Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tréňa

  marley22.9.2017 10:28reagovat

  Koho tipujete, když Štramáka odvolají, jakože bude rád když vydrží do vánoc?

   

  Titul, ten už je pasé - ale využijme tedy zimní přestupové okno k přivedení schopného trenéra se zkušenostmi a hlavně vizí, přetransformujme kádr, dejme mu tvář a pojďme něco hrát. Nový trenér by měl celé jaro na budování, zkoušení a přípravu na přiští rok a další poháry... Jestli to nevyjde teď, tak už snad nikdy.

   

  Btw. já vím že to zní jako vtip, ale už nechci poslouchat posměšky od sešívek, které ještě před dvěma roky jako by neexistovali a dnes jsou všude..

   

  Koho tipujete jako nástupce? Podle mě se bude mluvit nekonečně o zahraničí, až z toho nakonec vystoupí tři kandidáti - a to Holas, Hašek a Trpišovský. Hlavně ať už se něco děje.. S posilami by se podle mě dalo pracovat, i když v nějaké rapidní zlepšení Ben Chaima, Janka a Biabianyho nevěřím.. Naopak Vatajelu, Plavšič + stopeři, s tím by se snad dalo nějak pracovat..

  • Sendi22.9.2017 10:33reagovat

   POKUD trenér skončí v zimě, měl by to dostat někdo s dlouhodobym výhledem, Hašek, Jílek, Holoubek, Havlíček nebo někdo takovej a už to celý stopnout a říct dobrý stačí, pojďme tu ztracenou sezonu využít na přípravu týmu do dalších sezon...ale furt se mi to nelíbí, myslim si, že tenhle trenér by měl dostat víc času...

   • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 10:35reagovat

    Většinou souhlasím. Ale co kdybysme byli v zimě na 8 místě? Nechal bys ho? A po 20. kole by nám unikla reálná šance na EL? Odvolal bys ho?

     

     

    • Sendi22.9.2017 10:39reagovat

     hodně hypotetická rovina Smích Na takovou situaci nemáme dostatečně šptnej kádr, to nastat v podstatě nemůže :)

     • hombre22.9.2017 10:41reagovat

      Ale může, třeba v neděli prohra, nebo plichta s Teplicemi....

     • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 11:29reagovat

      No jasný. Já bych si nebyl tak jistej, že se to stát nemůže :D Jako 8. místo asi ne, ale velká ztráta na 4. klidně být může...

   • hombre22.9.2017 10:40reagovat

    Ty co jsi napsal (já bych je bral) nepřijdou. Vidí ten bordel jak v kabině, tak ve vedení. Rozklížená kabina, sebevědomí na bodě 0, fyzicky neodolní hráči atd... Rád bych se mýlil.

    Jestli má přijít někdo jako Rada, nebo Bílek, tak ať zůstane Stráma.

    • marley22.9.2017 10:42reagovat

     Bože, jenom ne Bílek. To už je pro mě snesitelnější i Franz Straka Smích

   • fevac22.9.2017 14:09reagovat

    Ok,ale!! Mám obavu,ze do vseho budou trenerovi kecat profici Kretinsky,Kotalik,mozna i Kasik a je po ptakach.

    Kretinsky by mel vycestovat na 2 roky treba na Mars,Kotalika na veky do poslan.snemovny a vse nechat na novem sport.rediteli Grygera,Hrebik,Nezmar,I.Hasek,Koler,Nedved

  • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 10:33reagovat

   Já jsem pro Holase. Nicméně Hašek do Sparty nepujde. On by možná i Trpiš docela šel..I když jsem byl dlouho proti tomu, tak průser s nim by to asi nebyl.

  • victorlima22.9.2017 10:44reagovat

   Budu se opakovat, ale jedinou možností je přivést zahraničního trenéra. Holas je těsně po prvním vyhazovu - toho nevezmou, protože by vedení muselo přiznat, že udělalo chybu (já myslím, že neudělalo). Hašek už byl ze Sparty vyhozen a nemyslím, že má na to vést takový klub. O Trpišovi už nechci po jeho slovech do TV po zápase v Liberci ani slyšet.

   Bohužel se ani neshodneme v hodnocení posil. Ben je kvalitní, ale trochu problémový hráč. Janko se nejeví dobře, ale mnoho příležitostí ukázat se nedostal (horší než Lafata to být nemůže). A Biabiany je podle mě ze všech posil nejlepší. Vatajelu nevydrží hrát víc jak půli a navíc ho extrémně limituje postava. U Plavšiče je to podobné (s tou postavou), on je všude, lítá, ale nemá to hlavu ani patu. Navíc má zoufalou koncovku. Stopeři se nějak dají dohromady. Ono je jednoduché, když se nedaří to svést na obranu, ale bránit dobře musí celé mužstvo.

   • Funin22.9.2017 10:48reagovat

    já vidím nějvětší problém ve hře středních záložníků, a to jak v defenzívě, tak v ofenzívě a pak v pohybu křídel, také v defenízvě i ofenzívě, takže vlastně celá záloha hraje divně

    • victorlima22.9.2017 13:04reagovat

     No máš asi pravdu. Problém u nás momentálně jsou ti středoví hráči. Chybí vysoký odolný stoper s dobrou rozehrávkou (něco jako byl náš Deli), pak tak dva slušní běhaví záložníci s dobrou konstruktivní přihrávkou a jeden buď vyšší a přitom slušně technicky vybavený centr nebo průměrné postavy a dostatečně rychlý a technický útočník. Kde však brát?

