experta. Mně kolikrát přijde, že hráči a treneři si myslí, že jsou lidé idioti a baští jim to.

    • ouissi1.8.2017 17:28reagovat

     Však to tehdy taky v Parkhotelu bývaly Nějaké společné ”jízdy”!

      

82186 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha