Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Nebudte hysterky

  petr13717.5.2017 11:18reagovat

  Shrnu fakta:

  1) Cermak je nepochybne talent, ale ve Sparte zatim nic nepredvedl. Ale hlavne zatim nikam neodesel

  2) Zatim nevime ani to, kdo bude trener, natoz jaky budou pohyby v kadru

  3) opravdovi Spartani neprestali chodit na Letnou ani ve 2. lize

   

  Mne taky dost veci sere, ale asi nejvic tohle fnukani. Z toho maji totiz nejvetsi radost slatanci a jim podobni

  • Sendi17.5.2017 11:21reagovat

   Dobrý, ale zase je potřeba vidět, že to co se teď kolem Sparty děje fakt nemá obdoby, nebo ty pamatuješ takový hovna, jakože neumíme ani domluvit hostovačku? O hře nedejbože radši ani nemluvě...

   • victorlima18.5.2017 11:47reagovat

    Já tu 2.ligu samozřejmě taky pamatuju. Myslím, že jsme byli v daleko horších sračkách než teď. Hostovačky neexistovaly a vše bylo v rukách bolševiků. My jsme si v 90-tých letech příliš zvykli na nepřetržité úspěchy. Nemám rád L.Vízka, ale občas má ve svých komentářích pravdu. Sparta si o sobě myslí víc než je, říká Vízek. Ano Sparta je klub s obrovskou tradicí, s obrovskou fanouškovskou základnou, velmi slušně finančně zajištěný a také velmi známý v zahraničí. To vše a ještě mnoho dalších nej, nám však trvalou kvalitu nezajistí. V Evropě jsou mnohem věhlasnější kluby s mnohem větší fanouškovskou základnou a mnohem bohatší než Sparta a přesto mnohem méně úspěšné. Stačí se rozhlédnout jen po okolí. Maďarsko, Rakousko, Slovensko, dál už radši nekoukat. Musíme si zvyknout, že občas budeme na špici a občas zase trochu pod ní. Tak to ostatně bylo vždy, od té doby co Spartě fandím (1963) a sleduji ji. Stejné je to i s naším nároďákem. Sejde se lepší generace, lepší hráči a slušný trenér a hrajeme výborně. Pak zas přijdou jalová léta a při nejlepší snaze to dobré není. Jinak jsem samozřejmě rád, že problémy Sparty zajímají tolik jejich příznivců a s mnohými je zde možno slušně podiskutovat o našem milovaném klubu a sportu.

  • spartas17.5.2017 11:22reagovat

   1) Kdekoliv jinde zahrál, vedou nás čuráci.

   2) Neví to ani ti čuráci, co nás vedou.

   3) Mně nevadí, že se nedaří, mně vadí ti čuráci, co nás vedou.

   • Poldi17.5.2017 13:59reagovat

    pracovní skupina známá jako Terapyje. Už jsem to tu psal, dokud budeme akumulovat čuráčí auru a nadále generovat a emitovat čuráčí energetické pole, nic se nezlepší. Jo a permici zase kupuju. Nedá mi to.

    • spartas17.5.2017 15:45reagovat

     Sejdeme se na Pho!

     • Poldi17.5.2017 18:20reagovat

      Podle kroků Terapyjů to dokonce vypadá, že mnohem lépe pronikneme do tajů indické kuchyně...

  • SuperFrankie17.5.2017 11:22reagovat

   Naopak. Sparta jedná o odchodu hráče ještě předtím, než sežene nového kouče a Čermák nic nepředvedl, protože ani nehraje, to je pak těžké.... A ten třetí bod je směšný. Sparta je dlouhodobě špatně řízená a tahle sezóna je pomyslný vrchol. To mají fanoušci všechno tiše snášet a nechat si srát na hlavu? Já se vůbec nedivím spoustě permanentkářů, že od nástupu Rady vůbec nechodí.

   • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:25reagovat

    Kde ctes, ze Sparta ted s nekym jedna o odchodu Cermaka?

    • SuperFrankie17.5.2017 11:26reagovat

     U zdrojů, které mi omlátíš o hlavu.

     • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:29reagovat

      ...

     • Sendi17.5.2017 11:36reagovat

      Sparta s nikým nejedná ani podle iSPortu ani nikoho jinýho, jediný co se píše je, že Čermák nechce prodloužit smlouvu...Schick 2.0...

      • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:40reagovat

       Presne to, co jsem psal nize, diky. Úsměv

       • Sendi17.5.2017 11:44reagovat

        pro mě osobně je to ale možná ještě horší signál, než kdybychom s někým jednali o prodeji, cejtim nástup nemilýho trendu...V každym případě, jestli Čermák nechce prodloužit, tak počkat na EURO a pak ho prodat na nějakou rozumnou adresu v zahraničí, než posilovat konkurenty...

         

        Mimochodem, perlička - Na konci minulý sezony jsem si četl fóra našich konkurentů a zejména na Plzeňskym rezonovalo, jak nám závidí, že bez útrat budem mít v příští sezoně dva špičkové hráče - Čermáka a Schicka a že v tý výchově máme nebývalou výhodu...tak to v kontextu tý letošní sezony vyznívá ultrasměšně :))

        • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:48reagovat

         S prvnim odstavcem rozhodne souhlas. Úsměv

          

         My tu vyhodu mame, je obrovska, jenze nedokazeme ji vyuzit... Jakou ma vlastne roli cely Strahov v koncepci Sparty? Vi to vubec nekdo...? Ja o tom pochybuji.

         • Sendi17.5.2017 11:54reagovat

          podle mě žádná koncepce klubu neexistuje...existuje herní koncepce Strahova, ale tam to dle mýho názoru končí. Celá letošní situace je pro mě takový vyvrcholení právě absence jakýkohokoliv klubovýho ksichtu. Prostě to, že se všechno řeší nějak slovně v kanclu, vlastně ne uplně systematicky, a to dlouhodobě ,vyhnilo tím že máš toxickou atmosféru napříč klubem, zranění, čtyři trenéry v jedný sezoně, hráči nechtějí za Spartu hrát, jiní si zase diktují že hrát budou...prostě nic takovýho jako koncepci nemáme a nikdy jsme neměli, alespoň tak to působí...

          • hombre17.5.2017 17:53reagovat

           Přesně, toto jsem psal pár dnů zpět, trochu kostrbatě, ale v podobným duchu. Myslím, že jsi to vystihl perfektně. Letos třetí, příští rok třeba pátí, pak čtvrtí. Bojím se o Strahov, jestli vyštípou Hřebíka, je s naší mládeží ámen Neutrální. Áčko už je v prdeli.

           • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 21:26reagovat

            Sendi & hombre: Mozna kacirska myslenska, ale neni ve vysledku vlastne jedno, co bude se Strahovem, kdyz jeho role v systemu je... vlastne zadna a je pro acko stejne nevyuzity? ;o))

            • hombre18.5.2017 11:49reagovat

             Není to jedno, zatím.

             To že Ačko si jede vlastní ”koncepci”, která do 2 let padne na hubu( pakliže se něco nezmění) a Sparta bude 4-6, kdy si už s námi budou vytírat prdel týmy i u nás na Letné, jedna věc.

             Strahov zatím šlape, zatím. I tam je vidět taková nějaká beznaděj. Není tam vidět žádná perspektiva pro ty mladé. I oni cítí, že to nešlape.

             Ale může se stát, že opravdu Dan bouchne do stolu a udělá čistku, ale to se stane, až padne Sparta na dno. Buď čistka, nebo prodej někomu, kdo bude chtít Spartu někam posunou a bude se o ni starat. Bude to třeba za rok, dva, tři, nevím. Když to bude do tyto doby, tak to nebude mít velký vliv na Strahov, jestliže se to nezmění, bude to mít obrovský vliv - i ti mladí tam nebudou chtít hrát, spíš jejich rodiče tam nebudou dávat děti. Ber to tak, že máš dítě - nadané - a budeš se rozhodovat kam ho dáš. Dáš ho do Sparty, když budeš vidět, že je ve sračkách?

             Trochu jsem to samozřejmě zveličil, ale podstata je stejná.

             • hombre18.5.2017 11:59reagovat

              Ještě jsem chtěl dodat, že nemusíme být pořád první, to ne, nemusí si sednout hráči, soupeř je v eufórii, jiná koncepce, více peněz na hráče, atd...

              Ale když bude v týmu cítit elán, radost ze hry, tým bude táhnout za jeden provaz, když půjdeš ze zápasu, budeš spokojený ze hry, tak překousneš i prohru. To jsem chtěl dodat.

              • victorlima18.5.2017 21:21reagovat

               Hombre, za ten dodatek palec nahoru.

      • SuperFrankie17.5.2017 11:54reagovat

       http://leteckaposta.cz/128202109

       Z papírového Sportu jsem pochopil, že Sparta jedná s Plzní.

       • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 12:06reagovat

        Jak jedna? Sadek Spartu kontaktoval, to je jako Sparta muze kontaktovat Juventus, ze by rada koupila Dybalu...

        • trcmano17.5.2017 12:13reagovat

         Já bych ho hned poslal do hajzlu, stejně jako by to udělal on kdyby jsme chtěli někoho z Plzně.

        • SuperFrankie17.5.2017 12:13reagovat

         Vždyť je z toho úryvku jasně patrné, že Plzeň Spartu kontaktovala a Šádek s ní teď jedná.

         • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 12:59reagovat

          Ja to tedy chapu tak, ze Plzen, za kterou jedna Adolf Sadek, kontaktovala Spartu.

   • victorlima18.5.2017 11:58reagovat

    Jest-li Sparta jedná o odchodu hráče před nástupem nového trenéra je špatné. Jest-li však hráč nechce prodloužit smlouvu, tak jsou pro to jen dva důvody. 1/ chce více peněz (což by v případě Čermáka bylo dost troufalé, při tom jak zatím hraje. 2/ chce ze Sparty odejít, možná se cítí nedoceněný, nebo má jinou lepší nabídku.

    Není pravda, že nehraje. Hraje tak podobně asi jako 3/4 hráčů kteří měli problémy se zraněními. Kdykoli nastoupil v základu, tak převážně nepřesvědčil. Já si o něm myslel, jak obrovskou bude posilou a stále jsem byl ochoten jeho výkony omlouvat. V poslední době však měním názor. Hraje zcela bez zájmu. Tak se o základ opravdu nebojuje.

  • dominik2717.5.2017 11:41reagovat

   1) Že Čermák ve Spartě nic moc nepředvedl, pro mě není omluva pro to, aby si ho Sparta nechala utéct. Řekl bych, že letos se s ním dost svezly všechny ty problémy v týmu. Nakonec i on během sezony marodil.

    

   2) Já už to popravdě ani vědět nechci. Ono se možná vedení Sparty bude tvářit, že změnou trenéra se vyřeší všechno utrpení na téhle planetě, ale já v tom žádné řešení nevidím. Z mého pohledu je špatný systém fungování klubu. Ono už jen to, že asi počtvrté za poslední rok vyhlížíme nějakou změnu trenéra, zní prostě absurdně. To bych čekal tak někde na Balkáně...

    

   3) Já ti nevím, ale mně prostě nejde nějakým pozitivním způsobem fandit Spartě, když vidím, co se kolem ní odehrává. Abych chodil na Letnou 90 minut nadávat, to mi právě přijde lepší nepřijít vůbec. Bych opravdu spíš přišel na áčko Sparty v divizi, než na první ligu v tomhle provedení. Další věc je, že kvůli tomuhle sparťanství, kdy se lidé honosí tím, že budou na Spartu chodit vždy, se právě nic nezmění. Podle mě Sparta potřebuje pořádný několikazápasový bojkot. Opět mi to přijde lepší než zaházet hřiště a tribuny pyrotechnikou, někde něco demolovat a podobně.

    

   Přece není možné, abychom několik sezon čekali na obnovení béčka, což se stejně nejspíš nestane.

    

   Není možné, aby tolik přestupů a hostování troskotalo na administrativních nedostatcích.

    

   Není možné, aby se celkem otevřeně mluvilo o tom, že si pár hráčů pomalu přisvojilo roli sportovních manažerů klubu.

    

   Není možné, aby Sparta v zimní přípravě řešila, že nemá ve svém tréninkovém centru dostatečné podmínky pro přátelská utkání.

    

   A opravdu není možné, aby Sparta vodila posily za miliony eur a pak s nimi prakticky celé jaro pouze bránila třetí místo.

    

   Co se ještě musí stát, aby se fanoušci opravdu vzbouřili?

   • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:51reagovat

    razítko, podpis :)

   • DanSparta17.5.2017 11:56reagovat

    Krásně napsaný, podpořený argumentama, jen odeslat Kotalíkovi. Spolu s nějakou levárnou ohledně jeho demise.

    • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 12:13reagovat

     To by řešili v té svojí komisi a odhlasovali, že je to kampaň a vyhodili by to do koše. #SorryJako

      

    • captain_obvious17.5.2017 12:37reagovat

     Posledně, když přišel na Spartu otevřený dopis, tak se řešil na setkání vedení klubu a vypadalo to zhruba takto:

      

     Kotalík při předčítání dopisu

     https://goo.gl/ekOyZQ

      

     Zbytek vedení při poslechu Kotalíka

     https://goo.gl/nwXrKF

      

     Takže asi tak.

   • bigcock17.5.2017 12:31reagovat

    Mam to naprosto stejne.

   • Furia Ceca17.5.2017 13:08reagovat

    +1, podepisuju.

     

    Fanoušek nikoho ve Spartě nezajimá. Takže si ho možná všimnou až když nebude chodit.

    • Funin17.5.2017 13:18reagovat

     ani tehdy ne, prostě si řeknou, že to byli fanoušci úspěchu a né Sparty a je to

    • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 13:27reagovat

     Ono je to tak, že v ČR obecně se na fanoušky kašle. Komunikace směrem k nim. Když jim napíšeš email, tak je tak 10% šance, že ti odpoví.

      

     Tím nemyslím na oddělení PR, ale na vedení.

      

     V zahraničí maj na všechno aspoň šablonovitý odpovědi, že si fanoušek připadá, že je součástí klubu.

      

     Tohle u nás není. Pak se nesmí divit, že nejsou takové návštěvy jako v zahraničí.

      

     Sice je hezký, že mají rétoriku ”fanoušek na prvním místě”, ale to fakt nestačí..

     • Furia Ceca17.5.2017 13:56reagovat

      No na návštěvnost má vliv atmosféra kolem klubu a taky obecně atmosféra kolem českýho fotbalu a jeho společenský statut. Tím nemyslím aktuální kauzu, ale dlouhodobý obraz fotbalu a fotbalistů. V obojím pokulháváme za západníma ligma o světelný roky. Takový ty kecy, že sparťanský prostředí je specifický je taky nesmysl. Není. Je to jen alibi.

      • Poldi17.5.2017 14:02reagovat

       souhlasím

      • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 15:10reagovat

       No a k tý atmosféře přispívají věci jako komunikace fanoušky.

        

       Ono kdyby někdo ve spartě řekl na plnou hubu: Víme, že se tohle nepovedlo. Tamto se mohlo povést, ale staly se tyto okolnosti.

        

       Vyhodnotili jsme si to na základě toho a toho.

        

       Místo toho Svoboda apod říkají: necítili jsme to jako vhodné řešení. Nepřišlo nám to šťastné...prostě prázdný fráze, který se nedaj vůbec nijak vyložit. Vysvětlení 0.

  • artaxerxes17.5.2017 14:58reagovat

   Ta histerie je logická, jen vem odchody za poslední dobu:

   1) Schick

   2) Pavelka s Frýdkem

   3) Skalák

   4) Přikryl

   5) nepřipravenost na avizované odchody Krejčího a Brabce

   6) Hovorka

   7) Sýkora

    

   Hovorku s Frýdkem jsme museli kupovat zpět.

   U všech přestupů jsme my tratili.

   --

   Další věcí je to, že naši hráči nechcou hrát za Spartu - to je strašné

   Další věcí je, že 3/4 roku hledáme trenéra a nic.

   Další věcí je evidentní problém s neexistencí B-týmu, která se neřeší

   Další věcí je, že viróza, která se léčí 7dní práškami nebo týden bez prášků ve Spartě trvá měsíc

   Problém se zdravím hráčů je řešen vyhazovem uklízeček.

   Další věcí je neexistence funkčního informačního kanálu, který fanouškům poskytuje informace o klubu

   Další věcí je neexistence dlouhodobé koncepce.

   Vrcholem je údajné jednání majitele s Berbrem.

    

   Já myslím, že jsem na spoustu věcí zapomněl, ale myslím, že hysterie a zlost je na místě.

   Bohužel, u mně už zlost přerostla mez a přešla do apatie.

   Popravdě nevěřím, že se něco změní a zapravdu mi dává snaha o angažování trenéra, který do Sparty nevidí. Vždycky jsem se DK zastával, ale pokud on nechce vidět, že je Sparta díky vedení pánů Svobody s Kotalíkem totálně v rozkladu, tak ať si dělá co chce, ale ať odejde ze Sparty.

   • Funin17.5.2017 15:08reagovat

    jo presne tak, driv sem se na prestupove obdobi tesil, na kvaldy do poharu, proste novej start, ale ted, ted to je jen prodlouzeni agonie, jedine co je, je malinkata nadeje, ze to DK preci jen vidi a ten velkej tresk prijde a zatim se ho snazi drzet pod poklickou, ale uz tomu ani sam neverim

   • Pouzar1117.5.2017 15:10reagovat

    Na přikryla tu fanouškovská obec dost nadávala takže toho bych tam uplně nepočítal.. Byl hodně zraněnej a tak se moc neprosazoval .. Jen škoda že za něj máme uplně stejný papíry Smích

   • AlaMierda17.5.2017 15:11reagovat

    z těch co jsi napsal mě mrzí jen Schick. Jinak Frýdek a Hovorka jsou zpět, u Hovorky nikdo nevíme co čekat. Skalák v 25 letech střídá lavičku se základem v druhé anglické lize, a není nijak produktivní, nedivil bych se kdyby se po sezoně pakoval. Pavelka hraje v průměrném týmu v Turecku a když je v repre tak nic moc. Přikryl má teď dobrou sezonu, ale u nás byl dlouho a že by hrál v nějaké jo formě se říct nedá. Sýkora jeden super zápas na pět sotva průměrných. Nepřipravenost na odchody je u nás špatná to víme všichni. Celkově jsou to kromě Schicka hráči co neudrží nějakou vysokou formu, a kdyby tu byli tak nás nijak nepozvednou a nadávalo by se na ně , jako se nadává na stávající hráče. Ani jeden z nich není rozdílový hráč, a když se týmu nedaří tak zapadnou do stejných sraček. Sparta potřebuje spíše hráče co udělají rozdíl

    • Sendi17.5.2017 15:55reagovat

     zásadně nesouhlasim, to slyšíme pořád jak ten a ten vlastně na Spartu nemají a přitom Sparta bez nich úspěchy prostě nemá. Pavelka je výrazně lepší hráč než Vácha, Skalák je výrazně lepší hráč než všechny naše křídla, stejně tak Sýkora a dokonce i Hušbauer...My musíme přestat zavírat oči před faktem, že ve Spartě záhadně všichni až na výjimky poslední tři sezony hrají naprosto pod svoje možnosti. Takovýto že ten a ten hráč na Spartu nemá a je průměrák je naprosto mimo realitu a dokládají to i výsledky, stejně jako individuální statistiky...Přikryl má lepší čísla než všechny naše křídla DOHROMADY, Sýkora pomalu to samé, Hušbauer má lepší čísla než všichni naši záložníci DOHROMADY(když teda nepočítám Lafatu ha ha), a o Skalákovi než odcházel ani nemluvě, ten by byl i teď v lize naprostá hvězda...Vždyť to už přestává bejt i vtipný. Zase si nemůžeme myslet, že když přivedeme hráče za dvě mega eur, že bude nějak zásadně vyčnívat právě nad Přikrylem, nebo Sýkorou, prostě nebude, dá tak možná o dva góly víc a tim to zvrzlo - jasněže potřebujem vodit hráče ze zahraničí, páč v lize jsou dobrá křídla i se jmenovanými tak tři a z toho dva prošli Spartou a oba jsme poslali obligádně dopíči, stejně jako jsme poslali dopíči další hráče do defenzivy a nahradili je Kadlecem nebo ze zálohy a nahradili je Váchou...Mě přijde uplně absurdní, že my se tváříme jak ten a ten z ligy na Spartu nemá a ten a ten musel odejít protože nic nepředvedl a výsledek je, že jsme třetí, Sparta je v naprostym rozkladu a hra je strašná a přitom by dlouhodobě stačilo jen ty hráče chytře posouvat a kádr doplňovat ze zahraničí o typologicky nedostatkové hráče v počtu jednoho kusu za sezonu, ale Mierdo, musíš si uvědomit, že on i ten Pavelka je prostě hráč za několik milionů eur, Skalák kdybychom ho teď chtěli koupit nepůjde pod milion, Sýkora to samé, to si zase nalijme čistého destilátu, podívej se jak vypadá reprezentace - jedinej Sparťan je v bráně...no nic, sem se trochu rozparádil :))

     • spartas17.5.2017 16:11reagovat

      dobrý

      za mě cajk shrnutí

     • Lobrock17.5.2017 16:30reagovat

      Já bych si kladl otázku, proč byl u nás Přikryl slabej (proč nebyl schopen zůstat měsíc v kuse zdravej)? Proč dal loni Čermák za Boleslav 8 gólů a u nás je najednou tak bídnej? Jsem přesvědčenej, že úplně stejně jako tihle dva by u nás zapadli Sýkora nebo Pavelka. Hušbauer dostal po návratu z Itálie hodně času na rozehrání a bylo to v jeho podání naprosto úděsné, nakonec až sprosté (naprosto na to sral).

      • artaxerxes17.5.2017 17:36reagovat

       a) jinde mají lepší uklízečky

       b) složení tréninku je uděláno tak, že nějaké cviky nejsou vhodné pro pohybový aparát

       c) skladba tréninku není dobrá (moc/málo)

       d) špatná práce fyzioterapeutů popř. doktorů

       e) opakované zeschopňování nedoléčených hráčů

       f) potravinové doplňky

       g) špatné hriště

       h) Nike - např. díky kopačkám spojenými se šlupnami je změněna lehce fyziologie pohybu

        

       Je šílené, že se u doktory kontrolovaných lidí po roce zjistí, že mají špatnou imunitu. Tohle je neomluvitelné.

        

     • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 17:46reagovat

      S těma číslama máš pravdu.

       

      Spíš si musíme říct, proč krom Lafaty a Karavaeva mají všichni čísla tristní ...dobře Šural a Pulkrab ještě jdou...ale je to málo.

       

      Výborný čísla má třeba Tomáš Pilík. Nevím jestli by stálo za to ho zkusit. Příbram převyšuje o 2 třídy.

      • Sendi17.5.2017 18:32reagovat

       máme čísla nahovno, protože máme katastrofální rozehrávku, hra dopředu je skoro nulová a podíl na tom má i David Lafata, byť když je na hřišti Šural, tak je to dopředu lepší, tak je to pořád stín toho jak jsme útočili v poslední mistrovské sezoně plus bych dodal, že nemáme vůbec žádné křídelní hráče...

       • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 19:40reagovat

        jop to máš pravdu. Nemáme systém.

         

        Teda kdybysme měli na hrotu 2 bijce, tak by to nakopávání mohlo být systém. Takhle ne.

         

        Lafata hru neskutečně brzdí. Nevím proč hraje Lafata a Šural dohromady. Měl by hrát jen jeden.

     • victorlima18.5.2017 10:58reagovat

      Musím Sendi zareagovat. Všichni Ti hráči o kterých mluvíš (bez ohledu na jejich kvalitu či nekvalitu) měli jednu společnou touhu. Rychle si vydělat větší peníze než ve Spartě. Žádný z nich neřekl, já nechci nikam přestoupit, já chci hrát za Spartu. My musíme stavět na hráčích, kteří budou mít odpovídající kvalitu a navíc budou spokojeni (i finančně) ve Spartě. Ti hráči, které jsi jmenoval (Schick, Skalák, Pavelka,Sýkora,Hušbauer) nechtěli hrát za Spartu a většinou chtěli jít ven. Nemáme jakékoli páky k tomu přinutit hráče za nás hrát. Sparta má nejvíce fanoušků v republice a ten tlak na hráče je u nás asi největší. Mnozí kvalitní hráči se s tím nedokáží zřejmě vyrovnat. Fotbal je z 60-ti procent o hlavě, to je bohužel vidět i na současné Spartě.

   • železník18.5.2017 7:41reagovat

    Nechcou??!!

    Od kud jsi? Brňáku!

    Proto jsme tam kde jsme kolem dokola Brno!

  • stařec17.5.2017 21:33reagovat

   Ono se jejedná jen o Čermáka.Tento systém Sparta

   praktikuje již dlouho.Žádný talent,odchovaný ve

   Spartě,nedostal pořádně příležitost.Poslední byl asi

   Tomáš Rosický.Od té doby se mladí vyhánějí pryč ze

   Sparty,aby neohrožovali posty starých.Tento systém

   zavedli pohůnci brněnského dementa a ten neschopný

   packal nic nemění.Do vedení si nasadí kamarády,

   kteří mají stejné vědomosti.Nějací lidé běhají po

   trávníku a kopou do jakési koule a občas do sebe

   navzájem.To jsou fotbalové znalosti majitele a

   vedení Sparty.Dokud bude ten brněnský idiot Spartu

   vlastnit,nikdo mě na stadionu neuvidí.

   • Funin18.5.2017 8:57reagovat

    tak to zase není pravda, Kadeřábek Krejčí Brabec Zeman se jako odchovanci do Ačka prosadili, ale je pravda, že těch jmen mohlo a mělo být daleko víc.

     

     

 • Čermák

  LukyACS17.5.2017 11:15reagovat

  Doufejme, že se ukáže na ME a podaří se mu sehnat dobré angažmá jako Schickovi. Ovšem pak si to vedení zase vyhodnotí jako povedenej kauf Smích

  Přál bych si, aby nás Křetínský prodal někomu, kdo se Spartě bude věnovat a bude s ní mít ambice. Tenhle alibismus, věčný sliby už mě nebavěj a vrcholem všeho je údajný pakt s Berbrem Vztek

  • spartas17.5.2017 11:16reagovat

   Já bych si přál, aby někdo vedení zmlátil.

  • Shrekson17.5.2017 11:28reagovat

   Kde je info ohledně Berbra? moc díky..

    

   Jinak souhlas, Sparta potřebuje někoho kdo se jí bude věnovat a ne miliardáře co nemá čas.

   Já to vidím že Sparta v létě posílí o jednoho Kotalíka ze slovy má zkušenosti přece z NHL! ten se nám taky hodí! trenér nepřijde protože Rada má úspěch a hlavně nikoho neseženou kdo by sem šel ze sebe dělat blbce..

    

   A lidi nám řeknou že za všechno může Hřebík, ten je celé zlo - ostatní na kolenou prosí Hřebíka aby tohle a tamto - prostě ne! Hřebík všechny drtí..

   • LukyACS17.5.2017 11:33reagovat

    https://sport.aktualne.cz/fotbal/glosar/zrazena-revoluce-tajny-pakt-kretinskeho-
    s-berbrem-ma-do-role/r~7b51a4643a7011e7ac060025900fea04/?_ga=2.118755018.2325770
    0.1495003184-1219425906.1494673468

    v
    kontextu toho, že jsme celou dobu mlčeli, mi to dává docela smysl

    • captain_obvious17.5.2017 12:01reagovat

     Křetínský definitivně přišel o rozum...

    • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 12:19reagovat

     Jeslti je tohle fakt pravda, tak je mi z Dana špatně.

      

     Začal, že chce být ve Spartě čistý a nedělat levárny jako Košťál. Teď asi zjistil, že to bez nich nejde.

      

     Celou dobu jsem byl přesvědčenej, že Křéťa je pro Spartu dobře. Má peníze a může si jí piplat. Postupem času ale nabývám názoru, že kdyby se Sparta prodala, tak by to bylo asi lepší..

     • lotarr17.5.2017 12:26reagovat

      Jestli je DK ochotnej jednat s stb a dokonce se spojit tak to bude stejná svině jako Pelta a nedivil bych se aby časem neskončil taky v teplákách.

      • lotarr17.5.2017 12:38reagovat

       ještě bych doplnil jestli je to teda pravda

  • pubi17.5.2017 19:46reagovat

   Porovnávat tyhle dva hráče chce slušnou troufalost. Chudák Schick.

 • Demokracie ve Spartě

  wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:11reagovat

  Ve firmách nebývá demokracie. Jediná třeba na hlasování akcionářů ohledně rozdělení zisku (to se Sparty stejně netýká).

   

  Pak tu máme 10 lidí, kteří nemají jasné pravomoce a můžou hlasovat o všem. Nemůže být jasná odpovědnost.

   

  Schovává se za demokracii. Když si někdo prosadí svou (Požár s Vatou), tak hned jde zjistit odpovědnost a kvůli téhle menší chybě (jestli to byla chyba)...tak hned ho odvolávají z funkcí sportovního ředitele.

   

  Kdyby se nehlasovalo a každej byl odpovědnej za svoji část, tak by se daly rozklíčovat větší přehmaty a sankcionovat je.

   

  Demokracie by byla fakt, kdyby všichni táhnuli za jeden provaz a šlo jim o zájmy Sparty nad vlastními zájmy...

 • Čermák

  SuperFrankie17.5.2017 11:03reagovat

  Tahle spekulace podle mě vysílá jasný signál, že v létě žádná čistka v kádru nepřijde a naopak přestrálým hráčům, kteří nepodávají adekvátní výkony se prodlouží končící smlouva. To mě sere snad vůbec nejvíc. Jestli někdo posral tuhle sezónu, tak právě oni.

   

  Čermák měl být jeden z hráčů, na kterých měla Sparta nejpozději od zimy a odchodu Dočkala stavět. Jenže místo toho hraje vedle Sáčka Vácha, který na to prostě jednoduše nemá.

   

  Nemluvě o tom, že Sparta je nepoučitelná. Opět dost možná prodáme jednoho z nejnadějnějších hráčů za pakatel konkurenci a pak se budeme hrozně divit, jak září v jiném ligovém dresu. I pětileté dítě je schopné pochopit, že plotna je horká, takže se spálí možná jednou a pak už znova stejnou chybu neudělá. Naše vedení ne. Frýdek, Hovorka, Hušbauer, teď Čermák. Všichni odešli za pár drobných, všem se začalo ohromně dařit, ačkoliv to měli být právě starší hráči na jejich pozicích, kteří jim měli uvolnit místo a jít kariéru dohrát třeba do Liberce.

   

  Vůbec bych se nedivil, kdyby tohle přestalo bavit třeba Pulkraba a ten v zimě taky neodešel.

  • SuperFrankie17.5.2017 11:06reagovat

   Sparta není nejsložitější klub ve střední Evropě. Sparta je nejdebilněji řízený klub v Evropě. S naším ekonomickým zázemím, líhní talentů a vlivem v zákulisí je fakt ostudné, že tu ligu dlouhodobě neválcujeme.

    

   Slavii stačilo vstát z mrtvých a už první rok nám ukázala záda, ačkoliv na poli přestupů udělali spoustu přešlapů.

  • Funin17.5.2017 11:06reagovat

   tak zrovna místo Váchy by Čermák hrát neměl, měl by hrát na podhrotu místo Lafaty

   • SuperFrankie17.5.2017 11:10reagovat

    Tak místo Lafaty no, to je jedno. Pointa je v tom, že tihle dva kašpárkové mají předplacené místo v sestavě, protože díky nim Rada vůbec ve Spartě je.

    • Funin17.5.2017 11:17reagovat

     to máš recht, to je špatně

  • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:07reagovat

   No máš pravdu až na Hušbauera. Nepřijde mi, že by hrál oslnivě.

    

   Jinak místo toho, abychom za dva roky prodali Čermáka za 100 mega do itálie, něměcka tak ho za 15 mega střelíme do Plísně...no tohle je fakt gól (vlastní)

    

   Myslím si, že kdyby tu byl Holas, tak by smlouvu chtěl prodloužit.

   • SuperFrankie17.5.2017 11:09reagovat

    To je další aspekt. My seriózně jednáme o prodeji hráči konkurenci ještě předtím, než je EURO U21, kde Čermák dělá kapitána. My ho dost možná prodáme ještě předtím, než přijde novej trenér. To už je ze samé podstaty věci tak debilní, že to můžeme udělat fakt jenom my.

    • Funin17.5.2017 11:18reagovat

     možná, že naše vedení neví, že se bude U21 Euro hrát

    • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:22reagovat

     My ale s nikym nejedname...... Jen Sport napsal, ze Cermak nechce prodlouzit a chteji ho slavia a plzen, coz chtit muzou. Fakt by to chtelo se zase trochu uklidnit...

   • Sendi17.5.2017 11:18reagovat

    Hušbauer nehraje oslnivě, Skalák taky vlastně nic moc, Pavelka taky slabota, Sýkora je průměrák, Přikryl jakbysmet z ligy na Spartu v podstatě nikdo nemá, akorát tak nějak bojujem o třetí flek a shodou okolností všichni ti neoslnivě hrající hráči nemající na Spartu mají lepší statistiky než naše hvězdy a to včetně průměráka Hušbauera...tyvole vždyť to už je uplně směšný :))

    • SuperFrankie17.5.2017 11:24reagovat

     Smích Hehe

    • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:47reagovat

     O ostatních si nemyslím, že by na Spartu neměli ;) Sýkora, Přikryl ve Spartě teď být měli. Jen Hušbauer měl super sezony před Itálií.

      

     Ve Slávii se mi víc než Hušbauer líbí víc hráčů. Neměl jsem ho rád ani ve Spartě, protože furt zkoušel simulovat.

      

     On hraje výbornej chodeckej fotbal. Má techniku, zpracování asi i vidění. Ale je laxní. I když ve Slávii tohle trochu zlepšil.

      

     Nicméně nemyslím, že jeho prodej do Slávie byla chyba. 15 mega bychom za něj už nedostali od nikoho.

      

     Čermák je jiná kapitola.

     • Sendi17.5.2017 12:01reagovat

      no ale pořád platí, že Hušbauer má lepší čísla než všichni naši záložníci DOHROMADY plus hraje o titul ;) možná nevypadá, že hraje v nasazení ale jeho dopad na hru Slavie je velkej...byť samozřejmě aktuálně nejlepším hráčem sešívanejch je Barák, ten je fantastickej...je vtipný, že se přes Čermáka ani nedostal do základu U21 :))))

      • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 12:23reagovat

       No tak jasný, ale tak kdyby byl Hušbauer u nás, tak takový čísla nemá.

        

       Kdyby byl Čermák ve Slávii, tak by měl lepší čísla než Hušbauer s Barákem dohromady.

        

       Tím jsem chtěl říct, že to není o hráčích a jeho odchod chápu. Potenciál ho střelit za víc nebyl a asi by se u nás ani nevzpamatoval. Mohlo se to řešit hostováním.

        

       Ale Hušbauer v kontrastu Sýkory, Přikryla, Hovorky, Frýdka, Pavelky, Skaláka, Schicka, Deliho, Hejdy není pro mě prostě zásadní fail.

        

       Sáček je podle mě lepší než Hušbauer. Přes lafatu by nehrál a přes Váchu taky ne. Radši vidim zálohu Vácha, Sáček, Lafata než Vácha, Hušbauer, Lafata

 • Permince

  wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:02reagovat

  Vážně jsem uvažoval, že si koupim poprvé permici tenhle rok. On to vyjde fakt levně oproti normálním vstupenkám.

   

  Zatím jsem chodil jen na tak 6 zápasů za rok.

   

  Ale jak koukám na čermáka, afričany, dudla, březinu, radu, výmluvy kasíka ...

   

  ...tak opravdu se mi do toho nechce. Podporovat Spartu v diletanství.

  • pepinho217.5.2017 11:04reagovat

   +1

  • dominik2717.5.2017 11:16reagovat

   Já si teda permici s největší pravděpodobností koupím, jen nejsem teď schopen říct, zda ji opravdu využiji.

 • LOL

  Sendi17.5.2017 10:48reagovat

  Odchod Čermáka a jeho odmítnutí smlouvy, doplňuju, že z jeho strany naprosto pochopitelný je symbolickou třešničkou na dortu totálního diletantství, který myslim nemá v Evropě vůbec obdoby...Co naše vedení stihlo za poslední dvě sezony vymyslet za píčoviny, to je až k nevíře, chvíli jsem si myslel, že ”hostovačka” Dudla a případ Březina bude na chvíli vrchol, ale mám takový tušení, že se ještě dozvíme pěkný parády Smích

  • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 10:59reagovat

   Tohle je něco příšernýho. Prostě lepší hráč na post Dočkala než Čermák neni.

    

   Myslím, že do Slávky nepůjde, Vrba si ho přivede do Plzně. Tam bude hrát parádně. Protože to on umí.

    

   Když dokáže hrát skvěle v 21, tak těžko zapomene ve Spartě hrát fotbal.

    

   Já si myslím, že ve Spartě chybí dobrá atmosféra z vrchu. Jak řikal Kasík ”když se nedaří, tak nemůžeme pracovat”.

    

   Nedivil bych se, kdyby to ti okolo dávali hráčům sežrat.

    

   Musím říct, že nejlepším trenérem pro Spartu byl Lavička. Ten dokázal ten stres na hráče nepřenášet. Ščasný, Rada to určitě dělají. Holas taky ne, ale toho zase odstřelí rada starších.

    

   Tohle mě vážně štve. U nás nemá nikdo plné pravomoce. Holas neměl nebo udělal chybu. Když je rebelie, tak se nebavit ale hned odstavit. Bohužel.

    

   Sparta mohla se konečně dát na správnou cestu, ale zase jsme zpanikařili jako vždycky a dali tam Radu. Teď bude pokus se zahraničním koučem...to bude tragédie a po něm zase sem přijde nějakej dinosaurus třeba pulpit. Bude potřeba hráčům zvednout mandle.

  • Shrekson17.5.2017 11:00reagovat

   ono to není vtipné, oni prostě chtějí zničit náš klub jinak to není možný! To ten Dan jako nevidí? nebo co? kua!

  • Spytihnef17.5.2017 11:03reagovat

   Napiš mi prosím konkrétní důvody, když je to naprosto pochopitelné Úsměv

   • Sendi17.5.2017 11:12reagovat

    No je to pochopitelné z několika důvodů - zaprvé s ním minimálně Ščasný měl velkej problém, aktuálně Rada zřejmě taky a starší hráči ho taky patrně uplně nevzali. Spartě se vůbec nedaří a jemu taky ne, kdykoliv jede hrát za repre, tak je jak vyměněnej, takže to na mě dělá dojem, že to je pro něj vyloženě vysvobození. Mírně řečeno mu vůbec nesedí současnej ”herní styl” Sparty, je kapitán U21 a přitom hraje pravidelně Juniorskou ligu. Bude mu 23 let, brzy bude na vrcholu a je evidentní, že ve Spartě ho za současný konstalace nedosáhne a protože je to inteligentní člověk, tak to je pěkná řádka důvodů, proč podepsat jinde, těžko si můžeme myslet, že naši odchovanci sebou nechají několik let nejrůznějším způsobem zametat a nepůjdou jinam a chce se říct, že momentálně i za lepším....takže tak ;)

    • Spytihnef17.5.2017 11:27reagovat

     Že si nesedl se staršími hráči je možný, ale je to totální spekulace. S Radou má problém? Proč? Navíc Rada snad v létě odejde a přijde nový trenér. S tím se snad změní styl hry, který mu jak tvrdíš nesedí. Ve Slavii nebo v Plzni mu bude vyhovovat? Teď proti Liberci nastoupil na svém postu a byl nejhorší na hřišti. Nedivím se, že ho Rada další zápas nepostavil.

     • Sendi17.5.2017 11:32reagovat

      Hm to je docela smysluplný, že si nesedl se staršími hráči já osobně cejtim zejména ze hřiště, ikdyž vůbec ta atmosféra v týmu je toxická obecně, takže to může bejt zkreslený...Jasně, možná se změní styl hry, ale proč by na takovou situaci měl Čermák vůbec čekat, když je to dvě sezony stejný? v Plzni by mu hra jednoznačně vyhovovalo, budou hrát na rychlá křídla a hrají hodně do šestnáctky, což je přesně hra pro něj...Proti Liberci nebyl nejhorší na hřišti, že ho Rada nepostavil na úkor Lafaty je nepřijatelný...v každym případě, ikdyby byla pravda co píšeš, nemění to nic na tom, že podpis jinde je z jeho strany jednoznačně pochopitelnej ;)

      • Spytihnef17.5.2017 11:38reagovat

       Pusť si ten zápas ještě jednou. U něj končily všechny akce.

       • Sendi17.5.2017 11:44reagovat

        Tak si ty situace pořádně prohlídni a vyber pro něj použitelný řešení těch situací, díky ;)

   • Dub17.5.2017 11:24reagovat

    Me to taky prijde pochopitelny. Nedostava sance ani kdyz mame 11 zranenejch hracu, na jeho ukor hraje !Lafata!, jinde je o neho velkej zajem.

    • Spytihnef17.5.2017 11:30reagovat

     Se podívej na zápas s Libercem, kdyť i ten totálně marný Lafata tam je lepší.

  • hemelajnen17.5.2017 11:09reagovat

   Co se tyce Cermaka, tak jsem mel vzdy problem (zrejme nepravem) s tim, jak ho Zdenda prehlizel, ale myslim, ze pak dostal tech prilezitosti na spartu az dost, tak ze at se dari nekde jinde...., jestli v Plzni nebo ve Slavii je mi uplně u prdele...

   • Sendi17.5.2017 11:13reagovat

    jojo tos řek přesně, až bude z Plzně přestupovat do bundesligy za stopadesát mega hned po EURO, tak já jsem připravenej to schroupat ;)

 • Křéťa

  trcmano17.5.2017 10:24reagovat

  To s titulem a LM myslí vážně a tak uzavřel dohodu s Berbrem, který ho ale při nejbližší příležitosti podrazí. Vztek

  • pepinho217.5.2017 10:28reagovat

   To je vážně špína, celý klub tím prolezlý

   • Lobrock17.5.2017 11:01reagovat

    Slávista Mádl napíše článek na objednávku, protože Tvrdík upřednostňuje jiného kandidáta, kterým by zvýšil svou moc v českém fotbale a tady hned taková hysterie.

    • pepinho217.5.2017 11:03reagovat

     Mádl má dobré info, mimo jiné i díky informátorovi v našem vedení

     • Lobrock17.5.2017 11:12reagovat

      Jasně. Informátor ze Sparty bude Mádlovi říkat o tom, že se Křetínský dohodl s Berbrem. Mimochodem už podle toho, co psal Mádl v minulosti o případných posilách Sparty, které následně nevyšly, by oním informátorem musly být maximálně tak již vyhozené uklízečky. Ten se snad ještě nikdy do posil Sparty netrefil.

      • pepinho217.5.2017 11:23reagovat

       Trenéry měl správněÚsměv

  • Dynamo17.5.2017 10:46reagovat

   Ono kdyz by ji neuzavrel tak by Berbrovo lidi stejne byli navoleni do funkcí. Berbr ma obrovskou moc a nekolikrat rikal ze valne hromady umí. Treba je ta dohoda o tom, ze ho pak nechaji byt v Deniku Sport.

  • munzig17.5.2017 10:50reagovat

   Já doufám že je to jen spekulace. Protože z toho by mi bylo vážně na blití.

   Ted byla velká šance to vedení pročistit. FAČR je bez peněz a majitelé měli jedinečnou páku zkrz peníze. Pochybuji že Slavia, Teplice nebo Dukla budou ochotni půjčit svazu když bude v čele Berbrův kůň s Berbrem v zádech.

 • Čermák

  arbitr17.5.2017 10:20reagovat

  Tak je to venku Smutek Aleš vážně uvažuje o odchodu, částečně je to kvůli menšímu vytížení, než si představoval, ale hlavní důvod je ten, že si nesedl se staršími spoluhráči. Podobný problém měl i Schick, který nebyl spokojen i s tím, jak se k němu špičky Sparty zachovaly v minulosti. Holt je cosi shnilého v té naší Spartičce.

  • dominik2717.5.2017 10:23reagovat

   Jak jsem již odpovídal Pubimu, na léto je nejspíš prioritou přes obrovský zájem z okolních klubů udržet pohromadě radu starších. Místo Čermáka přece může sedět na lavičce jiný talent...

 • Lamine Traoré a Youssouf Dao

  dominik2717.5.2017 10:14reagovat

  Musím říct, že angažmá těch mladých Afričanů je další super akce. Jsou tady prakticky celou sezonu, odehráno mají něco pod deset soutěžních zápasů a vše opět provází takové to ticho po pěšině. Nemůžu se opět zbavit dojmu, že někdo něco pořádně podělal, což by tak nějak korespondovalo s tím, že se o tom vůbec nijak nekomunikuje. Já si koneckonců také neumím představit, že by Sparta nějak veřejně oznámila, že klub možná přijde a takto nadané fotbalisty, protože někdo z kanclů na Letné něco podělal.

   

  Tak nějak čekám, že jednoho dne se někde z nějakého zahraničního zdroje dozvíme, že jsou v jiných klubech (kde z nějakého zvláštního důvodu budou moct normálně nastupovat) a tím bude vše vyřešené. Přitom co jsem je viděl hrát, tak oba určitě mají velký potenciál, rozhodně by v brzké době mohli posílit rovnou A-tým. Opravdu velká škoda, že nemohou hrát, pro jejich kariéry to asi není ideální stav.

  • trcmano17.5.2017 10:29reagovat

   Je to divný, tady je tolik insiderů, který vědí o všem ve Spartě, ale o těhle hráčích nikdo nic Neutrální

   • dominik2717.5.2017 10:38reagovat

    Tak já nevím, jaké insiderské info by k tomu mělo padnout. Já slyšel, že se stále řeší nějaké problémy administrativního rázu, což do toho všeho logicky zapadá. Jestli někdo něco nevyřídil, jak měl, tak se to stejně nedozvíme...

  • Sendi17.5.2017 10:54reagovat

   To je jak se Zizuem, ten když ještě neměl povolení, tak proč vlastně nehraje jsem se dozvěděl od Holoubka na twitteru, když mi to osobně na můj dotaz psal do zprávy, Dao a Traoré jsou stoprocentně zase nějaká hovadina. Osobně si vůbec neumim představit, že by taková situace nastala kdekoliv jinde v Evropě, vždyť i v HFK Třebíč umí vyřešit legislativu Afričanů efektivněji než tady a to je klub co hráčům dluží roky výplatu, vždyť to je směšný :)

 • Čermák a Přikryl

  Markus17.5.2017 10:11reagovat

  Kromě Aleše Čermáka chce Pavel Vrba i Tomáše Přikryla,který předvádí výborné výkony. Spekuluje se o výměně za Kopice.

   

  Sparta by měla vzít Holzera,Zahustela,Váchu a vyměnit Přikryla zpátky. Otrávení Jdeme ke dnu.

77120 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha