Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • kde nás tlačí bota

  Sendi27.5.2018 18:16reagovat

  Vzhledem k tomu, že se tu opakuje požadavek na příchod kvalitního hroťáka, dovolim si tady malou fanouškovskou analýzu, jak to vidim já, případní trenéři nechť jsou k tomu shovívaví, je to amatérský:

   

  problémy Sparty a jak je řešit personálně:

  1) výstavba - tohle je podle mýho názoru největší problém letošní Sparty - důvod, proč se dostává ve druhých poločasech pod tlak - výstavba začíná rozehrávkou od brankáře, pokračuje přes spolehlivě, RYCHLE a přesně rozehrávající obránce, kteří musí umět míč dostat co nejkratší cestou na naší velice kreativní zálohu co nejblíž k bráně soupeře. Obránci musí umět rychle otáčet hru z jedné strany na druhou a pokud to jde rychle získávat metry hřiště spolehlivým vyvezením míče(bez Kayi a s Hovorkou z formy tohle úplně absentuje) Nita dobře chytá, čili tuhle pozici bych neřešil, ve hře nohama má limity, ale není to tak zásadní, problém je hlavně na stoperech a krajních obráncích - naši stopeři mají slušnou rozehrávku v ligovym kontextu, ale nedokáží jí realizovat pod tlakem a proti presingu, neumí si poradit z represingem, to je problém kterej se dá do značný míry řešit tréninkem, ale přesto bych tam viděl jednoho špičkového stopera, silného na míči.

  Krajní obránci mají blbý návyky, jejich hra je extrémně čitelná - na levé straně je to vyřešeno Civićem, který sice dozadu občas chybuje, ale dopředu - což je pro nás důležitější je vynikající. Pravá strana se musí řešit špičkovým přímočarým hráčem.

  závěr: Příchod jednoho TOP stopera a pravého beka

  2) Nulová přítomnost nacvičených akcí. V naší hře neexistují ani tak základní věci, jako jsou tandemové náběhy - křídla s krajními obránci nespolupracují dobře, je tam určité zlepšení zejména na levé straně. To je věc primárně tréninku a souhry, ale taky to vyžaduje určitou přesnost v kombinaci a tady vázne zejména Zahustel, Frýdek mnohem lepší, umí zvolit i nečekané řešení, Civić v tomto exceluje. Dále naši útočníci neřeší správně náběhy, vždy nám chybí hráč buď na první a nebo na zadní tyči, v podstatě celou sezonu je tahle situace pořád stejná a přitom se nacvičuje od žáků. Pokud je nahrotu pouze jeden hráč, musí ho v jednom z těch náběhů doplnit záložník nebo křídlo...

  Závěr: příchod pravého beka, návrat Civiće

  3) Slabá produktivita křídel - souvisí s body 1 a 2, naši křídelní hráči, včetně slušně hrajícího Plavšiće nesbírají ani asistence, ani branky. To ale opět souvisí s výstavbou hry, Ben Chaim, Plavšić i Biabiany jsou schopní přejít 1 na 1, ale do těchto situací se za zápas dostanou minimálně, kvůli špatné součinnosti s ostatními hráči, obvykle jsou v situacích 1 na 2, naše akce tak často končí složitou kombinací a neadresným centrem do vápna ze špatných pozic(největší problém české ofenzivy obecně). Sparta by měla v kombinaci dominovat natolik, aby většina jejich akcí končila nahrávkou po zemi do malého vápna. Od hráčů na křídlech bych přesto chtěl vidět víc přihrávek do vápna, větší odvahu a touhu jít do vápna pro gól, nebo penaltu.

  Závěr: příchod jednoho špičkového univerzála na křídelo, který zvýší konkurenci

  4) obranné standardní situace - fyzicky nemáme obvykle navrch a natrénované to máme naprd, naše kombinované bránění příliš nefunguje a to osobní nemá logiku - například v posledním zápase stokilového Tetteha bránil Frýdek.

  závěr: opět špičkový stoper a lepší trénink

  To jsou pro mě tři základní body, který je potřeba urychleně řešit.

  Co funguje:

  1) Produktivita útočníků - myslím tím i hráče na hostování, Šural i Pulkrab jsou v přetavování střel v góly jedni z nejlepších v lize. Uvážíme-li, že podle bodů předchozích nemají ideální servis, zejména od křídel a chybí součinnost, pak jsou ty čísla velice dobrá. Letošní ročník ligy byl extrémně defenzivní, střelci nedali mnoho branek, ale například žádaný Ikaunieks potřebuje na podobný počet branek jako Šural téměř dvojnásobný počet střel. To že české ligové obrany jsou velice těžké k překonání poznali i naši cizinci...

  závěr: příchod útočníka dává smysl pouze pokud to bude špičková kvalita, komplexní hráč, který bude umět individuálně rozhodnout zápas(typologicky Boakye) a tady si prostě myslím, že na takového nemáme finance...

  2) střed zálohy - tady jsem spokojený, máme vynikajícího rozehrávače Kangu, kerý má podobné množství přihrávek na zápas jako Toni Kroos, máme produktivního Stancia, který se nebojí jít do vápna a má skvělou koncovku a dorůstá nám taky velice dobrý defenzivní záložník Kulhánek, který má dobré fotbalové myšlení, umí dát kolmou přihrávku a zdá se mi, že je s Kangou už velice slušně sehraní, oba velmi dobře odskakují do narážeček, což trestuhodně není využito našimi obránci dostatečně(viz bod 1). Kulhánek má ještě rezervy a potřeboval by být odvážnější, nicméně je spolehlivý, věřím mu. Negativně se mi taky jeví potřeba Stancia neustále hledat až příliš originální řešení, umím se do té role vžít, ptže jsem byl stejný, ale občas bychom od něho potřebovali jednodušší řešení...

  Závěr: maximálně ještě zkvalitnit pozici Defenzivního záložníka a Kulhánka nechat hostovat...

   

  Snažil jsem se vypíchnout ty pro mě nejzásadnější věci, jsou tam samozřejmě i další - příliš mnoho faulů, tragické a hlavně pomalé zahrávání autů.

   

  závěrzávěr:

  Hodně problémů Sparty pramení z ještě pořád slabé souhry, hodně jich taky pramení z toho, že nejsou na/trénovany, ale některé jsou jasně potřeba řešit i personálně - zejména pravý bek. Z toho plyne, že bych těch příchodů nedělal příliš, šel bych maximálně po třech až čtyřech hráčích a nechal ten tým pořádně naladit. Podle statistik který jsem si pečlivě prošel mi jako priority vyšly stoper, pravý bek a křídelní univerzál, jako nadstavba pak defenzivní záložník a hrotový útočník, pouze pokud se budeme bavit o extratřídě, raději bych ale tu extratřídu měl na stoperu i s ohledem na Evropské poháry, kde se dá očekávat, že velice brzo narazíme na TOP mančaft kde budeme potřebovat rozhodnout ze standardek, brejků a spolehlivě to odbránit...

   

  hawk

   

  poznámka pod čarou:

  Když si pustíte zápasy top týmů tak uvidíte, že ofenzivní hráči dozadu až tak nepracují, jak se u nás doma požaduje. Křídla se ani v těch nejlepších klubech rozhodně nevrací nijak rychle pod balon, často se vůbec nezapojují do bránění, to jen tady to chceme po všech, včetně hráčů, kteří pro to vůbec nemají předpoklady(Kanga, Plavšić, Ben Chaim). Bylo by dobrý, kdyby si čeští trenéři tuhle situaci trochu zhodnotili, protože je to pravděpodobně příčina, proč neumíme vyprodukovat pro světovej fotbal špičkové ofenzivní hráče - nejzajímavější z nich - Schick byl vždycky flink ;)

  • SuperFrankie27.5.2018 18:26reagovat

   Máš v hlavě nějaký konkrétní hráče na PO, stopera, křídlo a útočníka (kromě Bokayeho)?

   • restari27.5.2018 18:29reagovat

    Ale my nemáme ani levého obránce a jestli někomu stačí Frýdek, tak chraň nás všichni svatí další rok, podpora útoku žádná, přihrávku nebo centr pravidelně zazdí. V obraně často taky hoří a jen běhat tam a zpátky jako tajtrlík vážně na Spartu nestačí.

    • SuperFrankie27.5.2018 18:29reagovat

     Čivič - ten je top. Absolutně nechápu, proč se posílal pryč... Největší nesmysl.

     • restari27.5.2018 18:33reagovat

      No uvidíme, top bych zase brzdil, ale lepší než Frýdek je rozhodně.

      • CelticGirl27.5.2018 20:51reagovat

       Dyt ma pravdu. Civic je vybornej. Doted nechapu, ze se s nim nepracovalo a odepsala ho vicemene ta cervena karta. Leva strana nas fakt netlaci. I ten Frydek tam pripadne dokaze zastoupit, nebo Costa.. nerikam, ze je to neco svetobornyho, ale jako zaskok dostacujici varianty.

     • johnny127.5.2018 18:35reagovat

      Jj ten měl zůstat. Patrně se o flek poperou s Frýdkem a tak to má být. Viděli jsme jak vypadala pravá strana bez konkurence.

      • restari27.5.2018 18:39reagovat

       Posilu to chce a ne, aby někdo soupeřil o místo s Frýdkem sakra. To je prostě málo. Frýdek odchod rovnou ze Sparty, ten už lepší nebude. To samé Zahustel, Hovorka. Kulhánka posadit na lavičku a opět příchod posily, musí se zlepšit. To samé posadit Šurala, nestačí hrát dobře jednou z 5 zápasů. Jestli se hráči neprobudí, tak těch posil potřebujeme dost, včetně posily na často chybujícího stopéra Štetinu, ani on nemůže mít místo jisté s tím co hraje. Musíme zvednout na hráče nároky, pak se to může někam posunout. Všichni tihle hráči by si v zahraničí nekopli ani za ten průměr s podobnými výkony jako předváděli letos tady.

       • johnny127.5.2018 19:00reagovat

        Tak já to beru jako samozřejmost, že Čivič bude ten, který ten souboj o levého beka vyhraje, ale musíš tam mít náhradu, vlastně je tam ještě Costa že. Hmm tak ať jde do Madridu.

     • Lobrock27.5.2018 18:39reagovat

      Ščasnovina...

     • kilovolt27.5.2018 18:52reagovat

      tech omylů bylo vícero

   • Sendi27.5.2018 18:51reagovat

    No přiznám se, že kvůli pracovnímu vytížení nemám uplně čas sledovat zahraniční soutěže, z hráčů, které znám a nebo kteří mě v několika letošních zápasech zaujali asi toliko:

    PO: Jonas Swensson, i ten Larsson vypadá dobře a zajímalo by mě, kolik by asi tak stál třeba Felix Passlack

    stoper: tam bych to viděl na nějakého Španěla, klidně zkušenějšího Raúl Navas nebo Alberto Botía, případně nějakého nizozemce...

    křídlo: Joel Campbell(lazar), Matheus Pereira(!!), prostě sebevědomej jihoameričan co se neposere pod tlakem...

    no a na útočníka jsem si už vloni myslel na Jean-Christophe Bahebecka, Maupay, Lassoga, Raúl de Tomás...jenže frajeři budou stát majland a pak daj o tři fíky víc než Šural no...Takovej Pesić ze Zvezdy bude stát taky raketu, fakt nevim, skauting...

    :)

    • SuperFrankie27.5.2018 18:54reagovat

     Já bych byl právě u těch cizinců opatrný... Jasně se ukázalo, že aklimatizace v ČR není úplně jednoduchá a hlavně si myslím, že na většinu těch pozic máš dost kvalitní hráče i v lize. To loni nebylo. Úsměv

     • Sendi27.5.2018 18:57reagovat

      jo to je právě ono, tady jsme jasně viděli, že když už ze zahraničí tak to musí bejt něco, aby se s tim popasovali a specielně do útoku to bude hodně složitý, proto si taky myslim, že takovej hráč, pokud by měl bejt lepší než Šural, tak by stál ranec...

    • pepinho227.5.2018 20:02reagovat

     Passlack je světový talent, ten by do Sparty nikdy nešelSmích Bahebeck taky ne, Maupay je vyhaslá hvězda a Lassoga je strašnej.Úsměv

    • esra201827.5.2018 21:36reagovat

     Bahebeck, Lassoga a Raul de Tomás by majlant nestali, konci jim smlouva na konci cervna. Jinak co se podivat v tymech ktere sestoupili? Hammburk, Twente, La Coruňa atd.

  • Kamenovic27.5.2018 18:27reagovat

   Já si to tak čtu, souhlasně přikyvuju hlavou (až na toho Kulhánka, já u něj vidím spoustu fakt super věcí, ale on nejen, že ”dělá neviditelnou práci”, ale on je 88% času opravdu neviditelnej) a pak si představím toho Coufala s číslem 5, jak bojuje o sestavu se Zahustelem, jak si Zdenál prosadí Alexe Krále, kterého chce vyměnit za Hovorku... ach jo.

   • SuperFrankie27.5.2018 18:29reagovat

    Alex Král je dobrej, třeba Dominik ho má fakt rád, ale ten půjde rovnou ven.

     

    • MK327.5.2018 18:31reagovat

     Alex Král je hlavně slávista

     • SuperFrankie27.5.2018 18:35reagovat

      A co?

      To byl i Dočkal.

     • dominik2727.5.2018 18:43reagovat

      Myslím, že do Slavie šel až někdy v dorostu, pochází z Brna. Ve Slavii tak byl cca 3-4 roky.

    • restari27.5.2018 18:33reagovat

     Ten má rád tuším i Hovorku

   • dominik2727.5.2018 18:45reagovat

    Nevím, kde se vzalo, že má proběhnout tahle výměna. Přijde mi, že jsou si typově dost podobní. Krále samozřejmě uvidím ve Spartě rád, ale zas bych se ještě nemusel loučit s Hovorkou. Ledaže by do těch Teplic šel hostovat, herní praxe by mu asi pomohla, přece jenom byl před uplynulou sezonou skoro rok zraněný.

   • Sendi27.5.2018 18:53reagovat

    Tak Kulhánka si zkus prohlídnout trochu blíž, má tam na DZ fakt dobrý věci i dopředu, já ho beru i trochu optikou toho, že ho znam z mládeže jako totálně dominantního hráče a čekam, že se na ten level může dostat i v chlapech, ale jak říkam, klidně hostovat a větší kvalitu(Mavuba?)...

    • Kamenovic27.5.2018 18:57reagovat

     Já se právě fakt snažím, on má super ty křížný pasy, dokáže vyvést balon, ale pak má vyhrát souboj a nic, má jít dopředu a nejde, má přihrát dopředu a hledá stopera... nezatracuju ho, proti Váchovi je to jako slepý kotě a Frýdek (lepší je samozřejmě to kotě, ne asi..), ale nějak v něm nevidím hráče pro základ. Mavuba je evidentě odstřelenej, už si založil i Linkedin a hledá si práci. Strašná škoda. Toho bych chtěl v klubu udržet a nejen jako hráče...

     • Sendi27.5.2018 19:00reagovat

      Přesně sem si říkal, že takovej profík by se Spartě hodil, tam je přesně vidět, jak jsou nastavený v klubu priority - napíču...

      Jestli končí, což bych nerad, tak to tam asi posílit musíme tak jako tak, protože Sáčís taky nepřesvědčil...

      • Kamenovic27.5.2018 19:06reagovat

       Je černej a Zdenál mu nerozumí no... Vztek

        

       Je to k uzoufání, já fakt věřím, že mít ten klub na starosti já, ty a Bunda, tak to horší nebude.

        

       Sáček je pro mě záhada, ten začal fakt parádně a říkal jsem si, že půjde brzo ven. A on šel strašně dolů. Hostovačka by mu asi pomohla. Na jeho místo bych pak koukal do Rakous, konkrétně Peter Zulj nebo Peter Michorl.

       • Sendi27.5.2018 19:09reagovat

        Já Sáčka znám z dorostu jako toho nejmíň talentovanýho ze středních záložníků(třeba Wiesner byl úplně jinde, to samé Moravec), takže mě vlastně překvapilo, jak rychle šel nahoru, je taky možný, že narazil na výkonnostní strop no. Ale teď proti tý bohemce se mi docela líbil, on má výhodu, že je hodně jinej, je to driblér, těch je málo, ale hrozně posírá rozehrávku, když zpřesní, může to bejt ještě zajímavý -- hostovačka hned...

        • Kamenovic27.5.2018 19:14reagovat

         Právě to je Sáčkova největší devíza, dribling, což je něco, co u nás má málokdo. Proto mě zarazilo, že nedokázal zlepšit žádné atributy své hry. Taková Boleslav by mu slušela, bych řekl.

   • Sendi27.5.2018 18:56reagovat

    Jinak ten Alex Král, to je talent jako debil, já bych ho teda spíš viděl na DZ, než na stoperu, ale na hřišti jsem ho viděl dělat libový věci, techniku a přehled jako má on nemá z defenzivních hráčů v lize vůbec nikdo, jen zatím na ten top nemá fyzicky, takže klidně koupit, střelíme ho za raketu. vůbec nepochybuju :)

    • SuperFrankie27.5.2018 18:59reagovat

     Tady máš k tomu statistiky:

     https://isport.blesk.cz/galerie/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/346528
     /na-lovu-nadejnych-stoperu-nejen-radakovic-zaujal-velke-kluby?foto=4

     • Corwin27.5.2018 22:43reagovat

      Tak v podstatě z těch obránců je jedinej, kdo nemá obrovskej propad při přihrávkách do vápna, všichni ostatní to tam mají oproti ostatním statistikám strašně nízko, on jedinej to má v podstatě stejný jako ostatní. Nemám ho nasledovanýho natolik, abych věděl určitě, čím to je, ale když jsem koukal na U19, tak on s míčem relativně často vyjížděl s balonem u nohy a u většiny ostatních to asi budou nákopy směrem dopředu většinou (až na standardky), takže mají tu úspěšnost logicky o dost nižší.

  • Lobrock27.5.2018 18:38reagovat

   Až na toho jestřába na konci moc pěkná analýza. Osobně nesouhlasím s tím, že potřebujeme křídelního hráče. Tam bych byl nejraději, kdyby dostali prostor Plavšič s Ben Chaimem, kteří mají obrovský potenciál. Pravý bek je jednoznačná priorita (ovšem ne Coufal). Určitě stoper a za mě určitě komplexní útočník. Šural má vysokou produktivitu při zakončení hlavou, ale potřebujeme tam komplexnějšího hráče. Někdo, kdo je schopen i trhat obranu, dělat náběhy a utéct obráncům. A k tomu všemu střílet góly a být využitelný i v tlaku. Takoví hráči jsou samozřejmě nejdražší zboží. Může v to vyrůst Tetteh, předpoklady měl i Drchal. Jinak co se týče rozboru hry a co nám schází v souhře, tam velký souhlas.

   • restari27.5.2018 18:44reagovat

    Potřebuješ křídelní hráče už jen proto, že se někdo může zranit, vykartovat, můžeme hrát déle dvě soutěže a nemůžeš spoléhat, že vše odehrají dva hráči, navíc Plavšič jako papír se může zranit asi kdykoliv. A náhrady za tyhle hráče v podání Vatajelu, lepit to tam V.Kadlecem nebo někým jiným to je prostě málo, jak vidíme. Za mě posily i na kraj zálohy určitě.

  • johnny127.5.2018 18:56reagovat

   Vyčerpávající rozbor, se kterým se dá souhlasit. Ten Kulhánek se mi moc nepozdává, ale je to mladý kluk a může jít ještě nahoru. Jinak by mě ještě zajímal rozbor jednotlivých hráčů, já bych byl u některých jmen asi příliš radikální, tak by mě zajímalo jak to vidíš ty.

    

   • Sendi27.5.2018 19:04reagovat

    Tak to by bylo ještě delší, tak třeba příště :)) Obecně bych byl letos ale vlastně shovívavej, byla to naprosto nestandardní sezona a ta souhra je strašně důležitá. Je samozřejmě vidět, že individuality se i přes špatnou hru prosadí(Kanga, Stanciu, ale i právě Šural), ale třeba křídelní hráči jsou hodně za svýma možnostma, útočníci gólově trpí celou hrou, kde bych byl nejvíc nekompromisní, tak to jsou obránci, jinak se to hodnotí strašně těžko...budu o tom přemejšlet a třeba to i sepíšu...

    • johnny127.5.2018 19:20reagovat

     Jo já nemyslel hned, bude okurka tak ať se máme o čem bavit Smích

  • Enkoff27.5.2018 19:06reagovat

   Myslím, že kvalitu potřebujeme hlavně na krajích obrany. To jsou hráči, kteří MUSÍ s křídly umět kombinovat. Křídla opravdu mají mít na starosti ofenzivu, nechápu proč se chce po TBCH bránit. Když jsem se díval na jeho zápasy jinde, tak byl nebezpečnej proto, protože byl pořád vepředu a při rychlých útocích byl pořád volnej. Extrémně nebezpečnej. Holt musí pomoct středovej defenzivní záložník. Křídla jsou v podstatě další útočníci. Ve 4-4-2 je to samozřejmě jiný, to nejsou křídla ale normální halvové, kteří mají i bránit. Hapal v tom dělá hroznej hokej. Prostě systém musí dát a každej musí hrát to co má.

   • Enkoff27.5.2018 19:08reagovat

    Jeden Einsteinův citát:

    ”Každý je génius. Ale pokud posuzujete rybu podle schopnosti vylézt na strom, bude si do konce života myslet, že je hloupá.”

  • droojd27.5.2018 19:07reagovat

   celkově více méně souhlas

   podle mě ale potřebujeme jenom jednoho kvalitního stopera a jednoho pravýho beka.

    

   křídel máme dost a nevyužití jejich kvalit je věcí nesehranosti a trenéra. když přijdou noví hráči, budou všichni zase čekat, že to ti noví posunou a to není dobře. čistě psychologicky musí trenér i hráči pochopit, že se musí zvadnout sami a žádný zázračný nákupy je nezachrání.

    

   byl bych rád, kdyby přišli jenom dva hráči plus hostovačky a kádr se začal trochu stabilizovat.

   podzimní přestupní období bylo v tomto optimální.

    

   nicméně pravej bek a stoper je něco, na čem se shodnou dnes (zdá se mi) všichni... jestli přijde navíc jedno křídlo, útočník nebo DZ, tak přijde a pokud to budou celkově tři, čtyři hráči, nepovažuju to za zásadní problém

    

   co mě ale osobně trápí nejvíc, je trenér. tady vůbec nevím, co si myslet/přát... respektive Hapalovi věřit chci, ale zatím nevěřím, ale měnit to taky není vůbec dobrý... navíc když jsme omezeni i osobou ZŠ... třeba Jílek by asi nepřišel...

    

   Sendi, co trenér, o tom jsi jaksi vůbec nemluvil...:) nechat Hapala a děj se vůle Boží?

    

    

   • Sendi27.5.2018 19:18reagovat

    No, vnímam to hodně podobně, o tom křídle jsem přemejšlel - osobně bych totiž víc hráčů pustil, třeba Vatajelu je sympaťák, ale nepřesvědčil mě...

    Z toho křídelního prostoru já si prostě představuju, že ten hráč bude neustále nebezpečnej, že to tam bude míchat jako blázen a to ti naši pořád nějak nemají...Jinak jako když nepřijde křídlo a bude se pilovat souhra, tak nejsem v zásadě proti(bude chybět alternace, takže nadějnýho mladíka)...

     

    Trenér...no...O mě je známo, že nejsem příznivcem častýho střídání trenérů, nemam to rád, myslim, že specielně ve Spartě je to velkej problém. Stramaccionimu bych býval dal minimálně jednu sezonu, bylo by fér jí dát i Hapalovi, ale ten člověk me vůbec nepřesvědčil, dělá podle mě totální kraviny a tápe, což jsem tu už psal...Pro mě je ideální model mladý Německý kouč, který dostane DVĚ sezony na práci a pořádně to zastabilizuje, zprofesionalizuje a zinternacionalizuje, když dostane Hapal přípravu a bude předvádět na podzim dobrou hru, tak nebudu proti jeho setrvání, je to fér...

     

    víc mě sere Ščága, toho vůbec nedokážu překousnout, plus mě strašně sere fungování Sparty jako klubu, nelíbí se mi to a ryba prostě smrdí od hlavy, trenér netrenér...

    • droojd27.5.2018 19:35reagovat

     jo, tak tohle cejtim všechno úplně stejně...

      

     jen nejsem upnutej ausgrechnet na Německo... to by musel bejt trenér mládeže nebo tak ze třetí ligy - a jak pak obhájíš dvě sezóny v místním mediálním prostředí...

      

     u zahraničních trenérů platí, že pokud jsou to hvězdy (myšleno uznávaný mladý naděje), tak o ně bude zájem a k nám nepůjdou... leda by to byla sázka s rizikem a pak mu zas nedáš dvě sezóny

      

     prostě i super progresivní trenér z druhý bundesligy bude čekat nabídky z první a k nám nebude chtít... čímž se opravdu dostáváš do třetí ligy nebo mládeže a pak to není taková persona, aby to DK ustál, když to půl roku nebude šlapat...

     • Sendi27.5.2018 19:37reagovat

      podle mě by sem takovej kouč šel, uvidí poháry, možnost budovat to od píky, dobrá smlouva, podle mě by to šlo.

       

      S médii se taky musí umět pracovat, musí se ten projekt dobře odkomunikovat a když budou dál hejtit, tak ať jdou do píči :)

      • droojd27.5.2018 20:02reagovat

       a nebo taky uvidí, jak to tady v klubu funguje a půjde budovat někam jinam...:)

        

       ale jo, líbilo by se mi to moc, ale prostě tomu nevěřim...

  • dominik2727.5.2018 19:25reagovat

   S tím vracením pod balon bych souhlasil tak napůl, to je případ od případu a kolikrát bych řekl, že ti hráči to ve svém rejstříku alespoň mají. U nás to platí i o Kangovi s Plavšičem. Oni to dokáží odběhat a aspoň nějak se té defenzivy účastnit. Problém je akorát Ben Chaim, který nemá kondici na 90 minut a když si fakt hodně rozloží síly jen na útočení, tak přesto nemá produktivitu, takže ve výsledku je prostě k ničemu. Ať si klidně nebrání vůbec, jestli se to po něm nechce, ale pak vážně musí zařizovat větší počet gólů. Hrát si na Messiho a mít za rok dvě asistence, to působí dost mizerně.

    

   Co se týká posil, určitě to chce aspoň jednoho pravého beka, navíc aby byl opravdu do základní sestavy. Prostě hotový hráč, žádné řešení z mládeže a obávám se, že ani z ligy.

    

   Dále chci stopera. Tady bych v naší lize viděl těch řešení víc: Jemelka, Radakovič, Král.

    

   Třetí post, který bych posílil, je křídlo. Dokonce bych řekl, že nám chybí hned dvě, ale třeba v přípravě osvědčí Reiter a třeba se také konečně probere Ben Chaim.

    

   Do útoku už je na cestě Tetteh. Souhlasím, že pokud by měl přijít další útočník, tak jedině opravdu špička.

    

   Vychází mi to tak na tři posily plus nějací navrátilci z hostování, z hráčů jako Pulkrab, Čivič a Reiter se minimálně dva prosadit musí.Úsměv

    

   Co se týká zjevné absence secvičených akcí, signálů a kvality v bránění standardek, tak tady to přičítám především dědictví po Stramaccionim. Věřím, že když už Hapal zůstane, že to po letní přípravě bude vypadat o něco lépe. Jestli to bude vypadat vyloženě dobře, to radši nechci vůbec predikovat. Úplně přesvědčený zatím nejsem...

   • Sendi27.5.2018 19:35reagovat

    Že nemá Ben Chaim produktivitu je fakt, nemá jí žádné naše křídlo a proto říkám, že by měl někdo přijít. Hromada špičkových ofenzivních hráčů samozřejmě vůbec bránění v repertoáru nemá, ale bacha, taky je to dný i tím, že ty týmy hrajou dominantně, což my nehrajem a to jde za trenérama...

     

    Reiter na to nemá bejt dominantní, to je hráč do systémový hry, spíš než křídlo je to halv, na to křídlo jestli někdo, tka to musí bejt typologicky někdo jinej...

     

    všechno ostatní souhlas, ALE

     

    ten poslední odstavec, to snad ani nemůžeš myslet vážně, přece nacvičit tandem a bránění standardek netrvá půl sezony, viditelně to prostě nikdo neřeší...a navíc, to neexistovalo ani v minulý sezoně, to je prostě jak když se ani neví, že ty věci se mají ve hře objevit, nebo se spoléhá, že ti hráči to budou dělat sami od sebe neboco...Seš s tim Stramaccionim fakt nemocnej, Hapal je viditelně horší kouč vole nazdar! :)))

    • Lobrock27.5.2018 19:43reagovat

     +1

    • johnny127.5.2018 19:49reagovat

     +1

    • Kamenovic27.5.2018 20:01reagovat

     +1

    • dominik2727.5.2018 20:09reagovat

     Já neříkám, že na to potřebuješ půl sezony, jen že by to po přípravě mohlo být lepší. Ruku do ohně za to, že to v příští sezoně bude lepší, nedávám. Nicméně Hapal z mého pohledu je lepší než Stramaccioni, nakonec mám pocit, že jeho bodový průměr je o něco lepší, což by se nemělo stávat u trenéra, co neměl přípravu a nevybíral posily.

     • AlaMierda27.5.2018 20:28reagovat

      mě teda Hapal přijde jako leklá ryba.

     • Sendi27.5.2018 20:41reagovat

      jeho bodový průměr je lepší o statistickou chybu a ”nemělo stávat u trenéra, co neměl přípravu a nevybíral posily.” je argumentační zoufalost :))

      • dominik2727.5.2018 20:45reagovat

       Tak ono to spíš vypovídá o nekvalitě Stramaccioniho, to jsem tím tak trochu nešikovně chtěl říct. Hapal je trenér, který podle mě patří v Česku k tomu lepšímu, ale ve Spartě ještě zdaleka nepřesvědčil a jeho setrvání je přinejmenším na zvážení.

       • johnny127.5.2018 21:53reagovat

        Tak na zvážení je to určitě, mě se také nelíbí měnit trenéry jako trenýrky. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že mu za prdelí stojí Impuls a kecá mu do toho. A to je prostě špatně. To je podle mě žába na prameni, tento pán celou Spartu rozdrbal. Od jeho ”trenérského” působení se s náma táhne bída z nouzí, samozřejmě k tomu vydatně přispěl i náš majitel DK.

    • Rarášek27.5.2018 22:14reagovat

     +1 Jednoznačně.

   • SuperFrankie27.5.2018 19:53reagovat

    Mě by fakt zajímalo, jestli Stramaccioni Ščágovi fakt volal šestkrát denně.

  • Rarášek27.5.2018 22:09reagovat

   Už jsem si víckrát všimnul, ale většinou s tebou plně souhlasím. Teď to má jeden háček. Kulhánek, to prostě podle mě není hráč pro Spartu .. U něj prostě nevidím moc velký potenciál. Příjde mi jak DM z devadesátek.

  • hombre27.5.2018 22:27reagovat

   Super napsaný, ve všem souhlas, jen v Kulhánkovi zatím nevidím to, co píšeš a pak s hodnocením Šurala, no. Jo a podle mě dosáhl Sáček asi svého vrcholu, měl by jít hostovat, bohužel....

   Jinak výstižné a potřebujeme nutně super stopera, pravýho beka, křídlo a hroťáka Smích. A možná nejvíc trenéra, Stráma i Hapal bylo šlápnutí vedle Neutrální.

  • victorlima28.5.2018 9:57reagovat

   Sendi dík za výborný příspěvek. Je zde cítit, že si fotbal hrál a máš pro něj buňky. Zvlášť poznámka pod čarou je přímo nadčasová. Nedoporučil bych Ti však něco takového tvrdit při nějakých trenérských seminářích. Rozcupovali by Tě, přesto s poznámkou pod čarou absolutně souhlasím.

 • Heroin Shala

  Orangutanoid27.5.2018 17:44reagovat

  je eště náš? právě sestupuje s Lyngby, bral bych ho.. Plavšič - Shala - Stanciu, pod nima Kangyč + pořádnej hroťák latinskoamíckýho nebo negroidního typu (tajně si myslím na Bakambu, Číny už má určitě plný kozy)

  • johny5427.5.2018 17:59reagovat

   neni, prestoupil tam. nastesti tak k tvemu dabelskemu navrhu nedojde.

   • Orangutanoid27.5.2018 18:02reagovat

    no nevadí, tam nás tak bota netlačí. hlavně toho Bakambua, o víc si nežádám.

  • restari27.5.2018 18:02reagovat

   Stanciu nemůže hrát pravidelně kraj zálohy, tam je zabitý ve spoustě zápasech. Musíme přivést pořádné kraje a Stancia využívat více na ofenzivním záložníkovi. Útočník a to dobrý je potřeba každopádně. Stejně tak oba kraje obrany, stopér a i dobrý def.záložník. Bohužel je těch bolavých míst prostě hodně, pokud se chceme někam posunout. Hráče na všechny pozice sice máme, ale jednou zahrají a x krát ne a to je prostě málo. Slyšel jsem výroky Otavy před jeho odchodem nebo Kotalíka, že Sparta chce být v lize dominantní a suverénní, což s výkony jednou jo a x krát ne nepůjde nikdy. A stále se to opakuje, začarovaný kruh. Prostě vyházet nefotbalisty, přivést fotbalisty v podstatě je to jednoduché a ty nefotbalisty pozná i laik, že to nepozná nikdo ve Spartě je dost smutné.

 • Staci titulek

  bigcock27.5.2018 17:44reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/336219/hovorku-prekv
  apil-hapaluv-tah-praveho-beka-jsem-nikdy-nehral-rekl.html

  • Bunda27.5.2018 17:48reagovat

   Hapal je ocas. Sparta byla včera šílená v útoku. Stopery nikdo neroztrhal, Šural stál na místě, žádný náběh, sprint.. a on tam pošle dalšího stojaka Lafatu. Předkola Hapala vyhodí ze Sparty. Ale koho nám Ščasný vybere? Pivarnik?

   • MK327.5.2018 17:50reagovat

    Mucha, je potřeba zachovat olomouckou cestu

  • restari27.5.2018 17:55reagovat

   Komedie se vším všudy, trenéři se tam bojí vzhledem k formě postavit M.Kadlece, který to hrával - pak je druhá věc co tenhle hráč vůbec dělá na lavičce, potažmo stále ve Spartě, ale na to by museli odpovědět Hapal, Ščasný a vedení. Opravdu zlatý Stramaccioni, když sleduji jaké tahy, rošády, výroky a co vše se děje po něm. Bohemka hrála na jednoho útočníka, proč nehrála obrana ve složení Costa, Frýdek kraje a Hovorka stopér ve druhé půli? Tihle tři vzadu přece musí pokrýt jednoho útočníka soupeře. Navíc pro nás remíza nic neřešila. Místo Zahustela hned na druhý poločas měl přijít druhý útočník, případně záložník a do útoku dát třeba Ben Chaima, ztratit jsme nemohli nic. Ustrašená hra, ustrašené všechno a jestliže se vždy spokojíme s málem jako hrou Kulhánka nebo Šurala, tak to nikam nepovede. Na všechny hráče být daleko tvrdší, kdo hrát neumí nemá ve Spartě co dělat. Sparta potřebuje pravidelné výkony, hru a ne čekat na zázraky a náhodu a vystačit si s tímhle málem. Začíná to od vedení, trenér a končí i u fandů, kteří bohužel taky často oslavují to málo a i to jim stačí ke štěstí. Často některým stačí jen to, že se hráč snaží - v zahraničí taky tihle hráči uspějí jen tím, že se snaží? Tam se je na to nikdo ptát nebude, tam je tohle samozřejmost u všech, jinak nehrají.

 • Hamdy

  kartagos 227.5.2018 17:09reagovat

  Myslím, že by Sparta tohoto fotbalistu určitě v přípravě vyzkoušet měla .

  • MK327.5.2018 17:49reagovat

   Jestli dá někdo Ščágovi papírek s jeho jménem, tak možná.

  • kopejtko27.5.2018 17:53reagovat

   jestli myslíš futsalová tak to potom ano Úsměv

 • Tetteh a jeho hra

  Enkoff27.5.2018 16:17reagovat

  Tetteh hraje dost dole, chodí si pro balóny do zálohy, ten by byl dobrej jako SS (druhej útočník). Pokud by měl za Spartu hrát, potřeboval by k sobě CF (středního útočníka), kterej bude opravdu mezi stopery a bude mu dělat místo.a bude tomu CF vytvářet šance

  • Sendi27.5.2018 16:20reagovat

   záleží, kdo hraje pod útočníkem, když bude na ofenzivním záložníku nebo SS hrát třeba Stanciu, tak Tetteh nemusí chodit tolik dolu a bude mít i lepší statistiku podle mě...já ho ale vnímam jako hráče, kterej se prosadí postupně, nemyslím, že si přes Šurala s Kadlecem vybojuje hned základ, tam zatim neni...

   • kilovolt27.5.2018 16:33reagovat

    říkalo se že potřebujeme 10tku....koupil se Stanciu...a postavili ho na křídlo/zálohu.....tak nevím.....koncepce?

    • restari27.5.2018 16:43reagovat

     Naši trenéři všeobecně vůbec neví koho kam stavět, což je ostuda. Na co mají ty licence? I laik pozná, že Mustedanagič je další typ hráče, který je na křídle zabitý, stejně jako V.Kadlec a oba tam jsou schopni postavit. Mustedanagič včera, Kadlec dokonce pravidelně jindy. Kadlec patří do útoku a k němu hráče, který je mu to schopný sklepnout, hodit do běhu nebo jen on sám v útoku, ale musí chodit přihrávky do běhu a do nohy. Ne do hlavy, jak jsme to schopni často posílat na kohokoliv, kdo tam je. Stanciu je na kraji poloviční, taky to všichni vidí. On opravdu většinu zápasu moc vidět není a navíc to není hráč, který by běhal v záloze tam a zpět ani v naší lize. Co bude dělat v Evropě, kde jsou lepší hráči? S takovými bude běhat tam a zpátky? To je ztracené už předem. Stanciu na ofenzivného záložníka hned pod útočníkem, přivést dobré krajní záložníky jen Plavšič nestačí, Ben Chaim zatím nehraje nic. Kanga pod Stancia a místo Kulhánka přivést dobrého ofenzivního záložníka, kterému balón nefackuje a nemá s ním problém, když už tedy odstavili Mavubu i s tím, aby všichni ve středu zálohy nebyli malí i proto tam staví Kulhánka jako kompenzaci výšky. Ty naše trenérské tahy jsou tak průhledné, že to nemá obdoby a zároveň pak většina ligy nemá problém se na nás i připravit. Trenérské licence asi vážně dostane kde kdo, jen stačí chodit na testy, umět třeba anglicky a je vymalováno, pak to tak vypadá.

   • restari27.5.2018 16:34reagovat

    Ale my potřebujeme daleko lepší hráče než Šural a ne, aby přicházeli ještě horší. Šural nehraje nic extra, pokud mu nepřiletí balón do šestnáctky do dobré pozice, kterou si umí občas najít, ale to ve své době uměl i Lafata a jiní. Ve hře dále od branky je Šural těžký průměr i v kontextu naší ligy, natož v Evropě.

    • Sendi27.5.2018 16:37reagovat

     pokud chceme lepšího hráče, než je Šural, tak si musíme nachystat hezký tři miliony éček :) Jsem realista...

     • restari27.5.2018 16:46reagovat

      Někde na balkáně koupíš hráče i levněji a klidně budou lepší než on. Je rozdíl kupovat hráče z vyspělých lig nebo lepších týmů jako Stanciu - Anderlecht nebo se dívat i jinam. Šural je prostě mimo vápno nic moc, což snad vidí každý objektivní fanda. Nemá extra rychlost, aby někomu utekl, technika taky průměr - jeho hlavní devíza je bojovnost, což se mu často upřít nedá a umění si najít místo v šestnáctce, ale to měl opravdu i ten Lafata pár roků zpět - ano Šural je rychlejší než Lafata, ale to je prostě málo a k tomu na Spartu, jestli se tedy chceme někam posunout, tak Šural nemůže být u nás útočník číslo 1.

      • Sendi27.5.2018 16:48reagovat

       tohle cos napsal spíš vypovídá o tom, že Šurala vlastně moc neznáš :)

       • restari27.5.2018 16:54reagovat

        Znám ho dost a vidím ho každý zápas. Doma do tlaku, kdy létají míče do šestnáctky se hodí - venku při naší hře je úplně ztracený a jestli chceme čekat, že se ze dvou šancí za zápas zrovna on i venku v šestnáctce prosadí, tak to opravdu mohl skoro hrát i ten Lafata, kdyby měl o pár roků méně. V podstatě nastejno - i na něho by občas byl ve středu hřiště faul jako na Šurala, ale sám by udělal stejné prd jako ten Šural, takže výsledek stejný a v šestnáctce při dobrém centru nebo přihrávce si místo umí nebo uměli najít oba. A podotýkám, že se pořád bavíme o naši lize, kdy se často Šural není schopen vůbec prosadit proti obranám týmů jako Jihlava, Bohemka - co v Evropě, kde ty obrany a hráči jsou na úplně jiném levelu? Se Šuralem jako hrotem do LM? Neobehraje nikoho.

        • Kamenovic27.5.2018 17:08reagovat

         Ale no tak, Liaro, nebuď tak přísný.

         • restari27.5.2018 17:12reagovat

          Pokud se někomu Šural líbí a s tímhle se spokojí jako s útočníkem číslo 1 pro Spartu, tak už tam to prostě začíná. Moc malé nároky na hru, umění hráčů a pak se nemůžeš zlepšovat. Co navíc stačí na naší ligu, tak jinde vůbec nestačí. Myslíš, že spousta hráčů v čele s Ládíkem Krejčím si to v zahraničí ověřila, jak se hraje u nás a jak jinde. Hra na Šurala v LM a venku to si nedovedu ani představit - hraješ bez útoku už předem.

        • Sendi27.5.2018 17:11reagovat

         my hrajem LM, jo?

         • restari27.5.2018 17:16reagovat

          Každý rok chceme a chtěli jsme i letos. Ale budeme hrát EL a i tam máš dobré soupeře, pokud se tedy někam dále dostaneme. Myslím, že sleduješ evropský fotbal a umění útočníků tam a pak si porovnej Šurala. Ten by se prostě nikde v lepší lize neprosadil, protože takových hráčů jako on má každý plno i mimo Áčko. A my ho tady ještě budeme oslavovat jako útočníka číslo 1, sakra málo nám stačí ke štěstí. Rychlost žádná v porovnání s lepšími hráči, technika taky žádná - bojovnost, což ovšem pokládám za samozřejmost na takové úrovni u všech a občasné prosazení se v šestnáctce a to ještě musí mít zrovna formu a při hře doma, tak to je sakra málo. Venku je v podstatě ztracený všude i v naší lize.

          • Sendi27.5.2018 17:28reagovat

           Šural dal 6 z 9 branek v sezoně na hřištích soupeřů(sic!), Šural odehrál v Evropských soutěžích 47 utkání, vstřelil 12 branek a na 6 nahrál - většinu z pozice křídelního hráče -- pro srovnání David Lafata měl v jeho věku odehráno v evropských soutěžích 7 zápasů bez jediné branky...LM chceme hrát, ale nehrajeme, EL chceme hrát, ale v předkolech velice pravděpodobně končíme, potřebujeme primárně kvalitního útočníka pro ligu, každý útočník, lepší než Šural(až na náhodnou vyjímku) bude velice drahý, Šuralova přednost je technika a síla, to jsou fakta, všechno ostatní co píšeš jsou jen tvoje fabulace...

           Jinak jistě, když přijde nějakej zabiják lepší než on, zlobit se nikdo nebude...

           • restari27.5.2018 17:39reagovat

            A protože je Šural tak moc dobrý, tak celou kariéru dřepí v naší lize a jelikož má za pár dní 28, tak na na žádný extra velký průlom jinde už nevypadá. Technika a Šural? Nesouhlasím, naprostý průměr a takovou má kde kdo. Jeho přednost určitě není technika, mám prostě jiný názor. Jeho přednost je bojovnost a umění si najít místo ve vápně. Co to je velice drahý útočník místo něho? Když jsme byli schopni koupit hráče jako Stanciu nebo Ben Chaim za velice dobré peníze, tak musíme být schopni koupit i útočníka za podobné a neměl by to být pro nás tak neřešitelný problém, když už jsme se pustili i do větších nákupů. Teď by jsi mohl napsat co předvedl Šural včera nebo v Jihlavě - to jsou poslední zápasy venku, podle toho co píšeš vypadá tak dobrý, že by si s obranou Jihlavy měl dělat co chtěl - ta spadla do druhé ligy a Šural si tam nekopl. Šural je prostě typ hráče, který jednou zahraje hlavně doma a dalších x utkání nehraje nic - a to je právě to málo na Spartu, potažmo na Evropu. Takových hráčů ovšem na jeho omluvu máme bohužel plno. Nestačí hráč dobře jednou do měsíce, ale na Spartu a na celkové zlepšení celé hry prostě pravidelně nebo hodně často. Tihle hráči ovšem nemají stabilní výkonnost, aby to stále a dokola potvrzovali, proto taky jsou tam kde jsou - ta česká liga je v podstatě jejich strop - u většiny.

            • Sendi27.5.2018 18:26reagovat

             takže ještě jednou, píšeš že Šural je použitelný v podstatě jen doma - odpovídám že 6 z 9 branek dal venku, zkusils to, zase to nevyšlo, zase stojíš argumentačně za starou bačkoru...

             • restari27.5.2018 18:36reagovat

              Škoda, že jsi neodpověděl na to, proč ty dobré výkony neopakuje zápas co zápas. Být v útoku Sparty v lize skoro kdokoliv, tak občas dá gól skoro každý i Juliš a jiní, když tam budou zápas co zápas hrát, taky se někdy trefí. To z nich ovšem hned nedělá dobré hráče. Já myslím, že jsi poslední zápasy Sparty venku a i Šurala viděl. Líbil se Ti včera? Na to odpověz, ale hlavně, že Lafata a další se tady kritizovali pořád. Někteří hráči se nekritizují skoro nikdy, zvláštní srovnání a s objektivitou to nemá společného nic. Já Ti říkám, že je Šural průměr a na Evropu úplně.

    • hombre27.5.2018 16:50reagovat

     Souhlas, ale my právě přivádíme ty horší hráče, nebo lepší hráče do budoucna, který si ale 2 roky nekopnou a po 2 letech jsou poloviční, než přišli.

     Šural je dobrý do tlaku ve vápně, tam je v lize špička, mimo vápno a hlavně ve venkovních zápasech je průměr, možná ještě horší... V Evropě, kde budeme, dostaneme-li se tam, hrát spíš na brejky, se vůbec neuplatní. Za 40-50 mio se dá koupit hodně dobrý hráč a je jich dost, ale kdo z vedení by ho našel?

     • restari27.5.2018 17:09reagovat

      My musíme hrát venku prostě jinak. Všichni hráči daleko lépe to je samozřejmostí zaprvé, ale zároveň musíme mít i více variant sestav i do útoku a ne stavět Šurala doma, venku a jen proto, že zrovna doma dal z centru a tlaku proti někomu gól. Při hře venku nám chybí do útoku hráč jako Plavšič, prostě rychlý - mohl by tím hráčem být V.Kadlec, ale to by tam jednak musel hrát a ne na kraji zálohy a za další by musel mít formu x let zpátky, jinak je potřeba prostě útok posílit a i takového hráče přivést. Protože v případné LM nebo EL proti dobrým týmům asi ty lepší soupeře hlavně venku jen tak tlačit nebudeme, jak říkáš. A pokud proti takovým postavíme jednoho útočníka a to Šurala nebo někoho podobného, tak hrajeme prakticky bez útoku. Nikomu neutečou, nikoho neobehrají. A centr do vápna ty v takových zápasech můžou přijít za zápas tak dva, tři a budeme rádi. Potřebujeme více komplexnější útočníky než jen do vápna a nějaký Pulkrab to je v podstatě to samé - nepřiletí centr do vápna, tak mimo něj neudělá nic.

  • SuperFrankie27.5.2018 16:52reagovat

   Se bojím, že Tetteh bude mít produktivitu Ben Chaima. Úsměv

   On totiž evidentně potřebuje nad sebou kouče, kterej z něj dokáže vymáčknout to nejlepší. A my máme Hapala. Smích

 • Rozhovor Hapal vs Scasny vs Noviny

  thomasd8627.5.2018 14:54reagovat

  Normalne to zive vidim...Scasny : Pavle , co jsi mu rekl k tematu Tvych cilu od vedeni Sparty? Hapal : Nic vole...Scasny : To jsi mu rek spravne vole ...

  • Dynamo27.5.2018 15:16reagovat

   Je chyba novinářů že se nezeptaji jaky cíl tedy dostal

   • johny5427.5.2018 16:04reagovat

    Jaky asi. Zlepsit hru, vysledky a skoncit co pokud mozno nejvys.

    Hapal rekne, ze nedostal za ukol skoncit na nejakem konkretnim miste (ve stylu musis skoncit treti nebo letis) a nekteri si zas stupidne domysli, ze tim padem Sparta nemela zadny cil a Hapal nevedel, ze musime skoncit co nejvys.

    • Sendi27.5.2018 16:05reagovat

     ”skončit co nejvýš” ale přece neni žádnej cíl...

     • tomnavratil27.5.2018 16:07reagovat

      To je přesně ono. Tohle je chyba celého vedení od Kotalíka, přes Ščasného až k Hapalovi. Nikdo nedá žádné SMART cíle a tak není vlastně co vyhodnocovat.

      • restari27.5.2018 16:22reagovat

       Tak ony se jinak dávají cíle před sezónou a jinak na posledních 10 kol, kdy k týmu někdo přijde a tím si tak trochu dává vedení i alibi, když se to nepovede, třeba to druhé místo a jelikož oni nic stanoveného neřekli a sami Hapala přivedli, aby nebyli za pitomce, tak ho prostě jen tak hned nevyhodí. Bude nová sezóna, dají za cíl titul, zlepšenou hru a postup minimálně do skupiny EL, pokud to nebude, pak ho vyhodí, protože to i sami Kotalík nebo Ščasný před sezónou řeknou. Proto neočekávám vyhození Hapala hned teď, protože by i sami Ščasný a vedení museli opět uznat, že se trefili vedle a to oni nechtějí, takže to okecají klasicky, že dostane čas na celou přípravu, případné posily do týmu a pak se uvidí.

       • tomnavratil27.5.2018 16:27reagovat

        Nezažili jsme tohle v posledních letech až mockrát? Já s tím souhlasím, ale pokud měl Hapal přijít jako krizovej manager, měl motivovat tým a zkusit uhrát co nejvíce bodů tak ani to se nepovedlo. Bohužel DK věří jak Kotalíkovi, tak i Ščasnému a to je problém. S nimi opravdu lépe nebude..

        • restari27.5.2018 16:31reagovat

         Zažili jsme to mockrát, ale naše vedení je nepoučitelné, stále dělají chyby a jak píšu, tak si ještě všechno dokáží omluvit a svými řečmi si dělají různá alibi, bohužel. Proto by mě dost překvapilo, kdyby Hapala teď vyhodili, jak naše vedení znám. Samozřejmě cíl nesplnil ani on.

         • tomnavratil27.5.2018 16:39reagovat

          Amen. Říkám pořád, že dokud se nevymění nejvyšší vedení a nezačnou se dělat věci jinak, Sparta se moc nepohne.

 • achjo

  SpartanJakSePatri27.5.2018 14:14reagovat

  Nesplnili jste avizovaný cíl, kterým bylo třetí místo. Kde vidíte příčiny?

  „To slyším poprvé… Fakt poprvé. Co se týká mojí osoby, tak jsem to nedostal jako cíl.“

   

  Jste rozčarovaný z pátého místa?

  „Docela na mě tlačíte… Mužstvo jsem převzal v nějakém stavu a vy musíte zhodnotit, jestli se to někam posunulo, nebo ne. Konečný výsledek je samozřejmě podstatný pro mě i celé mužstvo. Nezvládli jsme to, chtěli jsme být třetí, možná v určitých fázích i druzí...

   

  tyhle jeho kecy mě fakt serou, pevně věřím, že dokáže tým do podzimu vhodně posílit a herně zvednout, protože jinak mě nepřesvědčí. Ital to uměl aspoň dobře okecat :D

   

  • restari27.5.2018 14:19reagovat

   My těch posil máme každý rok dost, oproti zbytku ligy.

 • Hapal

  Corwin27.5.2018 14:13reagovat

  Vážně končí jak tu někdo psal stránku zpátky? Pokud jo, tak to jaro se stane trochu snesitelnější a bude možnost se těšit na příští sezonu.

 • Stanik

  Sendi27.5.2018 14:00reagovat

  ”Stanislav Hejkal vyhrál s teplickou juniorkou titul a vrací se do Sparty jako skaut.” <3

  • Kamenovic27.5.2018 14:03reagovat

   Jsem rád, že jsem zpátky. Ta trafika od Zdeňka přišla fakt vhod.

  • SuperFrankie27.5.2018 14:04reagovat

   ”První posilou je křídelník Jakub Hora z Teplic.”

   • thomasd8627.5.2018 14:50reagovat

    Hora misto Chaima vole! Aspon bude behat a zrat travu, co na tom ze si pri zpracovani bude zakopavat o vlastni nohy...

   • prospartu27.5.2018 16:50reagovat

    Žitný a Král, ty bych zkusil

  • MK327.5.2018 14:04reagovat

   Tak teď už to půjde. Zdenál už má zpět svou suitu.

  • LukyACS27.5.2018 14:08reagovat

   Opít DK rohlíkem musí bejt strašně snadný.

   • Kamenovic27.5.2018 14:09reagovat

    Dan miluje Zdeňka. Vždyť ho ani nechtěl vyhodit.

    • Sendi27.5.2018 14:13reagovat

     kdo by nemiloval Zdeňka žejo...mě vomejou

     • johnny127.5.2018 14:36reagovat

      SmíchSmích

     • thomasd8627.5.2018 14:51reagovat

      Tak von se ten fotbal sam neudela zejo, potrebujes ty kamarady, proste ceskej fotbal=ruka ruku myje, a zadny cizinecky moresy si tu trpet nebudem

  • trcmano27.5.2018 14:23reagovat

   Lepší než Ujfaluši, který trávil dovolený ve Španělsku, aby vyskautoval Nestora z Dukly Smích

  • Enkoff27.5.2018 16:37reagovat

   Když jsem ty zápasy teplický juniorky viděl, tak je vyhrávali jednou jedinou věcí. Vyhrávali neskutečně vysoký procento soubojů. A o jak ve vzduchu, tak na zemi. Takhle porazili i Spartu

 • Konečná tabulka

  MK327.5.2018 13:48reagovat

  Může mi někdo vysvětlit, proč je v konečné tabulce Baník před Slováckem, když Slovácko Baník dvakrát porazilo? Myslel jsem, že v případě rovnosti bodů rozhoduje v první řadě více bodů získaných ve vzájemných duelech a pak až celkové skóre.

  • restari27.5.2018 13:54reagovat

   Já v tabulce vidím výše Slovácko

   • MK327.5.2018 13:55reagovat

    Já vidím všude Baník. Na stránkách FAČR, HET ligy, Baníku i Slovácka.

    • restari27.5.2018 14:00reagovat

     Idnes má výše Slovácko a při shodném počtu bodů je první kritérium vzájemné zápasy

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha