Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dočkal

  Srdcař Plavšič15.7.2017 14:49reagovat

  První gól, tuším. Docela zkušeně - http://www.livesport.cz/zapas/lMtEZKEs/#video

  • peetee9615.7.2017 14:53reagovat

   Libovka : :D

 • Sáčis, Vácha, Lafi

  Jerababa15.7.2017 11:06reagovat

  Co nám zatím úplně ve hře chybí je rychlé otočení hry po získání míče. Možná je to tím, že hráči mají plnou hlavu taktických pokynů od trenéra. Čekal jsem, že Sáčis tuhle svou schopnost začne uplatňovat čí dál víc, ale zatím je v tomhle pro mě zklamáním. Když je ovšem na place zároveň Vácha s Lafim nebo na středu Frýďas tak to asi nejde.

  Vácha, ten dosahuje dokonalosti v tom, jak mě dokáže nasrat. Jeho projev do zranění-seběh mezi stopery, rukama začne ukazovat, kdo se má kam postavit, pak posune míč, většinou doleva, aby nemusel přetočit tělo, zapíchne se do trávníku s pohledem”já svoje udělal, teď vy”.(s Ingolstadtem pravá strana dostala za první půli snad dvě přihrávky).Lafi na desítce je taky k posrání. Ze schopností, které by měl hráč na tomhle postu mít, nemá snad ani jednu.

  • Lobrock15.7.2017 11:25reagovat

   Je to hnusny, kdyz to takhle reknu, ale Vachovo zraneni je pro Spartu zachrana. Ono se s nim snad vazne pocitalo do zakladu. Doufam, ze sezenou nahradu a Vachu poslou do Zlina. A porad se modlim, ze staveni Lafaty do zakladu (a zalohy) je jen vtip a testovani a v realu k tomu dojde jen v par domacich zapasech s rostim ligy. Jako by nestacil MiKa. A jeste posledni, v co doufam, je to, aby v zakladu nechytal Koubek.

   • Bunda15.7.2017 11:30reagovat

    Lafata se přes Janka nemůže prosadit a na podhrotu je k pláči. A hrát 442 Sparta snad nebude. To nechci u Sparty ani vidět. MiKa včera hodně slušně..

   • Elky15.7.2017 11:31reagovat

    Myslim ze nejses jedinej, kdo to takhle vidi...

   • Srdcař Plavšič15.7.2017 11:33reagovat

    Někdo to vystihl naprosto přesně - Lukáš Vácha Spartě nebude chybět 4 - 6 týdnů.

    • hombre15.7.2017 11:50reagovat

     Je to špatné toto napsat, ale tady to vidí hodně lidí, ale ve vedení se jede kamarádská politika. Nerad to říkám, ale kámoš, fandí Slávii, když se zranil Vácha, mně povídá - pro vás výhra a ještě tak 3 zranění, některých hráčů a budete hrát daleko líp. A já mu odpověděl, že nechci, aby se zranili, ale šli hostovat někam jinam...

     • Srdcař Plavšič15.7.2017 11:59reagovat

      Já vkládal do nového trenéra naději, že se tenhle chlív vymete. Vácha měl být už minimálně rok pryč, místo toho vyhodíme Mazucha.

       

      Vedení je v tomhle směru naprosto neschopné, se snad bojí některé hráče, kteří jsou pro nás jak koule u nohy, vyhodit. Vždyť Jiráček kdyby se sám nezasadil o ukončení smlouvy, tak ho pošleme do Zlína jenom na hostování. Od toho si slibujeme co? Že v 31 letech se nějak zázračně dostane do repre formy? Ach jo, další ostuda prostě.

     • hombre15.7.2017 12:02reagovat

      Ještě dodám, že to myslel tak, že budou hrát pořád, k i kdyby podali trakaře, proto psal o zranění těch hráčů. To jen na vysvětlení, jak to myslel.

   • hombre15.7.2017 11:40reagovat

    Tak mohu tě uklidnit, Lafata a Koubek budou v základu celý podzim, na tom nikdo nic nezmění. Celé jaro píšu to stejné, že nemůžou vedle sebe hrát Vácha, Sáček, Marec a Lafata. Co se změnilo? Nic a hra je stále stejná - strašná, bez běhání, bez nápadu, bez kombinace, bez přihrávky... My umíme dobře bořit, ale neumíme vůbec tvořit Neutrální. Když nebudeme dominovat ve středu pole, nebudeme dominovat v zápase.

    A ohledně Davida, byly doby, kdy byl nepostradatelný. Pro mě byl osobnost a klidně bych mu vytesal na Letné sochu. Ale doba se změnila, už 2 roky naši hru kouskuje a zpomaluje. Stává se více méně přítěží a možná i hráč, který je nenáviděný...

  • rabac15.7.2017 12:12reagovat

   Svádět neschopnost středové řady na tvorbu hry na Váchu je pěkná blbost. Vácha není oblíbenec stejně jako poslední dobou Lafata ale než se začnou hráči vyhazovat , musí být nějaký hráč lepší. Lepší DZ není a tak Strama správně vyhodnotil, že se musí v případě Váchovo zranění někdo koupit- nemá to kdo hrát vyjma Frýdka a Marečka, ale ty na tomto postu nedosahují opravdu

   větší kvality než Vácha.Post 10 nebude Lafata hrát když bude někdo lepší a opět nikdo takový není a za to Lafata opravdu nemůže. Kritiku spíše zasluhují hráči jako .V.Kadlec,Juliš,kteří výkonem vůbec na Spartu nemají. Sáček je dobrý fotbalista,ale tvoření hry mu opravdu nejde a jeho produktivita je mizerná, je to hráč na post mezi. Ještě přidám dalšího neoblíbence M.K, platí pro něj stejná, když bude někdo lepší určitě bude na lavičce.

   • hombre15.7.2017 12:24reagovat

    Na postu 10 může být úplně každý, protože Lafata je tam úplně neškodný. To si může sednout na půlku a bude to stejné. Nezpracuje, nenahraje, nerozběhne se, nemá vidění 10, vydrží tak max. 30-40 min. A Vácha je na tom stejně - když ho máme trneme kolik bude redek, faul za faulem, nepřihraje, běhá všude a zároveň nikde, ale to je celá naše středová záloha...

    • trinact15.7.2017 12:55reagovat

     Tak jak to postavit? Osobně bych tento post v případě posily jen na ”šestku” vyřešil Plavšićem. Jeho nadstandardní pohyblivost bych neomezoval lajnou, zároveň muže zdvojovat při napadání, nebojí se vystřelit, nebo zvolit správně řešení v přechodové fázi. Marec se vyjádřil, že rád hraje na ”vyšší pozici”, ale na ”desítku” nemá podle mě předpoklady. Kadlec je tam marnej, Šural je hroťák.

     • hombre15.7.2017 14:29reagovat

      Myslím, že kdokoliv, ale já bych tam zkoušel Vencu, nebo Plavce, ale zranil se Vuka, tak ne, chybělo by křídlo.

      A co někoho z dorostu? Máme ho hodně dobrý a tam by se někdo určitě našel. To je otázka na sendiho, ten to má zmapovaný dobře, já ho rok neviděl, proto neříkám jméno, hodně se to tam točilo. Ale když mu dá šanci, tak bude trhat trávu, bude jezdit po prdeli. Po pár nezdarech, které určitě přijdou, by to začalo klapat, protože je tam obrovský předpoklad pro zlepšení, než vyhořelej Lafata....

   • Jerababa15.7.2017 12:55reagovat

    Kde si asi myslíš, že začíná většina akcí? Kde se rozhoduje o tom, jak bude vypadat protiútok? Co by asi měl umět DZ? Vácha od svého zranění je tak třetina Váchy před zraněním a tak půl Marečka(ač to taky není můj oblíbenec). Místo Váchy může být na hřišti jakejkoliv další obránce a na hru to nebude mít vliv, protože Vácha dopředu je už nějakej pátek jedna velká 0.

    Lafata na 10 už nikdy lepší nebude, spíš strmě horší a stále dokola zkoušet, jestli se tam nechytne je blbost. Předpoklad je zřejmě, že by mohl nabíhat do prostorů uvolněných Jankem, ale Lafi už tam prostě nestihne doběhnout. Už v minulé sezoně bylo znát, že ho rychlost a výbušnost začíná opuštět, což limituje tu schopnost být na tom správném mistě. Já vím, že on ví kde by měl v daný okamžik být, ale už to prostě přestáva stíhat. Ke každýmu hráči chovám respekt, ale každá kariéra má svůj vrchol po kterém přichází sešup. U někoho rychlý u někoho pomalý. Zákonitě přichází i chvíle, kdy by měl odejít. Lidé často dělají chybu, že toho, kdo hráče nahradí, srovnávají s tou nejlepší a nikoliv aktuální formou nahrazeného.

  • rabac15.7.2017 12:12reagovat

   Svádět neschopnost středové řady na tvorbu hry na Váchu je pěkná blbost. Vácha není oblíbenec stejně jako poslední dobou Lafata ale než se začnou hráči vyhazovat , musí být nějaký hráč lepší. Lepší DZ není a tak Strama správně vyhodnotil, že se musí v případě Váchovo zranění někdo koupit- nemá to kdo hrát vyjma Frýdka a Marečka, ale ty na tomto postu nedosahují opravdu

   větší kvality než Vácha.Post 10 nebude Lafata hrát když bude někdo lepší a opět nikdo takový není a za to Lafata opravdu nemůže. Kritiku spíše zasluhují hráči jako .V.Kadlec,Juliš,kteří výkonem vůbec na Spartu nemají. Sáček je dobrý fotbalista,ale tvoření hry mu opravdu nejde a jeho produktivita je mizerná, je to hráč na post mezi. Ještě přidám dalšího neoblíbence M.K, platí pro něj stejná, když bude někdo lepší určitě bude na lavičce.

   • Lobrock15.7.2017 18:49reagovat

    Koukám, že jsi velký fanda fotbalu 80. let...

 • Dz

  Bunda15.7.2017 10:49reagovat

  Nějaké nápady? Super by byl Traore ze Zlína za Holzera.

  • trcmano15.7.2017 10:53reagovat

   dobrý nápad :)

  • SuperFrankie15.7.2017 12:35reagovat

   Machalík ze Slovácka

   • kucadorepre15.7.2017 13:02reagovat

    Ten je spíš ofenzivní ne ???

    • SuperFrankie15.7.2017 13:14reagovat

     Normální šestka podle mě. Úsměv

     • kucadorepre15.7.2017 13:32reagovat

      Já ho mockrát neviděl ale 6ku si myslím, že tam hrál Daníček nebo Šumulikoski a Machalík bud box to box nebo 10ku....

 • Luftjarda

  trcmano15.7.2017 10:04reagovat

  (cítí se zklamaně) Lobotka za 5M euro do Celta Vigo.

 • Shala

  kopyto15.7.2017 9:38reagovat

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali někdo neví, proč se v přípravě vůbec nezkusil Shala? Jestli se nepletu, tak stále patří Spartě a i když to není žádná hvězda, tak v současné záloze by rozhodně patřil mezi tvořivější hráče. Chápal jsem řeči o tom, že na Spartu nemá, v době, kdy jsme měli Dočkala a Matějovského coby tvůrce, ale v současnosti tuhle roli zastávají Marečkové, Frýdkové, Váchové a vepředu hraje desítku dokonce Lafata, takže mi přijde, že tahle doba už skutečně pominula.

  • ACSOLDBOY15.7.2017 9:48reagovat

   Se Shalou se již nepočítá, dostal svolení si hledat nové angažmá.

  • trinact15.7.2017 11:02reagovat

   Zajímalo by mě, kdo tohle kokotský rozhodnutí vymyslel.

   • Srdcař Plavšič15.7.2017 11:09reagovat

    Ten, kdo viděl, že se neprosadil ani v Turecku. Snad mu tam přihrávali...

 • To by bylo vtipne :)

  raven15.7.2017 2:40reagovat

  http://www.mozzartsport.com/vesti/kakav-bi-to-transfer-bio-sparta-poslala-ponudu-za-donalda-u-igri-je-600-000-evra/172749

  • ajosek15.7.2017 7:44reagovat

   vtipné by to bylo,ale vzhledem k tomu,že už hrál předkolo El,tak by za nás v poháru nemohl nastoupitSmutek

   • lidoop15.7.2017 8:30reagovat

    Neplati to nahodou jenom pro posledni predkolo?

    • Gulis15.7.2017 8:40reagovat

     Kdyby jsme postoupili do skupinové části, tak v ní hrát může.

     • lidoop15.7.2017 10:05reagovat

      Jop, tak jsem to myslel

      • nick189315.7.2017 11:58reagovat

       https://www.transfermarkt.de/guelor-kanga/leistungsdaten/spieler/231306/plus/0?saison=2016

       tohohle bych chtěl víc Smích

  • Jerababa15.7.2017 13:25reagovat

   Zajedem do něj jak loni zajeli do Konateho. Ale vypadá dobře. Na Váchu by se takový video sestříhat nedalo ani náhodou. Dopředu o dva levely lepší.

   • Jerababa15.7.2017 13:36reagovat

    I když prej zrovna nemá formu...

 • Gökhan Inler

  nick189315.7.2017 0:11reagovat

  https://www.transfermarkt.com/gokhan-inler/leistungsdaten/spieler/19041/plus/0?saison=2016

  bez smlouvy,co vy na to?podle mě reálná šance,na rok ideál.

  • astronautacs15.7.2017 0:26reagovat

   Podepsal smlouvu v Turecku

 • Rosa

  Fiat50014.7.2017 22:30reagovat

  Neviděl jsem. Dalo se na něho dívat? Díky.

  • standis14.7.2017 22:31reagovat

   na youtube je záznam

  • kapacitos14.7.2017 22:32reagovat

   Tak se na něj mrkni ze záznamu, 20 minut snad zvládneš Úsměv

  • Kubajs714.7.2017 23:33reagovat

   Na Rosu se dá dívat vždycky <3 . Jeden dlouhý míč mu ulítl do autu, jinak klasika. Každý balon hlava nahoře a rychlých pár metrů kupředu a přehled. K nezaplacení (y)

   • Clif14.7.2017 23:41reagovat

    Bohatě by stačilo kdyby od něj ostatní záložníci odkoukali nabídku po nahrávce. To je úžasný s jakou lehkostí se dostane do pozice, kdy má hru před sebou a v klidu může převzít nahrávku. Takovej Vácha nahraje, rozkročí se a čeká jestli mu to stoper narazí zpět, ale v tu chvíli už jsou před ním dva protihráči...

   • hombre15.7.2017 0:07reagovat

    Pořád v Reichu? Já byl samozřejmě v práci Neutrální. Mrknul jsem se na zápas, trochu zběžně, jsou to skoro 2 hoďky, ale viděl jsem to jen já? Blackburn bude hrát 2 ligu. Jejich záloha nás přejela, my prostě nemáme motor, který bude dávat sílu ofenzívě. Vůbec nevím, co hrál Šural, Lafata, Vata, Sáček. My máme takový bořiče, ale ti vůbec neví, co je to podržení míče, obehrání soupeře, podívání, kde je spoluhráč, nahrávka na 10 metrů, atd. Co chceme hrát v lize? A v EL v Bělehradě? Obrana to vcelku zvládala, ale je to pořád 2 liga...

    Já se pořád uklidňuji, že jsou zatavení, ale je to pravda? Hra nemá systém, je to chaos, hra na náhodu.

    Možná mám posimistické oči, ale dá se z toho něco udělat? Dá se z toho postavit neporazitelný tým v lize a konkurenceschopný v EL?

    • hombre15.7.2017 0:09reagovat

     Neporazitelný - spíš tým, který bude nahánět soupeřům strach.

     • Clif15.7.2017 1:57reagovat

      Opravím tě, je to třetiligový tým. Bohužel i takový tým je lepší kombinačně a technicky, to si musíme přiznat. Záloha nefungovala. Doufám že ta nová 6 co příjde bude umět podržet míč a nahrát. Další věc, kterou nechápu jsou neustálé nákopy od Koubka - Když stopeři viděj, že není od záložníků nabídka tak ať to nakopnou sami, jsou k útočníkům o 20 metru blíž a navíc mají (předpokládám) lepší kopací techniku než Koubek. Nad timhle kroutim hlavou ve hře sparty už pár let a zatim to žádnej kouč nedokázal odstranit. Přitom je to stále podle stejné šablony. Nahrávka na krajního beka od stopera, ten nemá komu tak zasekne, vrátí stoperovi, kterého už napadá útočník, pošle to gólmanovi a ten to posílá nepřesným pasem dopředu, kde ztrácíme míč...

      • hombre15.7.2017 10:33reagovat

       Ale postoupil, nebo ne?

       Mě ty výkopy brankáře nějak netankujou. Jestli mě něco sere, tak to že nás v poli přehrávají všechny týmy. Nějak si nevzpomínám, že jsme vloni někoho v poli přehráli, to myslím v lize. V některých zápasech doma, ale venku? To je náš největší problém. Záloha - motor týmu. U nás není nikdo, kdo by vzal na sebe tu odpovědnost, každý se snaží míč dát rychle někomu jinému, jen aby to sám nezkazil. Já to chápu, my máme jen DZ, žádného tvořivého záložníka, Žádného!!! To se ale nedá hrát, doprdele Neutrální.

       • Filas15.7.2017 11:40reagovat

        Tvořivého záložníka sice nemáme,ale i tak se tady najde dost diskutujících, kteří tvrdí, že ho nepotřebujeme, že máme Marečka atd. Bohužel je v každém zápase vidět, že my toho tvůrce hry potřebovat budeme,jinak nás v záloze přehraje kdejaký druholigový tým. Chybí nám kreativita,překvapivá přihrávka i jen to podržení balonu v určitých fázích hry...divím se, že to trenér nebo i vedení nevidí. Hrát po křídlech je super, ale aby jim taky měl kdo nahrát.

        • hombre15.7.2017 11:52reagovat

         Hmm, to píšu už půl roku...

         • asgard3315.7.2017 12:35reagovat

          Hmm,a půl roku tady slyšíš,že žádného špílmachra nepotřebujem a že v dnešní době se s něčím takovým nehraje,stejně jako se nehraje s ”dvoumetrovým kopytem” v útoku...

          • hombre15.7.2017 14:33reagovat

           Nazdar, dlouho jsi tu nebyl.

           U stopera to už pochopili i ve vedení taky, tak ještě půl roku, než pochopí, že musíme koupit 2 špílmachry, pak teprve to začne klapat. Otázka je kolikátí v té době budeme....

 • Rosa

  Fiat50014.7.2017 22:30reagovat

  Neviděl jsem. Dalo se na něho dívat? Díky.

 • Milník

  Dynamo14.7.2017 22:21reagovat

  Každopádně dnešek je docela milník v historii Sparty.

  Klub vykoupil hráče Galatasaray (a bývalého kapitána) pod smlouvou. Jak správně poznamenal sport.cz, Křetínský otočil kolem dějin http://bit.ly/2unm7Hy

  Otázka zůstává jaká posila to bude. Chtěl ho Stramaccioni,má ho.

  • plochodraznika14.7.2017 22:51reagovat

   Spíše bych se zamyslel nad tím, proč ho Gala prodali pokud by byl pro ně tak dobrý, ale uvidíme. Včera Gala chytli 2-0 někde ve Švédsku, takže asi tak hvězdnou obranu nemají a on tam loni nehrál všechno. Ale třeba mu to sedne u nás, každopádně ty cifry za něho a Ben Haima na to jsem zvědavý co předvedou na hřišti.

77247 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha