Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • hodnocení

  AlaMierda19.2.2018 10:39reagovat

  první poločas pěkný výkon, bylo naprosto jasně vidět co chceme hrát. Druhý poločas slabota, chyběla přímočarost a přišla madam nervozita. Dobrý výkon předvedl Stanciu, Štětina, Frýdek, Ben Chaim. Nita jistota až asi na tři zkažené míče nohou. Moc dobře nehrál Kanga a Zahustel. Nejhorší Vata a Lafata. Ten si to ještě podtrhl tím svým zahořklým vystoupením.

  • AlaMierda19.2.2018 10:47reagovat

   a doplním, že včera to nezvládl Stramacciony, jak zařazením Ben Chaima na pravou stranu. Tak nesmyslným střídáním v podobě Lafaty

   • Bunda19.2.2018 10:53reagovat

    Hovorka lepší než Štetina. Hulk má 90 kilo a agresivita nula. Muziku tvrdil pouze Hovorka,ktery opět soupeře krásně pokopal a Coufala dobře ignoroval když mu něco říkal.

   • xhurv19.2.2018 11:25reagovat

    Ja z toho taky byl prekvapenej, ale neudelal to Strama zamerne, aby Lubose ”ochranil” pred idiotem Coufalem? Aby se treba nenechal vyprovokovat a tim se Lubos nedostal pod tlat pro zbytek sezony kdyby udelal nejakou pi****nu?

 • Zápas

  Vee19.2.2018 10:34reagovat

  Nita - neměl moc prostor ukazovat co v něm je, hrozné výkopy vzpomněl jsem si na Koubka

  Zahu - nic moc výkon a to hlavně dopředu, postupem zápasu nejistý čekám od něj víc

  Šťéta s Hovorkou - od nich dobře zvládnuté, škoda, že hovorka nedal gol, nechápal jsem jak se tam dostal (představil jsem si např. Mazucha jak takhle útočí) lepší bych řekl Hulk vyhrál dost důležitých soubojů a jeho pasy jsou také super

  Frýdek - musím se mu omluvit, hrál dobře hlavně první půli jen tak dál , rozhodně lepší než ve středu pole

  Luboš - není to jeho post a bylo to vidět, ale snažil se, na něj se i vracel poprvé co sem ho viděl ustál souboj, kde kdyby spadnul tak pencle

  Mavuba - prvních 30 minut nejlepší pak to šlo dolu a ko konci už nic moc, ale také dané tím, že bránil i za Kangu

  Kanga - Záblesky byly, dvakrát i přenesení míče ala Stanciu postupně uvadal, působil trošku otráveně ke konci a pes obranář to není což na konci i svojí laxnostní ukázal

  Vata - špatný výkon, ani k centrům se nedostal a mezihra špatná za mě nejhorší výkon a bohužel si myslím, že na základ pokud nedobíváme autobus to není

  Staciu - super hráč jeho dlouhé pasy super gol super a v první půli super napadání a strašná chuť, občas zkazí nahrávku, ale jsou to nahrávky typu kdyby vyšly, tak šli naši samy na golmana, potřebuje dohnat fyzičku a obecně si myslím, že ještě půjde nahoru

  Kadlec - Rval se, hodně běhal napadal, šel na plno před bránu do sooubojů, jednou měl i smůlu, super akce a nahrávka před penaltou, občas by se potřeboval naučit udržet míč ve předu, ale v tom má velké mezery

  Lafata - do tohoto zápasu absolutně nepoužitelný, rychlost nikde, místo měl tam měl jít třeba Drchal. Dokážu si představit s Brnem doma stav 0:0 a velký tlak na jejich bránu - ideální pro Lafatu na posledních 20 minut. Jinak pro styl který chceme předvádět nepoužitelný

  Plavšič - moc mě nenadchnul, občas tam lítá jak vítr v bedně a jeho nahrávka zpět v 85 minutě šílenost, až nebude tak zbrklej půjde nahoru i jeho celkový výkon

  Trenér - Měl přijít Kulhánek mnohem dříve a Kangu posunout dopředu a místo Lafaty někdo jiný

  Výkon - 30 minut super do konce poločasu dobré a bylo vidět systém a co chceme hrát (kdo říká, že ne tak to jsou kecy) Druhá půle nejdřív pasvita, která dala Libe vítr do placeht a pak mi přišlo, že i fyzička odešla a hlavně pod tlakem se projevila nesehranost středu zálohy. Od 70 - 85 minuty hrůza a jen sem se modlil. Je rozhodně na čem pracovat, ale posun tam za mě je (první poločas )a máme 3 extra důležité body.

  • michal197019.2.2018 10:41reagovat

   Asi bych to nenapsal lépe. Ještě bych dodal, že sám trenér svými chybami ovlivnil celý zápas. Zařazením totálně neschopného Vatajelu a posunutím a tím snížení jeho kvality Ben Chaima napravo sám trenér otupil celej útok. Nechápu vůbec jeho kroky, nesmysly.!! Střídání Lafaty byl výsměch totálně nestíhal napadat rozehrávku. Jinak napsáno dobře a souhlas.!!!

   • Vee19.2.2018 10:49reagovat

    Podle mě chtěl mít víc pojištěnou defenzívu, protože Plavšič je opravdu na můj vkus trošku splašený a sice se vrací víc než Luboš, ale ta jeho obranná snaha nemá uplně výsledky a možná to vyjde potom ve výsledku na stejno s Lubošem, já ho mám strašně rád (mravence), ale něco tomu ještě chybí. Pro mě opravdu strašná škoda Šurala - Luboš, Šural, Káďa ve předu je podle to nejlepší co bychom teď mohli mít.

  • brychtal19.2.2018 11:09reagovat

   Nita - snad dostane do oka i nohy prostorovou orientaci na Letné. Jinak lapák to je výtečný.

   75 min. chladu a pak ta otočka Bosňáka a vzápětí tvrdý výškrab od nohy soupeře, to mluví za vše.

 • Blok a blok

  dominik2719.2.2018 10:31reagovat

  Postřehl jsem tady nějaké zmínky o tom, jak vypadá blok, který používá Sparta a že se k němu měl vyjadřovat i Martin Hašek starší ve studiu O2. Tak jsem si to pustil a koukám, že tam Martin Hašek opravdu graficky vyznačil na videu, že tam hráči jakože jsou v nějakém bloku. Navrch teda utrousil, že tam mělo přijít vystoupení o něco výš, ale budiž. Nabízí se otázka, jak by ta rozebíraná situace pokračovala, kdyby stoper Liberce nepředvedl naprosto mizernou přihrávku, protože Sparta se sice dokáže nějakým způsobem zformovat, ovšem nemám pocit, že by pohyb jednotlivců v těchto situacích byl úplně správný.

   

  Po zápase pak rozebírali další situaci, kdy přesně Martin Hašek ukazoval, jak se celý blok zbortil, protože byl příliš pasivní. To je asi pro mě ten zásadní rozdíl třeba mezi Spartou a Bohemkou, jejíž práce v bloku začíná už tím, že daleko víc práce odvede už hráč na hrotu, který se opravdu snaží stoperům či gólmanovi soupeře maximálně ztížit rozehrávku. Tohle ve hře Sparty nevidím prakticky vůbec. Když se potom dostane míč za útočníka, tak další hráči opravdu aktivně reagují včasným vystupováním. I v tomhle je Sparta přece jenom horší. A to nemluvím o tom, že Spartě zjevně ve druhé půli docházely síly. Naproti tomu Bohemka si svůj styl hry většinou dokáže udržet až do konce.

   

  Budu se jenom opakovat, když řeknu, že při srovnání rozpočtů, šíře realizačního týmu a jiných faktorů bych od Sparty opravdu čekal větší dominanci na úkor klubů jako Bohemians, Olomouc a dalších.

  • petr13719.2.2018 10:38reagovat

   Tak asi všichni chceme, aby Sparta byla dominantnější a lepší. Ovšem třeba v první půli jsme Liberec přehrávali fakt výrazně, oni neměli ani náznak šance.

    

   Podle mě trochu opomíjíš kontext. 1) proti Spartě hraje většina týmů naprosto nadoraz, s totální koncentrací, na hranici sebeobětování. Tomuhle Bohemka čelit nemusí. Ono to může znít jako klišé, jenže těch pár procent v nasazení bývá ve sportu klíčový. 2) Bohemka se soustředí na věci, který popisuješ. Nikdo od ní ale nečeká dominanci na míči ani krásněj fotbal. Vzpomeň si na Spartu pod Hřebíkem v památný sezóně. V LM jsme hráli cca to, co Bohemka. Hodně i kvalitnějších soupeřů jsme tím zaskočili. Jenže pamatuješ, jak jsme hráli v lize? Já bohužel jo, měli jsme velký problémy.

   • Shaemi19.2.2018 10:46reagovat

    Já bych řekl, že jsme včera taky neměli většinu zápasu dominanci na míči a krásnej fotbal to teda taky moc nebyl. Smích

    • petr13719.2.2018 10:50reagovat

     po většinu první půle jsme na míči dominovali a cca 30 minut bych osobně označil i za krásnej fotbal. Ovšem já jsem to myslel jinak - že se tohle po Spartě vyžaduje, ale po Bohemce ne. A to je sakra rozdíl jak pro hráče, tak pro trenéra z hlediska taktiky.

   • dominik2719.2.2018 10:51reagovat

    Ač mám Holase rád, tak musím předně říct, že Liberec byl z mého pohledu zejména v prvním poločase dost špatný a docela mi vadí, že nás ve druhé půli dokázal přehrávat. Nejspíš to bylo tím, že aspoň nějak dokázal reagovat na vývoj. Sice v Liberci nejspíš jejich četné absence a odchody opor udělaly svoje, nicméně nechybělo mnoho a i tak to stačilo na bod.

     

    Že si Hašek uchovává takový dost hřebíkovský styl je samozřejmě dost vidět, nakonec on sám byl jednou z důležitých postav Hřebíkova nejslavnějšího období ve Spartě. Ovšem řekl bych, že třeba proti Brnu mu to šlo i v situacích, kdy bylo potřeba dobývat zformovanou obranu. Přijde mi, že i pro tyhle situace Bohemka má nějaké herní varianty, jak být nebezpečná. Opět to ovšem vychází z té náročnosti, kdy se nějakým způsobem vytvoří na půli soupeře situace, při níž se víc hráčů vydá ve vysokém tempu dopředu.

    • petr13719.2.2018 11:03reagovat

     já zápas Bohemky s Brnem neviděl, takže nedokážu hodnotit. Ale obecně bych řekl, že se zapomíná na přístup soupeřů.

      

     Vem si, kdy hrála Sparta v posledních letech nejlepší fotbal. Téměř výhradně v Evropský lize, kdy soupeř hraje fotbal a máme víc prostoru. Několikrát jsme to zažili i proti Plzni nebo Slavii.

      

     Naopak máme problémy s tím, když proti nám soupeř hraje totální podlahu s agresivitou na hraně. Vzpomínám třeba na zápas s Bohemkou na podzim. Během prvního poločasu bylo třeba na Ben Chaima asi 7 faulů.

      

     Jenže s tímhle má problém skoro každý mužstvo viz i ta Hřebíkova Sparta v LM. Samozřejmě se to dá přehrát kvalitou, ale ta už musí být sakra pořádná. Podle mě k ní spějeme, ale ještě ji holt nemáme.

     • dominik2719.2.2018 11:18reagovat

      Rozdíl v nasazení samozřejmě existuje, ale zase si říkám, že při tom, jak drahé hráče Sparta kupuje a nakolik má výrazně lepší podmínky, bychom zrovna tohle měli zvládat lépe.

       

      S Evropskou ligou bych radši moc nesrovnával, to je z mého pohledu dost divná soutěž. U některých klubů mám pocit, že je ta soutěž ani moc nezajímá, z toho pak logicky těží i Sparta, pro kterou je potom jakýkoliv postup takovým malým Naganem.

       

      Sama Sparta asi bude muset zapracovat na svém přístupu k lize. Určitě je pozitivní, že je tady nějaká snaha zvýšit konkurenci, aby se to nehrálo jen v 11 lidech s jistým místem v základu. Nicméně k té sakra pořádné kvalitě mi toho u Sparty chybí ještě fakt hrozně moc. Tu kvalitu bych právě chtěl vidět v rovině individuální i týmové, zatím ji vidím víceméně jen v individualitách. Pokud se teda aspoň povede poskládat sestava...

   • majtin19.2.2018 11:13reagovat

    Prvních 25 minut jsem Liberec výrazně přehrávali...

  • Shaemi19.2.2018 10:44reagovat

   Taky bych řekl, že došly síly, cože je poněkud alarmující. A pasivnímu čekání na další vývoj zápasu šel napřed i trenér naprosto nesmyslným střídáním. Kdy nám naprosto odešla záloha a on tam hodí navíc Lafatu.

    

 • Nicolae

  Kibic19.2.2018 10:15reagovat

  Ten kluk se mi líbí. Mluví velice rozumně a je na něm vidět, že má do fotbalu opravdu chuť a chce makat. Kéž strhne k tomu i ostatní.👍

 • .

  captain_obvious19.2.2018 9:43reagovat

  Po tom, co jsem viděl včera, si nejsem vůbec jistej, jestli tu svoji ligovou gólovou bilanci vůbec ještě rozšíří. Ten už fakt není použitelnej skoro na nic.

  Vata včera taky bídnej, on je takový one trick pony a když mu ty centry sesbírá gólman a herně se mu nedaří jako včera, tak ten jeho přínos pro tým je v podstatě skoro nula.

  Kanga mě včera dost zarmoutil, protože byl skoro pokaždé hrozně dlouho na balonu, průměrnej počet dotyků před rozehráním balonu musel mít snad 4 nebo 5. Připadal mi úplně ztracený na té střední záloze, často byl až pod Mavubou, to mu asi moc nesedí, když je zvyklý hrát pod hrotem. Ale měl i dobré momenty.

   

  Kladně bych naopak hodnotil Kadlece, Mavubu cca do 70. minuty, pak šel výkonem dolů, stoperskou dvojici a docela obstojně zahrál i Frýdek. Kapitola sama je pak Stanciu <3 Nita oproti Dubravkovi výrazně horší nohama, ale vypadá OK. Ze soupeřů mě zaujal ten mladý Oscar, ten by mohl mít nějakou budoucnost.

  • Sheva19.2.2018 9:51reagovat

   předpokládám, že má jít v tom prvním odstavci o Lafatu? Ale vždyť Lafata hraje pomalu celej život stejně. Od té doby co je tady, je útočník jednoho dotyku. Kromě toho se poměrně snaží zapojovat do kombinace. A co měl včera dělat když ten tým akorát bránil? Vybojoval penaltu... co tam udělal Kadlec v útoku?

   • Tashunka Witko19.2.2018 10:01reagovat

    Kadlec vybojoval právě tu penaltu, skvěle načasovanou kvalitní přihrávkou, Lafata už si jen lehnul. Víc už bohužel nezvládne a v poli působí trapně. Včera to ještě vyšperkoval, když jako faulovaný chtěl kopat pentli. Není tedy jen štváč, ale i mizerný profesionál a momentálně největší škodná ve Spartě hned po Svobodovi.

   • Shaemi19.2.2018 10:12reagovat

    Lafata je orpavdu hráč posledního dotyku. Nicméně už se nestíhá dostávat do správných prostorů, odkud by mohl zakončovat. Věk nezastavíš. Měl loni odejít jako král, teď je z toho už jen plácání.

    Navíc bych řekl, že do systému, který hrajeme, nebo aspoň chceme hrát, se vůbec nehodí.

   • captain_obvious19.2.2018 10:12reagovat

    Jj je to o Lafatovi, nějak mi to v tom textu uteklo. Je hrůzostrašnej. Jak mu ten obtloustlej stoper Liberce na 10m sprintu nadělil asi vteřinu a půl, to byla obrovská chuťovka, přičemž to byl výbornej balon od Stanciua. Penalta byla z 90 % neznalost výše zmíněného stopera, kterej si zjevně neuvědomil, že jde do souboje s nejpomalejším hráčem v lize a že když udělá dva rychlé kroky, tak z toho bude při nejhorším roh Smích

    • captain_obvious19.2.2018 10:15reagovat

     Nebo takhle, ať nekecám - z 50 % skvělej balon od Vendy, ze 40 % chyba stopera a z 10 % Lafatova zásluha.

     • xhurv19.2.2018 11:19reagovat

      Zase neprehanej ;-). Zasluhu na tom Lafata mel rozhodne vetsi (do % se poustet nechci Úsměv. Sel si pro velmi dobrou prihravku od Vency a pak uz to vyresil zkusene, tady mu krivdime. ale jinak tech 25 minut co tam byl se uplne ztracel a nijak tymu nepomohl (pravda, ani tym nepomohl jemu...).

    • trcmano19.2.2018 10:23reagovat

     Ten stoper je extrémně rychlý, ale to nemění nic na tom, že Lafata je hodně pomalý Úsměv

   • alen19.2.2018 10:20reagovat

    Sohlas - Sheva, taky to tak vidím...

  • Kibic19.2.2018 10:07reagovat

   No tuším, že ten míč vybojoval právě VK a poslal ji DL. Pravdou je, že DL brejkový hráč nebyl a už nikdy nebude, ale k jeho cti mu patří, že jak ten míč VK měl okamžitě věděl co má dělat a to tam prostě stále má. Pokud by mu to lítalo do vápna tak tam ještě něco ukáže. To si tedy myslím já.😉

   • petr13719.2.2018 10:12reagovat

    pokud budeme v tlaku a budeme potrebovat dat gol, tak jeste muze byt platnej. Ovsem pokud jsme zatazeny a spis chodime do brejku, tak jeho pomalost mlati do oci neskutecne. Ja teda predpokladam, ze Stramak chtel, aby na hrotu udrzel popr. sklepnul nejakej balon, on navic samozrejme pomuze i v defenzive pri standardkach, ale celkove uz to je proste takovy trapeni.

  • Kibic19.2.2018 10:07reagovat

   No tuším, že ten míč vybojoval právě VK a poslal ji DL. Pravdou je, že DL brejkový hráč nebyl a už nikdy nebude, ale k jeho cti mu patří, že jak ten míč VK měl okamžitě věděl co má dělat a to tam prostě stále má. Pokud by mu to lítalo do vápna tak tam ještě něco ukáže. To si tedy myslím já.😉

 • Dotaz

  petr13719.2.2018 9:05reagovat

  koukal někdo v tv? Jak vypadal zákrok na Ben Chaima ve vápně někdy kolem 20. minuty? Z tribuny to vypadalo jako penalta

  • bobo19.2.2018 9:12reagovat

   kdyby spadl, tak jasná

   • Majklll19.2.2018 9:26reagovat

    a k čemu tam bylo sakra to video??

    • petr13719.2.2018 9:32reagovat

     piskal to Ardeleanu, takze...

 • Ještě pár postřehů ke včerejšku

  petr13719.2.2018 8:22reagovat

  Stopeři - včera mě opravdu potěšili, hráli výborně, prakticky bez chyb, škoda, že Hovorka ještě nepřidal třešničku v podobě gólu.

  Frýdek - nejsem jeho fanoušek, ale ani hejtr. Každopádně včera velmi dobrý. Ukázal, že rozhodně není divizní hráč, jak tady někteří tvrdí.

  Mavuba - zvláštní hráč, je elegantní, schopnej hrát rychle, ale přijde mi strašně prostupnej. Nechá se snadno obejít.

  Plavšič - rozhodně bych viděl v základu radši než Vatajelu. Včera mě tu ale zaujal názor, že ho neprávem někdo zjebal za špatnou zpětnou přihrávku. To teda bylo sakra právem. Byla asi 85.minuta (odhaduju), vedli jsme 1:0, a on touhle kravinou daroval Liberci přečíslení na úrovni našeho vápna, to se prostě nesmí stávat.

  Kadlec - říká, že se nejlíp cítí na hrotu. Já ho mám rád, má tam ale jeden problém a to je hra zády k brance. Tohle prostě neumí. Budete argumentovat, že se to tudíž musí hrát jinak, jenže chtě nechtě se hroťák v týhle pozici v každém zápase Xkrát objeví.

  Stanciu - je to skvělý hráč, ale podle mě má kondiční deficit, kterej musí rychle dohnat.

  Lafata - pochopím, když půjde na hřiště v 70.minutě v situaci, kdy potřebujeme dát gól. Nějaký centr si určitě pořád umí najít. Když ale hrajeme spíš na brejky, tak je na hřišti bohužel za maskota, i když teda nakonec vybojoval penaltu.

  Kanga - obávám se, že bude rozesírat kabinu. Včerejší situace kolem penalty to krásně ukázala. Tohle musí Stramák hodně rychle srovnat.

  Fyzička týmu - jsem z toho tumpachovej, ale podle mě nám včera fakt došlo, a to hodně brzo. Možná (doufám v to) jsou hráči ještě zatavení z přípravy a snad to půjde nahoru.

  • trcmano19.2.2018 8:33reagovat

   +1 k té fyzičce bych jenom dodal: někde jsem četl, že teď v zimě netrénovali tak intenzivně jako v létě, protože Strama nezná zimní přípravy Smích

  • DJDriver19.2.2018 8:33reagovat

   Faulovanej penaltu nekope. Kanga si to vzal právem

   • petr13719.2.2018 9:02reagovat

    já to beru z toho pohledu, že jedna z klíčových věcí, který Spara potřebuje, je soudržná kabina. Tyhle situace tomu nepomáhají.

    • Shaemi19.2.2018 9:37reagovat

     Naopak si myslím, že je dobře, že si do toho KAnga nenechal mluvit. Byl určený na penaltu - byl. Dal ji - dal.

     Ve Spartě naopak potřebujeme takovéhle hráče, egoistické, nasrané, že se nedaří, kteří chtějí dát gól a vyhrát za každou cenu. Doba hodných a spokojených chlapců z Letné musí být zapomenuta a snad už i skončila.

     • petr13719.2.2018 9:40reagovat

      no tak si schválně po pár zápasech povíme, jak chce Kanga vyhrát za každou cenu. Tématem bude, co pro to dělá v defenzivě Úsměv

      • Shaemi19.2.2018 10:06reagovat

       Každý hráč má svou silnou a slabou stránku, je na trenérovi, aby s těmito stránkami pracoval a upravil podle toho taktiku. Nicméně jestli si mám vybrat z dua Mareček - Kanga jako středí záložník, tak je u mně výběr jasný.

       • petr13719.2.2018 10:15reagovat

        no jasne, ale to uz to posouvas nekam jinam. Puvodne jsi psal o tom, ze potrebujeme nasrany hrace, kteri chteji vyhrat za kazdou cenu. S tim souhlasim. Ovsem obavam se, ze tohle Kanga prave splnovat nebude. On si spis chce za kazdou cenu dat gola. Budu moc rad, pokud mu timhle nazorem krivdim. Rad se mu omluvim.

        • Shaemi19.2.2018 10:36reagovat

         Na Kangovi bylo i v posledním přáteláku vidět, jak ho sere, že i v blbým přáteláku prohrává. Není to leklá ryba, ale hráč, co má emoce, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu.

          

         • petr13719.2.2018 10:45reagovat

          emoce má, s tím souhlasím. Jenže ty samy o sobě nestačej. Základ je práce na hřišti, a to i dozadu. Chápu, že není a nebude úplně pes obranář, to ale nesmí znamenat, že dozadu jde zásadně pěšky nebo lehkým klusem.

  • dominik2719.2.2018 10:17reagovat

   Frýdek rozhodně patřil k tomu nejlepšímu na hřišti. Rozhodující gól přišel poté, co si dokázal rychle zaběhnout a odcentrovat. Ve druhé půli pak (tuším, že on) vykopával z čáry balon, když byl Liberec asi nejblíž vyrovnání.

    

   Z Mavuby jsem dost rozpačitý. Pokud je někdo v týmu jako defenzivní specialista, navíc s jeho zkušenostmi, pak by asi měl být v defenzivě o něco úspěšnější. Na druhou stranu to měl ve druhé půli o dost těžší, když se v bloku Sparty prakticky vůbec nepracovalo.

    

   Plavšiče bych rád viděl v základu. Případně to měl být on, kdo šel na hřiště místo Ben Chaima. Ne to ucpat Lafatou. Plavšič každopádně ukazuje, že jde hrát dost fyzicky náročný fotbal a přitom mít i individuální kvalitu.

    

   Stanciu je za mě velice kvalitní posila. Svou gólovou akci sám založil a parádně zakončil. Těch šikovných pasů tam rozdal celkem dost. S takovým hráčem v sestavě se pak aspoň lépe zamaskují všechny ty nedostatky. Jen škoda, že ve druhé půli mu tam Strama nemohl posílat víc brejkových hráčů. Dávat balony za obranu Lafatovi je naprosto zbytečná činnost. Opravdu skoro až unikátně špatné střídání.

    

   Co se týká Lafaty samotného, tak bych radši jeho minuty na hřišti věnoval třeba Drchalovi. Jeho chování kolem penalty Kangy mi přišlo těžce netýmové, což mi u něj bohužel tak nějak zapadá do toho všeho.

    

   Ještě přidám názor na Ben Chaima. Velice se mi líbil jeho pas na Vatajelua v první půli. Jen mě to víc utvrzuje v tom, že by měl hrát spíš z prostředka. Jako křídlo se neustále snaží hrát na můj vkus až příliš pohodlný fotbal s neustálým zasekáváním do středu. Na druhou stranu mu určitě prospívá příchod Stancia s Kangou, kteří mu do toho křídla dokáží dávat velmi dobré přihrávky, avšak to řešení akcí mi nepřijde úplně ideální. To koneckonců platilo i o Vatajeluovi. Řekl bych, že v současném fotbale převládá spíš názor, že centrovaný míč by měl přijít na konci rychlého protiútoku s centrem dopadajícím za obránce. Sparta místo toho zpomalí a pak posílá svíci do zformované obrany. To pak spousta předfinálních pasů Kangy a Stancia přijde vniveč. To mě také utvrzuje v tom, že systémově to je pořád dost špatné. Kvalitní systém bych viděl v situacích, kdy nějakým logickým způsobem opakovaně můžeme vidět sérii přihrávek vedoucích k opravdu nebezpečným šancím. Ne že se Stanciem a Kangou dokážeme vyprodukovat dvě střely na bránu.

   • petr13719.2.2018 10:26reagovat

    souhlas prakticky se vším. Akorát poslední odstavec vidím trochu jinak. Ben Chaim má sice tu zasekávačku evidentně hodně zažitou, na druhou stranu jednou tam poslal Kadlecovi krásnej míč z pravýho křídla z první po přihrávce Kangy. Potom se zase zleva dostal do koncovky, kde teda asi měla být penalta. Určitě by z jeho strany podobných momentů mělo být víc, ale nesváděl bych to na systém. Taky je třeba vzít v potaz, že v tomhle složení hrála Sparta asi podruhý. Příště už to bude zase o něco lepší.

    • petr13719.2.2018 10:31reagovat

     a ještě bych doplnil, že centrů po hezký průnikový přihrávce tam v první půli bylo i několik dalších (Vatajelu, Frýdek). Otázka ale je, jak moc jsou účinný. Paradoxně kdyby tam byl Lafata místo Kadlece, tak zrovna v těchto situacích by to asi bylo nebezpečnější. Venca ten střeleckej instinkt úplně nemá.

     • dominik2719.2.2018 10:38reagovat

      Taky jsme opět u toho, že abys mohl soupeře opravdu ohrožovat z centrů, tak musíš hrát fyzicky náročnější fotbal, protože celá ta akce by měla proběhnout hodně rychle a přitom v co nejkratším čase musíš dostat na zakončení do vápna maximum hráčů. Sparta sice hraje na víceméně tříčlenný útok, ovšem na centr si nestihne zaběhnout skoro nikdo. Aspoň je fajn, že tam je z druhé vlny připravený Stanciu. Ten přitom nabíhal až z prostoru pomalu mezi stopery, odkud tu akci zakládal, tak snad mu to tady ještě nějaký čas vydrží, než se přizpůsobí místnímu tempu...Úsměv

      • petr13719.2.2018 10:55reagovat

       z fyzicky náročnějším fotbalem souhlasím. Na druhou stranu ale pokud jde rychlá průniková přihrávka z hloubi pole na rychlý křídlo do sprintu, který to pak dává z první do vápna, tak se do vápna logicky moc hráčů nedostane, zároveň tam ale i soupeř má málo bránících hráčů.

      • petr13719.2.2018 10:55reagovat

       s fyzicky náročnějším fotbalem souhlasím. Na druhou stranu ale pokud jde rychlá průniková přihrávka z hloubi pole na rychlý křídlo do sprintu, který to pak dává z první do vápna, tak se do vápna logicky moc hráčů nedostane, zároveň tam ale i soupeř má málo bránících hráčů.

     • AlaMierda19.2.2018 10:49reagovat

      Lafata by se k těm míčům vůbec nedostal.

    • dominik2719.2.2018 10:34reagovat

     Nebo to Stramaccioni zase promíchá, aby si to náhodou nesedalo moc rychle... S tou penaltou moc nevím. Kdyby se pískla, tak by to asi bylo fakt hodně přísné. Ale jak píšeš, že momentů, kdy Ben Chaima opravdu uvidíme vyrábět nějaké větší šance, by mělo být víc. Takhle si skoro říkám, jestli by třeba Plavšič neměl ke gólu o něco blíž, kdyby mohl na hřišti strávit tolik minut. Pro ty dlouhé pasy Stancia a Kangy by asi byl lepším adresátem.

     • petr13719.2.2018 10:48reagovat

      podle mě by Plavšič na hřišti měl být víc, ovšem ne na úkor Ben Chaima, ale Vatajelu Úsměv

 • Lafata

  xhurv19.2.2018 8:11reagovat

  V TV to nebylo vidět.. Ale zajímal by mne názor těch co byli na stadionu. Já na to koukal jak blázen - penalta, kanga se hrne k penalte, lafi se zvedá, chce jit kopat penaltu, ale kanga ho k tomu nepustí.. Lafi nasrane odchází a hází rukama.. Dívá se na provedení penalty a snad i doufá aby to nedal Neutrální, když míč rozvlni síť, Kadlec běží gratulovat kangovi, ale lafi znovu marně rukou nasrane a odchází do středového kruhu. Tohle prostě nechápu. On tvrdí že góly nikdy vlastně nepočítal, že mu jde o tým atd... A pak se chová takto. Tohle mě u něj hoooodne mrzí...Smutek

  • johny5419.2.2018 8:20reagovat

   V tv to nebylo videt, zajima te nazor lidi co to videli a nasledne popises celou situaci jak z nejakeho romanu.

   Tak byl jsi na stadionu nebo ne?

   • xhurv19.2.2018 8:31reagovat

    Ano, já na stadionu byl, jinak bych to takto těžko popsal. Ale po návratu domů jsem si to pustil znovu v o2 TV, protože jsem na pár momentu byl zvedavej... Ale chápu že to vyznělo zvláštně jak jsem to napsal Úsměv

    • johny5419.2.2018 8:34reagovat

     Ok v pohode.

     Lafata to zbytecne vyhrotil, ja ani nepocital s tim, ze by sel kopat jako faulovany hrac. Mozna ho spis nastvalo to, ze si vzal mic bez jakekoliv diskuze.

     Cekal jsem Kadlece, kdyby si to vzal a nejdriv to s Lafatou prodiskutoval, tak by asi nebyl problem.

  • Zdeno9419.2.2018 8:22reagovat

   Taky jsem si toho všiml. Co jsem četl, tak na penalty byl včera vzhledem k základní sestavě přímo určen Kanga a zřejmě se nepočítalo s tím, že tam pak v průběhu zápasu přijde Lafata a tu penaltu budeme opravdu kopat. Smích

  • snytek19.2.2018 8:24reagovat

   Má to asi tři roviny. Lafata měl skončit před touhle sezónou, měl by ovace ve stoje a odešel by jako hrdina, což už se teď stát asi nemůže.

   Jako profesionál si nemůže dovolit takovouhle reakci, to by mělo být věcí, která se řeší uvnitř, ne navenek.

   Pokud už v týmu zůstal a pokud ho trenér na hřiště pošle, mělo by být základní slušností, že v této situaci kope penaltu on, tím spíš, že na ni byl určený. To je věc obyčejné slušnosti a respektu k historii.

  • petr13719.2.2018 8:26reagovat

   Na místě Stramáka bych si hned dneska oba pozval na pohovor a rovnou to vyřešil, jinak to bude zbytečně eskalovat. Podle mě mají máslo na hlavě oba. Kanga je v týmu tejden, takže by mu neškodilo trochu respektu. Na druhou stranu reakce Lafaty byla na úrovni uraženýho dítěte na pískovišti.

   • Tashunka Witko19.2.2018 10:07reagovat

    Proč Kangu ??? Stačí když Lafatu okamžitě vyřadí z kádru, třeba do juniorky, kde už každý ví, že faulovaný hráč penaltu nekope a nic na tom nemění, že si chce sobecky a neprofesionálně vylepšovat nějaké historické rekordy, obzvlášť když Hájka setjně už nemůže dohonit.

    • petr13719.2.2018 10:19reagovat

     mluvi z tebe silna antipatie k Lafatovi Úsměv. Faulovany hrac penaltu nekope ma zhruba stejnou relevanci, jako ze pod zebrikem se nechodi Úsměv

  • trcmano19.2.2018 8:29reagovat

   Neymar x Cavani jsou na tom ještě hůř :) Dělá se z toho zbytečná aféra, Lafi si ”vybojoval” penaltu, tak si chtěl dát jeden ze svých posledních gólů v kariéře a užít si poslední ovace :)

  • Majklll19.2.2018 9:10reagovat

   tak někde to vysvětloval Strama, že na penaltu byl určen Kanga, ale když se dostal na hřiště lafata, tak ten je určen jako první, ale že se na hřišti prý spolu domluvili, což evidentně nebylo dle tvého popisu.. takže bych byl, pokud se ho Kanga ani nezeptal, taky nasranej a nedivím se mu..

   • xhurv19.2.2018 10:44reagovat

    Vyjadreni Stramy jsem cetl. Myslim, ze z toho nechtel delat aferu, tak to takto diplomaticky zametl pod stul. Myslim, ze to je z jeho strany lepsi reseni, nez aby do novin vycetl bud nevhodne chovani Lafaty nebo naopak sepsul Kangu. Spis mne mrzi chovani Lafaty, ja ho za ty roky poctive prace ve Sparte vzdy obdivoval a neskutecne fandil, ale posledni dobou u mne klesa rapidne klesa :-/

  • brychtal19.2.2018 10:41reagovat

   Lafi od gólů Jihlavě je hrozně sobecký a nepřejícný. Měl by bát příkladem mladejm a pomoci jim příhrou i radou, ale nějak se mi zdá, že je nervní z toho, když dá gól někdo jinej z našich. Opravdu bych jeho minutáž věnoval juniorům....

 • Kritika...

  Acs gl19.2.2018 6:56reagovat

  Nepřehání se to už tady s tou kritikou???? výhra 2:0 a tady je to ,jak po debaklu...

  Pokud to nesmyslně otočím,tak náš mizerny výkon s ješte horším trenérem, bohatě stačil na miláčka davu Holoubka...

  Souhlasím snad pouze s tím, je nejsme schopný hrát 90minut,ale to je dost v hlavě...

  Věřím ve vítězství na Slovácku a stoupající kvalitu našich výkonů....

  • Rossi19.2.2018 7:27reagovat

   Tak jestli někomu stačí 2 střely na bránu za zápas, tak ok. Pak se ale nedivme, že jsme poslední roky tam, kde jsme. Náročnost je ve Spartě sprostý slovo.

   • victorlima19.2.2018 8:20reagovat

    Samozřejmě, že náročnost není sprosté slovo. Nicméně počet střel na branku není žádné zásadní hledisko. Juventus má v mnoha zápasech taky 3 - 4 střely na branku a jeden nebo dva góly. Některý glosátor by klidně mohl říct .. ta úžasná efektivita. Každopádně v druhé půli Sparta totálně vypadla z role. Strama měl pravdu, když mluvil o krajích. Příchodem dalšího zbytečného hráče v poli (pro méně chápavé Lafata) oslabil právě krajní prostory. Vata hrál po většinu zápasu bídně a nebýt slušného výkonu Frýdka měli jsme vlevo problém už dřív. Ben Chaim není hráč pro pravou stranu a bránění moc nedá (tím nechci říct, že byl špatný). Plavšič sice moc a rychle běhá, ale je strašně splašený a moc na kraji taky nepomohl. V.Kadlec se sice v útoku snažil, ale žádný hroťák to není. Když k tomu připočteme, ještě ne dobrého Mavubu v druhé půli, je jasné proč to tak vypadalo. První půlhodina byla dobrá, poslední zase špatná (kluci si vůbec nevěřili). Zápas zachránila velmi slušná obrana a dva góly proti velmi dobře organizovanému soupeři. Je to na začátek málo?

  • xhurv19.2.2018 8:05reagovat

   Naprosto souhlasim. Taky mne stvala druhá půle. Ale věřím že po pár výsledcích budeme na druhém místě a že sebevědomí hráčů naroste a bude to lepší. Takto se strachuji o výsledek a z toho pramení že to pak vypadá jak v druhém poločase. A mimochodem, apan trenér je aspoň objektivní a kriticky uzná že jsme hráli jen 20 minut. Chovanec, Lavička a asi i ostatní by hodnotili kladně a vyzdvihovovali by 3 body a čisté konto... Myslím že máme na čem stavět. A musím pochválit Frýdka, když bude podávat takové výkony, lidé na něj určitě nadávat nebudou!!!

 • Tady ...

  Gipep19.2.2018 2:45reagovat

  To je...BandaSmích

80734 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha