To jeste nikdo nezahlidnul, kdyz jel nahodou kolem Letne, toho mladyho, narocnyho a progresivniho nemecky trenera, co prave prijel jednat o kontraktu na pristi sezonu?
Srandičky zase, sis ho spletl s Pavlikem Hapalem asi. Jednal určo o prodloužení smlouvy
To byl Pepa Němec a v kufru měl pro nás jednoho mexičana jako posilu, jelikož tam má kontakty.
Ja ale netvrdim, ze jsem ho videl. Ja se jen divim, ze ho nekdo nevidel, protoze po tom vcerejsku evidentne musi prijit
Abych se priznal SVK ligu moc nesluduju takze nevim co preferuje El Maestro za system hry. Mohl by si mi to priblizit? Dekuju
Zajištěná obrana,hra na brejky. Nátlakova hra neexistovala, postupná kombinace tam skoro vůbec nebyla. Řecko styl..
Hm to zase neni zadna slava no. Ja mam RPU rad ale musi to bejt i kombinovane s postupnym prechodem do utoku. A reseni dle situace na hristi
me se libila hra Hoffenheimu z minulé sezóny - letos nedávali BL na ES, takže jsem něměl možnost sledovat - brankář stopeři a Rudy si to vzadu hezky dávali a když byla možnost tak pak šli rychle nahoru, pěkně se na to koukalo. Ale Nagelsmann k nám asi nepůjde :)
Hrajou tak pořád, kombinace v obraně a pak rychlá kolmá přihrávka a co nejkratší cesta do koncovky, skvělá hra...
kádr ho ale do ničeho jinýho nepustil, ne? :)
Víc jak Tetteh se mi líbil Kabajev. Nebýt skvělého Nity, tak nám nasolil 2 krásné góly.
Jinak včera ani ten Frýdek nezahrál kupodivu špatně, měl dobré nahrávky. Hlavně to ze 4. minuty, škoda, že to Tal přestřelil, čím jen potvrdil, že ve Spartě to není on.
Kanga taky super střela z dálky, tam chybělo málo.
Na druhou stranu obě gólovky Kabajev i dost zazdil
Díky změnám v systému, ve výpočtu koeficientů a klubům, které se do pohárů dostaly, nás v případě 4.předkola může čekat (z 13 potenciálních soupeřů) Němec (Lipsko), Angličan (Burnley), Ital (Atalanta), Francouz (Bordeaux), Rus (UFA), nebo Nizozemec (Feyenoord). I zbytek nám ale může zavařit.
Jediná výhoda toho, že jsme skoncili 5. je, že se bude hrát už od poloviny července, tak se můžeme sehrát dříve, jak konkurence.
Výborně, první kolo ligy začíná týden předtím.
Pokud chceme v budoucnu hrát LM, tak se těchto týmů nemůžeš obávat, tam budou dobří všichni.
LM chceme hrát 14 let, takže mě by pro začátek stačilo, abychom hráli alespoň EL. Bez účasti v ní nikdy nebudeme schopni mít kádr, zkušenosti, nebo koeficient na to, abychom se někam dostali a ještě tam hráli důstojnou roli.
Uvidíme, taky by předtím nikdo před sezónou neřekl, že dojdeme v EL do čtvrtfinále a vyřadíme třeba Laziu a k tomu 3-0 u nich. Takže vypisovat nějaká jména dopředu je celkem o ničem, hrát se dá skoro s každým a předvedli jsme to i my.
Já bych řekl, že je to ve fanouškovské diskuzi celkem relevantní, jinak tímhle stylem můžeš odbýt veškerou diskuzi.
Každému se někdy něco povedlo, Liberec jednou skoro vyřadil nabytý AC Milan a někteří si z toho ucvrnkávali dalších 10 let. K ničemu produktivnímu to ale nevede.
Takovým týmům se totiž opravdu něco povede jednou za uherský rok, ale Sparta ty poháry hraje pravidelně, takže je to něco jiného. Ono vypisovat týmy a s tím se hrát dá nebo nedá to prostě nikdy nevíš. Jak vidíš každoročně na různých výsledcích, tak zdaleka ne vždy postupují jen ti favoriti a už proto je to prostě zavádějící. Uvidí se na hřišti. Můžeš vypadnout s papírově slabším, ale zároveň porazit i toho papírově lepšího. Po letošní sezóně bychom si měli naopak říkat, že horší už to být nemůže a tomu já se budu snažit věřit, tak snad bude jen lépe a lépe. A ne vést dopředu poražené řeči skoro v tom prvním předkole, které nás bude čekat. O moc hůře hlavně venku už prostě hrát nejde a snad si to naši hráči konečně uvědomí. Jen trenéry to taky není, hrají hlavně oni.
Favoriti jsou favoriti proto, že procentuálně vyhrávají více než nefavoriti, ne proto, že vyhrávají ve 100% případů. Pokud jsou tedy potenciální soupeři v kvalifikaci najednou silnější než v předchozích letech (kdy jsme měli také problémy), tak naše procenta na úspěch jdou dolů. To je asi tak jediné, co jsem chtěl výpisem potenciálních soupeřů naznačit.
Tyhle věci prostě nejsou irelevantní a vrcholový sport je o každém procentu, které pro sebe můžeš urvat.
Co se týče nějakého doufání a říkání si, že to horší být nemůže - tady jsou před každou přípravou často takové představy/očekávání, že se to všechno zamíchá a z klobouku se vytáhnou nová čísla, která teď už určitě budou vítězná, pak jednou za 10 let vítězná jsou, tedy alespoň na půl roku do dalšího losování. Načež se tady pak vyskytují podobné komentáře, že to jednou vyšlo, tak proč by to nemohlo vyjít znovu. No prostě z toho mají podobný ”high” jako gambleři.
Horší být nemůže jsem myslel hlavně v naší lize. Poháry jsou všeobecně něco jiného a to pro všechny naše kluby. Uvidíš Olomouc a další nebo Plzeň v LM.
Jestli se něco přes léto nezmění, tak se současnou hrou se tam ani nedostanem. Nad naše síly budou i týmy z druhého předkola jako Djurgarden, nebo Bröndby ve 3., my musíme mít vítr z každého, protože i na hřišti Malše Roudné bysme zahráli bídně.
Djurgarden, Häcken, AIK, Něftči Baku, Domžale... tam by mě vůbec nepřekvapilo, kdybysme s nima vypadli už ve 2. a ve třetim už jsou týmy jako Vitesse, Mariupol, Bröndby, Hajduk, Asteras, Atromitos, Qabala, z nichž většina dokáže potrápit i větší favority.
No aby současná Sparta prošla 3 předkola do skupiny? To by musela být sakra náhoda.
Taky jde o to, že i kdyby se něco změnilo k lepšímu a všechno si sedlo, tak to stejně nemusí vyjít, což by mohlo mít za následek další odchody/změny.
Letos mame jeste stesti,ze obhajujem spatnou sezonu v koeficientu..Ale za rok budem obhajovat silnou sezonu a pak budem v koeficientech uz rychle klesat a budem pak uz nenasazeni v predkolech.
se nemůžu vzpamatovat z toho, co to Hapi vyblil za hodnocení. Hlavně to, že nedostal žádný cíl. To mu jako řekl Zdenál, tady se posaď a hlavně na nic nesahej? A to, že svoje dosavadní působení nepovažuje za neúspěch, tím tomu nasadil korunu. Být majitelem, tak po takovýchto prohlášeních letí na hodinu on i celé sportovní vedení.
S Trnavou vyhrál titul, ale kdyby Sparta hrála styl jako hrála Trnava tak by se to fanouškům nelíbilo.
Pro nás by byl ideální Jílek a s ním by jsme mohli konečně dominovat. On je machr na kombinační fotbal a naučil to Spartu, 21 a teď i Olomouc s průměrným týmem. Spojení Jílek - Kanga, Stanciu by mi mohlo být hodně zajímavé.
Hmm. Nebudu myslet skepticky, ale reálně. Takže to vidím, že bychom museli vylítnout buď někde ve druhým, třetím předkole a začít ligu katastrofálně, tak že by se Hapal mohl někde kolem pátýho ligovýho kola poroučet.
Ale už úplně vidím, jak Ščasný bere Jílka zpět po tom, co ho jako svýho asistenta vyhodil, protože nebyl spokojený s jeho prací.
Jílek odešel sám, on si prostě nedokázal spolupráci se Ščasným představit a nedivím se mu.
Jinak souhlas s Bundou, on by byl asi jedinej, kterej by dokázal naučit Spartu hrát fotbal, který by fanoušci chtěli vidět, ovšem muselo by se změnit hodně věcí a jednou z nich je třeba vyhazov Ščasnýho. Jinak sem nepůjde, byl by blázen.
nejlepší hráče vidím letos golmany Dúbravku a Nitu - oběma bych dal známku 8
7 - Kanga, Stanciu, Šural, Plavšič
6- Mavuba(nepochopitelně odstřelen), Štětina, Costa,
5- Kulhánek, Zahustel, V.Kadlec, Kaya
4- Mandjeck, Hovorka, Frýdek, Lafata, Mareček, Biabiany, Janko
3- Ben Chaim (zklamání) , dvanáctý hráč ( za to, co předváděl za Stramáka, a jak jako ovce se nechal strhnout kecama srdíček typu Siegl, Zelenka a spol., čest výjímkám)
2 - M. Kadlec - potřebuje to komentář?
nevím jestli jsem na někoho zapomněl, některé co málo odehráli jsem ani nechtěl hodnoti.
Souhlasím. A M. Kadlec komentář potřebuje,proč 2 a ne 1?
asi mi ho bylo líto
V minulosti jsem tu Nitu chválil, na čemž se nic nezměnilo. Ale čím dál více se začíná projevovat jeho opravdu až žákovská hra nohama. Bohužel, Dúbravkova laťka je proklatě vysoko.
jasně, ale zase ti chytí tři jasný gólovky a dobře čte hru, jenom včera na něj šel třikrát hráč sám a pokaždý to chytil, to je skvělá zpráva...hra nohama průměrná, ale dokud toho hodně pochytá, tak mě to tak nesere...golman co tohle pochytá a ještě umí hrát nohama, tak to by byl asi zázrak...
Přesně.
golman má chytat.....ne driblovat a centrovat
Jasně, s tím do písmene souhlasím. V původní verzi příspěvku jsem měl, že to už by bylo asi moc, kdyby se u něj sešly všechny atributy.
Jsem rád, že tu je, v bráně rozhodně problém nemáme, ale... fanoušek chce vždycky víc, no.
Tak ona hra nohama našeho brankáře je jedna z příčin našich slabších druhejch poločasů, společně se slabou rozehrávkou od obrany, takže chtít to po něm je zase logický no :)
tohle je těžký, celkově Dúbravka je lepší ve hře nohama co se týče rozehrávky. Nita má lepší techniku, zpracování míče, první dotek. V čem je Nita jasně lepší je chytání míče a to doslova. On spoustu težkých míčů zalepí a má vynikající obratnost. Dúbravka zase měl robustnější postavu. Každopádně golmani letos super. A jsem rád, že se v zimě Nita přivedl a ne sněhiulák Kolář za 25-30 milionu nebo kolik za něj sešitci dali.
+jak píše Sendi, skvěle čte hru. Pro mě za jaro, nejlepší golman v lize.
Zas na druhú stranu Nita nepotreboval žiadny čas na adaptáciu (nemal zápas ako Dúbravka proti CZ) a lopty nevýraža pred seba ale chytá. To je celkom nadstavba oproti Martinovi.
Mě teda doteď nepřišlo, že by měl hru nohama špatnou jako celek, jen ta rozehrávka a ještě přesněji vzduchem na delší vzdálenost, to je bída. Samozřejmě nějaký strop má, ale když na tom potrénuje, mohl by se dostat aspoň na nějakou solidní úroveň.
Plavšič 7? já jsem čekal víc - takže zklamání...tzn. tak 5max
Kadlece bych dal výš, Zahustela a Kayyu níž
Tal Ben Chaim stejná úroveň jako Michal Kadlecuj. Jinak TBCH už má na IG fotku Finnaly Home, tak snad už tam zůstane.
9 - Dúbravka
8 - Nita, Stanciu, Kanga
7 - Šural, Plavšič, Vatajelu
6 - Mavuba, Štetina, Kulhánek
5 - Zahustel, V. Kadlec, Kaya, Costa, Sáček
4- Mandjeck, Hovorka, Frýdek, Lafata, Mareček
3 - Janko
2 - Biabiany, Ben Chaim
1- M. Kadlec
Vatu jsem zapomněl tomu bych dal 6
Souhlasím, jen bych o jednu pozici dolů posunul Kangu, protože občas neměl svůj den.
Taky souhlas, jen bych dal Nitu pred Dubravku, Mandjeck 5 a Zahustel 3
9-Dúbravka
8-Nita, Kanga
7-Stanciu
6-Šural, Mavuba,
5-Kaya, Plavšić, Costa, Frýdek,
4-Štetina, V. Kadlec, Mareček, Mandjeck, Hovorka, Vata, Lafata, Kulhánek
3-Ben Chaim, Janko, Bibi, Zahustel, Sáček
2-MiKa
bohužel sezona v hajzlu, nastolila se zahraniční cesta, ze které se angažováním Hapala rychle couvlo. I když na Stramáka můžeme mít jakýkoliv názor, tak se aspon nebál vyméct chlív co tu byl. A aspoň věděl o čem mluví, narozdíl od leklé ryby Hapala.
Srbský trenér s britským pasem Nestor El Maestro končí v Trnavě, přestože klub dovedl po 45 letech k mistrovskému titulu. V kariéře prý hledá novou výzvu. Sem sním, horší jak Hapal být nemůže
Liaro po pěti pivech by to vedl srovnatelně s Kroměřížáno bastardem.
On je asi dosť moderný tréner, akurát preferuje taký ten Mourinhovský pragmatický futbal, ťažko povedať ako by to prijali fanúšikovia. Navyše asi by nezniesol, aby sa mu do toho miešal Zdenál a skončilo by to tým, že po mesiaci by sám dobrovoľne odišiel...
okamžitě podepsat!
taky bych ho bral. Nevím jak ty, ale nepamatuji si kdy tým po změně trénera byl ještě bídnější, než předtím. Hapal je jen další leklá ryba.
čekal jsem který trouba ho tady vytáhne z klobouku
Muzu se zeptat proc trouba? Trenera neznam, trosku predpokladam ze je to kvuli tomu ze vyhral pouze slovenskou ligu...
podívej se jak Trnava hrála a pak to srovnej s tím jaké jsou představy že bude hrát Sparta
Robil asistenta v Schalke, Hamburgu, Hannovery a Austrii Viedeň. V podstate spĺňa definíciu mladého progresívneho trénera z Nemecka, po ktorom sa tu tak volá...
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
17591 lidí.