  • Funin22.9.2017 10:46reagovat

   Thomas Tuchel :)

    

  • chorche22.9.2017 10:56reagovat

   V ČR aktuálně není trenér, který by pro Spartu dával smysl a který by dokázal pracovat s aktuálním kádrem.

    

   Další cizí trenér teď taky nedává smysl. Kdokoli by přišel, musel by nejdřív poznávat celý kádr, následně by začal shánět hráče, které by chtěl, opět by se měnil styl hry a byl by duben.

    

   Podle mě by se nemělo hysterčit, Stramaccioni by měl normálně pokračovat dál, v zimě doplnit kádr na pár postech (2-3 hráči), dokončit čistku na základě toho, kteří hráči se začnou do konce podzimu zvedat a kteří ne.

    

   Všichni chtěli revoluci, tak je teď nesmysl, aby se to po 3 měsících odpískalo. Co pak? Zase se bude volat 5 let po tom, aby byla další revoluce?

   • victorlima22.9.2017 13:06reagovat

    Souhlas, hezký názor.

   • Sendi22.9.2017 13:50reagovat

    S tímhle souhlasím, v česku podle mě dorůstá několiv špičkových trenérů, které se nám do budoucna vyplatí angažovat, ale teď je potřeba dokončit co se začalo a nehisterčit...

   • johnny122.9.2017 14:19reagovat

    Souhlas, jen ať Štramák maká, stejně by k nám nikdo jít nechtěl. Navíc si myslím, že to není jen jeho chyba, má v mančaftu tolik dřeváků, že s tím by neudělal nic ani Guardiola s asistentem Kloppem Smích

 • Lavička

  AlaMierda22.9.2017 10:01reagovat

  založím s dovolením další vlákno na toto téma. Já měl Lavičku v oblibě, ale fakt je, že po mistrovské sezoně se zaspalo s posílením kádru o 2-3 nadstandartní hráče. Místo toho si Lavička přivedl Nešpora o kterém mluvil už půl roku dopředu. Nevěřím, že kdyby přišel za Křetínským, že chce opravdu 2-3 dobré hráče tak mu řekne, že ne. Jenže tohle Lavička nikdy neuměl, ten to chtěl hrát pořád se stejnými hráči a pořád stejně. V lize v mistrovské sezoně to ještě šlo, ale v pohárech jakmile jsme přijeli ven, tak to byla tragedie (Hacken, Malmo, Y.B.Bern, Levadia) a po mistrovské sezoně to začalo i v lize a hlavně venku. Prostě jeho čas vypršel.

   

  Je třeba si uvědomit ještě jednu věc, že v klubech naší úrovně ta životnost i dobrého trenéra po pár letech vyprchá.

  • peterpan2722.9.2017 10:06reagovat

   Vzpomínám si, jak můj brácha už tehdy říkal, že vyhazov byla chyba a čas mu dal za pravdu...Je fakt, že v pohárech mu to nějak nešlo, ale třeba s Malmo to byla vyloženě smůla, tam jsme doma mohli vyhrát tak 6:2 a nebylo o čem v odvetě

   • Lobrock22.9.2017 10:09reagovat

    V Malmo to nebyla smůla. To byl náš typický venkovní výkon pod Lavičkou a kdybychom doma vyhráli 6:2, tak venku dostanem 4:0. Malmo hrálo přesně, co potřebovalo a my jim to svojí hloupou hrou umožnili.

  • Lobrock22.9.2017 10:07reagovat

   Pod Lavičkou byla jediná dobrá sezóna, a to když jsme získali titul. Na jaře se mi náš fotbal fakt líbil. Jenže zároveň to bylo po průseru v Hackenu a před průserem s Malmo. V poslední sezóně už ho měl každej přečtenýho. Všichni věděli jak bude hrát, s kým bude hrát, ve které minutě a koho za koho bude střídat. A byla strašně snadný se na nás připravit. Měli jsme to postavený na komibnačních hráčích, ale střed zálohy i útok byl šíleně pomalej. Mysleli jsme si, že náš styl vnutíme evropským týmům, což s těmi šneky v sestavě samozřejmě nebylo možné.

   • FANDA730722.9.2017 10:21reagovat

    LOBROCK to zhodnotil uplne presne!

  • munzig22.9.2017 10:07reagovat

   Konečně někdo s otevřenýma očima.

   Tady je po bitvě každý generál, ale jaksi zapomněli jak jsme hráli.

   První sezona super ale pak to byla stagnace, nikam jsme se neposouvali. Nebyl si schopný prosadit lepší posily nebo si je neuměl vytipovat. Hlavně že tam byla pokora a respekt k soupeři.

   Já byl rád když Lavička odcházel, pod ním by jsme se nikam dál neposouvali. To spíš věřim že by se to povedlo pod Sčasným.

   • Sendi22.9.2017 10:13reagovat

    nabízíte dobrý argumenty, nabídnu jednu myšlenku k tomu: Lavička odcházel ve chvíli, kdy za něj neexistovala adekvátní náhrada a postupně došlo k výraznýmu úpadku hry v ligový soutěži. Nepřipravený odvolání trenéra je pak obrovská chyba, kterou jsme od tý doby zopakovali dokonce několikrát...To je pro mě jeden z mnoha signálů, že vedení už v tý době nepracovalo dobře a moc nevěřím, že tam byla jakákoliv snaha tým posílit...

    • AlaMierda22.9.2017 10:23reagovat

     měl přijít Erik ten Haag, jenže nebyla na to odvaha strach jak by se to líbilo našim borcům. Což jsme viděli v následujících letech

     • Sendi22.9.2017 10:25reagovat

      úplně jednoznačně, tam jsme prováhali neskutečnou příležitost, kdyby dostal volnost, udělal by ze Sparty nepochybně vynikající tým...

      • peterpan2722.9.2017 10:32reagovat

       To nikdy nevíš, třeba by měl problémy jak Ital

      • AlaMierda22.9.2017 10:33reagovat

       jenže ono by to nešlo tak rychle. Přivedl by si hráče a to by se našim borcům nelíbilo. Ona není náhoda ty strkanice na tréninku, to co předvedl Frýdek, nebo že Kadlec chtěl taky pryč a že nakonec šel pryč Vácha

    • munzig22.9.2017 10:25reagovat

     S tím souhlasím, několikrát to vypadalo že se nejdřív vyhodil trenér a až pak se hledala náhrada viz. případ Sčasný - Holoubek - Rada.

     Nakonec si ale myslím že Sčasný byl dobrý volba, a pořád si myslím že měl dostat ještě čas.

      

     • AlaMierda22.9.2017 10:31reagovat

      Ščasný byl dobrá volba(pokud budeme brát českou cestu), i když ho hodně lidí nemělo rádo. Prostě takoví rapl, hlavně v EL jsme udělali super výsledek. Ven v EL jsme přijeli vyhrát a hrát aktivně. Měl přehled o hráčích v zahraničí neměl s nimi problém pracovat. A určitě měl vytipované zajímavé posily, které ovšem nepřišli a to je škoda. Samozřejmě ke konci jeho angažmá už to byla obehraná písnička, jak za Lavičky.

   • Francoa22.9.2017 10:15reagovat

    Tak tak, já neříkám že Ščasný je nějaký supertrenér a byl jsem moc rád když skončil. Ale musí se připomenout, že on už když přicházel tak měl vizi jak chce hrát, nikdy ovšem nedostal hráče do toho systému, kterým hrát chtěl. To tenkrát bylo řečí jak jsme si vyhlédli 7 hráčů a nikdo nevyšel... Kdo ví jak by to vypadalo, kdyby ty hráče dostal a mohl hrát 3-5-2.

    • Sendi22.9.2017 10:21reagovat

     Ščasný když přišel, tak tvrdil, že žádnou revoluce dělat nechce, že chce mírně doplnit kádr a pracovat na detailech...jak to dopadlo všichni víme...opět nedokážu říct, do jaký míry mu vedení vycházelo vstříc...oba trenéři tu určitě udělali obrovský úspěchy, každej z nich na jiný frontě, za mě měl ale Lavičkův trenérský tým výrazně větší potenciál, hlavně v osobě Jílka...

     • Francoa22.9.2017 10:32reagovat

      Souhlasím s tím, že Jílek měl určitě obrovský přínos. Hra v mistrovské sezóně byla jednoduše neskutečná, nicméně je pravda, že Lavička byl absolutně nepružný, neuměl se přizpůsobit soupeři (možná proto špatné výsledky v Evropě) a bál se udělat změnu. (Alespoň tak to působilo na mě)

      Ščasný chtěl hrát 3-5-2, byl ale stavem týmu donucen hrát 4-5-1 a i tak lepil všemožně například post pravýho obránce.

      Podle mě největší potenciál byl s Haškem a Hřebíkem jako GSM, toho ale úspěšně odstřelil kotel ve spolupráci s Jarošíkem. Smích

     • marley22.9.2017 10:32reagovat

      Lavička hlavně první sezonu pracoval s tím nejlepším co na Spartě za poslední roky bylo - z té generace Lvíčat, které Hřebík přivedl už jsou vlastně všichni pryč - teď, když odešel Vašon do Liberce. A také se přivedl Dočkal, který nabral výbornou formu..

  • hombre22.9.2017 10:13reagovat

   Víš, za Lavičky měla ta hra řád, jeho rukopis, v ty době se každý Sparty bál. Měl produktivní 2 hráče a to Lafatu a Hušbauera. Perfektně se na to dívalo, ale soupeři v další sezóně našli na nás recept. Víťa pak nedokázal reagovat, pořád hrál to stejné, nedokázal začít hrát druhý styl - to taky není jednoduché. Když si to uvědomil, bylo pozdě.

   O doplnění kádru a vydupání si větších pravomocí? Na to byl, je a bude moc hodný, bohužel.

   A hra ve venkovních zápasech je pořád špatná, v současné době tragická - i Znojmo by nás už v dalším zápase porazilo(nic proti Znojmu)Neutrální

   • peterpan2722.9.2017 10:19reagovat

    OK, já chtěl tehdy taky jeho odchod a přesně z těch důvodů, co píšeš...Nicméně je potřeba se zeptat, posunuli jsme se od té doby kupředu?

    • hombre22.9.2017 10:31reagovat

     Posunuli jsme se, vlastně spadli, snad už na dnoNeutrální.

     Tady je vlastně vidět, že vedení je strašně nekompetentní. Tady není vidět, że by měli v záloze něco, vlastně někoho, jiného. Už bylo jasné, že Víťovi zbývá pár zápasů u Áčka, ale nikdo se koncepčně nehledal, našlo se nejjednodušší řešení a to byl Zdenda.

   • AlaMierda22.9.2017 10:21reagovat

    ano měla, ale pouze jeden a jakmile soupeř pochopil co hrajeme, a že hrajeme podle šablony tak nás měl. V Evropě to pochopili hned, u nás v lize to rok trvalo. Bohužel jak píšeš na to byl asi moc hodný vydupat si posily, ale to je u trenéra dost velká slabina. Ono taky nezapomínat na pohárové zápasy pod Víťou a na trápení na hřišti třeba druholigového Zlína (0:1), ve Znojmě ( 2:3), v Živanicích ( 1:3 - dlouho stav 1:1) nebo v Příbrami (1:1).

  • Funin22.9.2017 10:42reagovat

   mě na Víťovi vadila ta jeho ”práce” s kádrem, je v pohodě, že měl prostě svojí vybranou top 11, za předpokladu, že jsou všichni zdraví a všichni ve slušné formě, by měl mít trenér vcelku jasnou základní sestavu. A tu by měl nasazovat do důležitých utkání - EL/LM a top zápasy v lize - Slavie, Plzeň, Libe. Do dalších utkání by měl vždy pár hráčů protočit, aby udržoval náhradníky v zápasovém rytmu a aby věděli, že mají šanci se opakovanými super výkony do té základní 11 dostat. A taky aby hráči základu věděli, že prostě musí hrát na 100%, jinak o základ přijdou. Tohle je můj názor, jak by se mělo pracovat s kádrem a jak udržovat zdravou konkurenci. Ačkoliv Slávii úplně nesleduju, tak mam dojem, že tohle celkem zvládá Šilhavý.

 • dyk to neni možný

  Laduk22.9.2017 9:33reagovat

  To prostě není možný, takových pokusů a nic z toho. Jen statisticky to prostě není možný aby každý pokus o změnu skončil špatně. Navíc bývalí hráči po odchodu začnou hrát dobře. Chyba musí být někde úplně jinde, proto se ptám: Která firma dodává na Letnou balenou vodu?

  • petr13722.9.2017 9:41reagovat

   Za Ščasnýho to stáčeli přímo z Labe v Roudnici. Za Holoubka se dávala Kojenecká. Rada zavedl vodu z Vltavy, do který se házely armádní tablety. Teď je to San Benedetto

   • peterpan2722.9.2017 10:07reagovat

    Smích

   • artaxerxes22.9.2017 10:16reagovat

    No mám takový pocit, že my budeme potřebovat vodu z Lurd.

 • Mario Holek

  Bunda22.9.2017 7:43reagovat

  Bylo mi líto Víti Lavičky. S ním jsme ještě hráli fotbal, který měl hlavu a patu. Byl tam progres, herně jsme se posouvali. A Víťův asistent Venca Jílek? Podívejte se na Olomouc, dělá tam výbornou práci. Venca byl jeden z nejlepších koučů, co mě ve Spartě trénoval. Jeho vidění fotbalu, zpětná vazba u videa…

   

   

  • Funin22.9.2017 8:14reagovat

   až na to, že ten jejich fotbal už měl pak skoro každej přečtenej no a navíc Víťa juel svejch 11 hráčů a jak mu někdo vypad tak to bylo v .....

   • Bunda22.9.2017 8:19reagovat

    Mělo se mu pomoct. Nakoupit pořádné hráče. Teď sem chodí borci za 70 mega a Lavička s Jilkem dostali hráče za statisíce.

    • Funin22.9.2017 8:40reagovat

     hele otázka je, jak by s tím širším kádrem pracoval, jestli by prostě furt nenasazoval vyvolenou 11, i když třeba s lepšími hráči, ale jak by mu zase jeden vypad, tak by byl náhradník nerozehraný

    • victorlima22.9.2017 9:10reagovat

     Já jsem Víťovi fandil je to moc slušný člověk a byl skvělý fotbalista. Přesně jeho typ hráče jsem měl vždycky rád. Nicméně na dobrého trenéra je až moc slušný. Ty posily o kterých pro něj mluvíte by asi nepřivedl. S hráči v Evropě nemá valné zkušenosti ani konexe. Bohužel Víťa už pro Spartu nepadá v úvahu, ledaže by mu nevadil už třetí nebo spíš čtvrtý vyhazov.

   • Sendi22.9.2017 8:40reagovat

    Jenže srovnej co přišlo za posily za Lavičky, tam se ve vedení strašně zaspalo, tým to chtělo doplnit a mělo to fakt hlavu a patu...a v sezoně 13/14 nás měli soupeři přečetené, ale stejně jsme je drtili...

    • Bunda22.9.2017 8:46reagovat

     Lavička chtěl brejkoveho útočníka. Toho jak šel pak do Legie. Stal asi 20 a bylo to moc. Tak přišel Řezníček. Chtěl rychlé křídlo a Picault.

     • Sendi22.9.2017 8:48reagovat

      jo, peklo. To je to samý jak když přišel Holoubek tak chtěl hrát rychle nahoru, na brejky a přivedli mu Néstora, kterej má šestnáct tisíc doteků a imrvére zraněnej...to je furt dokola :)

     • britivnik22.9.2017 8:56reagovat

      Hele, já souhlasím s tím, že tam mělo přijít něco úplně jinýho, ale zrovna o Řezníčkovi mluvil Lavička několikrát během roku před tím, než k nám přišel. Tenkrát jsem se děsil, co ho to napadlo a doufal, že to nevyjde...

      • Bunda22.9.2017 9:01reagovat

       Řezníček není šílenej. Určitě lepší než Lafata v roce 2017, ale měl přijít jiný borec.

       • britivnik22.9.2017 9:15reagovat

        Řezníček je šílenej. Když přimhouřím obě oči, tak na doplnění kádru za levno, ale nikdy ne posila.

        • Sendi22.9.2017 9:20reagovat

         Řezníček je dobrej, nedoceněnej hráč...

         • britivnik22.9.2017 9:27reagovat

          Tak už aby to prokázal, má na to leta.

          • Sendi22.9.2017 9:37reagovat

           možná by stačilo, kdybys trochu sledoval ligu :)

           • britivnik22.9.2017 9:44reagovat

            Já se fakt snažil, ale na Brno nebo Plzeň koukat neumím. Je mu skoro 30, technika slabá, rychlost závratnou nemá. V lize góly dává (za nás teda ne), ale do Sparty bys asi chtěl něco lepčího, ne?

  • Chabix22.9.2017 8:44reagovat

   I podle mého pohledu jsme pod Lavičkou a Jílkem hráli nejlepší fotbal. Doma jsme dávali v průměru 3,5 gólu na zápas. Tehdy jsme ale v záloze měli 3 tvořivé hráče (Matějovský, Hušbauer, Dočkal). Dnes máme jen Rosu, ze kterého se třeseme, jestli se opět nezraní.

   • Sendi22.9.2017 8:47reagovat

    hlavně tam byl rukopis, byl tam nějakej styl hry...

    • petr13722.9.2017 8:50reagovat

     rukopis tam byl, ale mně třeba ten fotbal ve stylu překulovaný hrozně nudil. Navíc jsme byli hrozný venku a přišlo mi, že to bylo horší a horší. Konec Lavičkova anagžmá už bylo strašný trápení. Jinak ale proti Lavičkovi nic nemám, je to mimořádně sympatický člověk. Těžko říct, jak by to vypadalo, kdyby mu vedení nakoupilo pořádný posily.

     • Sendi22.9.2017 8:52reagovat

      hele já si myslim, že kdybys dneska viděl to ”strašný trápení” tak bys skákal metr do vzduchu jakej je to supr fotbal...Lavička končil po půl roce stagnace kdy vypadl z poháru, srovnej to se situací posledních dvou sezon...kdyby mu přišly nějací rychlí hráči, což se nikdy nestalo, tak to mohlo vypadat líp...kdyby - chyby...

      • Funin22.9.2017 8:57reagovat

       já si teda myslím, že Víťa byl za poslední dobu asi nejlepší z těch trenérů co tu byli, ale taky to nebylo úplně ideální, možná by tenkrát bývalo stačilo, kdyby nad ním byl nějaký dobrý sportovní manager a mohlo být lépe no, to samé se dá říct o Holoubkovi asi

      • petr13722.9.2017 8:59reagovat

       hele asi jo, já to nijak nezpochybňuju. Ale já tenkrát fakt neskákal. Furt mám před očima, jak si stopeři desetkrát přihrávaj tam a zpátky a celá protilehlá řve: UŽ HRAJTE DOPŘEDU

       • Sendi22.9.2017 9:01reagovat

        protože jsou to troubové :D

        • petr13722.9.2017 9:03reagovat

         v tom případě piš: protože jste troubové, já tam seděl a řval taky Úsměv. Ale nemyslím si, že jsme trubové, prostě se nám takovej fotbal nelíbil. Já mám rád, když se hraje rychle nahoru. Tiki taka holt není můj šálek kávy

         • Bunda22.9.2017 9:05reagovat

          Tak to si musíš do Sparty přát Martina Haška Úsměv

          • petr13722.9.2017 9:08reagovat

           at klidne prijde, ja proti nemu nic nemam.

           • majtin22.9.2017 9:31reagovat

            Dutohlavové by ho jako ”Hřebíkova syna” nejspíš nepřijali

         • Sendi22.9.2017 9:15reagovat

          já taky, na druhou stranu umim ocenit dobrou přípravnou kombinaci :) Rychle nahoru to hraje Hašek a Holoubek, ani jeden by mi ve Spartě s volným rukama, vůbec nevadil...

          Mimochodem protože mam taky rád tenhle typ fotbalu, tak taky proto mam radši dorostenecký ligy než HET ligu :)) Prostě se líp kouká na totální fotbal, než na taktickou válku...

          • Bunda22.9.2017 9:30reagovat

           Super by byla dvojice Jílek-Havlíček. To by se mi líbilo asi nejvíc.

           • Sendi22.9.2017 9:36reagovat

            zrovna tahle dvojice hraje o něco víc kombinačně, to jsou dobří trenéři a třeba nás ne nepodobný složení trenérský dvojice docela brzo čeká :)

          • hombre22.9.2017 9:32reagovat

           No konečně něco od tebe rozumnýho Smích. Ano, takový je dorostenecký fotbal, který není tak svázaný taktikou.

           Jinak tě trochu poopravím. V sezóně 13/14 jsme opravdu všechny válcovali a byli nadmíru produktivní, ale soupeř nás právě přečtené ještě neměl. To bylo až v dalších sezónách. Za Lavičky měla hra systém a rukopis, ale Víťa nedokázal reagovat na vývoj hry, hrál pořád stejně. To mu zlomilo vaz. No a myslím si, že když to chtěl změnit, tak už v té době narazil na nevoli hráčů

           Smích.

         • Chabix22.9.2017 9:46reagovat

          Tiki taka mi nevadí, pokud to není jen ”přihrávání mezi stopery”. Já zas nemusím bezhlavý fotbal, kdy se pořád jen běhá nahoru a dolů, nic není připravené a čeká se, že nějaký hráč udělá hrubou chybu. Raději mám fotbal u kterého se myslí a kde v určitou chvíli přejde ke zrychlení a jsou vidět nacvičený kombinace. To je moje gró.

     • victorlima22.9.2017 9:22reagovat

      Vedení mu těžko mohlo koupit takové posily na které dosáhl Strama. To co přivedl Strama nejsou špatní hráči. Janko dal vloni 17 gólů ve švýcarské lize. Nemohl za pár měsíců zapomenout hrát fotbal. Zde tolik kritizovaný (částečně po právu) Ben, je taky rozhodně dobrý fotbalista a vůbec ne starý hráč, který se do Prahy přišel jen vyprdět. Vždyť on má před sebou ještě mnoho fotbalových let a jelikož hraje za Izraelskou repre, tak musí mít kvalitu. Je přece známo, že židé jsou chytří lidé a dřeváka by tam hrát nenechali. Trenér v Benově případě musí být dobrý psycholog, aby ho zvládl a přinutil dělat to co on chce. Ben je trošku složitější osobnost.V těch posilách jsme se výjimečně tolik nespletli. S trenérem nevím, zatím to nemá hlavu ani patu.

      • munzig22.9.2017 9:49reagovat

       Janko není Italův přestup. Toho mu přivedlo vedení nabízelo mu další dva střelce z 2. francouzké ligy ale ty nechtěl.

       Mavuba taky nebyl nijak plánovaný u něj to nebyl žádný dlouhodobý scauting, jen byl v tu chvíli prostě volný.

       Jediný jeho hráči jsou Plavšič (a tím si taky nejsem uplně jistý), Mandjeck, Kaya(kdo ví jestli nemyslel toho druhýho) a Chaim.

       • victorlima22.9.2017 10:26reagovat

        Ještě jsi zapomněl na Bibiho. Mimochodem Mavuba není vůbec tak špatný jak se tu píše. Bohužel má černou kůži a to zde mnoha omezeným lidem vadí víc než jeho výkonnost.

     • Chabix22.9.2017 9:40reagovat

      I na konci Lavičkova angažmá jsme měli lepší výsledky, než potom pod Ščasným.

 • Ač nerad...tak

  Spartmam22.9.2017 1:37reagovat

  Nejde zapomenout, jakej herní náskok jsme měli na Slávii ještě před rokem a něco. Tam se vyměnilo úplně všechno a kde jsou oni a kde my. Sice to taky není hitparáda, ale co my bysme za to dali. Voni už můžou na něčem stavět, zatím co u nás jsme ve stádiu ”pokus- omyl”. Takže, pokud to jde jinde (vyměnit pomalu celej kádr a i trenéra), proč to nejde u nás? Odpovím si sám: diletanti ve vedení. Sorry, ale muselo to ven.Smutek

  • ouissi22.9.2017 6:33reagovat

   Máš naprostou pravdu, vůbec se neomlouvej.

   Cítím totéž.

    

  • kanonMates8822.9.2017 7:09reagovat

   Odpovědný je hlavně ten, co za poslední dva roky stál za příchodem hráčů... Nákupy Nestora s lékařskou kartou delší než daňový přiznání, Hovorku s kolenem v prdeli a s taky častými zraněnimi, Kayu, spoléhat na Rosu, co čekaj? Zatímco Slávie přivedla vysoký silný chlapy, důrazný, a překvapivě si strašně pomáhá góly ze standartek, tak my přivádíme opak a zaklínáme se rychlostí... No a vypadá to tak jak to vypadá

  • victorlima22.9.2017 9:25reagovat

   A kde máš jistotu, že když nebudeme zmatkovat a panikařit, že to v porovnání se Slavií nebude příští rok naopak?

 • Vliv trenera

  waaw21.9.2017 22:07reagovat

  Precetl jsem si Sendiho analyzu toho, co je potreba ve hre zmenit a kde je slabina, s kterou se da urcite souhlasit. Je tam ale tvrzeni, ze vMena trenera nic neresi, protoze ten s tim nic neudela. A to je neco s cim ja nesouhlasim. Staci si vybavit nekolik pripadu, kdy pouha zmena trenera behem kratke doby znamenala totalni obrat vykonnosti muzstva bez zasadnih zasahu do jeho slozeni. Z posledni doby se to u nas tyka, bohuzel, Slavie (Silhavy) a Plzne (Vrba - rozhodne uvadajici unavene hrace dokazal zase nakopnout), Takze pokud byl nedavno Sacek za vychazejici hvezdu a ted hraje kulovy,, je sance ze se zmenou trenera se muze zase probudit. Souvisi to s duverou, motivaci, atmosferou a pochopenim trenerovych predstav

  • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 22:11reagovat

   1)krátkodobě může

   2) jestli bude řevnivost mezi strahovem a letnou tak to spartu nikam neposune

   3) bez koncepce se dlouhodobě změnit nemůžeme

   4) dobrý trenér a hodně peněz i bez koncepce může přinést tituly, to je pravda...

  • Boldrick21.9.2017 22:16reagovat

   Ale to by se jim muselo chtít pod novým trenérem makat, nějakýho zabijáka co by jim dával kapky v tréninku-víte o někom takovým? Pepa Hnátek

   • Spartmam21.9.2017 22:26reagovat

    Pepa MuríňoSmíchSmíchSmích

  • Sendi21.9.2017 22:27reagovat

   Já netvrdím, že změnou trenéra se nic neřeší...Dalo by se asi říct, že změna trenéra po necelém půl roce řeší minimum...

   • Sendi21.9.2017 22:31reagovat

    A ještě bych to doplnil: Kdy naposledy nám změna trenéra přinesla okamžité výsledky, nebo dokonce titul? Už bychom se z toho měli poučit :)

    • Brian Pricke21.9.2017 23:20reagovat

     Holas! Úsměv

      

     Nadhodím takovou ”řečnickou” otázku: jak moc mohl za jeho neúspěch Požár? Možná fatálně, možná vůbec. Kdo ví, odpoví. Smích

    • waaw21.9.2017 23:25reagovat

     Jde o to,zda ten trener jde spravnou cestou a spravnym smerem. Hrebik mel spravny smer, ale spatnou cestu. Scasny mel spatny smer, Rada mel spatny smer a Holas mel smer spravny, ale cesta se nepovedla. A Strama?. Sam nevim. Mluvi o spravnem smeru i spravne ceste, ale jestli vi jak se tam dostat, to jsem ztratil nadeji

    • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 23:38reagovat

     Straka..

     • ACSpartaPraha4ever21.9.2017 23:53reagovat

      Straka přišel v průběhu sezóny 03/04 po Kotrbovi, titul vyhrál Baník.

      • hombre22.9.2017 0:03reagovat

       Možná se pletu, ale on přišel až v závěru jara, na pár zápasů.

       • wasek2611@centrum.cz22.9.2017 0:09reagovat

        Přesně. Vybojoval 2. místo. S Kotrbou by se to nepovedlo. Další sezonu vedl ligu o 9 bodů..pak byl vyhozen.

         

        Byl to okamžitý progress. A pak ten Holas taky.

        • ACSpartaPraha4ever22.9.2017 0:35reagovat

         Jo, jo, pamatuji ten zápas s Blšany... Okamžitý progres!

       • ACSpartaPraha4ever22.9.2017 0:32reagovat

        ???

        • hombre22.9.2017 6:13reagovat

         Počkej, já o voze a ty o koze.

         Já myslím výsledky a ty herní stránku. Tam není co řešit, Straka není u mně trenér.

         Já reagoval na to, že jsi napsal, že když trénoval Spartu, tak získal Baník titul. Ano získal, ale on to ten rok přebíral na pár zápasů a další rok ho, myslím po podzimu, nahradili Hřebíkem.

         Píšu, že je to dávno a nevím, kolik zápasů trénoval na jaře, ale vím, že byl pak 2 v lize. To je vše.

    • hombre21.9.2017 23:57reagovat

     Nemůžeš chtít po trenérovi, který nebyl schopen za 3 měsíce rozpoznat kvalitu hráčů a zjistit, kteří jsou ty vítězné typy, není schopen vtisknout týmu systém, který není schopen reagovat na vývoj zápasu, který chodí vlastně ode zdi ke zdi, aby toto během dalších 8 měsíců napravil.

      

 • STRAMOVI

  FANDA730721.9.2017 21:21reagovat

  sa pacil Sural.Je to mozne?Vyzna sa vobec vo futbale? Podla mna najhraci Vata a Mavuba v 1.polcase, v druhom nikto.Najhorsi Mandjeck, ktory nato absolutne jebal.

  • victorlima22.9.2017 10:31reagovat

   Neřekl bych, že Mandjeck na to jebal. On je vždy v začátku slabší a chvíli mu trvá, než se rozehraje. Proboha vždyť on hrál jen asi deset minut a v týmu bylo plno takových, kteří to kurvili celej zápas (Kara, Sáček, Mareček).

 • Tvrdík

  Paspartu21.9.2017 20:32reagovat

  Říkejte si co chcete, ale Tvrdík Slavii alespoň vede nějakým směrem. Na rozdíl od našich nýmandů má nějakou vizi. Navíc si do vedení netahá jen kamarády a bůh ví koho.a Nezmar? To by byl super kauf. Toho jsem chtěl vždy u nás...

  • Paspartu21.9.2017 20:32reagovat

   http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/313946/tvrdik-nezmara-chci-jako-reditele-s-delim-bychom-byli-v-lize-mistru.html

   • Spartmam21.9.2017 20:44reagovat

    Ten když kousne, tak nepustí.SmíchSmích

  • podzim21.9.2017 21:02reagovat

   A po derby šel s hráčema na pivo!!! Na to pivo, co se normálně všude v lize chodí. Jen né u nás. Proto je kabina rozhádaná a dokonce se i poperou na treninku!!

   • podzim21.9.2017 21:03reagovat

    Jo a tady nějací ajťáci zde tvrdí že je to doména pralesních lig...

    • Boldrick21.9.2017 21:08reagovat

     Těm neříká nic utužovaní a stmelování kolektivu, je to pro dobro věci a kolikrát si to tam hráči rozeberou a vyříkají líp než v kabině nebo při tréninku.

     Ještě se můžou začít hádat jako v PSG, kdo bude kopat standartky a pentle a konečná...:)

   • panvaclav21.9.2017 21:10reagovat

    To jo, je to přirozený. Nejde to srovnávat s Realem Madrid a podobně, kde jsou bandy najatých bezchybných robotických individualit s životy celebrit. To je prostě jiný svět.

    Tady jsme v Čechách, o tu ”partu” v našich poměrech jde a poslední fouknutí sudího rovná se chlastačka - od ligy po prales. Tak to prostě je a vždy bylo.

    Plzeň pojem parta dotáhla do extrému a maže si x let v kuse zbytek ligy na rohlík.

    • Petr261121.9.2017 21:16reagovat

     To je pravda, že do extrému Smích Pak došlo i na investice do pivovaru Kokeš Smích

    • podzim21.9.2017 21:20reagovat

     Přesně tak. Jen bych to upřesnil. V pralesu se jse po zápase chlastat, kolik kdo vydrží třeba, ale v lize se jde všude po zápase na večeři, 2,3 pivka a za 2 hoďky domů. A někde o s manželkami.

      

     Ale někteří místní to odsuzují a že se to neztotožňuje s profesionálním fotbalem a další nesmysly!! Je viďět, že drtivá většina zde hrála fotbal jen na plejstejšnu!

     • ketchup21.9.2017 21:24reagovat

      Přesně tak, říkal to i Šmicer, že v Liverpoolu si po zápase zašel na večeři a dvě piva, v anglii uplně normální.

     • panvaclav21.9.2017 21:25reagovat

      Jasně, ”chlastačka” je tak nějak s nadsázkou... mezi fotbalisty je spoustu těch, co mají manželky, děti, těžko se tihle budou válet někde nad ránem po ulicích. Ale prostě na jídlo a těch pár piv se po zápase chodí všude.

      Jak píšeš, nějaké 2-3 hoďky a konec, i když někteří mladí samozřejmě táhnou dál Úsměv Ale jistě ne vždy a všichni.

      Já nějak nevím, že se z toho dělá tabu, které je od sportu vyloučené. Někteří by se asi divili.

     • ouki21.9.2017 23:30reagovat

      Mám pochyby o tom, že v Plzni se jde na jedno či dvě a po večeři domů.

    • artaxerxes21.9.2017 21:29reagovat

     No řekni to Jarolímovi nebo i Hřebíkovi a chytnou tě pod krkem.

     Pamatuji si jak napařil pokutu Blaženě, že když si zašel na druhou ligu na Žižkov, tak si pochutnával na místní klobáse - Hřebík to bral jako porušení životosprávy.

     • Spartmam21.9.2017 21:37reagovat

      Hřeb to bere tak, že když podepíšeš smlouvu, tak si jeho majetek a Spejbl je pytcha..Úsměv. K český nátuře nějaký to pivo patří...a upevňuje kolektiv.

    • Mario197921.9.2017 21:38reagovat

     Absolutní souhlas, když skončí zápas, tak se přeci na to pivo musí zajít a vyříkat si co se povedlo a co ne a když náhodou klukům bude chutnat a jako tým projdou pár barů a jiných podnikůSmíchaspoň si budou mít o čem vyprávět a v kabině bude prdel noSmích a ne jak ten ital, dostal pivo po vítězství a nechal ho odnéstVztek

   • bourec21.9.2017 22:00reagovat

    My taky po zápase zašli normálně v neděli odpo na pivko,cirka 10 piv,dva obědy,deset rumů Boženek,dvě večeře,návrat před půlnocí,a to v týdnu zhruba ještě dvakrát,místo tréninku.A kariéra v píči.Profik samozřejmě po zápase na dvě pivka=povinnost,ale intenzita pijana a flámy k profi sportu nepatří,a to je fakt,kterej mi nikdo nevymluví.

    • Boldrick21.9.2017 22:12reagovat

     Pěkný, my taky hráli první ligu - ale v chlastu když jsme kopali malou kopanou, náš název týmu hovořil za vše=FC LITERPOOL :D

    • Spartmam21.9.2017 22:25reagovat

     To už píšeš o extrému....ale občas to chce společně upustit páru a pokecat. Pročistilo by se tím ovduší v kabině.

 • Pohoda

  kanonMates8821.9.2017 20:21reagovat

  Zatím je to ještě dobrý, zatím se mlátíme jen mezi sebou bez zbraní, v Dinamu to má trenér horší, tam už promluvily tyče... Tak kdy to bude i u nás co, pánové s kotle ;-)

  • novydres21.9.2017 20:44reagovat

   Hm ale Dynamo vede ligu ne ?

  • Boldrick21.9.2017 21:23reagovat

   Odpověď kotle???

   Polít hřiště žíravinou, hráče a neposlušné fans kyselinou, na Letné vykopat masový hrob, zneuctít a ponížit trenéra, a nakonec znásilnit a zneužít ženy i muže od vedení DK po poslední uklízečku v šatnách.

 • Ševela

  Petr261121.9.2017 19:50reagovat

  Nevíte někdo, jestli opravdu proběhla v Brně nějaká schůzka, jak tu bylo avizováno? Nebo to byl jen nějaký drb?

  • FANDA730721.9.2017 20:48reagovat

   Nie, vraj Sparta nakoniec zrusila stretnutie a Sevela bol na zapase v TN, kde mu odovzdavali symbolicky dres za odvedene sluzby s cislom 3531, vydrzal v TN 3531dni.

   • waaw21.9.2017 21:12reagovat

    A to mu ze Sparty poslou smlouvu postou?

   • waaw21.9.2017 21:18reagovat

    A nebo je Sparta po triumfu nad Znojmem s trenerem spokojena?

    • Petr261121.9.2017 21:19reagovat

     Prý AS podepíšou o další dva rokySmích

   • waaw21.9.2017 22:10reagovat

    Ted vazne. Pokud to byla pravda a Sparta to zrusila, tak za tim mohou byt napr. Tyto duvody:

    -uz maji nekoho jineho

    -uz ho nechteji

    -sejdou se jindy

    -lekli se vyzrazeni schuzky

    • Tazmen22.9.2017 9:06reagovat

     FANDA nás připravil o budoucího trenéra. Jistě mu za to kámoš kámoše co zná kámoše Ševely pěkně poděkuje Smích

80354 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha