Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Vcera jsem trpel

  petr13718.9.2017 16:07reagovat

  Stejne jako vy vsichni krome trollu. Ovsem s trenerem mam dal trpelivost a hodlam ji mit dal, klidne do konce sezony. Zaroven ale verim, ze si udela poradek v kadru a bude nemilosrdnej k flakacum. Nahoru nas vytahne jen tvrda prace a to na treninku i v zapasech.

  • Thermopyly18.9.2017 16:13reagovat

   Víra je krásná věc a nehodlám vám ji brát. Ale tenhle trenér na to asi nemá, protože dosud, kam vlezl, tam sedm let tráva nerostla. Ponechám si svou krajní skepsi a čas nás rozsoudí.Úsměv

  • pivees18.9.2017 16:20reagovat

   Trpělivost je fajn, ale je třeba při tom vidět aspoň nějaké zlepšení. Klidne, at si zmrzlinari odkocirujou celou zimní přípravu, ale pokud i na jaře budou ztrácet se slabými a nebudou schopni vyhravat s nejlepšími, tudíž zmzlinar se bude vzdalovat případným poharum v následující sezóně, tak čím ho vyhodej dřív, tak tím delší čas bude mít jeho nástupce. Sparta při úrovni nasi ligy prostě bez evropských poháru byt nesmí.

   • Thermopyly18.9.2017 16:24reagovat

    Hele, to o té trpělivosti běžte říct našim pacošům v kotli. Ti už jí tedy nazbyt nemají.Smích

    • pivees18.9.2017 16:37reagovat

     Verim. Kdyby Ti pacosi viděli aspoň náznak zlepšení, maximalni bojovnost a hlavně útočnou hru, když už ta obrana stoji tak za prd, tak by se jim snad mohlo ulevit. To je myslím největší problém zmzlinare, ze se mu nedaří hochy nabudit k bojovnejsim výkonům, když už se mu nedaří je správně poskládat.

  • majtin18.9.2017 18:05reagovat

   V tomhle se neshodneme - dát trpělivost trenérovi je fajn, ale já v naší hře nevidím nic výrazného, co by mi dávalo naděje na lepší zítřky. Někdy prostě máš v přípravě třeba i špatný výsledky, někdy pak i ze začátku soutěže, ale vidíš tam nějaké automatismy, že všechno do sebe začíná zapadávat, hráči se zlepšují individuálně a že je jen otázka času, kdy to přinese výsledky. Já nic takového u nás nepozoruji.

   Před více než měsícem jsme se bavili o tom, že je čas trenérovi nechat dobu hájení. Pro mě už ta doba končí - tvrdím, že pod Stramaccionim už líp nebude. Můžeme pár kol počkat, ale jen se potvrdí co říkám. Případně přes zimu přivede pár posil...a zase to nebude fungovat.

 • Kamarádi,

  Thermopyly18.9.2017 15:34reagovat

  takže pokud v jiných týmech hrají bývalý (jak píšete ”vyštvaní”) Sparťani jako z partesu, proč si myslíte, že kčertu byli tak marný u nás? Řešíte tu, kdo by měl odejít, ale není to jenom následek něčeho jiného? Já nevím, trenéra nebo přístupu vedení třeba?

  • munzig18.9.2017 15:41reagovat

   Nebudu uvádět konkrétní případy, ale ať si můžou Slavisti nebo Plzenáci říkat co chtějí tak takový tlak u nich není.

   Sparta se probírá horem dolem, každý den v novinách na netu, titulní stránka sportu je bez Sparty málokdy. i ten koho nezajímá fotbal tak Spartu nemá rád nebo se do ní trefuje. Tenhle tlakuž hodně kvalitních hráčů neuneslo. To je úděl Sparty.

   • Thermopyly18.9.2017 15:45reagovat

    Je zajímavé, že třeba v Anglii jsou všeobecně tlaky asi mnohem větší a ty týmy hrají krásnej fotbal. To je podle mě takový český alibismus svádět mizerný výkon na psychiku. Často mám pocit, že nějakej tlak neleží našim kopálistům v patě. Ale je to jenom můj (stále pesimističtější) názor.

    • AlaMierda18.9.2017 15:48reagovat

     taky se tam nikdy moc našich hráčů neprosadilo

     • Thermopyly18.9.2017 15:51reagovat

      Že by za to mohl ten nepřiměřený tlak, myslíte?Smutek

      • AlaMierda18.9.2017 15:58reagovat

       může za to nedostatečná kvalita našich borců a jejich myšlení. O tom jsem se mohli přesvědčit už i u nás. Trochu se zvýšila konkurence a hned někteří by přestupovali nejradši do zahraničí. Jen si zapomenou položit otázku co by tam chtěli dělat, když tam ta konkurence je mnohem větší a nikdo se s nimi po pár špatných výkonech nebude párat a bavit.

    • munzig18.9.2017 15:52reagovat

     V dorostu v Anglii platí, že na svoji šanci čeká na jednom postu sedm osm dalších hráčů. Už jako náctiletí se učí psychické odolnosti a v tom mají před českou mládeží obrovský náskok.

     Co se stane když se v 16cti o klukovi zjistí že je talent? Pokud nemá správně nastavenou hlavu tak povolí bude si myslet že mu stačí talent. Co udělá český trenér? Je rád že má takovýho hráče v týmu a některé věci mu promine. Pak když se ten hráč ve 20ti dostane poprvé pod tlak už je pozdě vrátit ty roky zpátky. V Čechách jsou hráči mnohem psychicky méně odolní než v cizině.

     • Thermopyly18.9.2017 15:58reagovat

      Souhlasím. A taky chovám podezření, že vyložené talenty a bojovníci nemají šanci se do top týmů prosadit, protože protekce funguje i tady. Stejně, jako se hercům rodí zjevně samé herecké talenty, tak se fotbalistům (i hokejistům) rodí největší talenty. A nemyslím tím jenom Frýdka.

     • Sendi18.9.2017 16:02reagovat

      tohle cos napsal je podle mě spekulace...Já si třeba myslim, že to je úplně naopak...přinejmenším ve Spartě i talentovaní hráči dostávají neskutečnou čočku v pracovitosti, jakmile nepracujou dobře, tak prostě nehrajou. Ono je dost dobře možný, že je to úplně obráceně a v zahraničí se s nimi prostě víc individuálně pracuje než u nás...Osobně si myslim, a říkám to dlouhodobě, že největší problém mezi českým hráčem a hráčem z vyspělých lig je v sebevědomí a to se dosahuje přece jenom asi jinejma cestama, než naznačuješ...Jako bonus bych jen poznamenal, že třeba naše devatenáctka s Angličany hrála v semifinále EURA naprosto vyrovnanej zápas...Jestli v něčem mladí čeští hráči vynikají nad soupeři, tak je to právě pracovitost a ochota plnit taktiku...čili tak jednoduchý si myslim to nebude...

      • Sendi18.9.2017 16:03reagovat

       *největší rozdíl

      • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:05reagovat

       +1

     • Spartmam18.9.2017 16:07reagovat

      V Anglii i jinde na západě, jsou ti kluci zvyklí od mala žít v akademiích a učí se samostatnosti bez rodiny. Ti co to nezvládají odpadají hned v mladým věku. U nás jsou to maminčiny prdelky.

      • Sendi18.9.2017 16:10reagovat

       Moje ségra je v akademii od dvanácti let na internátu, takže tohle už taky tak úplně neplatí a třeba u Pražských klubů je těch přespolních hráčů gigantické množství, chodí sem z různých koutů republiky už velice brzo, takže to je taky spíš taková polopravda :)

       • Sendi18.9.2017 16:11reagovat

        A navíc, do týhle logiky nezapadá ani to, že ikdyž z česka ti hráči odejdou na internát do zahraniční akademie velice brzo, tak rozhodně není pravidlem, že by se prosadili, čili...your argument is invalid Smích

  • Kibic18.9.2017 15:58reagovat

   Mikloško to napsal dobře. Mi tu některé naše hráče vynášíme do nebe, ale ve světovém fotbalu se neprosadí. Proč to jejich předchůdci dokázali a současní ne?

   • Sendi18.9.2017 16:09reagovat

    Podle mě je chyba v trénování...Lidi se rodí pořád stejní, co se mění je způsob tréninku - všude ve světě se změnil obrovsky, jen u nás spíš míň, zejména u hráčů narozených v první polovině devadesátých let je to vidět markantně, naštěstí se to i u nás výrazně zlepšuje, ale zaspali jsme natolik že budeme svět dohánět spíš pomalu a taky dodám, že velký rozdíl prostě ať chceme nebo ne je v penězích...

  • blablabla18.9.2017 16:16reagovat

   Ja myslim, ze tohle si trefil. A ze tohle je otazka pro Vás k řešení. A nemyslim si, ze je to o jinem tlaku. Takovej Horvath nez sel (byl vyhozenej) k nam, prosel jinyma klubama a tlakama, nez byl u Vas.a mnozsvi htacu co jinde ozilo zatimco u Vas stradalo, nemuze byt dle myho nahoda ani otazkou pouhého tlaku

 • Mozne reseni

  Boskovic18.9.2017 15:15reagovat

  Muj pohled je takovy ,ze jako motivace a zaroven pokora chybi u A-tymu zena. Ne kurva ,ale třebas masérka. Jako na hokeji. Alespon by se hraci mohly vyzpovídat a nechodit chlastat do bordelu a soustředit se v ramci klubu na vykon.

  • Sendi18.9.2017 15:16reagovat

   tyvole kde ty ses vzal, to mi hlava nebere Smích

  • kopejtko18.9.2017 15:37reagovat

   tak sociální pracovnice na Strahově normálně fungují Úsměv

   • Thermopyly18.9.2017 15:46reagovat

    Nezapomínejte, že naši zlatí hoši jsou velice vybíraví.Úsměv

   • Spartmam18.9.2017 15:51reagovat

    To jo a jsou za to královsky placený.SmíchSmíchSmích

  • peterpan2718.9.2017 15:44reagovat

   SmíchSmíchSmích

  • ACS 189318.9.2017 15:53reagovat

   SmíchSmích

  • bobo18.9.2017 16:00reagovat

   Ty už nepij

  • Nuff18.9.2017 18:22reagovat

   Jses takový milý mýtický oživení, za mě OK.

 • Funin

  Sendi18.9.2017 15:09reagovat

  Funine, jak jsi psal, že týmu chybí organizace typu ”Ty poběžíš sem a ty sem”, tak já si třeba myslim, že to není tak docela pravda - směrem do defenzivy, například včera několikrát jak Frýdek tak Mandjeck vystupovali ze svý pozice na Hušbauera třeba až k pozici Slávistickejch krajních beků a tam ho napadali, to byla očividně nacvičená věc a i další věci tam jsou - některý tam naopak nejsou, třeba Frýdek s Mandjeckem se nejsou schopni dohodnout kdo zůstane dole a pak tam Stoch zakončuje třikrát úplně sám, ale prostě - něco tam je...co tam ale, přesně jak píšeš, naprosto chybí, tak jsou to nacvičený věci směrem dopředu a tady pozor, tady já osobně vidím největší problém v jedné věci - Italští trenéři jsou obecně známí tím, že vzadu sází na nacvičené věci a organizaci a dopředu naopak na individuální talent hráčů a jejich kreativitu. To, že je to fakt i u Stramccioniho nasvěčuje hlavně typ příchodů - Ben Chaim, Biabiani...bohužel problém je ten, a tady vidím skutečně největší chybu Italského trenérského týmu, že zásadním způsobem podcenili kvalitu české ligy směrem k organizaci a že individuální talent ofenzivních hráčů prostě nestačí...Já se tu doteď moc ke hře našeho týmu a tomu co předvádí trenéři nevyjadřoval, ale tohle mi připadá, že se sluší poznamenat, teda je to samozřejmě můj subjektivní názor na základě dosavadních výkonů, může se to změnit žejo...

  • Funin18.9.2017 15:19reagovat

   to s tím běháním sem právě myslel hlavně směrem do ofenzívy, aby prostě háběhama donutili obránce někde uvolnit prostor a ten potom využili, ale může to být tak, jak píšeše, že jim ve směru dopředu nechávají volnost.

    

   A jak píšeše s tou obranou, tak přesne toho Stocha jsem měl namysli, co si tak pamatuju, tak většinou jeden z dvojice Frýdek Mandjekc byl vylezlej někam ke kraji kde napadal hráče s míčem, druhej zacouvanej mezi stopery a před vápnem díra jak Macocha. Proti Karviné zase hlavně levá strana nechávala v obraně hrozné díry, stačilo když se karviňští protočili, popoběhli a hned bylo zle, mít trošku víc klidu nebo drzosti s míčem, tak sme prohráli.

   • Sendi18.9.2017 15:23reagovat

    Jo já tušil jak to myslíš, tak jsem to chtěl vztáhnout na typickej charakter Italskejch koučů, že oni to tak prostě praktikují...

     

    Ano, já tam některý chyby viděl taky v defenzivě, vždy mi přišlo, že se na to dobře zareagovalo o poločase - což je signál dobrý práce trenérů...včera mi to tak ale nepřišlo, ale zase tady bych se Stramaccioniho trochu zastal, ono to nakonec bylo přesně tak jak řekl před zápasem - vůbec nerozhodla taktika...

    • Funin18.9.2017 15:29reagovat

     taky si říkám, když koukám na TBCH a Biabianyho, že to jsou posily myšlené hlavně pro EL, kde prostě Sparta většinou není jasný favorit a tudíž hraje spíš na brejky než do plných. Na naší ligu jim chybí pohyb a někdo, kdo by jim poslal míč do náběhu za obranu.

      

     Zajímavá je taky hra Rosy, proti Karviné byl spíš zataženější, bral si míče od stoperů a Mandjecka a řídil tu hru zezadu. Proti Slávii se pohyboval dost často pod hrotem, ale bohužel jsme k němu nedokázali dostat míč a tudíž byl zbytečnej. Podobně si vybavuju hrával Čermák pod Zdendou, buď běhal kolem vápna a nedostal balón, nebo si pro něj seběhl k obráncům a pro změnu ho neměl on komu dát.

     • Sendi18.9.2017 15:34reagovat

      však taky proto a nebyl jsem tu sám, jsem chtěl i proti Slávii aby hrál Rosa na pozici včerejšího Frýdka, protože Frýdek ani Mandjeck neumí moc dobře dostat míče nahoru, v tom je silnější spíš Sáček a je škoda, že byl nemocný, mohl být platný...nicméně prostě rozhodla hladovost a týmovost Slavie, tam prostě zatím nejsme, v tom týmu není dostatečně silná chemie, nejsou tam vítězné typy jaké jsou třeba v dorostech...Ze Sparty musí sálat síla a to tam rozhodně není...

      • Funin18.9.2017 16:29reagovat

       jo o tomhle jsem taky uvažoval cestou z nákupu, že prostě už teď ti hráči nejsou zvyklí neustále vyhrávat titul, jako tomu bylo v 90. letech, kdy prostš stále v tom týmu byl někdo, kdo už pár titulů vyhrál a nové hráče to naučil. A že teda aspoň ty výhry v mládeži, by to měli ty hráče naučit, jenže to pak nejsme schopni přenést do Ačka.

        

        

  • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 15:39reagovat

   S timhle souhlas. Něco tam je. Ale je toho málo.

    

   Velký problém je komunikace.

   • Sendi18.9.2017 15:42reagovat

    obrovský problém...naštěstí asi nejsnáz řešitelný, jen hráči musejí chtít si rozumět...

    • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:07reagovat

     No ale v jakém jazyce? Jako asi by to měla být angličtina. Ale umí opravdu všichni anglicky? (Nemyslím češi, myslím třeba biabiany, kaya, chaim, plavšič, mandjeck, mavuba..)

      

     Protože ruku na srdce, ani Stramacciony neumí anglicky zrovna dvakrát dobře. V každém rozhovoru naseká tolik gramatickejch chyb, že by ani neodmaturoval. I když..třeba to není potřeba :)

     • Sendi18.9.2017 16:13reagovat

      jasněže by odmaturoval, vždyť vystudoval práva, prostě třeba jí má zrezlou, ale to je jedno, ono to stačí...a na hřišti je to podle mě spíš než o volbě jazyk o ochotě si porozumět...když se ti hráči znají dýl, nemusí na hřišti zrovna konverzovat o Platónově jeskyni žejo :)

      • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:23reagovat

       To jsem nevěděl. Tak je zajímavé, že dělá tolik chyb :D.

        

       No taky mi přijde, že někteří hráči skoro rozumí, ale je jim pohodlnější dělat jakože nerozumí :D

 • Frýdek

  jareoslav18.9.2017 14:23reagovat

  Nechte Frýdka Frýdkem.Takhle jste nadávali Hušbymu a poslali jste ho do Slavie,takhle Delimu poslali jste ho do slávie a dneska jsou to nejlepší jejich hráči. To samý jsme udělali z Plzně a Liberce kam jsme také poslali ”nepotřebné hráče”. Frýdka pošlete do slávie a bude to jejich další nejlepší hráč.Jak tady někdo psal máme moc nos nahoře je třeba sklopit a hlavu a být pokornější a hlavně se zbavit Kotalíka a Svobody a kdyby se našel vhodný kupec tak ať to raději Křetinský prodá.

  • kopyto18.9.2017 14:44reagovat

   Jasný, zbavíme se Kotalíka a Svobody a budou z nich nejlepší manažeři u soupeře, měl bys sklopit hlavu a být pokornější, neboť přeci nezáleží na současné výkonnosti daných lidí, ale na tom, abychom jejich odchodem náhodou neposílili ostatní ...

   • pátek18.9.2017 15:00reagovat

    Pokud bude jinde nejlepším manažerem tak ukáže, že nebyl dobrým Sparťanem a nebude ho škoda.

  • Sendi18.9.2017 14:45reagovat

   aby bylo jasno, já jsem tu sice Frýdka kritizoval, ale rozhodně si nemyslím, že to je špatný hráč...nicméně ve Spartě, zdá se, bohužel ne vždycky jde kvalita hráče ruku v ruce dobrými výkony...

 • Co s tim?

  waaw18.9.2017 14:19reagovat

  Docetli jsme se tu, koho mameihned odvolat, koho vyhodit atd. Zkuste napsat kratce svuj navrh jak byste problem resili, jake hlavni kroky byste udelali okamzite, v prubehu sezony ci po sezone. Ono je totiz jednodussi bourat nez stavet

  • Tyrrael18.9.2017 14:21reagovat

   Já bych dal trenérovi rok a ke konci sezony se uvidí, jestli to byl dobrý nápad nebo špatný nápad nebo jaký nápad? Úsměv

   • Spartmam18.9.2017 14:49reagovat

    To by taky jaro mohlo dopadnout jak letos....noví hráči, novej trenér a čekání, až si to sedne. Brrrr. Údiv

    • Tyrrael18.9.2017 14:59reagovat

     Myšleno jako to napsal Sendi níže.

     • Spartmam18.9.2017 15:13reagovat

      Taky nejsem pro častou výměnu trenéra a ještě před týdnem bych s tebou a Sendim souhlasil. Jen už zkrátka Italovi nevěřím že ví, co s tím....??Smutek

      • Tyrrael18.9.2017 15:29reagovat

       Já už jen doufám. Smích

   • pátek18.9.2017 15:05reagovat

    To by Sparta taky mohla hrát v národní lize.

    • Tyrrael18.9.2017 15:28reagovat

     To by mohla, ale myslím si, že s tím co teď hrajeme to nehrozí.

  • Sendi18.9.2017 14:39reagovat

   dal bych tomu rok...myslim si, že tohle celý je obrovská zkušenost pro naše hráče i vedení, zjišťujeme teprve, jak se v naší lize můžou chovat TOP hráči, některý věci se předvídat asi daly, ale některý ne, a já si myslim, že to celý bude nakonec velice prospěšný, bohužel, to mělo proběhnout dva roky zpátky, ale nedá se nic dělat, nechal bych ten trenérskej tým na tom makat a pak se uvidí...

   • pivees18.9.2017 16:47reagovat

    S tím rokem bych možná i souhlasil, ale pokud nebude po zimní přípravě vidět na hřišti něco rozumného, bojovnost, touhu po vítězství a budem ztrácet body, tak to smysl dle mého prodlužovat nemá.

  • Funin18.9.2017 14:40reagovat

   být majitelem, tak dám trenérovi šanci ještě do zimy, prostě teď se s tím stejně nedá nic dělat. Když se to nezlepší, a tím nemyslím výsledky, ale hlavně týmovou hru, tak v prosinci sehnat dvojici sportovní ředitel - hlavní trenér, ideálně bych na pozici sportovního ředitele viděl někoho ze zahraničí, kdo má již nějaké zkušenosti a trošku renomé a trenéra bych viděl nějakého maldšího Sparťana - Hašek, Holoubek, Horňák, Trpiš. Důležité je, aby oba měli podobný náhled na fotbal, aby měli stejné preference co se týče herního systému a potřebných vlastností hráčů. Ty dva bych pak nechal vybrat základní kádr tak 16 hráčů ze stávajícíhi Atýmu + třeba 2-4 posily, a ten bych doplnil pár mladíky. V létě by pak přišla další vlna doplnění zase tak 3-6 hráčů. Trval bych ovšem an tom, aby ty letní posily přišli už na začátku přípravy a abychom měli i vytipované náhrady za případné odchody - i když pochybuju, že o naše hráče bude letos zájem ze zahraničí.

  • munzig18.9.2017 14:42reagovat

   V tuhle chvíli je nejrozumnější nechat realizační tým takový jaký je, a začít s přestavbou vedení. Realizák bych případě že by se nic nezměnilo řešil v zimě.

   Vyhodit Kotalíka, se Svobodou

   Na místo Kotalíka bych dosadil Hřebíka který by měl na starost celé sportovní směřování klubu, nechal bych zřídit B-tým a dal k němu třeba Holase. V létě bych odkoupil licenci nějakýho klubu v ČFL a rozjel bych fungování béčka tak jak se má.

   Pokud by podzim skončil tak tragicky jak to vypadá. Rozvázal bych smlouvu s členy realizáku a hřebík by se sháněl po jinym. S tím že se přivedou max 3 hráči do základu. V tu chvíli by bylo zbytečné hostování Bibiho, rozvázal bych smlouvu s Mavubou a Jankem. Zbytek by musel ukázat o moc víc než do teď

   • hombre18.9.2017 14:47reagovat

    Toto bych udělal i já, ale nevím, jestli by veřejnost souhlasila s Hřebíkem a hlavně on už není nejmladší a aby dával krk na špalek asi potřetí, nevím... To zavání infarktem.

   • Sendi18.9.2017 14:49reagovat

    Já si myslím, že Hřebík už na to nemá, bejt v top manažerský pozici neni žádná prdel a dělat to v jeho věku mi přijde skoro nemyslitelný...

    • hombre18.9.2017 15:07reagovat

     Neopisuj Smích.

     • Sendi18.9.2017 15:10reagovat

      promiň Brňáku :D Já neměl na mysli infarkt, já měl na mysli kvalitu práce, takže to neni až tak doslovnej opis Smích

      • hombre18.9.2017 15:23reagovat

       Já ti dám ”Brňáku”.

       Když napíšeš, že už není nejmladši a top manažerská pozice není prdel, tak mi vychází to, co jsem napsal, jasnej Brňáku.

       Pořád jsi se ještě netrefil, odkud jsem a je to vcelku velké město, pro vás je ale všechno na Moravě vesnice.

       Byl jsi na dorostu? Byl to boj?

       Zítra bude ve Znojmě pršet a celý den, to není moc dobré. A Znojmo hraje technicky a rychle, musí se hned zlomit na začátku, jinak je problém a nepodcenit!!!

       • Sendi18.9.2017 15:43reagovat

        Na dorostu jsem byl, chceš report? :D bylo to utrpení...

        • hombre18.9.2017 16:58reagovat

         Když ho dáš, budu rád. Dík

 • Scauting

  munzig18.9.2017 13:48reagovat

  Ví někdo přesněji jak ve Spartě funguje scauting a kolik lidí to má na starost?

  Šéfem je podle všeho Požár, ale komu přesně šéfuje? Máme nějakou síť skautů kde každý má na starost region nebo alespoň soutěž?

  Jestli by se někde dali využít Sparťanké legendy tak tohle by mi přišlo ideální. Novotný, Siegl, Sionko, Koller nevidím důvod proč je nezaměstnávat klidně na půl úvazek jako Ujfalušiho.

  Někteří by určitě pomohli. Některým by se alespoň zavřela pusa.

 • stagnace nebo pokles?

  hombre18.9.2017 13:38reagovat

  Tak máme po derby. Abych řekl pravdu, včera jsem ho nestihl a zatím nemám sílu ho vidět ze záznamu Neutrální.

  Ale trochu jsem zavzpomínal na venkovní zápasy 2-3 roky zpět. Hráli jsme lépe, nebo stejně jako letos... A co mi vlastně vyšlo? Stejně!

  Asi si všichni budete klepat na čelo, ale ono to tak je. Kdy naposled jsme hráli ofenzivně na venkovním utkání? Za poslední 2-3 roky? Já to shrnu, nebyl to válec, ale bylo to trochu pod Holoubkem. Myslete si co chcete, ale bylo to tak.

  I když jsme třeba vyhráli 2:0, 3:1, 1:0, tak to bylo dáno tím, že proti nám stála kopyta. Když vzpomenu třeba Bolku 2:4 naše výhra, ale 6-8 neskutečných tutů, co nedala Bolka. A tak bych mohl pokračovat, bylo hodně důležitých zápasů, kdy jsme venku ani nevystřelili na bránu Vztek. Pořád jsme se uklidňovali, že je to únavou z pohárů, nevím, snad, ale jinde se hraje normálně 2 týdně a v poho!!!

  Včera tu nějaký Slávista napsal, že musíme padnout na dno a hlavně sklopit hlavu a nos, který máme moc nahoře. Pak se z toho vyhrabeme. Něco na tom bude.

  Tady je jiný problém a musím se omluvit Dominikovi, měl asi pravdu, chyba je ve vedení a nenapraví to ano 10 dobrých trenérů a 10 výborných hráčů. Myslím, že se zvedneme, až to tu Křetinský prodá...

  Jinak můžeme být rádi, že aspoň šlape Strahov, ale říkám zatím....

  Hráči - už několikrát jsem tu psal, že potřebujeme 2 stopery - bidla - která vyčistí všechny centry do vápna, vyčistí vápnou od Krmenčíků, Škodů, Holendů a dalších, ale zde se pořád vytahují Hovorkové, Marečkové a pár let zpět Holek, Mazuch atd. Všichni mluvili o zmenšování hřiště, čtení hry a další věci, které si nastudovali. Jsou to kecy, když budeme hrát proti týmům jako Slávie, tak tam musí být hráči jako Štetina a Jugas a další. Když budeme hrát proti techničtějším týmům, tak ať se nasadí Hovorka...

  Další a daleko důležitější je hra zálohy. Zase se tu mluvilo o tom, že tam může hrát Frýdek, Sáček, Vácha, Šural a frantíci a atd. Blbost, jsou to vše DZ a my potřebujeme ofenzivní a rychlé hráče, klidně za 50-60 mio, ale nutně aspoň 2 a Rosu k nim. Včera si to asi neměl s kým ťuknout a krásně ho Slávie pokryla. Znovu opakuji, bez motoru se nikam nedojede a my motor nemáme.

  Dál je tu posmívání se a ohrnování nosu nad hrou soupeřů. Je to týden, co jsme se tu trochu pohádali. Třeba Plzeň v pohárech a i Slávie, my se jim tu vysmíváme, ale oni hrají o 200% lépe, ale my to haníme. Plzeň v lize má aspoň 5 a více šancí venku a Slávie taky a my ohrnujeme nos. To je ta chyba u nás tady na fóru.

  Rozdíl je v záloze obrovský a taky o hroťáku - tady vysmívaný Krmenčík je pro Plzeň o 100% důležitější než 5 Lafatů a Šuralů, to stejné je o Škodovi.

  Tak a mrkněte znova na Plzeň u Rumuna a nás třeba v Brně a asi i na Slávii, kdo hrál lépe? Mně vychází pořád jeden, ale tady to bude naopak. Pořád to tu říkám, trochu úcty k soupeři a vidět to trochu realisticky, doprčic.

  A je pravda, že se to tu musí vymést pořádně, v kabinách jsou pořád cítit mazáci. Tady se dělá sranda z mladých, ale 1 klidně hrát může a věřte, že lépe, než staří!!! Toho se tam bojí...

  Kabina je rozpolcena a dát ji dokupy bude oříšek a nevím, kdo to zvládne a kdy.

   

   

  • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 13:45reagovat

   S většinou souhlas.

    

   Jen s těma obráncema a zmenšováním hřišti. Výšková převaha je špatná jen při standardkách.

    

   Jinak máme menší hráče a nemůžeme slávisty přetlačit. Měli jsme sázet na techniku a ne na bojovnost.

    

   Bohužel, když se nedaří tak se to musí urvat bojovností. Ale nemáme Kweukeho, Kucku, Řepku abychom toho byli schopní.

    

   Proti Slávii se muselo hrát po zemi do běhu. Ale chybí týmová hra.

    

   Až na tu část té obrany ale se vším souhlasím.

  • Thermopyly18.9.2017 14:07reagovat

   Napsal jste to hezky a fundovaně. Mně se ale přesto zdá, že děsivej problém je v tom, že si neumíme přihrát na jeden dotek a umíme stěží obejít jednoho hráče, obejít dva, to už je utopie. Ale to není jenom bolest Sparty.

  • Funin18.9.2017 14:30reagovat

   v něčem pravdu máš, v něčem vůbec.

    

   K té obraně - v létě přišli Kaya a Štetina, to mě přijdou docela slušná bidla do obrany, druhá věc je, že je je jeden zraněný a druhý nemocný. Ale prostě jen ta myělenka, že na Slávii nutně potřebujeme dvě bidla je prostě jak z fotbalového pravěku, na jaře to zvládli Marec s Holkem s prstem v nose a žádná bidla to nejsou. A navíc při gólu bylu Škody Zahustel, což taky není zrovna prcek, vskok má taky ok, ale když si prostě toho hráče nechá utéct a pak už jen ten výskok stínuje, tak je to těžký.

    

   No a k tej záloze - Šural DZ? Opravdu? No a pak píšeš že potřebujem 2 ofenzivní rychlé hráče, Plavšič TBCH a Biabiany ti nestačí? Nebo bys jako chtěl hrát s 5 lidma v záloze kde by byl Rosa + 2 ofenzivní hráči + 2 křídla? Ano souhlasím s tím, že záloha je motor, ale ty motory musí umět bránit i útočit, zrovna takovej Sáček je velmi dobrý příklad motoru, Frýdek by to mohl být také, ale prostě mi přijde, že ti hráči neví co mají hrát, a to ne jen ti SZ, ale komplet celý tým.

   • hombre18.9.2017 14:42reagovat

    Tak první odstavec, to co bylo na Slávii na jaře neber v potaz, tam se Slávie posrala z vedení v tabulce, kolik let tam nebyla? Já včera ten zápas neviděl, nestihl jsem to, tak nevím jak hrál Marec a Costa na stoperu, ale podle tady, asi špatně. Zahustel není stoper, tady musí přijít na Škodu tvrdy a silný stoper.

    Odstavec 2. Nechytej se slovíček, Šural není DZ, ale bral jsem ho tak, že ho tady psali, že může tvořit hru.

    A jestli jsi to tu pár měsíců četl, tak tu burcuju o 2 kvalitní , rychlé a technické střeďáky, toto slovo jsem nenapsal o odstavec výše. To jsou motory, které pochytají ve středů zálohy všechny míče a je to taková pavučina, kterou mají i týmy u nás, my ne a v zahraničí je to samozřejmost.

    Tak pro tebe - potřebujeme 2 kvalitní a rychlé střeďáky!!!

    • Funin18.9.2017 14:51reagovat

     2 kvalitní rychlí a techničtí střáci by se teda jako hodili, to pravdu máš, mě by možná stačil i jen jeden a prostě když ta hra týmu bude stále stejně chaotická jako teď, tak nám budou k hovnu stejně jako TBCH a Biabiany. Prostě té naší hře chybí nějaká organizace celková + nacvičené akce typu, ty poběžíš, sem, ty sem a ty sem a podle pohybu obbránců to pak uděláte takhle a takhle. Kdy jsme naposledy viděli, že by Sparta přšla přes střed hřiště jednou dvěma narážečkama? Nebo kdy by si hroťák seběhl pro přihrávku doprostřed hřiště a poslal z první do náběhu křídlo atd?

     • hombre18.9.2017 15:00reagovat

      No ale ten řád udělají tito hráči. Ti ve středu hřiště přetlačí, nebo hlavou přechytračí soupeře a pošlou křídla do brejku, nebo hroťáka, ale my nemáme hroťáka několik let, to píšu taky. Hroťák, který udrží míč, neztratí ho a ťukne ho křídlo, nebo středovýmu záložníku......

      • Funin18.9.2017 15:07reagovat

       tak když máš dostatečně kvalitní hráče, tak ano, ale takové Sparta nezaplatí

       • hombre18.9.2017 15:14reagovat

        Když je může mít Plzeň, Slávia atd.....

        Já si nějak nevzpomínám, že bychom někoho i v lize nějak přetlačili. Zase tak drazí na ligu nebudou, na Evropu to ano.

        • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 15:48reagovat

         Plzeň to má právě nacvičené.

 • Juniorka

  Chumaj18.9.2017 13:38reagovat

  Pls je někde nějaký stream?

 • Konaté

  LukyACS18.9.2017 13:16reagovat

  Kde je mu vůbec konec? Není to teď ten Kouyaté? Že mu jen trochu změnili jméno, snížili věk, jak je u černochů zvykem, a teď to s ním zkusí nanovo.

  • LukyACS18.9.2017 13:21reagovat

   Dal gól za juniorku, takže to bude on.

   • Funin18.9.2017 13:24reagovat

    ale po rohu? to mi na timiho nesedí čeče

  • captain_obvious18.9.2017 13:21reagovat

   Timi goooool Smích

  • kilovolt18.9.2017 13:29reagovat

   kde se to hraje? na strahově?

79945 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha