Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • odveta

  teflitch28.7.2017 10:01reagovat

  v odvětě bych to postavil takto: koubek - m.kadlec, štětina/costa, kaya, kara - mavubo/mandjeck, rosický (samozřejmě nevím, jestli to zvládne, ale vidím to jako jedinou šanci, nikoho jiného tvořivého nemáme, frýdek, lafata ani mareček nemůžou tvořit), plavšič, ben haim - šural, janko/lafata

 • Už je to tady

  ap189328.7.2017 10:01reagovat

  Luhový: ”Výsledek je národní ostuda!”

  OtráveníOtráveníOtráveníSmích

  • Bunda28.7.2017 10:18reagovat

   Čurak. Tyhle mrdky si pořád myslím že Český fotbal je kvalitní a naopak Balkán apod úplně v prdeli. Ne, Český fotbal je v prdeli.

  • Lobrock28.7.2017 10:47reagovat

   Narodni ostudou je, ze tu nechame prizivovat drotarske mrdky jako Luhovy a neposlem je zpatky na Ukrajinu.

 • Intergalaktické shrnutí

  raven28.7.2017 9:59reagovat

  Dúbravka - extrémně špatný výkon, prakticky vše, co mohl, pustil. Navíc ten výběh někam do řitě v zhruba pátý minutě - to bylo co? Ono je to paradox. Plácáme se tu, že máme tři kvalitní gólmany, jenže Dúbravka umí jen nohama a jak to tak vypadá, chytání mu moc nejde. Koubek chytat bezesporu umí, je mrštnej, výbornej na čáře, nicméně nohy má jen na stání, výkopy jsou strašidelný a neumí si dirigovat obranu. Bičík je relativně komplexní, ale vzpomněl jsem si na tu kupu chyb, které tu za své působení udělal a jsme tam kde jsme byli. Trošku mi to připomíná pohádku u zlatých prutech. Spojit všechny 3 dohromady, máme možná nejlepšího brankáře v Evropě, každý je ale bohužel sám o sobě slabý.

   

  Štětina - nelíbí se mi. Dělá strašně chyb v rozehrávce, přitom to vypadá, že primárně právě Štětina má za úkol zakládat akce. Nic moc rychlost, nic moc odhad. Velmi slušný fyzicky, jen tak ho nic neodstaví, bude vynikající na různý Krmenčíky. Jakmile ale dostane proti sobě technickýho hráče, bude namazanej.

   

  Kaya - Jakákoli jeho přihrávka jde ke gólmanovi nebo ke stoperovi vedle, naprosto zbytečně. Občas velmi slušně vyveze míč aby se následně zastavil a poslal to hráči vedle (?). Má v sobě něco, co má málokterej stoper - určitej přehled, nadhled, nicméně zatím se to neprojevilo a víceméně to odpovídá tomu, co o něm říkají ti rozumnější fanoušci Galatasaray. Velkej hráč, kterej je už dva roky z formy. Na českou ligu bude stačit i Kaya z formy, protože je to jinak evidentně opravdu nadstandardní hráč a hrát ve formě, klidně si obhájí tu svou dřívější cenovku 1Om €.

   

  Vatajelu - v rychlosti, neumí hrát beka. Včera nepropadl, v záloze ale několikanásobně platnější. Všichni to vědí, Strama zatím ne.

   

  Civič - překvapil mě, oproti Vatajeluovi v obraně lepší a jistější. Občas ho někdo vypekl, ale bojoval, hrál velmi slušně.

   

  Mareček - za svůj včerejší ”výkon” si nezaslouží komentář. Celkově jsem spíš jeho zastáncem, ale tohle byl výkon na úrovni tak 5% jeho potenciálu, kterej dlouhodobě neumí naplnit na víc jak na 50%. Škoda, psychicky bude mít nějakej blok.

   

  Mandjeck - Za prvý nechápu, jak si trenér může vůbec dovolit, na hřišti soupeře a kde jde opravdu o hodně, postavit hráče, který je v týmu necelý týden a 2x trénoval. Každopádně nejlepší sparťan, bojoval, velmi silný v osobních soubojích, velmi slušný rychlostně. Tohle bude výborná posila.

   

  Juliš - On hrál? Jo vlastně, to byl ten s tim jazykem venku. To jsem myslel, že je to nějaký zbloudilý divák, nebyl?

   

  Frýdek - Frýdkovo místo je v týmu, kdy hraje pětičlená obrana složená ze dvou rychlých křídel, dvou tvořivých ofenzovních záložníků a jednoho magora, kterej to tam prostě kosí, dělá trochu bordel a snaží se, v případě, kdy je to nutné, zatáhnout za různé záchranné brzdy. Nasadit tohohle magora (v dobrém i ve špatném) do zápasu bez oněch dvou křídel a dvou tvořivých záložníků je na přesdršku.

   

  Lafata - U míče jsem ho neviděl kromě jedné piruety na půlce. Klasika Lafaty na podhrotu. Neexistoval. Lafi je vynikající útočník proti slabým soupeřům, kterým dokáže vstřelit i více, než jeden, dva góly za zápas. NENÍ to podhrotový hráč v zápase, kterej je stavěnej na brejky.

   

  Plavšiš - CZ ho znalo a bylo to vidět, nenechalo ho hrát. Má obrovskej potenciál a podle mě jednou odejde za 4+ € ven. A nebude to za dlouho.

   

  BenChaim - zde bych si dovolil zvednout varovný prst, protože i přesto, že hrál tenhle hráč asi jen 25 minut, tak se za tu dobu stihl nezúčastnit asi pěti soubojů, který probíhali v místě, kde on sám stál, asi 12x se rozčílil na rozhodčího, protože nevim a asi 5x se nadějně rozběhl do místa, kam nešel míč. Je extrémně, ale opravdu extrémně rychlej, jen se proboha modlím, ať v něm nenajdeme svýho Kessela.

   

  Janko - zatím mi přijde k ničemu, ale je potřeba říct, že nasadit Janka do zápasu, ve kterym nebudeme dominovat a do vápna nebudou lítat jeden centr za druhym, je chyba trenéra. Janko není hráč do brejku. Nastoupit měl Kadlec/Šural, i když Kadlec nemá formu, kdy se naposledy zkoušel na hrotu, že.

   

  UF. Je to dlouhý jak noc, tak sorry za zasrání zdi :)

  • kapacitos28.7.2017 10:24reagovat

   Lafata dal parádní průnikovku, kterou zazdil Kara špatnou přihrávkou.

   • Tashunka Witko28.7.2017 10:45reagovat

    To je pravda, to byla naše nejhezčí poloakce, zakončená malou domů. Ovšem ani tato Vlaštovka nemění nic na tom, že Lafata patří spíše do lesa než na hřiště.

   • hombre28.7.2017 10:51reagovat

    To je pravda a Kara to zadrbal. Včera a vlastně skoro celou přípravu tak nějak zadrbal. Včera hořel jak papír. Kdy vlastně dokázal dobře bránit? Ofenzívu má dobrou, ale co defenzívu? Nějak si nepamatuju....

 • Odepsat EL?

  munzig28.7.2017 9:33reagovat

  To prostě nejde. Mě osobně by to žíly tolik netrhalo v zájmu soustředění na ligu, tenhle tým se netvoří pro EL, ale proto aby suverenně projel ligu a za rok postoupil do LM.

  Jenže pokud se s Bělehradem vypadne tým se po zbytek sezony dostane pod obrovský tlak. A to by v naší situaci bylo to poslední.

  Popravdě moc nevěřím že doma předvedem takový výkon aby jsme postoupili. Vata na beku je prostě špatnej. Mareček s Frýdek jako by opravdu nevěděli co mají hrát. A Dúbravka byl nervozní jak panic před prvnim sexem. Když se k tomu přidá nesehranost obrany, tak nás ani nástup Mavuby s Ben Chaimem nezachrání

  • Furia Ceca28.7.2017 9:47reagovat

   Je to kulatý. Klidně jim můžem dát doma čtyřku když se sejdou okolnosti. Odepsat EL je nesmysl. Tenhle kádr má už teď hráče pro který by EL neměl být problém. Nepostup je ostuda bezohledu na nesehranost a že letní příprava byla “krátká”.

   • ACSpartaPraha4ever28.7.2017 9:55reagovat

    Jdeme zápas od zápasu!

  • Chabix28.7.2017 10:02reagovat

   Samozřejmě ten jeden blbej gol by byl alfa-omegou, to je prostě blbý, že jsme ho nedali (šance na něj byly). Doma budem muset pořádně zabrat. Věřím, že uhrát výsledek třeba i 5:0 by mělo být v naších silách. Ona Crvena zvezda venku ani zdaleka není ta dobrá jako doma, kde se před plným stadionem umí hecnout. Co mě štve je to, že se dalo čekat, že na nás od začátku vlítnout. Sice jim to vydrželo jen 20 minut, ale na to bychom měli být připravení. Ti hráči mají za sebou už spoustu pohárových zápasů, ale včera tam vypadali, jako kdyby se posrali. To je neakceptovatelné.

   • ACSpartaPraha4ever28.7.2017 10:34reagovat

    No ”Šance na něj byly” mi přijde jako přehánění. Úsměv

 • giacheriny

  FrantisekKoudelka28.7.2017 9:32reagovat

  V CTK nic takoveho nevidim a naopak b italii pisi, ze jde k nam.....pred hodinou....

  • Spalik189328.7.2017 9:36reagovat

   však se podívej, co za debila to píše....

  • Dolikus28.7.2017 9:43reagovat

   Na tu slavistickou mrdku nemá cenu reagovat..snad ho brzo někdo blokne

 • Ve čtvrtek

  Spalik189328.7.2017 9:30reagovat

  sjednotit, rozjet to 10.min před začátkem zápasu a dohnat je k 4:1 !

 • Včera to bylo otřesné představení,

  Tashunka Witko28.7.2017 9:11reagovat

  ale na druhé straně odpovídající tomu, co v posledních letech předvádíme. Ukázalo se ale, že jsme na dobré cestě, jenom to bude chtít přivést ještě pár hráčů a definitivně vyhodit kopyta jako Mareček, Frýdek, Juliš, Lafata apod.. Z českých hráčů může hrát momentálně jen Šural a Bičík, na číhané ponechat Sáčka a zbytek starých a loňských pák nekompromisně vypakovat, protože jsou technicky na úrovni křováků. Hlavně už nikdy nebrat hráče z ligy, protože nestačí ani na evropský průměr.

  Dubravka - je viďet, že se rád při zápase proběhne a že si s chutí i zakope, jenom chytat bohužel moc neumí. Má ovšem z celé defenzívy nejlepší rozehrávku.

  Štětina - výborný hráč pro Český pohár. Až budeme hrát s Varama, bude patřit k nejlepším a určitě rozdá více nahrávek spoluhráčům než soupeřům, včera to měl obráceně.

  Čivič lepší než osamělý Vata nalevo, hezky přiťukl hlavou míč od lajny do nebezpečného prostoru a připravil gol. Bohužel na nesprávnou stranu.

  Ostatní zahraniční posily OK, včetně Káji, který se zlepšoval a má něco do sebe. U Janka se ještě hodnotit nedá, protože se zatím nedostal k balonu.

  Těžko se hledá nejhorší hráč, když špatně zahrál i Karavajev. Smutná postava byl Juliš, když ho soupeři obcházeli snadno jak zapomenutou popelnici a on nahrben je marně stíhal a nechával malého zmateného Rumuna na pospas osudu. Přitom jsem i na těchto stránkách četl legendy o rychlém Juldovi.

  Tragikomický je ovšem Mareček, který má zřejmě ty vracečky a obracení hry dozadu néjak zakódovány v mozku. Jednou v něm zajiskřily pudy, když byl v obležení soupeřů kousek za naší šestnáctkou, načež se otočil k vlastní bráně, pokusil se i obejít překvapené soupeře, kteří se nestačili vrátit a když viděl, že k Dubravkovi neprojde, tak jednoho Srba smetl šplhem na jeho záda a vypracoval zajímavou standardku pro zvezdu. Zajímavé bylo i to, když Mareček pro změnu na útočné polovině poslal znenadání šedesátimetrový pas směrem k vlastní brance. Tady by pomohla už jen mozková operace.

  Každopádně jsem optimista a věřím v alespoň 65% úspěšnost nákupů, takže bych šel cestou nahrazování českých kopyt. Sice se to bude muset sehrávat, ale lepší ohýbat vrbové proutky než polena. Jenom musí Kováč najít odvahu a říci Štramákovi, že s Lafatou fakt už ne, obzvláště ve dvojici s Jankem a že duo Frýdek Mareček v záloze se vymyká základním principům fotbalu !

  • JFK28.7.2017 9:15reagovat

   Janko je největší kopyto, které za poslední roky v útoku běhalo. Toho se musíme rychle zbavit jako prvního ze všech.

   • Tashunka Witko28.7.2017 9:21reagovat

    Dovolil ti někdo vstup do mého vlákna, hovado sešívaný.

    Koukej vysmahnout !

     

    • JFK28.7.2017 9:28reagovat

     No dovol. Spartě fandím již více než 25 let a za posledních 13 sezon jsem nevynechal jediný domácí zápas. Ale jen se klidně plácejte po ramenou, jak to všechno klape či bude klapat a každý kritický přísěvek považujte za dílo slávistů. Takový přístup zde koneckonců již uplatňujeme několik posledních let.

     • Furia Ceca28.7.2017 9:48reagovat

      Trošku víc optimismu a budeš tolerován.

      • JFK28.7.2017 9:56reagovat

       No to doufám, ale vzhledem k našemu výkonu se mi optimismu zkrátka nedostává.

      • hombre28.7.2017 10:00reagovat

       Nebude tolerován. Když chtěl diskutovat mohl, ale on jen urážel. U nich by už měl ban!!!

   • Spalik189328.7.2017 9:22reagovat

    proč tento buzerant nemá dávno ban ?

  • Fiat50028.7.2017 9:23reagovat

   Problém je v tom, ze hrajeme pořad v jiné sestave. Kluci si nerozumějí, jsou jakoby svázaní, bez šťávy, chybí jim sebevědomí, je to o hlavě. Až na výjimky fotbal hrát umí. A chybí jim takoví fandové, jaké má Zvezda! To je největší mínus. Jsem zvědavý, jak se předvedeme v neděli...

    

    

   • abc8828.7.2017 9:27reagovat

    Chybí fandové jako zvezda ... tam přijít nějaký zahraniční trenérský amatér s desítkami kopyt a předvést tohle, podříznou jim po výlezu ze stadionu hrdla.

    • Fiat50028.7.2017 9:32reagovat

     Takovou perspektivu ma Šilhavý a KrkovickaSmích

    • petr13728.7.2017 9:34reagovat

     přesně, nejlepší vždycky bylo, je a bude, když strategii klubu vytváří parta vožralejch nácků.

  • petr13728.7.2017 9:25reagovat

   Porážky a špatný výkony maj jednu výhodu. Přijde koment od indiána Úsměv. Musím uznat, že tenhle lze zařadit do zlaté studnice český literatury Úsměv smál jsem se nahlas Úsměv

  • Dynamo28.7.2017 9:29reagovat

   máš pravdu

  • Dolikus28.7.2017 9:51reagovat

   Smích úžasné indiane! Paradni zhodnocení a myslím,ze i trefne. Každopádně až Stramak nainstaluje k Mandjeckovi i Mavubu tak nemá absolutně smysl si v kádru nechávat Frydka i Marecka..vůbec netusim kam s nima pak. Na těch ofenzivnejsich postech jsou bidny a latat s nima naky kraje atd je hlavně v případě Frydka úplně k hovnu. Ten chlap potřebuje ke všemu 4 doteky aby si vůbec připravil nic k nahrávce..

  • ardentr28.7.2017 9:56reagovat

   uzasne zhodnoceni, dik za nej

 • Sednout si to

  Bořivoj Kouřil28.7.2017 9:06reagovat

  Věta zazněla už mnohokrát a znít bude dalšího půl roku.

  Já bych to chápal, kdyby se děla přestavba a éra ve formě zapracovávání vlastních mladých talentů, sázku na mladé sparťany a koncepční typ přestavby s výhledem do budoucna. Pak by se museli přihmouřit oči a vydržet, dokud si to jednou opravdu nesedne, a mít opravdu tu trpělivost, která potrvá klidně celou sezonu.

  Tady ta situace je ale uplně opačná ... přivedlo se 50 předražených cizinců, kteří si došli pro obrovské peníze do krásné a levné země, a navíc dali na dlouhou dobu (než to zase někdo nevymete) stopku celé mládeži. Tady není na co čekat a nad čím hmouřit oči. Tady se chtějí výsledky hned, od prvního zápasu, od první minuty, bez milosti, trpělivosti, přivřených očí a soucitu.

  Včerejší výkon byla ostudná sračka a hráči včetně trenérů tu dehonestaci plně zaslouží.

  Teď tedy jednoznačná výhra s Bohemkou a výhra v odvetě s CZ po bojovném výkonu (už tedy bez ohledu na postup...). Nebo ať ta celá ta cizácká chátra táhne odkud přišla. Tak se prostě věci mají.

  • Bořivoj Kouřil28.7.2017 9:08reagovat

   Když už jako sparťan musím koukat na sestavu žoldáků bez rudého srdce, chci bez debat suverénní výsledky a výkony.

   • Tashunka Witko28.7.2017 9:16reagovat

    To by to těm žoldákům ovšem nesměla kazit ta rudá srdce všelijakých Marečků a Frýdků, který neumí ani zpracovat balon a dokáže jen vyrábět nesmyslné fauly, protože je fotbalově naprosto tupej.

   • victorlima28.7.2017 9:25reagovat

    Bořivoji, musím Ti připomenout, že v posledních deseti létech se ve Spartě vystřídalo plno hráčů se sparťanským srdcem a výsledky docela na hovno. Radši bandu žoldáků, kteří umějí hrát trochu fotbal a snad se na to bude dobře koukat. Tyhle nacionalistický názory mě dost s...

  • JFK28.7.2017 9:12reagovat

   Tuhle sezonu bychom měli obětovat a věnovat přestavbě, avšak s nějakým kvalitním trenérem a smysluplnými posilami. Taliána vyhodit či šoupnout ke stánku se zmrzlinou a drtivou většinu ”posil” vyplatit ze smlouvy. A zopakovat celý proces znovu, avšak tentokrát se zamřením na kocepci.

   • Bořivoj Kouřil28.7.2017 9:25reagovat

    Posily ano, ale za ty stovky milionů mohli přijít TŘI OPRAVDU KVALITNÍ TOP HRÁČI, který by byli tou nadstavbou pro mladé a hladové sparťany. Pak by to celý dávalo smysl.

    Ne přivést dvacet nějakých čertů za provize každému, kdo se ochomýtne kolem a pak zase čumět jak puci na tu sračku, která je ještě horší než byla, a půl roku hledat omluvy a chlácholit se.

    • victorlima28.7.2017 9:36reagovat

     Bořivoji, jestli si myslíš, že ti opravdu kvalitní hráči jen čekají na to až se ozve Sparta, tak si na velkém omylu. Co by dělali v takové fotbalové prdeli, jakou Praha je. A k těm mladým a hladovým sparťanům. Nějak jsem jich neviděl velké množství v repre. U19 či U21. Tak kde jsou? Sparta má slušné kvalitně kondičně připravené a taky takticky vyzrálé týmy mládeže, ale bohužel takových talentů, kteří by okamžitě mohli hrát za A-tým tam moc není.

  • petr13728.7.2017 9:33reagovat

   tak se věci mají pouze v tvé xenofobní hlavičce, kde vedle přepjatýho nacionalismu a roztahující se hlouposti už evidentně nezbylo místo na mozek. Vyraž na Říp, vztyč tam českou vlajku, rozhlédni se po té krásné a levné zemi, mlékem a strdím oplívající a zapěj českou a sparťanskou hymnu. Třeba se ti uleví

   • victorlima28.7.2017 9:40reagovat

    Mluvíš mi z duše petře137.

 • Emanuele Giaccherini

  JFK28.7.2017 8:47reagovat

  ČTK:

  Záložník Emanuele Giaccherini, který patří do kádru italské Neapole, do Sparty nakonec nezamíří. Přestože již byla dohoda o přestupu téměř na spadnutí, transfer se nakonec neuskuteční. Podle italských médií si přestup rozmyslel sám Giaccherini poté, co zhlédl sestřih včerejšího zápasu 3. předkola Evropské ligy mezi CZ Bělehrad a Spartou (2:0).

  Otrávení

  • Fiat50028.7.2017 8:49reagovat

   Dnes podepise

   • JFK28.7.2017 8:51reagovat

    V tomhle věřím ČTK. Navíc nechápu, proč vedení z CZ raději nepřivedlo Kangu, který má větší individuální kvalitu než všechny ty naše stamilionové posily.

    • petr13728.7.2017 8:53reagovat

     hele já chápu, že máš prázdniny a na reparát se budeš učit až v srpnu. Ovšem přesto by sis měl najít nějakou aspoň trochu smysluplnou zábavu místo opruzování tady. Běž třeba zamést chodník.

    • jakub231128.7.2017 8:54reagovat

     Treba proto, ze by vysel cca na 80 milionu. Jinak bych ho tu bral taky

    • victorlima28.7.2017 9:28reagovat

     Představ si, že ho třeba nechtějí prodat (Kangu) a to ani do tak slovutného klubu jako je naše Sparta.

  • lesmen28.7.2017 8:56reagovat

   prvni dve vety ok, ta posledni je uz ocividne vyblitek...

   • jakub231128.7.2017 8:57reagovat

    Taky bych rekl

 • Vata na beku

  Majklll28.7.2017 8:37reagovat

  Naprosto chápu rozhořčení místních ohledně Vaty na beku a Juliše na levém křídle, ale dle mého prostě nevěřil civičovi a v ten moment to nemohl jinak poskládat - Vata je jedinej další levý ”bek” a bohužel koho jiného postavit na levé křidlo, když vata byl na bekovi když neměl Šurala?..

  z mého pohledu Civič vyloženě nepropadl, takže už s ním bude počítat..

  • jakub231128.7.2017 8:52reagovat

   To mi taky hlava nebere.. pri zraneni Vukyho, Ben Haima a Suryho tam da Julise.. po konci lonsky sezony, kde byl Vata na kridle vybornej se to uplne nabizelo

81825 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha