Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Základní sestava do budoucna...?

  Jarošík19.3.2018 8:41reagovat

  Nevím pánové co na to říkáte, ale mě se docela rýsuje nová sestava sparty. Do závorky jsem dal hráče na případné střídání.

   

  _________________________NITA________________

  ___ZAHUSTEL___COSTA(
  KAYA)____ŠTETINA___FRÝDEK____

  ___STANCIU____KULHÁNEK___KANGA___PLAVŠIČ(VATA)___
  _

  ________KADLEC(C)(CHAIM)____ŠURAL(DRCHAL)_______

   

  Hrát
  na dva hroty, zálohu resp. střed přenechat Kangovi a Stanciu více z kraje a obrana 4 členná.

  Tenhle základ bych ponechal do konce sezóny ať se sehraje.

  V létě doplnit tým o krajního beka k Zahustelovi který polevil a možná bych řešil jednoho čr stopera. Jako evidentní posílení vidím na pozici útočníka. Záloha je ok.

 • SHRNUTÍ...

  Jarošík19.3.2018 6:37reagovat

  Zápas to byl hezký až na trpký konec pro acs!

  Rozhodčí + video: supr vše bylo v pořádku a nemůže se ani acs a ani sks vymlouvat či zlobit.

  Příprava sparty: na co tam bylo za Itala x trenérů, kondičních blbců atd. když nemají ani fyzičku na celej zápas. To se to hráčům mlelo, jak je trénink pod Italem supr, nedivím se, když vůbec nemaj fyzičku!

  Trenér: Hapl opět prokázal, že není na takový tým připravený. Nedokázal jako v Karviné reagovat na vývoj zápasu. Když viděl, že sks přebírá od 70 minuty hru, měĺ reagovat a to neudělal a když nakonec ano, tak špatně! Podle mě, Trpišovský v tomhle reagoval už poněkolikáté výborně a dovedl tak sks buď k 1 či 3 bodům! Tohle je um a ne to nechat dojít 20minut před koncem k úplnému krachu!

  Pokuty: měli by padat za tohle tresty a trenér také!

  Deka: tady se dá již 100% mluvit o dece a sparta neví jak z ní ven. Ve vedení má bud arogantního bývalého trenéra, nebo Rosu, který má hoodně roků před sebou, než něco jako šéf dokáže! Tak že zatím loutka! Tady jde sks o mnoho lépe do budoucna s Nezmarem!

  Jak to změnit: to ví jen pán bůh! Makat, mít natrénováno z přípravy, mít dlouhodobý koncept, kvalitního trenéra s realizákem a vybrat koncepčně posily do týmu a nestřídat je jako na kolotoči!

  Shrnutí: sparta bude tuto sezónu ráda za 3-5 místo. Jablonec má formu, Bohemka je běhavá a los pro acs není vůbec přívětivý! Pokud acs ubojuje 2-3 předkolo el, tak bude ráda a pokud el hrát nebude, Stanciu a Kanga či další z acs utečou!!!!!!!!

  Někdo za tohle vše musí nést následky a tak jako Ital dokur...vil x klubů a vzpamatovávali se z toho i rok, tak to samé čeká spartu - tohle někdo musí odnést a to i za přivedení Hapala!!!Vztek

  • Acs gl19.3.2018 6:52reagovat

   Kondice??? spíš problém v hlavě..

   Trenér??? Trpišovský se nechal totálně zaskočit naší hrou,Hapal zas nelogická střídání.

   Pokuty??? Viděl si hráče po zápase Kadlec,Stanciu Kanga,Nita atd...???

   Rosický zatím se učí,ale u Nezmara opravdu nechápu co s ním máš?

   Shrnutí: musí se naučit vyhrávat a pak to půjde samo...Je to o jednom dvou zápasech ,zlomit ten strach o výsledek a hrát celý zápas svoji hru.

   • Jarošík19.3.2018 7:17reagovat

    Nyní mají dostatek času na sehrání. Neříkám, že Hapal je průser, ale není to autorita a nedokáže hráče nabudit! Podle mě jeho reakce na vývoj zápasu byla prokaučovaná a nezareagoval dobře.

    To, co zvolil za taktiku na tento zápas a sestavu, toho by se měl držet. Mají nyní čas vše si probrat, změnit to v hlavách, neboť jak hráli první půlku, tak to bylo uau. Ale je to málo, zápas má 90 minut, ne 45!

    Je tam více faktorů proč to acs nejde, mezi první patří tohle:

    * Není tam bojovný a týmový duch, každý z jiných končin a ještě tu nefunguje tzv. parta!

    * Není tady vůdce, osobnost která převezme iniciativu a takový ten pedant a hecíř na hřišti - dříve Řepka, Novotný, Poborský, Blažek..nyní nikdo, není tam kovanej sparťan a hledat ho do sestavy je asi velmi těžké! Takový Sivok o 3-4 roky mladší by byl ideální!

    * Fyzička, možná je možná opravdu není a sparta s tím nechce jít na povrch co vše se pod Italem promrdalo, každopádně je to určitě i v hlavách!

    * Trenér a taktika - určitě hrála roli druhá půle, kde trenér měl takticky jinak reagovat a hlavně dříve, než začaly padat goly.

    * Základ - do setavy nepatří jistě Lafata a to každý ví!

    • Acs gl19.3.2018 10:17reagovat

     Ano na hřišti chybí vůdce,i když Kanga se v tom jeví nadějně,jen nebýt cizinec ( nic proti nim,ale určitý hendikep to prostě je).

     Ale , proč zase parta....ta nikde ve světě nefunguje, není důvod ,aby byla nutná u nás...

      

   • brychtal19.3.2018 9:19reagovat

    Trpiš umí dobře silově bořit, ne technicky tvořit.

 • Kondice

  Dachtlin19.3.2018 3:15reagovat

  Nalejme si čistého vína. Zmrzlinář tady za pouhých pár měsíců napáchal škody, ze kterých se budeme vzpamatovávat ještě několik let. Kádr je v totálně zputošeném stavu, kdy hráči ve 2.poločase jednoduše fyzicky odpadnou. Ale je pro mě naprosto nepochopitelné, že nový kouč Hapal tento zjevný problém absolutně nereflektuje. Vždyť se závěrem sezony bude sil ubývat a naše herní krize se tak ještě více prohloubí. To pak opravdu nemůžeme pomýšlet na nic jiného než souboj s Bohemkou o 6.místo. Reprezentační pauza vytváří ideální podmínky pro nabrání kondice a tedy i částečnou konsolidaci zmrzlinářových škod. Jenže Hapal o existenci problému vůbec netuší a to se pak pohybujeme po palubě Titanicu.

  • victorlima19.3.2018 7:30reagovat

   Problém kondice to určitě není. Vždyť tam máme letenskou ikonu Rosického, který ty treninky absolvoval a určitě by se ozval, má zkušenosti z Arsenalu a špatně trénované mužstvo by hned odhalil. Pokud milý hochu sleduješ občas fotbalové zápasy, tak ten scénář, že někdo odpadne na poločas či část zápasu je velmi častý. Např. Plzeň ve Zlíně, Slavia na Spartě v první půli. Když už zmiňuješ ,, zmrzlinářovy,, chyby, měl bys vzpomenout i na jeho klady. Sestavu sice stavěl podobně blbě jako to nové eso. Nenechal však hrát sebevědomé přestárlé dřeváky a vyčistil kabinu od nemehel, které zde zacláněly bezúspěšně mnoho let. Někteří z těch zmiňovaných, teď nehrají ani v týmech na chvostu tabulky, kde jsou na hostování. To o něčem svědčí.

   • pivees19.3.2018 9:42reagovat

    Ještě budem AS prosit, aby se k nám vrátil a znovu nám to tu dal do kupy. ÚsměvÚsměv

  • Chabix19.3.2018 8:03reagovat

   Zajímavé je, že proti Brnu to nevypadalo, že bychom měli kondiční problémy. Taky je pravda, že to byl jediný zápas na jaře, kdy jsme naopak museli dotahovat.

 • Venda Kadlec

  Tommy1718.3.2018 22:07reagovat

  Toho kluka je mi líto. Je na něm vidět snaha, slzy na konci zápasech jako jediný (narozdíl od vysmátého Zahustela vedle Škody). To je pravý kapitán... včera to ukázal, když tam začal nadávat Sešívkám. Snad ho konečně začnou stavět do útoku a chytne tu formu, kterou měl, když tenkrát odcházel a ukáže se nám, že v Německu nebyl omylem.

   

  Pozn. Jediný komentář, co lajknul na IG:

  ”Vendo, mysliš ze das jeste nekdy gol? Nebo bude kariera porad uz jen uvadat?”

  • Fanoušek z Liberce 18.3.2018 23:03reagovat

   ÚdivSmutek

  • dominik2719.3.2018 0:27reagovat

   Mně je spíš líto Štetiny. K čemu on se v tom zápase dokázal přimotat, aniž by za to vyloženě mohl, to se jen tak nevidí. Pro jeho ofsajd nebyl uznán gól Sparty, pak se od jeho hlavy odrazil míč nešťastně těsně vedle brány Slavie a v závěru byl tím, po jehož faulu soupeř vyrovnal z penalty, přitom z mého pohledu za to z 90 % mohl Zahustel, který hlavičkoval fakt mizerně.

  • victorlima19.3.2018 7:43reagovat

   Líto Václava mě už určitě není. Sleduji ho celou jeho kariéru a věřím slovům jeho bývalých trenérů. Talentovaný Václav byl, i když zdaleka ne tak jak o něm psali novináři. V Německu byl omylem a ve Frankfurtu to odhadli asi po 1/2 roce. Václav měl vždy obrovské výkyvy formy a trenéři se shodli, že fotbalu nedával vše ani v prvních létech kariéry. Jeho přestup byl větší chybou než přestup Tal Ben Chaima a stálo to majitele podobné peníze. Václav nemá na útočníka dostatečnou rychlost, techniku, kterou by uplatnil v soubojích, ba ani už čich na góly ve vápně či dobrou hlavu. Se smutnýma očima, snahou a bojovností se dnes už ani v naší lize neprosadíš.

 • Derby

  Marbar18.3.2018 21:30reagovat

  po zápase jsem zašel na pivko jako vždy. Kamarád fotil z protilehlé celý zápas, těch fotek bylo cca 40. a všechny postřehy zaznamenal , aby co nejlépe bylo vidět těžiště hry a hlavně postavení hráčů. Zde byl vidět obrovský rozdíl prvního a druhého poločasu. Slávie zakládala útočné akce z v lastní poloviny téměř pořád do kola, ničím nepřekvapila, ale co byl průser, naše postavení a taktika ve druhém poločase. My se zatáhli do nepochopitelného bloku a dovolili Slávii využít její silné stránky, což je síla centrovaných míčů do vápna a následný důraz. Ten rozdíl byl velký. My se zatáhli do obranýho bloku ve druhém poločase a nechali se zbytečně zatlačit. Prostě jsme nepochopitelně nechali stopery Slávie rozvíjet jejich útočné akce (nenapadali jme ) a jen čekali na průser. Oni hráli stále to stejné, ale my jsme se posrali a hráli údržbu.

  Tohle byl evidentně prokoučavaný zápas, proti naprosto čitelné taktice Trpiše a o to je to horší.

  O Lafatovi, základní sestavě,střídání, hráči co střídali a několik měsíců nehráli, je prostě škoda mluvit. To může udělat jen trenérskký amatér

  Budu rád, když mi k tomu napíše více třeba

  Dominik 27 nebo Sendi, kteří mají v celku rozumné postřehy. Ale špatně zvolená taktika druhého poločasu a naprosto rozdílné postavení hráčů Sparty v prvním a druhém poločase byla evidentní.

  • Boskovic18.3.2018 21:54reagovat

   Proc se v tom tak babrat ,když si si odpověděl sam. Ten zapas byl prokaucovanej ,to ze napadl snih je pravda a v nasich podmínkách to proste ke kaucingu patri a tudíž se mela za stavu 3-0 prispusobit hra terenu ,tj. se nezakopat a hrat udrzbu ,ale do hlavy Hapalovy nevidim a ani sam nikde nerekl co naordinoval hracum a jake udiel pokyny během zapasu.

  • Marbar18.3.2018 22:24reagovat

   a ještě jedna věc. Vysunutí Kangy na hrot v závěru zápasu, který snad jedinej dokázal v záloze podržet míč,sklidnit hru, udělat na sebe faul, tak ho vystrčíme na hrot. Tvl to je fakt na vrácení licence. Hapale ty válíš !!!

   Nebo to snad trénuje Ščasný?Kde byl Drchal ? Podle mě,kdyby hrál on, tak vyhrajeme.....napadání,rychlost, to nám chybělo.

   A mimochodem před vyrovnávacím golem, jak Šural na pravým křídle odevzdal zbytečně míč.....prostě vše špatně ve druhém poločase.....

    

  • johny5419.3.2018 0:19reagovat

   Nesouhlasim jen s tim, ze slavie stale hrala to stejne a druhy polocas byl z jejich strany lepsi jen protoze jsme polevili.

   Spis bych rekl ze se zlepsili a my na to nedokazali zareagovat. Nedokazali jsme je vubec pretlacit, bylo to jen cekani na gol.

 • ZS

  Boskovic18.3.2018 20:57reagovat

  Jenom se pokusim zastancum ZS nastínit muj ,názor. Njen otázku jak ,můžete zastavat jeho pozici se slovy ,ze si bynral Hapala aby realizoval nejake vize ,nemel toto nahodou udelat jiz před AS ? Nebyl snad kuli tomu odvolan ? Ok pak je ale chyba asi jinde nez na jeho strane ,on si proste asi dela z vedeni prdel a je jen dalším který si ume vydelava kacky tam kde jsou. Ano jasny ze když v zivote něco delate a někdo vam za to plati tak je to super ......no nevim nevim ,ale prijde mi to jako schyza trosku.

 • Kondice atd.

  adam18.3.2018 20:32reagovat

  Hledat problém v kondici je blbost, o tom to včera fakt nebylo. Na to, že jsme hráli více jak hodinu pomalu v 10-ti lidech, protože Lafi byl totálně neužitečnej, vyhrál asi dva souboje z dvaceti, nepresoval a skoro se nedotkl balónu, tak je to pořád dost slušné.

  • adam18.3.2018 20:40reagovat

   A ještě jedna věc - je zajímavé, že se skoro nikdo nepozastavuje nad žalostným výkonem Královce. Všechny situace, na které ho videorozhodčí upozornil, by jinak písknul blbě. Ještě jsem asi v životě neviděl, aby rozhodčí v zápase cca 5 situací, které se týkaly branek nebo penalt, vyhodnotil takhle blbě.

   • Dollaruss18.3.2018 20:43reagovat

    Tak 2 situace byli na pomezních a penalta na posouzení asi těžká. A vytažení naší penalty na přímák dle mě také těžká situace.

   • victorlima18.3.2018 21:50reagovat

    Co se týká rozhodčích tak bohužel u nás je to naprostá žumpa. Stačilo mě dnes vidět asi 15 min zápasu Plzně proti Zlínu (rozhodčí Franěk). V tom zápase Plzni v podstatě o nic nešlo. Hájek stoper Plzně v druhé půli u pomezní čáry ostrým zákrokem zastavil akci Ekpie. Jasná žlutá a Franěk neváhal.

    Jenže tentýž hráč Hájek, asi o deset minut později hluboce na soupeřově polovině ztratil míč a aby zabránil protiútoku Zlína zezadu uchopil hráče Zlína za krk a strhnul ho na zem. Dle pravidel jasná druhá žlutá. Hráč Hájek zabránil rychlé akci soupeře faulem zezadu. Pánové za co by se už jinak ty karty dávaly? Jak myslíte, že to dopadlo. Sudí pískl faul a hrálo se dál. Pochopitelně, že bez žluté.

 • Problem

  Jereacs18.3.2018 17:56reagovat

  1) Mě se zdá že opravdu momentálně ve Spartě není kolektiv. 2) Psychika ty hráči jsou totálně dole nevěří si a pak z toho můžou pramenit ty blbý chyby co nás proti slabším týmům stáli body a dokud nebudeme mít třeba serii 3 vyhraných zápasů v řadě tak se to asi nezmění a to stejný bylo letos i u hokej přestalo se dařit a hráči se totálně složili a byl konec.

  • Fanoušek z Liberce 18.3.2018 18:06reagovat

   1 to podle mě nebude pravda. Jen nevím, co Lafata a jeho parta.

   Spíš u té 2 bych to bral jako dost reálný a pravděpodobný fakt. Nechyběl by nám nějaký mentální kouč.

   • Tommy1718.3.2018 20:19reagovat

    Každému hráči platit psychologa!

  • Tommy1718.3.2018 20:17reagovat

   Lafata, Bičík, Dočkal, Vácha byli ti Alfa... 2 z toho jsou pryč, druzí 2 ukončí kariéru... v kolektivu chyba není.

 • ..

  bob8018.3.2018 17:45reagovat

  No, nevím jak ostatní, ale já jsem z toho včerejšího druhého poločasu v hajzlu ještě teď.

   

  Kondice hráčů velká bída, Hapalovo střídání taky nic extra povedeného. Dotáhnout to z 3:0 na 3:3, to je teda fakt průser. Smutek

  • Casper Hejter18.3.2018 17:52reagovat

   Co to je za nesmysl s tou kondicí? Naši hráči pravidelně naběhají víc než soupeř, v tom problém fakt není.

   • bob8018.3.2018 18:18reagovat

    Tak čím to je? Hlava, interpersonální vztahy, nebo něco jiného? Není přece náhoda, že poslednich 20-30 minut jsme marný...

   • brychtal18.3.2018 18:34reagovat

    Možná, ale hlavně k ničemu. Balon neudržíme.

     

   • brac18.3.2018 19:29reagovat

    Nevím, jestli je problém v tomto, ale naběhané kilometry nejsou nutně měřítko, protože 13km za ~95 minut je při konstantní rychlosti na pomezí velmi rychlé chůze / joggingu, takže záleží primárně na kvalitě těch naběhaných kilometrů, což jsem už taky viděl někde měřené (jak dlouho hráč trávil při jakých rychlostech)

 • Tetteh

  Bunda18.3.2018 16:08reagovat

  Fantastickéj! To co on udělá pro tým za jeden zápas neuděla Lafata za půl roku.

  Pokud bude fit tak půjde ve stopách Bonyho. 😍

  • Motivator100018.3.2018 16:09reagovat

   http://webink.cz/McvTSvfQc

  • majtin18.3.2018 17:00reagovat

   Já sledoval poslední půlhodinku a zrovna jsem si říkal, že hře Bohemky spíš škodí. Úsměv Ano je hodně dobrej v soubojích, rychlej a technicky dobrej, ale přišlo mi, že když hrál místo něj Nečas, že to bylo takový danamyčtější. On nerad nahrává a když už tak pozdě a hru Bohemky tím zatím zpomaluje. Takový ty situace, kdy Bohemka byla schopná soupeře vykombinovat na malým prostoru se v jeho přítomnosti moc nedařej. On je schopnej se z toho vymotat sám, což je efektní, ale ne tolik efektivní. Když se Haškovi podaří ho v tomhle vychovat, tak to jó, to by bylo úplně něco jinýho a pak si ho klidně do Sparty přiveď Úsměv.

  • fererar18.3.2018 17:04reagovat

   Ovšem nedá ani polovinu gólů co dal Lafata za kariéru a fotbal se hraje na góly.

   • Bunda18.3.2018 17:18reagovat

    To nedá. Ale první gól - Tetteha hlídali dva a tim pádem měl Bartek prostor ke skorovani. Druhý gól po faulu na Tetteha. A hlavně jeho pohyb do stran, to jak trhal stopery.. Super. Lafata stojí na místě nebo fauluje. David byl top. BYL. Teď je z něj jeden z nejhorších útočníků het ligy.

    • kilovolt18.3.2018 17:20reagovat

     věk nezastavíš.....včera i měl šanci...a zazdil to. dřív by to asi dával.

      

     mělo se to s ním nějak kulantně ukončit před sezonou

     • LukyACS18.3.2018 17:26reagovat

      jenže naše vedení, trenér a i sám Lafata si pořád myslí, že má týmu co dát i v základní sestavě

    • LukyACS18.3.2018 17:26reagovat

     Podle mě ho tam dávaj jen proto, aby udělal těch 200 branek. Tady se prostě přemýšlí takhle.

     • kilovolt18.3.2018 17:36reagovat

      to je bez šance

     • captain_obvious18.3.2018 17:42reagovat

      Tak tím si můžeš být naprosto jistej. Jinej důvod, který by dával aspoň špetku logiky, neexistuje.

    • majtin18.3.2018 18:03reagovat

     Tak to jak píšeš o pohybu do stran a trhání stoperů by měl chtít po hráčo především trenér, pokud to hráč nemá ještě zažité. Což si myslím, že Hašek chce.

79845 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha