Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Stramacioni PRO/PROTI

  nick18932.11.2017 10:43reagovat

  zajímal by mě názor většiny jestli stále věří cestě po který jdeme nebo jestli s ní nesouhlasí.Za mě- dojet podzim s 10-12 body,pustit a hlavně přiznat si že některý přestupy prostě nevyšli-Ben Chaim,Mavuba,Mandjeck,u Janka se ted uvidí,M.Kadlec,M.Frýdek,Posílení hlavně středu zálohy+ posily který si Strama vybere,2 měsíce přípravy už budou muset být znát a potom bych hodnotil jestli to má smysl.Přijde mi že si nejen hráči,ale i vedení a i my fanoušci pořád zvykáme jak to ve spartě momentálně funguje.

  • munzig2.11.2017 10:56reagovat

   Nastolené cestě pořád věřím. Otázka je jestli je Strama ten pravej který by to měl dál vést.

   Už dříve jsem říkal že budu hodnotit nejdříve po podzimu a pořád to platí. Nicméně dost věcí se dá říct už teď.

   To že se posílení ze zahraničí z 90% nepovedlo víme všichni a myslím že i trenér s vedením. Jediný plus by se dal brát Plavšič, ale ten zase pro mě nepochopitelně nehraje. Nikoho ze zahraničních hráčů bych ale dřív než v létě nevyhazoval. Dát jim šanci na úkor Marečka, Lafaty, Frýdka, M. Kadlece. Tihle hráči ve Spartě šanci dostali, někteří odvedli v minulosti kus práce někteří méně a někteří téměř nic. Důstojně se rozloučit s Lafym a začít s jaro s Pulkrabem, Šuralem, Kadlecem a Jankem.

   Jestli u toho má být na jaře Strama je u mě vázano na to zda podzim dojede s maximem bodů a zlepšeným herním projevem + náskok Plzně už nenaroste. V uplně ideálním případě ta výsledková anomalie skončí a oni začnou taky ztrácet.

   • snytek2.11.2017 11:23reagovat

    Jak tak čtu tvůj příspěvek, tak v první větě píšeš, že tomu věříš a ve zbytku reálně vypisuješ, co všechno nefunguje. Mě by tedy zajímalo, jaké pozitivum vidíš, že držíš ”věřící” názor. Já jsem zatím nenašel nic, proč by ”zahraniční” cesta měla být lepší, než ta ”tuzemská”. A to já vůbec nevidím primárního viníka v trenérovi, ale o patro výš.

    • munzig2.11.2017 11:36reagovat

     Věřím cestě zahraničního trenéra s jinou mentalitou, jinym a profesionálnějším přístupem. Kterého nezajímá, že Chaim a Kadlec stáli 70 mega a stejně ho posadí, že Bičíka vyvolávají fanoušci a že by si tím u nich šplhnul kdyby ho postavil.

     I hráči sami říkají, že tréninky jsou pod nám intenzivnější nároky jsou větší atd.

     Tohle podle mě 99% našich trenérů nemá a neumí, protože ty vztahy v českym fotbale jsou provázaný a nastavený ”hlavně si to u nikoho neposrat.”

     • munzig2.11.2017 11:39reagovat

      Ještě bych přidal zmínku o Strahově a zázemí.

      I kdyby po něm nezůstalo nic než jen profesionálnější a lepší zázemí pro trenink je to plus.

      Kolika českým trenérům by to zázemí přišlo špatné když trenovali max v Liberci, Teplicích nebo Olomouci? Všichni říkají Sparta je top, zázemí se nedá se zbytkem ligy srovnat. Přišel Strama a první co udělal že tohle všechno postavil na hlavu a první požadavek bylo vše předělat a vylepšít.

   • ACS44442.11.2017 17:44reagovat

    Nastolené cestě věří už jen Ital, Kotal. a Křet. A to si myslím, že všichni 3 se ještě modlí za zázrak.... Tento projekt je devastace! Nikdy to nemůže takto fungovat. Předražené líné ojetiny vs. domácí, levní hráči, nápad hodný fotbalového analfabeta. Ale pokud tomu stále věříš, tak věř...

    • stařec2.11.2017 21:23reagovat

     ACS4444-když jsi takový odborník(gaučový),tak běž nabídnout své služby a předveď se,jak se to správně dělá.Psát své názory na netu je k ničemu,když je nemáš jak potvrdit praxí.Předražené líné ojetiny v Brně nehrály a stejně jsme dostali nakládačku od týmu,se kterým si každý vytírá prdel.To samé je s Ostravou.Chytrolínské řeči,které namají význam.To jsou Tvoje názory a musíš být řádně přesvědčen o jejich správnosti.Zatímní zkušenosti ve Spartě Tvoji vizi nepotvrzují.

  • Sendi2.11.2017 11:00reagovat

   Mě tady ti hráči nepřekáží, specielně Mavuba je myslim výbornej hráč :)

   • artaxerxes2.11.2017 11:13reagovat

    souhlas.

     

   • johnny12.11.2017 11:26reagovat

    Také souhlas a měnit trenéra, co půl roku je blbost.

   • Lobrock2.11.2017 11:29reagovat

    On i Ben Chajm nam jeste ukaze. Mandjeck ma na muj vkus moc malej akcni radius, typologicky mi sedi spis na stopera. Jak Mavuba, tak Mandjeck jsou kazdopadne vylepseni oproti Vachovi. Zbavoval bych se primarne hracu jako Lafata nebo MiKa.

   • trakip2.11.2017 11:34reagovat

    Již jsem zde psal s některými, že nám schází vysocí rozdíloví hráči. Mluvil o tom Šmíca i Koller a též Šilhavý potvrdil, že když to nejde po zemi tak to jde horem. Není to o stylu nakopávané ale využití i jiné možnosti. Obecně naši hráči nejsou tak techničtí, aby hráli po zemi na jeden dotek - soupeř se stačí zformovat a uzavře křídelní hráče. S tím při dobré obraně soupeře mají problém i lepší mužstva. Přesto naše ztráta na vychvalovanou Slávii je pouze o 4 ukradené body. Mají pouze více střelených gólů. Sparta mi připadá jako Babiš v politice. Všichni proti nám i vlastní fanoušci. Netvrdím, že hrajme dobře!!!! Ona ani ta Slavie také ne, a Plzeň - to nemohu být objektivní to, ať si udělá každý svůj obrázek. Nenávidím je od dorostu.

   • victorlima2.11.2017 17:37reagovat

    Samozřejmě, že Mavuba je výborný hráč. Ani o Mandjeckovi bych nechtěl říci, že to byl nepovedený nákup. Rozhodně jsou oba mnohem lepší než ti před nimi. Trochu doplácejí oba na to, že hrají na stejné pozici a hlavně, že nemají konstruktivní kolegy, kteří by poté, co oni vybojují míč smysluplně tvořili hru. Ben je zvláštní kapitola. Ti kteří s nim denně trénují hovoří o tom jaký je úžasný fotbalista. Nám divákům to jen naznačil při prvním startu a od té doby střídá průměrné a špatné výkony. Ta kritika a to, že se nedaří mužstvu na něho hodně doléhá a jeho psychika je zřejmě dost dole. Bojí se něco s míčem udělat, pustit se do úniku. Nakazili jsme ho tím naším předpodesraným stylem hry.

  • artaxerxes2.11.2017 11:11reagovat

   Já nastolené cestě věřím a nemyslím si ani, že BenChaim a Mavuba jsou odepsáni.

   Momentálně máme obrovský problém v nízké kreativitě a produktivitě středu pole, to vidí i naši soupeři aproto místo klasického zhuštění středu hřiště, spíše pokrývají naše kraje a v podstatě nedávají možnost, aby jak Biabiany, tak BenCHaim využívali své rychlosti.

   Pokud se povede posílit někým, kdo bude kreativní, tak věřím, že i BenChaim i Biabiany budou mít více prostoru a ukáží, že jsou posily.

    

   U Mavuby si myslím, že pokud hraje Rosický, tak on je vedle něj ideální volbou. Ale pokud hraje Mavuba se Sáčkem nebo Frýdkem, tak vzhledem k tomu, že ta kreativita u všech je minimální, tak ten projev bude logicky strašný.

   ---

    

   K nastolené cestě: Myslím si, že pokud chceme být konkurenceschopní v Evropě, tak nemůžeme kupovat jen hráče České a Slovenské ligy, ale musíme i investovat do posil z lepších lig.

   Na druhou stranu si vůbec nejsem jistý, že tím, kdo by touto cestou nás měl vést je Strama

   • kritik2.11.2017 14:20reagovat

    Poslední bod je nejzajímavější.Vyloženou hvězdu nikdy nekoupíme tím pádem mužeme přivádět jen hráče kteří zatím nepadli do oka klubům které na to mají.Pokud se ale opravdu ukáže jak borec pro lepší ligu tak jej neudržíme a vše začne nanovo.

  • Brian Pricke2.11.2017 12:36reagovat

   Cestě ano, protagonistům absolutně ne.

  • pubi2.11.2017 13:26reagovat

   Minimálně jaro ještě nechat se stávajícím realizačním týmem. Odchody Civić, Michal Kadlec, Frýdek, Lafata. Příchod levej bek do základu (Novák/cizinec) a střední záložník (Dočkal/cizinec).

   • munzig2.11.2017 13:39reagovat

    Podle mě levýho beka vůbec nemá cenu řešit. Costa je dobrej a Civič ve Slovácku ukázal že kvalitu má taky.

    Žádného hráče co v létě přišel bych rozhodně neposílal pryč. Možná u Biabianiho by stálo za zamyšelní zda uplatníme opci 100mega pokud skončíme druzí. Můj osobní názor je že pokud by měl hrát jako do ted poslal bych ho pryč. A dal místo kmenovým hráčům.

    • Sendi2.11.2017 13:55reagovat

     Civič je kapitánem Bosenské U21, těžko budem shánět dostupnýho beka srovnatelnýho potenciálu, za mě taky ok, akorátže...zatim tam pořád hraje Kadlej :/

    • pubi2.11.2017 16:28reagovat

     Civić se mi nelíbí vůbec, ale to je otazka vkusu. Jako dvojka by mi taky nevadil. U Biabianyho souhlas, chtěl jsem to tam dopsat, že po sezóně, pokud nedojde k rapidnímu zlepšení, jeho pustit a vzít na jeho post Vukiho.

  • Chabix2.11.2017 13:39reagovat

   Jednoznačně PRO do konce sezóny. Koncepční práce (Je jedno, kdo tam je) musí být priorita.

   • Brian Pricke2.11.2017 13:52reagovat

    Použít koncepční práce a vzápětí je jedno, kdo tam je?!

    • Chabix2.11.2017 23:12reagovat

     Co na tom nechápeš? Uznávám víc fotbalových směrů, ale koncepce je držet se toho jednoho dlouhodobě.

  • kritik2.11.2017 14:12reagovat

   Jsou dvě možnosti.Odvolat nebo ponechat.Jen kouzelník by dokázal říct ,co je lepší.

 • fotbal

  hombre2.11.2017 9:26reagovat

  Trochu rozepíšu, co jsem načal včera.

  Včera náš dorost dostal lekci od Rakušáků a proběhla debata, proč tomu tak je.

  Já dám pohled, z ne úplně špičkového klubu, ale z úrovně FNL.

  Klub tak nějak přežívá, využívá prodeje, sponzory atd., jako všude.

  Trénování mládeže je ale špatné, trenéři jsou bývalý hráči, co ještě hrají za větší peníze v Rakousku, samo nižší soutěž, nebo už skončili. Je nic nezajímá, jen o víkendu nějaký zápas za hranicemi a peníze. V práci na to serou, odpočívají, protože byl trénink za kopečky. Když trénují malý kluky, tak to dělají, že musí. Nepracují s nima, neví co se jim honí hlavou, ale celou dobu na mobilu, o šikaně nic neví. Skončí podzim a žádný turnaje, trénování, nic, možná 1 týdně, spíš 1 za 14 dní. Když se klukům nechce, tak se jen dívají, jak ostatní trénují. Když se mladý kluk prodá, protože má navíc, tak se utržené prachy cpou hned na platy Ačka. Další věci raději nenapíšu, je to prostě špatný.

  Toto je u nás, ale i v ostatních příhraničních klubech a v nižších soutěžích, je to bída a bude dlouho…. Odkud potom ty naše nejlepší kluby můžou brát mladé nové hráče? Je od sebe? Blbost. Proto to ve fotbalu u nás tak vypadá.Třeba v Reichu tým co hraje o 2-3 soutěže níže, mají lepší vybavení, ale tam ten hráč vypustí duši, tam se to neodchodí jako tady.

  Pak je to ta tzv. „demokracie“ – třeba žák, když nechce se učit, nebo psát písemku, nebo cokoliv, tak nemusí, to je i ve školkách, když to nechce dělat nemusí a učitel ho nesmí nutit. To stejné je ve fotbale, tam když chce hráč něčeho dosáhnout, tak musí makat, ale nám stačí trocha peněz a už je pohoda, nějak to dokopat v lize, nebo níž no. Ale je tam potenciál třeba jako prase. Taková ta profesionalita tu chybí.

  Pak trenéři – samá výmluva, proč to nejde. Třeba Brabec při porážce v Olomouci napsal, že Olmik měl více dorazových hráčů, než my. No a? To je problém? My jsme Sparta, my musíme chtít vyhrát a vyhrávat i s hráči o 2 roky mladšími ( toto berte s nadsázkou)

  Pak je to majitelem – někdo tu napsal ať to Dan prodá a koupí to Babiš, tak jsem se zasmál, ale pak jsem to bral jako dobrý nápad. Ať to koupí někdo podobný jako Babiš a vede to jako Babiš ( zrovna jeho nějak nemusí). Vede to jako firmu, kde má každý svoji práci a za to je odpovědný. Všichni se musí bát o flek, když na něco serou. Tady to mají u prdele a nic se neděje. Každý musí být zodpovídat, za svůj úsek, když ne tak ahoj. Tak to musí být i v jiných klubech…

  Pak srovnám hokej a fotbal. Před asi 10-15 lety byl na tom hokej špatně, myslím v mládeži, dostával neskutečné dardy od Rusů, Finů, Švédů a prohrával i se Švýcary. O zámořských klubech raději nemluvím. Jenomže pak se v hokeji vyčistil vzduch a začalo se makat – pravý opak fotbalu. Dnes už si to rozdávají na férovku s Rusem a dalšími. Taky prohrají, ale taky vyhrají. Fotbal jde ke dnu, mrkněte se kdo mu šéfuje a jaké špinavosti se v něm dějí. Dokud se nezmění klima, bude to pořád špatný ( ne že by hokej byl už čistý)

  Toto je sendi pohled zdola, ne na úrovni akademií, tam máš pravdu, ale toto je realita.

  Toto je jen pár postřehů, je toho víc, ale to by byla tapeta na 3 strany….. Sorry.

 • František Mysliveček

  M4rtin2.11.2017 0:05reagovat

  Procházel jsem si teď historické tabulky ligy a přijde mi zajímavé, jak příchod Františka Myslivečeka do Plzně, týmu do té doby hrající max. střed tabulky, v roce 2010, zázračně katapultoval výkony mužstva a od té doby hrají vždy na špici tabulky. Tomu říkám sportovní ředitelSmích

  • lidoop2.11.2017 8:24reagovat

   Jo, to bude určitě Myslivečkem Smích

   • victorlima2.11.2017 8:40reagovat

    Nebyl taky náhodou zapletenej do úplatkářské aféry? Odtud pramení jeho úspěchy. Opravdu úžasný sportovní ředitel.

    • novydres2.11.2017 10:34reagovat

     Nejen že byl zapleten do úplatkářské aféry on byl dokonce jednou z hlavních postav....

  • Furia Ceca2.11.2017 9:03reagovat

   Sportovní ředitel je pro mě pořád v český lize naprosto záhadná role. Asi nejblíž mé představě to naplňuje Grygera a samozřejmě Nezmar. U nás vlastně žádného nemáme (viz. http://www.sparta.cz/cs/klub/o-sparte.shtml). Shodneme se aspoň na tom, že by to měl být motor klubu ve smyslu sportovního progresu a architekt projevu a celkového konceptu sportovního hlediska klubu? Proč to bylo odebráno Hřebíkovi vůbec? Kdo jiý v týhle zemi má fundovanost a vizi pro klub jako Sparta? Moc otázek takhle po ránu.

   • kilovolt2.11.2017 11:24reagovat

    sp. ředitel řeší nákup dresů, balonů, organizuje tréninky a soustředění, vybavení posilovny atd. atd.

    Smích

    • novydres2.11.2017 12:00reagovat

     to je vedoucí mužstva

    • pubi2.11.2017 13:38reagovat

     Ne.

  • stařec2.11.2017 21:39reagovat

   M4tin-ono to není Myslivečkem,ale Spartou.Ta prodala zápas posledního kola doma s Plzní(jen idiot věří v poctivé vítězství Plzně) a neposlala Plzeň do druhé ligy.Potom k nim poslali osm hráčů najednou a ještě postupně přidali další.Plzeň měla cestičku vyšlapanou,protože v té době se prodral do vedení fotbalu agent STB a spolu s Damkovou vyhodili Macelu z postu předsedy komise rozhodčích a dosadili tam právě Damkovou.U ní mne potěšilo tvrzení,že z pozice šéfa rozhodcovské komise nemůže ovlivňovat rozhodčího,když bydlí v severomoravském kraji a ona u Plzně.Tak si to sečti všechno dohromady a známý výsledek nás provází už řadu let.Ani Spartu rozhodčí neprotěžovali tolik,jako Plzeň.Nějaký Mysliveček nenyl příčinou plzeňského vzestupu.Jenom jeden námi koupený zápas rozhodl o dalším.

 • Ideální sestava na jarní část sezony

  Sigi18931.11.2017 21:17reagovat

  Bičík - Novák, Hovorka, Kaya, Costa - Sáček, Hrubý - V. Kadlec, Kanga, Vatajelu - Krmenčík

   

  lavička: Dúbravka, Kerbr, Štetina, M. Frýdek, Plavšič, Rosický, Lafata

   

  Trenér: Jílek

   

  Co na to říkáte? Takto by to podle mého mohlo fungovat.

  • Sparťan971.11.2017 21:20reagovat

   Docela zajímavé ale Hrubý a Krmenčík ne

  • Bunda1.11.2017 21:31reagovat

   Bicik a dál to nečtu.

   Do brány je lepší dát gólmana místo sněhuláka.

   • Brian Pricke1.11.2017 23:44reagovat

    SmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmích

    • wilathewarrior2.11.2017 8:51reagovat

     Co se směješ, vždyť má pravdu

  • Lukáš Mareček1.11.2017 21:32reagovat

   Ben Arfa místo Kangy

  • Tyrrael1.11.2017 21:37reagovat

   Říkám na to: Blbost nebo spíše úlet

  • novydres1.11.2017 21:40reagovat

   K smíchuSmích

  • pubi1.11.2017 21:59reagovat

   Tragický.

  • Furia Ceca1.11.2017 22:26reagovat

   Bičík a dál nečtu.

  • Spytihnef1.11.2017 22:36reagovat

   Sigi1893 a dál nečtu

  • Phil Taylor1.11.2017 22:38reagovat

   bože čeho se tady ještě dočkáme...to je fantasmagorie !!!!

   • victorlima2.11.2017 8:42reagovat

    Jo to teda je blbost.

 • Maksič

  SuperFrankie1.11.2017 20:19reagovat

  Jak se jevil dneska a vůbec v sezóně? V létě jsem ho viděl na CEE Cupu, když u nás byl na zkoušce ze Zvezdy a zaujal mě.

  • pepinho21.11.2017 21:01reagovat

   Dneska se mi líbil, důraznej v soubojích a zároveň celkem dobrý na míči

 • Strama ven!

  Casper Hejter1.11.2017 20:00reagovat

  Tak už nám kurví i mládež a učí je prohrávat VztekVztekVztek

 • U19

  LukyACS1.11.2017 18:29reagovat

  Vypadá to na pěknou dardu, která ovšem není překvapením. Psal jsem to tu už po Dudelange, že viníky jsou lidi jako Svoboda. Nejde hrát proti borcům, co nastupují ve 2.lize za farmu Salzburgu s klukama, co si v dospělém fotbale nemají zkušenosti.

  Pak se divme, že tu vázne přechod do dospělých, když už teď je vidět, jak jsou stejně staří Rakušani o dost jinde.

  • majtin1.11.2017 18:39reagovat

   JJ. Chyba bude asi tam kde píšeš. Přeci není možný, aby tihle kluci vozili před rokem dvěma trofeje z turnajů za účasti špičkových bundesligových týmů a pak dostanou v LM takové dardy (loni, letos). Si myslím, že těm klukům chybí fakt konkurence. Dyť poslední roky tu náš dorost kraloval a sám si ztěžoval zápasy, ale to jak vidno konkurenci nenahradí.

  • Elky1.11.2017 18:41reagovat

   Je to smutny no, obrazek naseho vedeni. Do u17 v ramci Evropy dobry, pak ale prijde ten kritickej vek, kde se proste musi veci zacit delat jinak. Bohuzel jsem uz ztratil veskerou nadeji na nejaky pozitivni zmeny. Dokud tam budou Svoboda s Kotalikem...

   • majtin1.11.2017 18:45reagovat

    Kotalík byl ale přitom zavedení B týmu nakloněnej.

    Se divím H

   • majtin1.11.2017 18:46reagovat

    ...se divím Hřebíkovi, že nebouchne do stolu a nevybodne se na to.

    • wasek2611@centrum.cz1.11.2017 19:01reagovat

     To mi taky přijde divný.

      

     Ale víš co. Svoboda něco prosadil, je to křéti kámoš a nechce aby se znemožnil.

      

     Křéťa staví Svobodu nad Spartu. Což mě hodně mrzí.

   • Spytihnef1.11.2017 20:57reagovat

    Já tomu teda nerozumím a nevím jak to funguje, ale není to třeba tím, že má Salzburg zaměřen scouting na tyhle mladé kluky a tahá je z celé Evropy, zatím co my tady dále pracujeme s našim materiálem. Dneska za ně nastoupilo celkem 7 cizinců.

    • victorlima2.11.2017 8:45reagovat

     Nevymýšlejte různá spiknutí. Prostě si přiznejme, že náš dorost byl dost přeceňovaný a přečtěte si Spytihnefův příspěvek. To budou ty důvody.

  • Brian Pricke1.11.2017 19:11reagovat

   Ty jo, Luky, tady sis to moc pěkně vystavěl, aby sis mohl kopnout do Svobody. Jako, pravda to je, ale fakt se to nepoznalo na dnešním zápase. Dvě fatální chyby Bačkovského. Jako neříkám, Salzburg byl lepší ó dost, ale vůbec ne efektivní. S takovou převahou v první půli bych čekal, že tam toho nasypou víc.

   • hombre1.11.2017 19:52reagovat

    Zdarec, přijel jsem asi před hodinou domů a zápas jsem neviděl. Podle střel na bránu, to musela být drtivá převaha Raků. Je možné napsat, jak zápas probíhal, tak zhruba? Dík

    Bál jsem se rychty, ale v hlouby duše věřil ve výhru o gól.... Nevyšlo....

    • pepinho21.11.2017 21:06reagovat

     U nich na půlce jsme kombinovali za celý zápas asi minutu, jinak jsme byli furt za míčem.. něco ukázal Frýdek, Maksič, Drchal a Sedláček, ale u míče byli jen chvíli, ale i z toho bylo patrný, že jsou jinde než ostatní sparťani.

     Naprosto tragický Bačkovský, 2 góly jasně jeho, dost nejistý, ostatní nejmenování nic moc, Salzburg v pohodovém tempu, dal 4 góly, v držení míče jasně lepší, i když nějakých extra šancí moc neměl..

     • hombre1.11.2017 21:17reagovat

      Dík. Mám ještě dotaz, jak na tom byl Salzburg silově, rychlostně a taky výškově. Jde mi o to, jestli jdeme cestou jinou, myslím celá ČR, než ostatní. Já to sleduju i z tohoto pohledu.

      • pepinho21.11.2017 21:24reagovat

       Přišlo mi, že byli větší, silnější, rychlejší. Naši vypadali,jako kdyby byli o několik let mladší.

       • hombre1.11.2017 21:54reagovat

        Hmm, já si to myslel. Vysvětlím.

        Já viděl tento dorost v tuto sezónu jen jednou, ale viděl jsem přesně, co píšeš. Třeba záloha strašně malá a i ten kdo byl trochu vyšší, tak se bál soubojů. I technicky to bylo slabší, strašné zpracování. Když se šlo tvrději do soubojů, které byly čisté, tak se naši jakoby báli, ustupovali. Celá záloha se raději zbavovala míčů, při presu tuplem. Záloha nevyhrála snad ani hlavu. Pak byla obrana pod tlakem. Tým byl strašně nevyvážený a Brabec se mi jako trenér nelíbil. Hráči hráli jakoby bez srdce, bez šťávy,bez nějaké pohody.

        Bylo to třeba jenom v tom zápase, co jsem viděl, nevím.

        • pepinho21.11.2017 22:51reagovat

         Dnes to to taky bylo..jak kdyby se ze Salzburgu posr***..žádný tlak nebyl, jen pouhé bránění, kombinace žádná prakticky..

   • Tazmen1.11.2017 20:29reagovat

    Luky si připravoval informační pole už od Dudelange Úsměv

    • Brian Pricke1.11.2017 20:42reagovat

     Navíc. Smích

   • wasek2611@centrum.cz1.11.2017 20:49reagovat

    No tak ty chyby mohly pramenit právě z toho, že není zvyklej na takovou rychlost. Špatnej výběh a pak ...ta druhá chyba byla jeho (ale i obránců).

     

    Nicméně Salzburg byl rychlejší, silnější. Dospělej fotbal. Není divu, že všechny goly padaly pod víko. Tak dávaj goly dospělí dětem :D

     

    Béčko prostě brutálně chybí

  • SuperFrankie1.11.2017 20:20reagovat

   To je ale celonárodní problém. Zatímco u nás je dvaadvacetiletý hráč pořád velký talent, který by měl nakukovat do sestavy, tak jinde to je hotový hráč. Tohle není jen véčkem.

   • SuperFrankie1.11.2017 20:21reagovat

    Béčkem

   • wasek2611@centrum.cz1.11.2017 20:51reagovat

    Není, ale béčko by tomu dost pomohlo.

     

    Ale Béčko, který by bylo pod palcem strahova a ne letný.

    • SuperFrankie1.11.2017 20:52reagovat

     To je samozřejmost, že by bylo pod palcem Strahova.

   • majtin1.11.2017 20:56reagovat

    A tak čím vším podle tebe ještě ?

    • SuperFrankie1.11.2017 21:01reagovat

     Na to odpověď nemám. České fotbalové prostředí je hrozně konzervativní. Je tu malá fluktuace hráčů a trenérů. To je podle mě další důvod, ale nějak komplexně ten fenomén popsat neumím.

     • ACSpartaPraha4ever1.11.2017 23:02reagovat

      Jinými slovy víš o tom píču, přesto to tu rozjídíš. Fenomenální!

      • hombre1.11.2017 23:37reagovat

       Tak v něčem má pravdu. Jen Béčkem to nebude. A to že je to u nás takové dost konzervativní, má taky pravdu.

       Já si spíš myslím, že je to mentalitou českých hráčů, pak trenéry, dále fotbalem, který je na dně a myslím, že tam chvíli bude. Nové trendy u nás nejsou. To co psal Frankie taky platí, je to složitější.....

       • Sendi2.11.2017 8:11reagovat

        vůbec nic o tom nevíš hombre :)

        • hombre2.11.2017 8:23reagovat

         Když myslíš, já to napíšu, z pohledu práce v klubu ve 2 lize. Myslím, že to bude názornější, třeba jsem to napsal ne úplně výstižně. Ještě to musím trochu zformulovat.

         Ona to bude 2 liga, ale dolů to je ještě horší a potom ty naše nejlepší kluby si musí vybírat z tohoto.

         Myslím, že o tom nevíš zase nic ty, to bez urážky. Ve vyspělosti, trendech, věcech ve Spartě, máš jasně navrch, ale Sparta není všechno a vidíš, že je úpadek i v mládeži.

         • Sendi2.11.2017 8:33reagovat

          zaprvý si uvědom, že jsme se včera konfrontovali s nejlepším mužstvem na světě v týhle kategorii...To je asi stejný jako kdyby tady všichni lamentovali, že je to hroznej úpadek, když neporazíme Real Madrid...

          Zadruhé ty prohlašuješ ”Já si spíš myslím, že je to mentalitou českých hráčů, pak trenéry” a ”Nové trendy u nás nejsou”...Tak abych ti dokázal, že o tom víš naprostý prd, tak se tě zeptám: Jaké trendy? V čem? Jak to víš? Kolik vidíš na nejvyšší mládežnický úrovni zápasů? Nebo dokonce tréninků? Kolik znáš hráčů, že znáš jejich mentalitu?

           

          Prostě prázdný floskule, který vycházej primárně z tvejch subjektivních dojmů. To je úplně stejnej přístup, jakej vlastně sám kritizuješ - neexistující analýza a názor postavenej na nohách tak vratkejch, že by je i Mareček sestřelil svojí nepřesnou střelou...

           

          Jenom podotýkám, že kromě toho, že znám mládežnický týmy Sparty, tak mám vhled taky do chodu akademií a toho jak to tam probíhá a jaká je v současnosti kvalita hráčů, kteří tam působí, takže si troufnu říct, že můj subjektivní názor na stav českýho fotbalu bude o chlup přesnější než tvůj, kterej stojí na ”nové trendy u nás nejsou”...sorry, ale tak to prostě je...

          • SuperFrankie2.11.2017 8:50reagovat

           Tak čím to podle tebe je? Když už se teda shodneme na tom, že se u nás nepracuje s mládeží dobře.

           • Sendi2.11.2017 9:04reagovat

            Já si vůbec nemyslim, že se u nás s mládeží jako takovou pracuje špatně, odbornost mezi mládežnickými trenéry je u nás poměrně vysoká a i ochota se vzdělávat a tvrdě pracovat, to zaprvé, největší problémy který já vidim:

            1) finance - fundamentální problém, fotbal je ve srovnání se zeměmi, se kterými se chceme měřit zásadně podfinancovaný a to se zákonitě musí projevit i na kvalitě hráčů

            2) Úzká hráčská základna - demografická křivka je neúprosná - tak jako u nás na VŠ se místo tradičních 3% uchazečů musí kvůli klesajícímu počtu dětí přijímat 10% lidí a tím se rozmělňuje kvalita, tak to platí i ve sportu...

            3) Tragický stav pohybové výchovy dětí v česku obecně a s tím související tragický stravovací návyky, který se pak výrazně projevujou ve svalový připravenosti, to srovnání se zeměmi, kde se děcka ve škole stravujou tak jak mají je do očí bijící.(například v akademiích je tohle řešeno - hráči povinně dělají i jiné sporty a mají jinou stravu než vrstevníci ve školách a jejich fyzická připravenost jde rychle nahoru)

            4) Oddělenost dospělého a mládežnického fotbalu - juniorská liga má zhoubný efekt, hráči nedostávají včas šanci a stagnují, protože nejsou herníma okolnostma nucení se zlepšovat...

            5) neexistence jednotný strategie výchovy hráčů

             

            Jsou tam i další okolnosti samozřejmě, pokusil jsem se vypíchnout to co já považuju subjektivně za nejzásadnější...

            Jenom bych ještě poznamenal jednu věc, dřív se nadávalo, že sázíme na urostlé hráče a nemáme žádné technické, dneska se zase nadává, že máme malé hráče a ne dostatečně urostlé, to je nekonečný příběh...Já bych ale doporučil všem, aby srovnali zápas třeba současný reprezentace do 17 let s tou samou kategorií dejme tomu 7-10 let zpátky a uvidíte, že ten rozdíl je gigantickej - dnešní sedmnáctiletí češi hrají 1:1, jsou technicky dobře vybavení, trend se úplně převrátil a ti hráči dřív oproti nim budou působit jak totální másla, čili na tom je vidět, že až tak blbě se to nedělá, protože před pár lety si to některý kluby uvědomili a pracovali na tom, důsledkem čehož je, že o české mladíky je opět zájem v zahraničí(Jaroš v Liverpoolu, Penner v Juventusu, o Mastného je zájem v United atd), to je všechno důsledek právě docela solidní práce trenérů, kteří jsou u nás skutečně slušní a tvrdě pracují, zaspali jsme ale minimálně 10 let a to je prostě něco co se bude dohánět těžko, úplně stejně jako nikdy nedoženeme Německo ekonomicky...

             

            můj subjektivní názor hej...

            • SuperFrankie2.11.2017 9:12reagovat

             Takže chyba je spíš na straně svazu a dalších státních institucí, než trenérů a klubů. Ok, to zní fér.

             Na druhou stranu by mě strašně zajímalo, jak třeba pracují na státní úrovni s mládeží na Balkáně, kde na tom nejsou finančně lépe, ale výsledky mají diametrálně odlišné.

             • Sendi2.11.2017 9:22reagovat

              je to kombinace, v klubech je obrovskejch problém při tom přechodu do dospělejch, to se nezvládlo, u nás je ta absence béčka vidět naprosto jasně...

               

              ad balkán - Nedokážu říct, nemám na balkán vůbec žádnej vhled, kdybych měl odhadovat takhle z odstupu tak zaprvé spousta hráčů z balkánu fotbalově vyrůstá jinde(rakousko, německo) a zadruhé minimálně na klubový úrovni do toho podle mě v těch nejlepších klubech budou sypat výrazně víc peněz - plus teda, stejně jako v Rakousku a Nizozemsku ty hráče tlačí co nejdřív do dospělýho fotbalu - to bude myslim největší rozdíl a tam když okamžitě nezareagujeme, tak i země jako Rakousko nám brzo výrazně utečou...ale zase, to je spíš moje spekulace...

            • hombre2.11.2017 9:41reagovat

             Body 1-5 souhlas - toto je pár těch nejzásadnějších problémů.

             17 letí - taky souhlas, třeba naše 17, nebo Baníku, Slávie, Hradce jsou super, ale nebude to stejné jako třeba s naší 19 která před 2 lety všechny válcovala? Kde jsou? To je právě ten přechod od dorostu, k mládeži, je špatný...

      • SuperFrankie2.11.2017 8:49reagovat

       Jinými slovy tomu tolik nerozumím a napsal jsem, čím to ještě může být. Je snad to, co jsem napsal blbost? Proč?

        

       Nebo si myslíš, že to je jenom béčkem a ve 22 jsou u nás hráči už hotový?

        

       Ty tu nikdy nenapíšeš svůj názor. Jen píčuješ do ostatních, speciálně do mě.

 • Projekt

  Kibic1.11.2017 17:34reagovat

  Nepamatuju si kdy by nějaký náš trenér tak rotoval sestavou jak to dělá Strama. Když se nad tím zamyslím čistě teoreticky tak mi to přijde jako hodně zajímavý přístup, který je hodně náročný pro jednotlivé hráče v tom, že musí být 100% připraveni být kdykoliv k dispozici a musí být schopni zahrát přesně to co se v daný okamžik od nich očekává. Pak to dává trenérovi i ideálním případě možnost měnit styl hry dle potřeby. Pak je důležité od něj aby to dokázal hráčům řádně vysvětlit. Je tedy na něm aby si vybral přesně hráče, kteří na to opravdu mají. Jinak to, že hráč nehraje by melo být jen z důvodu momentálního systému v daném zápase a ne že je mimo formu. Odpovědnost hráče je být pokud možno vždy ve formě připraven a trenér odpovědný za taktiku a daný herní styl. Pokud by to opravdu takto fungovalo tak by to byla bomba. Zatim u nás vidim takového hráče jen Rosu. Jeho přístup mi přijde velice podobný jako má Jágr v hokeji. Tedy vysoce profesionální.

 • Mavuba

  Casper Hejter1.11.2017 16:28reagovat

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/misto-narozeni-uprchlicka-lod-pohadkovy-pribeh-spartana-rio-mavuby-39276

   

   

  • PohanACS1.11.2017 17:12reagovat

   Zoufalství okamžitě si beru domů 3 Moubaly

   Kdyby radši trenoval místo těhle kundovin

   • munzig1.11.2017 18:11reagovat

    Ty vole ty jsi fakt uplně mimo realitu.

    Každý normální a vyspělý klub chce aby hráči byli i mimo hřiště aktivní. Ať už jde o marketingové nebo charitativní akce.

    X z nich má své vlastní projekty které propagují a kluby jsou rády za to že jejich hráči mají i jinou tvář než jen kopačky co nic jiného neumí.

    • PohanACS1.11.2017 18:26reagovat

     A on to s kopackama umi?

     Na akce mimo hriste jim seru,chci aby klub dominoval na hristi,ne u mikrofonu

  • pubi1.11.2017 18:39reagovat

   Skvělý! Neskutečnej sympaťák Úsměv

  • Dynamo1.11.2017 18:47reagovat

   Já moc nechápu proč tohle pouští do éteru až teď , když to evidentně natáčeli někde v létě

 • Prohra

  Casper Hejter1.11.2017 15:48reagovat

  Prohra s průměrným klubem už přinesla první oběť.

  http://www.fcb.cz/clanek.asp?id=Petr-Vasek-v-Baniku-skoncil-7168

  • Brian Pricke1.11.2017 15:54reagovat

   Kdybych nečetl článek na Sportu, řekl bych: dostali jsme se do fáze, kdy po ztrátě bodů proti našemu ansámblu jsou odvoláváni trenéři a hráči na to serou dobrovolně. Úsměv

    

   A pak si uvědomím, že to vlastně takhle je.

   • Casper Hejter1.11.2017 16:12reagovat

    No a díky Sportu jste v Lize naruby, dobrá práce Úsměv je to v tom součastně nejaktuálnějším dílu.Úsměv

    • Brian Pricke1.11.2017 16:49reagovat

     Souvislost?

    • SuperFrankie1.11.2017 17:14reagovat

     Kotel naruby.

79940 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha