Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tetteh a jeho hra

  Enkoff27.5.2018 16:17reagovat

  Tetteh hraje dost dole, chodí si pro balóny do zálohy, ten by byl dobrej jako SS (druhej útočník). Pokud by měl za Spartu hrát, potřeboval by k sobě CF (středního útočníka), kterej bude opravdu mezi stopery a bude mu dělat místo.a bude tomu CF vytvářet šance

  • Sendi27.5.2018 16:20reagovat

   záleží, kdo hraje pod útočníkem, když bude na ofenzivním záložníku nebo SS hrát třeba Stanciu, tak Tetteh nemusí chodit tolik dolu a bude mít i lepší statistiku podle mě...já ho ale vnímam jako hráče, kterej se prosadí postupně, nemyslím, že si přes Šurala s Kadlecem vybojuje hned základ, tam zatim neni...

   • kilovolt27.5.2018 16:33reagovat

    říkalo se že potřebujeme 10tku....koupil se Stanciu...a postavili ho na křídlo/zálohu.....tak nevím.....koncepce?

    • restari27.5.2018 16:43reagovat

     Naši trenéři všeobecně vůbec neví koho kam stavět, což je ostuda. Na co mají ty licence? I laik pozná, že Mustedanagič je další typ hráče, který je na křídle zabitý, stejně jako V.Kadlec a oba tam jsou schopni postavit. Mustedanagič včera, Kadlec dokonce pravidelně jindy. Kadlec patří do útoku a k němu hráče, který je mu to schopný sklepnout, hodit do běhu nebo jen on sám v útoku, ale musí chodit přihrávky do běhu a do nohy. Ne do hlavy, jak jsme to schopni často posílat na kohokoliv, kdo tam je. Stanciu je na kraji poloviční, taky to všichni vidí. On opravdu většinu zápasu moc vidět není a navíc to není hráč, který by běhal v záloze tam a zpět ani v naší lize. Co bude dělat v Evropě, kde jsou lepší hráči? S takovými bude běhat tam a zpátky? To je ztracené už předem. Stanciu na ofenzivného záložníka hned pod útočníkem, přivést dobré krajní záložníky jen Plavšič nestačí, Ben Chaim zatím nehraje nic. Kanga pod Stancia a místo Kulhánka přivést dobrého ofenzivního záložníka, kterému balón nefackuje a nemá s ním problém, když už tedy odstavili Mavubu i s tím, aby všichni ve středu zálohy nebyli malí i proto tam staví Kulhánka jako kompenzaci výšky. Ty naše trenérské tahy jsou tak průhledné, že to nemá obdoby a zároveň pak většina ligy nemá problém se na nás i připravit. Trenérské licence asi vážně dostane kde kdo, jen stačí chodit na testy, umět třeba anglicky a je vymalováno, pak to tak vypadá.

   • restari27.5.2018 16:34reagovat

    Ale my potřebujeme daleko lepší hráče než Šural a ne, aby přicházeli ještě horší. Šural nehraje nic extra, pokud mu nepřiletí balón do šestnáctky do dobré pozice, kterou si umí občas najít, ale to ve své době uměl i Lafata a jiní. Ve hře dále od branky je Šural těžký průměr i v kontextu naší ligy, natož v Evropě.

    • Sendi27.5.2018 16:37reagovat

     pokud chceme lepšího hráče, než je Šural, tak si musíme nachystat hezký tři miliony éček :) Jsem realista...

     • restari27.5.2018 16:46reagovat

      Někde na balkáně koupíš hráče i levněji a klidně budou lepší než on. Je rozdíl kupovat hráče z vyspělých lig nebo lepších týmů jako Stanciu - Anderlecht nebo se dívat i jinam. Šural je prostě mimo vápno nic moc, což snad vidí každý objektivní fanda. Nemá extra rychlost, aby někomu utekl, technika taky průměr - jeho hlavní devíza je bojovnost, což se mu často upřít nedá a umění si najít místo v šestnáctce, ale to měl opravdu i ten Lafata pár roků zpět - ano Šural je rychlejší než Lafata, ale to je prostě málo a k tomu na Spartu, jestli se tedy chceme někam posunout, tak Šural nemůže být u nás útočník číslo 1.

      • Sendi27.5.2018 16:48reagovat

       tohle cos napsal spíš vypovídá o tom, že Šurala vlastně moc neznáš :)

       • restari27.5.2018 16:54reagovat

        Znám ho dost a vidím ho každý zápas. Doma do tlaku, kdy létají míče do šestnáctky se hodí - venku při naší hře je úplně ztracený a jestli chceme čekat, že se ze dvou šancí za zápas zrovna on i venku v šestnáctce prosadí, tak to opravdu mohl skoro hrát i ten Lafata, kdyby měl o pár roků méně. V podstatě nastejno - i na něho by občas byl ve středu hřiště faul jako na Šurala, ale sám by udělal stejné prd jako ten Šural, takže výsledek stejný a v šestnáctce při dobrém centru nebo přihrávce si místo umí nebo uměli najít oba. A podotýkám, že se pořád bavíme o naši lize, kdy se často Šural není schopen vůbec prosadit proti obranám týmů jako Jihlava, Bohemka - co v Evropě, kde ty obrany a hráči jsou na úplně jiném levelu? Se Šuralem jako hrotem do LM? Neobehraje nikoho.

        • Nulatunji27.5.2018 17:08reagovat

         Ale no tak, Liaro, nebuď tak přísný.

         • restari27.5.2018 17:12reagovat

          Pokud se někomu Šural líbí a s tímhle se spokojí jako s útočníkem číslo 1 pro Spartu, tak už tam to prostě začíná. Moc malé nároky na hru, umění hráčů a pak se nemůžeš zlepšovat. Co navíc stačí na naší ligu, tak jinde vůbec nestačí. Myslíš, že spousta hráčů v čele s Ládíkem Krejčím si to v zahraničí ověřila, jak se hraje u nás a jak jinde. Hra na Šurala v LM a venku to si nedovedu ani představit - hraješ bez útoku už předem.

        • Sendi27.5.2018 17:11reagovat

         my hrajem LM, jo?

         • restari27.5.2018 17:16reagovat

          Každý rok chceme a chtěli jsme i letos. Ale budeme hrát EL a i tam máš dobré soupeře, pokud se tedy někam dále dostaneme. Myslím, že sleduješ evropský fotbal a umění útočníků tam a pak si porovnej Šurala. Ten by se prostě nikde v lepší lize neprosadil, protože takových hráčů jako on má každý plno i mimo Áčko. A my ho tady ještě budeme oslavovat jako útočníka číslo 1, sakra málo nám stačí ke štěstí. Rychlost žádná v porovnání s lepšími hráči, technika taky žádná - bojovnost, což ovšem pokládám za samozřejmost na takové úrovni u všech a občasné prosazení se v šestnáctce a to ještě musí mít zrovna formu a při hře doma, tak to je sakra málo. Venku je v podstatě ztracený všude i v naší lize.

          • Sendi27.5.2018 17:28reagovat

           Šural dal 6 z 9 branek v sezoně na hřištích soupeřů(sic!), Šural odehrál v Evropských soutěžích 47 utkání, vstřelil 12 branek a na 6 nahrál - většinu z pozice křídelního hráče -- pro srovnání David Lafata měl v jeho věku odehráno v evropských soutěžích 7 zápasů bez jediné branky...LM chceme hrát, ale nehrajeme, EL chceme hrát, ale v předkolech velice pravděpodobně končíme, potřebujeme primárně kvalitního útočníka pro ligu, každý útočník, lepší než Šural(až na náhodnou vyjímku) bude velice drahý, Šuralova přednost je technika a síla, to jsou fakta, všechno ostatní co píšeš jsou jen tvoje fabulace...

           Jinak jistě, když přijde nějakej zabiják lepší než on, zlobit se nikdo nebude...

           • restari27.5.2018 17:39reagovat

            A protože je Šural tak moc dobrý, tak celou kariéru dřepí v naší lize a jelikož má za pár dní 28, tak na na žádný extra velký průlom jinde už nevypadá. Technika a Šural? Nesouhlasím, naprostý průměr a takovou má kde kdo. Jeho přednost určitě není technika, mám prostě jiný názor. Jeho přednost je bojovnost a umění si najít místo ve vápně. Co to je velice drahý útočník místo něho? Když jsme byli schopni koupit hráče jako Stanciu nebo Ben Chaim za velice dobré peníze, tak musíme být schopni koupit i útočníka za podobné a neměl by to být pro nás tak neřešitelný problém, když už jsme se pustili i do větších nákupů. Teď by jsi mohl napsat co předvedl Šural včera nebo v Jihlavě - to jsou poslední zápasy venku, podle toho co píšeš vypadá tak dobrý, že by si s obranou Jihlavy měl dělat co chtěl - ta spadla do druhé ligy a Šural si tam nekopl. Šural je prostě typ hráče, který jednou zahraje hlavně doma a dalších x utkání nehraje nic - a to je právě to málo na Spartu, potažmo na Evropu. Takových hráčů ovšem na jeho omluvu máme bohužel plno. Nestačí hráč dobře jednou do měsíce, ale na Spartu a na celkové zlepšení celé hry prostě pravidelně nebo hodně často. Tihle hráči ovšem nemají stabilní výkonnost, aby to stále a dokola potvrzovali, proto taky jsou tam kde jsou - ta česká liga je v podstatě jejich strop - u většiny.

            • Sendi27.5.2018 18:26reagovat

             takže ještě jednou, píšeš že Šural je použitelný v podstatě jen doma - odpovídám že 6 z 9 branek dal venku, zkusils to, zase to nevyšlo, zase stojíš argumentačně za starou bačkoru...

             • restari27.5.2018 18:36reagovat

              Škoda, že jsi neodpověděl na to, proč ty dobré výkony neopakuje zápas co zápas. Být v útoku Sparty v lize skoro kdokoliv, tak občas dá gól skoro každý i Juliš a jiní, když tam budou zápas co zápas hrát, taky se někdy trefí. To z nich ovšem hned nedělá dobré hráče. Já myslím, že jsi poslední zápasy Sparty venku a i Šurala viděl. Líbil se Ti včera? Na to odpověz, ale hlavně, že Lafata a další se tady kritizovali pořád. Někteří hráči se nekritizují skoro nikdy, zvláštní srovnání a s objektivitou to nemá společného nic. Já Ti říkám, že je Šural průměr a na Evropu úplně.

    • hombre27.5.2018 16:50reagovat

     Souhlas, ale my právě přivádíme ty horší hráče, nebo lepší hráče do budoucna, který si ale 2 roky nekopnou a po 2 letech jsou poloviční, než přišli.

     Šural je dobrý do tlaku ve vápně, tam je v lize špička, mimo vápno a hlavně ve venkovních zápasech je průměr, možná ještě horší... V Evropě, kde budeme, dostaneme-li se tam, hrát spíš na brejky, se vůbec neuplatní. Za 40-50 mio se dá koupit hodně dobrý hráč a je jich dost, ale kdo z vedení by ho našel?

     • restari27.5.2018 17:09reagovat

      My musíme hrát venku prostě jinak. Všichni hráči daleko lépe to je samozřejmostí zaprvé, ale zároveň musíme mít i více variant sestav i do útoku a ne stavět Šurala doma, venku a jen proto, že zrovna doma dal z centru a tlaku proti někomu gól. Při hře venku nám chybí do útoku hráč jako Plavšič, prostě rychlý - mohl by tím hráčem být V.Kadlec, ale to by tam jednak musel hrát a ne na kraji zálohy a za další by musel mít formu x let zpátky, jinak je potřeba prostě útok posílit a i takového hráče přivést. Protože v případné LM nebo EL proti dobrým týmům asi ty lepší soupeře hlavně venku jen tak tlačit nebudeme, jak říkáš. A pokud proti takovým postavíme jednoho útočníka a to Šurala nebo někoho podobného, tak hrajeme prakticky bez útoku. Nikomu neutečou, nikoho neobehrají. A centr do vápna ty v takových zápasech můžou přijít za zápas tak dva, tři a budeme rádi. Potřebujeme více komplexnější útočníky než jen do vápna a nějaký Pulkrab to je v podstatě to samé - nepřiletí centr do vápna, tak mimo něj neudělá nic.

  • SuperFrankie27.5.2018 16:52reagovat

   Se bojím, že Tetteh bude mít produktivitu Ben Chaima. Úsměv

   On totiž evidentně potřebuje nad sebou kouče, kterej z něj dokáže vymáčknout to nejlepší. A my máme Hapala. Smích

 • Rozhovor Hapal vs Scasny vs Noviny

  thomasd8627.5.2018 14:54reagovat

  Normalne to zive vidim...Scasny : Pavle , co jsi mu rekl k tematu Tvych cilu od vedeni Sparty? Hapal : Nic vole...Scasny : To jsi mu rek spravne vole ...

  • Dynamo27.5.2018 15:16reagovat

   Je chyba novinářů že se nezeptaji jaky cíl tedy dostal

   • johny5427.5.2018 16:04reagovat

    Jaky asi. Zlepsit hru, vysledky a skoncit co pokud mozno nejvys.

    Hapal rekne, ze nedostal za ukol skoncit na nejakem konkretnim miste (ve stylu musis skoncit treti nebo letis) a nekteri si zas stupidne domysli, ze tim padem Sparta nemela zadny cil a Hapal nevedel, ze musime skoncit co nejvys.

    • Sendi27.5.2018 16:05reagovat

     ”skončit co nejvýš” ale přece neni žádnej cíl...

     • tomnavratil27.5.2018 16:07reagovat

      To je přesně ono. Tohle je chyba celého vedení od Kotalíka, přes Ščasného až k Hapalovi. Nikdo nedá žádné SMART cíle a tak není vlastně co vyhodnocovat.

      • restari27.5.2018 16:22reagovat

       Tak ony se jinak dávají cíle před sezónou a jinak na posledních 10 kol, kdy k týmu někdo přijde a tím si tak trochu dává vedení i alibi, když se to nepovede, třeba to druhé místo a jelikož oni nic stanoveného neřekli a sami Hapala přivedli, aby nebyli za pitomce, tak ho prostě jen tak hned nevyhodí. Bude nová sezóna, dají za cíl titul, zlepšenou hru a postup minimálně do skupiny EL, pokud to nebude, pak ho vyhodí, protože to i sami Kotalík nebo Ščasný před sezónou řeknou. Proto neočekávám vyhození Hapala hned teď, protože by i sami Ščasný a vedení museli opět uznat, že se trefili vedle a to oni nechtějí, takže to okecají klasicky, že dostane čas na celou přípravu, případné posily do týmu a pak se uvidí.

       • tomnavratil27.5.2018 16:27reagovat

        Nezažili jsme tohle v posledních letech až mockrát? Já s tím souhlasím, ale pokud měl Hapal přijít jako krizovej manager, měl motivovat tým a zkusit uhrát co nejvíce bodů tak ani to se nepovedlo. Bohužel DK věří jak Kotalíkovi, tak i Ščasnému a to je problém. S nimi opravdu lépe nebude..

        • restari27.5.2018 16:31reagovat

         Zažili jsme to mockrát, ale naše vedení je nepoučitelné, stále dělají chyby a jak píšu, tak si ještě všechno dokáží omluvit a svými řečmi si dělají různá alibi, bohužel. Proto by mě dost překvapilo, kdyby Hapala teď vyhodili, jak naše vedení znám. Samozřejmě cíl nesplnil ani on.

         • tomnavratil27.5.2018 16:39reagovat

          Amen. Říkám pořád, že dokud se nevymění nejvyšší vedení a nezačnou se dělat věci jinak, Sparta se moc nepohne.

 • achjo

  SpartanJakSePatri27.5.2018 14:14reagovat

  Nesplnili jste avizovaný cíl, kterým bylo třetí místo. Kde vidíte příčiny?

  „To slyším poprvé… Fakt poprvé. Co se týká mojí osoby, tak jsem to nedostal jako cíl.“

   

  Jste rozčarovaný z pátého místa?

  „Docela na mě tlačíte… Mužstvo jsem převzal v nějakém stavu a vy musíte zhodnotit, jestli se to někam posunulo, nebo ne. Konečný výsledek je samozřejmě podstatný pro mě i celé mužstvo. Nezvládli jsme to, chtěli jsme být třetí, možná v určitých fázích i druzí...

   

  tyhle jeho kecy mě fakt serou, pevně věřím, že dokáže tým do podzimu vhodně posílit a herně zvednout, protože jinak mě nepřesvědčí. Ital to uměl aspoň dobře okecat :D

   

  • restari27.5.2018 14:19reagovat

   My těch posil máme každý rok dost, oproti zbytku ligy.

 • Hapal

  Corwin27.5.2018 14:13reagovat

  Vážně končí jak tu někdo psal stránku zpátky? Pokud jo, tak to jaro se stane trochu snesitelnější a bude možnost se těšit na příští sezonu.

 • Stanik

  Sendi27.5.2018 14:00reagovat

  ”Stanislav Hejkal vyhrál s teplickou juniorkou titul a vrací se do Sparty jako skaut.” <3

  • Nulatunji27.5.2018 14:03reagovat

   Jsem rád, že jsem zpátky. Ta trafika od Zdeňka přišla fakt vhod.

  • SuperFrankie27.5.2018 14:04reagovat

   ”První posilou je křídelník Jakub Hora z Teplic.”

   • thomasd8627.5.2018 14:50reagovat

    Hora misto Chaima vole! Aspon bude behat a zrat travu, co na tom ze si pri zpracovani bude zakopavat o vlastni nohy...

   • prospartu27.5.2018 16:50reagovat

    Žitný a Král, ty bych zkusil

  • MK327.5.2018 14:04reagovat

   Tak teď už to půjde. Zdenál už má zpět svou suitu.

  • LukyACS27.5.2018 14:08reagovat

   Opít DK rohlíkem musí bejt strašně snadný.

   • Nulatunji27.5.2018 14:09reagovat

    Dan miluje Zdeňka. Vždyť ho ani nechtěl vyhodit.

    • Sendi27.5.2018 14:13reagovat

     kdo by nemiloval Zdeňka žejo...mě vomejou

     • johnny127.5.2018 14:36reagovat

      SmíchSmích

     • thomasd8627.5.2018 14:51reagovat

      Tak von se ten fotbal sam neudela zejo, potrebujes ty kamarady, proste ceskej fotbal=ruka ruku myje, a zadny cizinecky moresy si tu trpet nebudem

  • trcmano27.5.2018 14:23reagovat

   Lepší než Ujfaluši, který trávil dovolený ve Španělsku, aby vyskautoval Nestora z Dukly Smích

  • Enkoff27.5.2018 16:37reagovat

   Když jsem ty zápasy teplický juniorky viděl, tak je vyhrávali jednou jedinou věcí. Vyhrávali neskutečně vysoký procento soubojů. A o jak ve vzduchu, tak na zemi. Takhle porazili i Spartu

 • Konečná tabulka

  MK327.5.2018 13:48reagovat

  Může mi někdo vysvětlit, proč je v konečné tabulce Baník před Slováckem, když Slovácko Baník dvakrát porazilo? Myslel jsem, že v případě rovnosti bodů rozhoduje v první řadě více bodů získaných ve vzájemných duelech a pak až celkové skóre.

  • restari27.5.2018 13:54reagovat

   Já v tabulce vidím výše Slovácko

   • MK327.5.2018 13:55reagovat

    Já vidím všude Baník. Na stránkách FAČR, HET ligy, Baníku i Slovácka.

    • restari27.5.2018 14:00reagovat

     Idnes má výše Slovácko a při shodném počtu bodů je první kritérium vzájemné zápasy

 • Rada

  Dynamo27.5.2018 13:41reagovat

  Nevím, zda to tady bylo, ale Rada zajímavě reagoval na Jílka:

  „Mrzí mě jedna věc. A to, že někdo zpochybňuje naši práci. Vyhráli jsme na Slavii 3:1 a vyhráli jsme zaslouženě. Můj trenérský kolega po tomto zápase komentoval: „Jablonec uhrál překvapivý, až zarážející výsledek.“ Víte, kdo to řekl? Psali to v deníku Sport. Řekl to chlapec z Olomouce, Václav Jílek. Ten je ještě příliš mladý na to, aby zaváděl takové věci do fotbalu. Dává lidem podnět k tomu, aby zpochybňovali, jestli je fotbal čistý, nebo není. Olomouc hrála dobrý fotbal, má vynikající hráče a vedla před námi o 11 bodů. Jestli je to trenér, měl to uhrát. Jestli zpochybňuje naše vítězství na Slavii... Je to mladý, perspektivní trenér a moc mu přeju, ale ať váží slova, která řekne.“

   

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/336171/ra
  da-dekoval-vsem-a-vycinil-kouci-olomouce-na-to-je-chlapec-moc-mlady.html

  • Funin27.5.2018 13:46reagovat

   tohle mě třeba na Radovi zrovna dost sere, jako že je někdo mladej tak nemá právo na názor? Má sedět v koutě a držet hubu? A že dává Jílek lidem podnět k tomu aby zpochybňovali čistotu fotbalu? To pláče na špatném hrobě, to ať si stěžuje Peltovi vole.

  • trcmano27.5.2018 13:50reagovat

   Kolik udělá Jílek žonglů?

  • rimidalv27.5.2018 15:29reagovat

   Za zvážení ale stojí, jaký by byl výsledek, kdyby ”Plukovník ” neoblíbený od samého počátku příchodu do Sparty dostal posily a možnost koučovat alespoň další půlrok !

 • Reprezentace

  Bunda27.5.2018 13:05reagovat

  Sparťané Sural a Coufal nominace. Kéž by Šural dal hattrick a odešel někam do druhé německé.

  • Dynamo27.5.2018 13:27reagovat

   A ten Coufal podepíše kdy?

   • Bunda27.5.2018 13:30reagovat

    Kdy začínají přestupy?

  • spartas27.5.2018 13:38reagovat

   Šural > Tetteh

 • Nemec

  waaw27.5.2018 12:33reagovat

  To jeste nikdo nezahlidnul, kdyz jel nahodou kolem Letne, toho mladyho, narocnyho a progresivniho nemecky trenera, co prave prijel jednat o kontraktu na pristi sezonu?

  • prospartu27.5.2018 12:45reagovat

   Srandičky zase, sis ho spletl s Pavlikem Hapalem asi. Jednal určo o prodloužení smlouvySmích

  • restari27.5.2018 12:50reagovat

   To byl Pepa Němec a v kufru měl pro nás jednoho mexičana jako posilu, jelikož tam má kontakty.

  • waaw27.5.2018 13:01reagovat

   Ja ale netvrdim, ze jsem ho videl. Ja se jen divim, ze ho nekdo nevidel, protoze po tom vcerejsku evidentne musi prijit

   • prospartu27.5.2018 13:24reagovat

    Zajímalo by mě, co se teď honí DK hlavou. Protože jestli nechá na lavičce to, co jsme viděli včera, tak je absolutní trotl a fotbalový neum i on.

    • Jiri ACS27.5.2018 14:03reagovat

     Ted premysli,jestli uz tu pracku penez proda nebo jestli si ji jeste chvili necha.

 • Bundo

  DJDriver27.5.2018 11:57reagovat

  Abych se priznal SVK ligu moc nesluduju takze nevim co preferuje El Maestro za system hry. Mohl by si mi to priblizit? Dekuju

  • Bunda27.5.2018 12:01reagovat

   Zajištěná obrana,hra na brejky. Nátlakova hra neexistovala, postupná kombinace tam skoro vůbec nebyla. Řecko styl..

   • DJDriver27.5.2018 12:13reagovat

    Hm to zase neni zadna slava no. Ja mam RPU rad ale musi to bejt i kombinovane s postupnym prechodem do utoku. A reseni dle situace na hristi

    • Funin27.5.2018 12:50reagovat

     me se libila hra Hoffenheimu z minulé sezóny - letos nedávali BL na ES, takže jsem něměl možnost sledovat - brankář stopeři a Rudy si to vzadu hezky dávali a když byla možnost tak pak šli rychle nahoru, pěkně se na to koukalo. Ale Nagelsmann k nám asi nepůjde :)

     • Sendi27.5.2018 13:09reagovat

      Hrajou tak pořád, kombinace v obraně a pak rychlá kolmá přihrávka a co nejkratší cesta do koncovky, skvělá hra...

   • Sendi27.5.2018 12:55reagovat

    kádr ho ale do ničeho jinýho nepustil, ne? :)

81822 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha