Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Včera

  Jerababa8.4.2018 9:37reagovat

  1. Děkuji hráčům za výhru. V momentálním stavu(ne zrovna forma, tlak na výsledek, pošramocená psychika) důležitej krok.

  2. Děkuji fanouškům, kteří dorazli a podporovali mančaft.

  3. Včera v utkání Trnava - Slovan běžel hráč Trnavy sám na prázdnou bránu. Široko daleko ani noha - nedal. Předevčírem Edinson Cavani minul prázdnou bránu z pěti metrů. Dle některých místních expertů zřejmě na hřišti rovnou zastřelit.

  4. Divím se, že někteří se neucházíte o místa v trenérských štábech špičkovejch evropskejch klubů. Ta odbornost z vás přímo tryská. U některých je to na magisterskou práci. Bohužel ne na FTVS ale na lékařské fakultě, obor psychiatrie.

  5. Člověk nemusí být úplně nejlepší, důležitý je, jestli pro danou věc udělal všechno, co bylo v jeho momentálních silách. Já tam včera tu snahu viděl. Pískalům - zaplatili jste si, takže můžete i pískat. Já zase můžu vyjádřit svůj názor. Takže za mě - ” Jděte do prdele”.

  • petr1378.4.2018 10:03reagovat

   Podepsano, 2x podtrzeno

  • Nerry8.4.2018 10:05reagovat

   +∞ až na poslední bod.

   Jinak ten 4. bod mě odrovnalSmíchSmích

  • rabac8.4.2018 10:41reagovat

   Naprostý souhlas hlavně bod 4 na podtržení, když to řeknu slušně zvláštních lidí je zde hodně.

  • petr18.4.2018 11:20reagovat

   Souhlas, trefně napsáno, ale pro mistní experty zřejmě nepřijatelné. Hnojit to tu budou nadále.

  • gasterol8.4.2018 11:40reagovat

   6. To je sice hezké co píšeš, ale nechápu proč by fanoušek nemohl dát najevo nespokojenost s hrou, tak to chodí přece i v zahraničí a nejen u nás, takže nechápu, že jsou z toho někteří na větvi, že se tady dokonce píská. Snaha by měla být samozřejmost na prvoligové úrovni v jakémkoliv klubu a u každého hráče, tohle neberu jako omluvu, že se někdo dokonce i snaží - to beru jako samozřejmost. Diváci prostě chtěli vidět hru dopředu nebo minimálně kontrolu hry a to se prostě po většinu druhé půle nedělo, takže tomu pískotu se nejde divit. Smrdělo to gólem na 2-1 a jen jsme si o něho zase koledovali a navíc doma, spousta lidí si přece v tu chvíli musela říkat co to zase hrajeme nebo ne? Někdo si to jen řekne a jiný to vyjádří pískotem a to je celá věda. Pokud by hráči hráli jako prvních 25 minut po většinu zápasu, tak nikdo pískat rozhodně nebude, vždy tomu dají příčinu hráči a ne diváci a opakuji v zahraničí se píská taky a na podobné hráče jako Cavani a další.

   • Jerababa8.4.2018 12:29reagovat

    Asi takhle. Nepamatuju si, že by mančaftu, kterej je ve sračkách - a to my jsme, pomohl pískot diváků.

    Abych to trošku odlehčil. Je to asi taková situace jako kdyby chlap v posteli třikrát po sobě zklamal. Tak ve čtvrtým pokusu, kdy se dostane do rozhodujícího okamžiku, mu nejvíc pomůže nějaká ta kritika ve smyslu ” Snaž se nebo to dopadne jako minule”.

    Ono je potřeba vědět, kdy pískat a kdy povzbudit a když to někdo neví, tak o psychologii sportovce ví úplný prd.Úsměv

    • gasterol8.4.2018 12:35reagovat

     Tak nějaký psychologie na fandy moc neplatí, když spousta z nich tam jde hlavně za tou zábavou, další jsou opilí a další celkově nemají žádné IQ, aniž bych chtěl některé urazit, tak hlavně v kotli to tak prostě u všech klubů je a nejen u nás. Takoví se na to prostě nedívají stylem jakým píšeš. Hodnotí hru a buď se líbí nebo ne a to je celé. Jak jsem psal na druhou stranu se jim vzhledem ke druhé půli zase tolik divit nejde, kdybychom hráli jako prvních 25 minut nebo dejme tomu první poločas, tak prostě nikdo pískat nebude. Takže si za to hráči můžou prostě sami a nikdo jiný, oni přestali hrát - zase jako v minulých zápasech, jen rozdíl byl v tom, že tentokrát soupeř nic nedal a my už jsme to udrželi, navíc náskok byl 2-0 a ne 1-0 jako jindy. Měl by sis položit spíše jinou otázku, proč doma za stavu 2-0, navíc proti Dukle, která je bídná, tak nehrajeme dále dopředu, pro lidi a prostě nechceme přidat další góly. Takhle by jim lidi prostě tleskali a byli spokojení a to člověk moc nepochopí. Vedli 2-0 takže se neměli čeho bát a za takového stavu si snad věřit i musí, jinak ve Spartě nemají co dělat.

     • Jerababa8.4.2018 12:49reagovat

      Krátce, jelikož se nehodlám zacyklit.

      Vedení 2:0 nejhorší výsledek- Pro nás i 3:0.

      Je rozdíl mezi divákem a fanouškem.

      Kdo má nebo nemá ve Spartě co dělat? - Já bych bral třeba 20 hráčů z Realu - neReálné. Takže budu fandit těm, co máme.

      • gasterol8.4.2018 12:58reagovat

       To fandí všichni, ale fotbal není divadlo, prostě se občas píská u nás i ve světě. Nic nepochopitelného na tom není a i na těch 20 hráčů Realu tamní lidi v minulosti x krát pískali, čím myslíš, že to bylo? Dobrou hrou určitě ne.

       • Jerababa8.4.2018 13:14reagovat

        Tak naposledy. Dívák ať si píská. Fanoušek a tím myslím opravdovej fanoušek, chápe, v jakým stavu se tým nachází a snaží se mu pomoct. Jestli ten rozdíl nevnímáš, tak s tím nic nenadělám a ani o tom nehodlám dál diskutovat.

        • gasterol8.4.2018 13:25reagovat

         Potom by jsem mohl položit otázku, kdy tedy vyjádřit nespokojenost s výkony, ať u pískotem nebo něčím jiným? Podle toho co píšeš, tak potom asi nikdy, vždy se můžeš snažit pomoct i když tým bude poslední.

         • Jerababa8.4.2018 13:37reagovat

          Jestli je tým v top formě a sere na to, tak si pískej. Jestli je ve sračkách, tak fandi. Ty prostě chceš mít poslední slovo, tak si posluž, já to dál nemíním rozebírat.

          • gasterol8.4.2018 13:44reagovat

           Prostě máme na to jiný názor, nejde o poslední slovo. Pokud je tým v top formě, tak logicky většinou hraje dobře. Když tým hraje špatně a často nevidíš ani bojovnost od některých hráčů, tak je pískot oprávněný, hraje Sparta a ne Horní Lhota, tam pískat lidi na hráče co si přijdou zahrát po práci nemusí.

  • captain_obvious8.4.2018 11:45reagovat

   V současný době a psychickém rozpoložení je výhra o tři góly výborný výsledek, bez ohledu na výkon. Lidi jsou praštění.

   • gasterol8.4.2018 11:52reagovat

    Výhru bereme všichni, ale přece i Ščasný, Rosický a další říkali, že k výhře musí být odpovídající i hra nebo ne? Říkali to i za Stramy, že jen výhra vždy nestačí a fanoušek chce pochopitelně vidět i dobrou hru. Lidi praštění nejsou. Ben Chaim stál velké prachy, jistě velké peníze i bere a on z x akcí, které by zakončil i hráč Baníku, tak ani nevystřelí a a ani nenahraje do šance, ale vrátí to někam zpátky nebo to úplně zkazí. Je snad pochopitelné, že se na tohle lidi ozvali. Kdyby to bylo jednou nikdo nepíská, ale několikrát po sobě. Pak si řekneš na co máme Ben Chaima za takové prachy, když hůře to nezakončí kde kdo z ligy a lidi to ví.

    • thomasd868.4.2018 12:01reagovat

     Liaro , ty jsi hroznej c....k 😂😂

     • gasterol8.4.2018 12:03reagovat

      Aha, tak píská půl stadiónu a já jsem ten špatný. Já tam nepískal, mimochodem. Tobě se líbila hra ve druhém poločase, hlavně do 70 minuty? Nebyly náhodou řeči před zápasem, že musíme konečně hrát po celý zápas? Tohle už slyšíme více než měsíc.

  • dominik278.4.2018 12:56reagovat

   Zastavím se u posledního bodu. Jednak mám pocit, že se zas tak moc nepískalo a jednak bych řekl, že to je hráč od hráče.

    

   Jak jsem psal včera, třeba Šural s Plavšičem jsou opravdu aktivní a získané góly či asistence jsou odměnou, ale trochu i logickým důsledkem. Právě aktivní hráči vepředu jsou vodou na mlýn Stanciua s Kangou, kteří se také podíleli na všech gólech.

    

   A nakonec bych zmínil i Kulhánka, jehož výkon sice nebyl vyloženě bezchybný, ale povedlo se mu na jaře získat už druhou asistenci. Na defenzivní štít velmi slušná vizitka. On sice nesbírá asistence po nějakých geniálních kolmicích, ale je tam, kde má být a vyřeší to, jak je potřeba.

   • victorlima8.4.2018 13:15reagovat

    Ke Kulhánkovi bych ještě dodal, že se patrně na pokyn trenérů snaží hrát míče rychleji od nohy a je to ku prospěchu věci. Na hřišti není moc nápadný, ale udělá plno černé práce. Pomalu a nenápadně se stává stabilním hráčem základu. Trochu mě však mrzí, že je to na úkor Mavuby, který je stále i ve svém věku skvělý fotbalista.

    • dominik278.4.2018 13:30reagovat

     U Mavuby mám akorát problém v tom, že mi občas přijde, že trochu nestíhá. Sice jen občas v krátkých časových úsecích, ale v jeho věku se právě obávám, že těch momentů bude dost přibývat.

      

     Kulhánek to hraje chytře, určitě má slušnou herní inteligenci, to jsem u něj pozoroval už v A-dorostu. Navíc sem tam přidá i nějaké zakončení, je platný při standardkách a celkově vzdušných soubojích, tady má oproti Mavubovi navrch.

     • Sendi8.4.2018 13:41reagovat

      zatím jsou s Mavubou tak nastejno, protože ten je zase spolehlivější v rozehrávce, dokud jsme na balonu, tak je to takový další tvůrce hry navíc...Já bych určitě chtěl, aby to postupně Kulhánek převzal po něm, zkrátka na tomhle postu nás bota zrovna dvakrát netlačí...

      Nicméně po včerejšku už je myslim jasný, co je náš největší problém v těch druhých poločasech...

      • victorlima8.4.2018 15:33reagovat

       Sendi můžeš to trochu vysvětlit, kde je podle Tebe problém v druhé půli? Já opravdu nevím, co se s nimi děje. 2/3 mužstva se začne chovat jako šílenci. Zkušený stoper Štětina začne zběsile odkopávat míče do autu, někteří začnou kupit nesmyslné fauly na vlastní polovině, nikdo nechce míč, nikdo se nenabízí a kvalitní klička mizí z repertoáru všech.

  • victorlima8.4.2018 13:11reagovat

   Jerababa to napsal hezky.

 • Tecl

  Tommy178.4.2018 9:21reagovat

  Za 60 milionu ho vykoupit od Číňana a stavět spolu se Šuralem. Šural dobrý hlavičkář, Tecl zase 1v1, rychlý a gólový.

  • prospartu8.4.2018 9:38reagovat

   Myslíš, že za 60 milionů neseženeme lepšího útočníka? Ať je třeba z ciziny, je to jedno.

   • leodas128.4.2018 9:41reagovat

    Samozřejmě, že seženeš. Otázka je, jestli je to v silách našich scoutů a jestli by tomu tedy odpovídala kvalita. Ale Tommy se v poslední době našel v myšlence přestřelených nákupů v českém rybníčku a s tím spojeným potenciálním oslabením konkurence a mele to tady pořád dokola v jakékoli souvislosti..

    • Nerry8.4.2018 9:56reagovat

     Tak seženeš papírově lepší že. Třeba zase nějakou útočnou asijskou megahvězdu, co se stane oblíbencem tribun a po konci sezóny si bude hledat nové angažmá. Třeba mu Tal poradí, ten už s tím bude mít zkušenost.

  • johny548.4.2018 9:53reagovat

   Tecl ze umi 1v1?:D Sice ma ted formu, ale kdyz to vezmem komplexne, tak neni lepsi nez nasi utocnici.

   Ja rozhodne uvidim radsi v tymu Pulkraba.

  • Bunda8.4.2018 9:59reagovat

   Tetteh a když se zrani tak Pulkrab.

  • lidoop8.4.2018 10:16reagovat

   Tecl je i za 20 mega drahej, vzdyt nehraje zaklad ve Slavii, v zadnym lepsim klubu se nikdy dlouhodobe neprosadil do zakladu.

   • Nerry8.4.2018 10:18reagovat

    Tak ve Slavii je kapitán Škoda a toho prostě neposadíš na lávku. Tecl je nejlepší útočník ve Slavii momentálně. Každopádně ve Spartě bych ho nechtěl a už bych chtěl vidět nějakého mlaďocha, co nám vyrazí zrak (jak byl kdysi mladý Venda Kadlec)

   • Chabix8.4.2018 12:14reagovat

    O kvalitách útočníka jsem přesvědčen, že by měla být vyšší než to, co představuje Tecl. Taky si myslím, že by to neměl být ani Pulkrab a to i když je golový. Myslím, že sehnat útočníka, který je nejen gólový, ale taky má technické a kreativní dovednosti, by v možnostech Sparty neměl být problém.

    • victorlima8.4.2018 12:52reagovat

     Souhlasím s Chabixem. Navíc Slavie by si za Tecla řekla obrovský balík a to by nebylo adekvátní. Pulkrab rovněž není finální řešení. Slušnej náhradník a nic víc. Takových už pár máme.

  • Lobrock8.4.2018 10:17reagovat

   Hodte na nej sit a pak ho zamknete v kleci!

 • Trocha smutku

  Bloodaceqq7.4.2018 23:54reagovat

  Přijde mi smutný, že v momentě, kdy se nedaří a atmosféra je napjatá, jde fanouškům, kterých nepřišlo zrovna málo, po výhře poděkovat pouze 11 hráčů s maskotem (Šury, Nico, Hovorka, Sáčis, Zizu, Kaya, Husťa, Kulhánek, Lafy, Srki a Vata).. jedinej u koho bych to omluvil byl Kanga, který po závěrečném hvizdu zůstal ležet na hřišti v křečích, ale během děkovačky byl alespoň s diváky u střídaček.. u zbytku mi to přijde jako opravdu špatný přístup k fanouškům.. jakoby snad něco nebylo v pořádku.. Neutrální

  • johny548.4.2018 0:21reagovat

   No jak to probihalo. Co vim, tak vsichni hraci a realizni tym se objali do kolecka, neco si rekli. Pak se tretina hracu sebrala a sla do kabin?

  • Enkoff8.4.2018 0:35reagovat

   Jasně, celou dobu co jsem na hřišti, tak na mě diváci pískají. Já celej žhavej jim půjdu děkovat jak byli skvělí. Tak to jako sorry

   • Kulkozubý Tony 8.4.2018 0:49reagovat

    Přesně. To mi přišlo jako strašný úlet, vedeme 2:0, hráči se snaží uklidnit hru a každá zpětná přihrávka byla odměněná pískotem. Příklad Ben Chaim, nastoupí pomalu po měsíci do zápasu, pokazí akci a pískot tribun celý zápas pří každém jeho dotyku s míčem, jako by to byl nějaká přeběhlík ze Slavie. A přitom na něm bylo vidět, že se snaží, chodí do soubojů, nabíhá si. Jen mu prostě chyběla lepší finální příprava. V tomhle ohledu by se fanoušci měli sáhnout do svědomí, protože to jejich pískání mužstvu určitě nepomáhá a z vlastní zkušenosti vím, jak to dokáže hráče totálně rozhodit a vyvézt z koncentrace. Pomalu začínám nabírat pocit, že tohle se stane fakt jen na Letné.

    • gasterol8.4.2018 1:27reagovat

     Uklidnit hru, myslíš to, jak nás Dukla druhou půli do 70 minuty tlačila a přehrávala. Na to diváci nemají pískat? Ten výkon ve druhé půli být děsný a pískot byl právem. Pokud by Ben Chaim zazdil jednu akci nikdo neřekne ani popel, ale on jich zazdil několik po sobě a navíc místo střely, přihrávky do šance a prostě minimálně zakončení, kdy je skoro ve vápně, tak to vrací někam zpátky - nepochopitelné na jakékoliv úrovni. To místo, aby chtěl dát gól a šance na to měl, tak zdržuje čas nebo co? Doma proti Dukle a za stavu 2-0? Ten pískot byl právem a nejen na něho, ale na naší celkovou hru druhou půli, takhle nemůžeme doma hrát a proti takovému soupeři. Místo, abychom tlačili my je nebo minimálně kontrolovali tu hru, tak tlačí Dukla nás a to je skoro na sestup. V zahraničí by ten pískot přišel taky to si piš.

     • Elysir8.4.2018 10:43reagovat

      Varianta 1 - snažíš se, nedaří se půl hodiny pořádně hrát a přesto kolem sebe slyšíš neustálou podporu.

       

      Varianta 2 - snažíš se, nedaří se půl hodiny pořádně hrát a ještě navíc na Tebe všichni pískají.

       

      Co Ti víc pomůže v situaci, kdy víš, že zrovna tohle období zápasu máš poslední dobou dost špatný????

       

      • brychtal8.4.2018 13:34reagovat

       Varianta 3 - snažíš se, nedaří se půl hodiny pořádně hrát a přesto kolem sebe slyšíš neustálou podporu, a ani si nevšimneš, že vlastně nehraješ ty, ale soupeř....

       • Elysir8.4.2018 13:44reagovat

        Nechápu, jak to myslíš, můžeš prosím rozvést? Myslíš že manšaft, kterému se nedaří, nepozná, že se mu nedaří? Anebo že víc fandí supporters soupeře než jeho vlastní? Anebo jsem úplně mimo?

     • M4rtin8.4.2018 12:29reagovat

      Tak jestli si myslíš, že hráč začne hrát lépe, po tom, co ho stadion vypíská, tak se nad tím pořádně zamysli, než příště pískneš.

  • johny548.4.2018 0:41reagovat

   Je fakt, ze 12.hrac byl tradicne nejslabsi. Ja neunasim kdyz lidi zacnou piskat jen protoze nehrajem furt dopredu, nebo hrac nema formu. Ty nadavky je obcas sila snaset.

   Po mizernym zapase jsem casto odchazel nasrany na fanousky, vetsina asi na hrace:)

   Ale vcera jsem dekovacku nevidel, ani nevim kdo tam nesel.

   • johny548.4.2018 0:45reagovat

    To samozrejme neplati na vsechny, spousta fans si dekovacku urcite zaslouzi.

  • Chrod8.4.2018 1:04reagovat

   Jenom jestli není chyba v těch fanoušcích. Třeba Ben Chaim by musel bejt blázen, aby jim šel za tohle poděkovat...

   • gasterol8.4.2018 1:23reagovat

    A mají mu tleskat, když zazdil jasné šance minimálně na nějaké zakončení? On může vystřelit, případně přihrávat do šance a dá to někam zpátky. To by se pískalo i v zahraničí a nejen na Letné to si piš a nevím, jestli mnozí tady zahraniční fotbal vůbec sledují, zjevně moc ne, když někteří píšou, že se píská jenom u nás, tohle je blbost. Jednu dobu hrál Real špatně a pískal na hráče celý stadión a jací tam hrají hráči a tady se někdo diví, že se píská i u nás. Diváci hlavně pískali na všeobecnou holomajznu ve druhém poločase, která byla do 70 minuty a Dukla nás dokonce přehrávala a měla šance, proto ten pískot a byl zcela opodstatněný naší hrou. Místo, abychom dominovali my a kontrolovali hru, tak jsme nechali hrát Duklu a to u nás doma, což je ostuda, jen tentokrát nám to vyšlo, že soupeř nic neproměnil, oproti předchozím zápasům. A na špatné zakončení nebo špatný přístup ke hře už jsem psal - v zahraničí by často pískali taky, tak jaké znechucení od fanoušků. Hráči jim nemají dát svým výkonem a hrou k tomu prostě důvod a nikdo by nepískal. Ani na pokaženou nějakou šanci by nikdo nepískal, ale toho zkažení bylo x po sobě, tak proto ten pískot.

    • Chrod8.4.2018 4:04reagovat

     1. Zase meleš úplně z cesty, mně je celkem jedno, jestli někdo píská nebo ne. Pokud si někdo myslí, že má nějakej nárok na dobrý výsledky, ať si klidně píská, když se nedaří. Jenom se pak nesmí divit, že jim za to pár hráčů nepřijde po výhře 3:0 poděkovat.

      

     2. Ty už ses tak zamotal do tý tvý spirály keců, že už si ani neuvědomuješ, jak ten zápas vypadal. Ty už si měl před zápasem připravený, že je všechno na hovno, a kdybychom hráli bezchybně, tak bys sem buď vůbec nepřišel, nebo by sis vymyslel nějakou jinou sračku, jako že to nic neznamená a musíme to potvrdit s Plzní.

     Jenže si asi neuvědomuješ, že jsme po 5 remízách vyhráli 3:0 a nebyl to ani náhodou vyrovnanej zápas, natož aby nás Dukla nějak přehrávala. Celou dobu jsme vedli 2:0 a Dukla neměla na dva góly ani velký šance, jenom něco z rohů nebo nějaký náznaky. Že nás nějakej tým 20 minut přehrával, to se stalo snad pokaždý za poslední 3 roky. Nevím, o co se tady snažíš...

     • johnny18.4.2018 7:54reagovat

      +1

      Frajeři vyhrají 3:0 a někteří experti tady hejtují jako by se prohrálo. Za mě včera spokojenost, samozřejmě, že jsou ve hře nedostatky, ale ty nezmizí mávnutím kouzelného proutku a už vůbec ne tím, že na kluky budou pískat vlastní fanoušci.

     • victorlima8.4.2018 8:15reagovat

      +1

     • gasterol8.4.2018 11:34reagovat

      Doma se to moc nestávalo to zaprvé a my jsme navíc nebyli schopni ve druhé půli kloudné akce, když nepočítám ten závěr a hru do otevřené obrany Dukly. Za další, kdyby jsi četl vše co píšu a nejen co Ti pasuje, tak si nevymýšlíš bláboly typu, že vše je špatně. To nikde nepíšu a nikdy jsem nepsal. Hned po utkání jsem včera psal, že prvních 25 minut jsme hráli dobře, chválil jsem Plavšiče, ale to už samozřejmě nezmíníš. Navíc už včera před zápasem jsem psal, že věřím v naší výhru a myslím si, že vyhrajeme, opět tohle nezmíníš. Takže já zase nevím o co se snažíš Ty - vlastně vím. Stejně jako někteří Tví kolegové píšeš jen co Ti pasuje a hodnotíš nick a dále jen co se hodí. Jestli jsi druhou půli neviděl naší špatnou hru po většinu poločasu a proto ten pískot, tak doporučuji návštěvu očního. Ten pískot byl zcela oprávněný. Fanoušek chce vidět hru a proto si zaplatil a ne odkopávanou doma proti Dukle.

  • victorlima8.4.2018 8:19reagovat

   Absence děkovačky, kdyby hráli jako s partesu, by byla tím posledním co by mě chybělo. Stejně děkují většinou jenom magorům z kotle a většina ostatních diváků už dobíhá tramvaj.

 • Brunegraf

  pubi7.4.2018 21:17reagovat

  Aspoň někdo umí postavit celkem solidní sestavu a umí si vůči syrečkovi dupnout. Zahraniční klika <3

  • johny547.4.2018 21:59reagovat

   Paaavel Hapal!

 • 20

  Dno7.4.2018 21:13reagovat

  Dneska jsme zase hráli jen 20 minut. Zbytek nic. Avšak věřím, že se to dneska zlomilo, deka spadne a za týden si smlsneme na Plísni. Jsou k poražení ...

  • Paspartu7.4.2018 21:29reagovat

   To je fajn ne, když hrajeme 20 minut a vyhrajeme 3:0. Počkej co se bude dít, až budeme hrát 90 minut. To bude skóre Úsměv

   • prospartu7.4.2018 21:42reagovat

    To by to podle mých výpočtů mělo být 13:0. :D Smích

  • dominik277.4.2018 22:01reagovat

   Pozitivem je, že za těch 20 minut se ukázalo něco, na čem by se dalo stavět. Negativem je, že zbytek zápasu spíš vypovídal o ofenzivní neschopnosti Dukly než o tom, že by to Sparta měla pod kontrolou. A také se mi pořád nelíbí ta střídání. Současná Sparta spíš potřebuje postupně zvyšovat obrátky a za příznivého stavu roztrhat obranu soupeře rychlými protiútoky, ne to tam ucpat Ben Chaimem a Lafatou. A pokud se má hrát v rozestavení se dvěma útočníky, tak by se tento post měl posílit, momentálně se mi tam jeví dobře jen Šural. V létě se musí vrátit Pulkrab a nejspíš to bude chtít i nějakou posilu.

   • Dolikus7.4.2018 22:33reagovat

    No vidíš..a to už se tam z rozlisovaku vysvlekal ještě MiKaSmích

   • Sendi7.4.2018 22:34reagovat

    a to si vem, že tam těsně před třetím gólem šel málem Michal Kadlec...ta střídání jsou hrozná, dneska jsem šel na dorost a viděl tam minimálně dva hráče, kteří si zaslouží být u týmu víc, než MKadlec s Lafatou teda...

    • hombre7.4.2018 22:41reagovat

     A které, jestli se mohu zeptat.

     Starší dorost prý hodně vyrovnané, po půlce už lepší a mladší prý jasný zápas, je to tak?

     A co Drchal, je to vážné? Dík.

     • Sendi7.4.2018 22:48reagovat

      mladší jsem neviděl, protože jsem šel koukat na áčko...Dorost určitě ne vyrovnaný zápas, ale ten výkon nebyl ideální, ten tým je takový polorozpadlý, po zranění se ale konečně vrátily některé opory a je to znát, speciálně přítomnost Plechatého - on a Drchal by se měli pohybovat víc kolem áčka, mají předpoklady, šanci by si zasloužil i Šimáček...

      U Drchala těžko říct, vážné to spíš nebude, ale střídat musel, rozhodčí to moc nezvládl, bylo tam na něj snad pět neodpískaných faulů...

      • hombre7.4.2018 23:02reagovat

       Dík a s tím Šimáčkem - já když ho viděl, tak byl vždy super, nenápadný, dříč, pracant, ale nepostradatelný.

       No s těmi zraněními, co Sedláček a Hezoučky? Já Sedláčka nějak nebral jako tahouna, Hezoučkýho a Šimáčka, to už je jiná. Škoda Hložka. Já bych zkusil Gabriela z mladšího dorostu na stopera, je to vítězný typ. Ty je vidíš daleko více, co ty na to?

       • Sendi7.4.2018 23:13reagovat

        Sedláček je určitě tahoun, ikdyž se mu třeba herně nedaří, tak dře jako kůň a umí strhnout ostatní, nevím jak na tom s Hezoučkým jsou bohužel...

        Gabriel je určitě výrazný hráč, typický lídr, stoper, nicméně výkonností na stopery z A dorostu rozhodně nemá, Plechatý nebo Burda jsou úplně někde jinde, zkrátka Gabriel má čas a má i na čem pracovat:) Jinak dneska hrál vedle Plechatého Boula, který se dobře ukázal za áčko v přípravě a byl i tady docela vychvalovaný a bylo prostě vidět, že Plechatý je o level výš a to i po taktické stránce...

        Toho Hložana je škoda no...

        • hombre7.4.2018 23:22reagovat

         Jj, dík a Burda, ten už hraje za juniorku, Plechatý ten byl vždy dobrý, to je pravda. S Hložkem je to do podzimu,myslím. Tak se drž.

    • gasterol8.4.2018 1:38reagovat

     To je sice pěkné, ale srovnání dorosteneckého fotbalu a dospělého navíc v první lize. To je jako srovnávat Porsche a Felicíí. Ten fotbal je celkově úplně jiný ve všem. To co vidíš v dorostu jako dobré, tak by v první lize neplatilo, protože by na to neměli tolik času, odstavili by je tělem, hra je daleko více fyzická atd. - prostě to nejde vůbec porovnávat všeobecně. Jestli na to dorostenec má nebo ne by se vidělo v porovnání s muži a v té lize a ne, že někdo hraje dobře v dorostu a tím pádem je lepší než někdo v áčku co hraje prd. Tady je prostě averze na nějaké hráče a to je celé. Kritizuješ Lafatu, M.Kadlece, tak kritizuj i V.Kadlece nebo Ben Chaima, protože tu tužku hrají dlouho i oni.

     • Sendi8.4.2018 9:58reagovat

      bla bla bla blaaaa...deset let stejný píčoviny co mě nezajímaj...

      • gasterol8.4.2018 11:47reagovat

       Deset let kecy o dorostu a juniorce. Kdyby na to někdo měl, tak dávno hraje. Myslíš, že všichni trenéři ve Spartě jsou pitomci? Asi jo, protože to z nich svými příspěvky děláš a jen Ty jsi asi ten expert. Pochop to, že být tam někdo jako Rosický v minulosti, tak v tom áčku prostě je. Nikdo tam nevyčnívá a nikdo na to prostě extra nemá, aby byl posilou v áčku a proto tam nejsou. Řekl to i Hřebík mimochodem, že tam nikdo takový není - od dorostu po juniorku. Protože se na to někdo ptal, proč není nikdo mladý v áčku - odpověď - nikdo na to nemá. Ale já melu blbosti, dále choď na dorost a mel tady něco o tom, jak tam někdo hraje dobře, kdy ten fotbal je úplně neporovnatelný. V áčku máme tolik lidí, mnozí se nevejdou ani na lavičku, tak nevím na co by tam byli kluci, kteří lepší nejsou - jen podle toho, že jsou mladší? Asi tak nějak to bereš.

     • hombre8.4.2018 10:05reagovat

      Jseš trošku mimo, nechtěl jsem na tvůj příspěvek odpovídat, ale musím.

      Sendi tu psal, že by se měli 2 hráči pohybovat u Áčka víc než Lafata a MiKa. Já s tím plně souhlasím.

      Rozdíl mezi dorostem a muži je obrovský a to co píšeš je pravda, ale taky nikdo nechce, aby ligu hráli jen dorostenci. Ale 1 i 2 by v průběhu zápasu mohli a měli nastoupit. Ale to by musel mít na to trenér koule a chtít to i Ščasný. Ty mladí hráči dají hře trochu drajvu, oni opravdu nic nevypustí a budou dřít dokonce. To zvedne dynamiku ve hře a tu nezvedne ani Lafata, ani MiKa, ani Venca. Zrovna včera by se tam hodil Drchal, to mi věř. Tak to dělají všude na světě a ty mladé to nakopne už v 18 letech. To u nás mají šanci až v 25 letech...

      A že tu nikdo nehaní Vencu? Tak si to tu přečti pár stránek nazpět. Zrovná já tu měl pěknou hádku skrze Kadlece a jeho formy. No a Bena tu její ještě víc lidí.

      Ty tu vše haní, vše je špatně, sice se vyhrálo, ale nebylo to ono. Vždy je kritik. Víš, ono to nepůjde hned nahoru, musí se postupně, protože forma hráčů je hodně dole. Ale tvý oblíbenci MiKa, Lafata, to nezvednou, pochop to!!!

      • hombre8.4.2018 10:13reagovat

       No a na Bena tu nadává ještě víc lidí, sorry Smích....

      • gasterol8.4.2018 11:49reagovat

       Za Lafatou a M.Kadlecem jsou další hráči, kteří se nevlezou ani na lavičku - Juliš a jiní. Jsou ti dorostenci lepší než on? Nechápu, proč by měli být v áčku, když nejsou. Jen podle věku? Pokud by na to měli jako v minulosti Rosický už od mladého věku, tak v tom áčku jsou a trenéři by to viděli a dali by je tam - prostě nikdo momentálně nevyčnívá a nevyniká, proto nikdo v áčku není a to je celá věda. Pro některé stále těžko pochopitelné. Kdo hraje dobře za dorost ještě nic neznamená, áčko je úplně jiné a ti trenéři tam to ví, narozdíl od expertů tady.

       • hombre8.4.2018 13:56reagovat

        Já neříkám, že tam někdo vyčnívá, doprčic. Myslím, spíš vím, že třeba Drchal je potřebnější, než Lafata. Ber to tak, že třeba bude hrát okolo 30 min. v Áčku zápas a otrká se a příští rok dá za Áčko už 10 gólů. Tak je to i se stopery, ty se musí otrkat v těchto zápasech a ne je zabít v nějakých pochybných hostovačkách. Když bude ten mladý hráč cítit podporu trenéra, tak uvidíš tu raketu. Ať dostanou stejnou podporu jako Lafata, MiKa, Venca a pak uvidíš a prozřeš. Někdo tu psal, že je Drchal lempl, že nedal gól z metrů a proto nemá na chlapy, no to se povedlo i Messimu, Ronaldovi a jiným a světe div se.... hrají dál!!! A někteří tady možná mají větší přehled než duo Ščasný, Hapal!!!!

   • hombre7.4.2018 22:49reagovat

    Já neviděl zápas, jen záznam - nějak to nestíhám, ale druhá půle, to byl ideální zápas pro Drchala - dostat balón do běhu, proběhnout se obranou a za zavěsit, tady by Pulkrab nebyl moc platný, podle mě.

    Je možné, že to v zápase vypadalo jinak - to se pak omlouvám.

    • hombre7.4.2018 23:55reagovat

     Ne záznam, ale sestřih jsem viděl, sorry.

 • Konečně

  Brian Pricke7.4.2018 21:06reagovat

  Pavle, Zdeňku, DÍKY! Pocit vítězství je v této sezóně kvůli jistým příčinám nanejvýš cenný.

 • Abych pořád jen nehejtil...

  dominik277.4.2018 20:34reagovat

  Za dnešek vyzdvihnu Plavšiče a Šurala. Oba získali za zápas dva body, to se jiným ofenzivním hvězdám v týmu nepovedlo za celé jaro, případně za celou dosavadní část sezony. Jsem rád, že se takhle daří zrovna těm, jejichž výkony jsou podpořeny vytrvalou pracovitostí, ale skoro bych i řekl, že tam bude nějaká přímá souvislost...

   

  Třeba takový Plavšič měl během sezony problémy s produktivitou, ale stejně jde vždycky do každého útoku naplno. V jeho hře není žádný alibismus. Chce vyhrát každý souboj jeden na jednoho a poslat nebezpečný centr či rovnou zakončit. U Šurala bych poukázal na to, s jakou vervou pracuje v šestnáctce soupeře on a opět bych srovnával třeba s Václavem Kadlecem či Ben Chaimem. Šural si pro ten gól prostě jde při každé příležitosti. Kvalitu podpořenou velkou vůlí Sparta moc potřebuje zejména ve druhých poločasech. Zkrátka je potřeba víc Šuralů a Plavšičů. Myslím, že by současné Spartě pomohlo, kdyby ještě do druhé půle mohla poslat další takové hráče. Bohužel mám pocit, že Hapal střídá spíš takovými nepříliš zapálenými typy fotbalistů, ale on bohužel asi taky nemá tolik variant...

  • FANDA73077.4.2018 20:48reagovat

   dnes aj Kanga velmi dobry

   • ap24127.4.2018 20:52reagovat

    Jo Plavčič se mi líbil jak doběhl ten míč před prvním gólem, nevěřil jsem že ho doběhne, ale je to bojovník!

 • Druhé poločasy

  MichalR707.4.2018 20:27reagovat

  Vstupenky jen na první poločasy. Druhé poločasy zdarma + léky na nervy.

 • Hapal a take tabulka

  Jarošík7.4.2018 20:03reagovat

  No tak asi vidime ze Hapal bude jasne preferovat ceskej utok a to Sural Kadlec...za me blbost! Posledni 3 zapasy je Kadlec spatnej ac behal v minulych zapasech tak to efekt neudelalo a dnes ani nebehal a nevyhral snad jediny soubou. Chaim byl spatnej ale vyhraval souboje a makal...Ano finalni zakonceni situaci bylo u nej spatne ale Kadlec se do nich ani nedostal a hlavne slo videt mezi 38 az 45 minutou jak Sural pobizel Kadlece aby behal a napadal v utoku obrance a nedelal to! Za me v Plzni hra na 4 - 4 - 2 a max misto Hovorky Kaya ci Costa a na kraji misto Vataleja Frydek!

  PS: jsme 2 body od 3 mista a pokud vyhrajeme s Plzni tak verim ze jeste neni ani o titulu rozhodnuto. Kazdopadne pokud viktorku porazime tak verim ze budeme nejhure 3!!!

  • gasterol7.4.2018 20:07reagovat

   V Plzni to vidím na jednoho útočníka a to Šural. Dnes 4-4-2 podle mého díky domácímu prostředí a slabé Dukle. Ale necháme se překvapit s čím vyrukují v Plzni, každopádně Kadlec by si měl sednout za své výkony na lavičku, pokud seděli nebo sedí jiní, tak musí i on. Frýdka tam asi i dá a Costa otázka zda bude chtít zase měnit stopéry, navíc po vyhraném zápase.

   • Jarošík7.4.2018 20:24reagovat

    Costa nehral ne kvuli tomu ze byl spatny ale dle Hapala asi zdr.problem a tak asi zasahne v dalsim zapase. Podle me je lepsi nez Hovorka ale dal bych sanci i Kayovi...kazdopadne je mozne ze v Plzni to bude na jeden hrot a mozna Chaim kraj a stanciu s Kangou stred a Kullha def.zaloznik plus Plavsic

    • ap24127.4.2018 20:50reagovat

     No jestli bude Costa hrát v Plzni, tak dostane ČK

  • Chabix7.4.2018 21:06reagovat

   Podle pozapasového rozhovoru měl Kadlec střevní potíže. Tak bych se ho dneska zastal, protože i mě překvapilo že tam v první půli dost věcí vypustil(normálně to nedělá).

   • K0F17.4.2018 23:50reagovat

    Sorry, ale tady se není čeho zastávat. To není případ, že měla problém půlka mančaftu a on se kousl, že to dá. Máme za něj několik alternací. Ať už Drchala, Luboše, Lafatu... Jestli mu bylo blbě a necejtil se, tak snad není malej fakan, aby to neřekl. A jestli řekl a Hapal ho stejně postavil... Tvl. Fakt zrovna na něm v současný době hra stojí, no...

 • Liga

  gasterol7.4.2018 19:54reagovat

  Ta naše liga je vážně sranda. Tam opravdu může hrát každý s každým a je fuk zda někdo bojuje o poháry nebo je uprostřed hřiště, případně hraje o sestup. Nějaké extra rozdíly vidět na hřišti vážně nejsou. Jen škoda, že dneska vyhrála se štěstím Slávie v Brně, které je předposlední.

  • gasterol7.4.2018 19:55reagovat

   uprostřed tabulky

  • dominik277.4.2018 20:03reagovat

   Bych v té vyrovnanosti ligy neviděl nic špatného. Vlastně díky Spartě vidíme, že sem můžeme vodit hráče za miliony eur, ale pořád to neznamená automatické okupování předních příček. Vlastně je to pro naše vlastní fotbalisty celkem pocta.Úsměv

   • gasterol7.4.2018 20:05reagovat

    Jasně jen na papíře jména nikdy nic nevyhrají, ale na druhou stranu stejně jako v zahraničí by měl být prostě vidět ten rozdíl mezi bohatými kluby a těmi horšími a to u nás je vidět maximálně doma a to se ještě musí dařit.

82396 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha