Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Záloha

  francescu11.3.2018 11:52reagovat

  Budem muset překopat zálohu, Ben Chaim s Kadlecem prostě nejsou nebezpečný. Navrhuju:

   

  Ristič-Stanciu-Kanga-Kulhánek-Plavšič (4-5-1)

  nebo

  Stanciu-Sáček-Kanga-Kulhánek-Plavšič (4-5-1)

  nebo

  Ristič-Sáček-Kanga-Kulhánek-Zahustel (3-5-2)

  s tim, že jeden z útočníků bude Stanciu/Chaim

  • Sendi11.3.2018 12:13reagovat

   kolikrát jsi viděl Ristiće, že je to pro tebe hráč do základu? :)

   • francescu11.3.2018 12:21reagovat

    Neřikám, že je to stálý řešení, spíš bych ho zkusil. Viděl jsem ho jen jednou za juniorku, na druhou stranu Chaima už jsem viděl až až...

    • Paspartu11.3.2018 12:30reagovat

     Já si stále stojím za tím, že jakmile značneme hrát tak, že budeme Bena dostávat do náběhů, tak vyroste o několik úrovní.

      

     Podívejme se na jeho předchozí angažmá.

      

     On prostě není hráč do ”systému” co teď hrajeme.

     • johny5411.3.2018 12:46reagovat

      Spis to neni hrac do ligy co hrajeme. Tohle neni izraelska nebo nizozemska liga kde se hraje nahoru dolu a vsude mas tri prdele prostoru.

       

      • stracapa11.3.2018 12:53reagovat

       Přesně tak, někdo si myslí, že hráč hraje v jedné lize nějak a zákonitě tak bude hrát i u nás. Naše liga je ovšem opravdu specifická a v tomhle měl pravdu i Strama. U nás se hraje hodně takticky, agresivně, často je to o soubojích a tohle prostě mnohým hráčům nesedí i když jsou na tom dobře technicky, tak nemají ten prostor jako v jiných ligách. I někde v Rumunsku se hraje úplně jinak než u nás. Tam by měl Stanciu na vše mnohem více času a prostoru a i jemu tohle vyhovuje více. Naše liga je opravdu dost zvláštní v porovnání s Evropou a buď si na to někdo zvykne, musí se přizpůsobit nebo prostě bude hrát pod své možnosti, když bude hrát někdo to samé jako v Izraeli nebo Rumunsku a stejným stylem pak i u nás. Tohle tady prostě neplatí a i proto mají někteří hráči problém i když herně na to třeba mají, tak si nezvyknou na styl naší ligy a rozhodně nejde říkat dopředu ten a ten hrál dobře v zahraničí, tak zákonitě to stejné bude předvádět i v naší lize, často to tak vůbec neplatí. I takový Danny ve Slávii hrál jinde daleko lépe než u nás, prostě naše liga je dost zvláštní i pro dobré hráče.

       • Sendi11.3.2018 12:58reagovat

        mě by se teda víc líbilo, kdyby se měnila ta naše posraná liga, než ti hráči co sem choděj, no :))

        • stracapa11.3.2018 13:10reagovat

         Naši trenéři, kterých je v lize většina to mají moc svázané taktikou, založené na soubojích, běhání a agresivitě a nějaká technika, hra pro lidi je na vzdáleném místě, takže toho se asi jen tak nedočkáme, aby se změnila herně liga. Taky těch opravdu dobrých zápasů v naší lize spočítáš za sezónu na prstech jedné ruky. Někteří trenéři si stále pletou fotbal s atletikou a podle toho pak vypadá i ta hra.

         • Sendi11.3.2018 13:12reagovat

          no a tím, že budeme vyhánět technické hráče a zahraniční trenéry tak se ta liga změní kdy přesně? :)

          • stracapa11.3.2018 13:21reagovat

           Nezmění, ale tohle je i o penězích. Většina týmů v lize nemá na zahraniční hráče nějaké vyšší kvality a už vůbec ne na zahraniční trenéry, teď neberu nějaké Pastory a podobné, proto to vyrovnávají taktikou, agresivitou - Bohemka běháním a vlastně atletickým fotbalem a tohle se u nás v blízké době těžko změní.

           • Sendi11.3.2018 13:35reagovat

            Jenže nikdo, s vyjímkou mládežnických trenérů nedělá nic pro to, aby se to změnilo a pokud to fanoušci nebudou požadovat, tak to ani nikdy nedostanou. Ostatně se stačí podívat, jak rozhodčí ne/chrání Kangu proti zákeřnejm zákrokům v podstatě všech týmů, to jsou přesně ty důvody proč to nebude nikdy fungovat. Nebo když se nedaří zahraničnímu trenérovi, tak mu teda jako pomůžeme angažováním notoricky známýho českýho dinosaura do pozice jeho nadřízenýho, kterej mu namydlí schody a eliminoval veškerý náznaky profesionality, ať už ve smyslu širokýho realizačního týmu, nebo ve smyslu protěžování hráčů, kteří jsou za hranicí životnosti...Zjednodušeně se dá říct, že tady prostě nikdo atraktivní a technickej fotbal nechce, tečka...

            • Lobrock11.3.2018 14:50reagovat

             +1 V ceskym fotbale je to proste ve vedeni i na tribunach banda curaku

        • hombre11.3.2018 13:12reagovat

         Souhlas, jinak se nikam nepohneme. Budou sice nějaké úspěchy v Evropě (1 x za 10 let), ale dlouhodobější vzestup se nebude konat. Musí se liga otevřít lepším hráčům z ciziny, jinak se nic nezmění - dlouhodobě.... A přivést lepší a progresivnější trenéry.

         • stracapa11.3.2018 13:24reagovat

          A kde na to většina týmů vezme peníze? Kromě Sparty, Slávie a Plzně tady nemá pořádně nikdo peníze, takže nějaké lepší hráče z ciziny můžou kupovat tak tři týmy z ligy.

          • Sendi11.3.2018 13:38reagovat

           za a) se můžou snažit hrát fotbal, za b) můžou přestat se snahou zlomit technickým hráčům nohy, za c) můžou vyvíjet tlak na rozhodčí aby technické hráče chránili, za d) mohou nasazovat mladší hráče, kteří mají viditelně lepší návyky i techniku za e) se s takovou situací dá pracovat i změnou formátu ligy a tak dále a tak dále, prostě tyhle tvrzení nejsou nic víc než alibismus stran jak klubů, tak zejména fanoušků který je omlouvaj a jsou vlastně spokojený když viděj dvě přesný přihrávky po sobě...

           • hombre11.3.2018 14:14reagovat

            +1 a je tam víc bodů, které pomůžou, ale musí se s tím už něco začít dělat, nebo budeme v ještě větší prdeli...

  • victorlima11.3.2018 12:22reagovat

   S tím se dá souhlasit. Co je nám platný, že máme kreativní střed zálohy (Kanga, Stanciu), když to nemají komu dát. Vpravo zoufalý Kadlec a vlevo sice fotbalista Tal Ben Chaim, kterému se, ale nechce moc podstupovat souboje kolem vápna a dozadu ho to taky moc netáhne. Když se k tomu připočte ne příliš jistý výkon stoperů a Frýdka, kterému je třeba vysvětlit, že je potřeba přihrát balon alespoň z deseti pokusů sedmkrát a ne dvakrát a že se musí vyvarovat zcela zbytečných faulů a rovněž Zahustel už nehraje v takové formě jako začátkem sezony pak ten výsledek už dává smysl. Samostatnou kapitolou je útok. Příležitost by měl dostávat pouze Drchal, ten má alespoň nějakou perspektivu. Ostatní by měli pomalu pokukovat po angažmá ve Vlašimi či v ještě nižší soutěži..

   • Pouzar1111.3.2018 12:24reagovat

    Chaim se musí přeučit aby nabíhal nebo musí začít bránit a za něj se dát Vata .. Napravo z toho teď nevybruslíme.. Zahustel asi nemá nejstálejší formu ( i po příchodu forma odešla a pak přišel Kara )..

  • stracapa11.3.2018 12:41reagovat

   On není moc nebezpečný ani ten střed zálohy i Kanga a hlavně Stanciu musí hodně přidat. Na hráče za 100 melounu by to mělo být někde vidět po celý zápas v porovnání s konkurencí co má Karviná, Brno a takové týmy.

   • victorlima11.3.2018 13:01reagovat

    Já myslím, že by jim žádné přidávání nebylo k ničemu. Pokud to nemáš komu dát, tak musíš jít sám a rozhodnout zápas. Tak kvalitní hráči to zase nejsou, to bys musel přihodit pořádnou kupu milionů aby si takového hráče získal a navíc si nemyslím, že by každý šel za peníze do takové fotbalové díry po granátu jakou v současnosti Praha je.

    • stracapa11.3.2018 13:27reagovat

     Pořád by měl být Stanciu za 100 mega o dost kvalitnější než hráči co hrají v Karviné a nikdo mu nebrání soupeřovi udělat kličku, obejít ho a pak dát třeba dobrý pas. Ani tohle moc nevidíme. Vše se děje někde kolem půlky a daleko od brány, hlavně venku. Doma se do tlaku dostaneme všeobecně i když tam bude hrát Vácha.

 • Nová SPARTA

  Kibic11.3.2018 11:12reagovat

  Jak bylo v jedné divadelní hře. Jde to s námi od jebu k jebu a pí.ou ke zdi.

  Už toho nechme. Nemá vůbec cenu někoho stále vyhazovat a kupovat. Pokud se staví kompletně nová filosofie a mužstvo tak to prostě bude stát jak říkal Rosa dva tři roky za prd. To je ve fotbale nejen u nás zcela ojedinělá věc to takhle začít budovat téměř od základu. Jsem přesvědčen, že to časem půjde nahoru. Jen si přeji aby jsme tu změnu dotáhli do konce. Teď už jsem smířený i s tím kdyby jsme na jednu sezónu sestoupili do druhé ligy. V tu chvíli by možná totálně opadl tlak a měli by čas se soustředit jen na hru. Když si vz na Juventus, který tam byl nucen hrát sice z jiných důvodů a kde jsou dnes, tak i tohle může být cesta. Tím nechci říct, že bych si to přál. To rozhodně ne. Já tomu prostě jen nerozumím, ale moc moc si preju aby SPARTA byla jdenou špičkový Evropský fotbalový klub. S čím jsem si zatím jist je to, že internacionalizace je správný krok a musíme ji dotáhnout do úspěšného konce. Myslím si, že by tu měl být i úspěšný zahraniční trenér. Neboť venku stále hrají lepší fotbal, než u nás doma.

  • LukyACS11.3.2018 11:43reagovat

   Žádná nová filosofie není, ta tu byla možná půl roku, ale skončila angažováním Šibala a jeho výběrem Hapala a Hejkala.

   V létě nás čeká spousta odchodů - Kaya, Chaim, Mavuba... a příchody jako Krejčí, Brabec, Skalák...

   • Bunda11.3.2018 11:52reagovat

    Aspoň že ta Bohemka nám dělá radost 😊

    • petr13711.3.2018 12:53reagovat

     Jestli ti dela radost Bohemka, tak nevim, proc lezes sem

   • Tommy1711.3.2018 11:58reagovat

    Jak jsi napsal ty, co mají odejít, tak by to bylo jen dobře, nic týmu nepřináší (SNAD JEN MAVUBA, když má dobrý den). Myslím, že Krejčí by zahrál lépe jak Venda nebo Chaim.

   • rimidalv11.3.2018 12:10reagovat

    Odchody jsou možné.Příchody hráčů na restart jsou cestou do pekel.Divím se Luky, že po neblahých zkušenostech v ACS s takovým návrhem vůbec můžeš přijít !!!

    • johnny111.3.2018 12:16reagovat

     Ale vždyť to myslí ironicky.

   • Sendi11.3.2018 12:14reagovat

    já se nebudu zlobit, že přijde Krejčí, Brabec, nebo Skalák, to jsou dobří hráči, ale že to zase nedává vůbec žádnej smysl, tak z toho už mam šediny...moje první šediny jsou ze Sparty, nevim, že mě to překvapuje :)))

   • Pouzar1111.3.2018 12:17reagovat

    Přesně. Problémem už nejsou hráči a jejich nesouhra ale i vedení který neustále dokazuje že je to jen Banda blbů stahující Spartu níž a níž ..

     

    Jednou za čas vyhodí trenéra což nám ( i mě ) zavře nachvíli tlamu, ale po chvíli je to zase tam kde to bylo (stejně tak je to s nákupama drahejch hráčů který ale vede nekompetentní člověk, takže zase nic .. ).. Ryba smrdí od hlavy víc a víc.. Angažování Ščasnýho budiž jasným důkazem..

     

    Jednou stranou vylejváme vodu kýblema a z druhý si jí sami napouštíme hadicí ..

    • johnny111.3.2018 12:19reagovat

     Přesně tak největší zlo je angažování Ščasného, už sem zase začíná tahat kamarádíčky a to prostě není nikdy dobře.

    • Pouzar1111.3.2018 12:19reagovat

     Jinak teda Smích kdyby se to blížilo sestupu, tak si Křetinskej bude muset najmout velkou ochranku.

   • marley11.3.2018 13:11reagovat

    A příchody - hráči ze Serie A, předního týmu Belgie a premier league..

     

    kdybychom ta jména neznali, tak tady budou příspěvky, jak přijde fotbalová revoluce s kvalitou kterou tahle liga nezná SmíchSmích

 • Už se Kanga omluvil Lafatovi,

  Tashunka Witko11.3.2018 11:09reagovat

  že místo toho, aby mu nahrál, zase vstřelil gol ?

 • Trener

  thomasd8611.3.2018 10:59reagovat

  Pokud trener rekne, ze je pro nej jednicka v utoku Lafi,a Drchal si pocka na sanci, tak tu nema co delat. Lafi je dobrej do domacich zapasu , na konec utkani kdyz jsme ve velkym tlaku. Nemuze hrat na hristich souperu a jeste od zacatku...timhle ve me Hapal proste vyvolava rozpaky...

  • Tashunka Witko11.3.2018 11:03reagovat

   Lafi je typický stárnoucí myslivec, dříve střílel, teď už jen chodí na čekanou. Bohužel místo do lesa pořád ještě na hřištěOtrávení

  • trcmano11.3.2018 11:33reagovat

   Tak záleží jestli naše útočníky sledoval v předchozích zápasech. Drchala třeba moc nezná a o Lafatovi ví, že to býval kanonýr co dával 15 gólů za sezónu. Pozitivní je, že ho stáhnul už po 60 minutách hry,když viděl jak se i nás trápí.

 • Objektivita

  nutella11.3.2018 10:52reagovat

  Buďme objektivní. Bod ze hřiště velmi silné Karviné je úspěch. Co mě mile překvapilo byl výborný výkon stopera Hovorky, absolutní přehled, dirigentské schopnosti, prostě vynikající a také sebevědomý výkon V. Kadlece, to je hráč pro nejlepší evropské soutěže, dokázal bych si ho představit např. v týmech ze špičky španělské ligy.

  • Bunda11.3.2018 10:58reagovat

   Bylo to dobré.

   Už ho odvolali?

 • 21min

  Shrekson11.3.2018 9:53reagovat

  Koukám na záznam 😂

   

  Máme roh, Frýdek na krátko na Ben Chaima ten na střed hřiště na Stanciu po cca 5s vahani na Kangu a ten? Od půlky k našemu brankáři..👏😃

   

  • Shrekson11.3.2018 10:05reagovat

   Ty kráso, to je fakt chodící fotbal..

   Nechápu dám balón a jdu do náběhu, ve Spartě dám balón a čumím co spoluhráč udělá, nečekaně to dá dalšímu spoluhráči a taky čumí bez pohybu..😖😕

   • Tommy1711.3.2018 10:12reagovat

    Italova slátanina prostě. Uvidíme, co s tím tak za měsíc Hapal dokáže udělat. Snad jim dá pořádně do těla, ať aspoň běhají, protože jejich kondička stojí pěkně za hovno.

    • Casper Hejter11.3.2018 10:12reagovat

     To určitě no Smích

    • thomasd8611.3.2018 10:55reagovat

     Chytni se z Vachou za ruku a jdete na modni prehlidku😉

    • Corwin11.3.2018 10:59reagovat

     ital může i za to, že hrál Lafata....

 • Prosím o radu

  babiš11.3.2018 0:15reagovat

  Může mi prosím někdo oficiálně říct, proč tak tápem pod tím Hapalem a nic nehrajem? Prohlásil že musíme vytvořit tlak. A mě přijde, že máme tlak leda v trenkách. Prosím pouze rozumné názory!

  • Libido11.3.2018 0:22reagovat

   Chce to čas. A teď to myslím upřímně. Nedá se říct, že bych byl z Hapala vyloženě nadšen, ale nemůžeš trenéra hodnotit po asi 4 dnech ve funkci... uvidí se časem, jak tým proměnil.

   • pubi11.3.2018 0:46reagovat

    Ono když chceš hrát vysoko s aktivním napadáním, což potvrdili i hráči, a dáš na hrot Lafatu, tak už se to podle mě trochu hodnotit dá. Smích

   • alen11.3.2018 8:27reagovat

    Jen souhlas co napsal Libido. Trenér musí poznat klíčové hráče a sladit sestavu bez vlivu p. Ščastného. Tak jak Rada dal dohromady Božu a Šurala a výsledek se dostavil. Doufejme, že nebude podléhat tlaku prosazování určitých hráčů, co mají ”podporu” vedení. Mám jen obavu, abychom se nevraceli k Váchovi. Musíme mu nechat čas, kterého momentálně moc nemáme.

   • Tashunka Witko11.3.2018 11:02reagovat

    Jen souhlas co napsal Pubi. Za týden se dá zapracovat jen na motivaci a sestavě, ani jedno Hapal nezvládl a nasazením Lafaty ukázal, kam se jeho fotbal bude ubírat. Ostatně na hřišti bylo vidět, že hra je mnohem horší než proti Brnu.

    Sparta pokračuje v nsatoleném trendu a kráčí stylem - krok vpřed, dva kroky vzad.

  • standis11.3.2018 0:28reagovat

   starej se radši o to, aby se Limberský s Petrželou moc nevožrali před dnešním zápasem.

 • Evropa

  Libido10.3.2018 23:47reagovat

  Jak se stavíte k té variantě s přímým postupem do EL skrz Slavii. Jako nechci tady spoléhat na Číňany, to prostě ne. Ale čistě teoreticky, bylo by to jistější, než skončit druzí - hrát předkolo LM, tam chytnou těžkého soupeře, sestoupit do předkola EL a ještě se strachovat o ni...

   

  • standis10.3.2018 23:50reagovat

   pro nás záchrana. Skončit 3. a když cirkus vyhraje pohár a bude v lize 2., tak přímo do El bez nervů z předkol. Za mě skoro ideální scenař, protože z nemistrovské části LM se nedá postoupit.

   • Libido11.3.2018 0:00reagovat

    Právě, byli bychom na tom mnohem lépe, než Slavka. A dá se říct, že malinko ”neprávem” Smích

    Slávka v LM chytne někoho fakt těžkýho a ještě se budou strachovat, aby ukopali EL. Doufám, že to tak dopadne :)

  • ouissi11.3.2018 0:38reagovat

   Že bychom skončili třetí?

   Jablonec? Jihlava? Liberec? Olomouc?

    

 • Sáček

  francescu10.3.2018 23:30reagovat

  Mě by zajímalo co budem dělat se Sáčisem? Místo Kulhánka hrát asi nemůže, mohl by možná alternovat Zahustela, už to hraval v repre, případně posunout Stanciua na kraj a Sacise pod Kangu. Prijde mi ale dost škoda, že takovej talent nehraje...

  • SuperFrankie10.3.2018 23:31reagovat

   Talent nehraje?

   Ščasný efekt.

   Další otázka.

  • standis10.3.2018 23:54reagovat

   Sáček je potřeba jako skoro jediná náhrada do středu pole, když nebude moct hrát jeden ze stávajících. Varianta se Stanciem vpravo nevypadá špatně.

 • Prestante furt bulet a picovat

  petr13710.3.2018 23:13reagovat

  Tak se holt uplne nedari no, vsak ono se to zlepsi. Ta hysterie tady je k zbliti

  • Bunda10.3.2018 23:19reagovat

   Jednou se to otoci Úsměv Ale pod Hapalem a rybářem to nebude.

   • SuperFrankie10.3.2018 23:27reagovat

    Ideální scénář:

    Prohrajeme derby a další zápas - Hapal skončí.

    Přijde na lavičku Ščasný - klasicky posere co může a odejde a definitivně vypadnou snad oba.

    • petr13710.3.2018 23:44reagovat

     Bud jsi vozralej, nebo ti hrablo

     • SuperFrankie10.3.2018 23:48reagovat

      Ani jedno.

      První ve mě rozmetal ty zbytky optimismu sestavou, výkonem a plkama po zápase a druhej je šmejd.

      • petr13710.3.2018 23:51reagovat

       Takze ty si strizlivej a pri smyslech prejes, abychom prohrali derby. V tom pripade se na fandeni Sparte vyser.

       • SuperFrankie10.3.2018 23:51reagovat

        Si tady už spousta lidí přálo při derby, kdy se vyrazil Impulz.

        • petr13710.3.2018 23:52reagovat

         Zastitovat se nejakejma debilama je dost zoufaly

         • SuperFrankie10.3.2018 23:55reagovat

          Ok, tak jinak.

          Mám kádr plnej cizinců a Ščága sem instaluje frajera, kterej ani neumí anglicky. Lambáda!

          • petr13710.3.2018 23:56reagovat

           To je uplne jedno. Kazdej normalni Spartan chce vyhrat nad Slatancema, i kdyby za nas momentalne hraly jednonohy zensky a trenoval je teplej knez.

           • SuperFrankie10.3.2018 23:58reagovat

            Klasicky si nic nepochopil.

            • petr13711.3.2018 0:00reagovat

             Blazna, kterej chce vyhazovat trenera po 4 dnech, chapat fakt nepotrebuju, to je ztrata casu.

             • SuperFrankie11.3.2018 0:02reagovat

              A co jako čekáš, že za jakoukoliv jednotku času změní trenér, kterej dá jako jedničku do útoku Lafatu, Drchala nechá na hotelu a na lavičku dá Michala Kadlece?

              A ještě je s tím výkonem vesměs spokojený. Co si jako myslíš, že se změní?

              Vůbec nic.

              • petr13711.3.2018 0:04reagovat

               No vidis, ty mas o budocnosti jasno, ja muzu jit spat.

              • Chabix11.3.2018 11:00reagovat

               Na omluvu trenéra - Kadlec byl potřeba na lavičce, protože jsme tam neměli žádného stopera a ani žádného krajního obránce (až na Vatu), takže pro případné zranění.

            • Skopi11.3.2018 0:04reagovat

             Retard vedle retarda tady. Napises picovinu (ze idealni scenar je ze se prohraje derby) a pak hodis debilni odbocku (ze se privedl trener co neumi anglicky) abys ty sracky jako ze prebil ale na to ti nikdo neskoci a tak se posunes do role nepochopenyho. Asi lambada co?

             • DanSparta11.3.2018 9:56reagovat

              To mě úplně ubiji, že můj názor háji člověk co seká takovýhle argumentační fauly

    • trcmano11.3.2018 8:22reagovat

     Ty vole Durcaku chtít aby Slavie vyhrála v derby? Za tohle bych tě hodil do kotle, tam by ti to už vysvětlili Vztek

  • Brian Pricke10.3.2018 23:21reagovat

   3x trefa, jednou průser. Vážně se v těch příspěvcích lepšíš! Mám radost.

   • petr13710.3.2018 23:44reagovat

    Hele ty mas nejakou obsesi ne?

80353 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha